Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-22, 10:40   #211
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Melduję, iż u mnie znów powrót do kwasu azelainowego, ale tym razem Acne Derm. Tak jak poprzednio w Skinorenie, twarz piekła mnie nieziemasko po pierwszym użyciu, tak tu w ogóle. Mam dość sporo przebarwień po wysypach, a ten kwas działał na mnie najlepiej.
ja dojrzewam o acne dermu od dawna. nie wiem czy to czy moze effaclar duo
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 11:29   #212
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
rozstepy masz rozowe czy juz biale?

Wysłane z mojego samsunga s4
Moje rozstępy mają już 4lata są białe
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 11:48   #213
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez BeataR89 Pokaż wiadomość
Moje rozstępy mają już 4lata są białe
więc nie licz na spektakularne efekty.
różowe, świeże można nieźle zlikwidować. starsze już są bardziej problematyczne
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 12:44   #214
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
więc nie licz na spektakularne efekty.
różowe, świeże można nieźle zlikwidować. starsze już są bardziej problematyczne
Wiem że się ich nie pozbędę ale może choć trochę będą mniej widoczne i mniej wyczuwalne. Czy mam zacząć od 30% czy mogę 40%? Podobno na ciało kwas glikolowy największe stężenie jakie można stosować to 40%
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 12:51   #215
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez BeataR89 Pokaż wiadomość
Wiem że się ich nie pozbędę ale może choć trochę będą mniej widoczne i mniej wyczuwalne. Czy mam zacząć od 30% czy mogę 40%? Podobno na ciało kwas glikolowy największe stężenie jakie można stosować to 40%
lepiej zacznij od mniejszego stężenia.
zacznij np. 2-3 min 30%, poźniej dokładaj 1-2 min aż dojdziesz do 10.
następnie przeskocz na 40% i zacznij np. o 5 min. i dokładaj po 1-2 min. dochodząc max do 10
jeśli to piersi bardzo uważaj, skóra jest tam bardzo delikatna, oczywiście zabezpiecz wazelina sutek.
i neutralizator pod ręką. gdyby piekło mocno od razu neutralizuj
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..

Edytowane przez mycha9393
Czas edycji: 2014-05-22 o 12:53
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 13:34   #216
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
lepiej zacznij od mniejszego stężenia.
zacznij np. 2-3 min 30%, poźniej dokładaj 1-2 min aż dojdziesz do 10.
następnie przeskocz na 40% i zacznij np. o 5 min. i dokładaj po 1-2 min. dochodząc max do 10
jeśli to piersi bardzo uważaj, skóra jest tam bardzo delikatna, oczywiście zabezpiecz wazelina sutek.
i neutralizator pod ręką. gdyby piekło mocno od razu neutralizuj
Ok, dzięki za pomoc
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 14:37   #217
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
ja dojrzewam o acne dermu od dawna. nie wiem czy to czy moze effaclar duo
Ja miałam ten i ten, i zdecydowanie lepszy jest acne derm/skinoren. Gdy po pewnym czasie wróciłam do effaclaru, to miałam ogromny wysyp, taki jak przy zapchaniu, wypryski były bolące, czerwone, w tych miejscach gdzie u mnie nie występują normalnie (czoło). Przy kwasie azelainowym nie było takiego problemu, może być wysyp po kilku tygodniach od jego stosowania, ale szybko przechodzi, poza tym działanie jest o wiele szybsze i trwalsze, no i tańsze, acne derm kosztuje około 20 zł, a effaclar + teraz widziałam około 50 zł. U mnie effaclar poradził sobie z malutkimi przebarwieniami i zahamował powstawanie wyprysków, ale tylko na czas jego używania więc według mnie to trochę takie koło zamknięte. Choć na każdego dany produkt działa inaczej.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-24, 23:23   #218
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

