Vademecum antykoncepcji! - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-27, 12:17   #2851
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Monii07 Pokaż wiadomość
jakoś wcześniej się na tym nie zastanawiałam dopiero rano o tym pomyślałam, że biorę tabletki codziennie o tej samej godzinie tuż po obudzeniu, czyli na czczo. A więc zawsze przed śniadaniem, które też zdarza mi się jeść godzinę później, to raczej nie ma wpływu na ich skuteczność nie?
przepraszam, że tak pytam ale to dopiero moje pierwsze opakowanie i boję się, że coś ominę i zawale ich działanie
Nie ma
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 12:43   #2852
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Wszystko ok tez tak biorę od ponad roku i w ciąży nie jestem ;p
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 09:12   #2853
SekretnaX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 44
Czy sama prezerwatywa wystarczy?

Witam. Od niedawna planuję rozpocząć współżycie z moim chłopakiem. Mam już prawie 18 lat. Zastanawiałam się nad wyborem metody antykoncepcyjnej. I tu pytanie do Was: czy sama prezerwatywa odpowiednio założona i używana wystarczy by zapobiec ciąży? Nie chcę używać leków hormonalnych, gdyż słyszałam że bardzo często mają one różne skutki uboczne. Co do globulek, pianek itd. też nie jestem przekonana. Jakie prezerwatywy mają największą skuteczność i czy one same wystarczą? Tzn. zawierające jakiś środek plemnikobójczy czy zupełnie zwykłe? Proszę o porady, to mój pierwszy raz, chcę żeby było wspaniale i najważniejsze bez stresu że bedzie wpadka.
SekretnaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 09:29   #2854
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy sama prezerwatywa wystarczy?

Cytat:
Napisane przez SekretnaX Pokaż wiadomość
Witam. Od niedawna planuję rozpocząć współżycie z moim chłopakiem. Mam już prawie 18 lat. Zastanawiałam się nad wyborem metody antykoncepcyjnej. I tu pytanie do Was: czy sama prezerwatywa odpowiednio założona i używana wystarczy by zapobiec ciąży? Nie chcę używać leków hormonalnych, gdyż słyszałam że bardzo często mają one różne skutki uboczne. Co do globulek, pianek itd. też nie jestem przekonana. Jakie prezerwatywy mają największą skuteczność i czy one same wystarczą? Tzn. zawierające jakiś środek plemnikobójczy czy zupełnie zwykłe? Proszę o porady, to mój pierwszy raz, chcę żeby było wspaniale i najważniejsze bez stresu że bedzie wpadka.
Prezerwatywa jest skutecznym środkiem antykoncepcyjnym, choć oczywiście, jak żadna metoda antykoncepcyjna nie ma stuprocentowej pewności.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 09:32   #2855
FD_nika
Raczkowanie
 
Avatar FD_nika
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: 7 niebo :*
Wiadomości: 381
Dot.: Czy sama prezerwatywa wystarczy?

Jesli jest dobrze zalozona i zachowane wszystkie zalecenia jej uzywania to chroni przed ciaza w 99% ja tez wybralam te metode nigdy nie bylam za antykoncepcja hormonalna
__________________
Ciało jest moją świątynią a rodzina bogiem....
FD_nika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 09:49   #2856
SekretnaX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 44
Dot.: Czy sama prezerwatywa wystarczy?

Wiadomo, że nie chroni w 100%, tak to tylko pełna abstynencja seksualna. Jednak mam wątpliwości, czy prezerwatywa nie uszkodzi sie w jakiś sposób. Lateks jest bardzo cienki i wydaje mi się że łatwo można go przerwać. Aha i jeszcze taka jedna wątpliwość: jeśli partner ma założoną (prawidłowo) prezerwatywę to czy podczas wytrysku sperma nie wydostanie się jej górną częścią? Czy nawet przy bardzo obfitym wytrysku może się to zdarzyć czy nie ma takiej możliwości?
SekretnaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 09:52   #2857
FD_nika
Raczkowanie
 
Avatar FD_nika
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: 7 niebo :*
Wiadomości: 381
Dot.: Czy sama prezerwatywa wystarczy?

Jesli jest zalozona prawidlowo to nie ma takiej mozliwosci...u mnie przynajmniej przez wiele lat sie nic takiego nie zdazyło
__________________
Ciało jest moją świątynią a rodzina bogiem....
FD_nika jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 09:55   #2858
paulinka_47
Rozeznanie
 
Avatar paulinka_47
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 759
Dot.: Czy sama prezerwatywa wystarczy?

