Amla- indyjskie olejki do włosów - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-21, 20:54   #1171
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

dzieki dziewczyny
ale oglądałam porządnie obie tubki... z kazdej strony po pięćset razy... wszytsko takie samo... a w środku jakby cos zupełnie innego

Paprak tak tak, dalej nam mów jaka masz pokazna kolekcje vatiki
hehe wyobraz sobie co sie teraz ze mna dzieje....
ja póki co zachwycam sie dalej amla lite:P
w ogole mówiłam Wam, ze zaopatrzyłam sie w sese?
uzyłam tylko raz.. ladnie sie ukladaly wlosy

Edytowane przez brzozka88
Czas edycji: 2009-05-21 o 20:58
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 13:15   #1172
raus
Raczkowanie
 
Avatar raus
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 272
GG do raus
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

paprak, skąd masz vatikę root strengthening?? chciałabym ją też zamówić, bo jestem mile zaskoczona pierwszym szamponem vatiki jaki mi wpadł do rąk (a może na włosy ) czyli ten z helfy - conditioning, z odżywką - jest rewelacyjny i super wydajny
__________________
dbam o włosy (Jantar)
dbam o cerę (minerały, Himalaya Herbals Antisceptic)
dbam o siebie (Chodakowska, Michaels, Mel B)

raus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 17:15   #1173
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez raus Pokaż wiadomość
paprak, skąd masz vatikę root strengthening?? chciałabym ją też zamówić, bo jestem mile zaskoczona pierwszym szamponem vatiki jaki mi wpadł do rąk (a może na włosy ) czyli ten z helfy - conditioning, z odżywką - jest rewelacyjny i super wydajny
Ja teraz jestem w NY i mieszkam obok dzielnicy hindusow. Mamy tu duzo ich sklepow a poniewaz to bardzo mily narod to bardzo chetnie cos tlumacza. Zawsze zdziwione sa te kobietki, ze bedac biala, lubie ich kadzidla czy ostre zapachy No i w sklepie oprocz tradycyjnej vatiki zakupilam w zeszlym roku czarna, w tym roku zolta antylupiezowa a wczoraj milam kupic wzmacniajaca cebulki wlosowe ale nastapila zmiana planow. W kazdym razie na pewno bede ja miala. Uwielbiam te szampony
W ogole dla dbajacych o wlosy polecam sok z alfalfa. Ponoc dobry zwlaszcza na przyspieszenie wzrostu wlosa. Bede go szukac bo bardzo chcialabym wyprobowac
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 21:57   #1174
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Martilla Pokaż wiadomość
Kupiłam dzisiaj Vatike kokosową 300 ml za 25 zł i Alme 200 ml za 18 zł tak wiec ceny na all sa stanowczo przesadzone.
Skusiłam się jeszcze na balsam do ust Himalaya.
Martilla, widzę, że jesteś z W-wy. Gdzieś na miejscu nabyłaś?
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 23:24   #1175
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

paprak, a moglabys sie dowiedziec jak to jest z ta amla. w sensie czy nakladamy tak jak inne oleje na mokre wlosy czy moze jeszcze jakis inny sposob maja?
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 03:43   #1176
raus
Raczkowanie
 
Avatar raus
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 272
GG do raus
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
Ja teraz jestem w NY i mieszkam obok dzielnicy hindusow. Mamy tu duzo ich sklepow a poniewaz to bardzo mily narod to bardzo chetnie cos tlumacza. Zawsze zdziwione sa te kobietki, ze bedac biala, lubie ich kadzidla czy ostre zapachy No i w sklepie oprocz tradycyjnej vatiki zakupilam w zeszlym roku czarna, w tym roku zolta antylupiezowa a wczoraj milam kupic wzmacniajaca cebulki wlosowe ale nastapila zmiana planow. W kazdym razie na pewno bede ja miala. Uwielbiam te szampony
W ogole dla dbajacych o wlosy polecam sok z alfalfa. Ponoc dobry zwlaszcza na przyspieszenie wzrostu wlosa. Bede go szukac bo bardzo chcialabym wyprobowac
czy chodzi Ci o rosline alfalfa? Czy to moze to nazwa firmy?? napisz cos wiecej
Zazdroszcze Ci mozliwosci kupienia tych wszystkich hinduskich cudow z pierwszej reki!!!
__________________
dbam o włosy (Jantar)
dbam o cerę (minerały, Himalaya Herbals Antisceptic)
dbam o siebie (Chodakowska, Michaels, Mel B)

