Psychoterapia-bulimia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-16, 20:04   #1
chococat
Przyczajenie
 
Avatar chococat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 16

Psychoterapia-bulimia


Od 8 lat choruję na bulimię i nareszcie dojrzałam do decyzji o leczeniu. Byłam na dwóch wizytach u psychoterapeuty-jest ciężko Chciałabym dowiedzieć się jakie macie doświadczenia, czy też macie problem z opowiadaniem o sobie? Czy z czasem będzie łatwiej?
chococat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 08:37   #2
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Psychoterapia-bulimia

Jest to na pewno dla Ciebie wyzwanie skoro (podejrzewam) wcześniej się z nikim tym nie dzieliłaś, a już na pewno nie z osobą, której nie znasz. Warto jednak się otworzyć- nie myśl o tym, co sądzi o Tobie psychoterapeuta, tylko o tym, że robisz to dla siebie. Na pewno skutki będą. Bardzo dobrze, że zdecydowałaś się na leczenie po tak długim czasie. Może warto byłoby też iść do psychiatry po leki stosowane w bulimii? Może pomogłoby Tobie to? Porozmawiaj o tym ze swoim psychoterapeutą. Nie wstydź się, jak przekonasz się do psychoterapii to będzie dużo łatwiej, uwierz mi. Ja teraz zawsze czekam wręcz na kolejną wizytę, bo wiem, że każda z nich pomaga mi wyciągać jakieś wnioski, do których sama bym nie doszła. Powodzenia.

Edytowane przez garden_d
Czas edycji: 2010-03-17 o 08:39
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 10:45   #3
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Psychoterapia-bulimia

Cytat:
Napisane przez chococat Pokaż wiadomość
Od 8 lat choruję na bulimię i nareszcie dojrzałam do decyzji o leczeniu. Byłam na dwóch wizytach u psychoterapeuty-jest ciężko Chciałabym dowiedzieć się jakie macie doświadczenia, czy też macie problem z opowiadaniem o sobie? Czy z czasem będzie łatwiej?

GRATULUJE !!!

8 lat bo bardzo długi okres.

Doskonale rozumiem, że opowiadanie o sobie obcej osobie jest mega trudne.
Nikt nie mówił, że leczenie jest łatwe, przyjemne i bezbolesne. Nie wyjdziesz z choroby w tydzień, miesiąc, rok. To zajmie kilka lat i nie wiadomo czy Ci się uda, nie będę Cię oszukiwać.
Ważne, że nareszcie dojrzałaś i CHCESZ zmienić swój styl życia, wyjść z tego bagna.

Ja choruje od 4 lat.
od 2 tyg się leczę.

Jeżeli będziesz chciała kiedyś pogadać czy potrzebować wsparcia - odezwij się do mnie. Może razem będzie łatwiej.
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 17:25   #4
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Psychoterapia-bulimia

Mam do Was pytanie nie do końca związane z tematem..
Ile czasu zajęło Wam uświadomienie sobie, że jesteście chore na bulimie?
Po którym "spacerze" do toalety?
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 19:29   #5
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Psychoterapia-bulimia

Nie wiem czy to jest po 'rozmowie z kiblem' ja zauważyłam guza przy odbycie.
Przeczyszczałam się naprzemian z wymiotowaniem - nie jestem głupa, tylko od tego to mogło powstać. Tym bardziej że wcześniej zrobił mi się polip w gardle i musieli mi go wycinać. Naszczęście nie był to żaden złośliwy raczek.

