Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-19, 12:51   #4171
WrednaMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar WrednaMyszka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 004
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dzięki dziewczyny za pomoc

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Ty jeszcze nie wiesz kiedy ja się denerwuję... Twoim pierwszym źródłem informacji jest ULOTKA, a nie to co gdzieś piszą. Mi lekarz często mówi, że coś wpływa, a tak naprawdę nie wpływa. W ciąży jeszcze nie jestem. Jak masz wątpliwości, to się zabezpieczaj.
I chyba wolę się nie dowiedzieć
Czytałam obydwie ulotki, ale jakoś dalej miałam wątpliwości.
__________________
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

WrednaMyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-19, 12:52   #4172
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Podczas wielokrotnego podawania flukonazolu należy zwrócic uwagę na możliwe oddziaływania następujące z następującymi lekami: (...) doustne środki antykoncepcyjne.

Tylko tyle
Flukonazol w dawkach 200 mg (i wyższych) podawanych wielokrotnie, zwieksza znaczaco stezenie etynyloestradiolu oraz niektórych prgestagenów (np.lewonorgestrelu) i w związku z tym może miec wpływ na skuteczność antykoncepcyjną preparatu (np.po nagłym odstawieniu)
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-19, 12:56   #4173
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dzięki, rozwiałaś nasze wątpliwości.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-19, 13:02   #4174
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

jest to np.napisane w charakterystyce produktu leczniczego (oczywiście jest tez opisywane w innej literaturze czy na konferencjach gin, ale z dostępnych ogólnie to w ChPL )
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-19, 14:43   #4175
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Flukonazol w dawkach 200 mg (i wyższych) podawanych wielokrotnie, zwieksza znaczaco stezenie etynyloestradiolu oraz niektórych prgestagenów (np.lewonorgestrelu) i w związku z tym może miec wpływ na skuteczność antykoncepcyjną preparatu (np.po nagłym odstawieniu)
Więc jeśli będę brała jedną przez 6 dni, to coś się stanie? I to jeszcze zaraz w pierwszym tygodniu?
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-19, 15:39   #4176
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

W czasie brania - nie. Ale po odstawieniu wskazane dodatkowe zabezpieczenie (chyba, że odstawienie zbiegnie sie z przerwa)
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 18:10   #4177
sharin5718
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Witam. Od ponad roku biorę Dianę. Od tygodnia byłam przeziębiona i uprawiałam z chłopakiem seks bez dodatkowych zabezpieczeń (tabletki zażwałam perfekcyjnie), ponieważ nie przyjmowałam antybiotyku ani też żadnego leku wpływającego na działanie diany (wg ulotki). Choroba nie minęła i dziś poszłam do lekarki- okazało się, że mam anginę i dostanę antybiotyk. Od razu poinformowałam lekarkę o przyjmowaniu anty- natomiast ta powiedziała, że nie tylko sam antybiotyk, ale już i sama infekcja (nawet zwykłe przeziębienie) wpłynęła na obniżenie skuteczności pigułek... Stąd moje pytania:
1) Czy naprawdę zwykłe przeziębienie lub też inna infekcja sama w sobie może wpłynąć na obniżenie skuteczności pigułek?.
2) Jeśli ostatni stosunek uprawiałam w sobotę, to kiedy bezpiecznie mogę zażyć antybiotyk?. (po 72h?)

I pojawiło się tu sporo uwag o tym ile należy się dodatkowo zabezpieczać po antybiotykach. Wg mojej lekarki, aż do końca cyklu, ponieważ dochodzi do rozregulowania go.

Prosze o odpowiedź

Edytowane przez sharin5718
Czas edycji: 2012-10-22 o 18:36
sharin5718 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 18:38   #4178
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Lekarka to idiotka. Infekcja nie wpływa na skuteczność antykoncepcji hormonalnej! To LEKI wpływają. Rety. Jak czytam nieraz wypowiedzi lekarzy, to wszystko mi opada. Takich to kretynów mamy w kraju.

Jeśli chodzi o pytanie drugie - zabezpieczenie w połączeniu z antybiotykiem nie działa wstecz, jednak warto odczekać dobę dla bezpieczeństwa. Wiadomo, jak koniec był w środku, to zawsze coś mogło zostać. Jeśli stosunek był w sobotę, nie masz się czym już martwić.

