uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-23, 21:35   #1
Jassmine
Raczkowanie
 
Avatar Jassmine
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 158
GG do Jassmine Send a message via Skype™ to Jassmine
Exclamation

uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł


Czuję się w obowiązku przestrzec przed naciągaczami w internecie. Szukając ciekawostek natknęłam się na stronę http://test.syleo.pl/ z WIRTUALNYM STYLISTĄ. Okazało się, że piszą koszt 0,25ZL wygląda że za sms, ale małym druczkiem jest że to za email (chyba, bo jakoś niejasno sformułowane), a jak SMSem płatność to 2x ponad 30zł=ponad 60zł !! NIE DAJCIE SIĘ NACIĄGNĄĆ
Kiedyś znalazłam taki test bezpłatny i wszystko było ok. Chciałabym aby powstała baza stron o tematyce wizażowej, które opierają sie na takim systemie gdzie opłaty są niewspółmierne co do wartości usługi. W ramach ostrzeżenia.Nie chodzi mi o serwisy, które oferują jakieś testy za 1-3 zł, bo czasem warto zobaczyć, ale o typowych naciągaczy.
Co o tym myślicie?
Jeśli taka informacja nie jest dopuszczona na wizaz.pl, to proszę o usunięcie posta przez administratorów.
__________________
moje portfiolio
www.malujmnie.pl lub
www.jassmine.maxmodels.pl

Edytowane przez Jassmine
Czas edycji: 2010-09-23 o 21:41
Jassmine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 22:04   #2
Hekate_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 94
GG do Hekate_
Dot.: uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł

cholera dobrze wiedzieć, bo ja dzisiaj faktycznie wchodziłam na stronę :|
bardzo dobra informacja !!!!
Hekate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 22:14   #3
izunia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 323
Dot.: uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł

Cytat:
Napisane przez Jassmine Pokaż wiadomość
Czuję się w obowiązku przestrzec przed naciągaczami w internecie. Szukając ciekawostek natknęłam się na stronę http://test.syleo.pl/ z WIRTUALNYM STYLISTĄ. Okazało się, że piszą koszt 0,25ZL wygląda że za sms, ale małym druczkiem jest że to za email (chyba, bo jakoś niejasno sformułowane), a jak SMSem płatność to 2x ponad 30zł=ponad 60zł !! NIE DAJCIE SIĘ NACIĄGNĄĆ
Kiedyś znalazłam taki test bezpłatny i wszystko było ok. Chciałabym aby powstała baza stron o tematyce wizażowej, które opierają sie na takim systemie gdzie opłaty są niewspółmierne co do wartości usługi. W ramach ostrzeżenia.Nie chodzi mi o serwisy, które oferują jakieś testy za 1-3 zł, bo czasem warto zobaczyć, ale o typowych naciągaczy.
Co o tym myślicie?
Jeśli taka informacja nie jest dopuszczona na wizaz.pl, to proszę o usunięcie posta przez administratorów.
przeciez pisze jak byk ze pay palem 0.25 a smsem 30,50 brutto..tak to jest jak sie nie czyta dokładnie..z reszta w ilu miejscach bedziesz to jeszcze wklejac??
izunia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 22:52   #4
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł

takim samym druczkiem jest o 0,25 jak i o 30,50


prawda jest taka, że jak człowiek najpierw robi a potem szuka regulaminów albo w ogóle nie szuka to się dziwi
ja mam nawyk sprawdzanie zawsze, wszędzie regulaminów wszystkiego to sie nie nacinam - polecam to samo
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 13:49   #5
agacia_cz
Zadomowienie
 
Avatar agacia_cz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 423
Dot.: uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł

ehhhhh
agacia_cz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 14:09   #6
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł

Cytat:
Napisane przez agacia_cz Pokaż wiadomość
ehhhhh
nie ma to jak rzeczowa wypowiedź w temacie Reszcie pozostaje się zastanawiać co autor miał na myśli ;P
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 14:38   #7
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł

Ludzie, nauczcie się czytac regulaminy
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-24, 16:07   #8
madziullah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 51
Dot.: uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł

Generalnie jest zasada płatności przez SMS, jesli nr zaczyna sie na 7 (np 7425) to koszt wynosi tyle, ile druga cyfra po siódemce (+ VAT)- analogicznie np.
7432 - koszt 4 zł + Vat
7125 - koszt 1 zł + Vat
7338 - koszt 3 zł + Vat itd...
W przypadku numerów zaczynających sie na 9 koszt takiego SMSa ukryty jest w kolejnych dwóch cyfrach po dziewiątce i tak:
92568 - koszt 25 zł + Vat
93542 - koszt 35 zł + Vat

A tak BTW weszłam na ta stronę i szczerze mówiąc np przy pytaniu 13 - w dwóch ostatnich zdjeciach nie ma w ogóle różnicy pomijając juz wczesniejsze spostrzezenia, to moim zdaniem kolokwialnie mówiąc "pic na wode- fotomontaż "

Edytowane przez madziullah
Czas edycji: 2010-09-24 o 16:14
madziullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 18:51   #9
agaaa83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 19
Cool Dot.: uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł

