Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-12, 21:19   #361
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

dziewczyny, mam prosbe - czy ten krem jest bezpieczny w ciazy? Dostalam wlasnie w prezencie, choc nie przepadam za Oriflame, ale moze sprobowalabym? Nie wiem na co zwrocic uwage, z gory dziekuje
Oriflame, Skinindividual na noc:
Skład: aqua, hydrogenated polyisobutene, glycerin, cyclopentasiloxane, ppg-15 stearyl ether, cetyl alcohol, dimethicone, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, peg-40 stearate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, xylitylglucoside, petrolatum, octadecenedioic acid, isohexadecane, anhydroxylitol, tocopheryl acetate, parfum, sodium lauroyl lactylate, methylparaben, sorbitan stearate, imidazolidinyl urea, polysorbate 80, propylparaben, xylitol, vaccinium vitis-idaea, disodium edta, sorbitan oleate, xanthan gum, ceramide 3, phenoxyethanol, phytosphingosine, cholesterol, ceramide 6 ii, carbomer, chondrus crispus, glucose, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, bht, ceramide 1.


I jeszcze jeden: Galenic Messager - od dawna mnie kusi ten krem, ale jest z wit A, tylko ze w skladzie ja nie widze tej wit. A, jestem slepa czy jest ona jakos ukryta? help plisss:
Skład: Aqua, Cyclomethicone, aqualane, glycerin, peg-32, methyl gluceth-20, collagen, zea mays (corn) starch (zea mays), sucorse stearate, alpha-isomethylionone, benzyl salicylate, butylparaben, butylphenyl methylpropional, carbomer, citronellol, ethylcellulose, ethylparaben, parfum, hexyl cinnamal, iron oxides, isobutylparaben, isopropyl palmitate, lecithin, limonene, linalool, megnesium ascorbyl phosphate, methylparaben, mica, phenoxyethanol, physalis alkekengi fruit extract (physalis alkekengi), propyparaben, sodium methylparaben, tocopheryl acetate, triethanolamine.

Edytowane przez climberka
Czas edycji: 2008-07-12 o 22:16
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 08:39   #362
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam prosbe - czy ten krem jest bezpieczny w ciazy? Dostalam wlasnie w prezencie, choc nie przepadam za Oriflame, ale moze sprobowalabym? Nie wiem na co zwrocic uwage, z gory dziekuje
Oriflame, Skinindividual na noc:
Skład: aqua, hydrogenated polyisobutene, glycerin, cyclopentasiloxane, ppg-15 stearyl ether, cetyl alcohol, dimethicone, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, peg-40 stearate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, xylitylglucoside, petrolatum, octadecenedioic acid, isohexadecane, anhydroxylitol, tocopheryl acetate, parfum, sodium lauroyl lactylate, methylparaben, sorbitan stearate, imidazolidinyl urea, polysorbate 80, propylparaben, xylitol, vaccinium vitis-idaea, disodium edta, sorbitan oleate, xanthan gum, ceramide 3, phenoxyethanol, phytosphingosine, cholesterol, ceramide 6 ii, carbomer, chondrus crispus, glucose, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, bht, ceramide 1.
.

Nie podoba mi się metylparaben oraz imidazolidynyl urea . Zbyt agresywne konserwanty, jeden może wytrącac fomaldehyd.

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
I jeszcze jeden: Galenic Messager - od dawna mnie kusi ten krem, ale jest z wit A, tylko ze w skladzie ja nie widze tej wit. A, jestem slepa czy jest ona jakos ukryta? help plisss:
Skład: Aqua, Cyclomethicone, aqualane, glycerin, peg-32, methyl gluceth-20, collagen, zea mays (corn) starch (zea mays), sucorse stearate, alpha-isomethylionone, benzyl salicylate, butylparaben, butylphenyl methylpropional, carbomer, citronellol, ethylcellulose, ethylparaben, parfum, hexyl cinnamal, iron oxides, isobutylparaben, isopropyl palmitate, lecithin, limonene, linalool, megnesium ascorbyl phosphate, methylparaben, mica, phenoxyethanol, physalis alkekengi fruit extract (physalis alkekengi), propyparaben, sodium methylparaben, tocopheryl acetate, triethanolamine.
Witaminy A tez tu nie widzę. Natomaist znalazłam paskudny konserwant, także jestem na nie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 13:10   #363
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Czy tego olejku mozna uzywac w ciazy?

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8906

A moze tego?

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7478
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 12:48   #364
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

L_V jestes przekochana bardzo dziekuje za odpowiedz, chyle czola przed wiedza (more, more wazelina ) w takim razie Galenica nie kupie a Skinindividual podaruje mamie.
Czy uwazasz, ze w takim razie moge zostac przy LRP Hydraphase Legere? Stosuje sobie pod filtr i na noc i jak dla mnie jest super, bardziej mi pasuje niz HOL Avene. Jak myslisz? bo tu w skladzie LRP Hydraphase Legere widze o zgrozo ten konserwant ktory podalas i na dokladke polyacrylamid, sama nie wiem juz co myslec??? myslalam, ze kremy apteczne sa w miare bezpieczne a tu tez laduja te konserwanty.
Skład LRP HL : Aqua/Water, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Glycerin, Alcohol Denat., Polyethylene, PEG-20 Stearate, Cetyl Alcohol, C13-14 Isoparaffin, PEG-100 Stearate, Carbomer, Zinc Gluconate, Glyceryl Stearate, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Copper Sulfate, Laureth-7, Xanthan Gum, Pentylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Polyacrylamide, Methylparaben, Propylparaben, Parfum/Fragrance.