raus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 10:46   #1177
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

do
Cytat:
Napisane przez raus Pokaż wiadomość
czy chodzi Ci o rosline alfalfa? Czy to moze to nazwa firmy?? napisz cos wiecej
Zazdroszcze Ci mozliwosci kupienia tych wszystkich hinduskich cudow z pierwszej reki!!!
Ja tak samo U nas niestety jest tylko dostępna garstka tych cudnych specyfików.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-24, 04:37   #1178
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

alfalfa to roslina, niestety dziewczyny nie znalazlam tego soku w naszym lokalnym bombaju, ale sie nie poddaje. Za to kupilam Chyawanprash bez cukru, ajurwevyjski zestaw ziol dla ogolnego wzmocnienia. Widze, ze helfy tez maja w ofercie ale slodzony. Wciaz jeszcze nie kupilam nowej vatiki ale minie ucieknie

paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 08:03   #1179
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Paprak, tez mam te ziolka one jakos hyvanaprash czy cos w tym stylu sie nazywaja. sa dosc wydajne, ale trzeba miec duzo nerwow do ich picia. na lato chyba kiepskie beda, bo one dosc mocno rozgrzewajace sa
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 12:31   #1180
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

To ja muszę polecić Wam mydełko Shikakai firmy Godrej. Dostałam je gratisowo w ramach przeprosin. Jest to zwykłe mydełko ale do mycia włosów, bardzo spodobał mi się efekt. Oprócz Shikakai ma w składzie amlę i bhringraj.
Muszę dowiedzieć się czy są inne z tej serii. Jest nawet lepsza niż zwykły szampon
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 12:34   #1181
soremi
Raczkowanie
 
Avatar soremi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Wiadomości: 85
GG do soremi
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Dziewczyny stosuje oleje na suche włosy(kokos, plmowy, amla etc) i mam problemy z ich zmyciem. Uzywam naturalnych szamponów bez sls do wlosów suchych, myje włosy ponad 10 razy zeby je domyc, są przez to strasznei splątane i sporo ich trace przy rozczesywaniu. Czy po olejowaniu dobrze jest myć włosy raz mydłem siarkowym zeby usunąc nadmiar oleju, nie wysuszy to włosów? Czy są jakies inne dostępne na rynku( nie tylko na necie) sposoby na oczyszczenie włosów po olejowani bez ich wysuszania lub uszkadzania chemią?

alfalfa czyli lucerna? napar tez dziala, czy trzeba uzyskiwac sok?

Edytowane przez soremi
Czas edycji: 2009-05-24 o 12:52
soremi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-24, 18:26   #1182
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Tak, oleje na sucho stosuja tutaj kobiety. A co do alfalfa czyli lucerny to zwykly napar raczej sie nie nadaje, ten sok jest jakos specjalnie pozyskiwany. Ale nie bede kadzic bo nie znam sie na tym. W kazdym razie bede szukac tego specyfiku.
Co do Chyawanprash to spokojnie bede go pic albo w smoothie przemycac albo z woda rozcienczac, choc rzeczywiscie palacy jest

edit: soremi ile wcierasz tego oleju i jak dlugie masz wlosy? Maks. stosujemy lyzeczke oleju ale to przy bardzo dlugich wlosach. Zasada jest ze podczas olejowania niewielka ilosc rozprowadzasz na wlosach jednoczesnie masujac skore glowy. Naprawde niewielka ilosc wystarcza zeby wlosy w calosci pokryc olejem. I trzymamy w zaleznosci od oleju od 30min do calej nocy nawet. Po tym czasie dobrze jest wlosy jakby myc sama dobrze ciepla woda aby olej splywal i po kilku minutkach normalnie myjemy szamponem. Maks. dwa razy ale mi wystarcza raz.

