STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!! - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-17, 21:29   #1501
aga0019
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

Życzę 84Marcin powodzenia i dużo, dużo, dużo cierpliwości - ja powoli tą cierpliwość już tracę.
aga0019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 21:56   #1502
katiuszaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 552
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

Marcin, witamy na forum
Sprobuje odpowiedzieć na Twoje pytanie. Jeżeli chodzi o podanie, to większość z nas pisała w formie listu motywacyjnego-czyli co masz do zaoferowania (chodzi o kwalifikacje, umiejętności, wykształcenie itp) oraz jakie zadania chciałbys realizować.

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

To zrozumiałe, że nikt z nas jeszcze nie wie, jak dokładnie wygląda praca na danym stanowisku, ale radzę poczytać trochę na stronie KGSG i NOSG (w Twoim przypadku), czym się zajmują poszcególne komórki organizacyjne i może coś Cię szczególnie zainteresuje
katiuszaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 22:01   #1503
84Marcin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 13
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

no OK rozumiem czyli jakieś stanowisko wypada "sprecyzować" dla siebie i określić je w podaniu

a czy zjawiając się z kompletem poprawnie wypełnionych dokumentów w danej jednostce, no powiedzmy że Chełmie mam gwarancję że zostaną one przyjęte?...czy też mogę zostać odprawiony z "jakiegoś tam" powodu?...

p.s. sorki, dużo tych moich pytań, ale wątek cały czas czytam - jutro pewnie skończę (to tak dla usprawiedliwienia się jakby co
84Marcin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 22:11   #1504
katiuszaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 552
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

Składasz papiery do wybranego oddziału, a co do konkretnej placówki, to jak masz jakieś preferencje, warto zaznaczyćmoże to uwzględniąale SG zawsze to podkreśla i podpisujesz cyrograf, że jesteś świadomy, że w każdym momencie możesz zostać oddelegowany gdzieś w kosmos
Mam nadzieje, że troche pomoglam

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Jeżeli masz komplet dokumentów, to Cie nie odprawią!Osoba, która przyjmuje dokumenty, sprawdza je tylko pod względem formalnym, nie ocenia Twojej aplikacjiJeżeli Cie odprawią, to tylko dlatego, że wzystkiego nie skompletowałeś albo będą tłumaczyć wstrzymaniem naboru z powodu KRYZYSU (który tu nad nami forumowiczami ciąży)Dlatego wcześniej zadzwoń i upewnij się, czy możesz złożyć dokumenty.

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

Rafal, skąd wykopales takie dane?Mam już dla Ciebie stanowisko w SG-księgowyTak im wszystko wyliczysz, że starczy kasy na nasze szkoleniePosiedzimy jeszcze kilka lat (oby nie!!!!!)na tym forum, to szkolenie nie będzie już nam potrzebne
katiuszaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 22:45   #1505
strangergirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: South-East
Wiadomości: 1 613
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

hej a nie wiecie czy pojechały na szkolenie osoby czekające jeszcze ze stycznia do przyjęcia? w sierpniu kolejny drugi etap (trzeci w tym roku) i jeszcze chwilę a będzie nas cały tłum oczekiwał na wyjazd (miesiącami - oby nie latami)
strangergirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 00:24   #1506
YASMINI
Raczkowanie
 
Avatar YASMINI
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 144
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

czesc MARCIN jak Ci idzie czytanie całego watku o naszej poczciwej SG
Widzę , że już Rafał i Katiusza wyjaśnili co w trawie piszczy

"Posiedzimy jeszcze kilka lat (oby nie!!!!!)na tym forum, to szkolenie nie będzie już nam potrzebne" -> Katiusza to stwierdzenie mnie rozbawiło aczkolwiek po chwili załamało

STRANGERGIRL-a skad wiesz ze II etap w sierpniu?? dzwonilam do kadr i tez coś tak przebąkiwali...
czyli szykować się na sierpień ehhh....

a wlasnie -> skoro tak się ociągają teraz, to co bedzie w sierpniu, II etap w sierpniu a my bedziemy tyle czekać znow na wiesci ile teraz strangergirl...?? kto wie co nam pisane

Moja głowa już tego wszystkiego nie pojmuje
chyba sie przegrzała, od tego kucia na obrone
YASMINI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 07:43   #1507
rafal84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: 50st45minN ??st50minE
Wiadomości: 523
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

