?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2014-09-23, 06:50   #91
Maryann666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 11
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Zdecydowanie nie jest to dla każdego. Ja z moim ŁZS i wysokoporowatymi włosami, które chłoną wszystkie brzydkie zapachy z zewsząd nie jestem w stanie wytrzymać normalnie bez mycia ich więcej niż 2 dni. Nie muszą być zawsze myte mocnym szamponem, ale niestety sama odżywka też nie wystarcza. Woda pomogłaby tylko, jeśli miałabym wyłącznie problemy z ich ułożeniem, ale koszmarne swędzenie i zapach by zostały. Nie do końca rozumiem takie osoby.
Maryann666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 07:16   #92
Gaja1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Można przeczytać o tym na jej blogu.
Początkowo myje włosy wodą tak często jak to konieczne, a raz w tyg sodą i płucze wodą z octem.
Po jakimś czasie myła już samą wodą.
Gaja1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 09:22   #93
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

nie chce mi sie wchodzić na jej strone, bo ja popatrzyłam na to zdjęcie to nie uważam, żeby jej włosy wyglądały ładnie. Wyglądają na przetłuszczone i oklapnięte.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 09:50   #94
semiramidaSzczecin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 7
GG do semiramidaSzczecin
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Chyba spróbuję..
Kiedys trafiłam na obóz bez ciepłej wody i nie myłam włosow wcale. Pierwsze 10 dni były torturą a potem włosy znormalniały, nie czułam juz dyskomfortu. Dziś gdy każda fryzjerka informuje mnie, że mi bardzo włosy wypadają, chyba spróbuję... Skoro zabieg keratynowy to też chodzenie z tłustymi włosami, to zabieg na "ludzkim tluszczu" powinien być lepszy...
semiramidaSzczecin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 10:01   #95
Monika 1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

To mogłoby się sprawdzić, gdyby używała jakiś ziołowych płukanek domowej roboty. Na tym zdjęciu jej włosy wyglądają na szorstkie i ciężkie.
Monika 1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 10:35   #96
GingerG
Przyczajenie
 
Avatar GingerG
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 6
Thumbs down Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

To ze zrezygnowala z szamponu wcale nie oznacza,że nie uzywa jego odpowiednika.Sa naturalne mydła w kostce czy naturalne szampony na bazie ziół.
Przecież wlosów nie trzeba koniecznie myć szamponem
GingerG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 10:57   #97
sduszyczka
Przyczajenie
 
Avatar sduszyczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Ale to nie było tak że ona całkowicie zaprzestała mycia włosów. Używała przeciez wodyyyyyy itd
__________________
"Nie pozwól aby inni marnowali ci życie bardziej niż to konieczne"
sduszyczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 11:21   #98
Dotka19
Przyczajenie
 
Avatar Dotka19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 26
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Mimo wszystko nie podoba mi się stan jej włosów. Nie jestem przekonana, tym bardziej że taka pielęgnacja wymaga dużo więcej czasu, którego raczej w nadmiarze nie mamy.
Dotka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 11:51   #99
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez GingerG Pokaż wiadomość
To ze zrezygnowala z szamponu wcale nie oznacza,że nie uzywa jego odpowiednika.Sa naturalne mydła w kostce czy naturalne szampony na bazie ziół.
Przecież wlosów nie trzeba koniecznie myć szamponem
Proszę, czytajcie ze zrozumieniem!
Ona zamiast szamponu/mydła/etc. używała na początku sody i octu, a teraz myje włosy samą wodą. Nie korzysta z żadnych naturalnych mydeł.
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać

Edytowane przez Lady_Mosquito
Czas edycji: 2014-09-23 o 11:54
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 13:30   #100
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Za ładnie te jej włosy nie wyglądają. Są matowe i wyglądają sianowato.

