Salon odnowy biologicznej bez kosmetyczki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-26, 11:05   #1
Shanice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 22

Salon odnowy biologicznej bez kosmetyczki?


Witam,

Mam nadzieję, że założyłam temat na odpowiednim forum.
Mam kilka pytań związanych z zabiegami za pomocą specjalistycznego sprzętu kosmetycznego. Bardzo chciałabym otworzyć gabinet odnowy biologicznej. Moja działalność miałaby obejmować zabiegi upiększające na twarz (mikrodermobrazja, peeling kawitacyjny, ultradźwięki), zabiegi lecznicze (typu laser, magnteronic, jontoforeza), masaże, oraz zabiegi antycellulitowe, odchudzające i rehabilitację powypadkową. Firma byłaby nastawiona na używanie specjalistycznego sprzętu. Moje pytanie jest takie - czy jeśli jestem z wykształcenia fizjoterapeutką to czy muszę odbyć jakiś kurs aby móc obsługiwać np. wielofunkcyjną maszynę do zabiegów na twarz? Czy muszę być wykwalifikowaną kosmetyczką, aby wykonywać tego typu zabiegi? Na początku nie chciałabym zatrudniać kosmetyczki, tylko sama pracować na tym sprzęcie, czy to zgodne z tymi wszystkimi sanepidowskimi przykazaniami?
__________________

Czas o siebie zadbać!



Shanice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 12:21   #2
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Salon odnowy biologicznej bez kosmetyczki?

Wiesz ja sama akurat jestem i fizjoterapeutką i kosmetyczką. I tak się spytam niedyskretnie jak chcesz robić np. mikrodermabrazję? skoro z tego co jest mi wiadome na studiach fizjoterapii tego nie uczą? Masz tupet albo jesteś bardzo pewna siebie skoro beż żadnego problemu chcesz robić zabiegi kosmetyczne nie będąc nawet po kursie a o szkole specjalistycznej nie wspomnę ehhh - ręce opadają.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 14:09   #3
Shanice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 22
Dot.: Salon odnowy biologicznej bez kosmetyczki?

Chciałam po prostu się dowiedzieć czy trzeba mieć jakieś certfikaty żeby móc wykonywać takie zabiegi. Są różne kursy organizowane przez producentów maszyn, chciałam wiedzieć czy to wystarczy. Boże, dlaczego od razu trzeba tak kogoś zjechać. :/
__________________

Czas o siebie zadbać!



Shanice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 14:31   #4
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Salon odnowy biologicznej bez kosmetyczki?

Cytat:
Napisane przez Shanice Pokaż wiadomość
Chciałam po prostu się dowiedzieć czy trzeba mieć jakieś certfikaty żeby móc wykonywać takie zabiegi. Są różne kursy organizowane przez producentów maszyn, chciałam wiedzieć czy to wystarczy. Boże, dlaczego od razu trzeba tak kogoś zjechać. :/
Ja jestem kosmetologiem, czy zatem moge wykonywac zabiegi fizjoterapeutyczne z wykozystaniem specjalistycznej aparatury do tego przeznaczonej i masaze??
no wlasnie... to chyba sobie odpowiedzialas na pytanie.
Kosmetyczka to nie jest osoba po "jakims tam" kursie, to jest zawod taki jak twoj!
I nie, nie mozesz wykonywac tych zab.bez ukonczenia odpowiednich kursow.

Dlaczego trzeba kogos zjechac? bo ty (moze nieswiadomie) pokazalas w swojej wypowiedzi, ze nasz zawod jest niejako gorszy od twojego - ja tak to odebralam, widac kolezanka z wypowiedzi powyzej rowniez.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 15:17   #5
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Salon odnowy biologicznej bez kosmetyczki?

I za pewne nie tylko wy dwie.
Myslisz, ze po co sie ucze na kosmetyczke? Jakby mozna bylo zrobic tak jak ty mowisz to myslisz, ze bym tam chodzila? No nie sadze..
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 06:54   #6
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Salon odnowy biologicznej bez kosmetyczki?

Shanice Twój post jest dla mnie 100% upewnieniem że nie podchodzisz do założenia swojego salonu odnowy biologicznej poważanie i z odpowiedzialnością. Radzę się dobrze ubezpieczyć od odpowiedzialności cywilnej.
A ja akurat mam prawo na ten temat się wypowiadać gdyż jak pisałam wcześniej jestem kosmetyczką ( po szkole dziennej a nie kursie 3 miesięcznym czy kursach z obsługi maszyn do zabiegów kosmetycznych) i fizjoterapeutką(studia).
A propos kursów które masz zawsze przy kupowaniu sprzętów. One Cię uczą jak obsługiwać maszynę, czasem mówią o wskazaniach i przeciwwskazaniach. Całą metodologię zabiegu (zaczynając od wejścia klientki do salonu do jej wyjścia) nikt Ci nie powie, nie pokaże a o doświadczeniu nie wspomnę.

Życzę powodzenia i pochwal się w którym mieście otwierasz to cudo.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:12.