cześć dziewczyny,
chciałam prosić o radę...
kilka tygodni temu zakończyłam stosowanie toniku BHA z BU i na prawdę byłam zadowolona ze stanu swojej twarzy.
niestety, z różnych powodów, 2 tygodnie temu wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną i zdecydowałam się odstawić hormony. no i już widzę pierwszy zwiastun masakry - mam pół czoła w grudkach - i stało się to w przeciągu kilku dni.
moja przygoda z kawasami zaczęła się w tym roku, w zeszłym używałam effaclar duo, a kilka lat temu aknenormin doustnie - miałam na prawdę straszny trądzik, wtedy też zaczęłam brać hormony no i jakoś wyszłam na prostą, choć bywało lepiej i gorzej.
chciałabym choć trochę zapobiec masakrze, bo dermatologa mam dopiero w sierpniu, ale słyszałam, że kwasy mogą powodować przebarwienia itd. a nadchodzi lato i na pewno więcej czasu będę spędzać poza domem. oczywiście używam wysokich filtrów itd.
zastanawiam się czy mogłabym przedłużyć kurację kwasami? jeśli tak to jakimi? dalej tonik BHA z BU? może coś gotowego w stylu effaclar - też dobrze na mnie działał, ale spektakularnych efektów to nie było...
widziałam na stronie BU również kwasy PHA, które nie uwrażliwiają na słońce, tylko czy ten tonik nie będzie za słaby?
__________________
zdjęcia
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 05:44   #219
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny,
chciałam prosić o radę...
kilka tygodni temu zakończyłam stosowanie toniku BHA z BU i na prawdę byłam zadowolona ze stanu swojej twarzy.
niestety, z różnych powodów, 2 tygodnie temu wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną i zdecydowałam się odstawić hormony. no i już widzę pierwszy zwiastun masakry - mam pół czoła w grudkach - i stało się to w przeciągu kilku dni.
moja przygoda z kawasami zaczęła się w tym roku, w zeszłym używałam effaclar duo, a kilka lat temu aknenormin doustnie - miałam na prawdę straszny trądzik, wtedy też zaczęłam brać hormony no i jakoś wyszłam na prostą, choć bywało lepiej i gorzej.
chciałabym choć trochę zapobiec masakrze, bo dermatologa mam dopiero w sierpniu, ale słyszałam, że kwasy mogą powodować przebarwienia itd. a nadchodzi lato i na pewno więcej czasu będę spędzać poza domem. oczywiście używam wysokich filtrów itd.
zastanawiam się czy mogłabym przedłużyć kurację kwasami? jeśli tak to jakimi? dalej tonik BHA z BU? może coś gotowego w stylu effaclar - też dobrze na mnie działał, ale spektakularnych efektów to nie było...
widziałam na stronie BU również kwasy PHA, które nie uwrażliwiają na słońce, tylko czy ten tonik nie będzie za słaby?
czesto taki wysyp to efek oczyszczania sie cery. ja bym przeszla na pha/skinornen/effacar(wyszedl nowy z + w nazwie, kupilam-zapowiada ske dobrze)

Wysłane z mojego samsunga s4
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 11:34   #220
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny,
chciałam prosić o radę...
kilka tygodni temu zakończyłam stosowanie toniku BHA z BU i na prawdę byłam zadowolona ze stanu swojej twarzy.
niestety, z różnych powodów, 2 tygodnie temu wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną i zdecydowałam się odstawić hormony. no i już widzę pierwszy zwiastun masakry - mam pół czoła w grudkach - i stało się to w przeciągu kilku dni.
moja przygoda z kawasami zaczęła się w tym roku, w zeszłym używałam effaclar duo, a kilka lat temu aknenormin doustnie - miałam na prawdę straszny trądzik, wtedy też zaczęłam brać hormony no i jakoś wyszłam na prostą, choć bywało lepiej i gorzej.
chciałabym choć trochę zapobiec masakrze, bo dermatologa mam dopiero w sierpniu, ale słyszałam, że kwasy mogą powodować przebarwienia itd. a nadchodzi lato i na pewno więcej czasu będę spędzać poza domem. oczywiście używam wysokich filtrów itd.
zastanawiam się czy mogłabym przedłużyć kurację kwasami? jeśli tak to jakimi? dalej tonik BHA z BU? może coś gotowego w stylu effaclar - też dobrze na mnie działał, ale spektakularnych efektów to nie było...
widziałam na stronie BU również kwasy PHA, które nie uwrażliwiają na słońce, tylko czy ten tonik nie będzie za słaby?
polecam Skinoren z całego serca
__________________
http://instagram.com/ccamillac
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 16:48   #221
ellen100p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Witam!
Wczoraj zakupiłam krem z kwasem salicylowym firmy Sesderma. Tutaj opis od producenta:

