typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda? - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-08, 19:17   #991
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Vanilla Cream Pokaż wiadomość
Dziwią mnie te teksty o "przysadzistym dole", bo szczerze mówiąc zawsze wydawało mi się, że Polki mają wyjątkowo szczupłe nogi, a rzadko widzi się figurę tzw. gruszki

Mnie słowiańska uroda kojarzy się z jasną cerą, włosami- odcieniami blondu, jasnymi oczami, okrągłą twarzą, małym noskiem i filigranową budową ciała.

Coś w stylu Alicji Bachledy-Curuś w "Panu Tadeuszu"
A wg mnie wlasnie my slowianki mamy wlasnie szerokie biodra, aczkolwiek mamy do tego dlugie i ladne nogi: wystarczy popatrzec na slowianskie modelki np. Natalie Wodianowa czy Anje Rubik - pomimo ze sa chudzinkami maja jednak szerokie biodra (kosc miednicowa). I mysle ze to jest typowe dla nas, wydaje mi sie ze jestesmy najszersze zaraz po czarnych kobietach i latynoskach o czarnych korzeniach (bo indianki z ameryki poludniowej maja kompletny zanik bioder i tylka - za to maja wielkie biusty i jeszcze wieksze brzuchy).
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 23:12   #992
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Jełsi chodzi o urodę, nie typy antropologiczne to więszosć Polaków ma ciemnoblond lub brązowe włosy i jasne oczy (jasne w sensie nie ciemne). Typ urody raczej chłodny niż ciepły. Oczywiscie zdarzaja sie różne typy urody, z badań genetycznych wyszło że Polacy maja pewne domieszki i to równo rozprowadzone. Całkiem czesto trafiaja się osoby o ciemniejszym typie urody.
http://www.wprost.pl/ar/87299/Skad-pochodza-Polacy/
Nie wierzę tez, że laik może tak po porstu zaobserwować, że na wchodzie Polski ludzie się antropologicznie wyraźnie różnią... przecież te wszystkie wojny, migracje. A na Ziemie Odzyskane raczej trafiali ludzie ze Wschodu. Do Warszawy to chyba z całej Polski pozjeżdżali.


A jeśli chodzi o wrażenia cudzoziemców to są one zupełnie subiektywne... Skandynawowie twierdzą, że Polska jest pełna pięknych szatynek a Hiszpanie- że pięknych blondynek... Nie warto sie sugerować takimi opiniami. Brytyjczycy też wyhaczają po wyglądzie Polaków, którzy wyglądają dla nich egzotycznie, wystarczy wskazać kilku Polaków o innym typie urody i przyznają, że jednak wygląd jest bardziej różnorodny, niż myśleli.
Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
Czytałam twój poprzedni wpis i muszę przyznać, że mam podobne odczucia. Z jednej strony podoba mi się typowo słowiańska uroda, ale ten mój mały akcent "inności" również mi przypadł do gustu.

Za granicą kilkakrotnie byłam mylona z Rosjanką, wiec może coś w tym faktycznie jest.

Nawet wstawię zdjęcie:
Mam wrażenie, że taki kształt oczu jest częsty u Skandynawów, wśród Słowian i Niemców też jest całkiem popularny.


BTW Niemcy to nie żadni nordycy, są przecież wymieszani ze Słowianami jak sie patrzy.


A z azjatyckim wyglądem to jest tak, że często ludzie za azjatyckie biorą całkiem europejskie rysy - fałda mongolska, "zapuchniete" oczy, mały nos czy szerokie kości policzkowe to żadne wyznaczniki... Lepiej zapytaj Azjatów, co sądzą o twoim wyglądzie. Mi tak często ludzie truli, że niby mam coś azjatyckiego w wyglądzie, a Azjaci uważają, że wyglądam typowo zachodnio i myśle, że to oni maja rację. Duzo osób ocenia też po stereotypach... jak wysoka i blond, to na pewno Niemka albo Skandynawka, jak śniada to z Południa itp.

