Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 2008 - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-18, 11:59   #2101
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
No właśnie nie bardzo, szczególnie jak się ma nieregularne cykle. W dany dzień owulacji nie ma, a na drugi może już być i wtedy klops, bo plemniczki spokojnie sobie doczekają Ja tam lubię wszelkie naturalne sposoby, ale przed owulacją na seks bez innych zabezpieczeń się nie godzę, za krótkie mam cykle i u mnie to za duże ryzyko.
gdzies doczytalam ze to wykrywa nie owulacje ktora sie pojawila ale taka ktora ma sie pojawic w ciagu 48h. wiec w sumie spokój na jeden dzien chociaz.

prezerwatyw nie lubie ani ja, ani mąż

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

u nas pediatra mowila ze jak nie bedzie chcial elekrolitow dla dzieci to mozna dac polowe dla doroslych, niby ten smak dla dzieci jest niefajny
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:00   #2102
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

ale sie nam wątek ożywił
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:02   #2103
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

jak o sexie to od razu wszystkie pisza

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

patrrze ze zaczelo sie od pytania caterin o ladycomp - jak caterin wstanie to bedzie miala niezle dzis do czytania
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:09   #2104
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Dziewczyny Szymon właśnie wstal, zjadł parowkę ze śniadania, biszkopta, zawołał pić. Normalnie w szoku jestem, ze tak nagle mu się poprawiło. Oby tak zostalo do wieczora.

Jeszcze rosolu mu troche dałam, mam nadzieję, że nie zwymiotuje. Najbardziej mnie cieszy, że sporo wypił herbatki i tych strzykawek też sporo mu wcisnęłam. To tak mogę do wieczora mu po troszkę podawać czy jak wy robiłyście??

Dzieki wszytskim za życzenia
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53

Edytowane przez ona1981
Czas edycji: 2012-06-18 o 12:16
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:16   #2105
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

ona - za szymona

bylam znowu w osrodku dla głuchych. na wywiadzie srodowiskowym. wypytali mnie o wszystko. mamy miec wizyty 2x w tygodniu na zajeciach z logopedii i fizykoterapii. najgorsze ze w czasie wakacji w godzinach 8-15 bede musiala chyba zmienic godziny pracy na dwa dni. no i w srode psycholog czy tam psychiatra, w sumie nie wiem kto
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:18   #2106
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Ona spokojnie mozesz podawac do wieczora.
Bo tego trzeba by wiadro wypić, zeby przedawkować
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:21   #2107
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Do wieczora to ja z jedną saszetkę może mu wepchnę. Bo jedna saszetka to 200ml czyli 40 strzykawek. Nie ma szans by to z kubeczka wypil.
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 12:38   #2108
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Ona - no to super , podawaj mu to dziś, a jutro jak juz normalnie będzie pił i jadł to juz ja bym dała spokój
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:24   #2109
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
gdzies doczytalam ze to wykrywa nie owulacje ktora sie pojawila ale taka ktora ma sie pojawic w ciagu 48h. wiec w sumie spokój na jeden dzien chociaz.

prezerwatyw nie lubie ani ja, ani mąż

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

u nas pediatra mowila ze jak nie bedzie chcial elekrolitow dla dzieci to mozna dac polowe dla doroslych, niby ten smak dla dzieci jest niefajny
Monia no tak tylko przy metodach naturalnych trzeba też brać pod uwagę max czas życia plemnika, który w sprzyjających warunkach może przeżyć nawet do 7 dni. W śluzie niepłodnym plemnik żyje max 3 dni, więc jeżeli w ciągu tych 48g śluz niepłodny zmieni się w płodny to plemniki mogą przeżyć do owulacji jeżeli ta pojawi się w ciągu kolejnych 48g.

