czy używanie kremu jest konieczne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-21, 14:05   #1
summerparadise
Rozeznanie
 
Avatar summerparadise
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 771

czy używanie kremu jest konieczne?


cześć. mam do was takie pytanie. Otóż, mam cerę trądzikową, w niskim stopniu nasilenia trądziku. Przedtem używałam kremów; jak i na dzień tak i na noc, tyle, że różniły się gęstością, oczywiście na noc kremy bardziej nawilżające. Ostatnio odłożyłam całkowicie kremy. Myję twarz tylko żelem 3w1 z Garniera 2x dziennie i na jakieś 'niespodzianki' nakładam odrobinę podkładu, potem korektor i gotowe, lub w ogóle nie nakładam podkładu, tylko sam korektor w sztyfcie. Zauważyłam, że gdy od jakiś 5 dni nie używam kremu, moja cera znacznie się poprawiła. Fakt, niedoskonałości jakieś tam są, ale są to drobnostki. Od jakiś dwóch tygodni zażywam tabletki z bratka 1x dziennie po jednej tabletce. Moje pytanie brzmi następująco, czy dobrze robię? wyczytałam kiedyś na forum, że krem jest obowiązkowy w pielęgnacji cery, no dobrze, tylko, że mi nie służy.. jestem zaraz 'zapchana', cała się świecę zaraz po nałożeniu kremu.. nawet puder czy bibułki nie dają oczekiwanego efektu (po pudrze jest jeszcze gorzej.. )

co o tym sądzicie? dodam, iż jestem nastolatką, przed 18. jeszcze, także problemy z cerą.. nic nowego.
summerparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 14:15   #2
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Jakichś kremów używałaś? Może po prostu były nieodpowiednie lub zapychały, dlatego właśnie tak było.
A nie próbowałaś niczego matującego, np z Barwy?
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 14:15   #3
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Wiesz, krem nawilżający jet obowiązkowy, nawet jeśli masz cerę tłustą. Jeśli nie będziesz jej nawilżać to sama zacznie wytwarzać sebum, a więc trądzik się nasili. Nikt nie mówi oczywiście żebyś używała jakiś tłustych, odżywczych kremów, ale jakiś lekki nawilżacz o prostym, niezapychającym składzie to by się przydał Poza tym, ten żel 3 w 1 z Garniera też nie jest za dobrym rozwiązaniem... zawiera alkohol który wysusza cerę, no i te drobinki peelingujące używane codziennie Wymień go lepiej na jakiś łagodny żel bez sls, jakiś bezalkoholowy tonik, dodaj krem nawilżający z filtrem na dzień, a na co coś przeciwtrądzikowego. Raz na tydzień rób peeling enzymatyczny i maseczkę, np z zielonej glinki. Powinno pomóc
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 14:29   #4
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

A ja też mam trądzik i to niesamowity! I powiem Ci tak: też nie używam kremów! I moja skóra ma się od tamtego czasu świetnie! Miałam to samo co Ty! Krem i multum pryszczulców więc też odstawiłam. Nawet te niby do cery trądzikowych. I bardzo się cieszę. Biorę Dermacos, stosuję maseczki oczyszczające z Perfecty, tonik i żel do twarzy i raz na tydzień nakładam cienką warstwę maseczki z Perfecty głęboko nawilżającej i moja skóra ani się nie zapycha, ani nie świeci ani nie przesusza! Więc mogę powiedzieć, że wg mnie brak kremów to nie koniec świata i to mazidło nie jest obowiązkowe. Dodam tylko, że mam 26 lat i tak żyję już rok czasu.
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 14:35   #5
QueenOfDamned
Raczkowanie
 
Avatar QueenOfDamned
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 262
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

A,takie gadanie wizażowe-żeby odstawić wszystkie agresywne środki alkoholowe i najlepiej przerzucić się na naturalne kosmetyki.Próbowałam większości hitów wizażu i metod w pielęgnacji i nie dawały one mi tak dobrego rezultatu,jak te napchane chemią kosmetyki.Wypryski wyleczyłam właśnie tym Garnierem,odkąd mam czystą cerę prawie bez skazy,używam typowo drogeryjnej pielęgnacji,w połączeniu z drogim kremem-bardzo chemicznym! I wyglądam sto razy lepiej niż przez ostatnie lata.

