Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-19, 20:22   #1
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150

Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?


Męczę się z tłustą cerą i zaskórnikami już rok więc postanowiłam że zaczne kurację kwasami. Dlatego mam pytanie czy ktoś tutaj jest już po zakończeniu kuracji? I takie 3 pytania:
1) ile trwało leczenie?
2) jak wygląda skóra? (zniszczona czy ładna jak "nowa")
3) czy problem z zaskórnikami się kończy czy po jakimś czasie wracają i trzeba zacząc wszystko od nowa?
bardzo prosze o odpowiedz
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 21:11   #2
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Cytat:
Napisane przez Gumisia Pokaż wiadomość
Męczę się z tłustą cerą i zaskórnikami już rok więc postanowiłam że zaczne kurację kwasami. Dlatego mam pytanie czy ktoś tutaj jest już po zakończeniu kuracji? I takie 3 pytania:
1) ile trwało leczenie?
2) jak wygląda skóra? (zniszczona czy ładna jak "nowa")
3) czy problem z zaskórnikami się kończy czy po jakimś czasie wracają i trzeba zacząc wszystko od nowa?
bardzo prosze o odpowiedz
1) kuracja trwa już 4-5 lat i zapewne się nie skończy, bo to kwasy utrzymują moją buzię w normie;
2) skóra wygląda przeciętnie, nie pamiętam juz jak wyglądała bez kwasów, ale na zdjęciach nie była duzo gorsza,
3) zaskórniki nawet przy super mocnych kwasach nigdy nie znikają do końca, zawsze są, bo używasz np. filtrów, pudrów, innych rzeczy,które wciąż zapychają pory, twarda woda też zapycha pory, a co dopiero jakbym odstawiła kwasy.

Kwasy to nie lek - nie spodziewaj się nadmiernych rezulatatów, to tylko pielęgnacja, pisze to już 100 raz - ale kwas nie pomoże na wszystko, owszem utrzymuje buzię w ryzach, ale żeby zrobić prawdziwą kurację i miec szybkie efekty musiałabyś mieć serię pilingów kwasowych. Może trochę racjonalniej spójrz na kwasy - cudów nie ma co się spodziewać, poza tym przy BHA ważna jest regularność, a nie kuracja raz w roku.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 21:40   #3
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

to znaczy ze jestem skazana na zaskórniki do końca zycia?
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 21:45   #4
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Nie, to oznacza, że przy prawidłowej pielęgnacji jesteś w stanie utrzymać cerę w dobrym stanie.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 10:35   #5
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
1) kuracja trwa już 4-5 lat i zapewne się nie skończy, bo to kwasy utrzymują moją buzię w normie;
2) skóra wygląda przeciętnie, nie pamiętam juz jak wyglądała bez kwasów, ale na zdjęciach nie była duzo gorsza,
3) zaskórniki nawet przy super mocnych kwasach nigdy nie znikają do końca, zawsze są, bo używasz np. filtrów, pudrów, innych rzeczy,które wciąż zapychają pory, twarda woda też zapycha pory, a co dopiero jakbym odstawiła kwasy.

Kwasy to nie lek - nie spodziewaj się nadmiernych rezulatatów, to tylko pielęgnacja, pisze to już 100 raz - ale kwas nie pomoże na wszystko, owszem utrzymuje buzię w ryzach, ale żeby zrobić prawdziwą kurację i miec szybkie efekty musiałabyś mieć serię pilingów kwasowych. Może trochę racjonalniej spójrz na kwasy - cudów nie ma co się spodziewać, poza tym przy BHA ważna jest regularność, a nie kuracja raz w roku.
O jejku
To jesli rozpoczne kuracje kwasami, bede musiala uzywac ich juz przez dlugi czas?? Czy istnieje prawdopodobienstwo, ze po odstawieniu kwasow moja skora, pzrzyzwyczajona do sukcesywnego zluszczania, zbuntuje sie i zacznie gorzej wygladac...? Chyba nie bedzie tak ?
Smoku i justyce, jaka mialyscie najdluzsza przerwe w stosowaniu AHA i BHA np. z powodu wyjazdu czy w wyniku innego zbiegu okolicznosci?
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 10:47   #6
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