Ale dawniej szamponów nie było, a jakoś sobie kobiety radziły.
Moje włosy (długie do pasa) w dzieciństwie myto raz na miesiąc szarym mydłem. Potem były płukane wodą z sokiem z cytryny (lub, z jej braku, z octem jabłkowym) i na koniec, już po wyschnięciu (bez użycia suszarki), wyczesywane gęstym grzebieniem z nanizaną na jego zęby watą. Usuwało to ewentualne resztki osadu z mydła. Z tego, co pamiętam - włosy były błyszczące, sypkie, nie wypadały i nie śmierdziały. Jeśli ktoś powie, że za dużo z tym roboty... No cóż... Ale za to raz na miesiąc
Teraz - niestety - korzystam z szamponów, ale zwyczaj płukania w zakwaszonej wodzie mi pozostał. A myję też nie częściej, niż raz na tydzień, a czasem i rzadziej. Na szczęście przeniosłam się na wieś, gdzie powietrze czyste i włosy nie brudzą się tak jak w mieście.
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 23:04   #101
justynianka_m
Przyczajenie
 
Avatar justynianka_m
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Troszkę mi to przypomina ,,wietrzenie ciuchów" zamiast prania przez babcie na balkonie, wiatr nie usunie brudu ani nie zniweluje zapachów.
Tak samo z włosami ani woda ani ocet nie usunie tych zanieczyszczeń którymi są bombardowane nasze włosy, a potem śpij na nich, wcieraj w poduszkę brud potem ten brud w twarz fuuuuj ochyda poprostu. To nie jest żaden trend tylko propagowanie brudu, czuje się jak w średniowiecznej Francji
justynianka_m jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-24, 07:27   #102
Sasolka
Raczkowanie
 
Avatar Sasolka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 55
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Odkrycie... Ameryki chciałoby się napisać.
Oczywiście w puszce.

Jak już kilka lat temu pisałam na Wizażu o większej skuteczności kosmetyków naturalnych od nieekologicznych, to mnie obskoczyły rozwścieczone fanatyczki niszczenia twarzy chemią (zresztą reszty ciała też).
Koniec końców moją wypowiedź usunięto, bo prawda w oczy kole.
Ale prawda też zawsze się obroni z biegiem czasu. Na razie szok za granicą, za rok, dwa dotrze do Polski. Ot takie prawidła.

Także.... A NIE MÓWIŁAM?

Ok, koniec protekcjonalizmu. Tak naprawdę ja nie o tym.

Kto żyje w dużym mieście, temu woda (zresztą kiepskiej jakości) nie wystarczy. Soda jest fajna i bezpieczna, ocet jabłkowy (oczywiście rozcieńczony) - super i po wyschnięciu włosy w ogóle nie śmierdzą, jak chyba każdy się z początku obawia (ja się martwiłam).
Ale organizm lubi różnorodność. Każda z nas to wie.

Odnośnie "odżywek":
Nie polecam innych dostępnych w sklepach octów, bo jabłkowy jest najzdrowszy (również kulinarnie), ale mi najpiękniej włosy reagowały na ocet z kombuchy (taki grzybek herbaciany do hodowania w domu, fajne są też tibicos i grzybek tybetański). Ale jak wyżej - ważne są zmiany kuracji co jakiś czas.

Ktoś wcześniej wspomniał o cytrynie, ewidentnie blondynka, bo ten owoc co prawda jest przeciwutleniaczem (zapobiega starzeniu), ale i rozjaśnia.
Dla brunetek strach się bać.

A do mycia włosów (wszelkiej maści): korzeń z mydlnicy lekarskiej, zmielony dostępny w każdej aptece zielarskiej.

Dla leniwych i uzależnionych od chemii są szampony z ekstraktem z mydlnicy, też w sklepach zielarskich i z kosmetykami naturalnymi.
Nawet taki szampon jest o wiele zdrowszy (nie uczula wrażliwej skóry), efektowniejszy od najbardziej markowych, nie wspominając że ekstremalnie tańszy.

Ok, skończyłam się wymądrzać na kilka kolejnych lat.
Możecie mnie linczować, buziaczki.
Sasolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 10:03   #103
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez Sasolka Pokaż wiadomość
Odkrycie... Ameryki chciałoby się napisać.
Oczywiście w puszce.