Jeśli kremy zapychają Cię,to spróbuj metodą prób błędów znaleźć jakiś lekki,matujący krem używać go np.tylko na noc,co drugi lub trzeci dzień.Nie zmieniaj na siłę pielęgnacji,jeśli Ci ona służy.Sama zauważysz kiedy skóra chce 'pić',gdy stanie się napięta i przesuszona.
Ze swojej strony polecam kremy do cery tłustej z serii Solutions Avonu.
QueenOfDamned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 16:03   #6
summerparadise
Rozeznanie
 
Avatar summerparadise
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 771
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Jakichś kremów używałaś? Może po prostu były nieodpowiednie lub zapychały, dlatego właśnie tak było.
A nie próbowałaś niczego matującego, np z Barwy?
przeważnie używałam kremów typowo trądzikowych, Ziaja Nuno, Ziaja Med, taki ostatnio kupiłam, lecz potem odpiszę nazwę. Po wszystkich ten sam, marny efekt..

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Wiesz, krem nawilżający jet obowiązkowy, nawet jeśli masz cerę tłustą. Jeśli nie będziesz jej nawilżać to sama zacznie wytwarzać sebum, a więc trądzik się nasili. Nikt nie mówi oczywiście żebyś używała jakiś tłustych, odżywczych kremów, ale jakiś lekki nawilżacz o prostym, niezapychającym składzie to by się przydał Poza tym, ten żel 3 w 1 z Garniera też nie jest za dobrym rozwiązaniem... zawiera alkohol który wysusza cerę, no i te drobinki peelingujące używane codziennie Wymień go lepiej na jakiś łagodny żel bez sls, jakiś bezalkoholowy tonik, dodaj krem nawilżający z filtrem na dzień, a na co coś przeciwtrądzikowego. Raz na tydzień rób peeling enzymatyczny i maseczkę, np z zielonej glinki. Powinno pomóc
ten żel Garniera nie ma w swoim składzie alkoholu.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Napisane przez QueenOfDamned Pokaż wiadomość
A,takie gadanie wizażowe-żeby odstawić wszystkie agresywne środki alkoholowe i najlepiej przerzucić się na naturalne kosmetyki.Próbowałam większości hitów wizażu i metod w pielęgnacji i nie dawały one mi tak dobrego rezultatu,jak te napchane chemią kosmetyki.Wypryski wyleczyłam właśnie tym Garnierem,odkąd mam czystą cerę prawie bez skazy,używam typowo drogeryjnej pielęgnacji,w połączeniu z drogim kremem-bardzo chemicznym! I wyglądam sto razy lepiej niż przez ostatnie lata.

Jeśli kremy zapychają Cię,to spróbuj metodą prób błędów znaleźć jakiś lekki,matujący krem używać go np.tylko na noc,co drugi lub trzeci dzień.Nie zmieniaj na siłę pielęgnacji,jeśli Ci ona służy.Sama zauważysz kiedy skóra chce 'pić',gdy stanie się napięta i przesuszona.
Ze swojej strony polecam kremy do cery tłustej z serii Solutions Avonu.

krem Nivea zwykły daje tylko na skórę wokół oczu, czy pod nosem. Zdarza się też, że nakładam na wrażliwe i wysuszone miejsca.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez kudlik_kk Pokaż wiadomość
a ja też mam trądzik i to niesamowity! I powiem ci tak: Też nie używam kremów! I moja skóra ma się od tamtego czasu świetnie! Miałam to samo co ty! Krem i multum pryszczulców więc też odstawiłam. Nawet te niby do cery trądzikowych. I bardzo się cieszę. Biorę dermacos, stosuję maseczki oczyszczające z perfecty, tonik i żel do twarzy i raz na tydzień nakładam cienką warstwę maseczki z perfecty głęboko nawilżającej i moja skóra ani się nie zapycha, ani nie świeci ani nie przesusza! Więc mogę powiedzieć, że wg mnie brak kremów to nie koniec świata i to mazidło nie jest obowiązkowe. Dodam tylko, że mam 26 lat i tak żyję już rok czasu.
gratuluję efektu!
summerparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 16:40   #7
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez summerparadise Pokaż wiadomość
gratuluję efektu!
Oj nie gratuluj bo jak to przy trądziku - są okresy, że mnie niemożliwie wywali, ale ogólnie odkąd nie używam kremów i tym podobnych konsystencji wreszcie skóra zaczęła żyć w miarę normalnie
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-21, 17:32   #8
summerparadise
Rozeznanie
 
