Vademecum antykoncepcji! - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-05, 15:42   #2671
klaudiaaa119
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Tabletki antykoncepcyjne-wymioty

Wczoraj o 20 wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną z opakowania, przed tygodniową przerwą, niestety koło godziny 23 zwymiotowałam. Czy może to mieć wpływ na skuteczność antykoncepcji?
klaudiaaa119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 16:04   #2672
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne-wymioty

Nie musi. Potraktuj ten dzień z wymiotami jako 1 dzień przerwy, czyli zaczniesz opakowanie szybciej o jeden dzień. Poza tym, ulotka mówi jak postępować w takich momentach.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 16:47   #2673
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Finegra Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Mam do was znów pytanie ,otóż będę właśnie rozpoczynać 4 opakowanie tabletek tyle,że nie mam pojęcia czy zacząć brać je od dziś,czy od jutra. Okres powinnam dostać 28czerwca ,gdzieś koło południa ,ale dostałam go 40 min po północy już 29czerwca ... i teraz jak mam liczyć te 8 dni, od 28,czy 29 ? Będę wdzięczna za odpowiedź ,bo nie daje mi to spokoju
Ale że jak? :O czy ja zrozumiałam, czy ty liczysz 7 dni przerwy od krwawienia? albo wytłumacz o co chodzi, bo nie wiadomo.
Nowe opakowanie tabletek rozpoczynasz zawsze tego samego dnia tygodnia, po 7 dniowej przerwie, ósmego dnia.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 19:48   #2674
Finegra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Tak , wiem że 8 dnia od miesiączki rozpoczyna się opakowanie tylko nie wiem, od którego mam liczyć jako 1dzień miesiączki ... Tj napisałam 28czerwca powinnam dostać,a dostałam 40 min po północy. Mam to liczyć jako 28 czerwca ,czy już 29 ? Bo skoro od 28 to dziś ,a właściwie teraz powinnam wziąć tą tabletkę.
Finegra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 19:50   #2675
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Finegra Pokaż wiadomość
Tak , wiem że 8 dnia od miesiączki rozpoczyna się opakowanie tylko nie wiem, od którego mam liczyć jako 1dzień miesiączki ... Tj napisałam 28czerwca powinnam dostać,a dostałam 40 min po północy. Mam to liczyć jako 28 czerwca ,czy już 29 ? Bo skoro od 28 to dziś ,a właściwie teraz powinnam wziąć tą tabletkę.
Ja nadal nie rozumiem... Po co ci wiedziec, który to pierwszy dzień miesiączki? Przecież to cię nie powinno interesować jeśli chodzi o rozpoczęcie kolejnego opakowania?
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 21:16   #2676
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Finegra Pokaż wiadomość
Tak , wiem że 8 dnia od miesiączki rozpoczyna się opakowanie tylko nie wiem, od którego mam liczyć jako 1dzień miesiączki ... Tj napisałam 28czerwca powinnam dostać,a dostałam 40 min po północy. Mam to liczyć jako 28 czerwca ,czy już 29 ? Bo skoro od 28 to dziś ,a właściwie teraz powinnam wziąć tą tabletkę.
Kobieto, nie rozpoczynasz opakowania 8 dnia miesiączki, tylko ósmego dnia przerwy! A tu jest zasadnicza różnica. W innym przypadku nie jesteś zabezpieczona. Potem się dziwie, że czytam porty "wpadka przy tabletkach anty" masakra.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 10:34   #2677
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne-wymioty

I tak nie bierzesz już następnej, więc po prostu zaczęłaś szybciej przerwę.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 13:52   #2678
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
1 dzień cyklu - branie tabletek a brązowe plamienia

po jakimś czasie wracam do pigułek antykoncepcyjnych, cykle znowu mam nieregularne więc nie do końca można określić kiedy powinien się rozpcoząć. dzisiaj pojawiło się ciemne, brązowe plamienie i się zastanawiam czy dzisiaj przyjąć pierwszą tabletkę czy poczekać aż "okres się rozkręci" i wtedy przyjąć pierwszą? ostatnio miałam właśnie tak, że 2-3 dni były takie plamienia a potem "normalny" okres i nie wiem czy czekać czy teraz przyjąć tę tabletkę.... proszę o rady! moj lekarz jest na urlopie więc nie mam kogo się spytać.
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 14:15   #2679
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: 1 dzień cyklu - branie tabletek a brązowe plamienia

