Vademecum antykoncepcji! - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-01, 17:17   #2641
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pominięta przedostatnia tabletka z blistra

jest watek zbiorczy!

Źle zrobiłaś, że nie zajrzałaś wcześniej do ulotki skoro wzielas zapomniana tabletke i zrobilas przerwe, to bezpieczna bedziesz dopiero od zaczecia opakowania.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 19:03   #2642
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pominięta przedostatnia tabletka z blistra

Jestem za Frutti, postąpiłaś bardzo nieodpowiedzialnie!
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 22:40   #2643
sajisak
Raczkowanie
 
Avatar sajisak
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: za siedmioma górami
Wiadomości: 173
Dot.: Pominięta przedostatnia tabletka z blistra

No nie powiedziałabym, że nieodpowiedzialnie, bo nie uprawiałam seksu od tamtej pory. Aha, czyli w takim razie po przerwie i od pierwszej tabletki z nowego opakowania jestem normalnie zabezpieczona? Czyli standardowe 7 dni?
A ulotki nie przeczytałam, ponieważ byłam na wyjeździe i niestety nie miałam jej ze sobą.
Dziękuję za odpowiedź.
sajisak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 07:36   #2644
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pominięta przedostatnia tabletka z blistra

Ale namieszałaś z hormonami w organizmie! A to nie jest nic!
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 21:33   #2645
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez aiza19 Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie czy taka różnica ok 3 -4 godzin w przyjmowaniu tabletek może byc problemowa? zwykle sataram się wziąć ok godziny 23.00 ale zdażyło mi się wziąc o 20.00 lub nawet po 24.00

Myslicie dziewczyny, że sa powody do obaw? Oczytałam się już na necie, że nawet pół godziny może byc problemowe, to ja już nie wiem
z góry dziękuję za odpowiedz.
To zależy czy bierzesz pigułki (z dwomo hormonami, np: yaz, microgynon, yasmin, yasminelle, diane) czy minipigułkę (jeden hormon, np: cerazette,azalia). Jeżeli te pierwsze to ok, dopuszczalne spóźnienie to 12g, w tym czasie nic się nie dzieje, jeżeli te drugie to faktycznie lepiej pilnować stałej godziny.

Cytat:
Napisane przez czarodziejka18 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem, jeśli można proszę o poradę. Biorę Yasmin 10 mscy, lekarz zalecił mi odstawienie teraz lub najpóźniej w sierpniu. Postanowiłam,że odstawię już teraz na 3 miesiące i przez ten czas zrobię badania. Niestety problem pojawił się w mojej psychice. Ogarnęła mnie panika że przez te 3 miesiące zdarzy się wpadka,np przez pęknięcie prezerwatywy. Wiem że powiecie że skoro jestem gotowa na seks to na dziecko też powinnam,głupio mi strasznie z powodu tej paniki,musiałam się wygadać. Zastanawiam się czy nie wrócić do brania tabletek a przerwę zrobić dopiero w sierpniu,przygotuje się mentalnie na zrobienie przerwy. Przerwa 7 dniowa już minęła,dziś jest 11 dzień przerwy. Czy jeśli wzięłabym jutro pierwszą tabletkę z opakowania(czyli 12 dnia) i zabezpieczałabym się przez 2 tygodnie, to po tych 2 tygodniach będę zabezpieczona czy tylko narobię sobie tym bajzlu w organizmie? Nie wiem czy mam kontynuować tą przerwę.
No jak chcesz, możesz wziąść ale czy warto skoro już zaczęłaś tą przerwę, czy ssierpień coś zmieni? Panika przed ciążą nie przechodzi tak sobie i wydaje mi się, że później wcale nie będzie mniejsza. Też nie rozumiem czemu lekarz kazał ci przerwać zamiast dać inne tabletki, ale widocznie ma ku temu jakieś powody. Noi pamiętaj im szybciej zrobisz przerwę, lekarz zrobi te swoje badania tym szybciej będziesz mogła do nich wrócić