Łagodny, beztłuszczowy żel o przyjemnej konsystencji. Ma właściwości nawilżające i lecznicze. Zalecany dla skóry normalnej, mieszanej i trądzikowej. To najbardziej efektywna kombinacja beta-hydroksykwasów. Kwas salicylowy ma działanie keratolityczne, komedolityczne i bakteriostatyczne, odbudowuje skórę i reguluje wydzielanie sebum. Powoduje złuszczanie powierzchni skóry, uniemożliwiając gromadzenie zanieczyszczeń wewnątrz porów, usuwa martwe komórki. Kompleks regulujący wydzielanie sebum zawiera sole cynku oraz witaminy z grupy B, poprawia wygląd skóry starzejącej z tendencją trądzikową. Nie dopuszcza do utraty wody przez skórę, pobudza syntezę kolagenu, zmniejsza oznaki starzenia. Kojące działanie preparatu, łagodzenie podrażnień wiąże się z zawartością roztworu acetyldipeptydowego i Aloe Vera. Salises krem żel nawilżający zawiera kompleks regulujący wydzielanie sebum 5%, nikotynamid 4%, roztwór acetyldipeptydowy 3%, kwas salicylowy 1,5%, Aloe Vera 1%, sole cynku 0,3% oraz kwas hialuronowy.

Teraz nie wiem czy muszę używać kremu z wysokim filtrem. 1,5% to chyba nie jest duże stężenie. Wy stosujecie kwasy 50%. . . Nie ukrywam, że lubię być opalona i jak nie bardzo podoba mi się połączenie opalonego ciała z białą twarzą. Mam nadzieję, że rozumiecie.
Zastanawiałam się też nad używaniem kremu z kwasem tylko na noc, a rano serum z witaminą C. Wtedy skóra miałaby trochę czasu na regenerację. Co myślicie?
ellen100p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-01, 19:54   #222
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez ellen100p Pokaż wiadomość
Teraz nie wiem czy muszę używać kremu z wysokim filtrem. 1,5% to chyba nie jest duże stężenie. Wy stosujecie kwasy 50%. . . Nie ukrywam, że lubię być opalona i jak nie bardzo podoba mi się połączenie opalonego ciała z białą twarzą. Mam nadzieję, że rozumiecie.
Zastanawiałam się też nad używaniem kremu z kwasem tylko na noc, a rano serum z witaminą C. Wtedy skóra miałaby trochę czasu na regenerację. Co myślicie?
Używanie kremu tylko na noc nie sprawi, że skóra się 'zregeneruje'. Sama używam wysokich stężeń kwasu salicylowego, jednak na okres letni odstawiam nawet 2% tonik. Albo opalanie albo kwasy, niestety
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 11:26   #223
sweetlek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 15
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Jeszcze nie używałam kwasów bo przyznam się że trochę się boję ale chciałam Was zapytać czy kwasy pomoglyby wyrównać cerę? Mam pewne wypukłości skórne takie jakby górki, skóra wyglada nieestetycznie, słabe peelingi nic nie dają, dlatego myślałam nad kwasami. Orientujecie się czy kwasy by pomogły??
sweetlek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 11:30   #224
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez sweetlek Pokaż wiadomość
Jeszcze nie używałam kwasów bo przyznam się że trochę się boję ale chciałam Was zapytać czy kwasy pomoglyby wyrównać cerę? Mam pewne wypukłości skórne takie jakby górki, skóra wyglada nieestetycznie, słabe peelingi nic nie dają, dlatego myślałam nad kwasami. Orientujecie się czy kwasy by pomogły??
pomogą, proponuje zrobić sobie kurację jesienią.
teraz możesz powoli przyzwyczajać skórę do kwasów lekkimi kremami z niewileką ilością migdałowego lub tonikiem

u mnie na blogu znajdziesz post o eksfoliacji w pigułce, gdzie krok po kroku masz wytłumaczone jak się robi kwasy
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 16:23   #225
princess18
Zadomowienie
 
