Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: kolejna czesc watku bedzie nazywać sie?
Mamo kup mi butlę soczku, przecież kończę już pół roczku! 2 8,00%
Pełzam, szuram, chcę raczkować- wszystkie rzeczy czas pochować! 3 12,00%
Lato idzie do nas już- pierwsze kroki są tuż-tuż! 2 8,00%
Gie-gie, da-da, ej i jo- woła dziecię, że hoho! 0 0%
Dzieci z każdym dniem są większe- mamy za to sporo lżejsze! 0 0%
Dziecię pnie się wciąż do góry- mama wraca do figury! 4 16,00%
Marchew jabłko i kurczaczek,zdrowo je mój niemowlaczek. 2 8,00%
Już wychodzą ząbki nam,mama popatrz siedzę sam! 7 28,00%
Miesiąc za miesiącem leci mamy coraz większe dzieci 3 12,00%
listopadowo-grudniowe mamusie2013 2 8,00%
Głosujący: 25. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-20, 20:33   #211
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Firjal - ładnie Kacperek przybral
My jutro mamy szczepienie i już się boję wieczora

Fajna taka imprezka

Ryba - super, że są postępy w kąpieli
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:42   #212
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

wiesz co
Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
rosną nam dziewczyny

piszczałka kochana

Haha dobrze mu tak nie słuchaj go



Współczuję łysienia i skoku....wszystko minie

Ryba - hmm ciężko powiedzieć a oby dwa produkty wprowadziłaś tego samego dnia?
wiesz co, dzien po dniu. wczoraj kleik dzis jablko.

No ja myślałam ze ten kleik to uczulić nie może, to raz. Dwa nie sądziłam że mam to sprawdzać przez x dni. a po 3 nie brałam jako "obiadku" tak jak warzywka. I choć warzywka mam przetestowane te które chce narazie podawać, chciałam sprawdzic jak z owocami. Jedyne teraz które wprowadzić zamierzałam to jabłko i gruszka Z gruszką nie ma problemu a z jabłkienm najpierw zielona kupa mimo ze zjadł bardzo mało a teraz jakieś pręzenie. Jutro podam tylko jabłko, bez kleiku.

Pytanie za milion pkt czy jak codziennie podaje np troche marchewki albo dyni to teraz codziennie musze cos podac czy np. mogę nie podawać przez 3 dni nic z tych reczy i same mleko podawac?
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:44   #213
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

wiecie, powiem Wam że dla mnie to rozszerzanie diety to jest masakra ja już nic z tego nie ogarniam
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:47   #214
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II



Mój pierdzioszek <3

Lineczko- ja tez nie ogarnialam, teraz nadal nie ogarniam wszystkiego a poza tym mam wrażenie ze na każdym kroku robie coś źle.
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:54   #215
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość


Mój pierdzioszek <3

Lineczko- ja tez nie ogarnialam, teraz nadal nie ogarniam wszystkiego a poza tym mam wrażenie ze na każdym kroku robie coś źle.
warzywa chyba w miarę spoko się podaje ale już gluten jest straszny, czytam czytam i dalej nic nie wiem
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:55   #216
Firjal
Raczkowanie
 
Avatar Firjal
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 393
GG do Firjal
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość

Mój pierdzioszek <3

Lineczko- ja tez nie ogarnialam, teraz nadal nie ogarniam wszystkiego a poza tym mam wrażenie ze na każdym kroku robie coś źle.
hahaha szałowy jest
__________________
Kacper : 26.11.2013 g:13:20

Kciuki za Anię
Firjal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 21:00   #217
babku
Zadomowienie
 
Avatar babku
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 159
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
Ze mitem jest to ze dziecko sie przyzwyczaja do spania z rodzicami ze to jest okres przejsciowy jak ssanie piersi i najlepszy czas na uczenie spania w lozeczku jest miedzy 10 a 16 mz i ze pediatrzy sami zalecaja spanie z malychem raz na jakis czas


TZ jutro ma wolne

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No właśnie ja nie wiem czy ja dobrze robię, przenosząc go do tego łóżeczka. Mamy bardzo duże łóżko, więc jeśli o nasz sen chodzi, to jest to bez różnicy. Jakoś strasznie mi z tym źle, że on tam taki sam Jest tu jakaś mama, która nadal śpi z dzieciątkiem?

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
wiecie, powiem Wam że dla mnie to rozszerzanie diety to jest masakra ja już nic z tego nie ogarniam
Lineczka ja też tego nie ogarniam i jestem coraz bardziej przerażona.

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość


Mój pierdzioszek <3
.
Ale śmiesznie
babku jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-20, 21:03   #218
anulka2205
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka2205
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 308
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Slodki Kacper. Obiadekvto niby nie przymus kazdego dnia ale po co chcesz wracac do samego mleka?

Firjal chcemy chcemy to moze łyse nie bedziemy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Babku nie łam sie to Tobie z tym zle a nie Filpkowi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Skarbek


Wielkie kciuki dla Ani
anulka2205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 21:04   #219
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Dla mnie też to rozszerzanie diety to jakaś czarna magia a za pare dji zamierzam podać marcheweczkę

Nie kumam jak z kaszkami, kleikami

Ryba - Kacperek

Miałam kstatnio Majkę wrzucić a mi nie załadowało, potem prąd wyłączyli to spróbuję teraz

Nie chcą się wgrać
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 21:06   #220
Miss Triss
Zadomowienie
 
Avatar Miss Triss
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 050
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Witam wieczornie!

Mała śpi już od godzinki a ja wizażuję, muszę w końcu nadrobić ten dzień. Odwiedziny się udały, Zosia dostała gryzaczek od ciotki. Trochę pogadałyśmy, wypiłyśmy kawkę. Fajnie tak od czasu do czasu pogadać z kimś innym niż mąż czy rodzice.