Nie wydostanie się gorną częścia, bo temu zapobiega zbiorniczek na końcu gumki. Poza tym podstawa penisa, na której jest zakończenie założonej gumki jest poza twoją pochwą, ale w sumie to bez znaczenia, bo i tak tamtędy nie wydostanie się. Najważniejsze to ją dobrze założyć

I nie tak latwo o uszkodzenie, spróbuj napełnić gumkę wodą, w końcu pęknie, ale dopiero kiedy będzie mniej więcej wielkośći hmm... małej głowy? cos takiego A takiego wytrysku to nawet superman nie ma :P I nie jest latwo ją uszkodzić, przecież one są testowane przez producentów. Sama używam i się nie zawiodłam. Stosuję durexy jakby coś
paulinka_47 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 10:05   #2859
SekretnaX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 44
Dot.: Czy sama prezerwatywa wystarczy?

Dzięki wam wielki za cenne porady Czyli wystarczy ją tylko dobrze założyć i wtedy naprawdę trudno zajść w ciążę? A jeśli będziemy współżyć w dni płodne (u mnie to jest ogromny misz-masz, bardzo nieregularne miesiączki i naprawdę trudno jest mi się zorientować kiedy wypadają te dni płodne) oczywiście z prezerwatywą to wzrasta wtedy możliwość zapłodnienia? Tzn. że nawet mimo użycia wtedy gumki może być wpadka?
SekretnaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 10:08   #2860
FD_nika
Raczkowanie
 
Avatar FD_nika
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: 7 niebo :*
Wiadomości: 381
Dot.: Czy sama prezerwatywa wystarczy?

nie ... od tego sa prezerwatywy
__________________
Ciało jest moją świątynią a rodzina bogiem....
FD_nika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 10:17   #2861
SekretnaX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 44
Dot.: Czy sama prezerwatywa wystarczy?

Ehe spoko, to ostatnie moje pytanie to raczej niezbyt przemyślane. Dzięki za porady, przekonaliście/łyście mnie do skuteczności gumek :P
SekretnaX jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 10:18   #2862
FD_nika
Raczkowanie
 
Avatar FD_nika
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: 7 niebo :*
Wiadomości: 381
Dot.: Czy sama prezerwatywa wystarczy?

Spoko po to jestesmy lepiej pytac niz sie potem schizowac lub zalowac
__________________
Ciało jest moją świątynią a rodzina bogiem....
FD_nika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 18:22   #2863
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Czy sama prezerwatywa wystarczy?

Cytat:
Napisane przez SekretnaX Pokaż wiadomość
Wiadomo, że nie chroni w 100%, tak to tylko pełna abstynencja seksualna. Jednak mam wątpliwości, czy prezerwatywa nie uszkodzi sie w jakiś sposób. Lateks jest bardzo cienki i wydaje mi się że łatwo można go przerwać. Aha i jeszcze taka jedna wątpliwość: jeśli partner ma założoną (prawidłowo) prezerwatywę to czy podczas wytrysku sperma nie wydostanie się jej górną częścią? Czy nawet przy bardzo obfitym wytrysku może się to zdarzyć czy nie ma takiej możliwości?
Trzeba pamiętać o kilku zasadach: nie otwieramy gumki nożyczkami czy zębami, rozrywamy opakowanie palcami, gumkę przesuwamy na dół opakowania (jeżeli masz długie paznokcie gumkę niech otwiera i nakłada chłopak), sprawdzić datę ważności, nie nosimy gumki w ciasnych kieszeniach spodni czy w portfelu, nie wystawiamy na działanie cieplne, używamy tylko ze specjalnymi środkami przeznaczonymi do gumek (nie wolno ich smarować żadnymi kremami czy oliwkami).
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 18:48   #2864
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Gumek nie używam ale na woodstocku uczyli aby przytrzymać "zbiorniczek" podczas nakładania aby tam nie było powietrza i nie pękła kiedy już znajdzie sie tam sperma
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 19:07   #2865
paulinka_47
Rozeznanie
 
Avatar paulinka_47
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 759
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Heh, trzymanie zbiorniczka to wydaje mi się podstawa. Bez tego wszystkie inne starania i tak może szlag trafić. Trzeba o tym pamiętać!
paulinka_47 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 19:24   #2866
evikus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 165
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

A jak jest gdy np uprawiało się seks wczoraj lub 2 dni temu a zachorowalismy i dostalismy antybiotyk. Stosunek jest zabezpieczony? To mnie zastanawia:P
evikus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 19:27   #2867
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

