Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-27, 07:31   #2191
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
madzia - przepraszam stokrotnie za zbesztanie ! Po raz pierwszy slysze o takiej przypadlosci zwiazanej z couperose. Ja mam to "dobrodziejstwo" od bardzo wielu lat i nigdy (!!!) nie mialam problemu z oczami. Poza tym, ze czesto draznia je kremy. Postaram sie poszperac cos na ten temat. A moze zasiegnij rady innego dermatologa ?!
Nie ma o czym mówić
Problemy z oczami bardzo często towarzyszą trądzikowi r. Mogą nawet doprowadzić do ślepoty
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 09:48   #2192
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Lightbulb Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez passero Pokaż wiadomość
A znasz Bioderma, Atoderm PP Crème Émolliente (Krem emolientowy dla skóry bardzo suchej)
Mam od paru dni i mogę powiedzieć, że dobrze nawilża - co bardzo mi się podoba,
nie podrażnia - co oczywiście też mi się podoba i zostawia lekko tłustą warstewkę na buzi co już mniej mi się podoba za to Tobie mogłoby


Ja też się zawiodłam na olejach, stosowanych do tej pory (wiesiołek, lniany, z piżmowej róży). Tłusta warstw oleju czy też jakiegoś kremu jeśli mi nie wsiąknie szybko w buzie to "pewnikiem" spowoduje podrażnienie Do tego na dodatek gdy nałożę olej na twarz szybko zaczynam mieć bardzo zmęczone oczy i czuję jakbym miała je za mgłą. Czy ktoś tak jeszcze reaguje na oleje?
Mam nadzieję, że może macerat lub olej opuntia będzie dla mnie przyjaźniejszy bo ponoć szybko się wchłania.
UTRAPIENIE
Ty zdaje się znasz jakieś serum z wit.C, koenzymem Q10 i wit.E.
Mogłabyś podać przepis?
spróbuj:

SERUM Z KWASEM HIALURYNOWYM

Ja mieszam oleje (np: 5% olejek różany, lub olej jojoba 2-5 kropli) z 1% kwasem hialurynowym - około pół łyżeczki. Mieszam sobie to w zagłębieniu dłoni i nakładam na buzię. Jak się wchłonie daję krem z filtrem. Ostatnio podpasował mi Iwostin SPF 20 - Krem Intensywnie Nawilżający z witaminą C i E. Jak idę na słońce to stosuję większy filtr. Do tego serum można dodawać różne inne olejki lub witaminy np: witaminę C. W zależności od potrzeb. Tam gdzie cera jest bardziej tłusta daję mniej olejków, a gdzie sucha więcej. Kwas hialurynowy nie jest drogi (ja płaciłam ok. 10 zł za 100 ml.). Na mnie działa lepiej niż niejedno super drogie serum nawilżające
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 10:15   #2193
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Passero napisała,

Cytat:
Do tego na dodatek gdy nałożę olej na twarz szybko zaczynam mieć bardzo zmęczone oczy i czuję jakbym miała je za mgłą. Czy ktoś tak jeszcze reaguje na oleje?
Mam nadzieję, że może macerat lub olej opuntia będzie dla mnie przyjaźniejszy bo ponoć szybko się wchłania.
Ooooo matko, ja też tak mam, tylko, że moje stają się nie zmęczone, ale podrażnione i czerwone. w ogóle od ponad roku mam takie problemy z oczami, że już nie wyrabiam - łykam luteinę, krople nawilżające i takie ze świetlikiem, prawie w ogóle nie mogę się malować, ciągle albo mnie swędzą albo szczypią albo są czerwone. Tylko jest problem ja nie mam trądziku - w ogóle mam super gładką cerę - tyle tylko, że czsem rumień wystęuje.

Zastanawiam się nad kremem Biodermy na naczynka, jak myśłicie? U mnie rumień nie jest za duży.

