Zainteresowania CV - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-16, 00:02   #1
Rockky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1

Zainteresowania CV


Witam, mam lekki pproblem. Pisze CV i czytam trochę na ten temat i trafilem na to, co podobno nie jest takie proste i latwe. Otoz chodzi mi o zainteresowania w CV. Chodzi o to, by nie pisac ogolnikow, np kino, muzyka, i tak też mam, wyroznilem w muzyce, jaka muzyke lubie itp, podpowiedzcie mi prosze, jak mam wpisac w Kinematografii to, ze jestem wielbicielem filmu w ogole? Taka moja pasja i nie wiem co wpisac, zeby wszystko zaznaczyc, ze ogol mnie interesuje a nie pozostawie tego bez wyszczegolnienia lub wyjasnienia z gory dzieki.
[Uzupełnij pytanie]
Rockky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 00:09   #2
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Zainteresowania CV

Może wpisz "historia kinematografii"? Jeżeli interesujesz się kinem więcej ponad po prostu oglądanie filmów, kojarzysz kluczowych reżyserów, style etc., będzie ok. Jeżeli zwyczajnie lubisz oglądać filmy i tyle, nie wspominaj o tym w ogóle.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.

Edytowane przez Tutli
Czas edycji: 2013-11-16 o 00:12
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 17:36   #3
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Zainteresowania CV

Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
Może wpisz "historia kinematografii"? Jeżeli interesujesz się kinem więcej ponad po prostu oglądanie filmów, kojarzysz kluczowych reżyserów, style etc., będzie ok. Jeżeli zwyczajnie lubisz oglądać filmy i tyle, nie wspominaj o tym w ogóle.

ewentualnie ulubieni aktorzy, poza tym niewierze, ze nie masz ulubionego gatunku, i ze oglądasz wszystko jak leci
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 18:39   #4
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Zainteresowania CV

nie pisz ogólnikowo o swoich zainteresowaniach, bo to wygląda banalnie dla osoby przeglądającej CV jak wszyscy kandydaci lubią muzykę, film i spor. Powinno się doprecyzować hobby np: filmy z Jamesem Bondem, tenis ziemny, literatura staropolska, wędkarstwo spinningowe itp. Tylko nie daj się za bardzo ponieść wyobraźni, bo koleżanka wpisała sobie kiedyś wiersze jakiegoś poety i trafiła na rekrutera, który pisał z tego magisterkę.... A ona znała może z dwa wiersze
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 16:26   #5
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Zainteresowania CV

To wpisz ogólnie.
Dajcie spokój, już nie przesadzajcie, że zainteresowania to przepustka do dostania pracy. No dobra, zależy jakie stanowisko, może jak kandydujesz na sprzedawcę to się wyróznisz, ale jak na stanowisko specjalistyczne, to naprawdę, w pierwszej w kolejności zajęlabym się swoim doświadczeniem zawodowym i umiejętnościami w tej sferze życia.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 09:28   #6
Nastka901
Przyczajenie
 
Avatar Nastka901
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 14
Dot.: Zainteresowania CV

Warto precyzować zainteresowania, bo one naprawdę mają duże znaczenie. Oczywiście nie zdarza się to często, ale są przypadki, że kandydat dostał pracę dzięki hobby. W innym wątku wspomniałam już, że mój kolega dostał pracę dzięki zainteresowaniom, które podzielał jego szef
__________________
Some opportunities come only once. Seize them!
Nastka901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 12:26   #7
NoemiSui
Raczkowanie
 
Avatar NoemiSui
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: W-no
Wiadomości: 176
GG do NoemiSui
Dot.: Zainteresowania CV

Cytat:
Napisane przez Nastka901 Pokaż wiadomość
Warto precyzować zainteresowania, bo one naprawdę mają duże znaczenie. Oczywiście nie zdarza się to często, ale są przypadki, że kandydat dostał pracę dzięki hobby. W innym wątku wspomniałam już, że mój kolega dostał pracę dzięki zainteresowaniom, które podzielał jego szef
A to akurat loteria, możesz wpisać film i jak szef będzie też lubił film to też możesz dostać robotę... Piszecie głupoty jak nie wiem hobby czy zainteresowanie może być pomocne jeśli w jakiś sposób nawiązuje do stanowiska, np. jakiś sprzedawca w sklepie z antykami, który jako hobby podaje filatelistykę albo numizmatykę to może zaważyć, ale też tylko w momencie kiedy będzie już wąskie grono, w którym kandydaci będą mieli podobne doświadczenie i wykształcenie i pracodawca będzie się wahać. Inny przypadek to jakieś stanowiska wymagające kreatywnego i nietuzinkowego myślenia, ale w tym przypadku nie tylko zainteresowania ale również całe CV powinno być napisane w nietuzinkowy i orginalny sposób.
__________________
Poszukiwacz pracy blog opisujący jak wygląd praca osoby bezrobotnej.
NoemiSui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-23, 07:08   #8
vainilla
Zakorzenienie
 