---------- Dopisano o 00:12 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:58 ----------

Cytat:
Napisane przez loveletters Pokaż wiadomość
Ojejciu, wszytskie jesteście zachwycające nawet mój brat zaglądał mi przez ramię, by Was zobaczyć
Osobiście nie uważam, żeby Polki można było odróżnić po rysach twarzy od naszych najbliższych sąsaidek - Czeszek czy Słowaczek, nie dostrzegam też różnicy (może tylko sposób ubioru) między nami a Ukrainkami i Rosjankami. Natomiast od razu rozpoznać można nie-Słowiankę w Niemkach, nie umiem tego określić, ale Niemki, jakkolwiek śliczne, będą wyglądały wg mnie zupełnie inaczej, chociaż przeciez są naszymi bliskimi sąsiadkami.
Myslę, że uroda Słowianek jest bardzo subtelna, jakby szlachetna drobne kości policzkowe, kształtne usta, wyraziste oczy, raczej jasne wlosy, ładnie zarysowane szczęki i podbródki... Jesteśmy idealne
Co ciekawe, mój chłopak nie jest Polakiem i twierdzi, że bez zadnego problemu odróżnia Polkę od innych Słowianek Myślę, że po prostu mamy to cos
A komentując pochodzenie mojego chłopca, muszę stwierdzić, że to własnie Amerykanki i Amerykanie(nie wiem dlaczego, przecież to kraj imigrantów, może wszyscy chirurdzy plastyczni używają tych samych wzorców ) bardzo wyróżniają się spośród innych narodów. Ich charakterystyczne szczęki, wielkie twarze i białe zęby rozpoznałabym wszędzie
Otóż właśnie, na wygląd w dużym stopniu wpływają rzeczy wcale nie genetyczne... moda, zwyczaje w ubieraniu/dbaniu o siebie (was też rozbawiło, jak ten "przeciętny Polak" ze zdjęcia miał ogolona głowę?), ale też trwalsze rzeczy jak dieta, opieka zdrowotna itp.

Zauwazyłam, ze sporo Niemek i Skandynawek, starszych i młodych ma tendencję do upodobniania się na siłę do obiegowego stereotypu nordyckiej urody - rozjaśniają włosy na żółtawe odcienie do tego opalenizna, czesto sztuczna. Ciuchy - często dżinsowe oraz biel, błękit i jasny róż. Makijaż też czesto pastelowy, jasnoróżowe pomadki. Trudno powiedzieć, jak wyglądałyby bez tego sztafażu, ale przez to często bardzo łatwo je rozpoznać na pierwszy rzut oka.
Podejrzewam, że na południu Europy panuje podobny trend wpasowywania się w typ południowej piękności, opalenizna, mocne podkreśłenie oka + kolory makijażu odpowiednie dla ciepłych brunetek i voila.
W Polsce tez się przewijaja mody, np. jeszcze 15 lat temu ciemne włosy wcale nie były modne i większosc kobiet farbowała się na blond lub rudo, nieliczne na czarno (mówie, co się rzucało w oczy na ulicy), a potem weszła moda na ciemne i mnóstwo kobiet zaczęło się farbować na brązy. To trochę tak jak z fryzurami, kiedyś była moda na trwałą, teraz na prostowanie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 05:32   #993
Vanilla Cream
Przyczajenie
 
Avatar Vanilla Cream
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Bardzo fajnie napisane. Jednak szczerze mówiąc, istnieją stereotypowe Niemki, które rozpoznać można od razu, bez względu na makijaż etc. Każde państwo ma taki szablonowy obraz jego mieszkańca i mieszkańcy ci, o tej typowej dla kraju urodzie istnieją, ale w mniejszym procencie. Takie odnoszę wrażenie.
Jak przeczytałam tutejsze opinie o polskiej urodzie, to odniosłam, że zupełnie tak nie wyglądam, pomimo kilku cech wspólnych.


Z ciekawości spytam, na jaką stereotypową mieszkankę danego państwa w przybliżeniu wyglądam?

Cienkie, lecz gęste włosy w odcieniu jasnego brązu (nie, to nie kolor mysi, tylko właśnie mieszanka blondu z dzieciństwa i brązowego, który doszedł z czasem), duże niebieskie oczy w ciemnej oprawie- ciemne rzęsy i brwi, nos wąski, ale z profilu wydaje się być nieco wydatny, wyraźnie zaznaczona linia szczęki i kości policzkowe, już nieco mniej widoczne, usta małe, lecz nie cienkie, raczej duże czoło, bardzo blada cera, twarz owalna.