Moim zdaniem możesz już dzisiaj wziać, bo plamienie to początek okresu przecież. Jesli zas weźmiesz później, gdy pojawi się normalna krew, to pamiętaj, że przez pierwszy tydzień-dwa aby sie jeszcze dodatkowo zabezpieczać.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 14:37   #2680
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: 1 dzień cyklu - branie tabletek a brązowe plamienia

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Moim zdaniem możesz już dzisiaj wziać, bo plamienie to początek okresu przecież. Jesli zas weźmiesz później, gdy pojawi się normalna krew, to pamiętaj, że przez pierwszy tydzień-dwa aby sie jeszcze dodatkowo zabezpieczać.
też się zgadam.
od razu jak pojawia się plamienie trzeba brać pierwszą tabletkę.
a nie czekać niewiadomo na co.
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 16:59   #2681
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: 1 dzień cyklu - branie tabletek a brązowe plamienia

Dokładnie jak wyżej, nie liczy się obfitość i jakość krwawienia/plamienia, ale że jest.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 17:06   #2682
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: 1 dzień cyklu - branie tabletek a brązowe plamienia

Dzieki serdeczne za odpowiedzi! w takim razie biorę
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 17:14   #2683
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: 1 dzień cyklu - branie tabletek a brązowe plamienia

Wątek o w zasadzie - tym samym problemie
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=627306

Inna kwestia - nie możesz zasięgnąć porady u jakiekolwiek ginekologa skoro akurat Twojego nie ma?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 18:39   #2684
magda170325
Wtajemniczenie
 
Avatar magda170325
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 492
Dot.: 1 dzień cyklu - branie tabletek a brązowe plamienia

Jezu dziewczyny wy na serio takie ciemne jesteście?

Pierwszą tabletkę masz wziąć jak pojawi Ci się KREW.
KREW JEST CZERWONA.

Ja na samym początku też mam te brązowe plamienia,
ale mi ginekolog kazała wziąć pierwszą tabletkę jak pojawi się
CZYSTA KREW, a nie brązowe plamienie :/
magda170325 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 18:50   #2685
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: 1 dzień cyklu - branie tabletek a brązowe plamienia

Magda, wyobraź sobie, że ja ciemna nie jestem, bo biorę antyki i doskonale wiem jak to wtedy wygląda. Okres to okres, jednym zajmuje dłużej, żeby się rozkręcił. Ja sama miewałam takie jednodniowe plamienie, nim się rozkręciło na żywą krew i wiesz co, każdy ginekolog mi mówił, że to początek okresu, bo jako nastolatka byłam również zaniepokojona.

Do tego, moje krwawienia z odstawienia wyglądają podobnie. Jeden dzień na brązowe plamienie, reszta czerwona, koniec brązowy.

Chyba lepiej łyknąć szybciej niż potem ryzykować ewentualną wpadką.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 18:57   #2686
magda170325
Wtajemniczenie
 
Avatar magda170325
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 492
Dot.: 1 dzień cyklu - branie tabletek a brązowe plamienia

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Magda, wyobraź sobie, że ja ciemna nie jestem, bo biorę antyki i doskonale wiem jak to wtedy wygląda. Okres to okres, jednym zajmuje dłużej, żeby się rozkręcił. Ja sama miewałam takie jednodniowe plamienie, nim się rozkręciło na żywą krew i wiesz co, każdy ginekolog mi mówił, że to początek okresu, bo jako nastolatka byłam również zaniepokojona.

Do tego, moje krwawienia z odstawienia wyglądają podobnie. Jeden dzień na brązowe plamienie, reszta czerwona, koniec brązowy.