Jak już kilka lat temu pisałam na Wizażu o większej skuteczności kosmetyków naturalnych od nieekologicznych, to mnie obskoczyły rozwścieczone fanatyczki niszczenia twarzy chemią (zresztą reszty ciała też).
Koniec końców moją wypowiedź usunięto, bo prawda w oczy kole.
Ale prawda też zawsze się obroni z biegiem czasu. Na razie szok za granicą, za rok, dwa dotrze do Polski. Ot takie prawidła.

Także.... A NIE MÓWIŁAM?

Ok, koniec protekcjonalizmu. Tak naprawdę ja nie o tym.

Kto żyje w dużym mieście, temu woda (zresztą kiepskiej jakości) nie wystarczy. Soda jest fajna i bezpieczna, ocet jabłkowy (oczywiście rozcieńczony) - super i po wyschnięciu włosy w ogóle nie śmierdzą, jak chyba każdy się z początku obawia (ja się martwiłam).
Ale organizm lubi różnorodność. Każda z nas to wie.

Odnośnie "odżywek":
Nie polecam innych dostępnych w sklepach octów, bo jabłkowy jest najzdrowszy (również kulinarnie), ale mi najpiękniej włosy reagowały na ocet z kombuchy (taki grzybek herbaciany do hodowania w domu, fajne są też tibicos i grzybek tybetański). Ale jak wyżej - ważne są zmiany kuracji co jakiś czas.

Ktoś wcześniej wspomniał o cytrynie, ewidentnie blondynka, bo ten owoc co prawda jest przeciwutleniaczem (zapobiega starzeniu), ale i rozjaśnia.
Dla brunetek strach się bać.

A do mycia włosów (wszelkiej maści): korzeń z mydlnicy lekarskiej, zmielony dostępny w każdej aptece zielarskiej.

Dla leniwych i uzależnionych od chemii są szampony z ekstraktem z mydlnicy, też w sklepach zielarskich i z kosmetykami naturalnymi.
Nawet taki szampon jest o wiele zdrowszy (nie uczula wrażliwej skóry), efektowniejszy od najbardziej markowych, nie wspominając że ekstremalnie tańszy.

Ok, skończyłam się wymądrzać na kilka kolejnych lat.
Możecie mnie linczować, buziaczki.
Z góry zaznaczam, że celem tej wypowiedzi nie jest zlinczowanie Ciebie
Sama stosuje naturalny, mętny ocet jabłkowy do ostatniego płukania (1 łyżka octu na litr wody) i prawdą jest, że włosy są po nim o niebo lepsze, ale jeśli nie zastosuję wcześniej odżywki d/s to moje włosy śmierdzą octem na kilometr! Wcześniej zastosowana odżywka niweluje ten zapaszek. Więc z tym brakiem smrodu zgodzić się nie mogę
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 10:32   #104
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Hmm... ja płuczę octem i pachną nim tylko jak są mokre, a wysychając zapach wietrzeje, nawet bez użycia zadnej odżywki . Też stosuję ocet mętny. Pewnie zależy trochę od włosow, bo moje ogólnie trudno łapią zapachy np. dymu czy papierosów.
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 14:18   #105
rima19
Przyczajenie
 
Avatar rima19
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

ja tam myję raz na 2/3 tyg normalnym szamponem i spłukuję sokiem wyciśniętym z cytryny z domieszką wody (soku z cytryny ok 1/4 szklanki i reszta ciepłej wody - tylko bez grudek- ciężko je wydobyć z włosów) . Po tym porządnie spłukuję.
Włosy po takiej kuracji są gęste, mocne i nie przetłuszczają się. Nie wiem czy chciałoby mi się kombinować z octem jabłkowym.
Oczywiście to nie przez sok z cytryny się nie przetłuszczają, tylko przez to, że tak rzadko je myję.
Paniom które chcą się odzwyczaić od codziennego mycia głów- polecam stosować przerwy - myć włosy średnio co 7 dni, polewać sokiem z cytryny, nie przejmować się tym, że są takie fuu(to wasza wina ze je tak często myjecie, więc żeby się odzwyczaić- musicie pocierpieć)
po miesiącu już powinny być pierwsze efekty, kiedy włosy odetchną po masakrowaniu ich codziennym szorowaniem