Ja mam wrażenie, że jestem totalną mieszanką sprzeczności

---------- Dopisano o 06:32 ---------- Poprzedni post napisano o 06:29 ----------

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
A wg mnie wlasnie my slowianki mamy wlasnie szerokie biodra, aczkolwiek mamy do tego dlugie i ladne nogi: wystarczy popatrzec na slowianskie modelki np. Natalie Wodianowa czy Anje Rubik - pomimo ze sa chudzinkami maja jednak szerokie biodra (kosc miednicowa). I mysle ze to jest typowe dla nas, wydaje mi sie ze jestesmy najszersze zaraz po czarnych kobietach i latynoskach o czarnych korzeniach (bo indianki z ameryki poludniowej maja kompletny zanik bioder i tylka - za to maja wielkie biusty i jeszcze wieksze brzuchy).
Zgodzę się z Tobą, ale mówiąc o "przysadzistym dole", miałam wrażenie, że ktoś pisał nie tylko o biodrach.

Bo rzeczywiście- szerokie biodra występują, ale nie zawsze łączą się z potężnymi nogami.
Vanilla Cream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 12:14   #994
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Vanilla Cream Pokaż wiadomość
Bardzo fajnie napisane. Jednak szczerze mówiąc, istnieją stereotypowe Niemki, które rozpoznać można od razu, bez względu na makijaż etc. Każde państwo ma taki szablonowy obraz jego mieszkańca i mieszkańcy ci, o tej typowej dla kraju urodzie istnieją, ale w mniejszym procencie. Takie odnoszę wrażenie.
Jak przeczytałam tutejsze opinie o polskiej urodzie, to odniosłam, że zupełnie tak nie wyglądam, pomimo kilku cech wspólnych.


Z ciekawości spytam, na jaką stereotypową mieszkankę danego państwa w przybliżeniu wyglądam?

Cienkie, lecz gęste włosy w odcieniu jasnego brązu (nie, to nie kolor mysi, tylko właśnie mieszanka blondu z dzieciństwa i brązowego, który doszedł z czasem), duże niebieskie oczy w ciemnej oprawie- ciemne rzęsy i brwi, nos wąski, ale z profilu wydaje się być nieco wydatny, wyraźnie zaznaczona linia szczęki i kości policzkowe, już nieco mniej widoczne, usta małe, lecz nie cienkie, raczej duże czoło, bardzo blada cera, twarz owalna.

Ja mam wrażenie, że jestem totalną mieszanką sprzeczności

Brzmi mniej więcej jak przeciętna Polka, tudzież prawdę mówiąc cokolwiek z naszego regionu geograficznego Nie żebym była jakąś super znawczynią, ale osoby o takim wyglądzie można znaleźć prawie wszędzie w Europie, a w północnej części jest szczególnie dużo. Jeśli masz regularne rysy twarzy, to szczególnie trudno cię przyporządkować do jakiegoś typu.


BTW, co do tych typów antropologicznych:
http://www.amsik.pl/archiwum/3_2009/3_09m.pdf


Tak, są pewne typy twarzy czy budowy ciała charakterystyczne dla regionów, ale sporo zależy właśnie od ubioru, fryzury, makijażu... np. Brytyjczycy mają często bardzo charakterystyczny wygląd - kilka typów, których się prawie nie spotyka gdzie indziej w Europie, ale z drugiej strony mają od dawna sporo napływowych elementów. Wcale nie tak łatwo odróżnić tam jasnoskórych cudzoziemców po samych rysach twarzy... ale po sposobie noszenia się już tak