Gumki- nie przeszkadzają mi ani mojemu mężowi, nie wiem ja ich nie czuję, nie ma dla mnie większej różnicy z gumką czy bez i przynajmniej pościel czysta zostaje i jeszcze fajne są te z wypustkami

Elektrolity- dawałam Ali przy rozwolnieniu i naprawdę działały cuda, dziecko normalnie ożywało w sekundzie. Mi lekarka kazała to dawać 3x dziennie po 200ml, ale oczywiście nie było szans- paskudztwo. Podawałam też albo strzykawką albo małą łyżeczką.

Ona rosół można ale taki nie tłusty właśnie, bo tłuszcz działa właśnie przeczyszczająco i może prowadzić do wymiotów i rozwolnienia, a przy jelitówce to bez sensu Lepiej podawać jakieś gęste rzeczy. Mi lekarka mówiła, żeby dziecko lepiej zjadło gryza jakiegoś stałego pokarmu niż całą miskę zupy, którą i tak pewnie zwróci.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:35   #2110
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Monia no tak tylko przy metodach naturalnych trzeba też brać pod uwagę max czas życia plemnika, który w sprzyjających warunkach może przeżyć nawet do 7 dni. W śluzie niepłodnym plemnik żyje max 3 dni, więc jeżeli w ciągu tych 48g śluz niepłodny zmieni się w płodny to plemniki mogą przeżyć do owulacji jeżeli ta pojawi się w ciągu kolejnych 48g.

Gumki- nie przeszkadzają mi ani mojemu mężowi, nie wiem ja ich nie czuję, nie ma dla mnie większej różnicy z gumką czy bez i przynajmniej pościel czysta zostaje i jeszcze fajne są te z wypustkami
o rany!!!! Dobrze wiedzieć!!!
7 dni to strasznie długo

dobrze, że chociaz jedna na forum nie jest na "nie" jesli chodzi o gumki. Bo już zaczęłam sie zastanawiać, ze ze mna cos nie tak....
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:36   #2111
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

nicko - a nie rpzypadkiem 72h?
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 14:10   #2112
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez ..Asia.. Pokaż wiadomość
o rany!!!! Dobrze wiedzieć!!!
7 dni to strasznie długo

dobrze, że chociaz jedna na forum nie jest na "nie" jesli chodzi o gumki. Bo już zaczęłam sie zastanawiać, ze ze mna cos nie tak....
No długo, długo, dlatego lepiej przed owulacją nie ryzykować. Na pewno wszystko w normie z tobą Asiu.

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
nicko - a nie rpzypadkiem 72h?
72h w niesprzyjających warunkach, czyli w śluzie niepłodnym, ale w płodnym mogą przeżyć nawet do 7 dni, mogą, ale nie muszą, to jest taki max czas, który powinno się brać pod uwagę przy metodach naturalnych.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 17:14   #2113
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

ile moga przezyc plemniki

http://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82odno%C5%9B%C4%87

co do metod naturalnych to jak nalozyc kilka to jest to jakas pewnosc,
mierzenie temp, do tego obliaczanie cyklu, badanie sluzu, tzw stosunek przerywany, a po za tym jestesmy coraz starsze wiec szanse na zajscie w ciaze troche sie zmniejszaja, po za tym w moim przypadku jesli chce miec jeszcze jedno dziecko ewentualna wpadka nie bylaby takim wielkim problemem
ja nie lubie za bardzo przezerwatyw, maz tez nie
fajnie ze wypowiedzialyscie sie na ten temat
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 19:14   #2114
alusia*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 2 601
Send a message via Skype™ to alusia*
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez Caterin17 Pokaż wiadomość
ile moga przezyc plemniki