Edytowane przez rima19
Czas edycji: 2014-09-24 o 14:23
rima19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 22:59   #106
Schadenfreude
Przyczajenie
 
Avatar Schadenfreude
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 15
Thumbs down Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Dla mnie to już fanatyzm... Moim zdaniem jej włosom daleko do ideału i wcale nie wydają się zdrowe, a te strąki na prawie całej długości dają wrażenie niedomycia...
Schadenfreude jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 14:04   #107
orchidia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

już pare lat temu angielska dziennikarka przeprowadzila taki eksperyment ze się nie myla.
efekt był taki ze smierdziała.
a jak ja deszcz spotkał to smierdziala mokrym psem...
powodzenia!!
orchidia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 16:32   #108
florrod
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

U mnie zdało to egzamin. Od pół roku myję włosy (skórę głowy) roztworem sody oczyszczonej, a końcówki płuczę roztworem octu jabłkowego. Nie z powodów ideologicznych, tylko z czystej frustracji Moje włosy były zawsze bardzo suche, sztywne, zawsze miałam problemy z suchym łupieżem, brakiem połysku, ogólną "sianowatością". Teraz wszystkie te problemy praktycznie znikły. Włosy są leciutkie, bardzo czyste, mają piękny połysk i przede wszystkim NIGDY WIĘCEJ SIANA!! (Nie wiem, jak to napisać, żeby wszyscy sobie uświadomili jakie to CUDOWNE uczucie, walczyć z czymś tak długo i wreszcie zwyciężyć!!!!).

CrunchyMamę średnio lubię, mam wrażenie, że trochę ślepo idzie w niektóre trendy. Ja osobiście nie poleciłabym tego sposobu dla osób o włosach tłustych, ale na moich przesuszonych sprawdził się bardzo dobrze.
florrod jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 20:06   #109
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Nie chcę się kłócić i uważam, że to może faktycznie u niektórych działać i może nawet nie śmierdzą, bo nawet każdy ma inny pot, każdy wydziela inną ilość sebum (niektórzy prawie wcale).
Jednak ja wiem, że moje włosy by się do tego nie nadawały nigdy. Szybko się przetłuszczają i da się je wymyć naturalnymi środkami typu shikakai, ale to zastosowane nawet kilka razy z rzędu wcale nie przedłuża okresu ich świeżości. Po drugie moje włosy po próbie umycia samą wodą wyglądają bardziej tłusto niż przed myciem. A na Woodstocku, nawet z szamponem, nie umiałam ich umyć w zimnej wodzie, było tragicznie...
Reasumując, moje włosy potrzebują jakiegoś czyszczącego środka i ciepłej wody i bez tego się nie obędzie.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-26, 21:22   #110
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Ale to jest z każdymi włosami. Wodą można opłukać, nie umyć. Jak coś nie jest brudne to ok, ale jak upocone, zakurzone to samą wodą nie da się umyć. A nie uwierzę, że babeczka żyje w takim sterylnym środowisku, że się nie brudzi.
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-27, 08:45   #111
Morfinistka
Raczkowanie
 
Avatar Morfinistka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: łódzkie (P.T./Ł.)
Wiadomości: 120
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez orchidia Pokaż wiadomość
już pare lat temu angielska dziennikarka przeprowadzila taki eksperyment ze się nie myla.
efekt był taki ze smierdziała.
a jak ja deszcz spotkał to smierdziala mokrym psem...
powodzenia!!