Cytat:
Napisane przez anulka2205 Pokaż wiadomość
Zaczyna się robić za starych dobrych czasów- NIE OGARNIAM idę poczytać dalej
Oooo tak! Wreszcie coś się dzieje i jest co czytać. Teraz powinnyśmy szybciej wykańczać wątki.
Cytat:
Napisane przez Basiaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Witajcie
Nadrobiłam wczoraj, ale padłam i nie bylo jak odpisywać.
Przedwczorajsza noc masakra, moja niunia ma już szynę i niestety ale jest katorga, nie potrafi ruszać nóżkami tak jak w gipsie, nie potrafi jeszcze podnieść dwóch nóżek na raz, no a jednej się nie da. Eh ciężki los mojego dziecia, no ale jak trzeba to trzeba.
Mój mały ma skaze białkową-dalej "chyba" i AZS też "chyba" moja pediatra sama nie wie. Po nutramigenie buźka ładna, po fenistilu też więc możliwe że to skaza. Do tego smarujemy buzie kroplami do oczu-przepisane przez pediatre i jest czysty.

Chwalę się, że jesteśmy też po chrzcinach. 16 osób w mieszkaniu, gotowane wszystko przeze mnie, mamę i teściową.
za chrzciny i za przygotowanie ich, dobrze, że obie mamuśki pomogły.
Strasznie współczuję Twojej Malutkiej, że musi się męczyć z tą szyną. Na pewno to jest strasznie niewygodne i troszkę potrwa zanim się do niej przyzwyczai, ale to wszystko dla jej dobra. Lepiej, że ma tą szynę teraz póki jest jeszcze malutka i nie świadoma tego.
A Mały też się męczy z tą buźką. Może jakaś wizyta u dobrego dermatologa wyjaśniłaby sprawę skoro pediatra sama nie wie co to jest.
Tulę Was mocno!
Cytat:
Napisane przez Basiaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Już ja miałam kryzys i chciałam jej to ściagnać ale wiem, ze to zniszczy efekty.

A tak to wygląda
Wygląda to przerażająco, ale najważniejsze, że pomaga. Bądź dobrej myśli.
Cytat:
Napisane przez niunia_20 Pokaż wiadomość
Ordynator mowil ze szanse sa nadal zwlaszcza ze te wody się uzupełniają. Póki co nic mnie nie boli, szyjka na 3 cm wiec dobrze.
Jeśli ordynator tak powiedział to trzeba mu uwierzyć. Musi być dobrze! Tym razem się uda! Wierze w Was mocno i ściskam!
Cytat:
Napisane przez Olenka_24 Pokaż wiadomość
Witam się z Wami z kawką w ręce. Leon na spacerze z dziadkami, a ja zdycham w domku bo jakieś choróbsko mnie chce dopaść Mam nadzieję że odpuści wrrr...

Dziewczyny strasznie mi zaczęły włosy wypadać, masakra którejś z Was też tak wypadają ?
Walcz z tą chorobą i nie daj się jej dopaść! Zdrówka Ci życzę!
Mi też garściami wypadają włosy. Nie wiem czy mogę coś z tym zrobić, smarować czy łykać jakieś witaminy.
Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
Dzieć przysnął a ja zamiast sie ogarnąć to nadrabiam
U nas nocka też ładna, Majka obudziła się o 6 na jedzonko a spała już po 22 Małż karmił a ja spałam sobie do 9 Teraz ma krótką drzemke to muszę się streszczać, bo jeszcze chcę prysznic wziąśc i śniadanie zjeść

Miss - u mnje to już rytuał...mąż codziennie wieczorem idzie po wodę na mleko i mi przynosi herbatkę Sam idzie spać a ja sobie buszuję po wizażu
Ej Ty nie za dobrze masz z tym swoim mężem!? On karmił rano, a Ty spałaś i jeszcze wieczorna herbatka do łóżka! Ej ja też tak chce!
__________________
Dziecko to uwidoczniona miłość.
- Novalis -

Miss Triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 21:08   #221
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Może przez apkę się uda

Ulubione sówki, z którymi codziennie rano rozmawia

Polubiłam leżenie na brzusiu


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Calineczka

Edytowane przez paulinaizabela
Czas edycji: 2014-03-15 o 10:05
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 21:11   #222
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

pomyslałam sobie, że jakbym ze 4 dni nic nie podawała a potem znów zaczęła stopniowo i nie robiła takich błędów to on sie nie bedzie męćzyĆ bo mam wrażenie ze popełniam błąd za błędem. Najpierw marchew go zatwardziła i robił kupkę raz na tydzień, potemsie polepszyło, a teraz znów źle.. . pEWNIE JUŻ wymyślam ale dzisiaj dał mi popalić. od 13tej do 21 jedna drzemka na 13 minut dokładnie. Oprócz tego godzinny płacz. pręzenie się, noszenie na rękach. 10 minut zabawy i znów płacz pręzenie się. BŁAGAM NIECH MÓJ SYN WRÓCI . ja nie wiem co źle zrobiłam ze budzi sie w nocy i to nie na jedzenie, ze w dień taki maruda.. Nie wierze ze to wszystko wina ząbków- no nie wierze. I choć jak widzę ze aż "wytarłby" dziąsła i placze to smaruje i na 1,5h mam syna... tylko ze nie bede mu smarować tego co 1,5h.. poza tym- ostatnio prawie 2h na macie leżał, godzine na leżaczku. a teraz??????

Powiedzcie mi .. jak podajecie marchew to czy robicie cos zeby Wam sie maluch nie zatwardził? nie wiem.. podajecie wiecej herbatek koperkowych, albo jakieś soki ..? czy po prostu czekacie?