I ostatnie pytanie - przydaloby sie mi male wygladzenie i zluszczenie ale Effaclar K jest za slaby, wynalazlam Hydracid Alfa, wydaje sie bezpieczny ze wzgledu na Retinyl Palmitate a nie retinol, ale jest tu 6% kwasu Glyco, czy przejdzie ulgowo takie stezenie?
Oto sklad:
Skład: Aqua, cyclomethicone, sodium lactate, dicaprylyl carbonate, glycerin, sodium PCA, sorbitol, tocopherol acetate, shea butter, polyglyceryl-4 isostearate, methylmethacrylate crosspolymer, dextrin palmitate, glycolic acid, hexyl laurate, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, soybean germ extract, dimethicone, retinyl palmitate, borage oil, wine extract, bisabolol, salicylic acid, sunflower seed oil, CI 42090, magnesium sulfate, methylparaben, fragance

Bede wdzieczna za pomoc

Edytowane przez climberka
Czas edycji: 2008-07-16 o 13:39
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 23:16   #365
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

up up up wizazanki pomozcie

moze tez macie jakies propozycje delikatnych kremikow na ciaze, mam Humektan, AA Help i AA Therapy nawilzajacy, ale moze cos jeszcze/?
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 09:29   #366
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

podbijam, bo b zalezy mi na odpowiedzi gl. chodzi o codzienna pielegnacje cery.
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 11:02   #367
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Ja osobiście polecam Physiogel łagodzi wszelkie podrażnienia, idealny do cery suchej.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-21, 11:51   #368
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Physiogelu uzywam sporadycznie albo pod oczami, to jednak wielki tluscioch a takich nie lubie.
Chodzilo mi o to czy np zwykle nawilzacze typu LRP czy Avene, ktore tez sa napakowane tymi konserwantami sa bezpieczne? W sumie po cos je tam daja, nawet apteczne firmy, no i oprocz tego sa one w wiekszosci kremow drogeryjnych, wiec moze nie sa az tak szkodliwe? Mysle tu np o Hydraphase, Hydrance, Hydra+ RoC czy naszym Iwostinie nawilzajacym.
Nie wiem, w koncu na co dzien zjadam tyle chemii, pryskanych i sypanych warzyw i owocow, miesa z hormonami, woda tez nie lepsza, spaliny na ulicach...jednym slowem wszedzie wielki syf i nie pokona sie tego, wiec chyba nie ma co wariowac
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 01:01   #369
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

ponownie odswiezam
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 08:25   #370
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość

Możesz obydwu, o ile nei będzie CI przeszkadzał zapach

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
L_V jestes przekochana bardzo dziekuje za odpowiedz, chyle czola przed wiedza (more, more wazelina )


Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
w takim razie Galenica nie kupie a Skinindividual podaruje mamie.
Czy uwazasz, ze w takim razie moge zostac przy LRP Hydraphase Legere? Stosuje sobie pod filtr i na noc i jak dla mnie jest super, bardziej mi pasuje niz HOL Avene. Jak myslisz? bo tu w skladzie LRP Hydraphase Legere widze o zgrozo ten konserwant ktory podalas i na dokladke polyacrylamid, sama nie wiem juz co myslec??? myslalam, ze kremy apteczne sa w miare bezpieczne a tu tez laduja te konserwanty.
Skład LRP HL : Aqua/Water, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Glycerin, Alcohol Denat., Polyethylene, PEG-20 Stearate, Cetyl Alcohol, C13-14 Isoparaffin, PEG-100 Stearate, Carbomer, Zinc Gluconate, Glyceryl Stearate, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Copper Sulfate, Laureth-7, Xanthan Gum, Pentylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Polyacrylamide, Methylparaben, Propylparaben, Parfum/Fragrance.

I ostatnie pytanie - przydaloby sie mi male wygladzenie i zluszczenie ale Effaclar K jest za slaby, wynalazlam Hydracid Alfa, wydaje sie bezpieczny ze wzgledu na Retinyl Palmitate a nie retinol, ale jest tu 6% kwasu Glyco, czy przejdzie ulgowo takie stezenie?
Oto sklad:
Skład: Aqua, cyclomethicone, sodium lactate, dicaprylyl carbonate, glycerin, sodium PCA, sorbitol, tocopherol acetate, shea butter, polyglyceryl-4 isostearate, methylmethacrylate crosspolymer, dextrin palmitate, glycolic acid, hexyl laurate, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, soybean germ extract, dimethicone, retinyl palmitate, borage oil, wine extract, bisabolol, salicylic acid, sunflower seed oil, CI 42090, magnesium sulfate, methylparaben, fragance

Bede wdzieczna za pomoc

Now ięc tak - Hydraphase LRP zdecydowanie nie - ze względu na zawartośc alkoholu, polakrylamid i metylparaben.

Niestety, kwasy AHA, zwłaszcza glikolowy nie sa polecane kobietom w ciązy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 08:27   #371
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
Physiogelu uzywam sporadycznie albo pod oczami, to jednak wielki tluscioch a takich nie lubie.
Chodzilo mi o to czy np zwykle nawilzacze typu LRP czy Avene, ktore tez sa napakowane tymi konserwantami sa bezpieczne? W sumie po cos je tam daja, nawet apteczne firmy, no i oprocz tego sa one w wiekszosci kremow drogeryjnych, wiec moze nie sa az tak szkodliwe? Mysle tu np o Hydraphase, Hydrance, Hydra+ RoC czy naszym Iwostinie nawilzajacym.
Nie wiem, w koncu na co dzien zjadam tyle chemii, pryskanych i sypanych warzyw i owocow, miesa z hormonami, woda tez nie lepsza, spaliny na ulicach...jednym slowem wszedzie wielki syf i nie pokona sie tego, wiec chyba nie ma co wariowac

Wrzuć skąłdy tego co CIe interesuje, postaramy si e pomóc.

A może najdzesz coś z Musteli albo linii przeznaczonych do pielęgnacji niemowlat? Ja kiedyś robiłam demakijaz mleczkiem nawilżającym dla niemowląt.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-23, 08:45   #372
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Możesz obydwu, o ile nei będzie CI przeszkadzał zapach
Dziekuje bardzo za odpowiedz
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 17:57   #373
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

L_V w takim razie poprosze Cie o pomoc, jest to dla mnie wazne bo chodzi mi o dobor kosmetyko rowniez na czas karmienia czyli w sumie przeszlo rok . Juz cierpne jak sobie poradze bez Diacnealu czy kwasow, ale co tam.

