Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-13, 13:29   #3781
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Nie przepadam za zwykłymi naleśnikami po prostu, dlatego skusiła mnie wersja o smaku budyniu przy okazji odpada też gluten, bo z tego co pamiętam budyń jest na mące ziemniaczanej
Dzięki za pomysł z wodą, nie wiedziałam, że tak po prostu można ją dać zamiast mleka
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 20:07   #3782
Corneli
Przyczajenie
 
Avatar Corneli
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Możecie mnie poratować przepisem na naleśniki bez mleka (żadnego, ani krowiego ani roślinnego) i najlepiej z budyniem zamiast/oprócz mąki? Najchętniej żeby były niezbyt kaloryczne
Widziałam to gdzieś w necie, zrobiłam sobie apetyt i za nic nie mogę znaleźć
świetne jest połączenie owsianki i banana a budyniem możesz sobie polać tego naleśnika

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez MyNameIsSophie Pokaż wiadomość
Da się, tylko to dla wielu albo kontrowersyjne albo ekstremalne albo kto wie co jeszcze, bo odbiega to od standardowej diety. Wysokowęglowodanowa, niskotłuszczowa, nieskoprzetworzona dieta wegańska, np. Starch Solution.
potwierdzam ja nie trzymam się ściśle tej diety, ale i tak jestem zadowolona.
Corneli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 09:17   #3783
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Black Enigma Pokaż wiadomość
Dzięki Aggis! Zastosuję się do wskazówek
Jeszcze jedno pytanie, warzywa wliczam w bilans? Bo prawde mówiąc to średnio mi się uśmiecha liczenie błonnika osobno, odejmowanie go od puli i tak dalej.. Liczyć czy nie?
z warzyw wlicza się tylko ziemniaki, strączki, ew. gotowaną marchew czy kukurydzę (są. słodkie i mają sporo węglowodanów). Większość warzyw ma mało kcal i mało węgli także moim zdaniem bez sensu je wliczać. Jeść oczywiście trzeba i to najlepiej parę razy dziennie

Edytowane przez Aggis
Czas edycji: 2016-02-14 o 09:18
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 21:41   #3784
Black Enigma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 38
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Dzięki!
Black Enigma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 08:57   #3785
msabu
Raczkowanie
 
Avatar msabu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 122
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ewelina_1895 Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanie odnosnie blonnika. Kupilam dzisiaj taki do picia ze wzgeldu na problemy z codzinnym bolem brzucha i zaparciami( moge nie iac nawet tydzien do 9 dni) Czy ktoras probowala? Kolezanka twierdzi, ze pomaga jednak boje sie reakcji mojego organizmu na to
Sztuczny błonnik nie ejst najlepszym pomysłem, ani tym bardziej dlugotrwałym rozwiązaniem. Nie wiem jak wygląda Twoja dieta, ale może warto byłoby zacząć od jej modyfikacji?
Powinno w niej być dużo warzyw i błonnika pochodzącego z produktów prełnoziarnistych. Na zaparcia sprawdzą się sliwki suszone, otręby przenne, len, jabłka, babka płesznik. Dużo wątków znajdziesz o tym na forum.
Na występowanie zaparć ma ogromny wpływ siedzący tryb życia - jeżeli się nie ruszasz to problem będzie narastać.
msabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 12:39   #3786
panjingya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 76
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

hej, potrzebuje rady chodzi o sniadanie - nic mnie tak nie trzyma i nie syci na sniadanie jak jajecznica z 7 jaj z warzywami... ale ilez mozna tych jajek jesc? chyba tak nie mozna :/ pilnie potrzebuje zamiennika - owsianki, chleby odpadaja, bo zaraz wyje z glodu. Co moge jesc innego o podobnym efekcie?
panjingya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 15:23   #3787
blackk_berryy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 27
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Hej, czy jest jakiś wątek tutaj na forum w którym dziewczyny wrzucają zdjęcia swoich metamorfoz? Jak schudły przed i po?
blackk_berryy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-17, 11:26   #3788
Dalijka
Raczkowanie
 