http://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82odno%C5%9B%C4%87

co do metod naturalnych to jak nalozyc kilka to jest to jakas pewnosc,
mierzenie temp, do tego obliaczanie cyklu, badanie sluzu, tzw stosunek przerywany, a po za tym jestesmy coraz starsze wiec szanse na zajscie w ciaze troche sie zmniejszaja, po za tym w moim przypadku jesli chce miec jeszcze jedno dziecko ewentualna wpadka nie bylaby takim wielkim problemem
ja nie lubie za bardzo przezerwatyw, maz tez nie
fajnie ze wypowiedzialyscie sie na ten temat
No wlasnie jak wpadka mile widziana to inaczej.Mozna bawic sie w metody naturalne bez stresu.Gorzej jak nie chce sie miec dzieci.Trzeba czasu zeby opanowac matody naturalne i wyczuc organizm.Ja to raz ,ze troche leniwa jestem i mimo wszystko balabym sie ,ze cos zawiedzie.Przestawi sie owulacja przy stresie,chorobie ,zmianie klimatu.kolejna sprawa to moj TŻ nie lubi stosunku przerywanegoNie dziwie sie.Nie chcialabym sobie przerywac w najlepszym momencie

Edytowane przez alusia*
Czas edycji: 2012-06-18 o 19:16
alusia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 19:20   #2115
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

To ja też coś podlinkuje o długości życia plemników i płodności:
http://ctlife.com.pl/Artykuly/Plodno...0czlowieku.htm

I dla dziewczyn zainteresowanych mierzeniem temperatury pomocny portal: 28dni, można się zarejestrować i tam prowadzić wykresy, a inne użytkowniczki pomogą w interpretacji.

Już nie mogę z tymi zatokami, tak mnie bolą i nos zawalony, że nie wiem. Do tego ząb mądrości zaczął mi wychodzić, normalnie aż ryczeć mi się chce, bo już nie wiem co robić.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 06:33   #2116
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

nicko współczuje... od czasu do czasu mi tez ósemka daje o sobie znaći jest to okropny ból dziąsła i uszu przy okazji...

a my w czoraj całe popołudnie w marketach budowlanych ale powiem wam ze w castoramie myślałam ze zwariuje... obsługa nie dość ze mało to jeszcze wolna niezadowolona... MASAKRA
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 06:50   #2117
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez sybillla Pokaż wiadomość
nicko współczuje... od czasu do czasu mi tez ósemka daje o sobie znaći jest to okropny ból dziąsła i uszu przy okazji...

a my w czoraj całe popołudnie w marketach budowlanych ale powiem wam ze w castoramie myślałam ze zwariuje... obsługa nie dość ze mało to jeszcze wolna niezadowolona... MASAKRA
a co jakis remoncik robicie?
powiem wam ze obsluga w sklepach kanadyjskich jest super o wiele lepsza niz w Polsce, az milo czlowiekowi
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 07:26   #2118
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

no tak przymierzmay się do łazienki całe szczescie że już kupiliśmy większość zwłaszcza płytki do tego wymiana umywalki parawan na wanne i w sumie to wszystko a i jeszcze sufit podwieszany z oświetleniem

remont ma potrwać 10-14 dni i nie wiem jak go przeżyje z dziećmi...
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 08:32   #2119
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

u nas tez jakaś zbiórka pieniędzy się szykuje dla pań w przedszkolu, tez koperta w szafce a w niej że zbiórka po 20zł na drobny upominek i kwiaty - czy mi się wydaje czy 500zł dla dwóch (czy trzech jezeli liczą pomoc) to za dużo?

nicko - a cos stosujesz na te zatoki? lekarze tam nic nie dadza na to? Ona miała problemy z zatokami, chyba już przeszło to może ona pomoże?

co do obsługi z sklepach - oczywiście u nas jest na mocno srednim poziomie, zauważyłam że dużo milsze, takie serdeczne są osoby po 50-tce, te młode to mruki i gbury często. Skądś to się bierze, starsze osoby miały kiedyś łatwiej, młodzi widzą jak jest w polsce i to zaowocowalo ponuractwem, sama to widzę po sobie.

