Filtry UV a makijaż - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-10-08, 07:02   #1711
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mi jeszcze się też nie udało pomalować na tyle, aby makijaż wyglądał jak po nałożeniu lekkiego kremu nawilżającego. Teraz najgorsza rzecz u mnie to jak od święta próbuję nałożyć cienie na powieki. Wałkowanie, rolowanie, zanik koloru to jedyne efekty specjalne mojego makijażu oczu Dlatego maluję sie coraz rzadziej. Filtrowanie zmusza mnie do minimalizmu i naturalności....
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-08, 10:03   #1712
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta Pokaż wiadomość
Podziwiam Was, ze jestescie w stanie jeszcze cokolwiek makijazowego nalozyc na filtr!
Ja nie jestem
Daję radę tylko kamuflaż, wszystko inne spływa.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-08, 18:15   #1713
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta Pokaż wiadomość
Podziwiam Was, ze jestescie w stanie jeszcze cokolwiek makijazowego nalozyc na filtr!
No, nie na każdy filtr Albo raczej nie na każdy z dobrym efektem Jako filtry "podmakijażowe" u mnie absolutnie rządzą Antheliosy - makijaż na nich wygląda bosko, czyli po prostu normalnie Na Biodermach to już większa sztuka, czasem się uda, czasem nie, a na Avene - totalna klapa
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-08, 20:35   #1714
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Filtry UV a makijaż

Jejku, Erato! Ja na Antheliosa nie jestem juz w stanie nalozyc absolutnie nic po za skrobia! Na to idzie dopiero bronzer Sephory (ma talk, ale licze na to, ze filtr jest juz wtedy dobrze zaimpregnowany skrobia) i roz.
Mialam spory problem z odbladzeniem AntDP - robie to dwuetapowo: mieszanka skrobiowo-Translucidowa a ostatnio dokladaniem na warstwe Antheliosa DP barwionego Antheliosa w kremie. Efekt daje zadowalajacy i jak na razie (odpukac!) nic mnie nie wypryszczylo, chociaz z tym to jeszcze zobaczymy. Mam wiec filtr i lekki kolorek w jednym.
Jedyny filtr na ktorym sie u mnie cokolwiek trzymalo (kiedy to jeszcze probowalam) byly wlasnie filtry Avene! Bioderme i SVR omijam szerokim lukiem, wiec nie mam z nimi zadnych filtrowo/makijazowych doswiadczen.
Swoja droga, u mnie to jest chyba lekka psychiczna blokada, przed nakladaniem podkladu - nie uzywam go od kilku lat i wcale mnie nie ciagnie. Uskrobiowane filtry daja gladka buzie japonskiej laleczki, nic juz wiecej nie nakladam, samo w sobie wyglada to dobrze.
Za to jak juz zmyje z siebie te warstwy filtra i pudru + caly miejski brud centrum polskiego miasta, nie mam ochoty juz nakladac nic na buzie, teraz nawet kremu na noc nie nakladam ( zima pewnie zmienie zdanie, kiedy sie zacznie sezon grzewczy)!
Kiedy wychodze gdzies wieczorem tylko symbolicznie pudruje nos i mocno maluje oczy (wiemy jak to jest kiedy sie cienie osypia na skore pokryta filtrem - nie do odlepienia!), na dzien jakos nie moge sie przemoc.Tylko tusz i blyszczyk na usta (nie koniecznie z filtrem).
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-08, 21:32   #1715
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mi tez najlpiej maluje się na LRP i filtrach Vichy, na Avene miałam beton. No niestety, ja w filtrze i skrobi nie wyglądam jak japońska laleczka, tylko jak muchomór w białe cętki. Pogodziłam się z tym i mam na to swoją metodę,nie muszę kombinowac z mieszaniem skrobi z Transem lub innym pudrem, dosmarowywaniem się filtrem tonującym, po prostu na skrobię kłade pudrowy kompakt, tak jak inni bronzer na całą twarz, mam kolor, krycie i super gładką cerę.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-08, 22:15   #1716
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Sylwiasta, o ile pamiętam z Twoich postów , to masz bezproblemową cerę... Moja do takich nie należy, oj nie , chociaż ostatnio i tak przeszła niewiarygodną metamorfozę - nie ma plam, pryszczy, i już mogę sobie wyobrazić wyjście do ludzi bez makijażu Niemniej jednak z makijażem wyglądam znacznie lepiej, dlatego ostatnio uwielbiam antki Ale, jak już doskonale wiadomo, nie ma reguł Ja bym najchętniej powitała w asortymencie makijażowym takie coś, jak beztalkowy sypki puder, co jest kryjący, świetlisty i nie daje płaskiego matu Wiem, wiem, niemożliwe...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-08, 23:18   #1717
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Ja bym najchętniej powitała w asortymencie makijażowym takie coś, jak beztalkowy sypki puder, co jest kryjący, świetlisty i nie daje płaskiego matu Wiem, wiem, niemożliwe...
Jak jakaś firma wypuściłaby taki puder to kupiłabym za każą cenę , jezeli potrzeba sprzedam nawet telewizor .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-09, 10:31   #1718
hulietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 181
GG do hulietta
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny w sephorze jest teraz promocja na kompakt pudrowy Clinique Perfectly Real Compact Makeup. Kosztuje 115zł i dodaja do niego pełnowymiarowy korektor w pedzelku Clinique. Sama się skusiłam i jestem bardzo zadowolona. Daje bardzo fajny efekt na filtrach i dry flo http://www.amazon.com/Clinique-Perfe.../dp/B000F3JV48
hulietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 12:37   #1719
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Hulietta ten kompakt jest pudrowy, czy bardziej kremowy? Jak długo utrzymuje się mat, i jak wygląda krycie i ujednolicenie kolorytu cery? Aha i na jakie filtry go nakładałaś?
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 15:17   #1720
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry UV a makijaż