Edytowane przez paprak
Czas edycji: 2009-05-24 o 18:29 Powód: dodanie informacji
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 18:52   #1183
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Paprak jestes w NY?
o nieeeeeeeeeeeee!
kiedy wracasz ?
nie bedziesz miała może za duzo wolnego miejsca w torbie:P ?
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 18:59   #1184
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Zazwyczaj mam z wolnym miejscem problem, wiesz, kazdemu cos przywiezc. Dlatego odkad limit wagi bagazu zmalal do 25kg to juz nie woze niczego tylko drobiazgi na prezent. Wszyscy sie przyzwyczaili bo wczesniej to mialam urwanie glowy a, ze podrozuje sama z walizami i tluke sie busami z lotniska to naprawde nie biore zadnych zamowien. Teraz beda wiozla kijki do nordic walking i jeszcze drukarke wiec bedzie ciasno
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 14:48   #1185
soremi
Raczkowanie
 
Avatar soremi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Wiadomości: 85
GG do soremi
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
Tak, oleje na sucho stosuja tutaj kobiety. A co do alfalfa czyli lucerny to zwykly napar raczej sie nie nadaje, ten sok jest jakos specjalnie pozyskiwany. Ale nie bede kadzic bo nie znam sie na tym. W kazdym razie bede szukac tego specyfiku.
Co do Chyawanprash to spokojnie bede go pic albo w smoothie przemycac albo z woda rozcienczac, choc rzeczywiscie palacy jest

edit: soremi ile wcierasz tego oleju i jak dlugie masz wlosy? Maks. stosujemy lyzeczke oleju ale to przy bardzo dlugich wlosach. Zasada jest ze podczas olejowania niewielka ilosc rozprowadzasz na wlosach jednoczesnie masujac skore glowy. Naprawde niewielka ilosc wystarcza zeby wlosy w calosci pokryc olejem. I trzymamy w zaleznosci od oleju od 30min do calej nocy nawet. Po tym czasie dobrze jest wlosy jakby myc sama dobrze ciepla woda aby olej splywal i po kilku minutkach normalnie myjemy szamponem. Maks. dwa razy ale mi wystarcza raz.
Włosy mam długie do pasa i łyżką oleju nawet ich nie natłuszczę. trzymam najczęsciej całą noc( oprócz gorczycy, ona ma byc ponco zmywana zaraz po nałozeniu) Myje gorącą woda bo nie potrafie wytryzamc zimnej, no i pozwalam zeby olej spłynął. Jak miałam normalny chemiczny szampon to po dwóch myciach zmywalam, ale te ekologiczne sobie nie radzą Myśle ze są za rzadkie.Dlatego się pytam czy mydło siarkowe nie zniszcyz efektu olejowania jesli umyje nim włosy zeby usunąc nadmiar oleju

A mogłabys sie dowiedziec jak sie ten sokl przyrządza? Korzystam z ujotowskiego laboratorium chemicznego, moze cos by się dało zrobić ;p

Edytowane przez soremi
Czas edycji: 2009-05-25 o 14:51
soremi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 15:22   #1186
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Paprak aaaaach szkoda
no nic... po prostu musze wybrac sie sama do NY...albo po prostu od razu do Indii hehe

Soremi ja niestety zauwazyalam, ze ziolowe szampony nie radza sobie z olejami. Sa za slabe. Nieraz musialam myc po 4 razy glowe, zeby byc pewna, ze jak wyschna to nie bede musiala powtarzac mycia.
Zmywam szamponem chemicznym.
Trudno sie mowi... ale nie zauwazam zeby zmywaly efekt olejowania.
Wlosy sa o niebo lepsze jak po sklepowych odzywkach.
Co do mojej ilosci... hmmm nalewam na spodek od filizanki. Trudno mi powiedziec ile lyzek tam moze byc. 2?
Naprawde nie trzeba duzo. Zwlaszcza, ze olej kladziesz na skore glowy.
Ja z reszta zauwazam rano, ze i tak cale wlosy sa pokryte olejem tak jakby on splywal podczas snu
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 17:52   #1187
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez soremi Pokaż wiadomość