Chyba lepiej łyknąć szybciej niż potem ryzykować ewentualną wpadką.
Ja jakoś wzięłam tak jak napisałam i wpadki nie ma.
I 1 tabletkę powinno się wziąć jak pojawi się krwawienie,
a nie plamienie
magda170325 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 19:44   #2687
_ Kasia _
Przyczajenie
 
Avatar _ Kasia _
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 7
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cześć... Jestem tu nowa... I mam pytanie... Od razu przyznaję, że nie przeczytałam całego tematu (ogromny!) - poległam na 14 str i zaczęłam od 80... Nie użyłam też wyszukiwarki, ponieważ do niej wpisuje się hasła, a mojego pytania w jednym słowie zawrzeć nie potrafię. Mam jednak wrażenie, że i tak nikt tak skomplikowanego problemu nie ma...
Do rzeczy...
Od 9 miesięcy biorę tabletki anty (midiana), jednak zastanawiam się nad zmianą metody antykoncepcji (nie samych tabletek, bo w sumie dobrze służą). (Od razu dodam, że pod koniec wakacji wybieram się do ginekolożki, ale wolę mieć już jakąś wiedzę...)
Nie chcę ich brać ponieważ z chłopakiem widuję się rzadko (80 km ;() i jak już się spotykamy to nie za bardzo wychodzi - przypałętały się swego czasu grzybki, wyleczyłam, ale ból pozostał. W ten sposób tylko się niepotrzebnie truję... Nie chcę z tego powodu żadnej antykoncepcji hormonalnej... Również dlatego, że chcemy mieć kiedyś maleństwo, a perspektywa czekania rok (lub nawet dwóch po zastrzykach!), aż będzie pewność urodzenia zdrowego dziecka mnie przeraża... Prezerwatyw stosować nie chcę z powodu tego bólu - na pewno by podrażniały. :/ A pzt, ani ja, ani chłopak chyba byśmy się nie odważyli udać po nie do apteki... Mamy też nie wyślę, bo i tak jej współczuję świadomości co robimy gdy wychodzi i wiedzy, że daje na to kasę... Spirala też odpada, bo w ciąży nie byłam (na szczęście!). Moje Słonko twierdzi, że może na razie wg przestać próbować, ale nie chcę sytuacji, że jak się już zdecydujemy na maleństwo, to przez rok będziemy walczyć o udany stosunek i jeszcze nie zawsze się za pierwszym razem w ciążę zachodzi... Nie wiem co robić. Może przeoczyłam jakąś metodę? pomóżcie, proszę... Nie musi być to jakieś super zabezpieczenie, bo jak już mówiłam, rzadko mamy okazję i i tak nie wychodzi... A poza tym nawet jak byśmy wpadli to by tragedii nie było, bo w sumie oboje już chcemy maluszka, tylko nie możemy (głupia szkoła!), a i mama od paru lat zapewnia, że w razie czego by pomogła (uwielbia dzieci). Jednak metody naturalne też odpadają, bo jak już się uda spotkać to patrzenie czy są dni płodne byłoby wkurzające... :/ Jestem w totalnej kropce. ;( Pomóżcie...
Ale się rozpisałam... przynajmniej jakaś odskocznia od pominiętych tabletek...
(Wysłałam to jako odp na ostatni post. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, więc z góry proszę o wybaczenie)
_ Kasia _ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 20:11   #2688
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: 1 dzień cyklu - branie tabletek a brązowe plamienia

Pierwszą tabletkę łykałam jak miałam plamienie i też wpadki nie było (i wcale nie zabezpieczałam się). Wyjaśnij mi w takim razie dlaczego mówimy na krwawienie z odstawienia krwawienie, jeśli sporo kobiet ma zwykłe plamienie, hm? To jest krew, bo do cholery co innego może się wydzielać.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 21:33   #2689
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: 1 dzień cyklu - branie tabletek a brązowe plamienia

Lia89, a co ma do rzeczy jak wyglądają twoje krwawienia z odstawienia?
Karolka zaczyna brać antyki po przerwie, czeka więc na naturalny okres. Na takie samo pytanie odpowiedziałam w cytowanym przez Viki wątku: pierwszą tabletkę przyjmuje się gdy wystąpi krwawienia, ponieważ plamienia to jeszcze poprzedni cykl. Nawet w ulotkach, do których uwielbiacie odsyłać jest napisane wyraźnie: tabletkę przyjąć w pierwszym dni cyklu, czyli w pierwszym dniu miesiączki (zacytowane z Daylette - w innych wygląda to podobnie).
Ulotki dopuszczają też możliwość rozpoczęcia przyjmowania antyków miedzy 2 a 5 dniem cyklu, z informacją o dodatkowym zabezpieczeniu. Może jest to opcja dla "niezdecydowanych:...
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 21:51   #2690
zlosnica89
Raczkowanie
 
Avatar zlosnica89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 212
Dot.: 1 dzień cyklu - branie tabletek a brązowe plamienia

Parę dni temu miałam ten sam problem,bo miałam zacząć nowe opakowanie po kilku miesiącach przerwy. Dostałam plamienia w dniu,w którym powinnam dostać okres,więc za okres to uznałam,ale jak się na dniach okazało,to było TYLKO plamienie,a nie miesiączka Wyszło na to,że zaczęłam brać tabletki w złym momencie,prawdopodobnie w połowie cyklu.
Teraz ciekawa jestem,co z tego wyniknie...

