Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-05, 17:10   #31
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Zrobiłam wszystko i bez różnicy Koleżanki powiedziały, że bardziej kasztanowe są nawet, no i błyszczą się
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 17:55   #32
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Cytat:
Napisane przez moorph Pokaż wiadomość
Zasadniczo jesli klientka schodzi z koloru do natury, a przebija jej rudy refleks, odradzam farbowanie jakimikolwiek farbami czy to jasniejszymi, czy ciemniejszymi. Osobiscie doradzam- i jest to dla mnie zdecydowanie najlepiej sprawdzajaca sie metoda- nalozenie czystej NIEBIESKIEJ farby 1:3 na utlaniaczu 1,9%. W zaleznosci od poziomu koloru mozna proporcje zmienic. Wychodzi idealny popiel, ktorego nie uzyskamy zadna farba
to taki moj maly, fryzjerski sekret
Ty tak poważnie z tą niebieską, prawda? Gdzie można taki czysty niebieski pigment kupić? W każdym fryzjerskim? Bo ja jak dotąd się nigdy nie spotkałam z niebieską farbą. Mam włoski tak na poziomie 6 w kolorze kasztanowym z jaśniejszymi pasemkami (robione rozjaśniaczem ce ce, więc nie są żółte, a takie słomkowo-rude; rozjaśnione tydzień temu i moim prywatnym zdaniem ciemnieją w kierunku brązu, ale pewnie wydziwiam). Na domiar złego półtorej roku temu miałam robioną dekolorzację z czarnego i chociaż już ciemna nie jestem to jakieś dolne 15 cm włosów ciągle ma resztki pigmentu. Chcę uzyskać popielaty blond (z tym że raczej ciemny blond, taki klasycznie "polski" słowiański blondzik). Czyli wysrebrzyć stanowczo włosy i rozjaśnić. Sądzisz, że tym niebieskim dałoby się?

I jeszcze jedno: czy robią to fryzjerzy w salonach, czy będę skazana na siebie? Nigdy o takiej praktyce nie słyszałam, ale brzmi ciekawie, chociaż lekko się obawiam efektu.
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 19:02   #33
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 420
GG do moorph
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Cytat:
Napisane przez jaktozrobic Pokaż wiadomość
Zrobiłam wszystko i bez różnicy Koleżanki powiedziały, że bardziej kasztanowe są nawet, no i błyszczą się
Na jakim oksydancie to w koncu zrobilas i jaki czas trzymania?

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Sądzisz, że tym niebieskim dałoby się?

I jeszcze jedno: czy robią to fryzjerzy w salonach, czy będę skazana na siebie?
Sądze, ze fryzjer, który ma opanowana palete kolorow przeciwstawnych jest w stanie zrobic wszystko, jesli tylko wie jak te wiedze wykorzystac
moorph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 23:38   #34
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Ox. 3% zmieszałam z zimną ale wcześniej przegotowaną wodą prawie pół na pół (ciut więcej ox. niż h2o), strałam się uzyskać 1,9%. Zmieszałam to z farbą 8.1 welaton w identycznych proporcjach wg mnie, miarką były szklanki- tyle samo farby ile wody po zmieszaniu. Trzymałam 45-50 minut, bo zanim nałożyłam na wszystkie włosy, to góra była w kontakcie z farbą myślę 50 minut, sam spód 10/15 minut mniej, ale mówię o efektach góry, bo spod spodu sobie nie widzę...

moorph a czy masz może salon we Wrocławiu? Szukam kogoś, kto potrafiłby ściągnąć te kasztany i rudości a tym samym przywrócić mój kolor do w naturalnego odcienia, bez rudej poświaty...

Edytowane przez jaktozrobic
Czas edycji: 2009-12-08 o 23:46
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 14:37   #35
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

up

Edytowane przez jaktozrobic
Czas edycji: 2009-12-11 o 13:39
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 13:37   #36
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Czy jest ktoś z Wrocławia kto byłby w stanie ściągnąć kasztany z moich włosów? Jednak po wyżej opisanym zabiegu jest ich mało... zauważyłam dopiero na zdjęciach, chyba że po ostatnim myciu (o ile to możliwe) trochę się zmyły. Chciałabym metaliczny popielaty brąz. Chyba że zrobię to sama na majirel, tylko czy wyjdzie? Czy pokryje odcień rudości? Hmm.

Zaryzykowałabym nawet z tą niebieską farbą, ale nie wiem czy jest aż taka potrzeba i nie chcę też mieć zbyt siwych włosów.

Edytowane przez jaktozrobic
Czas edycji: 2009-12-11 o 13:41
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 20:13   #37
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Ok, nie ma chętnych- farbuję więc sama. Proszę o radę, w moim przypadku, który kolor będzie najbardziej stosowny, aby włosów nie przyciemnić, a ściągnąć kasztan i rudy, oraz sprawić aby wyszedł metaliczno pipielaty brąz (najlepiej jasny, ale to nie możliwe w tym wypadku).

Wybrałam takie farby:

1. Farba Majirel 7,11 blond popielaty głęboki
2. Farba Majirel 6,1 ciemny blond popielaty lub 6,11- głęboki popielaty
3. Farba Majirel 5,11 jasny brąz popielaty głęboki

Która da najlepszy efekt? Prawdopodobnie kupię 6,11, jaki powinnam zastosować do niego OX. ile %?

