Okres próbny? czy oszustwo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-07, 17:27   #1
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162

Okres próbny? czy oszustwo?


Mam problem, 3 dni temu rano zadzwoniła do mnie kierowniczka pewnego Ośrodka Wypoczynkowego, do którego wysyłalam swoje CV w sprawie pracy na stanowisko recepcjonistki...
Miałam przyjść do pracy...no i pracowałam 3 dni, dziś powiedziała mi że jutro mam wolne, bo chce sprawdzić kolejną dziewczyne.
Wydaje mi się, że to jest jedno wielkie oszustwo.
Otóż... Ośrodek jest w trakcie remontu (ponieważ zmienił się właściciel) i... od paru miesięcy przyjmują CV.
Zauważyłam w komputerze, że dużo ludzi wysyłało CV, oczywiście na stanowisko recepcjonistki również.
W pierwszy dzień kierowniczka wspomniała że przedemną była jakaś, ale musiała jej podziękować. Hm... dziwne. A dziś rozmawiłam z jednym pracownikiem to wspomniał, że co chwile ktoś tu się zmienia za biurkiem.
Wydaje mi się, że poprostu oni do czasu zakończenia remontu biorą sobie na przykładowe 3 dni (niby na okres probny) a potem podziękują... i co za darmo ktoś im zapieprzał w biurze...? bo pracowałam przez te 3 dni po 9 godzin i stale robota (odbieranie telefonu,zamawianie towaru,e-maile, liczenie, pisanie, drukowanie itd.) rzeczy, które napewno do recepcjonistki nie należą.
Dziś powiedziała mi, że odezwie się.... myśle że już sie nie odezwie
Czy powinnam nalegać na zapłacenie mi za te 3 dni pracy... wkońcu na darmo nie siedziałam tam po 9 godzin w tych papierach???
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 18:03   #2
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: Okres próbny? czy oszustwo?

To oczywiste,ze powinna zapłacic. Ty powinnaś przed przystapienie do pracy poprosic o podpisanie umowy, wlasciwie zażądać, bo to jest obowiązkiem własicicielki, zeby to zrobić. Ja bym na 2 dzien nie przyszla do pracy gdybym miała taką sytuację i nie ma wykrętów,że coś tam. Nawet za te 3 dni powinna być omówiona stawka godzinna, mniejsza jak wiadomo,bo to okres próbny.

No,ale teraz jak na niej wymusisz zaplate, skoro nie masz umowy i nie masz tak naprawdę czym się wesprzec, wiec generalnie nie musi Ci być nic winna.
__________________
Far away ... !

Edytowane przez mindiar
Czas edycji: 2009-05-07 o 18:05
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 19:24   #3
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: Okres próbny? czy oszustwo?

Osoba, która Cię przyjmowała powinna od razu pierwszego dnia poinformować Cię o warunkach zatrudnienia, na jakich zasadach będziesz pracować, a więc na jaką umowę i za jakie wynagrodzenie. Rzeczywiście, bez umowy trudno cokolwiek udowodnić, mimo to uważam, że nie powinnaś odpuszczać i zgłosić się po zapłatę za przepracowane dni.
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 19:29   #4
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: Okres próbny? czy oszustwo?

Jak mogłam prosić o umowe skoro powiedziała że na okres próbny narazie... a teraz po 3 dniach mówi, że 'zadzwoni' ...
Myślałam, że na początku żeby sie przyzwyczaić, zapoznać, dowiedziec się ile potrafię itd. a potem umowa.
Dodam, że Osrodek kupiła firma prywatna.
A dowiedziałam się od pracowników co remontują ośrodek i od sprzątaczek, że właśnie oni co chwile kogoś biorą i potem rezygnują.
Takie wykorzystywanie....:confu sed:
w środe zadzwonie i upomne się o tą zapłate ehh
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 19:59   #5
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: Okres próbny? czy oszustwo?

Nawet na 3 dni podpisuje się umowe, nieistotne ile trwa okres probny, umowa musi byc! Tak więc nie wymagaj od niej zaplaty skoro nie masz umowy. Warto probowac,ale jak Ci sie nie uda, to widocznie kobieta jest cwana i wykorzystala Twoja niewiedzę.
__________________
Far away ... !
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 19:59   #6
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: Okres próbny? czy oszustwo?

Na okres próbny też jest umowa, warunki powinny być jasne od początku, jeśli tak nie jest, to znaczy, że coś kombinują. Umowa na okres próbny nie powinna być krótsza niż trzy dni, a więc rozumiem, dlaczego jej nie spisują.
Najlepiej byłoby gdybyś zgłosiła się osobiście i zapytała ile czasu potrzebują na podjęcie decyzji. Jesli okazałoby się, że na tym stanowisku ktoś pracuje, zapytaj wprost o wyjaśnienie sytuacji. Powinnaś też zapytać kiedy możesz zgłosić się po zapłatę.

Polecam też poczytać trochę z Prawa Pracy: http://www.monitorprawapracy.pl/inde...i&cid=37&id=34
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 20:46   #7
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: Okres próbny? czy oszustwo?

jak mi nie zapłacą to napisze na nich do gazety
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 11:26   #8
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Okres próbny? czy oszustwo?

Umowa ustna też jest umową. I to, że nie masz na papierze nie zwalnia ich z żadnych obowiązków wobec pracownika. Ja bym poszła i zapytała bezczelnie: czy PIP wie, co się u nich wyprawia, bo jak nie wie to się może dowiedzieć.
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 10:15   #9
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Okres próbny? czy oszustwo?

Cytat:
Napisane przez maja2005 Pokaż wiadomość
Osoba, która Cię przyjmowała powinna od razu pierwszego dnia poinformować Cię o warunkach zatrudnienia, na jakich zasadach będziesz pracować, a więc na jaką umowę i za jakie wynagrodzenie. Rzeczywiście, bez umowy trudno cokolwiek udowodnić, mimo to uważam, że nie powinnaś odpuszczać i zgłosić się po zapłatę za przepracowane dni.
Tak powinno właśnie być.

Z tego co się orientuję należy Ci się stawka minimalnego wynagrodzenia określona stosunkowo do przepracowanych dni. Powiedz to swojemu pracodawcy, a jeżeli Ci odmówi, po prostu bez szczypania udaj się do Państwowej Inspekcji Pracy.
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 11:53   #10
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Okres próbny? czy oszustwo?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Umowa ustna też jest umową. I to, że nie masz na papierze nie zwalnia ich z żadnych obowiązków wobec pracownika. Ja bym poszła i zapytała bezczelnie: czy PIP wie, co się u nich wyprawia, bo jak nie wie to się może dowiedzieć.
I ja bym się nie szczypała, że w biurze sa klienci i inni pracownicy, po prostu głośno powiedziałabym "ja do szefowej w sprawie wynagrodzenia". Jesli zaczną sie wykręcać, że szefowej nie ma, pytasz, kiedy będzie, bo Ty jestes skłonna poczekać na zaległe pieniądze.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.