Trymowanie sznaucerów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-17, 22:43   #1
Niganka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3

Trymowanie sznaucerów


Witajcie, mam półrocznego sznaucera miniaturke. Około poltora miesiaca temu zaprowadzilismy go do psiego fryzjera, naczytalam sie ze dla sznaucerow najlepsze bedzie trymowanie i tak tez ustalilam z panią fryzjerką. Pies po odebraniu po trymowaniu wygladal prawie tak samo, chociaz wiem, ze wyciagnela mu dosłownie "pół psa". Zblizaja sie letnie upały a ja nie wiem czy powinnam go jednak dac do strzyzenia, czy znow trymowac, czy ktos moze mi doradzic po ilu trymowaniach pies bedzie wygladal jak sznaucer i bedzie mial krótka siersc???
Niganka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-21, 17:05   #2
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Trymowanie sznaucerów

Cytat:
Napisane przez Niganka Pokaż wiadomość
Witajcie, mam półrocznego sznaucera miniaturke. Około poltora miesiaca temu zaprowadzilismy go do psiego fryzjera, naczytalam sie ze dla sznaucerow najlepsze bedzie trymowanie i tak tez ustalilam z panią fryzjerką. Pies po odebraniu po trymowaniu wygladal prawie tak samo, chociaz wiem, ze wyciagnela mu dosłownie "pół psa". Zblizaja sie letnie upały a ja nie wiem czy powinnam go jednak dac do strzyzenia, czy znow trymowac, czy ktos moze mi doradzic po ilu trymowaniach pies bedzie wygladal jak sznaucer i bedzie mial krótka siersc???
Musisz psa trymować co 4-6 tygodni, a w między czasie sama czesać różnymi zgrzebłami i trymerami. Jeśli zaczniesz psa strzyc trudno będzie ci odzyskać właściwą szatę.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 13:49   #3
Niganka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Trymowanie sznaucerów

Pies nie jest wystawowy, wiec nie chce przesadzac, tylko interesuje mnie ile razy trzeba trymowac zeby pies mial typowy wyglad sznaucera, jego siersc przeciez ma rozna dlugosc, wiec czy i tak fryzjer nie musi jej przyciac zeby byla rowna? Probowalam sie dowiedziec czegos przechodzac kolo randomowego salonu psiego, ale pani powiedziala ze "nie trymuje sznaucerow" Chodzi mi o to ogolnie, ze skoro wlos jest w roznej fazie wzrostu i sie go trymuje co jakis czas, to ile zabiegow potrezba zeby doprowadzic psa do "normalnego" pierwszego wygladu. Zalezy mi zeby moj pies mial na lato krotka siersc ktora tez pomoze w szybkim znajdywaniu kleszczy i wkurza mnie taka niewiedza i niemoznosc znalezienie konkretnej odpowiedzi, powoli zmusza mnie to do podjecia decyzji o strzyzeniu.
Niganka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 14:14   #4
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Trymowanie sznaucerów

Cytat:
Napisane przez Niganka Pokaż wiadomość
Pies nie jest wystawowy, wiec nie chce przesadzac, tylko interesuje mnie ile razy trzeba trymowac zeby pies mial typowy wyglad sznaucera, jego siersc przeciez ma rozna dlugosc, wiec czy i tak fryzjer nie musi jej przyciac zeby byla rowna? Probowalam sie dowiedziec czegos przechodzac kolo randomowego salonu psiego, ale pani powiedziala ze "nie trymuje sznaucerow" Chodzi mi o to ogolnie, ze skoro wlos jest w roznej fazie wzrostu i sie go trymuje co jakis czas, to ile zabiegow potrezba zeby doprowadzic psa do "normalnego" pierwszego wygladu. Zalezy mi zeby moj pies mial na lato krotka siersc ktora tez pomoze w szybkim znajdywaniu kleszczy i wkurza mnie taka niewiedza i niemoznosc znalezienie konkretnej odpowiedzi, powoli zmusza mnie to do podjecia decyzji o strzyzeniu.
No właśnie z racji tego, że włosy są w różnym stanie wzrostu, trymowanie trzeba powtarzać często (nawet jak już osiagniesz- po kilku trymowaniach- odopowiedni wygląd).
Ogólnie nie nastawiaj się, że jedno, dwa trymowania wystarczą, nawet jak pies ma dobrą strukturę sierści lekkie zapuszczenie powoduje, że potem długo trwa powrót do wzorca (nasz opuscił jedno trymowanie w zimie i teraz po 3 wizytach u fryzjera nadal nie jest idealnie). Idź do dobrego trymera, niech oskubie go jak najabrdziej, w domu czesz go zgrzebłami (zwykłym, hakowym), sama też możesz go poskubać palcami (np. w rękawiczkach lateksowych).
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-22 15:14:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.