Skandynawowie też mają dość charakterystyczną urodę - i to wcale nie te obiegowo nordycką typu superjasne umaszczenie + pociągła twarz o kanciastych rysach, ale bardzo czesto raczej szerokie kości policzkowe, zadarty nos, szerokie usta i skośnawe oczy. Ale takich ludzi jest też dużo na Słowiańszczyźnie. A z kolei Słowiańszczyna... jest gigantyczna, do tego wojny, Imperium Rosyjskie, zsyłki na Syberię. Poznałam kiedyś sporo dziewczyn z Syberii, aż znad morza Japońskiego. Pełen przekrój typów, wieszość wyglądała jak przeciętne Słowianki, np. Polki (część miała polskie korzenie), część była bardziej w typie śródziemnomorskim, jedna wyglądała azjatycko. A jeszcze są Słowianie południowi, też pomieszani z różnymi grupami etnicznymi. Tak se można o typach, a historia robi swoje.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-08-09 o 12:21 Powód: dopisek
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 23:51   #995
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez ManY? Pokaż wiadomość
Ja też lubię folk-metal ale bardziej siedzę w temacie w inny sposób.Kiedyś też myślałem że to wszystko bzdury i zacofanie.Długo się z tym gryzłem.Jednak moja ścieżka zaprowadziła mnie tu gdzie jestem.Jestem świadomym Poganinem, kilka lat temu zostałem postrzyżony i nadano mi imię Tworzysław , po 2 kolejnych latach zostałem Żercą.Nikt mnie do tej wiary nie namawiał to moja osobista ścieżka i decyzja.Czuje się szczęśliwy w niej i co najważniejsze czuje się wolny to coś pięknego - nigdy wcześniej się tak nie czułem. Teraz czuje się jak zielony liść na wielkim drzewie Słowiańszczyzny a nie jak uschły badyl ! Apeluję do Was - Nasza kultura umiera - szczególnie w Polsce ! Nie dajcie jej skonać , nasz odrębność kulturowa to wielka wartość , wszystkie Polskie tradycje wywodzą się z dawnych Pogańskich zwyczajów.Nie namawiam nikogo do wracania do Wiary Ojców , ale proszę żebyście jak tylko możecie próbowali ocalić naszą wspólną kulturę od zagłady !
Za póxno, ta kultura zaginęła i nie da się jej odtworzyć, bo za mało prztrwało. Te wszystkie tzw. mitologie, religie słowiańskie to czyste wymysły, nie mające wiele wspólnego z prawdziwymi wierzeniami Słowian, niestety.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 00:44   #996
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Ooo, cieszę się, że po takim długim czasie odświeżacie wątek! Aż miło się patrzy na te nowe komentarze


Nie znam się tak na temacie jak Wy, ale bardzo lubię czytać o typach antropologicznych, interesuje mnie to pod względem naukowym, biologicznym

Edytowane przez imaginacja93
Czas edycji: 2012-08-13 o 00:44 Powód: literówka :P
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 10:36   #997
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

No to przeczytaj tego pdfa, którego zalinkowałam... te typy to podział fenotypowy (czyli po wyglądzie) a nie genotypowy. Np. w Brazylii wyszło, że ludność mało się różni od siebie genetycznie bo są dobrze wymieszani, natomiast wyglądem potrafią się różnić bardzo. Można przypuszczać, że w Polsce, gdzie ludność też jest jednorodna genetycznie, fenotypy również nie odzwierciedlają pochodzenia, tylko co najwyżej pewnien jego wycinek.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-26, 08:50   #998
patiuszka
Zadomowienie
 
Avatar patiuszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 803
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

A mnie wiele obcych osób w Polsce zaczepiało, czy jestem Rosjanką, a za granicą podchodzili do mnie wcześniej mnie nie słysząc i mówiąc mi wprost, że jestem z Polski lub z Rosji.
Jestem wysoka, szczupła, włosy jasny blond, zielone oczy, raczej chłodny typ. Kształt mam twarzy taki owalny, ale raczej niewielką mam buzię, coś jak u Soni Bohosiewicz, (nie są to takie wyraziste, mocno zarysowane rysy czy szczęka).
I to jest podobno typowo słowiańska uroda, niezależnie od tego jak się dziwnie komuś indywidualnie kojarzy
__________________
"Nawet najmniejsza osoba może zmienić bieg przeznaczenia"
http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqdqk3ct8jh1u6.png
patiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 15:33   #999
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez shikai Pokaż wiadomość
Słowianie to etniczna grupa pochodząca z INDII, stąd nasze tak jakby nawet orientalnie lekko wygięte oczy do góry, poza tym wśród innych wyróżniają nas nie tyle wystające, co odznaczające się kości policzkowe (wiele z nas nie potrzebuje wiele różu, bo w sposób naturalny go widać.
Polacy jako jeden z niewielu narodów posiadają gen (no właśnie, zapomniałam jego nazwy, to raczej nie ma znaczenia bodajże H5?, który decyduje o naszym oryginalnym wyglądzie na tle innych narodów. Mają go również Czesi, Rosjanie i inni Słowianie, ale u nich bardzo przerzedzony. Nie można wymieniać cech charakterystycznych dla Polaków, to poprostu widać..
dla mnie Czysta typowa polka Polska Uroda to: wlosy miodowe pszeniczne+jasne niebieskie oczy +mleczna karnacja