Cytat:
Napisane przez katiuszaaa Pokaż wiadomość

Rafal, skąd wykopales takie dane?Mam już dla Ciebie stanowisko w SG-księgowyTak im wszystko wyliczysz, że starczy kasy na nasze szkoleniePosiedzimy jeszcze kilka lat (oby nie!!!!!)na tym forum, to szkolenie nie będzie już nam potrzebne
hehe nie wiem czy nadawał bym się na księgowego, dobrze liczę, ale to nie ta działka...chociaż w sumie jak ja bym policzył to by wystarczyło i na szkolenie i na dobre pensje ...a dane wykopałem jak już wcześniej pisałem z jakiejś takiej strony bip.mswia.gov.pl
Hehe YASMINI z tym stwierdzeniem Katiuszy to miałem taką samą reakcję..najpierw uśmiech, a potem załamka..Jak tak dalej pójdzie to do starości nie wyjdziemy poza to forum w naszych staraniach do SG..kurde może chociaż II etap zrobią w sierpniu, zawsze to już będzie to z głowy..ale jak chodzą jakieś słuchy, że może być to pewnie będzie a to oznacza że trzeba się wziąć za siebie hehe YASMINI miałem pisać na bieżąco o moich postępach w nauce, pewnie się domyślasz dlaczego nie piszę ..nie no ale od przyszłego tygodnia już zaczynam
__________________
"zawsze są dwa uda: albo się uda albo nie uda"...
rafal84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 08:14   #1508
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

Cytat:
Napisane przez strangergirl Pokaż wiadomość
hej a nie wiecie czy pojechały na szkolenie osoby czekające jeszcze ze stycznia do przyjęcia? w sierpniu kolejny drugi etap (trzeci w tym roku) i jeszcze chwilę a będzie nas cały tłum oczekiwał na wyjazd (miesiącami - oby nie latami)
Pojechały, ale nie wszystkie bo nie było tyle miejsc.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 09:47   #1509
84Marcin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 13
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

Ma ktoś z Was użyczyć testów z historii, wiedzy ogólnej z których korzystacie? (jakichś innych niż na stronie SG Koszalin) ew. testy do Policji...byłbym bardzo zobowiązany

Szukam "konkretnych" stanowisk w SG, którym "muszę" być zainteresowany w podaniu - ale - nie śmiejcie się nigdzie nie mogę znaleźć - moglibyście podać jakieś przykłady? Czy może wystarczy napisać podanie o przyjęcie "do Straży Granicznej" - bez precyzowania? - ehh, trochę się już zamotałem hehe

Edytowane przez 84Marcin
Czas edycji: 2009-06-18 o 10:14
84Marcin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 10:19   #1510
YASMINI
Raczkowanie
 
Avatar YASMINI
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 144
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

Marcin podaj mi maila, ( moze byc w prywatnej wiadomosci ) wysle Ci testy ktore rozsylal nam SZWAKU do policji
sa niezłe


Rafał-> własnie, miałes pisać jak Ci nauka idzie, ale wiesz .... haha domyslalam się, ze nie piszesz i nie piszesz... to coś na rzeczy z leniuszka musi być !
ale to dobrze, bo gdybyś mi teraz pisał, ze przerobiłeś setne testy, gramatyke szlifujesz z języka, to podłamana bym chodziła - bo nie mam czasu na nauke na II etap narazie,
WIEC RAZEM ZACZYNAMY OD PONIEDZIAŁKU dobra ?

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

MARCIN- wiadomo, nie znamy sie jeszcze tak perfekcyjnie na tych wszystkich stanowiskach, ale możesz swoją informację dla Nich rozszerzyc do ( pionu operacyjno-sledczego, pionu do spraw cudzoziemców, pionu granicznego ) nie podając konkretnego stanowiska. Ja myślę ze to narazie wystarczy , napisać ze najbardziej "widzisz" się w tym i tym pionie