---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

Cytat:
Napisane przez rima19 Pokaż wiadomość
ja tam myję raz na 2/3 tyg normalnym szamponem i spłukuję sokiem wyciśniętym z cytryny z domieszką wody (soku z cytryny ok 1/4 szklanki i reszta ciepłej wody - tylko bez grudek- ciężko je wydobyć z włosów) . Po tym porządnie spłukuję.
Włosy po takiej kuracji są gęste, mocne i nie przetłuszczają się. Nie wiem czy chciałoby mi się kombinować z octem jabłkowym.
Oczywiście to nie przez sok z cytryny się nie przetłuszczają, tylko przez to, że tak rzadko je myję.
Paniom które chcą się odzwyczaić od codziennego mycia głów- polecam stosować przerwy - myć włosy średnio co 7 dni, polewać sokiem z cytryny, nie przejmować się tym, że są takie fuu(to wasza wina ze je tak często myjecie, więc żeby się odzwyczaić- musicie pocierpieć)
po miesiącu już powinny być pierwsze efekty, kiedy włosy odetchną po masakrowaniu ich codziennym szorowaniem
Zgadzam się, zresztą jak już gdzieś tu pisałam - mycie włosów codziennie to idiotyzm.
__________________
Y O L O ...
Morfinistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-27, 10:23   #112
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez Morfinistka Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------


Zgadzam się, zresztą jak już gdzieś tu pisałam - mycie włosów codziennie to idiotyzm.
A ja tu się nie zgodzę akurat. Myję włosy codziennie, żeby wyglądały świeżo i ładnie się układały (na drugi dzień to nie to samo). Latem przetłuszczają się bardziej, a jesienią-zimą-wiosną, kiedy pogoda jest deszczowa/ jest mżawka moje falowane włosy są bardzo napuszone, a przy tym oklapnięte jakby tydzien nie myte.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-28, 00:29   #113
Morfinistka
Raczkowanie
 
Avatar Morfinistka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: łódzkie (P.T./Ł.)
Wiadomości: 120
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
A ja tu się nie zgodzę akurat. Myję włosy codziennie, żeby wyglądały świeżo i ładnie się układały (na drugi dzień to nie to samo). Latem przetłuszczają się bardziej, a jesienią-zimą-wiosną, kiedy pogoda jest deszczowa/ jest mżawka moje falowane włosy są bardzo napuszone, a przy tym oklapnięte jakby tydzien nie myte.
Też kiedyś myłam codziennie, aż któregoś dnia pewna osoba z mojej rodziny uświadomiła mi, że to niekorzystne dla włosów i skóry głowy.
Ehh... nie chce mi się jeszcze raz pisać tego samego, no ale niech stracę:
myjąc włosy codziennie zaburzamy naturalną równowagę skóry głowy. Gruczoły łojowe szaleją, co prowadzi do nadprodukcji sebum. W efekcie już 2 dnia od ostatniego mycia nie możemy na siebie patrzeć.
Ja przekonałam się na samej sobie, że wystarczy przemęczyć się parę razy (dać włosom spokój na 4-5 dni) i po pewnym czasie skóra głowy zaczyna normować wydzielanie sebum. Też sądziłam kiedyś, że włosy straszliwie mi się przetłuszczają, że muszę myć często, aż tu raptem okazuje się, że po 3-4 d. wciąż mogą wyglądać przyzwoicie, jeśli zostawić je w spokoju.
Wiadomo, nie będą pierwszej świeżości po tych kilku dniach, ale uwierz misiaczku na słowo - wyjdzie im to na dobre.
Mnie przynajmniej nie wypadają w nadmiarze, jak kiedyś.
__________________
Y O L O ...