Czesto ludzie typu latino staraja sie skompromitowac wysmiewac slowianska urode,ze niby tylko ich uroda jest ladna..Ale tutaj sami sa sobie winni Slowianie bo wiecznie zachywacaja sie latynosami ze jacy to oni piekni ,ze uroda slowianka jest brzydsza od latino z czym to nie prawda

Edytowane przez motylemJestemm
Czas edycji: 2013-01-28 o 18:24
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 23:49   #1000
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez motylemJestemm Pokaż wiadomość
dla mnie Czysta typowa polka Polska Uroda to: wlosy miodowe pszeniczne+jasne niebieskie oczy +mleczna karnacja

Czesto ludzie typu latino staraja sie skompromitowac wysmiewac slowianska urode,ze niby tylko ich uroda jest ladna..Ale tutaj sami sa sobie winni Slowianie bo wiecznie zachywacaja sie latynosami ze jacy to oni piekni ,ze uroda slowianka jest brzydsza od latino z czym to nie prawda
Ciekawe, że tak typowo polska uroda jest tak rzadka wśród Polaków brzmi raczej skandynawsko lub anglosasko - tam ludzie mają mleczną karnację, bardzo jasne włosy i oczy. U nas są różne poziomy pigmentacji, ale na ogół bez skrajności.

Ciekawe co rozumiesz przez "latino"...
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 00:25   #1001
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

[QUOTE=Wampierz;38913598]Ciekawe, że tak typowo polska uroda jest tak rzadka wśród Polaków brzmi raczej skandynawsko lub anglosasko - tam ludzie mają mleczną karnację, bardzo jasne włosy i oczy. U nas są różne poziomy pigmentacji, ale na ogół bez skrajności.


Jak to kiedys taki Wlosch stwierdzil ,ze Polki,Polacy to ludzie ktorzy maja tylko jasne wlosy,jasne oczy....
Co do Latino -to Polki Polacy zachwycaja sie strasznie tym typem urody ,ze jacy to oni sa piekni i ze tylko opalona brazowa skora jest ladna,nie mleczna jasna skora ..Kiedys moja kolezanka miala chlopaka Wlocha i byl troche ciemniejszy i mowil jej ,ze zobacz jaki to ja piekny mam ciemniejsza skore a ty taka jasna...Oni mysla ze sa tacy piekni ze kazda polka na nich poleci i korzystaja z tego bo mysla ze kazda tak mysli ze ciemna skora jest lepsza...same im to mowimy uswiadamiamy ich w tym ..
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-29, 05:43   #1002
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomości: 394
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

To "lecenie" na "latino" jest w pewien sposób zaprogramowane genetycznie- im bardziej różni się od nas potencjalny partner, im bardziej genetycznie odmienny, tym mniejsze prawdopodobieństwo chorób genetycznych potomstwa. Co do słowiańskiego typu, trochę spóźnione jesteście ze swoimi analizami. Swego czasu był na forum człowiek, który się znał i wszystko nam dokładnie wyjaśnił. Niebieskookie blondynki to mit. Co do dopatrywania się długich nóg u Polek wskazując na modelki...przecież modelka musi mieć długie nogi mając tyle wzrostu . Doszukiwanie się "wzorcowych" cech słowiańskich u kobiety, która ma reprezentować niejako międzynarodowy kanon urody to lekkie nieporozumienie.
__________________
ehhh
Delave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 13:37   #1003
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Ja mieszkam za granica i w pracy mam stycznosc z wieloma Polakami. Potrafie zauwazyc kto jest Polakiem z wygladu w pomieszczeniu pelnym ludzi innych narodowosci. Jeslu chodzi o przyciezkie doly Jacykowa to sama z takowym walcze :/. Ale nie narzekam i tak Polki maja swietne sylwetki. Xxx
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 21:41   #1004
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Popatrzecie tylko na to..."I am Italian so exotic, dark hair, dark beard, dark skin, girls love"POLISH GIRLS LOVE ITALIANS"... " ..........


http://www.youtube.com/watch?v=6Kue_7IAGxc
[YThttp://www.youtube.com/watch?v=6Kue_7IAGxc][/YT]