A mogłabys sie dowiedziec jak sie ten sokl przyrządza? Korzystam z ujotowskiego laboratorium chemicznego, moze cos by się dało zrobić ;p
Ten sok sprzedawany jest w kapsulkach wiec nie mam pojecia

Ja mam wlosy za lopatki i lyzeczka oleju mi wystarcza. Klade ja przy skorze na wlosach i 15 minut masuje i rozcieram i w efekcie cale wlosy pokryte ale nie ociekajace tluszczem. Zmywam vatika lub klorane bez problemu jednym myciem.
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 18:34   #1188
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
Ja mam wlosy za lopatki i lyzeczka oleju mi wystarcza. Klade ja przy skorze na wlosach i 15 minut masuje i rozcieram i w efekcie cale wlosy pokryte ale nie ociekajace tluszczem. Zmywam vatika lub klorane bez problemu jednym myciem.
W glowę masz wtedy normalnie podniesioną do góry czy ją opuszczasz na dół? Bo nie powiem, podoba mi się Twoja metoda i z chęcią się przekonam czy u mnie ona zda egzamin
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 20:25   #1189
Martilla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 827
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Lensky Pokaż wiadomość
Martilla, widzę, że jesteś z W-wy. Gdzieś na miejscu nabyłaś?

Na ul.Domaniewskiej 22 w sklepiku spożywczym z produktami indyjskimi i meksykańskimi. Jutro znów się wybieram po ostre papryczki więc przy okazji może coś ciekawego wypatrzę bo ostatnio nie miałam czasu.
__________________
Piękno jest, tym co czujesz wewnątrz i co odbija się w Twoich oczach - Sophia Loren
Konsultantka Oriflame

Be Fit
Martilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-25, 20:33   #1190
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
W glowę masz wtedy normalnie podniesioną do góry czy ją opuszczasz na dół? Bo nie powiem, podoba mi się Twoja metoda i z chęcią się przekonam czy u mnie ona zda egzamin
Normalnie mam glowe podniesiona i np ogladam telewizje jak to robie. Nakladam olej na glowie jakbym chciala "przylizac" rekami fryzure i tak masuje i wcieram i pozniej coraz nizej a konce juz w rekach tak jakbym robila kucyka i wlosy gladzila zanim zwiaze. Pod wplywem ciepla i masowania i olej i nasza naturalna wydzieline z gruczolow lojowych (o ile takowe sa na glowie) rozprowadzam po calych wlosach. I spokojnie, wazne jest zeby z naolejowanymi wlosami moc wyjsc a nie ociekac tluszczem. Hinduski czesto chodza z naolejowanymi wlosami, ktore lsnia i sa jakby zbite w kepki a nie sianowate, ale nie sa tluste. Jak za duzo nakladziemy oleju to sie skora zacznie przesuszac i lupiez bedzie po kilku miesiacach, czego juz doswiadczylam kiedys bo nie moglam nijak pojac jak lyzeczka na moje dlugie wlosy starczy.Chodzi glownie o kilkunastominutowe masowanie a nie nasaczanie w ciagu minuty olejem. To masowanie olejem poprawia ukrwienie skory glowy i oslabione wlosy sa wyrywane, pozniej nie sypia sie same.
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 20:40   #1191
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

o, dziękuję - a z ciekawości - ile płacisz? Często jestem w warszawie, wiec jak bede miala po drodze to podejde b. chetnie )
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 20:58   #1192
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
Normalnie mam glowe podniesiona i np ogladam telewizje jak to robie. Nakladam olej na glowie jakbym chciala "przylizac" rekami fryzure i tak masuje i wcieram i pozniej coraz nizej a konce juz w rekach tak jakbym robila kucyka i wlosy gladzila zanim zwiaze. Pod wplywem ciepla i masowania i olej i nasza naturalna wydzieline z gruczolow lojowych (o ile takowe sa na glowie) rozprowadzam po calych wlosach. I spokojnie, wazne jest zeby z naolejowanymi wlosami moc wyjsc a nie ociekac tluszczem. Hinduski czesto chodza z naolejowanymi wlosami, ktore lsnia i sa jakby zbite w kepki a nie sianowate, ale nie sa tluste. Jak za duzo nakladziemy oleju to sie skora zacznie przesuszac i lupiez bedzie po kilku miesiacach, czego juz doswiadczylam kiedys bo nie moglam nijak pojac jak lyzeczka na moje dlugie wlosy starczy.Chodzi glownie o kilkunastominutowe masowanie a nie nasaczanie w ciagu minuty olejem. To masowanie olejem poprawia ukrwienie skory glowy i oslabione wlosy sa wyrywane, pozniej nie sypia sie same.
Dzięki wielkie! Spróbuję w niedzielę i dam znać jakie efekty
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 06:14   #1193
soremi
Raczkowanie
 