Zabezpieczenie jest jasne (mówi o tym ulotka) w przypadku antybiotykoterapii. Cały okres brania leku + 7 dni po. Jeśli wypada Ci to na przerwę, niestety pierwszy tydzień nowego blistra również.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 18:57   #4179
sharin5718
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dzięki wielkie ;*. Zawsze pogłebiałam swoją wiedzę na tematy mnie samej dotyczącej- stąd wiedziałam dokładnie o powiadomieniu w przypadku antybiotykoterapii i o tym, że warto sprawdzać skład leków. Natomiast dziś osłupiałam, gdy lekarka (niedosłownie) zasugerowała mi, że mogłam wpaść z powodu samej infekcji. Wg Niej podobna sytuacja jest w przypadku zmiany strefy czasowej i w sumie tu też nie jestem tego pewna- bez tabletek to oczywiste- ale z to w sumie inna sprawa.
sharin5718 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 19:05   #4180
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

A co ma strefa czasowa do zabezpieczenia hormonalnego? Zaraz mi szczena opadnie, srsly. Dobrze kminisz i trzymaj się swojej głowy, bo Ci lekarze to załamka. Mi też często mówią, że osłabia antybiotyk, ale oni mają serdecznie w poważaniu czy faktycznie wpływa czy nie, dlatego tak mówią. Zawsze sprawdzam interakcje na jednej mądrej stronie + ulotki leków i jeszcze nie zaciążyłam.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 22:27   #4181
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
A co ma strefa czasowa do zabezpieczenia hormonalnego? Zaraz mi szczena opadnie, srsly. Dobrze kminisz i trzymaj się swojej głowy, bo Ci lekarze to załamka. Mi też często mówią, że osłabia antybiotyk, ale oni mają serdecznie w poważaniu czy faktycznie wpływa czy nie, dlatego tak mówią. Zawsze sprawdzam interakcje na jednej mądrej stronie + ulotki leków i jeszcze nie zaciążyłam.
To może podziel się tą mądrą stroną z innymi
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 22:43   #4182
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Już się nią dzieliłam kilkanaście razy - włączając poprzednią stronę. Prosiłam, by dorzucić ją do 1 postu, ale zostałam pominięta.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 05:44   #4183
sharin5718
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Mnie się udało ją znaleźć Z tym, że i tak nie ma tam mojego antybiotyku ;D Na szczęście na ulotce jasno jest napisane, że składnikiem jest pochodna penicyliny, więc trzeba uważać ;D
Link ten jest również podany w wątku: "Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży część IV" przy interakcjach z innymi lekami
sharin5718 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 07:59   #4184
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Bo ciężko, żeby tam był każdy lek. Są podane na tej stronie same składniki i po nich trzeba czasem szukać.

Uważam, że moderator powinien wrzucić ten link tu do 1 postu, bo jest wręcz obowiązkowy.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 08:07   #4185
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
CZY MÓGŁBY KTOŚ DO 1 POSTU WRZUCIĆ TEN LINK? DZIĘKUJĘ.

Nie wpływa. Myszko, interakcji powinnaś szukać w ulotce ANTYBIOTYKU, a nie tabletek, rety. To oczywiste, że antyki nie będą wymieniać wszystkiego co wpływa, bo do tego służy ulotka drugiego leku - poza tym na rynku pojawiają się nowe leki i trudno, żeby je uwzględnić w ulotce, która jest już wydrukowana...
Wrzuciłabym ten link, gdyby nie było tak sprzecznych informacji, amen posprawdzam tą listę, zbierzemy wszystko do kupy i zrobimy tu swoją listę, w pierwszym poście
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 08:15   #4186
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Jak dotąd wszystkie interakcje, które ja sprawdzałam (z 10 leków będzie) było w porządku. Niesłusznie jest tam wpisany tylko Bromergon (nie obniża ochrony).
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 18:30   #4187
szczurodziub
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 94
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

A co sądzicie o antybiotyku Canbiox? Przy tabletkach Yaz. W aptece babka powiedziała, że obniza. Mam go przyjmować 3 dni. I wypadnie tak, że godzina brania bedzie 3 godziny przed tabletkami. Antybiotyk zawiera azytromycynę dwuwodną w ilości odpowiadającej 500 mg azytromycyny.
szczurodziub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 18:34   #4188
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

A masz ulotkę leku przed sobą? Jest w niej coś napisane? Azytromycyna nie wpływa na tabletki.

http://www.zdrowieintymne.pl/forum/read.php?9,29744
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 20:31   #4189
szczurodziub
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 94
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dzięki. No wczytywałam się w ulotke bo szukałam tego. Ale zmylilo mnie co powiedziała ta babka w aptece. To było ogólne stwierdzenie, że każdy antybiotyk wpływa...
szczurodziub jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 20:41   #4190
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Ty się nie słuchaj lekarzy ani innych "mądrych", bo mi ZAWSZE mówią, że antybiotyk wpływa, a połowa z tych, które łykałam, nie wpływała. Ulotka/i to podstawowe źródło wiedzy.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 20:48   #4191
szczurodziub
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 94
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dzieki wielkie
szczurodziub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 21:43   #4192
Neuve
Przyczajenie
 