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Dziewczyny po ponad dwóch latach przyjmowania tabletek zdarzyło mi się zapomnieć o pigułce! Nie wzięłam wczoraj. Biorę zawsze o 20:30. Wczoraj ktoś do mnie zadzwonił i "przegadałam" godzinę w której powinnam zażyć pigułkę. Coś mnie oświeciło dzisiaj rano, nie mogłam sobie przypomnieć że brałam wczoraj opakowanie z szafki. Zerknęłam na blister a tu wczorajsza Novenettka w opakowaniu. Wzięłam ją od razu, była godzina 8:30 czyli dokładnie 12 godzin opóźnienia. Zapomniana tabletka była siódmą z nowego blistra. Tak więc pierwszy tydzień. Wiem że teraz gumki dodatkowo przez tydzień i że jest jakieś ryzyko bo w niedziele był stosunek, bez wytrysku co prawda ale był.
Frutti i pozostałe Wizażanki proszę powiedzcie że wszystko będzie dobrze...
Wszystko będzie dobrze.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-03, 10:33   #2646
nickucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 26
Źle wzięłam tabletki poważny problem

est to moje juz 6 opakowanie tableteku madinette troszeczke obawialam sie tutaj napisac bo znam Wasze podejscie do kobiet ktore zapominaja sie w kwestii brania tabletek. Tylko nie wiem czy mnie zrozumiecie . W zeszła sobote 23.06 wieczorem zapomnałam wziąć jednej tabletki zwykle biore okolo godziny 22 . Przypomnialo mi sie o godzinie okolo 9 rano nastepnego dnia w niedziele . Tylko tutaj pojawia sie problem bo mój partner twierdzi ze byla to godzina kolo 11 :/ a to juz bedzie po 12 godzinach
Wzielam te tabletke . Lecz wieczorem tego samego dnia powinnam wziac kolejna a ja jej nie wzielam . Wzielam dopiero nastepnego dnia ... o porannej godzinie tak jak ta zapomniana tabletke i potem az do dzisiaj stosuje te tabletki nie wieczorem a rano juz ani jednej nie zapomnialam ...
Do tego 27-28.06 pękła nam prezerwatywa z cala jej zawartoscia .
Radziłam sie ginekolożki mojej i powiedziala ze ryzyko jest bardzo male . Ja po prostu nie wzielam 2 tabletek jednego dnia tego co sie zroientowalam ze zapomnialam wziac tabletki . Bo wzielam rano te zapomniana a nie wzielam wieczorem juz o tej porze co bralam zawsze . Przestawilam sobie ... godziny brania na nastepny dzien na 8:30 do konca opakowania zostalo mi 4 tabletek . I obawiam się tego ze moglo dojsc do zaplodnienia ... Jakie jest ryzyko ?
Zeby bylo prosciej
o wyglada dziwnie co ja zrobiłąm glupia jestem jak BUT !!!! jak mozna takie cos odwalić
23.06 zapomniałam tabletki zwykle biore je o 22
24.06 wzielam zapomniana tabletke okolo 9:30 ( lecz nie wzielam juz drugiej tabletki o tej 22 o tej zwyklej porze co powinnam )
25.06 Wzielam tabletke o 8:30
26.06 Wzielam tabletke o 8:30
27.06 Wzielam tabletke o 8.30 i pekla prezerwatywa z cala jej zwartoscia
Chodzi o to ze martwie sie ze przestwailam sobie SAMA godziny brania tabletek przez to ze zapomnialam wtedy tej jednej tabletki i ta prezerwatywa
nickucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 10:34   #2647
zlosnica89
Raczkowanie
 
Avatar zlosnica89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 212
przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Hej
Zrobiłam sobie 4-miesięczną przerwę od przyjmowania tabletek i teraz chcę znowu je brać. Niby wszystko wiem - wziąć pierwszą tabletkę gdy pojawi się miesiączka itp. tylko tutaj szkopuł: trochę mi się okres rozregulował podczas tych miesięcy i teraz planowo gdy miał się pojawić,nie jest on jak normalny okres,a raczej plamienie. Podczas stosunku z chłopakiem pojawiła się krew ("Oho,to już dziś!") ale później przez cały dzień były tylko delikatne brązowe plamienia,prawie że nic. I teraz nie wiem,czy to już jest okres czy nie czy uznać to za początek miesiączki? Cały dzień czekałam,aż pojawi się krwawienie,tam prawie nic nie było,ale wieczorem pierwszą tabletkę przyjęłam. Teraz się zastanawiam,czy dobrze zrobiłam,czy powinnam poczekać aż pojawi się intensywne plamienie.
Nigdy nie miałam takiego problemu z rozpoczęciem opakowania xP
zlosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 10:47   #2648
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

To już ryzyk fizyk czy je bierzesz podczas plamienia czy czekasz na "prawdziwy" okres.
po co robic 4 miesieczna przerwę ??
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 10:58   #2649
paddy_1
Zadomowienie
 
Avatar paddy_1
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Jestem w identycznej sytuacji.
Czasem odstawia się tabletki ponieważ kończy się związek. A później nagle pojawia się ktoś inny... Może stąd ta 4 miesięczna przerwa? To nieistotne.

