Wysypka na nadgarstku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-08, 21:26   #1
Bylecosbylo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 15
Unhappy

Wysypka na nadgarstku


Szukałam na tutaj na forum i na innych jednak nie mogę znaleźć niczego co odpowiadałoby mojej wysypce więc tworzę nowy temat. Jak robię coś źle to przepraszam.
Więc generalnie wygląda to tak, że wysypka znajduje się na nadgarstku ale tylko lewej ręki. Są to małe czerwone krostki (chociaż zdarzają się i większe). Właściwie po za nieestetycznym wyglądem to tylko czasem swędzi (jeśli to coś da to zazwyczaj rano i wieczorem). Raz przypadkowo rozdrapałam to zaczęło się paprać ale opisywać nie będę bo nie chce was obrzydzać . Wiem że nie jest to nic groźnego bo miałam to samo rok temu i zaczęło się tak jak teraz czyli w maju/czerwcu a zauważyłam, że zeszło zimą więc domyślam się, że mogę mieć jakąś alergię na coś co widocznie w tym momencie kwitnie...
Jednak może ktoś z was miał coś takiego albo domyśla się o co może chodzić?
Bylecosbylo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 21:31   #2
Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Rosa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 829
Dot.: Wysypka na nadgarstku

Cytat:
Napisane przez Bylecosbylo Pokaż wiadomość
Szukałam na tutaj na forum i na innych jednak nie mogę znaleźć niczego co odpowiadałoby mojej wysypce więc tworzę nowy temat. Jak robię coś źle to przepraszam.
Więc generalnie wygląda to tak, że wysypka znajduje się na nadgarstku ale tylko lewej ręki. Są to małe czerwone krostki (chociaż zdarzają się i większe). Właściwie po za nieestetycznym wyglądem to tylko czasem swędzi (jeśli to coś da to zazwyczaj rano i wieczorem). Raz przypadkowo rozdrapałam to zaczęło się paprać ale opisywać nie będę bo nie chce was obrzydzać . Wiem że nie jest to nic groźnego bo miałam to samo rok temu i zaczęło się tak jak teraz czyli w maju/czerwcu a zauważyłam, że zeszło zimą więc domyślam się, że mogę mieć jakąś alergię na coś co widocznie w tym momencie kwitnie...
Jednak może ktoś z was miał coś takiego albo domyśla się o co może chodzić?
hmmm to może być np alergia kontaktowa? jesteś leworęczna?
ja też tak czasami mam, a może uczulenie na jakąś bransoletkę?
Kup sobie w aptece maść z hydrokortyzonem jest to minimalna dawka a może Ci pomóc
Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 21:35   #3
Bylecosbylo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 15
Dot.: Wysypka na nadgarstku

Cytat:
Napisane przez Rosa Pokaż wiadomość
hmmm to może być np alergia kontaktowa? jesteś leworęczna?
ja też tak czasami mam, a może uczulenie na jakąś bransoletkę?
Kup sobie w aptece maść z hydrokortyzonem jest to minimalna dawka a może Ci pomóc
Jestem praworęczna a uczulenie na bransoletkę też raczej odpada bo czasami nie nosze przez długi czas żadnej a to dalej nie schodzi w sumie najbardziej mnie zastanawia właśnie czemu lewa ręka ale pewnie się tego nie dowiem już nigdy.
I dziękuję za pomoc poszukam tej maści i sprawdzę
Bylecosbylo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 22:07   #4
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wysypka na nadgarstku

A może jak psikasz perfumy to zawsze na tą rękę? Skoro jesteś praworęczna to wszyskto trzymasz w prawej ręce, więc logiczne, że psikasz na lewą aby sprawdzić zapach. Ja kiedyś tak psikałam i zawsze mi coś wyskakiwało, tyle że u mnie na prawej, bo ja leworęczna jestem.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 08:23   #5
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Wysypka na nadgarstku

moja kolezanka ma to samo co Ty, na tej samej dloni co roku w tym okresie tak jak wyzej kolezanka napisala hydrokortizonum masc w aptece za 10zl przez moja koleznake wyprobowana i skuteczna
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 15:59   #6
Bylecosbylo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 15
Dot.: Wysypka na nadgarstku

No w takim razie pozostaje tylko iść do apteki jak tylko pogoda się polepszy Dziękuję wszystkim za pomoc
Bylecosbylo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 21:55   #7
milusia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Wysypka na nadgarstku

Witajcie!
Właśnie przeszukuję internet z odpowiedzią na identyczny problem jak w temacie. Mam wysypkę tylko na lewym ręku, podejrzewam, że zrobiła się od bransoletki z koralikami (modułowa), której jakiś czas temu nie nosiłam metal się starł i zaczął uczulać, w tym samym czasie miałam również zegarek na bransolecie. Na początku smarowałam nawet kilka razy dziennie maścią na pryszcze ISOTREX przestałam jak zaczęła mi wypalać skórę, że zrobiły się rany. Potem koleżanka dała mi maść Tormentiol - rany się wygoiły więc odmówiłam wizytę u dermatologa. W tym czasie co miałam wysypkę nosiłam zegarek na prawym ręku i nic się nie działo, po tym jak lewa się zagoiła zaczęłam nosić z powrotem zegarek na lewej - dziś już wyskoczyła mi wysypka, zauważyłam bo lekko swędziała. Zacznę łykać wapno, kupie również tą maść co polecacie z hydrocortizolum i podzielę się efektami. Mam nadzieję, że szybko się wygoi.
Pozdrawiam
milusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.