Avatar Dalijka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: wawa.
Wiadomości: 58
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
u mnie jest taki problem, że sam dojazd na uczelnię trwa 2 godziny wycieczki w tramwaju ;/ prkatycznie nigdy nic ze sobą nie biorę bo po prostu po samej podróży wszystko to kompletna ciapa nie do zjedzenia ;/
kanapki kupuje gotowe na uczelni w bufecie ( bułka graham + szynka + ogórek, papryka, sałata) do tego jakieś jogurty plus owoc

dlatego sie zastanawiam czy przypadkiem jakieś preparaty witaminowe by nie pomogł ale sama z siebie pojecia nie mam co to mogły by byc za witaminy
myślałam nad żelazem tylko

co do lekarza - wydaje mi sie, że ten ma racje, po prostu u różnych osób różne rzeczy wywołują migrene
cześć eyo, wypowiem się jako dietetyk i osoba, która również zmaga się z migreną. Czy myślałas o tym, aby przetestować na sobie przez jakiś czas (tydzień-dwa tygodnie) dietę wegańską opartą na warzywach i owocach? Myślę, że mogłabys spróbować odstawić mięso i produkty zwierzęce na kilka dni (i niestety przemęczyć się wtedy z atakiem, może wziąć kilka dni wolnych od różnych zajęc jesli mozesz). Mówisz, że jeśli nie zjesz mięsa to masz atak, a paradoksalnie może być ono przyczyną Twojej choroby.

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez panjingya Pokaż wiadomość
hej, potrzebuje rady chodzi o sniadanie - nic mnie tak nie trzyma i nie syci na sniadanie jak jajecznica z 7 jaj z warzywami... ale ilez mozna tych jajek jesc? chyba tak nie mozna :/ pilnie potrzebuje zamiennika - owsianki, chleby odpadaja, bo zaraz wyje z glodu. Co moge jesc innego o podobnym efekcie?
hej, może po prostu spróbuj zmniejszyc ilość jaj z 7 do 3, a oprócz tego dodawać do jajecznicy różne dodatki, np trochę chudego mleka lub śmietany lub masło? Śniadanie powinno składać się z białek i tłuszczy. Do tego możesz zjeść tez porcję owsianki i myślę, że będzie akurat.
__________________

Blog żywieniowy-zapraszam!

What's that saying? Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop.
Dalijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 11:27   #3789
AngielskaPogoda
Zadomowienie
 
Avatar AngielskaPogoda
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 1 180
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez panjingya Pokaż wiadomość
hej, potrzebuje rady chodzi o sniadanie - nic mnie tak nie trzyma i nie syci na sniadanie jak jajecznica z 7 jaj z warzywami... ale ilez mozna tych jajek jesc? chyba tak nie mozna :/ pilnie potrzebuje zamiennika - owsianki, chleby odpadaja, bo zaraz wyje z glodu. Co moge jesc innego o podobnym efekcie?
Oj, sporo tych jajek ... Trzeba by bylo jakos zoladek sobie skurczyc i psychicznie sie nastawic. Ja zaczynam czasem dzien od swierzego grejpfruta i kawy. Po 3 godzinach zjadam gotowane jajko na twardo badz kanapke z chlebem razowym, szynka i pomidorem, a miedzy sniadaniem, a ta kanapka pije wode ze swierzo wycisnieta cytryna. Male posilki co 3h. Poczatki moga byc ciezkie, ale potem czlowiek przywyknie.
__________________
If You Wanna Make The World
A Better Place
Take A Look At Yourself And
Then Make A Change

AngielskaPogoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 10:54   #3790
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Z góry przepraszam jeśli piszę w nieodpowiednim miejscu. Mam problem z kotletami z kaszy jęczmiennej, co zrobić aby się nie rozpadały ? Dodaję siemię lniane, bułkę tartą, warzywa (farsz), jednak gdy przychodzi moment położenia na patelni to wychodzi z nich jedna, wielka klapa :/
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 13:30   #3791
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
Z góry przepraszam jeśli piszę w nieodpowiednim miejscu. Mam problem z kotletami z kaszy jęczmiennej, co zrobić aby się nie rozpadały ? Dodaję siemię lniane, bułkę tartą, warzywa (farsz), jednak gdy przychodzi moment położenia na patelni to wychodzi z nich jedna, wielka klapa :/
dodaj jajko
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-23, 13:32   #3792
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
dodaj jajko
Dawałam ale bez większego efektu
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 03:05   #3793
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
Dawałam ale bez większego efektu
Podobno dodatek oliwy może zadziałać. Albo spróbuj dać jedno jajko więcej
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 06:12   #3794
iaminlove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 94
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

kilka dni temu zbadałam poziom cholesterolu całkowitego,


norma jest do 190, ja miałam 238.

Od kilku miesięcy jadłam dużo wątróbki (3-4 razy w tygodniu) i sporo też jajek tygodniowo (ok. 8).

Nie jem masła.

Czy na taki poziom cholesterolu miała wpływ taka ilość wątróbki? jajek?

chce zbić tą wartość bez leków, czy nie mogę już w ogóle jeść jajek?
bardzo je lubię.

czym mogę sobie pomóc?
iaminlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 08:45   #3795
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez iaminlove Pokaż wiadomość
kilka dni temu zbadałam poziom cholesterolu całkowitego,


norma jest do 190, ja miałam 238.

Od kilku miesięcy jadłam dużo wątróbki (3-4 razy w tygodniu) i sporo też jajek tygodniowo (ok. 8).

Nie jem masła.

Czy na taki poziom cholesterolu miała wpływ taka ilość wątróbki? jajek?

chce zbić tą wartość bez leków, czy nie mogę już w ogóle jeść jajek?
bardzo je lubię.

czym mogę sobie pomóc?
Jezu dziewczyno, serio wierzysz, że spożywanie wątróbki (której nie jesz codziennie!), tak podniosło ci cholesterol?

Tak jak dziwczyny pisały wysoki cholesterol nie zawsze bierze się z jedzenia, niektóry po prostu już tak mają! Nie wiem, jak ci to jaśniej napisać, bo widze, że nie docierają do ciebuie wpisy innych dziewczyn.

Poza tym uwazam, że źle się odżywiasz- wątróbka 4 razy w tygodniu? i obstawiamn, że do tego smażona ( w w wątku o skakance uparcie twierdziłaś, że tak dobrze sie odżywiasz...).

Jajka sa zdrowe, nie spozywasz ich wcale dużo.
Raczej bym przystopowała z tą wątróbką.

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Cytat:
Napisane przez AngielskaPogoda Pokaż wiadomość
Oj, sporo tych jajek ... Trzeba by bylo jakos zoladek sobie skurczyc i psychicznie sie nastawic. Ja zaczynam czasem dzien od swierzego grejpfruta i kawy. Po 3 godzinach zjadam gotowane jajko na twardo badz kanapke z chlebem razowym, szynka i pomidorem, a miedzy sniadaniem, a ta kanapka pije wode ze swierzo wycisnieta cytryna. Male posilki co 3h. Poczatki moga byc ciezkie, ale potem czlowiek przywyknie.
zgadzam się, to bardzo dobra metoda 'małych kroków'

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez panjingya Pokaż wiadomość
hej, potrzebuje rady chodzi o sniadanie - nic mnie tak nie trzyma i nie syci na sniadanie jak jajecznica z 7 jaj z warzywami... ale ilez mozna tych jajek jesc? chyba tak nie mozna :/ pilnie potrzebuje zamiennika - owsianki, chleby odpadaja, bo zaraz wyje z glodu. Co moge jesc innego o podobnym efekcie?
ja myślę, że uczucie głodu wynika z dużej przerwy między posiłkami. O której jesz śniadanie i o której kolejny posiłek?

Mi się tez wydawało kiedyś, że na sniadanie 'bez chleba się nie najem', myślę, że to po prostu była blokada psychiczna. Osobiście teraz często stosuje ten zamiennik.