ja nakładam podkład, a na to skrobię - po prostu, dla zmatowienia. gdyby nie skrobia, świeciłabym się po 2 godzinach... a tak mam spokój cały dzień. a dlaczego skrobia? bo wolę jednak mieć pewność, że nic nie destabilizuje filtrów - podkład to w końcu tylko jedna, cienka warstwa rozdzielająca no i żaden puder nie matuje tak, jak skrobia, no, może poza jedwabnym Hauschki na skrobię nakładam puder rozświetlający i brązujący (nie na całą twarz, tylko w wybranych miejscach, modelując twarz). rozświetlający to oczywiście mika, ale trudno (2 warstwy rozdzielające: podkład i skrobia ). makijaż oczu robię już po przyskrobiowaniu się, wtedy nic mi się nie przykleja do filtrów.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 17:18   #1721
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez hulietta Pokaż wiadomość
Dziewczyny w sephorze jest teraz promocja na kompakt pudrowy Clinique Perfectly Real Compact Makeup. Kosztuje 115zł i dodaja do niego pełnowymiarowy korektor w pedzelku Clinique. Sama się skusiłam i jestem bardzo zadowolona. Daje bardzo fajny efekt na filtrach i dry flo http://www.amazon.com/Clinique-Perfe.../dp/B000F3JV48
Czekam na dalsze relacje, bardzo lubię Kliniki. Jaki masz odcień?
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-09, 18:57   #1722
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Jak jakaś firma wypuściłaby taki puder to kupiłabym za każą cenę , jezeli potrzeba sprzedam nawet telewizor .
Paula, jakbyśmy wymyśliły takie coś, to zrobimy interes życia
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 20:15   #1723
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Filtry UV a makijaż