Edytowane przez motylemJestemm
Czas edycji: 2013-01-29 o 21:54
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 20:54   #1005
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez motylemJestemm Pokaż wiadomość
Jak to kiedys taki Wlosch stwierdzil ,ze Polki,Polacy to ludzie ktorzy maja tylko jasne wlosy,jasne oczy....
Co do Latino -to Polki Polacy zachwycaja sie strasznie tym typem urody ,ze jacy to oni sa piekni i ze tylko opalona brazowa skora jest ladna,nie mleczna jasna skora ..Kiedys moja kolezanka miala chlopaka Wlocha i byl troche ciemniejszy i mowil jej ,ze zobacz jaki to ja piekny mam ciemniejsza skore a ty taka jasna...Oni mysla ze sa tacy piekni ze kazda polka na nich poleci i korzystaja z tego bo mysla ze kazda tak mysli ze ciemna skora jest lepsza...same im to mowimy uswiadamiamy ich w tym ..
No i co, opinia "jakiegoś Włocha" ma decydowac o tym, jaki jest typowo polski wygląd?

Ale dlaczego "Latino"? To raczej tak w Stanach się mówi na osoby o pochodzeniu latynoamerykańskim, nie na Włochów.

Co ty masz z tymi Włochami? Koleżanka miała bucowatego chłopaka, a może się z nią drażnił... czy to źle, że Włosi są zadowoleni ze swojego wyglądu? Niech sobie będą.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 19:49   #1006
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No i co, opinia "jakiegoś Włocha" ma decydowac o tym, jaki jest typowo polski wygląd?

Ale dlaczego "Latino"? To raczej tak w Stanach się mówi na osoby o pochodzeniu latynoamerykańskim, nie na Włochów.

Co ty masz z tymi Włochami? Koleżanka miała bucowatego chłopaka, a może się z nią drażnił... czy to źle, że Włosi są zadowoleni ze swojego wyglądu? Niech sobie będą.
Chodzi mi o to ,ze uwazaja sie za niewiadomo jakich pieknych ,ze niby ladniesi sa od nas...
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 23:37   #1007
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez motylemJestemm Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to ,ze uwazaja sie za niewiadomo jakich pieknych ,ze niby ladniesi sa od nas...
No i daj im Panie Boże zdrowie... a dlaczego to cię tak dręczy? Niech się uważają.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 09:49   #1008
myny
Raczkowanie
 
Avatar myny
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Pokój
Wiadomości: 305
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

a moze ktos okresli jaki ja mam typ urody ? jestem bardzo ciekawa mam średni wzrost, jestem szczupla, mam duzy biust, szaro-niebieskie gleboko osadzone oczy, duzy nos ciemne wlosy ( na zdjeciu widac moj naturalny kolor)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg JA.jpg (99,0 KB, 234 załadowań)
__________________
http://youtu.be/M5mZZtqqVqQ nasza kochana Amstaffka Lucyna na lodzie
myny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 11:33   #1009
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez myny Pokaż wiadomość
a moze ktos okresli jaki ja mam typ urody ? jestem bardzo ciekawa mam średni wzrost, jestem szczupla, mam duzy biust, szaro-niebieskie gleboko osadzone oczy, duzy nos ciemne wlosy ( na zdjeciu widac moj naturalny kolor)
ja się nie znam, ale gdy zobaczyłam twoje zdjęcie to pomyślałam o "włoskim" typie urody.
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-14, 18:50   #1010
Czokou
Zadomowienie
 
Avatar Czokou
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 426
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

muszę stwierdzić, że bardzo ciekawy wątek
a co powiecie na temat ciemnowłosych słowianek? Ja zawsze byłam przekonana, że pasuję właśnie do takiego typowego, słowiańskiego kanonu (bardzo grube, ciemnobrązowe włosy, jasna cera, okrągłe, niebieskie oczy z ciemną obwódką, prosty nos, bardzo wydatne usta, mocno zaznaczona linia żuchwy i kości policzkowe). Zwłaszcza jak związałam włosy w warkocz znajomi powtarzali mi, że wyglądam jak taka typowa Jagna z wioski (oczywiście pozytywnie). Ale potem znów usłyszałam parę razy, że mam bardziej 'amerykański' typ (cokolwiek to znaczy).
__________________
« Is that what devils do? »
Czokou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 19:38   #1011
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Czokou Pokaż wiadomość
muszę stwierdzić, że bardzo ciekawy wątek
a co powiecie na temat ciemnowłosych słowianek? Ja zawsze byłam przekonana, że pasuję właśnie do takiego typowego, słowiańskiego kanonu (bardzo grube, ciemnobrązowe włosy, jasna cera, okrągłe, niebieskie oczy z ciemną obwódką, prosty nos, bardzo wydatne usta, mocno zaznaczona linia żuchwy i kości policzkowe). Zwłaszcza jak związałam włosy w warkocz znajomi powtarzali mi, że wyglądam jak taka typowa Jagna z wioski (oczywiście pozytywnie). Ale potem znów usłyszałam parę razy, że mam bardziej 'amerykański' typ (cokolwiek to znaczy).
Nie ma czegoś takiego jak amerykański typ, chyba że Indianie

