Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-23, 15:31   #1
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855

Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki


Cześć.
Mam zniszczone stopy - skóra jest twarda, szorstka, zrogowaciała, zwłaszcza w okolicach pięt i na dużym palcu, a także na opuszkach palców.

Używałam kremów - najpierw Nivea Soft i inne balsamy, których używałam do pielęgnacji ciała, ale nie było żadnej zmiany. Potem codziennie smarowałam stopy lawendowym kremem do masażu stóp Avon Foot Works; na początku wydawało mi się, że stopy są bardziej miękkie, a teraz jest jeszcze gorzej niż było, w jednym miejscu nawet delikatnie schodzi mi skóra (to nie grzybica ani nic takiego).

Chciałabym się wybrać na jakiś zabieg do kosmetyczki. Wiem, że moje pytanie może wydać Wam się dziwne (to będzie mój pierwszy tego typu zabieg), ale czy np. kosmetyczka może brzydzić się moimi stopami, czy będzie jej przeszkadzało to, że są zaniedbane? I ile takich zabiegów należałoby przeprowadzić - bo domyślam się, że 1 nie za wiele da?
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 18:22   #2
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki

hehe jakbym czytała o swoich..

Wyprowadziłam je do jako takiego stanu dzięki:

- peelingi
- tarka plus pumeks
- na noc gruba warstwa linomagu plus folia plus skarpetka, rano pumeks po umyciu


Jedyny krem który pomaga mi w utrzymaniu tego stanu, nie drażni nie wysusza i nie wchłania się 24 h to: http://www.ceneo.pl/14609227


Odp do pedikiuru i kosmetyczki brzmi dyplomatycznie: Ty masz problem a kosmetyczka za to bierze pieniądze aby Ci pomóc.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 18:39   #3
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki

Polecam krem do stóp, kolan i łokci z Avonu z kwasami AHA
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 19:31   #4
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki

lza_slonca - ja w sumie tłumaczę to sobie tak, że dla niej to nie powinno być nic nowego. No i masz rację - ona za to bierze kasę. W sumie znam kobietę, która miała podobny problem i bez oporów poszła do kosmetyczki - ehh, czy wszystkie osoby, które dużo chodzą muszą mieć problem z estetyką stóp?

Co do kremu: dziękuję za link, rozglądnę się za nim w drogerii, chociaż wiadomo, każdemu służy co innego . Kiedyś bardzo dobrze sprawdzał się u mnie ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html i chyba do niego wrócę.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 06:56   #5
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki

Kobietko sama jestem kosmetyczką i na prawdę spokojnie możesz przyjśc z takimi stopami, nikt cie nie będzie ocenial. Od tego jestesmy aby rozwiązywac problemy
Do co pielęgnacji domowej, peeling, pumeks albo tarka ale nie metalowa i żadnego zcinania naskórka samodzielnie na to krem z mocznikiem, polecam firmę Gehwol. Specjalizuja się w produktach do stóp, sama dzięki nim wyleczyłam sobie pękającą skóre na piętach.
Jeśli kosmetyczka by powiedziała cos nie tak, to nie godzisz się na zabieg wychodzisz i szukasz kogoś bardziej profesjonalnego Jak masz kogos w okolicy ze specjalizacją podolog to juz wogóle bajka, bo jest to osoba która specjalizuja się w stopach, ale zazwyczaj do niech przychodzi sie z grubszą sprawą typu wrastający paznokieć itd.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 07:10   #6
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Kobietko sama jestem kosmetyczką i na prawdę spokojnie możesz przyjśc z takimi stopami, nikt cie nie będzie ocenial. Od tego jestesmy aby rozwiązywac problemy
Do co pielęgnacji domowej, peeling, pumeks albo tarka ale nie metalowa i żadnego zcinania naskórka samodzielnie na to krem z mocznikiem, polecam firmę Gehwol. Specjalizuja się w produktach do stóp, sama dzięki nim wyleczyłam sobie pękającą skóre na piętach.
Jeśli kosmetyczka by powiedziała cos nie tak, to nie godzisz się na zabieg wychodzisz i szukasz kogoś bardziej profesjonalnego Jak masz kogos w okolicy ze specjalizacją podolog to juz wogóle bajka, bo jest to osoba która specjalizuja się w stopach, ale zazwyczaj do niech przychodzi sie z grubszą sprawą typu wrastający paznokieć itd.
Dokładnie.

Po za tym wiesz nie idziesz do kosmetyczki na pedicure z pięknymi stópkami po to żeby się nimi chwalić ale idziesz z problemem i liczysz na pomoc.
Jak kosmetyczka robi zabiegi na stopach to znaczy że stóp się nie brzydzi. Z resztą nie masz stanów chorobowych wymagających leczenia ale problemy wymagające pielęgnacji.

Spokojnie idziesz do kosmetyczki lub podologa i nie powinnaś usłyszeć nieprzyjemnych rzeczy pod swoim adresem.
To co powinnaś usłyszeć to sugestie żeby zmienić pielęgnację codzienną.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 13:39   #7
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
lza_slonca - ja w sumie tłumaczę to sobie tak, że dla niej to nie powinno być nic nowego. No i masz rację - ona za to bierze kasę. W sumie znam kobietę, która miała podobny problem i bez oporów poszła do kosmetyczki - ehh, czy wszystkie osoby, które dużo chodzą muszą mieć problem z estetyką stóp?

