wybielanie martwego zęba laserem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-27, 22:22   #1
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872

wybielanie martwego zęba laserem


Na wstępie przepraszam za kolejny podobny temat, wiem że jest wątek zbiorczy, pytalam tam, ale nic o laserze nie znalazłam... może tu sie uda Jak w temacie, mam jednego martwego ząbka:/ chcialabym go wybielić laserowo, bo środki chemiczne nie przyniosly zadowalających efektów - ale nic nie wiem o tego typu zabiegach, może któraś z Was może się podzielić opinią z pierwszej ręki? albo drugiej nawet?
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 23:00   #2
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: wybielanie martwego zęba laserem

Naprawde nikt NIC nie wie?
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 15:22   #3
magnoliaa
Raczkowanie
 
Avatar magnoliaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 75
Dot.: wybielanie martwego zęba laserem

Ja tez mam martwego zęba - jedynkę. I szczerze mówiąc to pierwsze słyszę żeby martwego zęba próbować wybielać laserem czy jakimiś środkami chemicznymi. On jest ciemny, bo jego komórki są w tych miejscach martwe i już nic ich nie ożywi. Od wielu lat mój ząb jest już martwy i byłam z tym u wielu dentystów, którzy jednogłośnie stwierdzili, że metody wybielania typowe dla żywych zębów nic tu nie dadzą. Ja osobiście noszę licówkę i często ją wymieniam, bo z wiekiem ciemny kolor robi się coraz bardziej i intensywny i coraz szybciej "przebija" się przez biel licówki. Także niedługo zakładanie licówek też nie będzie miało sensu i zostanie tylko koronka. Z reguły to koronkę właśnie mi wszyscy proponowali jako pierwszą i najbardziej skuteczną metodę.
__________________
Nawet pomyślny wiatr nie sprzyja temu kto nie ma określonego celu.
magnoliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 14:03   #4
zuzza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 19
Dot.: wybielanie martwego zęba laserem

A ja mam martwą jedynkę i licówkę i wybielony ząb. Efekt nie jest może idealny, ale jest znacząca różnica. Nie wiem jak jest z laserem, bo ja miałam chemicznie wybielaną. Usuwa się z zęba wypełnienie, wprowadza się preparat na jakiś czas (do 2-3dni, ale to pewnie od stężenia zależy) i fleczer. Potem jeżeli efekt jest ok to robi się normalne wypełnienie, albo zabieg powtarza. Moja dentystka powiedziała, że z martwymi zębami różnie jest - ma pacjentów na których nie zadziałało. Ja się cieszę bo u mnie 1 dawka wystarczyła i nie zdejmowałam nawet licówki.
zuzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 22:40   #5
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: wybielanie martwego zęba laserem

U mnie właśnie chemiczne wybielanie nie poszło tak dobrze :/ może dawek było za mało, a może jestem takim wyjątkowym przypadkiem w każdym razie chyba jednak zaryzykuję ten laser, bo już od daaawna się noszę z tą decyzją... napiszę jeśli będzie się czym pochwalić
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 08:29   #6
zuzza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 19
Dot.: wybielanie martwego zęba laserem

Oj napisz napisz, bo niestety wybielanie nie jest trwałe, więc na pewno za jakiś czas znowu będę czegoś szukać. Wystarczająco długo wytrzymałam z tym szarym zębem grr..
Powodzenia
zuzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 14:34   #7
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: wybielanie martwego zęba laserem

No niestety :/ tyle się dowiedziałam, że wybielanie laserowe wcale nie jest skuteczniejsze od tego "zwykłego", którego już próbowałam... tzn, na pewno nie dla mnie, bo mam dużą plombę na tym ząbku i laser tylko by go jeszcze osłabil, a efekt utrzymałby się tyle co i poprzednim razem. na szczęście dentystka oświeciła mnie zanim wydałam pieniądze Tak że w moim przypadku zostaje juz chyba tylko koronka, a laser dla tych u których kolor martwego zęba nie różni się AZ tak bardzo...
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-07, 20:36   #8
shminek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 81
Dot.: wybielanie martwego zęba laserem

też miałam w ten sposób wybielaną martwą jedynkę o którym wspomniala zuzza. Mój ząb był naprawdę bardzo ciemny, 3 wcześniejsze dentystki proponowały odrazu nakładkę,dopiero ta ostatnio znaleziona przez mamę zaproponowała preparat.W moim przypadku były to 3 wkładki,jedna kosztowała 30zł. Efekt taki,że ząb nie różni się niczym od pozostałych, wręcz może nawet nieco jaśniejszy.
__________________
;}
shminek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 18:40   #9
raf81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: wybielanie martwego zęba laserem

shminek
Jeśli możesz to podziel się namiarami na tego dentystę (też jestem z Białegostoku). Ja również mam ciemną, martwą jedynkę i chciałbym coś z tym zrobić ale nie chce narazie zakładać koronki więc być może spróbuje tej metody.

Z góry dziękuję.
raf81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 15:31   #10
ewelcia301
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 21
Dot.: wybielanie martwego zęba laserem

Cytat:
Napisane przez lara Pokaż wiadomość
Na wstępie przepraszam za kolejny podobny temat, wiem że jest wątek zbiorczy, pytalam tam, ale nic o laserze nie znalazłam... może tu sie uda Jak w temacie, mam jednego martwego ząbka:/ chcialabym go wybielić laserowo, bo środki chemiczne nie przyniosly zadowalających efektów - ale nic nie wiem o tego typu zabiegach, może któraś z Was może się podzielić opinią z pierwszej ręki? albo drugiej nawet?
Kochana ja mam martwą jedynkę i 17 marca idę ją wybielać-wewnętrznie-wkładane lekarstwo z jakimś środkiem wybielającym na 10 dni potem na 5-7 a może 3 raz na 5 dni .Idę akurat do matki znajomej obiecała mi po 50 zł za raz
ewelcia301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.