bez przesady, nie ma przymusu do używania - chcesz widzieć cały czas ich dobroczynne efekty, to używasz. po odstawieniu skóra wróci po pewnym czasie do poprzedniego stanu.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 11:36   #7
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Cytat:
Napisane przez nom_de... Pokaż wiadomość
Smoku i justyce, jaka mialyscie najdluzsza przerwe w stosowaniu AHA i BHA np. z powodu wyjazdu czy w wyniku innego zbiegu okolicznosci?
Nie jestem ani Smokiem ani justyce....
czemu z powodu wyjazdu mialoby sie zaprzestac stosowac kwasy? przeciez maja one postac toniku lub kremu, jak inne kosmetyki bez kwasow...
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-20, 12:42   #8
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
Nie jestem ani Smokiem ani justyce....
czemu z powodu wyjazdu mialoby sie zaprzestac stosowac kwasy? przeciez maja one postac toniku lub kremu, jak inne kosmetyki bez kwasow...
Może Nom_de chodziło o własnoręcznie zrobione kosmetyki z kwasami, typu tonik 2% BHA, który jak wiemy trzeba przechowywać w lodówce i nijak się nadaje na wyjazd?
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 15:29   #9
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

ja miałam przerwę od kwasów od lutego do kwietnia i niestety stan skóry się pogorszył. Tzn pojawił się znówu w dużych ilościach zakórniki.
Teraz jest ich zdecydowanie dużo mniej, a te które są są napewno bledsze
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 15:39   #10
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Miałam nadzieje że jak sie wylecze to bede miec "nową" skore i moje problemy się skończa a jak odłozyłas kwasy to stan cery był taki jak przed używaniem kwasów czy jeszcze gorszy??
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 15:56   #11
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

u mnie był taki jak przed kuracją. ale nie do konca mogę byc obiektywna, bo w tym samym czasie przeprowadzałam sie z jednego konca Polski na drugi, zmieniałam prace itp... wiec zaniedbałam się trochę i to moze byc przyczyną
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-20, 20:54   #12
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Smile Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Mi chodzilo wlasnie o takie zaniedbanie czy po prostu dluzsza przerwe w stosowaniu kwasow

Ha!
Wczoraj zamowilam sobie mazidla, to jest:
- kwas migdalowy,
- kwas salicylowy,
- kwas L-mlekowy,
- hydromanil,
- hydrolat lawendowy,
- glikol propylenowy,
- polysorbate,
- buteleczki, miareczki itp.
czekam, az dostane paczuche
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 21:35   #13
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Cytat:
Napisane przez Gumisia Pokaż wiadomość
Miałam nadzieje że jak sie wylecze to bede miec "nową" skore i moje problemy się skończa a jak odłozyłas kwasy to stan cery był taki jak przed używaniem kwasów czy jeszcze gorszy??
Pod koniec kwietnia tego roku pierwszą kurację kwasową. Przez wakacje starałam się unikać kremów i innych środków, które mnie zapychają: min. stosowałam hydrożel Olay i filtry (DP i AL LRP). Po wakacjach moja cera nie była aż tak zanieczyszczona tak jak rok temu (gdy zaczynałam moją przygodę z kwasami), ale w porównaniu z jej stanem sprzed czterech miesięcy, było gorzej: miałam skupiska zaskórników na policzkach i brodzie. Pojawiły się poza tym piegi w miejscach, gdzie okulary przeciwsłoneczne ścierały mi filtr.

We wrześniu rozpoczęłam stosowanie Acne Derm. W tej chwili moja cera wygląda dosyć dobrze. Jest trochę przesuszona.

Stosowanie kwasów to styl dbania o cerę (stały bądź cykliczny), a nie jednorazowe działanie, z doskoku, jak się komuś przypomni.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 23:08   #14
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Ale jak używac kwasow przez cały czas kiedy one tak "katują" cerę? Ja mam dopiero 10 dzień kuracji a moja twarz jest już "zmęczona", cała przesuszona gdzie niegdzie się łuszczy i nie wygląda zaciekawie. a w lato? mam jak wampir ukrywac sie przed słońcem i zrezygnowac z opalania?
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 23:14   #15
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Hm, a nawilżasz skórę oprócz kwaszenia? I jakich kwasów używasz?
A tak w ogóle, to początkowe pogorszenie stanu cery, to całkiem normalna reakcja po zastosowaniu kwasów.