Edytowane przez YASMINI
Czas edycji: 2009-06-18 o 10:20
YASMINI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 10:25   #1511
rafal84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: 50st45minN ??st50minE
Wiadomości: 523
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

hehe Marcinie nie chcę być uszczypliwym ale do testów to Ci jeszcze daleko, zdążysz 3 razy się nauczyć i zapomnieć..kurde ja próbuję dostać gdzieś testy autorstwa Janusza Micunia (WOS, Polska współczesna, Świat współczesny - wydanie 4, 2002r), ale nigdzie ich nie ma..są na necie ale wydanie 2 które nie obejmują wydarzeń po 1997 r, a w tym i wielu nowelizacji w konstytucji z 1997r..Mam właśnie to wydanie 2 w wersji książkowej w domu i muszę przyznać że świetnie ułożone są te testy, także bym je polecał..
Co do stanowisk w SG to nie wiem jak jest w innych oddziałach ale np w NwOSG na Okęciu były do wyboru te o których już wcześniej pisałem - funkcjonariusz w pionie operacyjno-śledczym (to wystarczy napisać, potem się będziesz na rozmowie z tego tłumaczył), kontroler bezpieczeństwa w komunikacji lotniczej, więcej grzechów nie pamiętam...znajdź sobie mniej więcej wiadomości czym zajmują się funkcjonariusze w danym oddziale do którego startujesz, np na Okęciu kontrolują bagaże, ludzi itp, na granicy z Ukrainą łapią cudzoziemców nielegalnie przekraczających granicę, przemytników itp..to Ci pomoże coś wymyśleć odnośnie stanowiska..Możesz też napisać coś takiego "Proszę o przyjęcie mnie do służby w (tutaj nazwa oddziału: np Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej w Warszawie)" bez precyzowania stanowiska..Na rozmowie i tak Cię zapytaja co chcesz robić w SG i jak sobie wyobrażasz przyszłą służbę

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Cytat:
Napisane przez YASMINI Pokaż wiadomość
Rafał-> własnie, miałes pisać jak Ci nauka idzie, ale wiesz .... haha domyslalam się, ze nie piszesz i nie piszesz... to coś na rzeczy z leniuszka musi być !
ale to dobrze, bo gdybyś mi teraz pisał, ze przerobiłeś setne testy, gramatyke szlifujesz z języka, to podłamana bym chodziła - bo nie mam czasu na nauke na II etap narazie,
WIEC RAZEM ZACZYNAMY OD PONIEDZIAŁKU dobra ?
Nie no YASMINI w poniedziałek to Ty masz obowiązkowy dzień wolny po obronie , ale od wtorku to jak najbardziej ...no a leń to mnie dopadł totalny, ale może się zmotywuję jakoś
__________________
"zawsze są dwa uda: albo się uda albo nie uda"...
rafal84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 10:30   #1512
YASMINI
Raczkowanie
 
Avatar YASMINI
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 144
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

RAFCIU- Marcin ma entuzjazm więc niech się uczy bo potem to ten entuzjazm troche słabnie (tak bylo u mnie) to czekanie czlowieka tak przybija.

Ja mam fajna ksiazeczke -
"HISTORIA NAJNOWSZA I WOS- testy egzaminacyjne"paweł pruszanowski
to dla kandydatow na wyzsze uczelnie ,
moim zdaniem fajnie te testy sa ulozone bo dzialami (swiat wspolczesny,polska wspolczesna,systemy polityczne i zagadnienia ustrojowe, sejm i senat)
YASMINI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 11:05   #1513
katiuszaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 552
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

Yasminko i Rafciu, widzę, że od przyszłego tygodnia bierzecie się na poważnie za naukę
Yasmini, życzę powodzenia na obronie!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!Tyle już przeszłaś w SG, że taki egzamin to pryszcz
Mam znajomego w SG i często zamęczam go pytaniami, z jego info wynika, że jeszcze nie rozpoczęło się żadne szkolenie w nowym systemie i o co tu chodzi?

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Rafal, ale jak sie zdarzy tak, że wyladujesz w "pionie finansowym"to pamiętaj o swoich starych znajomych z forum

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Jeżeli II etap planują na sierpien (takie chodza sluchy na forum)to z mojej perspektywy nie wyglada to ciekawieTak się potukłam, że ledwo chodzę, a co tu dopiero mówic o ćwiczeniach eh...
katiuszaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 11:19   #1514
rafal84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: 50st45minN ??st50minE
Wiadomości: 523
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