Avatar soremi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Wiadomości: 85
GG do soremi
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
Ten sok sprzedawany jest w kapsulkach wiec nie mam pojecia

Ja mam wlosy za lopatki i lyzeczka oleju mi wystarcza. Klade ja przy skorze na wlosach i 15 minut masuje i rozcieram i w efekcie cale wlosy pokryte ale nie ociekajace tluszczem. Zmywam vatika lub klorane bez problemu jednym myciem.
Google powiedziały ze w polsce tez sprzedaje się tabletki z alfafli ;p zgodnie z podręcznikiem ziołowym wykorzystuje się do tego wyciąg z górnych częsci rośliny. Te twoje pewnie są jeszcze jakos sferementowane. Mogłabys sprawdzic czy otoczka kapsułki jest z keratyny? powinno pisac na składzie ze subst dodatkowac etc
soremi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 13:23   #1194
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

soremi ja nie mam tych kapsulek tylko na nie poluje bo sa ponoc dobre na porost wlosow.
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 00:27   #1195
VanillaCafe
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 032
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

hej, mam pytanko czy te dwa oleje się czymś różnią, może któryś jest lepszy?
http://www.allegro.pl/item644954400_...ka_300_ml.html
http://www.allegro.pl/item632666526_...wy_z_amla.html
VanillaCafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 12:23   #1196
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez VanillaCafe Pokaż wiadomość
hej, mam pytanko czy te dwa oleje się czymś różnią, może któryś jest lepszy?
http://www.allegro.pl/item644954400_...ka_300_ml.html
http://www.allegro.pl/item632666526_...wy_z_amla.html
róznią się składem...przeczytaj opisy.
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 15:44   #1197
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Mi się wydaje, że ta Vatika z pierwszego linka to jest po prostu nowsze opakowanie (chyba też oleje produkowane na inne rynki mają inne opakowania, na stronie Dabur'a jest właśnie to: http://www.dabur.com/EN/products/per...atika/hairoil/ ), ja mam taką i w składzie (porównując do tego z drugiego linka) różni się jedynie tym, że zawiera dodatkowo: Dugdha, Lecithin i Sugandhit Dravyas, nie zawiera składnika o nazwie Milk (nie wiem czy to chodzi o mleko )
__________________

agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 21:38   #1198
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Dugdha to mleko, a Sugandhit Dravyas oznacza substancje zapachowe. Wygląda na to, że nowa "ulepszona" wersja różni się tylko dodatkiem lecytyny.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 23:11   #1199
VanillaCafe
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 032
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez doruś Pokaż wiadomość
róznią się składem...przeczytaj opisy.
czytałam ale nic mi to nie mówi nie znam się na olejach i tych innych. Różnicę w składzie zauważyłam, ale nie wiem jak ta różnica może wpłynąć na włosy?



Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Dugdha to mleko, a Sugandhit Dravyas oznacza substancje zapachowe. Wygląda na to, że nowa "ulepszona" wersja różni się tylko dodatkiem lecytyny.
Czyli mniej więcej wszystko jedno którą wybiorę?
VanillaCafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 15:17   #1200
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

www.helfy.pl/amla-olejek-amalaki
Czy któras stosowała ten olejek na przesuszone włosy? A jak on ma się do porostu włosów? Przyspiesza go ten własnie olejek czy ten juz nie? Rzeczywiście mozna go też używać na suche włosy jako nabłyszczacz
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-11 21:38:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:55.