Przepraszam ze Wam tak narzekam ale nawet nie mam z kim pogadać. na meża jestem zła i nie wiem kiedy mi przejdzie.
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 21:11   #223
Basiaaaaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 342
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez dizi Pokaż wiadomość
Lineczko dla Nelki. Pięknie

Olenka zdrowiej nam

Taszanta jej, dobrze, że małej nic się nie stało. Miałaś niezły refleks, że ją osłoniłaś

Lusesita za wagę.

Dziewczyny po CC ćwiczycie coś? Ja chętnie bym zaczęła.
Ja tez bym chciała zacząć ćwiczyć, ktoś wie ile czasu trzeba odczekać po CC?


Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
mam dość. jest mi smutno i przykro źle sie czuje.

Wróciłam. Ogólnie fajnie było. Kacperek od "ciotki" dostał 3body

Mały taki opatulony bo zimno było, [teraz tez jest;/]
Lubie ten wózek ale ma za mały kosz jak dla mnie albo ja mam za dużo rzeczy

Basiuuuuu- wygląda to strasznie, ale to dla Jej dobra. ;*
Nie dostałam żadnej wiadomości ;( na PW tez nie . ;(

Komorowska tak my też dopajamy. Obecnie jabłko rozcieńczone... albo inaczej- 50ml wody 2 łyżki soku ;P ,, woda i rumianek ale rumianek rzadziej ostatnio. Super że u okulisty wszystko ok




Zaraz bedziemy jesc słoiczkowe jabłuszko... jak nie posmakuje to ja nie wiem..............
prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie
ja to pewnie byłabym samolubna i nie pomogłam więcej temu kto teraz nie chce Cię wesprzeć.

Zerknij proszę wiadomość inne na fb

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
Basiaaaaaaaaa- u nas na wątku ze starszymi dziećmi mamy chłopczyka, który od urodzenia z szyną właśnie. Później już tylko na noc. Ale jest poprawa, więc warto. A dziecko się przyzwyczaja i dla niego to naturalne jest później.

Dziewczyny ale kusicie z tym rozszerzaniem. Pola tak łakomie patrzy jak coś jemy. Aż korci jej coś podać

A z miłych wieści byłam wczoraj u fryzjera. Włosy też mi już lecą garściami. Zrobiłam sobie pasemka na odrosty i podcięłam sporo. Czułam się bosko - taki luksus.
Moje treż tak patrzą, ruszają buzią a Aurelia nawet językj wysuwa. Czasami mam ochote im dać to co akurat jem. Teściowa się smieje, zartuje i mówi daj kotleta, bedzie wesoło


Pytanko, mam 150 ml mleka w butli mojego, czy jak malec zje np 100 mogę mu podać np za pare godzin resztę, czy to działa tak samo jak w mm? ze wylewamy po 30 min. ?
Basiaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 21:17   #224
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
Może przez apkę się uda

Ulubione sówki, z którymi codziennie rano rozmawia

Polubiłam leżenie na brzusiu


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
jak ona sie ślicznie uśmiecha

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

basiaaaaaaaaaaaaaaa- odpisalam ale czemu w inne?
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 21:20   #225
anulka2205
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka2205
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 308
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Basiaaaaaaa jak przy mm, ale możesz trzyamć godziinę nie pół

Paula Majeczka jaka śliczna, taka delikatna jest

Ryba weź nie wydziwiaj, co niby robisz źle, no wkręcasz sobie jak nic. Czasem dziecko po prostu czegoś nie toleruje albo jeszcze nie toleruje, ale jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz
__________________
Skarbek


Wielkie kciuki dla Ani
anulka2205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 21:22   #226
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Basiaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Ja tez bym chciała zacząć ćwiczyć, ktoś wie ile czasu trzeba odczekać po CC?




prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie
ja to pewnie byłabym samolubna i nie pomogłam więcej temu kto teraz nie chce Cię wesprzeć.

Zerknij proszę wiadomość inne na fb



Moje treż tak patrzą, ruszają buzią a Aurelia nawet językj wysuwa. Czasami mam ochote im dać to co akurat jem. Teściowa się smieje, zartuje i mówi daj kotleta, bedzie wesoło


Pytanko, mam 150 ml mleka w butli mojego, czy jak malec zje np 100 mogę mu podać np za pare godzin resztę, czy to działa tak samo jak w mm? ze wylewamy po 30 min. ?
Mozesz.. w temperaturze pokojowej Twoje mleko moze stac chyba 24 godziny tylko nie mozesz mieszac ze swiezo odciagnietym a mm moze stac godzine tak jak AR a dwie godziny zwykle mm

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 21:22   #227
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Miss Triss Pokaż wiadomość
Witam wieczornie!

Mała śpi już od godzinki a ja wizażuję, muszę w końcu nadrobić ten dzień. Odwiedziny się udały, Zosia dostała gryzaczek od ciotki. Trochę pogadałyśmy, wypiłyśmy kawkę. Fajnie tak od czasu do czasu pogadać z kimś innym niż mąż

Ej Ty nie za dobrze masz z tym swoim mężem!? On karmił rano, a Ty spałaś i jeszcze wieczorna herbatka do łóżka! Ej ja też tak chce!
Fajnie, fajnie czasem pogadać o czymś innym niż kupki

On codziennie w nocy karmi
Dobrze mam wiem, mężuś mi się trafił jak ślepej kurze ziarno

Cytat:
Napisane przez Basiaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Moje treż tak patrzą, ruszają buzią a Aurelia nawet językj wysuwa. Czasami mam ochote im dać to co akurat jem. Teściowa się smieje, zartuje i mówi daj kotleta, bedzie wesoło


Pytanko, mam 150 ml mleka w butli mojego, czy jak malec zje np 100 mogę mu podać np za pare godzin resztę, czy to działa tak samo jak w mm? ze wylewamy po 30 min. ?
Majka tak samo patrzy aż mi jej szkoda Dlatego niedługo dostanie marchewę, zobaczymy jaki kozak wtedy będzie

Wydaje mi się, że nie podaje się po tak długim czasie...chodzi o bakterie.