Ja jak na razie swoją przygodę rozpoczęłam niedawno, najpierw Effaclar K co 3 dni, potem dołączyłam tonik BHA codziennie, a Effaclar stosowałam co 2-3 dzień. Teraz na chwilę odstawiłam kwasy, bo zaczęłam przygodę z Diacnealem, ale myślę, że jeśli nie będzie żadnych podrażnień, to BHA i Effaclar z powrotem włączę do pielęgnacji. I latem na pewno zrezygnuję z Diacnealu, ale z BHA - oj, nie, nie, nigdy - za bardzo polubiła go moja cera
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 07:00   #16
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Cytat:
Napisane przez Gumisia Pokaż wiadomość
Ale jak używac kwasow przez cały czas kiedy one tak "katują" cerę? Ja mam dopiero 10 dzień kuracji a moja twarz jest już "zmęczona", cała przesuszona gdzie niegdzie się łuszczy i nie wygląda zaciekawie. a w lato? mam jak wampir ukrywac sie przed słońcem i zrezygnowac z opalania?
Gumisia, a czy czasem nie zapomniałaś o nawilżaniu cery? Może stosuje kwasy z 1-2 dniowymi przerwami.

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
A tak w ogóle, to początkowe pogorszenie stanu cery, to całkiem normalna reakcja po zastosowaniu kwasów.
Normalna, ale też nie ma rguły, że pogorszenie cery dopadnie wszystkich.


Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Ja jak na razie swoją przygodę rozpoczęłam niedawno, najpierw Effaclar K co 3 dni, potem dołączyłam tonik BHA codziennie, a Effaclar stosowałam co 2-3 dzień. Teraz na chwilę odstawiłam kwasy, bo zaczęłam przygodę z Diacnealem, ale myślę, że jeśli nie będzie żadnych podrażnień, to BHA i Effaclar z powrotem włączę do pielęgnacji. I latem na pewno zrezygnuję z Diacnealu, ale z BHA - oj, nie, nie, nigdy - za bardzo polubiła go moja cera
Taaak, BHA, wiem coś o tym. Ja uzywałam Effaclaru z powodzeniem przez całe lato - na to tona filtra i było ok!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 08:55   #17
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Używam na zmiane acne derm i akneroxid a skórę nawilżam raz dziennie. Trochę dziwnie wyglądam bo tam gdzie nie nakładam kwasów (okolice ust i oczu) mam jaśniejszą skórę i jest trochę kontrast Wy też tak macie?
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 20:57   #18
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Cytat:
Napisane przez Gumisia Pokaż wiadomość
Używam na zmiane acne derm i akneroxid a skórę nawilżam raz dziennie. Trochę dziwnie wyglądam bo tam gdzie nie nakładam kwasów (okolice ust i oczu) mam jaśniejszą skórę i jest trochę kontrast Wy też tak macie?
Ja przy takiej kuracju bym się super łuszczyła. Używasz na zmianę kwasu azelainowego i nadtlenku benzoilu, ja po tym ostatnim się mocno łuszczę i mam zaczerwieniona skórę. Może odstaw na razie ten akneroxid i nawilżaj buzię. Nawilżasz raz dziennie? Na noc? A filtrów używasz?
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 22:10   #19
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Na noc tylko kwasy, a po akneroxidzie tez jestem czerwona (ale już coraz mniej bo za pierwszym razem to wyglądałam jak po nieudanej wizycie na solarium ) skórę nawilżam rano (najpierw akntybiotyk a po odczekaniu jakiś 30 minut nakładam krem nawilżający i na to puder) narazie nie używam filtrów ale zamierzam sobie kupic
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-21, 22:42   #20
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Cytat:
Napisane przez Gumisia Pokaż wiadomość
Na noc tylko kwasy, a po akneroxidzie tez jestem czerwona (ale już coraz mniej bo za pierwszym razem to wyglądałam jak po nieudanej wizycie na solarium ) skórę nawilżam rano (najpierw akntybiotyk a po odczekaniu jakiś 30 minut nakładam krem nawilżający i na to puder) narazie nie używam filtrów ale zamierzam sobie kupic
Na dzien filtr, na noc odstaw na razie ten akneroxid i zacznij uzywać krem nawilżający na zmianę z acne-derm. Myślę, że możesz później, jak doprowadzić buzię do ładu stosować akneroxid 2 razy w tygodniu.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 15:06   #21
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Gumisia:

Lekko ubawiła mnie wypowiedź "Miałam nadzieję, że jak się wyleczę to będę mieć "nową" skórę i moje problemy się skończą." Każda z nas miała taką nadzieję Gdyby efektem kuracji kwasami była "nowa skóra", to już dawno temu (a właściwie od kiedy używane są kwasy w kosmetyce) zniknąłby problem trądziku czy zmarszczek
Skóry nowej nie będziesz mieć nigdy (niestety ), jedynie co możesz mieć nowego po kuracji kwasowej - to wierzchnie warstwy naskórka
Więc TAK, na zaskórniki, pryszczyki, "niespodzianki" - jeśli je masz - jesteś skazana do końca życia, ale przy odpowiedniej pielęgnacji możesz sprawić, że będą wyskakiwały rzadziej, bardzo rzadko, prawie nigdy.

Ja zaczęłam kurację kwasami i maraton po dermatologach jakieś 3 lata temu. Najpierw szukałam we Wrocławiu odpowiedniego lekarza (to jest dopiero udręka ), potem razem szukaliśmy odpowiednich kosmetyków, leków, zabiegów ... I tak to trwa do dziś, nie zapowiada się na koniec (np.zabiegi mam zaplanowane na pół roku do przodu), ale cóż ... Czego się nie robi dla ...
Zostaje cieszyc się, że to "tylko" trądzik, a nic poważniejszego


Więc z doświadczenia i swojego, i iluś tam koleżanek czy znajomych wiem, iż kuracji kwasami nie kończy się ... nigdy Niby można przestać stosować kremy, niby można nie chodzić na zabiegi, ale ...

W odpowiedzi na Twoje pytania:
1) więc moje "leczenie" kwasami trwa 2 lata (oczywiście z przerwami)
2) SKÓRA po użyciu kwasów wygląda tak samo jak zawsze , natomiast naskórek w zależności od kwasu, jego stosowania, czasu terapii może być : czerwony, łuszczący się, szary, zmęczony, z krostkami, z pryszczami, gładki, jędrny, zdrowy, błyszczący, napięty ... I miliony innych przymiotników ,
3) oczywiście, że problem z zaskórnikami się nie kończy, elegancko powracają, ale zmniejszone, wyleczone, zagojone, a przy odpowiedniej pielęgnacji naprawdę nie ma z nimi problemu.


Ale na te wszystkie pytania, jak również na inne wątpliwości (które zapewne masz, jeśli piszesz ten post) powinien odpowiedzieć Ci lekarz

Buźka
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 17:09   #22
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Gumisia:
Więc TAK, na zaskórniki, pryszczyki, "niespodzianki" - jeśli je masz - jesteś skazana do końca życia, ale przy odpowiedniej pielęgnacji możesz sprawić, że będą wyskakiwały rzadziej, bardzo rzadko, prawie nigdy.
Nno nie do końca profil cery się zmienia, w zależności od pory roku, wieku (nie wspominam o lekach, hormonach itp, bo to bardziej wymuszone zmiany niż samoistne). Nie jestem zwolenniczką teorii "jak urodzisz pierwsze dziecko - trądzik minie", "po 25 roku życia trądzik sam znika" etc., ale jest wiele przykładów, zarówno w jedną (mój brat miał ciężki trądzik, ale ten przeszedł mu samoistnie, no cóż - w końcu to facet) jak i w drugą (dopiero po 25 roku życia kogoś wysypało) ale teoria "skazana do końca życia" jest mocno ryzykowna
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 17:26   #23
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
chodziło mi o naskórek a nie dosłownie o nową skórę Mam 12 dzień kuracji i już widac efekty (nawet koleżanki zauważyły) i jestem zadowolona jednak nie wyobrazam sobie zebym mogła używac kwasów latem bo nie chce ukrywac sie przed słońcem jak wampir tylko miec opaloną buzie. i właśnie to przesuszenie skóry i lekkie zaczerwienie od kwasów -- jak tu cały czas ich uzywac?