Ostawiłam tabletki w lutym, okres co 15 dni, o 39. Teraz nie miałam ponad 60 dni. I mam plamienia drugi dzień. Wybieram się do ginekologa po tabletki. Liczę że to on rozwieje moje wątpliwości, bo nie uśmiecha mi się czekać kolejne dwa miesiące na okres i rozpoczęcie brania tabletek...
__________________
I'm better than I was yesterday but not as good as I'll be tomorrow
Runmageddon Nocny Rekrut 9.04
Runmageddon Classic 9.04
paddy_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 11:12   #2650
zlosnica89
Raczkowanie
 
Avatar zlosnica89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 212
Dot.: przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Przerwy w przyjmowaniu tabletek są jak najbardziej wskazane o__O Lekarz kazał mi zrobić co najmniej 2 miesiące przerwy od tabletek dla własnego zdrowia. Po zrobieniu przerwy okres pojawił się dopiero po 2 miesiącach,następny już po miesiącu,ale było to słabe plamienie. Czekałam,aż wszystko się ureguluje i tak minęły 4 miesiące.
zlosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 11:21   #2651
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Wg ginekologów, z którymi miałam do czynienia, plamienia (sama z nimi walczę) zaliczają się do "starego cyklu", a początkiem nowego jest normalne krwawienie.
Jeśli zaczęłaś już brać tabletki, to "po ptokach" Ale nic straszne się nie dzieje, po prostu powinnaś przez jakiś czas zabezpieczać się dodatkowo. Przy kolejnym opakowaniu będzie już 100% bezpieczeństwa.
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 11:49   #2652
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Hmm ja bym się chyba skonsultowała z lekarzem w takiej sytuacji
Tak na "chłopski rozum" to chyba powinnaś być zabezpieczona, a większym problemem będzie to co zrobić z brakująca ostatnią tabletką? Ale to tylko moje dywagacje...

Inna kwestia że robienie krótkich przerw między tabletkami(np.2 miesiące) jest bez sensu, bo one bardziej szkodzą niż pomagają, mi po odstawieniu tabletek okres się uregulował dopiero po ok.pół roku i tak też większość lekarzy zaleca- odczekanie co najmniej pół roku po odstawieniu
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 11:58   #2653
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Hmm ja bym się chyba skonsultowała z lekarzem w takiej sytuacji
Tak na "chłopski rozum" to chyba powinnaś być zabezpieczona, a większym problemem będzie to co zrobić z brakująca ostatnią tabletką? Ale to tylko moje dywagacje...
Konsultacja nigdy nie zaszkodzi.
Ale o jakiej brakującej tabletce piszesz? Weźmie dziewczyna całe opakowanie (21 lub 28 tabsów) , dostanie krwawienia z odstawienia i we właściwym czasie (w zależności od systemu) zacznie kolejne opakowanie (po 7 dniach przerwy lub bezpośrednio po pierwszy opakowaniu). I po kłopocie
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 12:16   #2654
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Cytat:
Napisane przez pszczolka_maja1979 Pokaż wiadomość
Konsultacja nigdy nie zaszkodzi.
Ale o jakiej brakującej tabletce piszesz? Weźmie dziewczyna całe opakowanie (21 lub 28 tabsów) , dostanie krwawienia z odstawienia i we właściwym czasie (w zależności od systemu) zacznie kolejne opakowanie (po 7 dniach przerwy lub bezpośrednio po pierwszy opakowaniu). I po kłopocie
Skoro jedną wzięła za wcześnie to jedna jest jakby "brakująca", ale tak jak mowie to tylko moje rozkminy ja bym sie spytała lekarza co zrobić i czy jestem zabezpieczona, bo z tego co kojarzę to na ulotce nie ma informacji na temat tego co zrobić w ww.przypadku
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 12:42   #2655
zlosnica89
Raczkowanie
 