Moje typy:

ZIMA:

rano przed zimowym spacerem:

Cold Crem Avene: Skład: woda termalna, biały wosk pszczeli, stearynian glicerolu, alkohol cetylowy, fosforan DEA-cetylowy, substancje zapachowe, metyloparaben, boran sodowy
na to filtr mineralny SVR 50 tiente

po powrocie i demakijazu (micel i zel w jednym Rosaliac LRP) jakis lekki nawilzacz:

Toleriane LRP: Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Isocetyl Stearate, Squalane, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Pentylene Glycol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Dimethiconol, Sodium Hydroxide, Ethylhexyloxyglycerin / Ehtylhexylglycerin, Acrylates/C10-30 Aklyl Acrylate Crosspolymer

na noc:
Avene HOR Skład: Avene Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, PPG-15 Stearyl Ether, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Carthamus Tinctorius, Glyceril Stearate, PEG-100 Stearate, Butyrospremium Parkii, Cetearyl Glucoside, Benzoic Acid, Beta-Sitosterol, BHT, C13-14 Isoparaffin, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Parfum, Glycine Soja, Laureth-7, Phenoxyethanol, Sodium Chondroitin sulfate, Sodium Hydroxide, Aqua, Xanthan Gum

Na cieplejsze pory roku sluzy mi:

Iwostin o przedluzonym dzialaniiu SPF20:
Skład: Skład: aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl, ethoxydiglycol, polyglyceryl-3 methylglucose, distearate, butyl methoxydibenzoylmethane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, glycerin, mineral oil (paraffinum liquidum), octocrylene, aluminum starch octenylsuccinate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, sodium acrylate/acrylodimethylta urate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum

Pharmaceris R HydroRosalgin SPF 15:
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Cyclomethicone, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Niacinamide, C12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Isononyl Isononanoate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Ethylhexyl Triazone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Allantoin, BHA, Sodium Hyaluronate, Lady's Thistle (Silybum Marianum) Extract, CI 77820, Pentylene Glycol

RoC Hydra+ Ochronna emulsja nawilzajaca z filtrem 15
Składniki aktywne: Zawiera silne czynniki nawilżające (gliceryna, Hydrovance* – pochodna mocznika i mleczanu amonium) oraz witaminy (pochodna witaminy E - antyoksydant, witamina B5 i Bisabolol) oraz kompleks minerałów. Dodatkowo krem zawiera filtry UVA/UVB chroniące skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Formuła minimalizująca ryzyko alergii. Produkt niekomedogenny.

Neutrogena, Krem na dzien ochronny z aktywna soja SPF 15
Skład: Aqua, Ehtylhexyl Methocinnamate, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Mica, Ethylhexyl Salicylate, Dimethicone, Arachidyl Alcohol, Glycine Soya, Phenyl Trimethicone, Lactoferrin, Panthenol, Magnessium Aspartate, Zinc Gluconate, Copper Gluconate, Silica, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Cetearyl Glucoside, p-Anisic Acid, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Steareth-2, Steareth-21, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHT, Phenoxyethanol, Chloroxylenol, Sodium Benzoate, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Chlorexidine Digluconate, Chlorphenesin, Parfum, CI 7789

I typy pielegnacji nocnej:

Dermdic Effectival: Skład: aqua, c12-15 alkyl benzoate, caprylic/capric triglyceride, persea gratissima (avocado) oil, cetearyl alcohol, glycerine, methylpropanediol, glyceryl stearate, stearic acid, tocopheryl acetate, olea europaea (olive) fruit oil, cetearyl glucoside, peg-6 isostearate (and) hesperitin laurate, cyclopentasiloxane (and) dimethiconol, lecithin (and) ursolic acid (and) xantham gum (and) atelocollagen (and) sodium chondroitin sulfate, squalane, parfum, dmdm hydantoin (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone

Pharmaceris N, Active Capilari
Skład: Aqua, Isopropyl Myristate, Glycerin, Sorbeth-30, Petrolatum, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Decyl Oleate, Cetearyl Alcohol, Canola (Canola) Oil, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), Stearic Acid, Panthenol, Phytonadione, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Polyacrylamide, Hesperidine Methyl Chalcone, C13-14 Isoparaffin, Silica Dimethyl Silylate, Laureth-7, BHA, Atellocolagen, Diosmine, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Chlorhexidine Digluconate, Isobutylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum.

Dermika Preventi:
Skład: aqua, decyl olivate, zea mays (corn) oil, cetyl alcohol, peg-4 olivate, glycerin, propylene glycol, ceteareth-25, persea gratissima (avocado) oil unsaponifiables, caprylic/capric triglyceride, methyl methacrylate crosspolymer, glyceryl polymethacrylate, panthenol, squalene, tocopheryl acetate, aleuritic acid, urea, glycyrrhetinic acid, yeast extract, glycoproteins, glycine soja (soybean) protein, oxido reductases, laminaria ochroleuca extract, crithmum maritimum extract, cistus monspeliensis extract, ascorbyl palmitate, allantoin, dimethicone, carbomer, edta, methylparaben, propylparaben, triethanolamine, diazolidinyl urea, parfum