Maceraty rzeczywiście szybko się wchłaniają - plecam macerat z kasztanowca, jest super na naczynka i zostawia cerę jedwabiście gładką.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 11:01   #2194
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Passero napisała,



Ooooo matko, ja też tak mam, tylko, że moje stają się nie zmęczone, ale podrażnione i czerwone. w ogóle od ponad roku mam takie problemy z oczami, że już nie wyrabiam - łykam luteinę, krople nawilżające i takie ze świetlikiem, prawie w ogóle nie mogę się malować, ciągle albo mnie swędzą albo szczypią albo są czerwone. Tylko jest problem ja nie mam trądziku - w ogóle mam super gładką cerę - tyle tylko, że czsem rumień wystęuje.

Zastanawiam się nad kremem Biodermy na naczynka, jak myśłicie? U mnie rumień nie jest za duży.

Maceraty rzeczywiście szybko się wchłaniają - plecam macerat z kasztanowca, jest super na naczynka i zostawia cerę jedwabiście gładką.
Nie chce cie martwić, ale to może być własnie oczny trądzik różowaty. A w tym przypadku okulista nie zawsze może pomóc. Powinnaś zgłosić się do dermatologa.
Zmiany oczne, mogą czasami o kilka lat wyprzedzić zmiany skórne.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 11:23   #2195
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Nie chce cie martwić, ale to może być własnie oczny trądzik różowaty. A w tym przypadku okulista nie zawsze może pomóc. Powinnaś zgłosić się do dermatologa.
Zmiany oczne, mogą czasami o kilka lat wyprzedzić zmiany skórne.
U mnie jest sytuacja dość specyficzna - biorę przewlekle sterydy ---> metypred 4mg, jestem po przeszczepie nerki i muszę brać tę malutką dawkę aby utrzymać przeszczep, biorę je już od 8 lat. Co do cery, to wyskakują mi nieraz pod samym nosem w kierunku ślinianek nosa - do wewnątrz takie krostki, zapalenie, regularnie miewam po 2-3 krostki na brodzie - to jest trądzik posterydowy, działają na niego różne nowe g***, które wcieram np. sezonowym hitem okazał się kiedyś olej jojoba, kóry zlikwidował porbem na 4 miesiące. Ja też wiąże oczy ze sterydami, podobnie rumień. Dlatego też stosuję włąściwa pielęgnację: wysokie filtry, serum 15% z wit C (mazidłowe serum), macerat z kasztanowca, owoców leśnych, wit. E w kroplach, kwas hialuronowy, (te ostatnie 4 rzeczy w formie samorobnego serum na noc), maseczki na naczynka, hydrolaty: oczarowy, różany i neroli. Widzę poprawę - cera teraz zwykle jest blada lub bledsza, niemniej jdnak zdarza mi się rumieniec. Na dzień stosuję serum z kasztanowcem i wit. K Farmony, ale za jakiś czas mi się skończy i niewiem co powinnam kupić - zastanawiam się nad Biodermą, Rilastolu nie kupię z uwagi na dziurawiec. Na szczęście generalnie mam super cerę, prawie nic jej nie zapycha i nie uczula dlatego bez problemu moge paćkać się w olejach i maceratach, robię to wszystko bo wiemm, że strzeżonego PAn Bóg strzeże, chcę się uchronić przed póżniejszymi problemami naczynkowymi.

W pon. idę się zapisać do dermatologa. Madziaaa a ty co stosujesz?
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 11:41   #2196
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Nie wiem czy sterdydy stosowane od wewnątrz działają tak samo jak stosowane od zewnątrz. Ale kremy sterydowe bardzo osłabiają naczynia krwionośne, powodują posterydowe zapalenie skóry, które jest bardzo trudne w leczeniu. A posteryd.zap.skóry może bardzo łatwo może zamienić się w trądzik różowaty.