Co do kremu: dziękuję za link, rozglądnę się za nim w drogerii, chociaż wiadomo, każdemu służy co innego . Kiedyś bardzo dobrze sprawdzał się u mnie ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html i chyba do niego wrócę.
mi nie pomagała seria z avonu, sholl, gehwol (?), eveline, dave itp

Brzydzi, nie brzydzi..od tego są rękawiczki. Ale jak widzę 1 osoba zwróciła dobrą uwagę- jeśli się brzydzi to nie oferuje tego typu zabiegów u siebie. Idź spokojnie. Jak coś powie nie tak to jej
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 20:07   #8
joaska_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 117
Dot.: Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Dokładnie.

Po za tym wiesz nie idziesz do kosmetyczki na pedicure z pięknymi stópkami po to żeby się nimi chwalić ale idziesz z problemem i liczysz na pomoc.
Jak miałam praktyki, to przyszła do mnie raz pani z tak pięknymi stopami, że zgłupiałam, i nie wiedziałam co mam robić
Generalnie chyba chciała chyba sobie salon obejrzeć, ocenić bo mówiła, że ma blisko .
Panie na pedicure przychodzą przeważnie ze stopami z którymi same sobie nie radzą, więc problematycznymi. Wild_horse - ciężko powiedzieć, ile będzie potrzebnych zabiegów, ale jeśli wprowadzisz solidną domową pielęgnacje np. produkty wspomnianej wcześniej firmy Gewohl albo inne kremy natłuszczające/zmiękczające/z mocznikiem w wysokim stężeniu to jest możliwość, że po wstępnym opracowaniu stóp przez kosmetyczkę dalej wyprowadzisz stopy na prostą już sama.
joaska_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 21:51   #9
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki

Dziękuję Wam dziewczyny za odpowiedzi

A powiedzcie mi, czy kremy wspomnianej tu marki Gehwol (?) kupię normalnie w drogerii? Bo chyba jeszcze nigdy nie zauważyłam takiej marki.

Co do kremów z mocznikiem to... wątpię, żebym się zdecydowała

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Aha, i byłam dziś w jednym salonie kosmetycznym, na paznokciach co prawda, ale ogólnie spodobało mi się - świetny wystrój, klimat, atmosfera - i chyba tam pójdę z tymi moimi stopami
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 23:29   #10
joaska_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 117
Dot.: Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki

Kosmetyki gewohl dostaniesz w aptece. Dlaczego wątpisz, żebyś zdecydowała się na kremy z mocznikiem? To nieoceniony składnik do walki ze zrogowaciałą skórą na stopach, skóra staje się miękka i dużo łatwiej jest usunąć przerosnięty naskórek. Naprawdę nie ma nic skuteczniejszego. Ja nie mam dużych problemów ze stopami ale zdarza im się czasem gorszy okres - wtedy wystarczy że 2-3 razy użyję mocznika i po kilku dniach mogą nadmierne zrogowacenia usunąć podczas kąpieli nawet zdrapując je... paznokciami.
Z drogeryjnych kosmetyków bardzo ciekawy jest Dax Cosmetics Zmiękczający krem do stóp na pękające pięty i zrogowacenia skóry, ma 15% mocznika, glicerynę, masło shea.
W aptece jeszcze mogłabyś dostać krem Propodia złuszczająco - zmiękczający na zniszczone pięty z 25% i innymi bardzo fajnymi składnikami które nawilżą i natłuszczą skórę.
joaska_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 05:48   #11
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki

nie ma nic lepszego niz kremy z mocznikiem, ostatnio odkrylam w rossmanie krem lirene z 30% mocznikiem, rewelacja za 12 zł
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 17:03   #12
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki

Rozumiem, ale mam że tak powiem... nieprzyjemne doświadczenia z mocznikiem
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 08:30   #13
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki

a co sie dzialo jesli moge zapytac?
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 14:47   #14
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki

Mocznik to związek, który 4 lata temu zabił mojego psa. Dlatego czułabym się co najmniej dziwnie, stosując go teraz do leczenia swoich mini-problemów.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 13:26   #15
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki

współczuję może warto jednak przełamać się? nie znam skuteczniejszej substancji w walce z tego typu problemem, ale oczywiscie wybor nalezy do Ciebie.
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 14:11   #16
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki

Rozumiem, ale właśnie o to chodzi, że nie chcę się przełamywać Po prostu byłabym nie fair wobec siebie, gdybym teraz używała mocznika do leczenia swoich, w zasadzie, fanaberii. Niemniej bardzo dziękuję Wam za informacje
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 15:23   #17
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki

reklama na wizażu jest płatna.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 17:19   #18
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Bardzo zniszczone stopy a zabieg u kosmetyczki

Ja systematycznie czytam bloga podologicznego pana Cyrulika z Żor. Wyczytałam, że do pielęgnacji stóp nie stosuje się pianek ani innych kremów z zawartością mocznika powyżej 10%.
Podolog czyli pan Cyrulik najczęściej stosuje produkty peclavus. On opisuje różne ciekawe przypadki i pokazuyje zdjęcia przed i po zabiegach. Jak ktoś nie był jeszcze na jego stronie to polecam. Szczególnie dział opisy z zabiegów albo zdjęcia z zabiegów. Stronkę łatwo znaleźć w necie
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-30 18:19:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:19.