Jamajka był ktoś?;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-30, 16:47   #1
Ancik
BAN stały
 
Avatar Ancik
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 121
GG do Ancik

Jamajka był ktoś?;)


Jeśli ktoś byl to chętnie poczytam bo sama wybieram się tam w lipcu
Ancik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 22:18   #2
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Jamajka był ktoś?;)

Byłam w Ochio Rios,w zasadzie parę dni,nocowałam na statku,którym przypłynęłam.Oprócz fantastycznych wodospadów,to niezbyt miło wspominam ten pobyt-upał nie do zniesienia,byłam cała pogryziona przez jakieś dziwne małe muszki-no i tubylcy nieco mnie przerazali.Do wodospadów wiózł nas taksowkarz (mówiąc kolokwialnie) "najarany" trawą i o mało nas nie zabił,ządał potem dwa razy więcej za kurs niz się umawialiśmy.
Mam nadzieję ,ze Ty będziesz mieć milsze wspomnienia.
Potem wkleję parę fotek.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 09:57   #3
Ancik
BAN stały
 
Avatar Ancik
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 121
GG do Ancik
Dot.: Jamajka był ktoś?;)

dzięki za posta
Ancik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 12:07   #4
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Jamajka był ktoś?;)

ja bylam na jamajce tylko przelotem, tzn. miedzyladowanie w montego bay. nie powiem ci wiec zbyt wiele...

lotnisko...beznadziejne: zaniedbane, pelno jakis nasypow...wyglada jak wielki plac budowy. ladowanie calkiem fanjne, bo wydaje ci sie,ze samolot wpadnie zaraz do wody, w ostatnim momencie pojawia sie pzred wami pas startowy.

co do hoteli nic ci nie powiem konkretnego. pisze, co opowiadala mi kolezanka, ktora kocha jamajke. hotele podobno sa przytulne, nie odzwierciedlaja typowych karaibow.maja swoj klimat. nie sa to wielkie resorty, jakie mozemy spotkac na dominikanie, kubie badz w meksyku. sa do male hoteliki. jedzenie podobno jest bardzo dobre. oferta all inclusive troche uboga (nie moze sie rownac z dominikana badz meksykiem). hotele sa blisko miast, wiec jest dobry kontakt z miejscowymi. wszedzie graja reagge, pala trawke (choc jest oficjalnie zabroniona) i tancza. kraj bardzo natutalny. nie oszukuja ludzi hotelami z marmurowymi posadzkami i pozlacznymi scianami. pokazuja jaka jamajka jest naprawde. to duzy plus!!!

nie nastawiaj sie wiec na full wypad i drinki w jacuzzi. nastaw sie an poznawanie ludzi i ich kultury, bo jest co poznawac....
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 12:15   #5
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: Jamajka był ktoś?;)

tu jeszcze wklejam 2 zdjecia z lotniska

milego pobytu. kiedy i do jakiego hotelu wie wybrierasz??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aaaa.jpg (58,3 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aaaaaaa.jpg (75,0 KB, 28 załadowań)
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 04:03   #6
hotshot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jamajka był ktoś?;)

Cytat:
Napisane przez Ancik Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś byl to chętnie poczytam bo sama wybieram się tam w lipcu
ja tez sie wybieram - i tez w lipcu!
hotshot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 12:41   #7
iwwwonaa
Rozeznanie
 
Avatar iwwwonaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: far away
Wiadomości: 756
Jamajka

Oficjalna nazwa: Jamajka
Powierzchnia: 10 990 km2
Ludność: 2 804 000; na 1 km2 255
Stolica: Kingston
Ustrój: monarchia konstytucyjna
Waluta: 1 dolar jamajski = 100 centów
Język: angielski, kreolski
Religie: chrześcijaństwo (wyznawcy Kościoła Bożego 18%, baptyści 10%, anglikanie 7%, adwentyści 7%, katolicy 5%)

Jamajka swą nazwę zawdzięcza pierwotnym mieszkańcom wyspy, Arawakom, którzy nazwali wyspę Xaymaca, co oznacza „ziemia drewna i wody”. Krzysztof Kolumb, który w 1494 r. objął ją w posiadanie w imieniu Hiszpanii, opowiadał o Jamajce, jak o „najpiękniejszej wyspie, jaką widziało ludzkie oko”.
Co roku Jamajkę odwiedza ponad milion turystów, zostawiających na wyspie około 870 mln dolarów rocznie. Jamajka to jednak nie tylko oślepiające słońce Karaibów, wspaniałe plaże, lazurowe morze, zimny rum i muzyka reggae. To przede wszystkim ogromna bieda, wyzierająca z każdej bocznej uliczki większego miasta czy malutkich wiosek.