Avatar summerparadise
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 771
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez kudlik_kk Pokaż wiadomość
Oj nie gratuluj bo jak to przy trądziku - są okresy, że mnie niemożliwie wywali, ale ogólnie odkąd nie używam kremów i tym podobnych konsystencji wreszcie skóra zaczęła żyć w miarę normalnie

no widzisz, ale choć trochę od niego odpoczęłaś. Niektórzy borykają się z nim przez dłuuugi okres czasu. Od dawna go miałaś?
summerparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 18:10   #9
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez summerparadise Pokaż wiadomość
no widzisz, ale choć trochę od niego odpoczęłaś. Niektórzy borykają się z nim przez dłuuugi okres czasu. Od dawna go miałaś?
Miałam i mam nadal, ale nie w takiej ilości! Ogólnie za młodu nie miałam problemów z pryszczami, czyli okres dojrzewania obszedł się ze mną łaskawie. W wieku 21 lat urodziłam dziecko i potem miałam jakieś problemy z cerą, że to po prostu mi przeszkadzało, ale nie było bardzo tragicznie. Do czasu: w tamtym roku w sierpniu rozpoczął się kryzys. Zsypało mnie niemiłosiernie, ale myślałam, że to przejściowe. Jednak we wrześniu pryszcze osiągnęły apogeum do tego stopnia, że ludzie zaczęli mi zwracać uwagę, że co mi się stało że mnie tak zsypało. Zawsze się śmiałam, że dopiero teraz dojrzewam mając 25 lat Zdesperowana poszłam do kosmetyczki i miałam robione wszelakie zabiegi jakie mogą pomóc przy trądziku i co? I NIC! Mikrodermabrazje, kwasy AHA, peelingi kawitacyjne, oczyszczanie twarzy to takie to siakie, ultradźwięki, no co ludzkość wymyśliła to miałam i pomagało mi tylko na jeden dzień a potem wysypywało mnie jeszcze bardziej, tak, że były chwile gdzie nie miałam nawet milimetra zdrowej skóry. Przestałam chodzić, bo w błoto wywaliłam ponad tysiąc złotych. Odstawiłam kremy, mleczka, wszystko co ma cięższą konsystencję niż woda czy jakikolwiek płyn, zaczęłam oczyszczać skórę tą maseczką z Perfecty i całkowicie zrezygnowałam z podkładów, fluidów i tym podobnych wynalazków. W kosmetyczce został tylko puder z Eveline świetnie kryjący blizny i ślady po krostach i obecne paskudy oraz puder z Synergena z Rossmannu. Do tego brałam ten Dermacos i po jakiś 4 miesiącach zaczęłam wyglądać jak człowiek - mam kilka krost, ale chwilami wysypuje mnie bardzo, jak po tych zabiegach kosmetycznych.i tak szczerze mówiąc na oko od połowy marca mam te swoje kilka krostek i wreszcie mogę powiedzieć, że ludzię się nie gapią tylko i wyłącznie na moje pryszcze. Teraz też nie mam za wesoło, bo policzek lewy jest wysypany ale nie tak, żeby mówić o apogeum Mój dodatkowy problem to to, że na dużo kosmetyków reaguje skóra alergicznie i mnie po nich wysypuje swędzącymi krostami ale od czasu kiedy używam żelu do mycia twarzy z Dermedic i toniku z tej samej serii jest ok
Reasumując: około 5 lat z nim żyję i jak na razie to on wygrywa Z przerwami, ale wygrywa
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie



Edytowane przez kudlik_kk
Czas edycji: 2012-07-21 o 18:12
kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 19:39   #10
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Jak miałaś taką masakrę to lepiej było iść do dermatologa a nie do kosmetyczki. Szybciej byś się pozbyła tego dziadostwa całego. Ja np. bez kremu nie mogę się obejść...
Moja skóra jest ściągnięta i napięta.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 08:14   #11
josiex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 124
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Nawilżaj cerę, koniecznie... Kup sobie krem z AA do cery trądzikowej, one są świetne, w ogóle nie zapychają.
__________________
In my heart your love has found the safest hiding place.
josiex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-22, 11:30   #12
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Ze swojej strony proponowałabym inwestycję w jakiś krem apteczny - ale nie całkowitą rezygnację z kremów.