Ja narazie stosuje krople przepisane od okulisty, które średnio pomagają. Dermatolog, zaproponował mi trzymiesięczną kuracje antybiotykową, ale narazie mam opory, czy się w to ładować...
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 12:07   #2197
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziewczyny, czy wasze kłopoty z oczami polegają na tym że ciągle są zaczerwienione i przekrwione, skóra wokół swędzi i jest obrzmiała, a na spojówkach zbierają się takie nitki przezroczystego, ciągnącego się jak białko jajka śluzu?

Mario
, mój synek był leczony sterydami domięśniowo praktycznie od urodzenia przez 2 lata - to co miał na twarzy przechodziło wszelkie wyobrażenie, gigantyczny rumień i szorstkie policzki, o reszcie objawów nawet nie wspomnę. W chwili obecnej gdy w organizmie już praktycznie sterydów nie ma wszystko powróciło do normy, uff. Tylko ciekawe czy w późniejszym wieku nie będzie jeszcze jakiś skutków tej terapii.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-27, 12:12   #2198
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Dziewczyny, czy wasze kłopoty z oczami polegają na tym że ciągle są zaczerwienione i przekrwione, skóra wokół swędzi i jest obrzmiała, a na spojówkach zbierają się takie nitki przezroczystego, ciągnącego się jak białko jajka śluzu?
Tak, tak dokładnie to są moje OCZY!!, szczególnie te niteczki ropki - jak białko kurze! Wiesz może co to jest? Ja podejrzewam alergię, tylko pojęcia nie mam na co.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 12:21   #2199
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Tak, tak dokładnie to są moje OCZY!!, szczególnie te niteczki ropki - jak białko kurze! Wiesz może co to jest? Ja podejrzewam alergię, tylko pojęcia nie mam na co.
...i jeszcze skóra pod oczami jak pergamin
pytam, bo sama miałam ten problem przez kilka ładnych lat, nałaziłam się po okulistach i dermatologach i nic, w końcu ktos poradził mi alergologa, zrobiono testu i ...
słusznie podejrzewasz - alergia na pierze, roztocza i jeszcze parę innych rzeczy
dostałam krople, muszę poszperać jak się nazywały, i wreszcie coś działało ale ból był koszmarny; ponadto oczywiście żadnych kołder, zasłon, poduszek, dywanów, bibelotów - po prostu sterylne warunki
na odczulenie byłam juz za stara, więc musiałam działać jedynie doraźnie, potem zaszłam w ciążę i eureka przeszło!!!
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 12:30   #2200
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dzikęki ci Boże za IlonęP,

W poniedziałek idę po skierowanie do alergologa, ja raczej bólu nie mam, ale czasem jak mnie złapię to mogę leżeć tylko w ... ciemnościach i zakraplać co 5 minut oczy. Zwykle jednak mam łagodniejszą formę tzn. swędznie, białe niteczki, oczy czerwone - spojówki oraz naczynka w oczach. Problem oczny zaczął się jakieś 1,5 roku temu, ale problem z wiecznym laniem się niezidentyfikowanej wody z nosa trwa ładnych parę lat. Pora wreszcie się za to zabrać.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 12:37   #2201
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Dzikęki ci Boże za IlonęP,

W poniedziałek idę po skierowanie do alergologa, ja raczej bólu nie mam, ale czasem jak mnie złapię to mogę leżeć tylko w ... ciemnościach i zakraplać co 5 minut oczy. Zwykle jednak mam łagodniejszą formę tzn. swędznie, białe niteczki, oczy czerwone - spojówki oraz naczynka w oczach. Problem oczny zaczął się jakieś 1,5 roku temu, ale problem z wiecznym laniem się niezidentyfikowanej wody z nosa trwa ładnych parę lat. Pora wreszcie się za to zabrać.