Edytowane przez gothika
Czas edycji: 2012-06-19 o 08:35
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-19, 09:56   #2120
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

ale u nas wczoraj wieczorem burza byla ledwo z dzialki wrocilismy. ale dobrze, chociaz w koncu popadało porządnie.

od czasu kupna dzialki to jestesmy stalymi klientami castoramy (tu jeszcze jest nomi ale zupełnie nie podrodze i mniejszy). no i pracuje tam chrzestny kingi wiec mamy najlepszy towar teraz robi maz stół drewniany i mysli o ławce jakiejs - wkopane w ziemie musi byc zeby nikt nie ukradł, no i bez zeliwnych cześci.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 12:29   #2121
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Gothika a ja u tego starego pokolenia kupiować nie lubię. Pewnie są wyjątki, ale większość to jak za komuny, wejdz kup i spadaj. Najlepiej nie wybrzydzaj, nie wymyślaj. U nas na rynku to mnie rozwala jak wiszą manekiny w wielkim napisem ,,nie dotykać,, klient wróg normalnie. Dlatego ja najczęściej po sieciowkach tylko chodzę, mogę zmierzyć 10 sukienek, nic nie kupić i nikt krzywo nie będzie patrzal. Albo zwrocić daną rzecz po kilku dniach bo jednak przestala mi sie podobac. Uśmiechnięta pani oddaje kasę. U nas w miescie w małych sklepikach wielki napis,, zwrotów nie przyjmujemy,,. No i te ceny! Dziś byłam na rynku i sukienki za 100 zl, tandeta, nitki wychodzą. Oczywiście pani natrętna malo nie zabiła wzrokiem, że nic nie kupiłam.

U nas dziś zebranie w zwiazku z tymi składkami dla pań. Wiecie co z tego to niezła afera wyszła. Te dwie co zadecydowały za wszstkich to kartki zrywały z informacją, ze zebranie w tej sprawie ma być. Jedna nawet do dyrektorki latala się skarzyc. No masakra. Najbardziej mi szkoda koleżanki która tez jest z rady ale jest przeciwna pomysłowi, ona strasznie przezywa, że one taką afere z tego zribiły, latają , buntyją, kartki zrywają. Chore i dziecinne.
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 12:50   #2122
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

ona - ale te po 50tce to tylko panowie w budowlanych sklepach sa mili, do tego najczesciej dla pań
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 13:08   #2123
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

o kurcze, ciekawe co na tym zebraniu!
Baby zachowuja sie jak dzieci...

A jak u was Szymonek z jelitówką?
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 17:21   #2124
alusia*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 2 601
Send a message via Skype™ to alusia*
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Bylam dzis na badaniu 3 migdala z Marcelem.Zima laryngolog podejrzewala ,ze gorzej slyszy i spi z otwarta buzia przez migdala.Tak mnie zoladek bolal jak siedzialam przed gabinetem!Slyszalam jak dzieci krzycza.Lekarka bardzo mila(wazne jest podejscie).Mialam malego na kolanach ,pilegniarka trzymala glowke,przygotowalysmy sie na piski i wyrywanie sie a tu szok.Moj syn kweknal i na koniec 2 łezki mu polecialy.Ale jestem dumna!Robili mu tez powtorne badanie slichu i jest ksiazkowe.mamy powtorzyc jesienia bo wtedy moze migdal byc wiekszy albo gorszy sluch.

Bylismy tez na zakupkach.Sama z dzieckiem latalam po galerii wiec kupilam tylko koszuke w reserved dla Marcela i TZ-ta ,prezent dla chrzesniaka TŻ-ta i tyle.Dla siebie bym cos kupila ale wiecie jak to z dzieckiem.Wracajac musialam przywiesc hydraulika do nas do domu.Pojechalam po czesc ,pozniej go odwiozlam i wreszcie siadlam.
alusia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 18:03   #2125
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Alusia to mialas zajety dzien