Nuxe Creme Nirvanesque:
Skład: Complexe Lotus Bleu, Coquelicot 2%, Guimauve 1,5%, Amarante 1%, Calmosensine 3%, Huiles Essentielles (Bois de Rose, Coriandreâ�Ś)
Aqua, Diethylhexyl Carbonate, Butylene Glycol, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Tribehenin PEG-20 Esters, Polymethylsilsesquioxane, Faex (levure), Dimethicone, Octyldodecanol, Boron Nitride, Propylene Glycol, Imperata Cylindrica, Tocopherol, , Dimethicone Crosspolymer, Phenoxyethanol, Polyacrylamide, Parfum, Glycerin, Carbomer, Tromethamine, C 13-14 Isoparrafin, Methylparaben, Laureth-3, Hydroxyethyl, Ethylcellulose, Tristearin, Tetrasodium EDTA, Acetylated Glycol Stearate, Magnesium Aspartate, Zea Mays (maĂŻs), PEG-8, Laureth-7, Ethylparaben, Butylparaben, Acetyl Dipeptide-1, Cetyl Ester, Althaea Officinalis, Propylparaben, Isobutylparaben, Proliamidoethyl Imidazole, Nymphea Caerulea, Potassium Sorbate, Disodium EDTA, Papaver Rhoeas, Amaranthus Caudatus, Isobutylparaben, Sodium Methylparaben, Hexyl Cinnamal, Eugenol Citral, Coumarin, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Benzyl Benzoate, Linalool, Limonene, Amyl Cinnamal, Geraniol, Methyl 2-Octynoate, Hydroxycitronella, Butylphenyl Methylpropional, Amylcinnamyl Alcohol, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate.

Prosze o litosc i wyrozumialosc za tak dlugiego poscicha, ale wymienilam to co do tej pory mi b sluzylo i jest moim zdaniem delikatne i dosc neutralne (moge sie mylic).
Jak nie to moge zostac przy Humektanie, Nagietkowym Bubchena dla dzieci lub AA Help ale wolalbym cos innego bo te mnie pewnie po dwoch tygodniach zapchaja i wypryszcza.

dziekuje za pomoc
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 09:06   #374
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
L_V w takim razie poprosze Cie o pomoc, jest to dla mnie wazne bo chodzi mi o dobor kosmetyko rowniez na czas karmienia czyli w sumie przeszlo rok . Juz cierpne jak sobie poradze bez Diacnealu czy kwasow, ale co tam.

Moje typy:

ZIMA:

rano przed zimowym spacerem:

Cold Crem Avene: Skład: woda termalna, biały wosk pszczeli, stearynian glicerolu, alkohol cetylowy, fosforan DEA-cetylowy, substancje zapachowe, metyloparaben, boran sodowy
na to filtr mineralny SVR 50 tiente
Cold Cream ma co prawda metylparaben, ale ujdzie.
SVR mineralny jak najbardziej na tak.

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
po powrocie i demakijazu (micel i zel w jednym Rosaliac LRP) jakis lekki nawilzacz:

Toleriane LRP: Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Isocetyl Stearate, Squalane, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Pentylene Glycol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Dimethiconol, Sodium Hydroxide, Ethylhexyloxyglycerin / Ehtylhexylglycerin, Acrylates/C10-30 Aklyl Acrylate Crosspolymer
W porządku

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
na noc:
Avene HOR Skład: Avene Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, PPG-15 Stearyl Ether, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Carthamus Tinctorius, Glyceril Stearate, PEG-100 Stearate, Butyrospremium Parkii, Cetearyl Glucoside, Benzoic Acid, Beta-Sitosterol, BHT, C13-14 Isoparaffin, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Parfum, Glycine Soja, Laureth-7, Phenoxyethanol, Sodium Chondroitin sulfate, Sodium Hydroxide, Aqua, Xanthan Gum
Tez OK

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
Na cieplejsze pory roku sluzy mi:

Iwostin o przedluzonym dzialaniiu SPF20:
Skład: Skład: aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl, ethoxydiglycol, polyglyceryl-3 methylglucose, distearate, butyl methoxydibenzoylmethane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, glycerin, mineral oil (paraffinum liquidum), octocrylene, aluminum starch octenylsuccinate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, sodium acrylate/acrylodimethylta urate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum
Zawiera filtry chemiczne, więc może lepiej cos mineralnego?

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
Pharmaceris R HydroRosalgin SPF 15:
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Cyclomethicone, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Niacinamide, C12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Isononyl Isononanoate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Ethylhexyl Triazone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Allantoin, BHA, Sodium Hyaluronate, Lady's Thistle (Silybum Marianum) Extract, CI 77820, Pentylene Glycol
Nie koniecznie, nie podoba mi się syntetyczny przeciwutleniacz i filtry chemiczne.

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
RoC Hydra+ Ochronna emulsja nawilzajaca z filtrem 15
Składniki aktywne: Zawiera silne czynniki nawilżające (gliceryna, Hydrovance* – pochodna mocznika i mleczanu amonium) oraz witaminy (pochodna witaminy E - antyoksydant, witamina B5 i Bisabolol) oraz kompleks minerałów. Dodatkowo krem zawiera filtry UVA/UVB chroniące skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Formuła minimalizująca ryzyko alergii. Produkt niekomedogenny.
Nie ma skąłdu INCI. Nic tak naprawde nei wiemy o tym kremie.

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
Neutrogena, Krem na dzien ochronny z aktywna soja SPF 15
Skład: Aqua, Ehtylhexyl Methocinnamate, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Mica, Ethylhexyl Salicylate, Dimethicone, Arachidyl Alcohol, Glycine Soya, Phenyl Trimethicone, Lactoferrin, Panthenol, Magnessium Aspartate, Zinc Gluconate, Copper Gluconate, Silica, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Cetearyl Glucoside, p-Anisic Acid, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Steareth-2, Steareth-21, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHT, Phenoxyethanol, Chloroxylenol, Sodium Benzoate, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Chlorexidine Digluconate, Chlorphenesin, Parfum, CI 7789
Zdecydowanie nie:
- filtry chemiczne
- poliakrylamid

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
I typy pielegnacji nocnej:

Dermdic Effectival: Skład: aqua, c12-15 alkyl benzoate, caprylic/capric triglyceride, persea gratissima (avocado) oil, cetearyl alcohol, glycerine, methylpropanediol, glyceryl stearate, stearic acid, tocopheryl acetate, olea europaea (olive) fruit oil, cetearyl glucoside, peg-6 isostearate (and) hesperitin laurate, cyclopentasiloxane (and) dimethiconol, lecithin (and) ursolic acid (and) xantham gum (and) atelocollagen (and) sodium chondroitin sulfate, squalane, parfum, dmdm hydantoin (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone
DMDM Hydratoin - odpada.


Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
Pharmaceris N, Active Capilari
Skład: Aqua, Isopropyl Myristate, Glycerin, Sorbeth-30, Petrolatum, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Decyl Oleate, Cetearyl Alcohol, Canola (Canola) Oil, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), Stearic Acid, Panthenol, Phytonadione, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Polyacrylamide, Hesperidine Methyl Chalcone, C13-14 Isoparaffin, Silica Dimethyl Silylate, Laureth-7, BHA, Atellocolagen, Diosmine, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Chlorhexidine Digluconate, Isobutylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum.
Metylparaben, jak nic innego nei znajdziesz to "ujdzie".

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
Dermika Preventi:
Skład: aqua, decyl olivate, zea mays (corn) oil, cetyl alcohol, peg-4 olivate, glycerin, propylene glycol, ceteareth-25, persea gratissima (avocado) oil unsaponifiables, caprylic/capric triglyceride, methyl methacrylate crosspolymer, glyceryl polymethacrylate, panthenol, squalene, tocopheryl acetate, aleuritic acid, urea, glycyrrhetinic acid, yeast extract, glycoproteins, glycine soja (soybean) protein, oxido reductases, laminaria ochroleuca extract, crithmum maritimum extract, cistus monspeliensis extract, ascorbyl palmitate, allantoin, dimethicone, carbomer, edta, methylparaben, propylparaben, triethanolamine, diazolidinyl urea, parfum
Raczej nie - znowu wina konserwantów: metylparabem i diazolidynyl urea. Gdyby nie te skąłdniki, krem byłby super

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
Nuxe Creme Nirvanesque:
Skład: Complexe Lotus Bleu, Coquelicot 2%, Guimauve 1,5%, Amarante 1%, Calmosensine 3%, Huiles Essentielles (Bois de Rose, Coriandreâ�Ś)
Aqua, Diethylhexyl Carbonate, Butylene Glycol, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Tribehenin PEG-20 Esters, Polymethylsilsesquioxane, Faex (levure), Dimethicone, Octyldodecanol, Boron Nitride, Propylene Glycol, Imperata Cylindrica, Tocopherol, , Dimethicone Crosspolymer, Phenoxyethanol, Polyacrylamide, Parfum, Glycerin, Carbomer, Tromethamine, C 13-14 Isoparrafin, Methylparaben, Laureth-3, Hydroxyethyl, Ethylcellulose, Tristearin, Tetrasodium EDTA, Acetylated Glycol Stearate, Magnesium Aspartate, Zea Mays (maĂŻs), PEG-8, Laureth-7, Ethylparaben, Butylparaben, Acetyl Dipeptide-1, Cetyl Ester, Althaea Officinalis, Propylparaben, Isobutylparaben, Proliamidoethyl Imidazole, Nymphea Caerulea, Potassium Sorbate, Disodium EDTA, Papaver Rhoeas, Amaranthus Caudatus, Isobutylparaben, Sodium Methylparaben, Hexyl Cinnamal, Eugenol Citral, Coumarin, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Benzyl Benzoate, Linalool, Limonene, Amyl Cinnamal, Geraniol, Methyl 2-Octynoate, Hydroxycitronella, Butylphenyl Methylpropional, Amylcinnamyl Alcohol, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate.
Dalej już nawet nie czytam - poliakrylamid zbyt wysoko w skłądzie, dziekujemy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 09:15   #375
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Pewnie to juz bylo w watku, ale ktore to sa filtry chemiczne?

Czy pozostale filtry mozna bez ograniczen stosowac w ciazy?
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 10:16   #376
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Pewnie to juz bylo w watku, ale ktore to sa filtry chemiczne?

Czy pozostale filtry mozna bez ograniczen stosowac w ciazy?
Masz rację - te informacje sa w wątku, wystarczy przeszukać.

Filtry mineralne to tlenek cynku i dwutlenek tytanu.

FIltów chemicnzych jest duużo, niekóre z nich przenikają do krwobiegu i nleka matki. O filtrach przenikających tutaj:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...2&postcount=60
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 10:28   #377
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Masz rację - te informacje sa w wątku, wystarczy przeszukać.

Filtry mineralne to tlenek cynku i dwutlenek tytanu.

FIltów chemicnzych jest duużo, niekóre z nich przenikają do krwobiegu i nleka matki. O filtrach przenikających tutaj:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...2&postcount=60
Dziekuje!

Mam ten filtr i nie jestem pewna czy nie zawiera jakiegos filtra chemicznego... Z tych wymienionych nie zawiera chyba zadnego.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15087

Prosze o rade.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 10:30   #378
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Dziekuje!

Mam ten filtr i nie jestem pewna czy nie zawiera jakiegos filtra chemicznego... Z tych wymienionych nie zawiera chyba zadnego.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15087

Prosze o rade.
jest bezpieczny
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 10:31   #379
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
jest bezpieczny
Slicznie dziekuje za rozwianie moich watpliwosci.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-24, 11:30   #380
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

L_V serdecznie dziekuje za odpowiedz. Czyli jakis tam wybor zostal, wiec wyruszam do apteki i zaopatrze sie w kilka rzeczy, reszte porozdaje kolezankom, ewentualnie niektore poczekaja w lodowce

Aaliyah
z watku wynika, ze wszystkie LRP, Vichy sa bezpieczne, trezba uwazac tylko na pomaranczowe Avenki. Ja moge Ci polecic ten, ktorego sama uzywam SVR 50 Tiente, ma konsystencje podkladu, kolorek bezowy, mi akurat pasuje jestem blondynka, jest delikatny, ladnie koryguje. Jedyne zastrzezenie mam co do tego, ze na sucha buzie nie da rady go wsmarowac, trezba wczesniej sie porzadnie nawilzyc, poza tym jest ok.