Cytat:
Napisane przez Jassmine Pokaż wiadomość
Czuję się w obowiązku przestrzec przed naciągaczami w internecie. Szukając ciekawostek natknęłam się na stronę http://test.syleo.pl/ z WIRTUALNYM STYLISTĄ. Okazało się, że piszą koszt 0,25ZL wygląda że za sms, ale małym druczkiem jest że to za email (chyba, bo jakoś niejasno sformułowane), a jak SMSem płatność to 2x ponad 30zł=ponad 60zł !! NIE DAJCIE SIĘ NACIĄGNĄĆ
Kiedyś znalazłam taki test bezpłatny i wszystko było ok. Chciałabym aby powstała baza stron o tematyce wizażowej, które opierają sie na takim systemie gdzie opłaty są niewspółmierne co do wartości usługi. W ramach ostrzeżenia.Nie chodzi mi o serwisy, które oferują jakieś testy za 1-3 zł, bo czasem warto zobaczyć, ale o typowych naciągaczy.
Co o tym myślicie?
Jeśli taka informacja nie jest dopuszczona na wizaz.pl, to proszę o usunięcie posta przez administratorów.


Masz rację...ja się nabrałam bo pisze na czerwono promocja 0,25 pln.Wysłałam tylko jednego,ale 30 zl w plecy.Za głupotę się płaci...
agaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 12:07   #10
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł

Też się niestety nabrałam.
Niech się udławią tymi pieniędzmi.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 13:12   #11
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł

Wczoraj też natknełam się na tą strone.Zrobiłam test z ciekawości,dojechałam do końca,gdzie pokazało że trzeba wysłać smsa.Pomyślałam ehe,jasne 0,25 i wcisnełam czerwony iX
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 14:04   #12
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł

Pytanie chyba 9 "Wybierz swoją miseczkę biustonosza" i podane A B C D E
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 10:24   #13
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Ludzie, nauczcie się czytac regulaminy
Witam!! masz rację, też dałam się nabrac!!! Chce przestrzec Wszystkich!!! nie dajcie sie nabrać. To OSZUSCI I NACIAGACZE. Uwaga na program internetowy WIRTUALNY STYLISTA- TO OSZUSCI.
2303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 12:21   #14
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Witam!! masz rację, też dałam się nabrac!!! Chce przestrzec Wszystkich!!! nie dajcie sie nabrać. To OSZUSCI I NACIAGACZE. Uwaga na program internetowy WIRTUALNY STYLISTA- TO OSZUSCI.
Mylisz się, to nie są oszuści. Na stronie jest otwarcie zaznaczone ile trzeba zapłacić, a że ty nie przeczytałaś regulaminu to już twoja brocha
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 13:06   #15
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Witam!! masz rację, też dałam się nabrac!!! Chce przestrzec Wszystkich!!! nie dajcie sie nabrać. To OSZUSCI I NACIAGACZE. Uwaga na program internetowy WIRTUALNY STYLISTA- TO OSZUSCI.
Oszuści? A czy cena przypadkiem nie była podana? Jeśli była, to żadne oszustwo, a jedynie lenistwo i głupota tych, którym się nie chciało czytać.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 13:38   #16
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Oszuści? A czy cena przypadkiem nie była podana? Jeśli była, to żadne oszustwo, a jedynie lenistwo i głupota tych, którym się nie chciało czytać.
Moim zdaniem serwis może wprowadzać w błąd, ponieważ po wejściu od razu widzimy informację, że przystąpienie do testu jest bezpłatne, co sugeruje bezpłatność całej usługi, a dopiero na końcu małym druczkiem przedstawiona jest informacja o kosztach. Wg interpretacji UOKiKu zostałoby to potraktowane tak samo jak pobieraczek i spółka.
Podsunę temat koleżance rzeczniczce po Nowym Roku i dam znać czego się dowiedziałam od specjalistki. Ponieważ już kilka razy omawiałyśmy działanie takich serwisów, to stoję na stanowisku, że to wprowadzanie konsumentów w błąd. Informacja o rzeczywistych kosztach powinna być czytelna, a nie ukryta akapicie napisanym drobnym maczkiem.


Warto w przypadku takich praktyk zwracać się z wnioskiem do rzecznika konsumentów lub bezpośrednio do UOKiKu, który zajmuje się takimi sprawami. Od jakiegoś czasu takie praktyki są coraz bardziej powszechne z tego co zauważyłam.
Sama też trafiłam z ciekawości na reklamowany serwis, gdzie w regulaminie nie było mowy o wysokości kosztów, ale była wzmianka o koncie premium (konto podstawowe nie dawało żadnych funkcjonalności, więc premium było właściwie konieczne do korzystania z serwisu). O kosztach mówił dopiero załącznik do regulaminu, który był ukrytym hiperłączem (ale w żaden sposób nie został wyróżniony). Ila ja się naczytałam i naszukałam, żeby znaleźć info o kosztach Ale ponieważ wszędzie czytam regulaminy, to tam też się uparłam, żeby znaleźć sprytnie ukryte, niemałe zresztą koszty.



P.S. Serwis zarejestrowany na Komorach jak doczytałam.... to wystarcza mi za komentarz.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2011-12-28 o 13:41
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 16:14   #17
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: uwaga na naciągaczy WIRTUALNY STYLISTA-test za 60zł

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:02.