bolało po zakraplaniu kropli, brr... no ale czego się nie robi...
a właśnie, TŻ sie śmiał, że z wampirem ma chyba do czynienia, dowcipniś

przypomniało mi się - Cusicrom: http://www.jestemchory.pl/lek.via?id...&VSID=bdcef7a6
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2008-06-27 o 15:02 Powód: nagłe olśnienie :D
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-27, 18:29   #2202
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Tak, tak dokładnie to są moje OCZY!!, szczególnie te niteczki ropki - jak białko kurze! Wiesz może co to jest? Ja podejrzewam alergię, tylko pojęcia nie mam na co.
Moje dziecko mialo niedawno takie objawy, tarl bardzo oczy i powieki byly potem opuczniete a bialko oka czerwone.
jak sie okazalo mial wirusowe zapalenie oczu
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 14:09   #2203
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

dziewczyny, ostatnio kosmetyczka zaproponowała mi zabieg ultradżwiękami na początkowe stadium trądziku. Czy jest to skuteczny zabieg?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 17:46   #2204
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Jestem załamana ... Moja twarz wygląda tragicznie . Byłam już u 3 dermatologów - wszyscy są członkami "Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych". Przez ostatnie 2 miesiące byłam leczona antybiotykiem i metronidazolem w kremie. Miesiąc temu byłam na zabiegu jonoforezy. Niestety ale leczenie nie przynosi poprawy (tzn. zdaniem lekarza, jest poprawa ). Po zabiegu jonoforezy skóra jest podrażniona i ekstremalnie wysuszona - już przed zabiegiem miałam problemy z łuszczącą się skórą na policzkach, a zabieg tylko pogłębił problem . Od kilku dni coś dziwnego dzieje się ze skórą - po myciu, w ciągu kilku sekund robi się bardzo czerwona, piecze, jest ściągnięta, mam uczucie gorąca . Nie wiem czym ta reakcja jest spowodowana, ponieważ żadnych "nowości" nie wprowadzałam do mojej pielęgnacji, cały czas stosuję te same kosmetyki. Dzisiaj byłam zapisana na wizytę kontrolną do dermatologa, ale nie poszłam. Mam dość chodzenia po lekarzach, którzy nie potrafią mi pomóc. Nie wiem czym mam nawilżać skórę, ponieważ żaden krem nie potrafi sobie poradzić z łuszczącą skórą . Do nawilżania stosowałam: HOL Avene, HOR Avene, Aqualan L Orion, Xerial 5 SVR, Krem Półtłusty AA Help.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 18:04   #2205
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Suri, bardzo ci współczuje. Wiem co czujesz, bo mam podobny problem. Mi dzisiaj dermatolog powiedziała, że na problem rumienia nie ma lekarstwa i mogą mi pomóc tylko lasery Nie wiem czy poddać się kuracji antybiotek (również ze względu na oczy) Z mojej strony moge ci polecić jedynie tabletki Biogal z ogórecznikiem lekarskim. Bardzo dobrze nawilżają skóre od wewnątrz. Skóra przestaje się łuszczyć.
Może to tylko przejściowy etap po tych zabiegach?

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2008-07-02 o 19:02
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 19:06   #2206
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

madzia.a, dziękuję.

Czy przy cerze naczynkowej można stosować kosmetyki z aloesem? Chciałabym kupić sobie krem aloesowy, żeby nawilżyć skórę.

__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 08:51   #2207
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Wszędzie podają że aloes i miód przy naczynkowej odpadają
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 19:27   #2208
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez passero Pokaż wiadomość
A znasz Bioderma, Atoderm PP Crème Émolliente (Krem emolientowy dla skóry bardzo suchej)
Mam od paru dni i mogę powiedzieć, że dobrze nawilża - co bardzo mi się podoba,
nie podrażnia - co oczywiście też mi się podoba i zostawia lekko tłustą warstewkę na buzi co już mniej mi się podoba za to Tobie mogłoby