Do cialka pod prysznic chwale niebieski Babydream z Rossmana, a po kapieli czasem uzywam mleczka Hipp lub ich oliwki, tak 2 razy w tyg. Wlosy myje w delikatnym szamponie Bubchena, a jak wyskoczy mala niespodzianka na buzi to klade odrobine Sudocremu. Nie musze dodawac, ze te wszystkie cudenka podbieram malemu synkowi Tylko czasem chcialoby sie uzyc czegos lepszego i skuteczniejszego , no ale nic, dla bejbika wszystko
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 11:57   #381
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
Aaliyah z watku wynika, ze wszystkie LRP, Vichy sa bezpieczne, trezba uwazac tylko na pomaranczowe Avenki. Ja moge Ci polecic ten, ktorego sama uzywam SVR 50 Tiente, ma konsystencje podkladu, kolorek bezowy, mi akurat pasuje jestem blondynka, jest delikatny, ladnie koryguje. Jedyne zastrzezenie mam co do tego, ze na sucha buzie nie da rady go wsmarowac, trezba wczesniej sie porzadnie nawilzyc, poza tym jest ok.
Dzieki Climberka. Ja uzywam w zasadzie tylko DD Moisturising Gel Clinique i mineraly na to. Ale na lato konicznie potrzebuje jakiegos filtra, szczegolnie na buzie...

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
Do cialka pod prysznic chwale niebieski Babydream z Rossmana, a po kapieli czasem uzywam mleczka Hipp lub ich oliwki, tak 2 razy w tyg. Wlosy myje w delikatnym szamponie Bubchena, a jak wyskoczy mala niespodzianka na buzi to klade odrobine Sudocremu. Nie musze dodawac, ze te wszystkie cudenka podbieram malemu synkowi Tylko czasem chcialoby sie uzyc czegos lepszego i skuteczniejszego , no ale nic, dla bejbika wszystko
Ja z balsamow uzywam Musteli 9 miesiecy przeciw rozstepom i Olivelli http://www.olivellaline.com/page.php...mamma&lang=eng i jestem zadowolona. A pod prysznic Aveeno z owsem (nie wiem czy mozna kupic w Polsce). Poza tym wszystko to samo co przed ciaza.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 11:27   #382
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

tego Aveeno nigdzie nie widzialam; ale to co mam sprawdza sie dobrze.

L_V a co myslisz o chwalonych tu na forum kremikach Weledy z iryskiem?

na dzien: Skład: Water (Aqua), Jojoba (Buxus Chinensis) Oil, Alcohol, Glycerin, Glyceryl Linoleate, Hydrolyzed Beeswax, Magnesium Aluminum Silicate, Calendula (Calendula Officinalis) Extract, Witch Hazel (Hamamelis Virginiana) Distillate, Orris (Iris Germanica) Root Extract, Xanthan Gum, Sodium Beeswax, Fragrance (Parfum)*.
*natural essential oils

i na noc: Skład: Water (Aqua), Sweet Almond (Prunus dulcis) Oil, Alcohol, Shea Butter (Butyrospermum parkii), Cocoa (Theobroma cacao) Butter, Gyceryl Stearate SE, Glycerin, Hydrolyzed Beeswax, Orris (Iris germanica) Root Extract, Chamomile (Chamomilla recutita) Extract, Calendula (Calendula officinalis) Extract, Magnesium Aluminium Silicate (Fullers Earth), Xanthan Gum, Fragrance: natural essential oils (Iris Resinoid, Bergamot (Bergaptin-free), Geranium, Labdanum, Lavender, Palmarose, Rose, Sweet Orange, Ylang Ylang).

buzka
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 12:20   #383
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
tego Aveeno nigdzie nie widzialam; ale to co mam sprawdza sie dobrze.

L_V a co myslisz o chwalonych tu na forum kremikach Weledy z iryskiem?

na dzien: Skład: Water (Aqua), Jojoba (Buxus Chinensis) Oil, Alcohol, Glycerin, Glyceryl Linoleate, Hydrolyzed Beeswax, Magnesium Aluminum Silicate, Calendula (Calendula Officinalis) Extract, Witch Hazel (Hamamelis Virginiana) Distillate, Orris (Iris Germanica) Root Extract, Xanthan Gum, Sodium Beeswax, Fragrance (Parfum)*.
*natural essential oils

i na noc: Skład: Water (Aqua), Sweet Almond (Prunus dulcis) Oil, Alcohol, Shea Butter (Butyrospermum parkii), Cocoa (Theobroma cacao) Butter, Gyceryl Stearate SE, Glycerin, Hydrolyzed Beeswax, Orris (Iris germanica) Root Extract, Chamomile (Chamomilla recutita) Extract, Calendula (Calendula officinalis) Extract, Magnesium Aluminium Silicate (Fullers Earth), Xanthan Gum, Fragrance: natural essential oils (Iris Resinoid, Bergamot (Bergaptin-free), Geranium, Labdanum, Lavender, Palmarose, Rose, Sweet Orange, Ylang Ylang).

buzka
Obydwa są OK!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 12:38   #384
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

dzieki, czailam sie na nie od dawna juz
wiec Avene HOR zostawiam na zime tak samo ich Cold krem pod filtr mineralny, a teraz Welede.

jeszcze raz dziekuje, wielka buzka za pomoc


a zobaczcie co znalazlam i co mnie zastanowilo, niby taka dobra i sp[rawdzona firma, wiele mam z pewnoscia uzywa, a w skladzie nie tylko methylparaben ale jeszcze inne parabeny trujace, na dodatek pisza, ze mozna uzywac w czasie karmienia, kiedy wszystko idzie do mleka i niemowle zlizuje resztki podczas karmienia.