Avatar zlosnica89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 212
Dot.: przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Czy ta jedna jest brakująca...Nie powiedziałabym,bo dziś też tej krwi prawie nie ma : p Zaraz wyjdzie,że kilka będzie brakujących
Wczoraj rano podczas stosunku pojawiła się krew,więc uznałam,że to już zaczął się okres. Potem już tyle krwi nie było,tylko plamienie. Ale jak miałam do wyboru czekać do jutra/pojutra, lub brać,to wzięłam wieczorem,żeby nie było że za późno. Przejdę się na dniach zapytać gina. Najwyżej się okaże,że nie będę zabezpieczona przez ten miesiąc bo źle przyjęłam,ale przynajmniej może cykl już będzie regularny
zlosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 13:51   #2656
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Cytat:
Napisane przez zlosnica89 Pokaż wiadomość
Przerwy w przyjmowaniu tabletek są jak najbardziej wskazane o__O Lekarz kazał mi zrobić co najmniej 2 miesiące przerwy od tabletek dla własnego zdrowia. Po zrobieniu przerwy okres pojawił się dopiero po 2 miesiącach,następny już po miesiącu,ale było to słabe plamienie. Czekałam,aż wszystko się ureguluje i tak minęły 4 miesiące.

Bzdura bo co niby miałby dac te przerwy ? oprócz zamętu w organiżmie ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 13:59   #2657
iixi
Zakorzenienie
 
Avatar iixi
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12 293
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Hej. Chciałam spytać czy któraś z was bierze tabletki Sylvie 30?
A w zasadzie chciałam się spytać jakie jest prawdopodobieństwo, że właśnie po tych tabletkach zaczęły mi bardziej wypadać włosy? Jestem w połowie 3 paczki i nie podoba mi się to wypadanie włosów. Myślicie, że powinnam poprosić o zmianę tabletek czy to raczej z innych czynników?
__________________
„Kiedy masz jeden z tych dni, w czasie których czujesz się, jakbyś miał jakiś ciężar na barkach….
zacznij robić przysiady!”

BLOG

iixi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 14:04   #2658
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez iixi Pokaż wiadomość
Hej. Chciałam spytać czy któraś z was bierze tabletki Sylvie 30?
A w zasadzie chciałam się spytać jakie jest prawdopodobieństwo, że właśnie po tych tabletkach zaczęły mi bardziej wypadać włosy? Jestem w połowie 3 paczki i nie podoba mi się to wypadanie włosów. Myślicie, że powinnam poprosić o zmianę tabletek czy to raczej z innych czynników?
Jak najbardziej hormony mogą mieć wpływ na włosy. Ja bym zmieniła
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 14:36   #2659
matrikxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 66
okres i pigułki

Mam pytanie czy można przesunąć miesiączkę o co najmniej 2 tygodnie tabletkami anty ? przeczytałam taki artykuł i mam zamiar zapytac o to mojego lekarza ale na wizytę musze poczekać tylko czy to właściwie jest możliwe i zdrowe dla organizmu ?
matrikxx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 15:11   #2660
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: okres i pigułki

Jest jak najbardziej możliwe czy jest to zdrowe, zależy jak na to patrzeć...
Najlepiej gdybyś poszła do swojego ginekologa i z nim to omówiła, on na pewno Ci to wytłumaczy, przedstawi wszystkie za i przeciw
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 15:17   #2661
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Weźcie nie pie*, że przerwy są wskazane, bo większego idiotyzmu nie słyszałam. Nie powinno się robić przerw bez przeciwwskazań zdrowotnych, bo one mieszają w gospodarce hormonalnej! Każdy lekarz, który twierdzi inaczej jest znachorem, a nie lekarzem. A potem kobiety się dziwią, że mają problemy z regulowaniem okresu po odstawieniu antyków! Lub co gorsza - z zajściem w ciążę.

Ale oczywiście, tabletki są złe, ale już nikt nie zwali winy na nieprawidłowe ich stosowanie i mieszanie sobie w organizmie...
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 15:19   #2662
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: okres i pigułki

Stosowanie jednorazowo tabletek anty, by przesunąć miesiączkę jest idiotyzmem. Nie powinno się decydować na tak poważną ingerencję hormonalną, jeśli nie masz zamiaru stosować jej dłuższy okres czasu. Szkoda po prostu zdrowia.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 20:17   #2663
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Weźcie nie pie*, że przerwy są wskazane, bo większego idiotyzmu nie słyszałam. Nie powinno się robić przerw bez przeciwwskazań zdrowotnych, bo one mieszają w gospodarce hormonalnej! Każdy lekarz, który twierdzi inaczej jest znachorem, a nie lekarzem. A potem kobiety się dziwią, że mają problemy z regulowaniem okresu po odstawieniu antyków! Lub co gorsza - z zajściem w ciążę.

Ale oczywiście, tabletki są złe, ale już nikt nie zwali winy na nieprawidłowe ich stosowanie i mieszanie sobie w organizmie...

Zgadzam się.