Dzięki YASMINI za ten tytuł, przyda się coś takiego do nauki ..
Katiuszaaa a no bierzemy się za naukę hehe ale co z tego wyjdzie to się okaże ...nie no ale poważnie skoro są jakieś pogłoski, że II etap będzie w sierpniu to może już najwyższy czas wziąć się za naukę , tym bardziej że nigdy nie byłem orłem w przedmiotach humanistycznych i choć historię lubię to jakoś ciężko mi się jej nauczyć ..z angolem to jakoś będzie mam nadzieję, przerobię najważniejsze czasy kilka praktycznych słówek i jakoś się zda
hehe i jeśli trafię do pionu finansowego (prawdopodob= 0.1 %) to macie jak w banku, że o Was nie zapomnę
a z tym nowym systemem szkolenia to chyba narazie plotka, mieli wprowadzić ale chyba kasy nie mają haha a jeszcze kilka postów wcześniej wrzuciłem kilka informacji na temat kasy w SG, więc nie wiadomo o co tu chodzi..W sumię to ja myślę że boją się trochę cięć w MSWiA, nawet wczoraj oglądając jakieś wiadomości usłyszałem, że w Policji będzie ciężko, bo mają im jeszcze coś przyciąć..sam już nie wiem co o tym myśleć, mam nadzieję, że na nasze szkolenie jeszcze kasiory wystarczy

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Cytat:
Napisane przez katiuszaaa Pokaż wiadomość

Jeżeli II etap planują na sierpien (takie chodza sluchy na forum)to z mojej perspektywy nie wyglada to ciekawieTak się potukłam, że ledwo chodzę, a co tu dopiero mówic o ćwiczeniach eh...
to narazie pozostaje Ci ta część "umysłowa", czyli WOS i język też się przyda przecież..
i kuruj się tam szybko, maście, masaże i wszelkie inne zabiegi byś mogła wznowić treningi szybko..życzę zdrówka
__________________
"zawsze są dwa uda: albo się uda albo nie uda"...
rafal84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 11:31   #1515
katiuszaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 552
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

Rafciu, dzięki za słowa otuchy
A propos tego nowego systemu szkolenia, to mnie uprzedzono o nim już na wstępie, gdy składałam papiery (a było to, niech pomyślę....w 2008 r.). Uprzedzono mnie że "łapiac się" na nowy system -w moim przypadku-stracę na tym. Chodzi o to,że bez względu na wykształcenie trzeba wszystko odbębnić, czyli szkolenie w zakresie szkoły podoficerskiej, a co za tym idzie mniejsza kasaAle tak jak juz wczesniej pisalismy na forum nie zostalo to jeszcze prawnie uregulowane!Nie zmieniala sie ustawa, ani nie ma żadnych rozporzadzen w tym zakresie, wiec nikt nic nie wieAle zdążyłam się już do tego przyzwyczaic
katiuszaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 11:40   #1516
rafal84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: 50st45minN ??st50minE
Wiadomości: 523
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

hehe mnie też straszono na samym wstępie, pewien młody chorąży poświęcił na rozmowie na ten temat całe 5 minut , że mimo wykształcenia wszyscy i tak zaczynają, ze tak napiszę "od zera"...ale jak widać i słychać chyba zapomnieli dodać że jest to tylko plan ...
__________________
"zawsze są dwa uda: albo się uda albo nie uda"...
rafal84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 12:56   #1517
szwaku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z góry :-)
Wiadomości: 366
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

witamno ja ju dawno słyszałem że prawdopodobnie będzie drugi etap na wakacjach, dla jednych to spoko ale dla drugich to nie wiem. Prawdopodobnie później z np.mojego II etapu i Waszego bedzeie prowadzona selekcja i znowu nie wiadomo kto może pojechać a kto nietakze Ci co juz wszystko przeszli moge i tak i tak siedzieć w domu troche w tym durnoty ale takie sa fakty
Chyba jak sie nos dobrze ułożytrzeba w między czasie do policji sie udać tam to dwa miechy i po rekrutacji a szkolenia co 2 miesiące dla 800 osób, bo czekać nie wiadomo ile i nie mając żednej gwarancji na to że sie pojedzie na szkolenie to troche ryzykowne, zwłaszcza że w każdej chwili można otrzymać pismo że komendant przerywa postępowanie w Naszej sprawie

Edytowane przez szwaku
Czas edycji: 2009-06-18 o 12:59
szwaku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 13:54   #1518
YASMINI
Raczkowanie
 
Avatar YASMINI
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 144
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

Katiuszaaaa - dziekuje , trzymaj proszę kciuki w niedziele
A co się stało, że tak się poobijałaś...
kurcze... a może akurat się "wykurujesz" do końca lipca i jeszcze może troche czasu na trening Ci zostanie.
Trzymam kciuki.