Jeśli ci się nie spieszy z braniem tabletek to poczekaj jeszcze by być pewnym. Jakbym wiedziała,że mój organizm takie psikusy mi wali,to bym poczekała jeszcze parę tygodni,aż się pojawi normalna miesiączka
zlosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 00:41   #2691
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Finegra Pokaż wiadomość
Tak , wiem że 8 dnia od miesiączki rozpoczyna się opakowanie tylko nie wiem, od którego mam liczyć jako 1dzień miesiączki ... Tj napisałam 28czerwca powinnam dostać,a dostałam 40 min po północy. Mam to liczyć jako 28 czerwca ,czy już 29 ? Bo skoro od 28 to dziś ,a właściwie teraz powinnam wziąć tą tabletkę.
czy ja dobrze czytam
nowe opakowanie rozpoczynasz po 7miu dniach od przyjęcia ostatniej pigułki z poprzedniego opakowania. krwawienie nie ma tu nic do rzeczy.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 10:23   #2692
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez _ Kasia _ Pokaż wiadomość
Cześć... Jestem tu nowa... I mam pytanie... Od razu przyznaję, że nie przeczytałam całego tematu (ogromny!) - poległam na 14 str i zaczęłam od 80... Nie użyłam też wyszukiwarki, ponieważ do niej wpisuje się hasła, a mojego pytania w jednym słowie zawrzeć nie potrafię. Mam jednak wrażenie, że i tak nikt tak skomplikowanego problemu nie ma...
Do rzeczy...
Od 9 miesięcy biorę tabletki anty (midiana), jednak zastanawiam się nad zmianą metody antykoncepcji (nie samych tabletek, bo w sumie dobrze służą). (Od razu dodam, że pod koniec wakacji wybieram się do ginekolożki, ale wolę mieć już jakąś wiedzę...)
Nie chcę ich brać ponieważ z chłopakiem widuję się rzadko (80 km ;() i jak już się spotykamy to nie za bardzo wychodzi - przypałętały się swego czasu grzybki, wyleczyłam, ale ból pozostał. W ten sposób tylko się niepotrzebnie truję... Nie chcę z tego powodu żadnej antykoncepcji hormonalnej... Również dlatego, że chcemy mieć kiedyś maleństwo, a perspektywa czekania rok (lub nawet dwóch po zastrzykach!), aż będzie pewność urodzenia zdrowego dziecka mnie przeraża... Prezerwatyw stosować nie chcę z powodu tego bólu - na pewno by podrażniały. :/ A pzt, ani ja, ani chłopak chyba byśmy się nie odważyli udać po nie do apteki... Mamy też nie wyślę, bo i tak jej współczuję świadomości co robimy gdy wychodzi i wiedzy, że daje na to kasę... Spirala też odpada, bo w ciąży nie byłam (na szczęście!). Moje Słonko twierdzi, że może na razie wg przestać próbować, ale nie chcę sytuacji, że jak się już zdecydujemy na maleństwo, to przez rok będziemy walczyć o udany stosunek i jeszcze nie zawsze się za pierwszym razem w ciążę zachodzi... Nie wiem co robić. Może przeoczyłam jakąś metodę? pomóżcie, proszę... Nie musi być to jakieś super zabezpieczenie, bo jak już mówiłam, rzadko mamy okazję i i tak nie wychodzi... A poza tym nawet jak byśmy wpadli to by tragedii nie było, bo w sumie oboje już chcemy maluszka, tylko nie możemy (głupia szkoła!), a i mama od paru lat zapewnia, że w razie czego by pomogła (uwielbia dzieci). Jednak metody naturalne też odpadają, bo jak już się uda spotkać to patrzenie czy są dni płodne byłoby wkurzające... :/ Jestem w totalnej kropce. ;( Pomóżcie...
Ale się rozpisałam... przynajmniej jakaś odskocznia od pominiętych tabletek...
(Wysłałam to jako odp na ostatni post. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, więc z góry proszę o wybaczenie)
Ile macie lat, że się wstydzicie isc kupic prezerwatywy? Skoro uprawiacie seks to chyba jesteście na tyle odważni by je kupic. Nie rozumiem takiego zachowania