Edytowane przez Morfinistka
Czas edycji: 2014-09-28 o 00:32
Morfinistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-28, 20:20   #114
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez Morfinistka Pokaż wiadomość
Też kiedyś myłam codziennie, aż któregoś dnia pewna osoba z mojej rodziny uświadomiła mi, że to niekorzystne dla włosów i skóry głowy.
Ehh... nie chce mi się jeszcze raz pisać tego samego, no ale niech stracę:
myjąc włosy codziennie zaburzamy naturalną równowagę skóry głowy. Gruczoły łojowe szaleją, co prowadzi do nadprodukcji sebum. W efekcie już 2 dnia od ostatniego mycia nie możemy na siebie patrzeć.
Ja przekonałam się na samej sobie, że wystarczy przemęczyć się parę razy (dać włosom spokój na 4-5 dni) i po pewnym czasie skóra głowy zaczyna normować wydzielanie sebum. Też sądziłam kiedyś, że włosy straszliwie mi się przetłuszczają, że muszę myć często, aż tu raptem okazuje się, że po 3-4 d. wciąż mogą wyglądać przyzwoicie, jeśli zostawić je w spokoju.
Wiadomo, nie będą pierwszej świeżości po tych kilku dniach, ale uwierz misiaczku na słowo - wyjdzie im to na dobre.
Mnie przynajmniej nie wypadają w nadmiarze, jak kiedyś.
Misiaczku..? U mnie to się nie sprawdzi. Nie myłam włosów najdłuzej kiedy leżałam chora i nigdy więcej.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-29, 01:16   #115
Morfinistka
Raczkowanie
 
Avatar Morfinistka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: łódzkie (P.T./Ł.)
Wiadomości: 120
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?


Istotny jest jeszcze jeden fakt - czy włosy są farbowane, czy nie.
Moje są, od 4 lat, dlatego nie chcę ich szorować zbyt często. U mnie częste mycie powodowałoby dodatkowo szybsze wymywanie się farby. Potem włosy robią się matowe i trudne do ułożenia.
__________________
Y O L O ...
Morfinistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-29, 09:20   #116
semiramidaSzczecin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 7
GG do semiramidaSzczecin
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

a ja podjęłam wyzwanie! dotychczas myłam włosy co 3 dni dostosowując sie do dzieci, które kąpią się wtedy, zgodnie z podręcznikiem. Postanowilam myć włosy co drugą ich kąpiel, w sobote kąpały się "beze mnie". a wiec w niedziele jeszcze włosy były ok cały dzień ale już poniedziałek dzis rano odczułam nadmiar sebum. Ale nic to, pamietając artykuły o kuracjach keratynowych, szczotką rozprowadziłam te cenne sebum po włosach, zawiazałam ciasno w kitke i czuje się bardzo dobrze Nawet nie bolą jak po akcjach z olejowaniem. Od dawna nie stosujemy u nas w domu żeli pod pysznic, mydło jest praktycznie tylko do rąk i nóg. A szampony owszem, najróżniejsze, jak mi sie pokonczą to przejdziemy na szampony dla dzieci
semiramidaSzczecin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-29, 17:36   #117
Morfinistka
Raczkowanie
 
Avatar Morfinistka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: łódzkie (P.T./Ł.)
Wiadomości: 120
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez semiramidaSzczecin Pokaż wiadomość
a ja podjęłam wyzwanie! dotychczas myłam włosy co 3 dni dostosowując sie do dzieci, które kąpią się wtedy, zgodnie z podręcznikiem. Postanowilam myć włosy co drugą ich kąpiel, w sobote kąpały się "beze mnie". a wiec w niedziele jeszcze włosy były ok cały dzień ale już poniedziałek dzis rano odczułam nadmiar sebum. Ale nic to, pamietając artykuły o kuracjach keratynowych, szczotką rozprowadziłam te cenne sebum po włosach, zawiazałam ciasno w kitke i czuje się bardzo dobrze Nawet nie bolą jak po akcjach z olejowaniem. Od dawna nie stosujemy u nas w domu żeli pod pysznic, mydło jest praktycznie tylko do rąk i nóg. A szampony owszem, najróżniejsze, jak mi sie pokonczą to przejdziemy na szampony dla dzieci

Gdy włosy odetchną od częstego mycia, skóra głowy unormuje wydzielanie sebum i jego nadmiar nie będzie wówczas dokuczał.
Tylko trzeba się przemęczyć.
__________________
Y O L O ...
Morfinistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 15:43   #118
agugu1989
Raczkowanie
 