Ja też się zawiodłam na olejach, stosowanych do tej pory (wiesiołek, lniany, z piżmowej róży). Tłusta warstw oleju czy też jakiegoś kremu jeśli mi nie wsiąknie szybko w buzie to "pewnikiem" spowoduje podrażnienie Do tego na dodatek gdy nałożę olej na twarz szybko zaczynam mieć bardzo zmęczone oczy i czuję jakbym miała je za mgłą. Czy ktoś tak jeszcze reaguje na oleje?
Mam nadzieję, że może macerat lub olej opuntia będzie dla mnie przyjaźniejszy bo ponoć szybko się wchłania.
UTRAPIENIE
Ty zdaje się znasz jakieś serum z wit.C, koenzymem Q10 i wit.E.
Mogłabyś podać przepis?

oczy masz zamglone, bo za wysoko pod oczy smarujesz olejami i one dostaja się do oczu- ja tez tak czasami mam... nie smaruj pdo oczami- oleje i tak podejda "same" nieco pod oczy...

b. dobrze wchłania sie olej jojoba (róża- b.ciężko sie wchłania) i jeszcze fajny jest olej z orzechow laksowych i włoskich- konsystencja średnia... aaa... i b.dobrze wchłania się olej migdałowy
oczywiscie mieszaj je z kwasem hialuronowym 1%- podnosi to wchłanialnosc olejów... możesz je miszac z oliwka Hipp z rossmana



Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Jestem załamana ... Moja twarz wygląda tragicznie . Byłam już u 3 dermatologów - wszyscy są członkami "Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych". Przez ostatnie 2 miesiące byłam leczona antybiotykiem i metronidazolem w kremie. Miesiąc temu byłam na zabiegu jonoforezy. Niestety ale leczenie nie przynosi poprawy (tzn. zdaniem lekarza, jest poprawa ). Po zabiegu jonoforezy skóra jest podrażniona i ekstremalnie wysuszona - już przed zabiegiem miałam problemy z łuszczącą się skórą na policzkach, a zabieg tylko pogłębił problem . Od kilku dni coś dziwnego dzieje się ze skórą - po myciu, w ciągu kilku sekund robi się bardzo czerwona, piecze, jest ściągnięta, mam uczucie gorąca . Nie wiem czym ta reakcja jest spowodowana, ponieważ żadnych "nowości" nie wprowadzałam do mojej pielęgnacji, cały czas stosuję te same kosmetyki. Dzisiaj byłam zapisana na wizytę kontrolną do dermatologa, ale nie poszłam. Mam dość chodzenia po lekarzach, którzy nie potrafią mi pomóc. Nie wiem czym mam nawilżać skórę, ponieważ żaden krem nie potrafi sobie poradzić z łuszczącą skórą . Do nawilżania stosowałam: HOL Avene, HOR Avene, Aqualan L Orion, Xerial 5 SVR, Krem Półtłusty AA Help.
spróbuj Nanobase lub E-45 krem, ewentualnie Diprobase



p.s. apropos oczu, to ja mam często zmęczone i podrażnione, nie maluje się sie prawie w ogóle, mam lekko zaczerwienione, cienie pod oczami- mam tylko rumieńce na policzkach- nie trądzik różowaty... nie wiem czy to alergia czy coś innego- napewno nie wirus bo nie mam tej wydzieliny z oczu... miałam podstawowe badania alergiczne, które nic nie wykazały... może sobie je powtórzę wzbogacone o kurz,roztocza,pierze itp.

jezus a jeśli to zwiastuje trądzik różowaty??? to co na to? a/biotyk paru m-czny?? o nie

chyba zostaje Nam tylko zajśc w ciążę
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 19:35   #2209
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
p.s. apropos oczu, to ja mam często zmęczone i podrażnione, nie maluje się sie prawie w ogóle, mam lekko zaczerwienione, cienie pod oczami- mam tylko rumieńce na policzkach- nie trądzik różowaty... nie wiem czy to alergia czy coś innego- napewno nie wirus bo nie mam tej wydzieliny z oczu... miałam podstawowe badania alergiczne, które nic nie wykazały... może sobie je powtórzę wzbogacone o kurz,roztocza,pierze itp.

jezus a jeśli to zwiastuje trądzik różowaty??? to co na to? a/biotyk paru m-czny?? o nie

chyba zostaje Nam tylko zajśc w ciążę
Nie chce cie martwić, ale to może być trądzik różowaty. Opowiedz coś więcej o tych rumieńcach i o problemach z oczami.
Niestety na trądzik różowaty antybiotyk nie zawsze pomaga, a współczesna medycyna nie posiada skutecznych leków do walki z tą chorobą, właścwie zakres stosowanych leków jest bardzo ograniczony.
Jedynym ratunkiem są podobno lasery, ale jak dla mnie byłaby to ostateczność.