Myślę, że to kwestia dojżania do decyzji. Może to być po pół roku, po roku, 4, 8, 10.
Wszystko to kwestia indywidualna, kwestia świadomości, kwestia ODWAGI
a TAKŻE wsparcia z zewnątrz.
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 12:58   #6
Mika_K2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Psychoterapia-bulimia

Będzie łatwiej. Pamiętaj, psychoterapeuta NIGDY nie będzie Cię oceniał, on o Tobie nie myśli "jaka głupia dziewucha" czy coś podobnego, on traktuje Cię jak pacjentkę, jako przypadek medyczny. Nie bój się otwierać przy nim, on jest, żeby Ci pomóc, nie zaszkodzić. Mam nadzieję, że trafiłaś na dobrego specjalistę, bo w innym przypadku może Cię nieźle zwichnąć... ale nie chcę zapeszać.
W każdym razie gratuluję podjętej decyzji, teraz może być już tylko z górki, chociaż tak się na razie nie wydaje. Trzymaj się dzielnie
__________________
You who wish to conquer pain, you must learn what makes me kind; the crumbs of love that you offer me, they're the crumbs I've left behind. Your pain is no credential here, it's just the shadow, shadow of my wound.
Mika_K2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 13:09   #7
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Psychoterapia-bulimia

Cytat:
Napisane przez Mika_K2 Pokaż wiadomość
Będzie łatwiej. Pamiętaj, psychoterapeuta NIGDY nie będzie Cię oceniał, on o Tobie nie myśli "jaka głupia dziewucha" czy coś podobnego, on traktuje Cię jak pacjentkę, jako przypadek medyczny. Nie bój się otwierać przy nim, on jest, żeby Ci pomóc, nie zaszkodzić. Mam nadzieję, że trafiłaś na dobrego specjalistę, bo w innym przypadku może Cię nieźle zwichnąć... ale nie chcę zapeszać.
W każdym razie gratuluję podjętej decyzji, teraz może być już tylko z górki, chociaż tak się na razie nie wydaje. Trzymaj się dzielnie
Psycholog dał mi tel. do psychiatry.
Psychiatra skasował mnie 100 zł za 15 minut przepisując fluoksetyne. Pytałam kiedy, co i jak to powiedział, że ustalimy telefonicznie jak się bd czuła.
Nie wiem co robić
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-06, 13:35   #8
Mika_K2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Psychoterapia-bulimia

Zmień psychiatrę! Facet, który Cię należycie nie przebadał i dał Ci Prozac, ustalając dawkę telefonicznie jest niekompetentny. Na razie tego nie bierz, skonsultuj się z kimś innym... Skąd jesteś? Może mogę Ci kogoś polecić...
Jest mi niezmiernie przykro, że młoda dziewczyna, która trafi na konowała może kompletnie się rozregulować i często spaprać sobie przyszłe dorosłe życie, to smutne, że tacy psychiatrzy w ogóle przyjmują...
__________________
You who wish to conquer pain, you must learn what makes me kind; the crumbs of love that you offer me, they're the crumbs I've left behind. Your pain is no credential here, it's just the shadow, shadow of my wound.
Mika_K2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 14:12   #9
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Psychoterapia-bulimia

Cytat:
Napisane przez Mika_K2 Pokaż wiadomość
Zmień psychiatrę! Facet, który Cię należycie nie przebadał i dał Ci Prozac, ustalając dawkę telefonicznie jest niekompetentny. Na razie tego nie bierz, skonsultuj się z kimś innym... Skąd jesteś? Może mogę Ci kogoś polecić...
Jest mi niezmiernie przykro, że młoda dziewczyna, która trafi na konowała może kompletnie się rozregulować i często spaprać sobie przyszłe dorosłe życie, to smutne, że tacy psychiatrzy w ogóle przyjmują...
Dawkę ustalił w ciągu tej 15 min rozmowy osobiście. Ale jak normalny człowiek, pytałam kiedy jakieś kontrole etc.
To powiedział ze telefonicznie będziemy się kontaktować(czyli jak do niego zadzwonię)jak będę się po tym całym prozaku czuła.
Zaskoczyła mnie jego niska cena 16 zł
i miesięczny okres stosowania (tzn, wypisał mi na 30 tabletek)
Oczywiście przeczytałam w internecie CO TO jest i 'z czym to się je'
Wygląda na to, że jest to standardowy lek przy bulimii.

Jestem z Koszalina
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:20.