Ale wizaż pogorszył jakość zdjęć
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 21:25   #228
Firjal
Raczkowanie
 
Avatar Firjal
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 393
GG do Firjal
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez anulka2205 Pokaż wiadomość
Slodki Kacper. Obiadekvto niby nie przymus kazdego dnia ale po co chcesz wracac do samego mleka?

Firjal chcemy chcemy to moze łyse nie bedziemy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Babku nie łam sie to Tobie z tym zle a nie Filpkowi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

A więc piszę co wiem:
Ogólnie żeby jakakolwiek kuracja przeciw wypadaniu włosów dała efekty to trzeba ją stosować minimum 6 miesięcy potem zrobić max 2 miesiące przerwy i znów. Wszystkie produkty są apteczne:
- Tabletki na włosy Silica
- Mycie: szampon Dermena
- Pielęgnacja: Loxon 2% płyn wcierać w umytą skórę głowy co 2 dni
Maska Wax dla włosów wypadających co 5 dni, nałożyć czepek i ciepły ręcznik na godzinę
- oprócz tego dużo nawilżać włosy maskami nawilżającymi, olejami, odżywkami w sprayu bo ta kuracja na wypadanie powoduje że włosy są matowe i szalone.
Taką dostałam rozpiskę - jeszcze nie wypróbowane.
__________________
Kacper : 26.11.2013 g:13:20

Kciuki za Anię
Firjal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 21:29   #229
Basiaaaaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 342
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
pomyslałam sobie, że jakbym ze 4 dni nic nie podawała a potem znów zaczęła stopniowo i nie robiła takich błędów to on sie nie bedzie męćzyĆ bo mam wrażenie ze popełniam błąd za błędem. Najpierw marchew go zatwardziła i robił kupkę raz na tydzień, potemsie polepszyło, a teraz znów źle.. . pEWNIE JUŻ wymyślam ale dzisiaj dał mi popalić. od 13tej do 21 jedna drzemka na 13 minut dokładnie. Oprócz tego godzinny płacz. pręzenie się, noszenie na rękach. 10 minut zabawy i znów płacz pręzenie się. BŁAGAM NIECH MÓJ SYN WRÓCI . ja nie wiem co źle zrobiłam ze budzi sie w nocy i to nie na jedzenie, ze w dień taki maruda.. Nie wierze ze to wszystko wina ząbków- no nie wierze. I choć jak widzę ze aż "wytarłby" dziąsła i placze to smaruje i na 1,5h mam syna... tylko ze nie bede mu smarować tego co 1,5h.. poza tym- ostatnio prawie 2h na macie leżał, godzine na leżaczku. a teraz??????

Powiedzcie mi .. jak podajecie marchew to czy robicie cos zeby Wam sie maluch nie zatwardził? nie wiem.. podajecie wiecej herbatek koperkowych, albo jakieś soki ..? czy po prostu czekacie?

Przepraszam ze Wam tak narzekam ale nawet nie mam z kim pogadać. na meża jestem zła i nie wiem kiedy mi przejdzie.
Ja nie rozszerrzam jeszcze, nie znam się a moze gryzak do lodówki na chwilę, pomoże mu na "ząbki"

Mnie mąż też wk..., znaczy się zdenerwował. Każde siedzi przy swoim kompie, ale ja nie odpuszcze, ciche dni przed nami.

Widzialyście: http://kafeteria.tv/Noworodek-nie-ch...ref_map=%5B%5D

kiedy te nasze maluszki były takie małe
Basiaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 21:32   #230
Miss Triss
Zadomowienie
 
Avatar Miss Triss
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 050
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Kurcze a ja miałam wypadek, zsunęłam się ze schodów niosąc małą. Na szczęście nic jej się nie stało, ale ja osłaniając ją poobijałam całę plecy i łokieć i aż nie chcęmyśleć że to mogło się inaczej skończyć bo obok schodów jest kaloryfer z ostrą krawędzią

No nic trzeba pozbierać połamane kości i zbierać się na spacer
Jeeejciu, dobrze, że Helence się nic nie stało i skończyło się szczęśliwie tylko na kilku Twoich siniakach. Nawet sobie nie mogę wyobrazić co mogłoby się strasznego stać. Dobrze, że ja nie mam w domu schodów po których musiałabym chodzić z Małą na rękach.
Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
będę próbować chociaż ciężko złapać
Aaaaaa! Złapana na gorącym uczynku! I jaka zdziwiona! Kurde, ale ona jest śliczna!
Cytat:
Napisane przez Basiaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Do 3-4 roku życia
Długo. Ale zdrowie Małej najważniejsze.
Cytat:
Napisane przez anulka2205 Pokaż wiadomość
Dziś jakiś trefny dzień, bo ja też na klatce na drugim schodku od góry zaczepiłam gondolą i poręcz, wykręciłam nogę w kostce i straciłam równowagę, na szczęscie nie spadłam, ale stesu tyle, nie chcę nawet mysleć jak to się mogło skończyć
Dobrze, że nie spadłaś z tą gondolą, bo mogło być strasznie. Trzeba bardzo uważać przy tym schodzeniu żeby się nogi nie poplątały.
Cytat:
Napisane przez Basiaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Teraz 3 miesiące non stop- ściągamy tylko do kąpania. Po tych 3 miesiącach, całą noc i 2-3 h dziennie w trakcie spania, spaceru itp.