Avatar princess18
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z lodówki
Wiadomości: 1 408
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cześć dziewczyny Czytam Wasz wątek, ostatnio coraz częściej. Mam do Was pytanie: Chcę kupić 30% kwas mlekowy z Fitomedu. I teraz chcę zmiejszyć stężenie do 5-10%, więc potrzebna mi substancja która to zrobi. Czy może to być tonik z Ziaji z serii zielona oliwka z wit. C?
princess18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 16:01   #226
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez princess18 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Czytam Wasz wątek, ostatnio coraz częściej. Mam do Was pytanie: Chcę kupić 30% kwas mlekowy z Fitomedu. I teraz chcę zmiejszyć stężenie do 5-10%, więc potrzebna mi substancja która to zrobi. Czy może to być tonik z Ziaji z serii zielona oliwka z wit. C?
Nie używaj toników ze sklepu do tego celu. Zazwyczaj zmniejsza się stężenie poprzed dodanie wody demineralizowanej, ja zmniejszałam za pomocą hydrolatu z róży, i było jak najbardziej ok.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 12:02   #227
Monyyczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 107
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Jestem kompletnie zielona w tematyce kwasów, więc mam do Was pytanie. Nie mam większego trądziku, głownie przed okresem coś wyskoczy. Moim problemem są przebarwienia (czoło ma taki stan, że zostawiłabym je samo sobie, nie jest idealne, drobne plamki), głównie na brodzie. Rozważałam Skinoren lub coś z BU/ ZSK/podobnych. Co będzie Waszym zdaniem lepsze na blizny? Aha, mam bardzo zapchane pory, czoło i broda.
Drugie pytanie, używam regularnie serum z Wit C z przepisu Agi Bil, czy można je łączyć z kwasami, jeśli tak ,to w jaki sposób? Taki skinoren trzeba dwa razy dziennie, więc na to serum? przed? A filtr? Jaka kolejność?
trzecie pytanie czy po użyciu toniku z kwasem migdałowym, albo po peelingu migdałowym można użyć olejku (np. z pestek malin) wymieszanego z kwasem hialuronowym?
Poradźcie proszę.

Edytowane przez Monyyczka
Czas edycji: 2014-09-25 o 12:30
Monyyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 15:11   #228
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Chciałam dziś zakupić Skinoren żel i farmaceuta poinformował mnie, że jest to produkt na receptę. Zakupiłam więc Finaceę- skład identyczny jak skinoren, opakowanie identyczne.... z tym, że ten jest bez recepty i na ulotce pisze, że dedykowany jest tylko osobom przy trądziku różowatym... Słyszałyście, aby coś się zmieniło?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 20:26   #229
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Chciałam dziś zakupić Skinoren żel i farmaceuta poinformował mnie, że jest to produkt na receptę. Zakupiłam więc Finaceę- skład identyczny jak skinoren, opakowanie identyczne.... z tym, że ten jest bez recepty i na ulotce pisze, że dedykowany jest tylko osobom przy trądziku różowatym... Słyszałyście, aby coś się zmieniło?
Skinoren nie jest na receptę, może farmaceucie coś się pomyliło Kwas azelainowy jest polecany przy trądziku różowatym, ale też przy 'zwykłym' trądziku, nie wiem skąd te różnice w ulotkach

Finacea:
Wskazania
Przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę w leczeniu trądziku różowatego. Jest on stosowany w celu zmniejszenia zapalnych grudek i krost na twarzy.

Skinoren:
Skinoren krem jest lekiem przeciwtrądzikowym (...), hamuje nadmierne rogowacenie naskórka, zmniejsza ilość kwasów tłuszczowych na powierzchni skóry oraz zmniejsza liczbę zaskórników, hamuje wzrost i nadmierną aktywność nieprawidłowych komórek barwnikowych naskórka (melanocytów). Wskazania: Trądzik pospolity oraz przebarwienia skóry.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 23:59   #230
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Skinoren nie jest na receptę, może farmaceucie coś się pomyliło Kwas azelainowy jest polecany przy trądziku różowatym, ale też przy 'zwykłym' trądziku, nie wiem skąd te różnice w ulotkach

Finacea:
Wskazania
Przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę w leczeniu trądziku różowatego. Jest on stosowany w celu zmniejszenia zapalnych grudek i krost na twarzy.