Avatar vainilla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: miasto bandyckiej miłości
Wiadomości: 3 291
Dot.: Zainteresowania CV

A ja myślę że nasze zainteresowania świadczą o nas i wiele o nas samych mówią. Jeśli interesujemy się np. zbieraniem znaczków bądź rybołóstwem to sugeruje że jesteśmy ludźmi spokojnymi, jeśli np. jeździmy na snowboardzie czy skaczemy ze spadochronem - to świadczy o energii
Inną sprawą jest że jeśli wpiszemy że lubimy muzykę, sport i film to wygląda to tak jakbyśmy kompletnie niczym się nie wyróżniali spośród tłumu. Takie zwykłe szare ludziki.
A jak wpiszemy że to jest film - horrory jakiegośtam reżysera to już inaczej to wygląda, zamiast sport, wpiszmy np. kolarstwo, zamiast muzykę, myzykę Presleya. Granicą jest oczywiście prawda
Myślę też że im dziwniejsze ma ktoś hobby tym jest sam w sobie osobą bardziej interesującą i intrygującą, kimś z kim chce się pogadać. Bo nie oszukujmy się, pracodawca nie wybiera tylko pracownika który cośtam potrafi, ma doświadczenia i tak dalej, ale też osobę o określonych cechach z którą trzeba będzie wytrzymać codziennie 8 godzin to raz a dwa taką która musi mieć predyspozycje do wykonywania pewnych rzeczy w ramach etatu.
Myślę że osoba która interesuje się hm....choćby tymi znaczkami ma mniejsze szanse na stanowisko które wymaga wiele wkładu energii niż osoba która biega wyczynowo ale zdecydowanie większe w zawodach wymagających dokładności, np. jakieś biura rachunkowe

Może z tymi przykładami nie zabłysnęłam ale chciałam pokazać o co mi chodzi i że zainteresowania mogą mieć znaczenie
__________________


Si no tienes nada que ofrecer, ofrece una sonrisa



Edytowane przez vainilla
Czas edycji: 2013-11-23 o 07:13
vainilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 22:39   #9
Magdusia26
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Zainteresowania CV

Zainteresowania nie są najważniejszym działem CV, aczkolwiek nie można go lekceważyć. Wypisując swoje zainteresowania trzeba być bardzo ostrożnym. Bezmyślne wpisywanie np. zbyt ogólnych haseł sport, film, muzyka itp. może sprawić że nawet bardzo dobre trafi do kosza. Jak tego uniknąć: [wymoderowano]

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2014-03-29 o 17:47 Powód: reklama
Magdusia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 14:25   #10
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Zainteresowania CV

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
To wpisz ogólnie.
Dajcie spokój, już nie przesadzajcie, że zainteresowania to przepustka do dostania pracy. No dobra, zależy jakie stanowisko, może jak kandydujesz na sprzedawcę to się wyróznisz, ale jak na stanowisko specjalistyczne, to naprawdę, w pierwszej w kolejności zajęlabym się swoim doświadczeniem zawodowym i umiejętnościami w tej sferze życia.
jasne, że przede wszystkim liczy się jednak doświadczenie. natomiast zainteresowania świadczą o nas jako o osobach, tak zupełnie prywatnie. wpisanie ogólnikowo haseł typu sport, muzyka, film jest już trochę wyświechtane. każdy tak pisze. niby interesujemy się wszystkim, a jednak niczym i tak to jest odbierane. nie miał co wpisać to wpisał to, co każda inna osoba. przecież człowiek na ogół interesuje się jakąś konkretną dziedziną, jakimś fragmentem, a nie wszystkim z tej muzyki, nie wszystkimi dziedzinami sportu i nie każdym gatunkiem filmu itp. zakładając, że naprawdę jest entuzjastą filmu a nie tylko je bezmyślnie ogląda. powinno się pisać konkretnie np. siatkówka, muzyka poważna, kinematografia polska czy cokolwiek innego, czym się akurat naprawdę interesujemy. niby nic, ale wydaje mi się, że potencjalny pracodawca jednak jak już czyta te cv to zwraca uwagę na wszystko.

ja w zainteresowaniach ograniczyłam się tylko do tego, co mnie naprawdę ciekawi i przynajmniej jeden pracodawca zwrócił na to uwagę i na rozmowie konkretnie zapytał o moje hobby.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-29 15:25:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.