Gdy używałam typowo drogeryjnych kremów, to moja skóra wołała o pomstę do nieba. Mimo, ze z natury jest sucha, to ciągle pojawiały mi się nowe wypryski. Kiedy kremy odstawiałam wracała do normy i wyglądała tak, ze koleżanki mi zazdrościły. Tylko, ze wygladała pięknie tylko z pozoru, bo była wysuszona i ściągnięta.
Niektóre moje przygody z kremami drogeryjnymi kończyły się nawet twarzą jak tarka i dużą liczbą wyprysków. Ratowałam się Nutriticiem LRP, bo to było jedyne czego nie bałam się kłaść na twarz w ekstremalnych sytuacjach.
Po jakimś czasie doszłam do wniosku, ze mam dość wyrzucania pieniędzy w kremy Garniera, Perfecty, Nivea itd.. Przerzuciłam się na kremy dostępne tylko w aptekach i wreszcie mam spokój. Aktualnie używam Vichy Idealii, którą mieszam na dłoni z 2% żelem hialuronowym z Biochemii Urody i jestem zachwycona tym jak ten duet wpływa na moją skórę. Początkowo używałam tego kremu samego i też pomógł mi doprowadzić moją skórę do porządku po eksperymentach.

Fakt, za te kremy nie płaci się 20-30 złotych, ale ja jestem na tyle zmęczona eksperyemntami, że chyba już przy takich kremach zostanę.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 11:40   #13
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Co za bzdura! Kremy mogą wniknąć tylko w pare zewnętrznych warstw naskórka...ale mi ingerencja w trądzik.... wszelkie wypryski są generowane przez głębokie partie skóry właściwej, a procesy te warunkuje gospodarka hormonalna oraz pakiet genowy.

Ludzie którzy spożywają produkty z dużą ilością NNKT nie potrzebują silnego nawilżania twarzy.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 12:09   #14
summerparadise
Rozeznanie
 
Avatar summerparadise
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 771
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
Co za bzdura! Kremy mogą wniknąć tylko w pare zewnętrznych warstw naskórka...ale mi ingerencja w trądzik.... wszelkie wypryski są generowane przez głębokie partie skóry właściwej, a procesy te warunkuje gospodarka hormonalna oraz pakiet genowy.

Ludzie którzy spożywają produkty z dużą ilością NNKT nie potrzebują silnego nawilżania twarzy.

trądzik jest u nas w genach po prostu. Mieli go moi bracia, nawet jeden ma do dziś trochę, więc i ja go nie uniknęłam.
summerparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 19:04   #15
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Kremy nawilżające to nie jest jakaś konieczność. Jeśli masz tłustą skórę i dajesz radę bez nich, to nie ma sensu na siłę się smarować.
Mężczyźni z reguły niczego nie używają i żyją.

Chociaż jakieś retinoidy na trądzik by Ci nie zaszkodziły, ale to już dermatolog by musiał zasugerować

Edytowane przez 201604131205
Czas edycji: 2012-07-22 o 19:14 Powód: dopisek
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 22:21   #16
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez josiex Pokaż wiadomość
Nawilżaj cerę, koniecznie... Kup sobie krem z AA do cery trądzikowej, one są świetne, w ogóle nie zapychają.
A jaki to krem z AA? Możesz podesłać linka w celach poglądowych?
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 18:07   #17
summerparadise
Rozeznanie
 
Avatar summerparadise
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 771
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

a powiedzcie mi co z zimą? skoro teraz nie muszę używać kremu to co myślicie o zimie?
summerparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 18:37   #18
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Ze swojej strony proponowałabym inwestycję w jakiś krem apteczny - ale nie całkowitą rezygnację z kremów.

Gdy używałam typowo drogeryjnych kremów, to moja skóra wołała o pomstę do nieba. Mimo, ze z natury jest sucha, to ciągle pojawiały mi się nowe wypryski. Kiedy kremy odstawiałam wracała do normy i wyglądała tak, ze koleżanki mi zazdrościły. Tylko, ze wygladała pięknie tylko z pozoru, bo była wysuszona i ściągnięta.
Niektóre moje przygody z kremami drogeryjnymi kończyły się nawet twarzą jak tarka i dużą liczbą wyprysków. Ratowałam się Nutriticiem LRP, bo to było jedyne czego nie bałam się kłaść na twarz w ekstremalnych sytuacjach.
Po jakimś czasie doszłam do wniosku, ze mam dość wyrzucania pieniędzy w kremy Garniera, Perfecty, Nivea itd.. Przerzuciłam się na kremy dostępne tylko w aptekach i wreszcie mam spokój. Aktualnie używam Vichy Idealii, którą mieszam na dłoni z 2% żelem hialuronowym z Biochemii Urody i jestem zachwycona tym jak ten duet wpływa na moją skórę. Początkowo używałam tego kremu samego i też pomógł mi doprowadzić moją skórę do porządku po eksperymentach.