Jakby któraś chciala zobaczyć raczkujące maleństwo z szyną http://www.youtu.be.com/watch?v=XYTndu-A1S8 trzeba usunąć kropkę jakby się wykrzaczyło

Najgorzej mamy z ubraniami, nie można ściagać szyny do przebierania, przewijania więc musimy mieć takie ubranka z guziczkami/napami aż do końca ubranka, a jak na złość mam tylko takie 2. Jedne śpiochy z guziczkami pocięłam, tzn odcięłam stópki :P

Dziewczyny czy Wasze maluchy dostrzegły już telewizor? zostawiłam małego w bujaczku ,w ogóle nie zwróciłam uwagi ze patrzy na tv i poszłam do kuchni. Przyszłam zasłoniłam mu tv a on w ryk, odsłoniłam zaczął się śmiać i tak dwa razy. Wzięłam go na rączki, ale wyginał głowę w stronę tv.
Całkiem nieźle sobie ten maluch radzi z tą szyną i nie wygląda jakby mu bardzo przeszkadzała więc Twoja też się przyzwyczai.
Z tymi ubrankami to faktycznie kłopot. Może wybierz się do jakiegoś lumpka i pokupuj śpiochy czy pajace rozpinane w kroku i poobcinaj stópki.
Moja Zośka też często gapi sie w telewizor. Ja jej się coś bardzo spodoba to kiedy wyłączam go ta zaczyna marudzić. Muszę teraz ograniczyć oglądanie.
Cytat:
Napisane przez lusesita23 Pokaż wiadomość
w ogole chyba się nie chwaliłam - waga dalej spada mam już -24 kg na minusie
tj. o 5 kg mniej niż wazylam przed ciążą
za wagę. Nieźle leci! Ja dobiłam do wagi sprzed ciąży i stoi w miejscu, ale ja to dużo słodyczy jem.
Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
U nas niestety Kuba znowu wirusa przywlókł z przedszkola Ma mega gorączkę i kaszel taki suchy męczący. Więc mam już 2 nocki zarwane, bo non stop wstaję albo karmić albo latam sprawdzić, czy mu gorączka nie skacze, albo leki podać.
Zdrówka życzę dla Kuby, żeby Was nie pozarażał, a Tobie życzę siły i cierpliwości żeby ogarnąć chorowitka i małego bąbla.
Cytat:
Napisane przez kOmorowska Pokaż wiadomość
Dziś byłyśmy już na drugiej wizycie kontrolnej u okulisty (Natala nawet tak bardzo nie płakała) i jest ok
Jak człowiek ma wcześniaka to się najeździ do tych poradni i specjalistów ale najważniejsze dziecię jest.
za udaną wizytę u okulisty. Dobrze, że jeździcie do poradni i lekarzy to przynajmniej masz pewność, że Natalia jest zdrowa i dobrze się rozwija, a to jest najważniejsze!
__________________
Dziecko to uwidoczniona miłość.
- Novalis -

Miss Triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 21:37   #231
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

DObra wymyslam. musze zejsc na ziemie i ogarnąć sie troche. Wybaczcie
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 21:50   #232
Lilith890502
Zakorzenienie
 
Avatar Lilith890502
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 3 824
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Firjal Pokaż wiadomość
A więc piszę co wiem:
Ogólnie żeby jakakolwiek kuracja przeciw wypadaniu włosów dała efekty to trzeba ją stosować minimum 6 miesięcy potem zrobić max 2 miesiące przerwy i znów. Wszystkie produkty są apteczne:
- Tabletki na włosy Silica
- Mycie: szampon Dermena
- Pielęgnacja: Loxon 2% płyn wcierać w umytą skórę głowy co 2 dni
Maska Wax dla włosów wypadających co 5 dni, nałożyć czepek i ciepły ręcznik na godzinę
- oprócz tego dużo nawilżać włosy maskami nawilżającymi, olejami, odżywkami w sprayu bo ta kuracja na wypadanie powoduje że włosy są matowe i szalone.
Taką dostałam rozpiskę - jeszcze nie wypróbowane.
zanotowałam o olejach same dobre rzeczy słyszałam względem nawilżania, resztę zakupię przy najbliższych zakupach w aptece dziękuję
__________________
My

Szczęście to sposób patrzenia na świat

Daniel
Lilith890502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 21:59   #233
Miss Triss
Zadomowienie
 
Avatar Miss Triss
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 050
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
mam dość. jest mi smutno i przykro źle sie czuje.

Wróciłam. Ogólnie fajnie było. Kacperek od "ciotki" dostał 3body
dla ciotki za prezencik!
Nie smutaj się! Jutro będzie lepszy dzień!
Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
Byłyśmy jednak na spacerku prawie 2h, bo się rozpogodziło Zahaczyłyśmy o przychodnię i mała waży 5220 Ładnie nam rośnie niuńka, ażnie mogę uwierzyć, że ma prawie 4kg więcej niż przy urodzeniu
za piękną wagę Majci! Różnica tych 4kg od urodzenia do teraz jest wielka. Super, że tak ładnie przybiera!
Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
aaa bo zawsze jak ktos potrzebuje pomocy to nie odmawiam. Ja potrzebuje dzisiaj. NIkt nie moze mi dzisiaj pomóc Wszyscy mają inne plany. A ja dzisiaj z małym odkąd wróciliśmy nie daje sobie rady. Boli mnie głowa, dwa ketonale za mną, a gdzie tam do 21... nie mam czasu i możliwości nawet baka puścić, wiec nie wspomianm o herbacie...
Za dobra jesteś dla wszystkich, a powinnaś czasami odmówić i odpocząć. Ja bym z chęcią Ci pomogła tylko mój teleport się chyba popsuł, bo już dawno byłabym u Ciebie! Prześpij się, odpocznij, a jutro wstaniesz z nową energią i siłą do działania.
Cytat:
Napisane przez aaby Pokaż wiadomość