Największe kurorty turystyczne

Ocho Rios

Położone jest w centrum północnego wybrzeża wyspy. Miastoto charakteryzuje się różnorodnością hoteli, willi i przystani. Jest to idealne miejsce, z którego można rozpocząć wycieczki po wyspie samochodem albo autokarem. Znane ze swoich wodospadów Dunn"s River, ulubionego zakątka turystów, tropikalnych parków i plantacji.


Zatoka Runaway Bay
Leży w odległości 30 km od Ocho Rios. To cicha miejscowość w północnej części Jamajki z małymi zatoczkami.Wspaniałe rewiry dla nurków. Na zachód od miejscowości znajduje się system jaskiń Runaway Cave. W pobliżu podziemne jezioro.

Montego Bay
To drugie co do wielkości miasto Jamajki, w którym znajdują się zabytkowe budynki przypominające o kolonialnej przeszłości wyspy, duże centra handlowe oraz port dla statków pasażerskich. Montego Bay jest turystycznym kurortem od początku wieku, oferującym turystom różnorodne formy zakwaterowania.
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Phil Bosmans


JUŻ NIEDŁUGO BĘDĘ MAMUSIĄ!!!
iwwwonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-10, 15:26   #8
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Jamajka

Cytat:
Napisane przez iwwwonaa Pokaż wiadomość
Oficjalna nazwa: Jamajka
Powierzchnia: 10 990 km2
Ludność: 2 804 000; na 1 km2 255
Stolica: Kingston
Ustrój: monarchia konstytucyjna
Waluta: 1 dolar jamajski = 100 centów
Język: angielski, kreolski
Religie: chrześcijaństwo (wyznawcy Kościoła Bożego 18%, baptyści 10%, anglikanie 7%, adwentyści 7%, katolicy 5%)

Jamajka swą nazwę zawdzięcza pierwotnym mieszkańcom wyspy, Arawakom, którzy nazwali wyspę Xaymaca, co oznacza „ziemia drewna i wody”. Krzysztof Kolumb, który w 1494 r. objął ją w posiadanie w imieniu Hiszpanii, opowiadał o Jamajce, jak o „najpiękniejszej wyspie, jaką widziało ludzkie oko”.
Co roku Jamajkę odwiedza ponad milion turystów, zostawiających na wyspie około 870 mln dolarów rocznie. Jamajka to jednak nie tylko oślepiające słońce Karaibów, wspaniałe plaże, lazurowe morze, zimny rum i muzyka reggae. To przede wszystkim ogromna bieda, wyzierająca z każdej bocznej uliczki większego miasta czy malutkich wiosek.



Największe kurorty turystyczne

Ocho Rios

Położone jest w centrum północnego wybrzeża wyspy. Miastoto charakteryzuje się różnorodnością hoteli, willi i przystani. Jest to idealne miejsce, z którego można rozpocząć wycieczki po wyspie samochodem albo autokarem. Znane ze swoich wodospadów Dunn"s River, ulubionego zakątka turystów, tropikalnych parków i plantacji.


Zatoka Runaway Bay
Leży w odległości 30 km od Ocho Rios. To cicha miejscowość w północnej części Jamajki z małymi zatoczkami.Wspaniałe rewiry dla nurków. Na zachód od miejscowości znajduje się system jaskiń Runaway Cave. W pobliżu podziemne jezioro.

Montego Bay
To drugie co do wielkości miasto Jamajki, w którym znajdują się zabytkowe budynki przypominające o kolonialnej przeszłości wyspy, duże centra handlowe oraz port dla statków pasażerskich. Montego Bay jest turystycznym kurortem od początku wieku, oferującym turystom różnorodne formy zakwaterowania.

Ja mam pytanie.... oprócz tego, że zrobiłaś Kopiuj-Wklej z jednej ze stron Biura Podróży i z National Geographic http://jamajka.national-geographic.pl/jamajka.html nawet nie zmieniając czcionek, to o co chodzi?

__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2010-01-10 o 15:30
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.