Rafał- Dobra, to od wtorku zabieramy sie konkretnie za nauke - tylko napewno !!!!!

Wiecie Co, my sie gimnastykujemy, stresujemy - ja już dentyste nawet natarczywie nawiedzam z myślą o komisji lekarskiej - PRAGNIEMY BYĆ LEPSI niz jesteśmy a SG sobie z nami w kulki poleci i do tego jeszcze jakas selekcja kto pojdzie na kurs a kto nie

coraz bardziej mam negatywne uczucia do tego calego przedsięwzięcia naszego

chyba powinnismy zalozyc swoja wlasną formację skladajaca sie z czlonkow tego forum gotowych do wielkich poświęcen
YASMINI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 14:36   #1519
szwaku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z góry :-)
Wiadomości: 366
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

całe życie cos sie pier.........nie tylko w Straży.
Chyba ktoś nas wystawiał na próbę, gdzie kończą sie ludzkie możliwości.
szwaku jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 15:09   #1520
YASMINI
Raczkowanie
 
Avatar YASMINI
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 144
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

SZWAKU- a ja mam pytanko, jak to bylo z tym Twoim zabiegiem?
dali Ci czas ( tzn ustalili na komisji ze to odpada i kazali Ci zrobic zabieg) i znow idziesz na komisje???

bo ja zastanawiam sie nad zabiegiem laserowej korekcji wzroku.
wiec napisz jak to było, dobrze ?
YASMINI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 15:20   #1521
szwaku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z góry :-)
Wiadomości: 366
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

Ok, a więc dowiedziałem sie ze krzywa przegroda jest przeszkodą dla osób starających sie do SG, więc poszedłem do laryngologa żeby zobaczył czy rzeczywiście taka mam, i z tego co wyszło to tak.\
Później zdobyłem nr do lryngologa zMSWiA i umówiłem sie na wizyte a od niego na zabieg.
Teraz czekam na komisje do SG i jak widac udało mi sie przed nią wyrobić
Jezeli chodzi o oczy to jak nie masz dużych problemów to nie powienno to w niczym przeszkadzac, najlepiej skocz do jakiegos okulisty niech Cie przebada dokładnie i stwierdzie czy masz jakies wady.

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Aha nie miałem wcześniej komisji cały czas na nią czekam
ale STRANGER pisała ze jakis gościu tez tak miał i dali mu dwa tyg na załatwienie tego. Ale wątpie zeby sei z tym w tak krótkim czasie wyrobił, zwłaszcza ze tak jak mi DOktorek powiedział z komisji że nawet jak mi to zrobi i bede miał komisje w najbliższych dniach to nie przychodzić od razu do niego tylko po kilku dniach bo mi nikt jeszcze w tym nosie grzebać nie bedzie
szwaku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 15:20   #1522
YASMINI
Raczkowanie
 
Avatar YASMINI
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 144
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

Dzięki Szwaku, wykazałeś się niebanalnym sprytem
ja mam na jedno oko wadę i astygmatyzm. Drugie mam ok, nosze szkła kontaktowe, ale boję się ze komisja powie "nie" i co wtedy?
Moze powinnam tez umowic sie na wizyte u lekarza z MSWiA ?

tylko ze korekcja wzroku to nie sprawa 100 czy 200 zł, a 2,5 tys. zł
YASMINI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 15:21   #1523
szwaku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z góry :-)
Wiadomości: 366
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

a o ile sie nie myle na wszystkie badania mamy dwa tygodnie
szwaku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 15:22   #1524
YASMINI
Raczkowanie
 
Avatar YASMINI
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 144
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

i tez nie wiem czy jesli komisja mnie odrzuci (odpukac) to w 2 tyg wyrobie sie z korekcja w poliklinice prywatnie w 2 tyg??
2 tyg to strasznie mało!!
dobrze Szwaku ze zadziałałes tak szybko!!
YASMINI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 15:24   #1525
szwaku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z góry :-)
Wiadomości: 366
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

przegroda prywatnie to też 3tyś ale to można zrobić na fundusz. A lepiej iść do takiego lekarza zapłacić 100 za wizyte ale może w kolejke szybciej wsadzić mój był z-ca dyrektora szpitala tak to bym czekał teraz pewnie na koniec lipca na zabieg a tak nie caly tydzien
musisz pokombinowac troche.
szwaku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 15:26   #1526
YASMINI
Raczkowanie
 