Fakt, za te kremy nie płaci się 20-30 złotych, ale ja jestem na tyle zmęczona eksperyemntami, że chyba już przy takich kremach zostanę.
Kosmetyki apteczne praktycznie niczym się nie różnią od drogeryjnych. Owszem, są wśród nich takie, które mają np kwasy w składzie, ale to już są produkty na problemy skórne typu trądzik. Składy kremów nawilżających, na dzień, matujących nie różnią się niczym specjalnym od kremów z drogerii. Takich kremów jak Idealia z gliceryną, silikonem, denaturatem i jakimś ziółkiem można by znaleźć kilka w drogerii. Fakt, że komuś akurat on pasuje, nie oznacza, że jest lepszy od jakiegoś rossmanowego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 12:45   #19
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Latem prawie nigdy nie używam kremu (strefa T, policzki mam normalne), czasem żel *(ogólnie tonik albo coś naturalnego - ogórek, herbatkę itp., jesli mam rozszerzone pory - peeling) czasem mleczko do demakijażu (do cery normalnej, nie zapycha prawie, no i nawilża).
trądzik miałam do 20 roku zycia, teraz mam prawie 28 i czasem wyskakują mi pryszcze, ale jakoś daję radę.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 09:01   #20
summerparadise
Rozeznanie
 
Avatar summerparadise
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 771
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

no dobrze, tylko mam taką cerę, że każde nałożenie kremu skutkuje zaczerwienieniem i to nie 5cio minutowym, tylko kilka godzin.. nawet gdy nałożę trochę pudru. Nie idzie dobrać żadnego kremu, bo jest źle. Teraz stosuję na noc http://bebeauty.eu/artykuly/Mezotera..._na_dzien.html (przedtem używalam go na dzień i cera zaczerwieniona, lecz obecnie stosuję go trochę na czoło, policzki i brodę, gdzie mam jakieś wysuszenia)
summerparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 16:58   #21
summerparadise
Rozeznanie
 
Avatar summerparadise
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 771
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

i znów to samo!!!!!!! właśnie zauważyłam, że na policzkach wyszło mi kilka małych krostek!!! nie mogę w ogóle używać kremów! bo nie miałam niczego, tylko właśnie po użyciu 2x kremu wyszło mi kilka krost, pewnie też na okres.
summerparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 16:34   #22
_GlamourGirl_
Zakorzenienie
 
Avatar _GlamourGirl_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4 738
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Ja nie wyobrażam sobie nie używać kremów Używam jak narazie tego matującego z Barwy na zmiane z Olay i są efekty a np. krem z Vichy wogóle na mnie nie działał skóra cała czerwona ałaaaa kolejny bubel to krem z Aa normalizujący boże chroń mnie !!! A u kosmetyczki byłaś? Mi dermatolodzy nie pomogli a kosmetyczka tak Warto sie przejść zabiegi nie są wcale takie drogie zawsze mozesz cos wyczaić na gruponie np
_GlamourGirl_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 19:22   #23
summerparadise
Rozeznanie
 
Avatar summerparadise
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 771
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez _GlamourGirl_ Pokaż wiadomość
Ja nie wyobrażam sobie nie używać kremów Używam jak narazie tego matującego z Barwy na zmiane z Olay i są efekty a np. krem z Vichy wogóle na mnie nie działał skóra cała czerwona ałaaaa kolejny bubel to krem z Aa normalizujący boże chroń mnie !!! A u kosmetyczki byłaś? Mi dermatolodzy nie pomogli a kosmetyczka tak Warto sie przejść zabiegi nie są wcale takie drogie zawsze mozesz cos wyczaić na gruponie np

czytałam na wizażu o kosmetyczkach... nie przekonują mnie.
summerparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-07, 06:39   #24
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Też zrezygnowałam z używania kremu na noc. Na dzień sobie nie wyobrażam niczym się nie posmarować. Zauważyłam, że skóra jest od razu ładniejsza, oddycha, zdrowiej wygląda. No i najważniejsze dla mnie - nie powstają zaskórniki, pory są lekko zwężone (dla mnie to b. ważne, bo mam ogromne), mam mniejsze problemy z cerą. Coś w tym musi być! xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-06-07 o 08:04 Powód: reklama
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-17, 22:59   #25
agata_1501
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 53
Dot.: czy używanie kremu jest konieczne?

Ja odkąd zaczęłam robić makijaż to przez ładnych parę lat nie stosowałam żadnego kremu i trochę źle na tym wyszłam. Zaczęłam mieć przesuszoną skórę. Co prawda nie ma jakiejś tragedii, ale nie polecam odstawiania kremu nawilżającego. Warto wybrać jakiś lekki i stosować, bo później dojdą problemy z suchą skórą
agata_1501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-17 23:59:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.