Jaki związek ma z tym ciąża?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-03, 19:43   #2210
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

mój post 2199 - dotyczy tylko alergii
rumień mi nie przeszedł, przyzwyczaiłam się już do niego i nieco obłaskawiłam
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 07:46   #2211
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Suri - popieram rade, ktorej Ci udzielila nikaa. Krem Nanobase (mozna
zaryzykowac okreslenie : masc) pomogl mi w bardzo krytycznym momencie.
Nie znalam tego kremu. Poradzila mi go Pani Magister w aptece.
Jest bardzo dobry; ale jest tez bardzo tlusty (mnie to nie przeszkadza).
Jednym z podstawowych skladnikow tego kremu jest parafina. Wiele
Wizazanek patrzy na nia krzywym okiem. W mojej opini Nanobase zadomowi sie w moim domu na stale, jako antidotum na wszelakie ektermalne "wydarzenia" na twarzy.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 07:54   #2212
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Nie chce cie martwić, ale to może być trądzik różowaty. Opowiedz coś więcej o tych rumieńcach i o problemach z oczami.
Niestety na trądzik różowaty antybiotyk nie zawsze pomaga, a współczesna medycyna nie posiada skutecznych leków do walki z tą chorobą, właścwie zakres stosowanych leków jest bardzo ograniczony.
Jedynym ratunkiem są podobno lasery, ale jak dla mnie byłaby to ostateczność.

Jaki związek ma z tym ciąża?
to był żart apropos tego o czym pisała Ilonka, że przeszły jej objawy "oczne" tak to było o alergii, którą u mnie tez podejrzewano, ale nic nie wyszło w podstawowych badanaich, dlatego pomyślałam o tym nieszczęsnym trądziku różowatym

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
mój post 2199 - dotyczy tylko alergii
rumień mi nie przeszedł, przyzwyczaiłam się już do niego i nieco obłaskawiłam
pozazdrościc za to ślicznych "białych" i zdroowo wyglądających oczek


moje naczynka są uspokojone, więc nie wiem skąd takie oczy o_O

Heroldin
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 08:24   #2213
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

dziewczyny, czy któraś z was słyszała kiedyś o korzystnym wpływie kwasu azeleinowego (skinoren, acne derm) na rumień i naczynia krwionośne? Przepisała mi go dermatolog, ale zaczynam mieć wątpliwości, czy słusznie
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 08:29   #2214
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Suri - popieram rade, ktorej Ci udzielila nikaa. Krem Nanobase (mozna
zaryzykowac okreslenie : masc) pomogl mi w bardzo krytycznym momencie.
Nie znalam tego kremu. Poradzila mi go Pani Magister w aptece.
Jest bardzo dobry; ale jest tez bardzo tlusty (mnie to nie przeszkadza).
Jednym z podstawowych skladnikow tego kremu jest parafina. Wiele
Wizazanek patrzy na nia krzywym okiem. W mojej opini Nanobase zadomowi sie w moim domu na stale, jako antidotum na wszelakie ektermalne "wydarzenia" na twarzy.
jeśli mogłabym wtrącić swoje skromne zdanie, to przyznam, że nanobaza jest świetna - pomaga zregenerować moją skórę przy ostrych atakach AZS i innych podrażnieniach. to, że jest baardzo tłusta jest dla mnie zaletą - nie znika mi z twarzy po 10 s jak inne 'bazy'. trochę lżejsza, ale również natłuszczająca i osłaniająca skórę jest lipobaza. polecam oba kremy/maści.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 18:00   #2215
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
Wszędzie podają że aloes i miód przy naczynkowej odpadają
Mogłabyś podać link do strony, na której jest zamieszczona taka informacja, ponieważ nigdzie nie znalazłam takiej informacji.