A co ma jedno do drugiego? To nie tabletki, żeby antybiotyk wpływał na ich metabolizm... Chyba, że łykasz tabletki (bo nie napisałaś) - wtedy powinno się odczekać dwie doby.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 19:38   #2868
evikus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 165
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Skoro to vademecum antykoncepcji to chyba wiadomo ze coś biorę tak? Tabletki
evikus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 19:43   #2869
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Nie napisałaś, że coś bierzesz. Przeczytaj uważnie swój poprzedni post. Nie wynika z niego jasno jakiej użyliście formy antykoncepcji. Ja nie potrafię czytać w myślach.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 21:47   #2870
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez evikus Pokaż wiadomość
A jak jest gdy np uprawiało się seks wczoraj lub 2 dni temu a zachorowalismy i dostalismy antybiotyk. Stosunek jest zabezpieczony? To mnie zastanawia:P
tak jest zabezpieczony, było o tym milion razy: antybiotyk nie działa wstecz, stosunki sprzed niego są zabezpieczone
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-29, 14:39   #2871
halkatla0101
Raczkowanie
 
Avatar halkatla0101
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 37
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Ostatnio zaczęła mnie nurtować kwestia tego jak dokładnie działają tabletki anty. Może mi to ktoś łatwo wytłumaczyć, ponieważ przeglądając informacje z różnych stron internetowych, wydaje mi się, że pewne kwestię się wzajemnie wykluczają, a jestem z ludzi, którzy wolą 3 razy zapytać i zrozumieć, a nie udawać, że się coś wie. Ogólnie rzecz biorąc tabletki hamują jajeczkowanie i uwalnianie komórki jajowej z jajnika na poziomie przysadki mózgowej tak? I zagęszczają śluz, żeby plemniki nie dostały się do komórki jajowej. Tak więc skoro komórka się nie uwalnia z jajnika, bo tabletki to blokują to jak plemniki mają się do do niej dostać, skoro nie zostaje uwolniona? Może tak być, że jednak mimo anty komórka się uwolni z jajnika i to zagęszczanie śluzu to tak na wszelki wypadek jakby z tamtym nie poszło? ;p
Z góry dzięki za wyjaśnienie działania :3
I jeszcze jak to jest z metodami NPR podczas antykoncepcji hormonalnej?
Zmiana położenia szyjki macicy i konsystencji śluzu, ale przede wszystkim ta szyjka macicy mnie interesuje. Jej "ruchy" powoduje zmiana ilośći hormonów przecież, estrogenów. A czy przy tabletkach poziom hormonów nie jest na tym samym poziomie? Czy mimo antykoncepcji szyjka macicy zmienia położenie i tak dalej?
Mam nadzieję, że mnie nikt nie wyśmieje za może i głupie pytania :3

Edytowane przez halkatla0101
Czas edycji: 2012-08-29 o 18:11
halkatla0101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 00:57   #2872
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez halkatla0101 Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczęła mnie nurtować kwestia tego jak dokładnie działają tabletki anty. Może mi to ktoś łatwo wytłumaczyć, ponieważ przeglądając informacje z różnych stron internetowych, wydaje mi się, że pewne kwestię się wzajemnie wykluczają, a jestem z ludzi, którzy wolą 3 razy zapytać i zrozumieć, a nie udawać, że się coś wie. Ogólnie rzecz biorąc tabletki hamują jajeczkowanie i uwalnianie komórki jajowej z jajnika na poziomie przysadki mózgowej tak? I zagęszczają śluz, żeby plemniki nie dostały się do komórki jajowej. Tak więc skoro komórka się nie uwalnia z jajnika, bo tabletki to blokują to jak plemniki mają się do do niej dostać, skoro nie zostaje uwolniona? Może tak być, że jednak mimo anty komórka się uwolni z jajnika i to zagęszczanie śluzu to tak na wszelki wypadek jakby z tamtym nie poszło? ;p
Z góry dzięki za wyjaśnienie działania :3
I jeszcze jak to jest z metodami NPR podczas antykoncepcji hormonalnej?
Zmiana położenia szyjki macicy i konsystencji śluzu, ale przede wszystkim ta szyjka macicy mnie interesuje. Jej "ruchy" powoduje zmiana ilośći hormonów przecież, estrogenów. A czy przy tabletkach poziom hormonów nie jest na tym samym poziomie? Czy mimo antykoncepcji szyjka macicy zmienia położenie i tak dalej?
Mam nadzieję, że mnie nikt nie wyśmieje za może i głupie pytania :3