Piszecie o wypadkach z dziećmi. Mąż wczoraj wieczorem robił herbatę i po wlaniu całego kubka ten pękł w połowie i cały wrzątek spłynął po blacie i podłodze, rozpryskując się i oblewając po drodze nogę mojego męża. I tak sobie pomyślałam co by było gdyby Nina była większa i tam stała Przecież kto mógł pomyśleć, że kubek pęknie? Chyba będę robić herbatę w zlewie
Nikt nie mógł przypuszczać, że pęknie i trzeba się tylko cieszyć, że Nina jeszcze nie chodzi i nie była uczepiona nogi tatusia. Trzeba być ostrożnym, ale bez przesady, bo niektórych rzeczy na prawdę się nie da przewidzieć.
Cytat:
Napisane przez 89Beatka Pokaż wiadomość

Liwia dziś odkryła nową możliwość zmiany tonu głosu i cały dzień piszczy i to takim wysokim głosem że aż uszy bolą ale fajne to jest jak tak gaworzy

maż właśnie mnie wqrzył, ( skomentował ze jak siędzę to mam oponkę na brzuchu)on schudł wiec mam na niego patrzeć i coś mu powiedzieć ale że ja schudłam to cisza, wiec mu powiedziałam ze ja byłam w ciąży i urodziłam dziecko a on nie, wiec niech się odczepi nie skomentuje brzydkim słowem bo ktoś mnie poda i zostanę ukarana przez admina

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

ale właśnie los się na nim zemścił bo przebierał Liwie i zaczęła sikać tak ze musi jej body przebrać
dla Liwcie za piskanie! Niezłą macie z niej radochę!
A dla męża należy się klapsior Nie ładnie tak się przyczepiać oponki. Dobrze mu powiedziałaś i jeszcze Liwka poparła mamusię obsikując go. Następnym razem niech się ugryzie w język zanim coś powie.
Cytat:
Napisane przez Firjal Pokaż wiadomość
Mi jest ciężko stwierdzić czy wypada mi więcej niż zawsze bo mam kręcone i czeszę tylko po myciu a wtedy zawsze wyłazi masa
Ale byłam ogarnąć moją czuprynę wczoraj u mojej koleżanki fryzjerki i podała mi kurację na wypadanie włosów dla mojej mamy. Jak chcecie to napiszę, ale nie sprawdzałyśmy jeszcze.

Mały w 12 tygodniu waży 5155 g i w końcu jesteśmy między 3 a 10 centylem. Na szczepieniu trochę płakał - dostał 4 piki - standardowe i załapaliśmy się na darmowe pneumokoki. Niestety nie obyło się bez gorączki i mega płaczu. Dwie godziny leżałam z nim na gołej klacie pod kocykiem a każdy mój ruch to zaraz się budził i w płacz. Bidul mój.

W sobotę wybieramy się na imprezkę do lokalu na 50 urodziny mojego taty i 75 babci - robią razem. Słodka kreacja dla Kacpra gotowa
Pojemy pyszności
Ja bym poprosiła o przepis na tą kurację. A wiesz czy można ją stosować przy kp, czy to nie ma różnicy?
za wagę Kacperka. Już kolejna osoba pisze o gorączce i płaczu po szczepieni na pneumokoki. Widocznie bardzo bolesna jest ta szczepionka. A jej trzeba podać 4 lub 5 dawek. Masakra.
Ale fajna Wam się imprezka szykuje! Gratulacje i życzenia zdrówka i szczęścia przekaż tacie i babci!
Pokaż piękną kreację Młodego. Prosimy!
__________________
Dziecko to uwidoczniona miłość.
- Novalis -

Miss Triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 22:20   #234
89Beatka
Wtajemniczenie
 
Avatar 89Beatka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 505
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
Może przez apkę się uda

Ulubione sówki, z którymi codziennie rano rozmawia

Polubiłam leżenie na brzusiu


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
aż wlazłam na kompa żeby mała zobaczyć już okrąglutka jest a jej oczyska
Cytat:
Napisane przez Miss Triss Pokaż wiadomość




dla Liwcie za piskanie! Niezłą macie z niej radochę!
A dla męża należy się klapsior Nie ładnie tak się przyczepiać oponki. Dobrze mu powiedziałaś i jeszcze Liwka poparła mamusię obsikując go. Następnym razem niech się ugryzie w język zanim coś powie.

!
właśnie
__________________
Liwia 3.10.2013
89Beatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 22:22   #235
aaby
Zakorzenienie
 
Avatar aaby
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6 184
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
Czytam wlasnie Mamo to ja i jest o: obalaniu mitow o spaniu razem z dzieckien w lozku, o alergii pokarmowej, o anemii, co zrobic jak dziecko nie chce pic z butelki i o rozszerzaniu diety
Ooo, i co pisza o uparciuchach niebutelkowych?

Cytat:
Napisane przez 89Beatka Pokaż wiadomość
maż właśnie mnie wqrzył, ( skomentował ze jak siędzę to mam oponkę na brzuchu)on schudł wiec mam na niego patrzeć i coś mu powiedzieć ale że ja schudłam to cisza, wiec mu powiedziałam ze ja byłam w ciąży i urodziłam dziecko a on nie, wiec niech się odczepi
Looo... Poplynal...
Moj by sie nie odwazyl - no ale dla niego to tez nie nowosc, opone mam od zawsze
__________________


Odtąd MY - już nigdy JA.
W duecie siła.

aaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 22:30   #236
Miss Triss
Zadomowienie
 