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
spróbuj Nanobase lub E-45 krem, ewentualnie Diprobase
Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Suri - popieram rade, ktorej Ci udzielila nikaa. Krem Nanobase (mozna
zaryzykowac okreslenie : masc) pomogl mi w bardzo krytycznym momencie.
Nie znalam tego kremu. Poradzila mi go Pani Magister w aptece.
Jest bardzo dobry; ale jest tez bardzo tlusty (mnie to nie przeszkadza).
Jednym z podstawowych skladnikow tego kremu jest parafina. Wiele
Wizazanek patrzy na nia krzywym okiem. W mojej opini Nanobase zadomowi sie w moim domu na stale, jako antidotum na wszelakie ektermalne "wydarzenia" na twarzy.
Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
jeśli mogłabym wtrącić swoje skromne zdanie, to przyznam, że nanobaza jest świetna - pomaga zregenerować moją skórę przy ostrych atakach AZS i innych podrażnieniach. to, że jest baardzo tłusta jest dla mnie zaletą - nie znika mi z twarzy po 10 s jak inne 'bazy'. trochę lżejsza, ale również natłuszczająca i osłaniająca skórę jest lipobaza. polecam oba kremy/maści.
Dziewczyny, wielkie dzięki za pomoc.

Od 5 dni stosuję "Krem półtłusty" AA Help jako maseczkę - nakładam grubą warstwę kremu, po wchłonięciu dosmarowuję i trzymam na twarzy ok. 2 godzin. Wczoraj wprowadziłam jeszcze jeden nawilżacz - "Krem sutkowy" Rossmanna i dzisiaj rano w ogóle nie łuszczyła mi się skóra . Skóra nie jest już tak bardzo zaczerwieniona, więc nie musiałam dzisiaj nakładać za dużo korektora na twarz i w końcu makijaż wyglądał dobrze .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 18:02   #2216
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Suri, ciesze się razem z tobą
Mam cichą nadzieje, ze u mnie też będzie kiedyś poprawa...
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 18:10   #2217
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Suri, ciesze się razem z tobą
Mam cichą nadzieje, ze u mnie też będzie kiedyś poprawa...
Trzeba mieć nadzieję .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 19:10   #2218
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy któraś z was słyszała kiedyś o korzystnym wpływie kwasu azeleinowego (skinoren, acne derm) na rumień i naczynia krwionośne? Przepisała mi go dermatolog, ale zaczynam mieć wątpliwości, czy słusznie

Wejdz na Laboratorium Urody i poczytaj. Jest tam watek o tradziku rozowatym. Mozna duzo sie dowiedziec.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 14:46   #2219
6Kicia66
Przyczajenie
 
Avatar 6Kicia66
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

ja mam niestety podobny problem...raz na jakis czas wyskakuje mi pod oczami czerwony rumien. pozniej łzawią mi oczy i wygladam jak bym sie spalila na słoncu;/ moze macie jakies rady co stosowac zeby sie tego pozbyc raz na zawsze?? Bylam u dermatologa ale niestety nie pomagaja mi zadne masci
6Kicia66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 20:25   #2220
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Hey dziewczyny mam cere naczynkowa,tłusta we wrzesniu ide na zamykanie naczynek a jesienia chce usunac przebarwienia nad gorna warga (chyba po sloneczne) acne dermem i stad moje pytanie czy niezaszkodzi na naczynka ? bo trzeba go uzywac na cala twarz. I jesli bede go stosowac na noc to czy na dzien moge uzywac czegfos na naczynka ? i na to filtr spf 20 bo jesieniem taki chyba wystarczy prawda ? pozdrawiam
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:03.