Jeśli bierzesz dobrze tabletki to nie ma opcji aby odblokowało sie jajeczkowanie to zagęszczanie śluzu jest jednym z obszarów na które działają tabletki. Co się przydaje w sytuacjach kryzysowych kiedy np. zapomni sie tabletki
NPR nic Ci nie da bo masz sztuczny cykl i nie masz jajeczkowania ;]
Ostatnie nie wiem o co Ci chodzi
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 07:30   #2873
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez halkatla0101 Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczęła mnie nurtować kwestia tego jak dokładnie działają tabletki anty. Może mi to ktoś łatwo wytłumaczyć, ponieważ przeglądając informacje z różnych stron internetowych, wydaje mi się, że pewne kwestię się wzajemnie wykluczają, a jestem z ludzi, którzy wolą 3 razy zapytać i zrozumieć, a nie udawać, że się coś wie. Ogólnie rzecz biorąc tabletki hamują jajeczkowanie i uwalnianie komórki jajowej z jajnika na poziomie przysadki mózgowej tak? I zagęszczają śluz, żeby plemniki nie dostały się do komórki jajowej. Tak więc skoro komórka się nie uwalnia z jajnika, bo tabletki to blokują to jak plemniki mają się do do niej dostać, skoro nie zostaje uwolniona? Może tak być, że jednak mimo anty komórka się uwolni z jajnika i to zagęszczanie śluzu to tak na wszelki wypadek jakby z tamtym nie poszło? ;p
Z góry dzięki za wyjaśnienie działania :3
Tak, może być tak, że mimo brania tabletek antykoncepcyjnych, zostanie uwolniona komórka jajowa. Tabletki nie dają stuprocentowej ochrony przed ciążą. Ale są bardzo skuteczne (mówi się o skuteczności na poziomie 99,7%, jeśli się prawidłowo stosuje tabletki).
Jeśli komórka jajowa zostanie uwolniona, to zwykle działa drugi mechanizm, o którym piszesz: zagęszczenie śluzu, który nie pozwala plemnikom dotrzeć do komórki jajowej.
Część źródeł mówi jeszcze o trzecim działaniu tabletek, czyli o uniemożliwieniu zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej, jeśli już dojdzie do owulacji i komórka jajowa zostanie zapłodniona.

Cytat:
I jeszcze jak to jest z metodami NPR podczas antykoncepcji hormonalnej?
Zmiana położenia szyjki macicy i konsystencji śluzu, ale przede wszystkim ta szyjka macicy mnie interesuje. Jej "ruchy" powoduje zmiana ilośći hormonów przecież, estrogenów. A czy przy tabletkach poziom hormonów nie jest na tym samym poziomie? Czy mimo antykoncepcji szyjka macicy zmienia położenie i tak dalej?
NPR to Naturalne Planowanie Rodziny. Polega na obserwowaniu temperatury, śluzu i ewentualnie właśnie szyjki macicy, ale to ma sens TYLKO przy naturalnym cyklu. Jak się bierze tabletki, to de facto nie ma cyklu, bo nie ma owulacji. Tak więc NPR i tabletki hormonalne się wykluczają. Nie można stosować jednocześnie i tego, i tego.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 08:27   #2874
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Nikt mi nie wmówi, że biorąc prawidłowo tabletki może przypadkiem uwolnić się komórka jajowa! Nawet mój ginekolog tak twierdzi, a ten człowiek niejedno już w życiu przeszedł i ma trochę doświadczenia (jakieś 30+ lat). Ten śluz jest po to, by w razie zapomnienia tabletki (np. w 1 tygodniu) była szansa, że nie dojdzie do zapłodnienia w razie uwolnienia jajeczka przez zaniedbanie kobiety.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 08:44   #2875
beatkqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 178
tabletki antykoncepcyjne

pewnie kiedyś już ktoś zadał to pytanie ale przyznam szczerze że nie chce mi się przeglądać wszystkich postów w szukaniu odpowiedzi.
Moje pytanie brzmi tak: jeżeli tabl anty weźmie się od pierwszego dnia cyklu to jest się zabezpieczonym od pierwszej tabl. Miesiączkę dostałam rano ok godz.8 a pierwszą tabl wzięłam wieczorek o 21:30 i tak biorę codziennie. Można to zaliczyć jako pierwszy dzień cyklu? jestem zabezpieczona od pierwszej tabletki?
beatkqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 08:49   #2876
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Nikt mi nie wmówi, że biorąc prawidłowo tabletki może przypadkiem uwolnić się komórka jajowa! Nawet mój ginekolog tak twierdzi, a ten człowiek niejedno już w życiu przeszedł i ma trochę doświadczenia (jakieś 30+ lat). Ten śluz jest po to, by w razie zapomnienia tabletki (np. w 1 tygodniu) była szansa, że nie dojdzie do zapłodnienia w razie uwolnienia jajeczka przez zaniedbanie kobiety.
Skuteczność tabletek, to nie 100%, lecz 99,7% (przy prawidłowym stosowaniu, bo przy tzw. typowym, jest to 92%). A skuteczność 99,7% oznacza, że jednak jest szansa na ciążę. A żeby była ciążą, to jednak komórka jajowa uwolnić się musi