Przyzwyczajaj sie powoli.
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 09:18   #3796
iaminlove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 94
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Jezu dziewczyno, serio wierzysz, że spożywanie wątróbki (której nie jesz codziennie!), tak podniosło ci cholesterol?

Tak jak dziwczyny pisały wysoki cholesterol nie zawsze bierze się z jedzenia, niektóry po prostu już tak mają! Nie wiem, jak ci to jaśniej napisać, bo widze, że nie docierają do ciebuie wpisy innych dziewczyn.

Poza tym uwazam, że źle się odżywiasz- wątróbka 4 razy w tygodniu? i obstawiamn, że do tego smażona ( w w wątku o skakance uparcie twierdziłaś, że tak dobrze sie odżywiasz...).

Jajka sa zdrowe, nie spozywasz ich wcale dużo.
Raczej bym przystopowała z tą wątróbką.[COLOR="Silver"]

.

nie, nie SMAŻONA! duszona, a raczej w moim sposobie przyrządzania to gotowana.

fakt mało różnorodnie, od ostatniego tygodnia zaczęłam to zmieniać
iaminlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 10:36   #3797
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Podobno dodatek oliwy może zadziałać. Albo spróbuj dać jedno jajko więcej
Dziękuję, na pewno spróbuję
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 13:37   #3798
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

nie aktualne

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2016-02-27 o 19:53
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 15:32   #3799
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

A ja mam pytanie z cyklu żywieniowego.

2 miesiace temu zaczelam dosc intensywnie cwiczyc (wczesniej tez cwiczylam,ale teraz 'podnioslam poprzeczke) i zauwazylam ze jestem...glodna chodzi o to, ze ilosc spozywanych kalorii i wielkosc porcji sie nie zmienila, a teraz gdy zaczelam intensywniej cwiczyc to musze wiecej jesc... czy moge byc glodna, bo 'organizm.wiecej spala i wiecej potrzebuje'? W uproszczeniu to ujelam
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-26, 18:47   #3800
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie z cyklu żywieniowego.

2 miesiace temu zaczelam dosc intensywnie cwiczyc (wczesniej tez cwiczylam,ale teraz 'podnioslam poprzeczke) i zauwazylam ze jestem...glodna chodzi o to, ze ilosc spozywanych kalorii i wielkosc porcji sie nie zmienila, a teraz gdy zaczelam intensywniej cwiczyc to musze wiecej jesc... czy moge byc glodna, bo 'organizm.wiecej spala i wiecej potrzebuje'? W uproszczeniu to ujelam
oczywiście, że tak. Jak więcej trenujesz to organizm potrzebuje więcej energii. Jeśli jesteś głodna to pewnie jesz za mało w stosunku do swojego zapotrzebowania. Oblicz sobie zapotrzebowanie na kcal i makro uwzględniając intensywne treningi i jeśli trzeba to zwiększ trochę kaloryczność posiłków.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 07:40   #3801
iaminlove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 94
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

jak z mącznymi daniami na diecie? są aż tak bardzo złe?

co jeśli białą mąkę zastąpię pełnoziarnistą?


ile razy w tygodniu można pozwolić sobie na naleśniki/pierogi z białej mąki lub pełnoziarnistej?
iaminlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 19:16   #3802
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez iaminlove Pokaż wiadomość
jak z mącznymi daniami na diecie? są aż tak bardzo złe?

co jeśli białą mąkę zastąpię pełnoziarnistą?


ile razy w tygodniu można pozwolić sobie na naleśniki/pierogi z białej mąki lub pełnoziarnistej?
Wszystko można,byle z umiarem. Ja jem pierogi/nalesniki ze zwyklej mąki 2,3 razy w tygodniu.

IMO wszelkie te 'zakazy' typu : na diecie NIE WOLNO jesc:chleba,ziemniakow,ko lacji to bajki rodem ze sredniowiecza.
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 19:18   #3803
iaminlove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 94
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

no właśnie tak myślę, że całe życie bez sensu sobie odmawiać

dzięki
iaminlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 23:11   #3804
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Wszystko można,byle z umiarem. Ja jem pierogi/nalesniki ze zwyklej mąki 2,3 razy w tygodniu.

