gdzie popełniam błąd - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-02, 10:05   #1
paula28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7

gdzie popełniam błąd


witam zacznę od tego że schudłam już sporo dokładnie rok o g urodzenia dziecka ważłam 66 kg przy wzroście 156cm i w ciau 5 miesięcy schudłam do wagi 53 kg teraz sobie troche pofolgowałam i przytyłam do 57 kg ale od miesiąca zaczęlam dięę i narazie jest 55kg ale dalej nie widać efektów i waga stoi w miejscu ,ćwiczę 2 razy dziennie po 1 śniadaniu 20 min na steperze i wieczorkiem po kolacji 30 min na steperze i do tego brzuszki bo mo brzuch po ciąży wygłąda masakrycznie ale głównie chodzi mi o wyszczuplenie nóg
nie wiem może za dużo jem mój jadłospis wygląa tak
7.00- dwie kromki ciemnego chleba czasem jedna jasna b€lka przeważnie z wędliną albo niskotłuszczowym serem żółtym
10.00 capucino i albo owoc jabło albo banan albo pomarańcza albo 100 gr jogurtu naturalnego z płatkami fitness albo musli
14.00 obiad to óżnie albo zupa ale bez smietany albo drugie dania ale samo ięśo i surówka czasem jak robie pierogi dla rodziny to też zjem ale to 4-5 sztuk
17.00 herbatka ia albo baton musli albo owoc
20.00-to albo serek wiejski i romka chcleba albo 2 kromki z pomidorem albo warzywa na patelnię albo jakąś sałatkę
powiedzcie gdzie poełniam błąd marzęo wadze 50 kg i muszę schudnąć do maja
paula28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 10:32   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: gdzie popełniam błąd

Waga zawsze zatrzymuje się parę tygodni po rozpoczęciu diety, trzeba to przetrzymać, nie przerywać diety i zaczekać.
Robisz też nieco błędów przy komponowaniu posiłków, moim zdaniem jesz za mało białka, a chleb do kolacji i owoce do podwieczorku mogą blokować chudnięcie, bo to głównie cukry. Wcale nie jesz dużo, to na pewno nie chodzi o ilość. Ja bym nawet powiedziała, że jesz za mało jak na osobę która codziennie ćwiczy.
Do 1 śniadania dorzuć jakieś warzywa.
W 2 śniadaniu by się przydało białko, jakiś serek homo np.
Zupa na obiad to raczej niewiele, chyba że jest w niej dużo chudego mięsa i warzyw.
Podwieczorek - Nie ma białka, za to są węgle, a to kiepsko.
Kolacja - wykluczyłabym pieczywo chyba, że to posiłek po okołotreningowy, wtedy można. Jak ćwiczysz zawsze po kolacji, to możesz chyba tak jeść.

Nie jesz NNKT, czyli dobrych tłuszczy z orzechów, ryb, oliwy z oliwek (nie może być usmażona, bo wtedy traci te dobre właściwości)
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 10:41   #3
paula28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Dot.: gdzie popełniam błąd

na drugie śniadanie prawie zawsze jem jogurt naturalny albo serek waniliowy ale to czasem przeważnie jogurt
a co mogę jeść na podwieczorek? na kolację lubię czasem zjeść chleb ciemny bo przynajmiej się najem a i tak pożniej to spalam a muszę sie najeść bo ja kładę się pózno gdyż moje dziecko nie daje mi sie wyspać
oliwę dodaję do sałatek i ryby jem raz w tyg beztłusczowo o orzecchy też czasem przekąśze bo uweilbiam więć czasem na podwieczorek sobie z 5 sztuk pochrupię

Edytowane przez paula28
Czas edycji: 2009-02-02 o 10:42
paula28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 10:54   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: gdzie popełniam błąd

Jogurt niestety ma mało białka, główcie cukry (laktozę).
Na podwieczorek możesz jeść wiele rzeczy, możesz jakąś sałatkę z czymś białkowym, możesz serek z orzechami, ja czasem zjadam sobie lody bez czekolady ale to grzeszek, czasem robię sobie coś na słodko z serka figura (całkiem niezłe desery z niego wychodzą, trzeba go dosłodzić słodzikiem). Chleb na kolację możesz jeśli później ćwiczysz.
Jeśli kładziesz się późno, to możesz dodatkowo zjadać kolację białkową niedługo przed snem, nie będziesz wtedy spalać mięśni w nocy.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 11:00   #5
paula28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Dot.: gdzie popełniam błąd

czyli lepiej na podwieczorek zjeśc np serek homo o niskiej zawartości tłuszczu?a i lody yteż czasami jem bo oglądałam ostatnio program i mówili żę na diecie mozna a nawet powinno je się jeść bo mają duzo wapnia oczywiscie lody bez dodatków a na drugie śniadanie bęę jeśc owoce do śnaidanie dorzuce pomidora i ogórka i rzodkiewkę myślę żę będzie ok a co na kolację może być bo głównie z kolacją mam problem
paula28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 11:19   #6
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: gdzie popełniam błąd

Kolacja powinna byc bialkowa- chudy ser bialy, serek wiejski itd. Taka kolacja jest sycaca i nie ma sie takiej ochoty na podjadanie potem
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 20:41   #7
OliwkowaAnia
Przyczajenie
 
Avatar OliwkowaAnia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: gdzie popełniam błąd

kolacja białkowa, ok. co mam jeść, jeśli znudził mi się ser biały, ser wiejski, tuńczyk, jajka i kefir? ja już nie mogę się na to patrzeć...
__________________
in Wonderland...
OliwkowaAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-04, 23:08   #8
brzydotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 521
Dot.: gdzie popełniam błąd

możesz zjeść serek homo naturalny z cynamonem i słodzikiem albo pierś indyka lub kurczaka gotowaną na parze z warzywami lub w lekkim wywarku jarzynkowym. dla odmiany możesz dodawać składniki niebiałkowe, tylko taką kolacje zjedz wcześniej niż ok. 2h przed snem. w ogóle ja uważam że nawet na krótko przed snem nie musi być czyste białko, byleby nie był to znów sam tłuszcz
brzydotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:44.