A co do tego śluzu — to raczej taki dodatkowy przypadkowy bonus, a nie efekt celowego działania producentów tabletek antykoncepcyjnych. Po prostu gestagen zawarty w tabletkach nie tylko hamuje owulację (robi to wraz z estrogenem w tabletkach dwuskładnikowych), ale też zagęszcza śluz szyjkowy.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 08:59   #2877
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Nie sądzę. Oczywiste, że producent nigdy nie da gwarancji 100%, bo gdyby kobiety zachodziły w ciążę przez własną winę, to nikt im tego w sądzie przecież nie udowodni, a w efekcie firmy tabletkowe by bankrutowały. Podobnie z prezerwatywami przecież. Nie słyszałam jeszcze o żadnej kobiecie, która pomimo prawidłowego brania tabletek zaszła w ciążę. Uwierzę, jak zobaczę twarde dowody, w innym wypadku to bajki.

Nigdzie nie napisałam, że śluz był zamierzonym efektem producentów. Zmiana w hormonach nie musi wiązać się przecież tylko z hamowaniem jajeczka.

Edytowane przez Serenely
Czas edycji: 2012-08-30 o 09:01
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 09:00   #2878
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

To nie był 1dc, kto Ci kazał brać tę tabletkę, co? Na moje oko to wygląda jakbyś wzięła jakiegokolwiek innego dnia, a to wiąże się z brakiem ochrony przez pierwsze opakowanie. Nie ufałabym tym 12 godzinom, bo 1dc liczymy od momentu wystąpienia krwawienia, nie szybciej!

Poza tym, to że Ci się nie chce szukać na forum nie zwalnia Cię z obowiązku czytania ulotki tabletek!

Dodam jeszcze od siebie, że tak naprawdę nie wiesz czy to miesiączka. To może być już objaw brania tabletek - kobiety często mają skutki uboczne po rozpoczęciu antykoncepcji.

Edytowane przez Serenely
Czas edycji: 2012-08-30 o 09:04
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 15:45   #2879
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez beatkqa Pokaż wiadomość
pewnie kiedyś już ktoś zadał to pytanie ale przyznam szczerze że nie chce mi się przeglądać wszystkich postów w szukaniu odpowiedzi.
Moje pytanie brzmi tak: jeżeli tabl anty weźmie się od pierwszego dnia cyklu to jest się zabezpieczonym od pierwszej tabl. Miesiączkę dostałam rano ok godz.8 a pierwszą tabl wzięłam wieczorek o 21:30 i tak biorę codziennie. Można to zaliczyć jako pierwszy dzień cyklu? jestem zabezpieczona od pierwszej tabletki?
Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
To nie był 1dc, kto Ci kazał brać tę tabletkę, co? Na moje oko to wygląda jakbyś wzięła jakiegokolwiek innego dnia, a to wiąże się z brakiem ochrony przez pierwsze opakowanie. Nie ufałabym tym 12 godzinom, bo 1dc liczymy od momentu wystąpienia krwawienia, nie szybciej!

Poza tym, to że Ci się nie chce szukać na forum nie zwalnia Cię z obowiązku czytania ulotki tabletek!

Dodam jeszcze od siebie, że tak naprawdę nie wiesz czy to miesiączka. To może być już objaw brania tabletek - kobiety często mają skutki uboczne po rozpoczęciu antykoncepcji.
ja trochę nie rozumiem czemu dziewczyna ma nie być zabezpieczona? przecież okres dostała o 8 rano, a tabletkę wzięła o 21.30, no to nie minęły 24h, czyli 1dc to był. Jak dla mnie jest jak najbardziej zabezpieczona.

Chyba, że coś pominęłam lub te dwa cytaty wyżej się ze sobą nie łączą.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 16:04   #2880
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
ja trochę nie rozumiem czemu dziewczyna ma nie być zabezpieczona? przecież okres dostała o 8 rano, a tabletkę wzięła o 21.30, no to nie minęły 24h, czyli 1dc to był. Jak dla mnie jest jak najbardziej zabezpieczona.

Chyba, że coś pominęłam lub te dwa cytaty wyżej się ze sobą nie łączą.
Również nie wiem o czym Serenely pisze, beatqka wzięła tabletkę zgodnie z zaleceniami na ulotce - pierwszego dnia miesiączki. Wszystko ok, jest zabezpieczona od pierwszej tabletki.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 16:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.