Avatar YASMINI
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 144
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

a jesli komisja raz nas odrzuci , to mozna sie pożegnac z ponowną próbą? ehh masakra

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

no mówie - wykazałeś się sprytem
a ja nie wiem nawet czy korekcja laserowa mozliwa jest na fundusz....
YASMINI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 15:34   #1527
szwaku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z góry :-)
Wiadomości: 366
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

Yasmini ale Ty przecież masz jeszcze troche czasu jeszcze drugi etap przed Toba rakże pomału możesz sobie coś załatwiać,dzwonić i pytać kiedy jakieś terminy. i zobacz kto je wykonuje i prywatnie do niego

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Niestety zabiegi laserowej korekcji wzroku nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wada wzroku nie jest uznawana za chorobę i dlatego NFZ nie przewiduje funduszy ani na korekcję okularową, ani na tego typu zabiegi.

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Zabiegi Laserowej Korekcji Wzroku (cena za jedno oko):
LASEK 2100 zł* LASIK 2300 zł* SBK LASIK 2900 zł* Epi-LASIK 2700 zł* * w cenie zabiegu: badania kontrolne do 3 m-cy, zestaw kropli i leków, okulary przeciwsłoneczne, osłonki na oczy

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

YASMINI najlepiej to skocz do okulisty z MSWiA i niech Cie zbada później powiedz że starasz sie do SG i czy to jest jakaś poważna przeszkoda i napewno Ci powie
szwaku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 16:20   #1528
Chaoz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: majonez
Wiadomości: 184
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

Cytat:
Napisane przez strangergirl Pokaż wiadomość
hej a nie wiecie czy pojechały na szkolenie osoby czekające jeszcze ze stycznia do przyjęcia? w sierpniu kolejny drugi etap (trzeci w tym roku) i jeszcze chwilę a będzie nas cały tłum oczekiwał na wyjazd (miesiącami - oby nie latami)
Jak dla mnie to z osób które w styczniu zdawały II etap na szkolenie na luty nie pojechał nikt. Nie wysłali nas mówiąc że nie mieszają ludzi z poszczególnych II etapów i musimy na następny czekać.
Ja byłem u siebie w oddziale 2 na liście tak więc bym się załapał.
Chaoz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 16:22   #1529
rafal84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: 50st45minN ??st50minE
Wiadomości: 523
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

Szwaku Ty byłeś może w szpitalu MSWiA w Lublinie?? kurde tam można się ot tak dostać, czy trzeba mieć jakieś znajomości/papierki?? można się jakoś skonsultować z tamtejszymi lekarzami?? bo ja też bym się udał do okulisty i to najlepiej z branży ..
__________________
"zawsze są dwa uda: albo się uda albo nie uda"...
rafal84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 16:38   #1530
Chaoz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: majonez
Wiadomości: 184
Dot.: STRAŻ GRANICZNA-przykładowe testy-poszukuje!!

Cytat:
Napisane przez 84Marcin Pokaż wiadomość
Szukam "konkretnych" stanowisk w SG, którym "muszę" być zainteresowany w podaniu - ale - nie śmiejcie się nigdzie nie mogę znaleźć - moglibyście podać jakieś przykłady? Czy może wystarczy napisać podanie o przyjęcie "do Straży Granicznej" - bez precyzowania? - ehh, trochę się już zamotałem hehe
Pracowałem jakis czas na lotnisku z tego co się orientuję jest tam podział na grupy zadaniowe.
Z tego co pamiętam to są Grupa pirotechniczna, przewodnicy psów, kontroli bezpieczeństwa, grupa patrolowo interwencyjna.


-Grupa pirotechniczna prześwietla bagaże, z naciskiem na paczki import i export takich firm jak TNT, DHL, poczta polska itd... prześwietlają paczki Heimannem ewentualnie otwierają i rekwirują jeśli cos jest nie tak z przesyłką.
-Przewodnicy psów wiadomo co to
-Przewodnicy psów wiadomo co to
- Z tą od kontroli bezpieczeństwa to są ci panowie którzy przepuszczają i przeszukują ludzi którzy przez bramki przechodzą.
-Grupa interwencyjna tez wiadomo co raczej

to tak mniej więcej mogłem coś pokręcić

Edytowane przez Chaoz
Czas edycji: 2009-06-18 o 16:47
Chaoz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.