Bezproblemowa cera...No, to fakt, nie ma co maskowac, z reszta filty zakleja paszcze na twardo, zwlaszcza ,ze odkad uzywam pod spod silikonow (Redermic), wchlonie sie ich kazda ilosc.
Jestescie doradzic jakis tusz do rzes, ktory sie nie odbija na ufiltrowanej dolnej powiece? Rimmel w grzebyku jest nie do pobicia (przynajmniej u mnie) w braku efektu pandy ale ile mozna uzywac tego samego tuszu...
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 20:18   #1724
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny powiedcie czym zmywacie wieczorem filtr? Mam Antka 50+, czy zwykle mleczko Garnier zielone (cera normal. i mieszana) do demakijażu moze byc? Poradzcie poczatkujacej
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 20:26   #1725
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Filtry UV a makijaż

Łoj, filtry to czasem ciężko się zmywa. Lepiej zaopatrz się w jakiś żel do mycia twarzy bez SLS (lista takich kosmetyków jest przyklejona na forum), albo płyn micelarny.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 21:02   #1726
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dzieki , znalazlam ten watek z odpowiednimi żelikami, mam tylko nadzieje, ze ze znalezieniem tych zeli w sklepie nie bede miec problemu
A propos makijażu, strasznie mi sie podoba zmatowienie jakie daje skorze skrobia. Zawsze sie swiecilam, a teraz ani blysku. Cud
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 07:37   #1727
hulietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 181
GG do hulietta
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Hulietta ten kompakt jest pudrowy, czy bardziej kremowy? Jak długo utrzymuje się mat, i jak wygląda krycie i ujednolicenie kolorytu cery? Aha i na jakie filtry go nakładałaś?
Kompakt jest zdecydowanie pudrowy, utrzymuje sie na dry flo cały dzień (pod dry flo jest LRP DP), w moim wypadku nie wymaga poprawek. Kryje delikatnie, w zaleznosci od tego jak grubo sie go nałozy, ładnie wygładza cere i ujednolica koloryt. W sephorze jest bardzo duzy wybór odcieni. Mam kolor 126 - beż,idealnie stapia sie z moja skórą do tego stopnia, że musze go nakładac przy oknie bo inaczej nie widze gdzie go już mam . Samo nakładanie jest bardzo wygodne -stempluje lateksowa gabeczką i nie ma zadnych smug i zacieków. Jednym słowem- naprawdę dobry mat, wygoda i szybkość w wykonaniu makijazu. Jestem wdzięczna Smokowi za ten patent, bo inaczej pewnie nigdy nie skusiłabym sie na kompakt pudrowy.
Acha i jeszcze jedno dodawany w prezencie korektor w pedzelku clinique jest bardzo dobry, switnie współgra z kompaktem.
hulietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 09:02   #1728
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez nerikka Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedcie czym zmywacie wieczorem filtr? Mam Antka 50+, czy zwykle mleczko Garnier zielone (cera normal. i mieszana) do demakijażu moze byc? Poradzcie poczatkujacej
Nerikka najpierw używamy mleczka do demakijażu lub jakiegoś micela. A później żelu do mycia. Takim sposobem masz pewnosc ,że cera jest naprawdę dobrze oczyszczona.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 09:21   #1729
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Hulietta dzięki za wyczerpujący opis. W zasadzie kompakt spełnia wszystkie moje wymogi, więc jest duże prawdopodobieństwo, że się na niego skuszę. Szczególnie, że jest niedrogi

Ciekawe, czy jego jakość będzie porównywalna do DP Chanel?

Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2006-10-10 o 09:47
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-10, 09:23   #1730
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Nerikka najpierw używamy mleczka do demakijażu lub jakiegoś micela. A później żelu do mycia. Takim sposobem masz pewnosc ,że cera jest naprawdę dobrze oczyszczona.
a ja zawsze najpierw zmywam oczka micelem (tudzież innym zmywaczem),a potem resztę buzi żelem do mycia (mój absolutny faworyt to żel oliwkowy ziaji). Nie zmywam przedtem niczym twarzy,bo u mnie żel doskonale sobie radzi sobie z "odtynkowaniem" całej tapety. A zmywanie makijazu i filtrów samym mleczkiem/micelem nie dośc że nie dalo by mi poczucia czystości,to i chyba bym nie wyrobiła na te micele..... ;-)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 11:16   #1731
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Filtry UV a makijaż

ja z innej beczki
Ogolnie rzecz biorac jestem zadowolona z SVRB, ktory 'nosze' solo, albo przypudrowany lekko Hauschka+Trans, albo skrobia... wariacji mam kilka.

Ale czy macie moze patent, jak umiejetnie uchronic sie przed wlazeniem filtra w zmarszczki?

ja juz wiem, ze po nalozeniu SVR B nie powinnam sie matowac pod oczyma, bo to.. nie wyglada, po prostu pokazuje sie tzw sucha siateczka, trudna do rozprasowania w ciagu dnia.
Goly filtr mozna zawsze 'przyklepac'
Jeszcze te 'piony' policzkowo-gebowe, ktore z czasem sie pieknie wyrozniaja !!!
skad ja mam nagle te wszystkie wawozy
Oczywiscie mozna to wszystko zaskrobiowac dokladnie, ale jak taki tynk zacznie pekac to
keyka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 12:00   #1732
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez nerikka Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedcie czym zmywacie wieczorem filtr? Mam Antka 50+, czy zwykle mleczko Garnier zielone (cera normal. i mieszana) do demakijażu moze byc? Poradzcie poczatkujacej
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=zmywacie
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 16:48   #1733
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Filtry UV a makijaż