IMO wszelkie te 'zakazy' typu : na diecie NIE WOLNO jesc:chleba,ziemniakow,ko lacji to bajki rodem ze sredniowiecza.
Do tego te zakazane owoce urastają nam w głowie do nie wiadomo jakiego cudu i gdy przydarzy się okazja, to wtedy łatwo stracić hamulce i popłynąć myślę, że najlepiej w rozsądnych ilościach jeść to, na co ma się ochotę po prostu.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 00:14   #3805
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Do tego te zakazane owoce urastają nam w głowie do nie wiadomo jakiego cudu i gdy przydarzy się okazja, to wtedy łatwo stracić hamulce i popłynąć myślę, że najlepiej w rozsądnych ilościach jeść to, na co ma się ochotę po prostu.
Trochę się z tym nie zgodzę,jedząc po trochu wszystkiego jemy czegoś trochę za dużo i trochę za mało czyli bilans wychodzi na minus. Dobór odpowiedniej diety to kwestia bardzo indywidualna, są wyliczenia, które pozwalają zorientować się czego organizm potrzebuje najbardziej i w jakich ilościach, ważne przed rozpoczęciem diety jest wykonanie morfologii i sprawdzenie jak przedstawia się lipidogram, glukoza, próby wątrobie,hemoglobina oraz ilość produkowanych krwinek czerwonych . Jeżeli macie nadwagę to znaczy, że nie jecie dla was dobrze i coś złego w organizmie może się dziać. Lista produktów zakazanych podczas diety to bajka, jeżeli mój Tż ćwiczy i wyszło w wyliczeniach, że najbardziej potrzebuje węglowodanów (oczywiście prostych) i białka to powinien unikać bananów,jabłek i innych owoców?
U mnie zaś każdy krzyczy "jedz tylko warzywa " , mój organizm potrzebuje posiłków składających się z białka, błonnika i tłuszczu (zdrowego czyli margaryna, olej oliwa, ryby itp.) co także ,często przy diecie jest odradzane

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 10:06   #3806
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
U mnie zaś każdy krzyczy "jedz tylko warzywa " , mój organizm potrzebuje posiłków składających się z białka, błonnika i tłuszczu (zdrowego czyli margaryna, olej oliwa, ryby itp.) co także ,często przy diecie jest odradzane

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
każdy z nas potrzebuje białka, tłuszczu i węglowodanów do prawidłowego funkcjonowania, tłuszcz jest bardzo potrzebny w diecie i jeśli ktoś go odradza to znaczy, że nie zna się zupełnie na podstawowych zasadach odżywiania. A margaryna, podobnie jak inne utwardzane tłuszcze roślinne, jest akurat bardzo niezdrowa.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 10:45   #3807
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

No oczywiście, że nasz organizm potrzebuje wszystkich tych rzeczy ale jednych mniej a innych więcej.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 13:04   #3808
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Jaka mąka zamiast przennej? Teraz zwykle używam pszennej pełnoziarnistej, ale zastanawiam się nad jakąś zdrowszą alternatywą. Polecacie jakieś?
Gryczana mi nie pasuje ze względu na specyficzny smak. Wolę zjeść samą kaszę gryczaną.

Edytowane przez 8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Czas edycji: 2016-03-11 o 13:05
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 15:13   #3809
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;57182346]Jaka mąka zamiast przennej? Teraz zwykle używam pszennej pełnoziarnistej, ale zastanawiam się nad jakąś zdrowszą alternatywą. Polecacie jakieś?
Gryczana mi nie pasuje ze względu na specyficzny smak. Wolę zjeść samą kaszę gryczaną.[/QUOTE]
Ja uwielbiam mąkę ryżową, ale to też zależy do czego chcesz tej mąki użyć.
Wg mnie na przykład nie ma lepszych naleśników niż te z ryżowej.
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 15:35   #3810
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Np do naleśników, omletów. Czasem muffinek. Nie używam jej dużo ogólnie
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 14:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.