Mustela 9 Miesięcy, Soin Specifique Biuste, Specjalny krem do pielęgnacji biustu



Środek specjalnie opracowany do pielęgnacji biustu w czasie ciąży, nie wymagający równoczesnego stosowania innych produktów. Aby po okresie ciąży piersi wyglądały równie pięknie, jak I przed.
Zapobiega wiotczeniu i utracie elastyczności po porodzie. W istocie połączenie Elastoregulatora z białkiem pszenicy powoduje zwiększenie elastyczności naskórka przy wzroście piersi. Środek ten, zawierający również krzem, nawilża regeneruje i odżywia naskórek. Zmniejsza napięcie skóry piersi. Dzięki wyciągowi z zielonych glonów o właściwościach łagodzących dwóm substancjom łagodzącym skórę i chroniącym naczynia krwionośne - escynie i nagietkowi lekarskiemu - produkt ten zmniejsza bolesność nabrzmiałych piersi i napiętej skóry na piersiach. Daje dobre samopoczucie.
Nie zawiera alkoholu.
Lekka, delikatna i elastyczna konsystencja ułatwia smarowanie napiętej skóry piersi. Środek ten można stosować w okresie karmienia. Delikatnie perfumowany.

Skład: Water/Aqua, Octylpalmitate, Isocetyl Stearate, Glycerin, Pentaerythrityl Tetraoctanoate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Cetyl Dimethicone, Cyclomethicone, Squalane, Calendula Extract (calendula officinalis), Sodium Lactate Methylsilanol, Wheat Germ Protein (triticum vulgare), Phenoxyethanol, Carbomer, Hydrolyzed Soy Protein, Escin, Triethanolamine, Cetearyl Alcohol, Dimethiconol, Fragrance (parfum), Butylene Glycol, Methylparaben, Sclerotium Gum, Ceteareth-33, Enteromorpha Compressa Extract (enteromorpha compressa), Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Retinyl Acetate, Ethyl Linoleate, Ethyl Linolenate


Tak samo nasza pani Irenka zapakowala do serii dla mam:

Pharmaceris M, Foliacti (Krem zapobiegający rozstępom)



Opracowany z myślą o kobiecie w ciąży. Krem z kwasem foliowym zapobiegający rozstępom wspomaga regenerację struktury skóry osłabioną rozciągnięciem. Wzmacnia i uelastycznia skórę zapobiegając powstawaniu rozstępów. Aktywnie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej uniemożliwiając gromadzenie się tłuszczu w miejscach szczególnie narażonych na powstawanie rozstępów (uda, pośladki, brzuch, biust i biodra). Przyjemny zapach w połączeniu z lekką konsystencją preparatu jest idealny dla kobiet w ciąży. Krem szybko się wchłania i nie pozostawia plam.
Zawiera:
Kwas foliowy - wykazujący silne właściwości regenerujące.
Witaminę E - która zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry jako naturalny czynnik przeciwrodnikowy.
Olej bawełniany - który zapobiega utracie wody z naskórka, silnie odżywia, nawilża i zmiękcza.
Fitokompleks (zawierający aminokwasy, saponiny i alkaloidy np. kofeinę) - przyspieszający spalanie tkanki tłuszczowej, wyszczuplający i dotleniający.

Skład: Aqua, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Cotton ( Gossypium) Seed Oil, Barley (Hordeum Distichon) Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Propylene Glycol, Disodium EDTA, Mushroom (Fomes Officinalis) Extract, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, PVP, Escin, BHA, Butylene Glycol, Caffeine, Theophylline, Threonine, Carbomer, Folic Acid, Atelocollagen, Polysorbate 20, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylparaben, Chlorhexidine Digluconate, Propylparaben, Ethylparaben, Parfum. (24.04.2008)

No to juz sama nie wiem i watpie w to, kto uklada te sklady???


L_V rozumiem, ze Hauschkowe cudenka typu krem z platkow roz i emulsja nawilzajaca tez sa bezpieczne na ciaze idac za sladem Weledy?

Edytowane przez climberka
Czas edycji: 2008-07-27 o 16:08
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 13:18   #385
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

moze wiecie czy w ciazy mozna uzywac Glyco-A? Zasugerowalam sie tym https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=85243
i sama nie wiem, moze co 3 dni przez 2 tyg?
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 23:48   #386
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

help ktos wie ?
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 18:06   #387
AgNiESzKa00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 83
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam serdecznie wszystkich, niedawno dowiedziałam się ze bedę mamą - pierwszy raz w życiu - chciałabym się dowiedzieć czy mogę uzywać takich kosmetyków, oto ich skład:

Anthelios XL 50+ fluid 50ml
Aqua, propylene gliycol, dihydroxyacetone,glycerin e,C12-15 alkyl benzoate, isohexadecane, cyclohexasiloxane, cyclopentasiloxane, alkohol denat, arachidyl alkohol, peg-100 stearate, di-c12-13 alkyl tartrateglycerin stearate, dimethicone, arachidy glucoside, behenyl alkohol, butylparaben, C13-14 isoparaffin, disodium edta, ethylparaben, glycine soja, isobutylparaben, laureth-7, mathylaparaben, tocopherol, perfum

cosmelan2

Skład: AQUA, TITANIUM DIOXIDE, OCTYL METHOXYCINNAMATE, CETEARYL ALCOHOL, SODIUM LAURYL SULFATE, SODIUM CETEARYL SULFATE, PARAFFINUM LIQUIDUM, KOJIC ACID, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PHYTIC ACID, ASCORBIC ACID, RETINYL PALMITATE, CETEARETH-12, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, METHYLISOTHIAZOLINONE, PARFUM

Bardzo zależy mi na tym drugim. Dziękuję za odpowiedz. POzdrawiam
AgNiESzKa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 08:15   #388
AgNiESzKa00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 83
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Ratunku!!!!!!!!!!!!!
AgNiESzKa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 13:07   #389
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

ja zaczęłam stsowac diacneal i po jakis 3 tygodniach okazało sie ze jestem w ciąży. Strasznie spanikowałam i w sumie przez całą ciążę się bałam czy nie zaszkodziłam dziecku. W lipcu zostałam mamą i córeczka jest zdrowiutka To dla wszystkich dziewczyn ktore uzywały kwasów nie wiedząc ze są w ciąży. Oczywiscie jak tylko sie dowiedzlam ( 4 tydz.) od razu odstawiłam. Wolałam nie ryzykowac a czytałam wiele sprzecznych opini na temat czy mozna czy nie mozna.