a ja jednak pofarbowalam sobie wlosy, ale juz nie sama,
byla nasza znajoma fryzjerka, wiec zrobila mi pasemka jasne i ciemne, fajnie to wyszlo, obciela Sebastianka i TZ, takze mielismy dzien robienia wlosow

heh pozapraszalam pare osob na Sebastianka urodziny, ale nie wiem czy ktokolwiek przyjdzie polowa z nich gdzies wyjezdza, inni jeszcze cos tam
no coz najwyzej zjemy sobie torta i zabierzemy Sebastianka gdzies
specjalnie wzielam dzien wolny w pracy, przekladanie nie ma sensu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (50,0 KB, 20 załadowań)
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 18:35   #2126
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Ona - ja to bardziej mialam na mysli sklepy spożywcze, sam-y niż odzieżowe, po tych ostatnich to i tak nie chodzę
u nas w sieci samów jest bardzo miła obsługa, kobiety starsze a naprawdę serdeczne a nie że na odwal

caterin - bardzo ładnie ci we włosach

się okazało że nie tylko ja mam takie zdanie co do składki dla pań, wszyscy uważaja że starczą tylko kwiaty i składka za 5zł, dałam dychę

alusia - to na czym polegało to badanie że spodziewałyście się buntu? brawa dla Marcela
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 18:47   #2127
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

u nas nie ma zadnej skladki dla nauczycielek, nie wiem czy sie cos daje, ja nie zamierzam nic dawac,
po za tym przeciez one nie ucza za darmo a dostaja pensje zwlaszcza tu w Kanadzie to calkiem ok, wiec wiecie zawod jak kazdy inny, w innych pracach nie dostaje sie prezentow...
choc ja akurat w swojej czasem dostaje
na koniec roku pare osob ma tylko przyniesc jakies przekaski
ja np. mam kupic winogrona i bedzie takie pol godzinki dzieci razem z rodzicami
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 19:03   #2128
alusia*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 2 601
Send a message via Skype™ to alusia*
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

CATERIN fajna fryzurka

GOTHIKA badanie 3 migdala polega na wkladaniu kamerki przez nos do gardla.Moja chrzesnica (12 lat)miala w tamtym roku i plakala a moj synio dal rade
alusia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 19:43   #2129
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

Cytat:
Napisane przez sybillla Pokaż wiadomość
nicko współczuje... od czasu do czasu mi tez ósemka daje o sobie znaći jest to okropny ból dziąsła i uszu przy okazji...

a my w czoraj całe popołudnie w marketach budowlanych ale powiem wam ze w castoramie myślałam ze zwariuje... obsługa nie dość ze mało to jeszcze wolna niezadowolona... MASAKRA
Właśnie uszy, masakrycznie mnie bolą i już sama nie wiem czy to od przeziębienia czy od tego zęba, a dziś jeszcze gardło doszło.

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
u nas tez jakaś zbiórka pieniędzy się szykuje dla pań w przedszkolu, tez koperta w szafce a w niej że zbiórka po 20zł na drobny upominek i kwiaty - czy mi się wydaje czy 500zł dla dwóch (czy trzech jezeli liczą pomoc) to za dużo?

nicko - a cos stosujesz na te zatoki? lekarze tam nic nie dadza na to? Ona miała problemy z zatokami, chyba już przeszło to może ona pomoże?