Avatar Neuve
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cześć, potrzebuję rady!
Strasznie się przeziębiłam i dziś byłam u lekarza. Pan doktór przepisał mi Amoksiklav. Kiedy spytał mnie o uczulenia/alergie, powiedziałam, że jestem zdrowa, ale biorę tabletki antykoncepcyjne. Stwierdził, że to nie ma znaczenia, bo antybiotyk nie będzie nie wpływał.
Trochę się zdziwiłam, bo już wcześniej czytałam o tym w internecie
Spytałam go jeszcze, czy jeśli jutro biorę ostatnią tabletkę Mercilonu, to czy powinnam połączyć opakowania, czy zrobić jak zwykle 7 dniową przerwę. Powiedział, żeby brać normalnie tabletki, tak jak powinnam.
No i jestem w kropce, bo ulotka Amoksiklavu też mówi, że "preparat może obniżać skuteczność działania doustnych środków antykoncepcyjnych".
Robić przerwę, nie robić?
Neuve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 21:45   #4193
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Jak to nie będzie? Brałam go w zeszłym roku i wchodzi w interakcje! Co za idiota, nie lekarz! Aż włos się jeży.

Ja tam z wygody zawsze robię przerwę, bo nie chcę ryzykować ewentualnymi skutkami ubocznymi. Oczywiście trzeba się zabezpieczać 7 dni po skończeniu antybiotyku, a jeśli kończysz go w przerwie, to dodatkowo 1 tydzień blistra.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 21:52   #4194
Neuve
Przyczajenie
 
Avatar Neuve
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dlatego też go dopytałam o te opakowania. A że spodziewałam się recepty na antybiotyk, wiedziałam, że bardzo często wchodzą w interakcje z tabsami.
Niestety czasami się trafia na takich *profesjonalistów*. Niby nie był ginekologiem, *tylko* internistą, ale podstawową wiedzę wypadałoby mieć.
Czyli mogę zrobić normalnie przerwę, potem przez pierwszy tydzień opakowania też stosować dodatkowe zabezpieczenie?
I wiem, że to niby nie działa wstecz, ale jeśli ostatni stosunek miałam w niedzielę, (czyli dzielą mnie od niego 3 tabletki, jutro wieczorem nawet 4), a antybiotyki podczas przerwy bardzo obniżą poziom hormonów i doprowadzą do owulacji, to nic nie szkodzi, bo te plemniki i tak są już dawno martwe?
Przepraszam za głupie pytanie, ale wolę się upewnić :P
Neuve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 21:55   #4195
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Tak, tak, tak. Dobrze myślisz.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 21:56   #4196
Neuve
Przyczajenie
 
Avatar Neuve
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dzięki bardzo, w takim razie od jutra zaczynam kurację
Neuve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-27, 10:39   #4197
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie czy tabletki Fosidal i Esberitox wpływają na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Leków tych nie ma też na żadnych stronach w lekach, które mają wpływ lub nie mają na działanie tabsów. Może któraś z Was zna odpowiedź na to pytanie?

Mam jeszcze pytanie odnośnie Gripexu, ponieważ z tego co mi wiadomo to zawiera on paracetamol. Na stronie z listą leków jest napisane, że Gripex nie wpływa na antykoncepcje, a paracetamol tak. Na ulotce gripexu jest napisane, że w ciągu doby można przyjąć max 8 tabletek. I ja właśnie raz tak zrobiłam. Czy taka ilość grupexu nadal nie ma wpływu na anty?


W ogóle skąd wiecie, że leki wchodzą w interakcje z anty? Macie jakieś skutki uboczne, plamienia czy coś?
Magically jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-27, 10:54   #4198
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Nic nie wpływa
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 12:14   #4199
Interbeta
Raczkowanie
 
Avatar Interbeta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 324
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

W tabletkowym nikt nie odpisuje, także i tutaj się zapytam, mam nadzieję, że nie bd ostrzeżenia Biorę Lesinelle i jeśli zrobię sobie "kurację" na przeziębienie, czyli rano, popołudnie i wieczorem Fervex (tak doradziła pani w aptece), to nie będzie to miało wpływu na skuteczność antykoncepcji? Dodam, że dzisiaj wzięłam 1 tabletkę nowego opakowania.
Interbeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 12:46   #4200
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Interbeta Pokaż wiadomość
W tabletkowym nikt nie odpisuje, także i tutaj się zapytam, mam nadzieję, że nie bd ostrzeżenia Biorę Lesinelle i jeśli zrobię sobie "kurację" na przeziębienie, czyli rano, popołudnie i wieczorem Fervex (tak doradziła pani w aptece), to nie będzie to miało wpływu na skuteczność antykoncepcji? Dodam, że dzisiaj wzięłam 1 tabletkę nowego opakowania.
Nie...
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 23:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.