Czy to prawda:
[SIZE="1"]Proporcje mieszanki MAJIBLOND wynoszą 1:2, tzn. 50ml kremu koloryzującego + 100ml Oxydantu
[SIZE="1"]9% lub 12%
[/SIZE][/SIZE]





Proszę o rady i pozdrawiam

Edytowane przez jaktozrobic
Czas edycji: 2009-12-17 o 21:00
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-17, 21:10   #38
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Niezbyt wiele jestem Ci w stanie pomóc, bo fryzjerką nie jestem, ale stanowczo odradzam poziom 5 farby - bez względu na użytą wodę i tak wyjdziesz czarna. Szczególnie, że odcienie popielate i metaliczne wydają się ciemniejsze niż rudości na tym samym poziomie.
Nie popełniaj mojego błędu i nie nakładaj zbyt ciemnej farby. Lepiej pofarbować poziomem 6, czy nawet 7 niż potem dekoloryzować włosy (spadając z powrotem do rudego). Poziom 5 na Twoje włosy moim zdaniem stanowczo odpada

Do średnich blondów stosuje się 6% lub 9%. 12% woda jest już do bardzo jasnych blondów, więc w żadnym wypadku nie stosuj tak wysokiego stężenia. Ja bym poradziła sie Pani w sklepie fryzjerskim, czy wziąć 6, czy 9. Osobiscie wybrałabym 6%, bo mniej niszczy włosy, a efekt nie bedzie jakiś spektakularnie ciemniejszy niż na 9. Sama zresztą farbuję poziomem 6 na wodzie 6% (ale ja nie używam Marijel). A jeśli chodzi o proporcję to na opakowaniu będzie w jakiej proporcji należy mieszać.
__________________
!Me encanta espanol!

Edytowane przez ama
Czas edycji: 2009-12-17 o 21:16
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 22:34   #39
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Dziękuję strasznie!! Wobec tego chyba wezmę 7,11... tylko jaką wodę, hmmm.
Jaka będzie różnica między 6 a 9?
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 15:10   #40
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

6% teoretycznie rozjaśnia włosy o 1 ton. 9% o dwa tony. Ale pamiętaj, że może ci wiząć mocno odrosty, a reszta zostanie ciemna (bo woda utleniona świetnie działa na naturalne włosy, a gorzej na już farbowane).
Jeśli nie masz zbyt długich odrostów to woda 9 powinna Ci bardziej rozjaśnić włoski - a rozumiem, że o to Ci chodzi. Ale: 9% bardziej zniszczy. Także wybór należy do Ciebie: czy troszkę ciemniejsze włoski, czy ryzykujesz mocniejsze zniszczenie.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 18:48   #41
Lukrecja86
Raczkowanie
 
Avatar Lukrecja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 364
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Witammoorph mam do Ciebie pytanie Masz może swój salon w Wałbrzychu, bo jestem chetna na wizyte w sprawie popielu)))
Lukrecja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-05, 14:14   #42
asica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

I co zdzialalas @jaktozrobic@ ?
asica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 13:22   #43
jaktozrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Zafarbowałam Majirel 7,11 i żadnej diametralnej zmiany, minimalnie zakryło ten rudawy odcień. Teraz będę farbować może 6,1 lub 6.11... Chciaż boję się, bo wolałabym ich nie przyciemniać, a tylko ten ton rudawy zwalczyć, choć tracę już siły powoli. A może te Majirel wcale nie są takie dobre? Może powinnam inną firmą farbować i będzie lepiej?? Jeśli tak, to jakie są inne dobre farby profesjonalne dostępne np. na allegro?
Pozdrawiam
jaktozrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 18:47   #44
asica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Moze wella touch? Albo czytalam o jakichs mixtonach, duzo o zwalczaniu rudosci i czerwieni jest na watku "braz zimny czy popielaty" duzo stron ale moze trafisz na cos nie czytajac wszystkiego... tam wlasnie czytalam cos o tych mixtonach. A na moje czucie najlepiej byloby chyba jakbys troche odczekala az ta farba Ci sie zmyje i wtedy kladlabym brazy popielate czy nawet ciemne blond popielate, wtedy powinno sie to dluzej utrzymac... bo teraz to faktycznie bedziesz tylko kolor przyciemniac kladac kolejne farby...

A moze faktycznie to niebieskie cos co @morph@ radzi zadzialaloby?

Edytowane przez asica
Czas edycji: 2010-01-14 o 18:49 Powód: dopisek
asica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 12:47   #45
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Jak zlikwidować odcień kasztana/rudości

Cytat:
Napisane przez moorph Pokaż wiadomość
Zasadniczo jesli klientka schodzi z koloru do natury, a przebija jej rudy refleks, odradzam farbowanie jakimikolwiek farbami czy to jasniejszymi, czy ciemniejszymi. Osobiscie doradzam- i jest to dla mnie zdecydowanie najlepiej sprawdzajaca sie metoda- nalozenie czystej NIEBIESKIEJ farby 1:3 na utlaniaczu 1,9%. W zaleznosci od poziomu koloru mozna proporcje zmienic. Wychodzi idealny popiel, ktorego nie uzyskamy zadna farba
to taki moj maly, fryzjerski sekret
A jak wygląda sprawa odrostu przy takim potraktowaniu rudzizny? Czy nakładasz tą niebieską farbę bezpośrednio po nałożeniu koloru?? Jeżeli nie, to ja tu widzę problem różnicy w odcieniu odrostu i długości...
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA

Edytowane przez madziunia80
Czas edycji: 2010-04-12 o 12:50
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.