co do obsługi z sklepach - oczywiście u nas jest na mocno srednim poziomie, zauważyłam że dużo milsze, takie serdeczne są osoby po 50-tce, te młode to mruki i gbury często. Skądś to się bierze, starsze osoby miały kiedyś łatwiej, młodzi widzą jak jest w polsce i to zaowocowalo ponuractwem, sama to widzę po sobie.
Gothika do lekarza idę dopiero jutro, może coś dadzą nie wiem, albo do jutra przejdzie i tyle będzie, bo już w sumie trochę lepiej się czuję a może poprostu tabletki ból zagłuszyły bo dziś się nałykałam naprawdę dużo.
Cytat:
Napisane przez alusia* Pokaż wiadomość
Bylam dzis na badaniu 3 migdala z Marcelem.Zima laryngolog podejrzewala ,ze gorzej slyszy i spi z otwarta buzia przez migdala.Tak mnie zoladek bolal jak siedzialam przed gabinetem!Slyszalam jak dzieci krzycza.Lekarka bardzo mila(wazne jest podejscie).Mialam malego na kolanach ,pilegniarka trzymala glowke,przygotowalysmy sie na piski i wyrywanie sie a tu szok.Moj syn kweknal i na koniec 2 łezki mu polecialy.Ale jestem dumna!Robili mu tez powtorne badanie slichu i jest ksiazkowe.mamy powtorzyc jesienia bo wtedy moze migdal byc wiekszy albo gorszy sluch.

Bylismy tez na zakupkach.Sama z dzieckiem latalam po galerii wiec kupilam tylko koszuke w reserved dla Marcela i TZ-ta ,prezent dla chrzesniaka TŻ-ta i tyle.Dla siebie bym cos kupila ale wiecie jak to z dzieckiem.Wracajac musialam przywiesc hydraulika do nas do domu.Pojechalam po czesc ,pozniej go odwiozlam i wreszcie siadlam.
Jak ja jestem z Alą to nie ma szans żeby sobie coś kupić. Aż tęsknie za czasami kiedy spała w wózku a ja mogłam po sklepach buszować Teraz to rzadko coś kupuję, nie mam prawie nic do ubrania.

Cytat:
Napisane przez Caterin17 Pokaż wiadomość
u nas nie ma zadnej skladki dla nauczycielek, nie wiem czy sie cos daje, ja nie zamierzam nic dawac,
po za tym przeciez one nie ucza za darmo a dostaja pensje zwlaszcza tu w Kanadzie to calkiem ok, wiec wiecie zawod jak kazdy inny, w innych pracach nie dostaje sie prezentow...
choc ja akurat w swojej czasem dostaje
na koniec roku pare osob ma tylko przyniesc jakies przekaski
ja np. mam kupic winogrona i bedzie takie pol godzinki dzieci razem z rodzicami
Właśnie, dlaczego
Cytat:
Napisane przez alusia* Pokaż wiadomość
CATERIN fajna fryzurka

GOTHIKA badanie 3 migdala polega na wkladaniu kamerki przez nos do gardla.Moja chrzesnica (12 lat)miala w tamtym roku i plakala a moj synio dal rade
Ojej, ja sama bym stamtąd uciekła, dzielny Marcelek.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 20:07   #2130
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Nasza rozkrzyczana gromadka. Jak poskromić czterolatka? Mamusie maj-czerwiec 20

to naprawde dzielny Marcel, tez pewnie mi cieżko by było to wytrymać, ja wogóle się zrobiłam bardzo wrażliwa na wszelka ingerencją do mojego ciała, nawet potrafi mi sie słabo zrobic jak krew mi pobierają, a kiedys oczywiście nie. Albo jak w szpitalu mnie cieli to słabo mi się zrobiło przy pierwszym nacięciu, nie bolało ale świadomość że cieli....

co do tych prezentów, kwiatów, to niby tak - dlaczego by mieli dostawać, ale to jest wdzięczność, niby wypłate dostają ale zajmują sie naszymi dziećmi, i to chyba sprawia że rodzice chcą się odwdzięczyć. Podobnie w szpitalu - czasem ludzie dają cos lekarzom czy pielegniarkom, nie rozumiałam tego ale teraz jak leżałam to troche zrozumiałam o co chodzi - własnie o wdzięczność że ktoś się zajmuje naszym zdrowiem, że dzięki komuś czujemy sie lepiej. Choć tu to też na wyrost czasem sie dzieje, czasem to bardziej łapówka niz zwykła wdzięczność.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-13 11:53:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:41.