Avatar agugu1989
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 120
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez Morfinistka Pokaż wiadomość

Gdy włosy odetchną od częstego mycia, skóra głowy unormuje wydzielanie sebum i jego nadmiar nie będzie wówczas dokuczał.
Tylko trzeba się przemęczyć.
Kiedyś oglądałam wywiad z jakąś panią doktor, która stwierdziła, że absolutnie nie można przetrzymywać włosów przetłuszczonych i myć je wtedy kiedy tego potrzebują. To, że przetrzymamy włosy przetłuszczone nie spowoduje że będziemy mogli je rzadziej myć a wręcz przeciwnie, skóra głowy zostanie zapchana nadmiarem łoju i może powodować łupież lub stany zapalne.

I teraz, czy to był chwyt marketingowy żeby ludzie nie zaczęli rzadziej myć włosów i kupować mniej szamponów czy faktycznie tak jest.. Zabijcie, ale nie wiem przy jakiej okazji to słyszałam ale nie wiem czy to nie było przy promocji jakiegoś nowego kosmetyku do włosów i mowa o mitach i prawdach co do pielęgnacji włosów.
__________________
O pierdółkach każdej z nas

http://agugupazdziernik.blogspot.com/
agugu1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 20:51   #119
Morfinistka
Raczkowanie
 
Avatar Morfinistka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: łódzkie (P.T./Ł.)
Wiadomości: 120
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez agugu1989 Pokaż wiadomość
Kiedyś oglądałam wywiad z jakąś panią doktor, która stwierdziła, że absolutnie nie można przetrzymywać włosów przetłuszczonych i myć je wtedy kiedy tego potrzebują. To, że przetrzymamy włosy przetłuszczone nie spowoduje że będziemy mogli je rzadziej myć a wręcz przeciwnie, skóra głowy zostanie zapchana nadmiarem łoju i może powodować łupież lub stany zapalne.

I teraz, czy to był chwyt marketingowy żeby ludzie nie zaczęli rzadziej myć włosów i kupować mniej szamponów czy faktycznie tak jest.. Zabijcie, ale nie wiem przy jakiej okazji to słyszałam ale nie wiem czy to nie było przy promocji jakiegoś nowego kosmetyku do włosów i mowa o mitach i prawdach co do pielęgnacji włosów.
To trochę tak jak z kosmetykami na bazie alkoholu do pielęgnacji cery tłustej. Kilka/kilkanaście lat do tyłu dermatolodzy twierdzili, że należy ich używać i że działają korzystnie na ten typ skóry, obecnie - wręcz przeciwnie.
Wszystkie te kosmetyczne poglądy co pewien czas ulegają zmianie.
Ja znam osobę, u której mycie włosów raz na tydzień/dwa tyg. zdaje egzamin.
Ale wiadomo, włosy włosom nie równe.
__________________
Y O L O ...

Edytowane przez Morfinistka
Czas edycji: 2014-09-30 o 22:56
Morfinistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-01, 07:46   #120
semiramidaSzczecin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 7
GG do semiramidaSzczecin
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Myślę że są włosy odporniejsze na częste mycie i mniej odporne. Na pewno wypada porzucic myślenie, ze naturalne wydzieliny naszego organizmu to brud który trzeba z siebie natychmiast zdrapać! To co tu piszemy to nic innego jak dbanie o naturalny płaszcz lipidowy naszego ciała, również skory głowy. Ile reklam twierdzilo ze produkt X nie narusza płaszcza lipidowego? Ja wczoraj zmyłam moje przetłuszczenie (6 dni po poprzednim myciu) i czuje sie rewelacyjnie, to dziala od razu! Poprzednio mialam okrutną przędzę po farbowaniu, jak nic naruszono ten mój "płaszcz", tona olejków nie pomagała ani hinduska maska-odżywka. Teraz już połowa blizej czaszki wygląda ok, ddrugiej połowie potrzeba wiecej czasu ale i tak jest lepiej, są bardziej ujarzmione :0
semiramidaSzczecin jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-22 09:42:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.