A poza tym sama sobie odpowiedziałaś- nie chcesz hormonów, nie chcesz prezerwatyw, spirali, metod naturalnych. To co mamy ci jeszcze powiedziec?
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 11:06   #2693
Margarita94
Zakorzenienie
 
Avatar Margarita94
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Koniec świata :)
Wiadomości: 27 365
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Ale że jak? :O czy ja zrozumiałam, czy ty liczysz 7 dni przerwy od krwawienia? albo wytłumacz o co chodzi, bo nie wiadomo.
Nowe opakowanie tabletek rozpoczynasz zawsze tego samego dnia tygodnia, po 7 dniowej przerwie, ósmego dnia.
Na konkretnym przykładzie. Czyli jeśli ktoś kończy opakowanie i ostatnią tabletke zażywa 1lipca (niedziela) to nowe opakowanie zaczyna brać 8 lipca (niedziela) ? czy 9 (poniedziałek) ? Bo ja już się gubie.. Nie krzyczcie
__________________
'Nie narzekaj że masz pod górkę skoro zmierzasz na szczyt'
Kobieta
Narzeczona



Margarita94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 12:30   #2694
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Jeżeli ostatnia tabletka przypada na 1.07 niedziela, to przerwę zaczynasz od poniedziałku, odliczasz 7dni i 8 przyjmujesz tabsa:
1 pon
2 wt
3 śr
4 czw
5 pt
6 sob
7 ndz

8 pon bierzesz tabletkę.

Już jaśniej chyba się nie da :P
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 12:39   #2695
isabel992
Przyczajenie
 
Avatar isabel992
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Witam wszystkich. Mam tylko jedno małe pytanko. Dzisiaj dostałam okres i zaczęłam pierwszy raz brać tabletki. Czy coś się dzieje po zużyciu pierwszej tabletki? Coś z okresem, przestane krwawić może czy coś?
isabel992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 12:46   #2696
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Generalnie jest chyba tak, ze jest po prostu mniej obfity, np. U mnie z 7 dni skrocil sie do 4 i krawilalam dużo dużo mniej
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 12:49   #2697
isabel992
Przyczajenie
 
Avatar isabel992
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Aha dzięki moj trwa okolo 5 dni więc zobaczymy. Czyli generalnie wszystko zalezy od organizmu
isabel992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 12:51   #2698
Margarita94
Zakorzenienie
 
Avatar Margarita94
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Koniec świata :)
Wiadomości: 27 365
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez isabel992 Pokaż wiadomość
Aha dzięki moj trwa okolo 5 dni więc zobaczymy. Czyli generalnie wszystko zalezy od organizmu
i tak bardzo brzuch nie boli


Arya dziękuje
__________________
'Nie narzekaj że masz pod górkę skoro zmierzasz na szczyt'
Kobieta
Narzeczona



Margarita94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 12:54   #2699
isabel992
Przyczajenie
 
Avatar isabel992
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

ooo to fajnie by było bo zawsze umieram z bólu
isabel992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 12:56   #2700
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: 1 dzień cyklu - branie tabletek a brązowe plamienia

Cytat:
Napisane przez magda170325 Pokaż wiadomość
Jezu dziewczyny wy na serio takie ciemne jesteście?

Pierwszą tabletkę masz wziąć jak pojawi Ci się KREW.
KREW JEST CZERWONA.
Koleżanko szanowna.
Otóż przyjmij do wiadomości, że krew nie zawsze jest czerwona, gdy wydostaje się z naszego ciała.
Krew miesiączkowa może być w różnych barwach - od czerwonej, przez bordową aż do ciemno brązowej. Czysto czerwona jest jedynie krew prosto z tętnicy. Krew żylna jest znacznie ciemniejsza, a krwawienie z przewodu pokarmowego może byc nawet praktycznie czarne.

I mimo wszystko proponowałabym odrobinę więcej kultury, co by nie było zdziwienia, jak ostrzeżenie pójdzie
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 16:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.