Niestety, kiedys taki pogląd istniał (że przerwy w braniu powinne być) i wiele osób nadal to bezmyślnie powtarza, a to jest bzdura kompletna. Jeśli nic się nie dzieje, a tabletki się chce przyjmować to się takich przerw nie robi i tyle.


---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Cytat:
Napisane przez zlosnica89 Pokaż wiadomość
Przerwy w przyjmowaniu tabletek są jak najbardziej wskazane o__O Lekarz kazał mi zrobić co najmniej 2 miesiące przerwy od tabletek dla własnego zdrowia. Po zrobieniu przerwy okres pojawił się dopiero po 2 miesiącach,następny już po miesiącu,ale było to słabe plamienie. Czekałam,aż wszystko się ureguluje i tak minęły 4 miesiące.
A przepraszam co Ci się uregulowało? Bo piszesz, że okres masz nieregularny.
Zmień lekarza, jeśli ten Ci radzi takie głupoty
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 08:25   #2664
karola991
Zakorzenienie
 
Avatar karola991
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Westland NL
Wiadomości: 6 844
Dot.: przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

ja miałam 2 lata przerwy od tabletek teraz zaczynam pierwsze opakowanie lekarz kazał wziać mi 4 dnia miesiaczki aby ten okres był normalnie(bo dodatkowo jestem na tabletkach na wywołanie okresu) i doradził przez pierwszy miesiac dodatkowe zabezpieczenie. Ale w każdym przypadku to jest kwestia indywidualna
__________________
Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
karola991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 10:09   #2665
Finegra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cześć dziewczyny. Mam do was znów pytanie ,otóż będę właśnie rozpoczynać 4 opakowanie tabletek tyle,że nie mam pojęcia czy zacząć brać je od dziś,czy od jutra. Okres powinnam dostać 28czerwca ,gdzieś koło południa ,ale dostałam go 40 min po północy już 29czerwca ... i teraz jak mam liczyć te 8 dni, od 28,czy 29 ? Będę wdzięczna za odpowiedź ,bo nie daje mi to spokoju
Finegra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:04   #2666
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Cytat:
Napisane przez karola991 Pokaż wiadomość
ja miałam 2 lata przerwy od tabletek teraz zaczynam pierwsze opakowanie lekarz kazał wziać mi 4 dnia miesiaczki aby ten okres był normalnie(bo dodatkowo jestem na tabletkach na wywołanie okresu) i doradził przez pierwszy miesiac dodatkowe zabezpieczenie. Ale w każdym przypadku to jest kwestia indywidualna
Logiczne, że jeśli nie bierzesz tabletki peirwszego dnia miesiączki to nie jestes zabezpieczona przez pierwsze opakowanie - w ulotce o tym nawet piszą To zupełnie inna sytuacja...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:29   #2667
zlosnica89
Raczkowanie
 
Avatar zlosnica89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 212
Dot.: przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Byłam dziś u gina. Zapytałam go,czy dobrze zrobiłam zaczynając opakowanie gdy miesiączka jest taka niezdecydowana,a on na to,że po co go pytam,skoro i tak już podjęłam decyzję i wzięłam -,- Nakrzyczał na mnie,że skoro mam nieregularne miesiączki,to nie powinnam w ogóle brac tabletek i po skończeniu tego opakowania mam całkowicie zrezygnować z tabletek == Nosz kurde,miałam regularne,wszytsko było dobrze,dopóki nie wyskoczył z pomysłem robienia przerw!
Teraz nie wiem czy go posłuchać,czy zmienić lekarza :/
zlosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 13:39   #2668
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: przyjęcie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Cytat:
Napisane przez zlosnica89 Pokaż wiadomość
Teraz nie wiem czy go posłuchać,czy zmienić lekarza :/
Zmień lekarza.
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 15:04   #2669
vermicelli
Raczkowanie
 
Avatar vermicelli
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: .swój świat.
Wiadomości: 193
Antykoncepcja, co i jak? :)

Cześć! Zakładam ten wątek, aby wymienić się poglądami na temat antykoncepcji. Drogie Panie, w jaki sposób Wy się zabezpieczacie? Piszcie śmiało o swoich metodach i przeżyciach. A może uprawiacie seks bez zabezpieczenia? Zapraszam na wymianę poglądów
__________________

.pomiędzy "zostaję", a "nigdy więcej" | <3



..and watchin you walk away..


WYMIANKA

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post41491354
vermicelli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 15:33   #2670
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Antykoncepcja, co i jak? :)

Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 16:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.