Avatar Miss Triss
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 050
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
My jutro mamy szczepienie i już się boję wieczora
Nie bój się, bo i tak prędzej czy później musiałabyś zaszczepić. Miej przygotowaną wodę z sodką na okłady i coś przeciwbólowego i przeciwgorączkowego w razie W. Będzie dobrze! A Mała będzie dzielna!
Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
wiecie, powiem Wam że dla mnie to rozszerzanie diety to jest masakra ja już nic z tego nie ogarniam
Oj, mnie to strasznie przeraża i na razie mało co o tym czytam, żeby się nie stresować. Jak przyjdzie pora u mnie na rozszerzanie to będę się edukować, a poza tym już większość mamuś tutaj będzie wprawiona w tym i będę liczyła na pomoc i dobre rady.
Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość

Mój pierdzioszek <3
Jaki on jest słodziutki! Oglądałam już 3 razy i nie mogę się na niego napatrzeć!
Cytat:
Napisane przez babku Pokaż wiadomość
No właśnie ja nie wiem czy ja dobrze robię, przenosząc go do tego łóżeczka. Mamy bardzo duże łóżko, więc jeśli o nasz sen chodzi, to jest to bez różnicy. Jakoś strasznie mi z tym źle, że on tam taki sam Jest tu jakaś mama, która nadal śpi z dzieciątkiem?
Tobie jest źle, że on tam jest sam, ale przecież krzywda mu się nie dzieje żadna. Tai właśnie jest minus spania z dzieckiem, a potem "odstawiania" dziecka do swojego łóżeczka, że najbardziej na tym cierpi matka. Babku jemu jest tam dobrze, zrozum to i przestań się niepotrzebnie zadręczać.
Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość

Ulubione sówki, z którymi codziennie rano rozmawia

Polubiłam leżenie na brzusiu
Ale ładniutka Majeczka. Sóweczki są świetne!
Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
pomyslałam sobie, że jakbym ze 4 dni nic nie podawała a potem znów zaczęła stopniowo i nie robiła takich błędów to on sie nie bedzie męćzyĆ bo mam wrażenie ze popełniam błąd za błędem. Najpierw marchew go zatwardziła i robił kupkę raz na tydzień, potemsie polepszyło, a teraz znów źle.. . pEWNIE JUŻ wymyślam ale dzisiaj dał mi popalić. od 13tej do 21 jedna drzemka na 13 minut dokładnie. Oprócz tego godzinny płacz. pręzenie się, noszenie na rękach. 10 minut zabawy i znów płacz pręzenie się. BŁAGAM NIECH MÓJ SYN WRÓCI . ja nie wiem co źle zrobiłam ze budzi sie w nocy i to nie na jedzenie, ze w dień taki maruda.. Nie wierze ze to wszystko wina ząbków- no nie wierze. I choć jak widzę ze aż "wytarłby" dziąsła i placze to smaruje i na 1,5h mam syna... tylko ze nie bede mu smarować tego co 1,5h.. poza tym- ostatnio prawie 2h na macie leżał, godzine na leżaczku. a teraz??????

Powiedzcie mi .. jak podajecie marchew to czy robicie cos zeby Wam sie maluch nie zatwardził? nie wiem.. podajecie wiecej herbatek koperkowych, albo jakieś soki ..? czy po prostu czekacie?

Przepraszam ze Wam tak narzekam ale nawet nie mam z kim pogadać. na meża jestem zła i nie wiem kiedy mi przejdzie.
Narzekaj, od tego jesteśmy aby Cię wysłuchać i doradzić.
Ja na rozszerzaniu diety nie znam się kompletnie, ale ja zrobiłabym tak: jakieś nowe danie (czy to kaszka czy warzywko lub owoc) wprowadzała pojedynczo tzn jednego dnia daję normalnie mleko + jeden posiłek z tym produktem i tak przez najbliższe 3-4dni. Tzn. mleko + marchewka przez 3 dni. Wtedy dokładnie możesz obserwować jak Mały to przyjmie.
Następnie na takiej samej zasadzie wprowadzać kolejny nowy produkt i obserwować. Tzn. mleko + jabłko przez 3 dni. Itd itd.
Bo w tej chwili wydaje mi się, że za dużo na raz nowych rzeczy mu podałaś, bo i kleik i jabłuszko i to może w brzuszku mu się pokotłowało i organizm nie może tego przyjąć i sobie poradzić.
Ale to tylko moje osobiste zdanie, nie musisz się z nim zgadzać, a tym bardziej mnie słuchać.
Cytat:
Napisane przez Firjal Pokaż wiadomość
A więc piszę co wiem:
Ogólnie żeby jakakolwiek kuracja przeciw wypadaniu włosów dała efekty to trzeba ją stosować minimum 6 miesięcy potem zrobić max 2 miesiące przerwy i znów. Wszystkie produkty są apteczne:
- Tabletki na włosy Silica
- Mycie: szampon Dermena
- Pielęgnacja: Loxon 2% płyn wcierać w umytą skórę głowy co 2 dni
Maska Wax dla włosów wypadających co 5 dni, nałożyć czepek i ciepły ręcznik na godzinę
- oprócz tego dużo nawilżać włosy maskami nawilżającymi, olejami, odżywkami w sprayu bo ta kuracja na wypadanie powoduje że włosy są matowe i szalone.
Taką dostałam rozpiskę - jeszcze nie wypróbowane.
Zapisałam do wypróbowania.
Cytat:
Napisane przez Basiaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Niesamowity widok. Taki maleńki a już wie, że przy mamie najlepiej.

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

To się zasiedziałam!
Dziecko mi śpi prawie od 3godz, a ja zamiast spać z nim to siedzę przed kompem. Dobrze, że mąż w pracy, bo inaczej już dawno by mi korki wykręcił i wygonił do łóżka.
Poczytałam, popisałam, a teraz mogę spokojnie iść spać.