a mi sie ostatnio zaczelo robic ciasto na DP :| ale zaczynam sie zastanawiac czy to przypadkiem nie wina pan stika.. wam nie robil ciasta? coraz mniej zaczyna mi sie on podobac - destabilizuje filtry, robi ciasto, blyszczy sie i istnieje prawdopodobienstwo ze mnie zapcyha , ale nie wiem na 100% bo nawet bigdzie składu nie moge znalesc ;( ale potrzebuje jakiegos korektora na filtry i nie wiem jaki wybrac? zeby mnie nie zrujnowal majatkowo
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 17:12   #1734
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Nerikka najpierw używamy mleczka do demakijażu lub jakiegoś micela. A później żelu do mycia. Takim sposobem masz pewnosc ,że cera jest naprawdę dobrze oczyszczona.
Ech, świeżbi mnie, zeby napisac, ze portfel też jest dokladnie oczyszczony , ale zdaje sobie sprawe z wagi tego wydatku, wiec dodam, ze zartowalam .
Coz, musze poszukac tego micela
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 17:34   #1735
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez nerikka Pokaż wiadomość
Ech, świeżbi mnie, zeby napisac, ze portfel też jest dokladnie oczyszczony , ale zdaje sobie sprawe z wagi tego wydatku, wiec dodam, ze zartowalam .
Coz, musze poszukac tego micela
nerikka, a ja np. uważam, ze micele to strata kasy. To wcale nie jest piowiedziane, że najpierw mleczko/micel, potem żel. Można tylko żel, tez się zmyje. Poza tym wtedy ograniczasz liczbę produktów, a tym lepiej dla buzi. Nie lubię mleczek, bo jak zmywam je wacikiem, to mi podrazniają buzię. Jak zmywam woda mleczko - to co za różnica, czy myję żelem, czy tym mleczkiem. Najtaniej kupić łagodny żel Eris za 10 zł i zmyć twarz dwa razy pod rząd, wtedy wszystko ładnie schodzi, można tez zrobić sobie samemu olejek myjący ( 9 części oleju i 1 część detergentu PEG7). A ja ostatnio kupiłam w Rosmannie olejek Issana na 5 zł, 200 ml i myję nim ryłko.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 17:39   #1736
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez hulietta Pokaż wiadomość
Kompakt jest zdecydowanie pudrowy, utrzymuje sie na dry flo cały dzień (pod dry flo jest LRP DP), w moim wypadku nie wymaga poprawek. Kryje delikatnie, w zaleznosci od tego jak grubo sie go nałozy, ładnie wygładza cere i ujednolica koloryt. W sephorze jest bardzo duzy wybór odcieni. Mam kolor 126 - beż,idealnie stapia sie z moja skórą do tego stopnia, że musze go nakładac przy oknie bo inaczej nie widze gdzie go już mam . Samo nakładanie jest bardzo wygodne -stempluje lateksowa gabeczką i nie ma zadnych smug i zacieków. Jednym słowem- naprawdę dobry mat, wygoda i szybkość w wykonaniu makijazu. Jestem wdzięczna Smokowi za ten patent, bo inaczej pewnie nigdy nie skusiłabym sie na kompakt pudrowy.
Acha i jeszcze jedno dodawany w prezencie korektor w pedzelku clinique jest bardzo dobry, switnie współgra z kompaktem.
Ale reklama, znowu mam ochotę, ale 3 kompakty w domicu to już wystarczająca ilość. Może zgłoś do KWC ze składem.
P.S. Ja tez lubię wygodę, jaką dają kompakty. Łatwo tez poprawić się w pracy, 2 razy się maźniesz i gotowe.. Poza tym, jak używałam podkładów we fluidzie, to każdy jeden na moim sebum ciemniał, kompakty nie zmieniają tak drastycznie koloru.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 17:42   #1737
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
nerikka, a ja np. uważam, ze micele to strata kasy. To wcale nie jest piowiedziane, że najpierw mleczko/micel, potem żel. Można tylko żel, tez się zmyje. Poza tym wtedy ograniczasz liczbę produktów, a tym lepiej dla buzi. Nie lubię mleczek, bo jak zmywam je wacikiem, to mi podrazniają buzię. Jak zmywam woda mleczko - to co za różnica, czy myję żelem, czy tym mleczkiem. Najtaniej kupić łagodny żel Eris za 10 zł i zmyć twarz dwa razy pod rząd, wtedy wszystko ładnie schodzi, można tez zrobić sobie samemu olejek myjący ( 9 części oleju i 1 część detergentu PEG7). A ja ostatnio kupiłam w Rosmannie olejek Issana na 5 zł, 200 ml i myję nim ryłko.
Dzizas, za pozno , wlasnie zamowilam... zalamię sie .
Chyba to kara za moja proznosc .
Ale w sumie z drugiej strony - raz kupilam, wyprobuje i teraz wiem, ze wcale nie bede musiala tego znow kupowac jak mi sie skonczy .
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 17:46   #1738
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

nerikka, myślę, że trochę więcej zaufania do samej siebie w wyborze kosmetyków, mleczko Garniera nie jest złe. Poza tym nie traktuj rad na biochemii jak "tak trzeba", tylko jako inspirację do samodzielnych poszukiwań, wtedy to wciąga i fascynuje.
Buziaki
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 18:30   #1739
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Filtry UV a makijaż

ja zawsze zmywam żelem...włącznie z oczami i jest ok.. tak jak Smok mówił u mnie również przecieranie wacikiem twarzy z mleczkiem wywołuje podraznienie... wiec darowałam to sobie... żel lepiej i szybciej wszytsko zmywa a ja mam uczucie naprawde czystej skóry
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 19:15   #1740
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Filtry UV a makijaż

ja zmywam oczy mleczkiem i skore troche z wierzchu zeby ta warstwe lekko zmyc a potem myje 2 razy zelem bez SLS Nastolatki Kolastyna, ktory w sumie i tak mi wysusza buzie (mimo ze bez SLS)
Smoku o jakim zelu Eris mowisz?
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:14.