teraz karmie i nie wiem czy mogę wrócic do diacnealu, proszę o pomoc. Czym w ogóle najlepiej pozbyc sie przebarwien jesli karmię?
__________________
Wiktoria 03.07.2008 r
Wikula

skakanka od 01.03....
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 15:50   #390
tokyoeyes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 7
Dot.: Biochemia w Ciąży. LISTA ZAKAZANYCH SKŁADNIKÓW

Jestem w drugiej ciąży. Przy pierwszej nie stosowałam żadnych preparatów ujędrniających i przeciwzmarszczkowych.
Po ciąży i okresie karmienia (trwał dłuuugo) kupiłam kilka kosmetyków 'ku pomocy' ciału Szybko okazało się, że znów będę mamą.
Żal mi strasznie napoczętych kosmetyków:
1. sephora, krem do twarzy normalnej: TWARZ pierwsze zmarszczki
składniki aktywne: Octinoxate 7.4%, Octocrylene 2%, Titanium Dioxide 1.05%.
inne składniki: Water, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Capriylic Triglyceride, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Shea Butter, PEG-40 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Phenoxyethanol, Shorbitan Tristearate, Nylon-12, Fragrance, Hexyl Laurate, Alcohol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Caprylyl Glycol, Carbomer, PEG-10 Dimethicone, Methylparaben, Propylene Glycol, Stearic Acid, Lecithin, Tocopheryl Acetate, Maltodextrin, Alumina, Butylparaben, Sodium Hydroxide, Carnosine, Ethylparaben, PEG-8, Isobutylparaben, Propylparaben, Tocopherol, Camellia Sinesis Leaf Extract, Hydrolized Rice Protein, BHT, Panax Ginseng Root Extract, Ascorbyl Palmitate, Sorbitol, Silybum Marianum Fruit Extract, Ascorbic Acid, Citric Acid.
2. l`oreal dermo-expertise, krem na noc przeciw zmarszczkom mimicznym z boswelox
3. galenic elancyl, modelujący krem-żel do biustu. aktywne składniki:
Vitamin E Precursor: prevents sagging
Elastin + Fibrillin: firms and restructures tissue
PG Alginate: micromesh tensor
Moisturizing, nourishing complex.
4. galenic elancyl, peeling do mycia ciała na bazie wyciągu z bluszczu. aktywne składniki: Ivy extract. składniki: aqua, sodiumlaureth sulfate, polyethylene, triethanolamine, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, decyl glucoside, phyenyloxyethanol, blue 1 (CI 42090), cellulose gum, parfum, ivy extract, limonene, PEG-200 hydrogenated glyceryl palmate, PEG-7 glyveryl cocoate, sodum methylparaben, yellow 5 (CI 19140).
5. the body shop, wise woman, krem pod oczy. składniki:Aloe barbadensis (Aloe Vera Gel) (Skin Soothing Agent), Aqua (Water) (Solvent/Diluent), C12-15 Alkyl Benzoate (Emulsifier), Glycerin (Humectant), Hamamelis virginiana (Witch Hazel Distillate) (Astringent), Glyceryl Stearate (Emulsifier), Hydrogenated Olive Oil (Skin Conditioning Agent), Cyclopentasiloxane (Skin-Conditioning Agent/Emollient), Sorbitan Stearate (Emulsifier), Lactobacillus/Clover Flower Ferment Extract (Skin Conditioning Agent), Phenoxyethanol (Preservative), Sodium Polyacrylate (Film Former/Viscosity Increasing Agent), Gossypium herbaceum (Skin Conditioning Agent), Olea europaea (Olive Oil) (Emollient), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Glycine soja (Soybean Oil) (Emollient/Skin Conditioner), Squalane (Hair & Skin Conditioning Agent), Oleyl Alcohol (Emollient/Skin Conditioner), Sodium Stearoyl Lactylate (Surfactant), Sclerocarya birrea (Marula Oil) (Skin Conditioning Agent), Xanthan Gum (Viscosity Modifier), Borago officinalis (Borage Oil) (Fragrance/Essential Oil), Dimethicone Crosspolymer (Emulsion Stabilizer), Methylparaben (Preservative), Hydrolyzed Rice Bran Protein (Skin Conditioning Agent), Dimethicone (Skin Conditioning Agent), Dioscorea villosa (Skin Conditioning Agent), Mica (Opacifier), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Propylparaben (Preservative), Disodium EDTA (Chelating Agent), Silica (Absorbent), Oxido Reductases (Skin Conditioning Agent), Soybean (Glycine Soja) Protein (Skin Conditioning Agent), Tocopherol (Antioxidant), Butylparaben (Preservative), Ethylparaben (Preservative), Isobutylparaben (Preservative), Ascorbyl Palmitate (Antioxidant), CI 77891 (Colour).
6. dove pro-age, balsam do ciała. składniki: Aqua, Glycerin, Potassium Lactate, Glyceryl Stearate, Lactic Acid, Dimethicone, Glycol Stearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PEG-100 Stearate, Olea Europaea Fruit Oil, Cyclopentasiloxane, Caprylic/Capric Triglyceride, Isohexadecane, Stearamide AMP, Cetyl Alcohol, Poloxamer 108 Viscosity, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Magnesium Aluminum Silicate, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Xanthan Gum Viscosity, Disodium EDTA, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, BHT, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 15985, CI 16255, CI 47005, CI 77891

Czy aby wszytskie muszę odstawić? Czy mogę liczyć na pomoc? Njaszczęśliwsza byłabym mogąc przeczytać listę ZAKAZANYCH SKŁADNIKÓW KOSMETYCZNYCH dla kobiet w CIĄŻY
tokyoeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.