Dobranoc! Kolorowych snów cioteczki!
__________________
Dziecko to uwidoczniona miłość.
- Novalis -

Miss Triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 22:39   #237
89Beatka
Wtajemniczenie
 
Avatar 89Beatka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 505
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam problem

kilka dni temu już nie wiem dokłądnie co to za dzień, podałam jabłko malemu i mu nie smakowałlo zjadł dosłownie odrobinę, reszte wypluł z płaczem... następnego dnia była zielona kupa. Potem mu dałam ugotowane to jabłko, nie zjadł... wiec olałam .. przez 3 dni dawałam co innego. Potem dałam gruszkę bo nie robił długo kupki, po gruszce kupka piękna na dwa pampy. Dałam mu wczoraj pierwszy raz kleik, nic nie zauwazyłam. Dzisiaj dostał też kleik i dałam mu jabłko ze słoiczka- zasmakowało, choć troche sie krzywił.. no i po zjedzeniu jabłka[ok 5 łyżeczek], jakies 40 minut później zjadł mleko z kleikiem i od tamtej pory maly sie ciągle pręży, marudzi, stęka, płacze i znów pręży. Jabłko czy kleik?
a może zjadł po prostu za dużo? jabłka chyba powodują wzdęcia ale może się mylę i raczej surowe a nie gotowane. Ostatnio mówiłaś ze mniej je. a skoro zagęszczasz kleikiem to posiłek jest bardziej syty.
Podawaj mu przez 2 dni jeszcze jabłko ale tak z 4 łyżeczki te małe.
Mały musi uczyć się jeść z łyżeczki ale nie wszystko będzie lubił i jadł wiec raczej nie rób przerw wogóle od podawania owoców i warzyw, tylko zmieniaj mu co 2,3 dni smaki. I obserruj, jak stwierdzisz że to jabłko to wróć do niego np. za miesiąc, może już wtedy jego brzuszek dojrzeje do jabłka, jesli to ono jest problemem.
A jak się pręży i płacze to rumianek podaj, bezpieczniej niż koperek bo koperek może nasilić. A jeśli będzie miał zatwardzenie to podaj gruszkę, już wiesz jak działa
I nie stresuj się tak dziś wystarczająco zły dzień miałaś

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Miss Triss Pokaż wiadomość

Narzekaj, od tego jesteśmy aby Cię wysłuchać i doradzić.
Ja na rozszerzaniu diety nie znam się kompletnie, ale ja zrobiłabym tak: jakieś nowe danie (czy to kaszka czy warzywko lub owoc) wprowadzała pojedynczo tzn jednego dnia daję normalnie mleko + jeden posiłek z tym produktem i tak przez najbliższe 3-4dni. Tzn. mleko + marchewka przez 3 dni. Wtedy dokładnie możesz obserwować jak Mały to przyjmie.
Następnie na takiej samej zasadzie wprowadzać kolejny nowy produkt i obserwować. Tzn. mleko + jabłko przez 3 dni. Itd itd.
Bo w tej chwili wydaje mi się, że za dużo na raz nowych rzeczy mu podałaś, bo i kleik i jabłuszko i to może w brzuszku mu się pokotłowało i organizm nie może tego przyjąć i sobie poradzić.
Ale to tylko moje osobiste zdanie, nie musisz się z nim zgadzać, a tym bardziej mnie słuchać.


---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ---------

Poczytałam, popisałam, a teraz mogę spokojnie iść spać.

Dobranoc! Kolorowych snów cioteczki!
dobrze piszesz, jak dla mnie, przez 2, 3 dni podawać to samo wtedy się widzi czy się przyjmuje, a do tego jesli korzystamy se słoiczków to ekonomicznie jest bo otwarty może stać 24-48 h w zależności od firmy.
A dzieć na początku i tak niewiele je tylko pluje.
__________________
Liwia 3.10.2013
89Beatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 23:44   #238
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Wszyscy śpią to i ja się zmywam

Miss - ale z Ciebie pilna wizażanka
a tak apropo tych okładów, bo wcześniej nie musiałam robić...to ile sody na ile wody?? tak w razie w jakby były konieczne jutro

Beatka - ładnie to napisałaś
Jakoś coraz jaśniej już widzę to rozszerzanie diety...tylko nie wiem kiedy podawać kaszki ryżowe czy kukurydziane kiedy zacząć i jakie najlepiej? a kleiki? ehh...tak wiele pytań

Spokojnej nocy mamusie i maluchy
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 03:47   #239
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Mnie również przeraża rozszerzanie diety i na pewno będę wtedy zadawała mnósrtwo pytań. Choć jak mi położna tłumaczyła to wydawało się takie proste... dobrze że u mnie to jeszcze duuuuużo czasu do tego.

My po karmieniu ale młoda się coś gniecie w łóżeczku. Wczoraj wybyłam do kauflanda na szybkie zakupy a z Igą mąż został. Jak wróciłam to spała mu na klacie. Biedna nie mogła zasnąć w łóżeczku bo ja już przed wyjściem próbowałam ją uspać. Grunt że nie płakała. I po kąpieli dostała na próbę butlę. Wypiła 90 ml ale było jej mało więc musiałam cyca podać i dalej nie wiem czy przed snem rytualnie musi mieć jedzenie czy potrzebuje przytulić się do cyca.

Babku, musisz się przyzwyczaić. Ty, nie Filip. Jemu w łóżeczku źle nie jest.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 05:20   #240
CorkaCzarownic
Zadomowienie
 
Avatar CorkaCzarownic
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 421
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

A ja się witam na pierwszym karmieniu od 22 mała zasnela o 20,obudzila się o 22 na szamke i spala do 5.20. Zjadla 150ml i teraz usiłuje usunąć w lozeczku a ja czekam... I nawet wyspana jestem
__________________
And then she'd say: It's OK, I got lost on the way
But I'm a Supergirl and Supergirls don't cry.
CorkaCzarownic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-29 14:36:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.