Oczywiście, że taki wygląd jest całkiem typowy dla Polski. Taki ani bardzo jasny, ani bardzo ciemny. Ale tak naprawdę jesteśmy mieszanką genetyczną, więc pewne skrajności też nie są nietypowe i wyglądamy dość różnorodnie. Całe szczęście, bo byłoby nudno.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 18:50   #1012
Galaksja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 162
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Kurcze uroda Polek jest bardzo różnorodna. Mamy i blondynki, głównie szatynki, brunetki

Ja zawsze byłam szatynką, z wiekiem włosy mi jednak ciemnieją. Teraz to mam już naturalnie średni brąz. Kolor oczu trudno mi określić- grafitowy.
Skóra ani jasna, ani ciemna, w odcieniu oliwki, bardzo dobrze się opalam na ciemny brąz. Typ urody zima. Patrząc na swoje rysy twarzy nie mogę się doszukać słowiańskich. Ale może się nie znam. Mam naturalnie bardzo gęste brwi, ciemne. Nic mi nie wiadomo o jakiś korzeniach poza polskimi. Chociaż patrząc na moją ciocię, to zawsze wyglądała jak Argentynka i miała naturalnie czarne włosy. Ale może taki wybryk natury z niej

A Wy drogie Wizażanki jakbyście określiły moje rysy jako słowiańskie, niesłowiańskie czy może jeszcze jakieś inne ?

Wstawię zdjęcia takie jakie mam na kompie aktualnie. Włosy farbuję na czarno.
__________________





Edytowane przez Galaksja
Czas edycji: 2013-07-26 o 19:42
Galaksja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 19:20   #1013
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Galaksja Pokaż wiadomość
Kurcze uroda Polek jest bardzo różnorodna. Mamy i blondynki, głównie szatynki, brunetki

Ja zawsze byłam szatynką, z wiekiem włosy mi jednak ciemnieją. Teraz to mam już naturalnie średni brąz. Kolor oczu trudno mi określić- grafitowy.
Skóra ani jasna, ani ciemna, w odcieniu oliwki, bardzo dobrze się opalam na ciemny brąz. Typ urody zima. Patrząc na swoje rysy twarzy nie mogę się doszukać słowiańskich. Ale może się nie znam. Mam naturalnie bardzo gęste brwi, ciemne. Nic mi nie wiadomo o jakiś korzeniach poza polskimi. Chociaż patrząc na moją ciocię, to zawsze wyglądała jak Argentynka i miała naturalnie czarne włosy. Ale może taki wybryk natury z niej

A Wy drogie Wizażanki jakbyście określiły moje rysy jako słowiańskie, niesłowiańskie czy może jeszcze jakieś inne ?

Wstawię zdjęcia takie jakie mam na kompie aktualnie. Włosy farbuję na czarno.
wg mnie bardzo niesłowiańskie rysy, powiedziałabym że romańskie...


tutaj jest artykuł w którym uśredniono typową Polkę... Wg mnie trafnie
http://deser.pl/deser/1,83453,909581...st_piekna.html
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 19:35   #1014
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Galaksja Pokaż wiadomość
Mam naturalnie bardzo gęste brwi, ciemne. Nic mi nie wiadomo o jakiś korzeniach poza polskimi. Chociaż patrząc na moją ciocię, to zawsze wyglądała jak Argentynka i miała naturalnie czarne włosy. Ale może taki wybryk natury z niej

A Wy drogie Wizażanki jakbyście określiły moje rysy jako słowiańskie, niesłowiańskie czy może jeszcze jakieś inne ?

Wstawię zdjęcia takie jakie mam na kompie aktualnie. Włosy farbuję na czarno.
Masz bardzo ciekawą urodę. Może Żydowskie albo Ormiańskie korzenie?
Typowo słowiańskiej urody nie dostrzegam.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 22:15   #1015
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
wg mnie bardzo niesłowiańskie rysy, powiedziałabym że romańskie...


tutaj jest artykuł w którym uśredniono typową Polkę... Wg mnie trafnie
http://deser.pl/deser/1,83453,909581...st_piekna.html
romańskie czy romskie?