Skinoren:
Skinoren krem jest lekiem przeciwtrądzikowym (...), hamuje nadmierne rogowacenie naskórka, zmniejsza ilość kwasów tłuszczowych na powierzchni skóry oraz zmniejsza liczbę zaskórników, hamuje wzrost i nadmierną aktywność nieprawidłowych komórek barwnikowych naskórka (melanocytów). Wskazania: Trądzik pospolity oraz przebarwienia skóry.
dziękuję
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 20:39   #231
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Chciałam dziś zakupić Skinoren żel i farmaceuta poinformował mnie, że jest to produkt na receptę. Zakupiłam więc Finaceę- skład identyczny jak skinoren, opakowanie identyczne.... z tym, że ten jest bez recepty i na ulotce pisze, że dedykowany jest tylko osobom przy trądziku różowatym... Słyszałyście, aby coś się zmieniło?
Ja w zeszłym tygodniu normalnie kupowałam skinoren, 15%, w żelu. I nie jest na receptę. Chodzą takie słuchy wśród aptek, i to bardzo często, może stąd pomyłka..
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 13:42   #232
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ja w zeszłym tygodniu normalnie kupowałam skinoren, 15%, w żelu. I nie jest na receptę. Chodzą takie słuchy wśród aptek, i to bardzo często, może stąd pomyłka..
Dzięki za odpowiedz Jak zużyję Finaceę, to wrócę po skinoren
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 16:28   #233
Nebtu
Raczkowanie
 
Avatar Nebtu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Neo-Tokyo
Wiadomości: 366
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Na ulotce Skinoren napisane jest, żeby używać i rano, i wieczorem. Zastanawiam się nad tym porannym smarowaniem się - potem normalnie na to podkład i resztę? Czy to zalecenie zakłada, że nic więcej z twarzą rano nie robimy?

Powie mi ktoś?
Nebtu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 16:40   #234
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez Nebtu Pokaż wiadomość
Na ulotce Skinoren napisane jest, żeby używać i rano, i wieczorem. Zastanawiam się nad tym porannym smarowaniem się - potem normalnie na to podkład i resztę? Czy to zalecenie zakłada, że nic więcej z twarzą rano nie robimy?

Powie mi ktoś?
Jeżeli po 0.5-1 h jesteś w stanie nałożyć na Skinoren podkład to nie ma przeciwwskazań, żeby stosować go również rano
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 18:08   #235
jankamama
Przyczajenie
 
Avatar jankamama
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: okolice stolicy
Wiadomości: 6
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Hej,

macie może jakieś opinie o kwasie ferulowym?
jankamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 05:44   #236
Nebtu
Raczkowanie
 
Avatar Nebtu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Neo-Tokyo
Wiadomości: 366
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jeżeli po 0.5-1 h jesteś w stanie nałożyć na Skinoren podkład to nie ma przeciwwskazań, żeby stosować go również rano
Super, dziękuję.
Nebtu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 20:32   #237
Sucharek21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 67
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

http://allegro.pl/bielenda-40-kwas-m...847563456.html dziewczyny czy ten kwas będzie dobry ? chce zamówić kwas migdałowy by oczyścić moją skóre z zaskórników i wyprysków .
Sucharek21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 09:41   #238
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

na receptę? jakiś składnik dodatkowy o tym decyduje?
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 15:21   #239
Nowy45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 107
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Witam
nie wiem czy to dobry temat ale napiszę tutaj. Otóż mam zamiar iść do kosmetyczki na leczenie kwasami < kwas migdałowy> jednak nic o tym nie wiem. ktoś był? jaka cena? czy zobaczę różnice po 1 razie ?
Nowy45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 12:33   #240
Sucharek21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 67
Dot.: Kwasomaniaczki - wątek dla miłośników stosowania kwasów

Odpowie ktoś na mojego posta związanego z zakupem kwasów ?
Sucharek21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-07 13:39:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:57.