Widziałam już to. Pokazałam kiedyś mojej mamie, i jej pierwsze słowa na widok "uśrednionej Polki"- "wygląda jak Ty". W sumie jest dość podobna, tylko mam twarz bardziej w kształcie serca i delikatnie okrąglejsze rysy twarzy. I zielone oczy

Za to moja ciotka wygląda prawie identycznie jak "uśredniona Mongołka", co bardzo pokazuje, jak bardzo jesteśmy "wymieszanym" narodem
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 23:19   #1016
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
romańskie czy romskie?

Widziałam już to. Pokazałam kiedyś mojej mamie, i jej pierwsze słowa na widok "uśrednionej Polki"- "wygląda jak Ty". W sumie jest dość podobna, tylko mam twarz bardziej w kształcie serca i delikatnie okrąglejsze rysy twarzy. I zielone oczy

Za to moja ciotka wygląda prawie identycznie jak "uśredniona Mongołka", co bardzo pokazuje, jak bardzo jesteśmy "wymieszanym" narodem
oczywiście romskie! Mój błąd
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 14:47   #1017
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Galaksja Pokaż wiadomość
Kurcze uroda Polek jest bardzo różnorodna. Mamy i blondynki, głównie szatynki, brunetki

Ja zawsze byłam szatynką, z wiekiem włosy mi jednak ciemnieją. Teraz to mam już naturalnie średni brąz. Kolor oczu trudno mi określić- grafitowy.
Skóra ani jasna, ani ciemna, w odcieniu oliwki, bardzo dobrze się opalam na ciemny brąz. Typ urody zima. Patrząc na swoje rysy twarzy nie mogę się doszukać słowiańskich. Ale może się nie znam. Mam naturalnie bardzo gęste brwi, ciemne. Nic mi nie wiadomo o jakiś korzeniach poza polskimi. Chociaż patrząc na moją ciocię, to zawsze wyglądała jak Argentynka i miała naturalnie czarne włosy. Ale może taki wybryk natury z niej

A Wy drogie Wizażanki jakbyście określiły moje rysy jako słowiańskie, niesłowiańskie czy może jeszcze jakieś inne ?

Wstawię zdjęcia takie jakie mam na kompie aktualnie. Włosy farbuję na czarno.
Raczej nie słowiańskie, bo masz mocno pociągłą twarz i wyraziste rysy. Oczywiście urodę na zdjęciu masz podkreśloną mocnym makijażem, więc też trudno powiedzieć.


Mi się raczej nie kojarzą z romskimi, bo raczej jak widzę Romów to mają urodę w dość podobnym typie - rysy łagodne, twarze o liniach zaokraglonych i ogólnie masz inny typ urody. Mi się kojarzy raczej z bliskim Wschodem albo Kaukazem. Ale wiesz, to są takie zgadywanki, o twoim pochodzeniu nic nie mówią.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 17:24   #1018
Galaksja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 162
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Dziękuję dziewczyny za analizę Sama postrzegam to jako fajną zabawę, ale czy coś więcej za tym się kryje trudno powiedzieć, w każdym razie, moi rodzice tworzą drzewo genealogiczne swoich przodków, może z czasem coś nas w nim zaskoczy
__________________




Galaksja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 23:40   #1019
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Ja jestem z natury szatynką, jasne zielone oczy, jasna oprawa oczu, jasne usta, b. małe uszy haha, z wiekiem rysująca się coraz bardziej żuchwa (po matce) no i policzki na niektórych zdjęciach wygladają jakbym sobie coś tam wstrzyknęła. Zawsze się zastanawiałam czy wyglądam typowo słowiańsko czy nie pewnie nie, choć moje drzewo genealogiczne do dziadków dziadka (Więcej nie wiem) to polacy...
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 11:13   #1020
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Jak juz ktos tu wspomnial. Polacy sa jednym z najbardziej slowianskich narodow wsrod wszystkich Slowian. Dowodza tego badania genetyczne. Okolo 55% Polakow posiada specjalny gen R1a1, na podstawie ktorego naukowcy okreslaja przynaleznosc rasowo-etniczna.
Mieszkam w innym kraju, Polaka (jak juz jakiegos spotkam), to poznam z daleka. To samo z Rosjanami. Nie zdarzylo mi sie jeszcze pomylic

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-19 11:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:57.