Pani dermatolog na moje pytanie odpowiedziała że nawroty mogą byc (podkreślam MOGĄ) czyli istenieje możliwosc że się wyleczę do końca zawsze zostaje nadzieja

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2006-10-22 o 18:57 Powód: post pod postem
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 17:33   #24
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Cytat:
Napisane przez Gumisia Pokaż wiadomość
chodziło mi o naskórek a nie dosłownie o nową skórę Mam 12 dzień kuracji i już widac efekty (nawet koleżanki zauważyły) i jestem zadowolona jednak nie wyobrazam sobie zebym mogła używac kwasów latem bo nie chce ukrywac sie przed słońcem jak wampir tylko miec opaloną buzie. i właśnie to przesuszenie skóry i lekkie zaczerwienie od kwasów -- jak tu cały czas ich uzywac?
Coś za coś, myślę że zdrowa, zadbana skóra bez przebarwień ma znacznie wyższy priorytet niż opalenizna (którą można przecież osiągnąć w zdrowszy sposób - balsamy brązujące, samoopalacze, pudry, suplementy). Prosze, nie pisz jednego posta pod drugim
Do lekarzy warto mieć duży dystans, a jasna, zadbana skóra jet naprawdę piękna -> wątek na wizażystce "jak podkreślić jasną cerę")
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 20:33   #25
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Nno nie do końca profil cery się zmienia, w zależności od pory roku, wieku (nie wspominam o lekach, hormonach itp, bo to bardziej wymuszone zmiany niż samoistne). Nie jestem zwolenniczką teorii "jak urodzisz pierwsze dziecko - trądzik minie", "po 25 roku życia trądzik sam znika" etc., ale jest wiele przykładów, zarówno w jedną (mój brat miał ciężki trądzik, ale ten przeszedł mu samoistnie, no cóż - w końcu to facet) jak i w drugą (dopiero po 25 roku życia kogoś wysypało) ale teoria "skazana do końca życia" jest mocno ryzykowna

Jestem dobrym przykładem zmiany rodzaju cery w ciągu 10 lat. Mam 30 lat i tłustą cerę, na której pojawiaja sie od czasu do czasu niespodzianki. Długo długo mam gładka buzię aż tu z dnia na dzień pojawią sie jakieś dwa prychole, które znikają bardzo powoli pozostawiajac ciemny ślad, który "wywabiam" kwasami przez następny rok. Gdy nie używałam filtrów ślady po niespodziankach były ciemniejsze i trudniej schodziły, teraz jest dużo, dużo lepiej

Przed dwudziestką miałam cerę normalną, bez pryszczy. Raz na pół roku pojawiło sie jakies maleństwo na nosie i na tym koniec. W trakcie studiów zaczęła mi sie niesamowicie przetłuszczać strefa T, policzki nadal normalne. Zaczęło pojawiać sie coraz więcej wyprysków, dorobiłam sie trądziku o umiarkowanym natężeniu, jak to stwierdził p. doktor. Leczyłam moją twarz przez kilka lat. Raz było lepiej, raz gorzej. Buzia z mieszanej zrobiła się tłusta.

Rok temu urodziłam (a raczej mi wyjęli )dziecko. W ciązy i przez ostatni rok buzia zdecydowanie ładnie się prezentowała. Sporadycznie coś mi tam wyskoczyło, ładny kolor cery. Od jakichś dwóch miesięcy, kiedy mało karmiłam piersią coś mi się zaczęło psuć, ale opowałam sytuację. Jestem na finiszu karmienia i mam nadzieję, że mnie nagle nie wysypie.

Mam taką cerę, która nigdy nie będzie super idealna. Jakieś przebarwienie popryszczowe, mała gulka czy lekki wysyp może się zdarzyć, ale mam nadzieję, że jakies większe zmiany na skórze mam za sobą i teraz nastała czas spokoju
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 22:37   #26
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

W przypadku skór tłustych, trądzikowych, skłonnych do zaskórników i wyprysków hasło "kuracja kwasami" jest z założenia błędne - dla takiej skóry kwasy powinny być częścią normalnej pielęgnacji, tak jak krem nawilżający czy peeling. Przez "kurację" rozumiem np. głębokie peelingi stężonymi kwasami, ale nie używanie kosmetyków typu Effaclar czy Diacneal. Początek stosowania kwasów bywa trudny, bo wygląd skóry może się pogorszyć, trochę czasu zajmuje znalezienie odpowiedniego programu pielęgnacji, dobranie rodzaju kwasów, częstotliwosci, formy ich stosowania. Ale warto, bo dzięki kwasom można ze skóry problemtycznej zrobić normalną i przestac się borykać z trądzikiem, zaskórnikami itp.
Osobiście jestem zdania, że nie jest prawdą, jakoby na określone problemy było się "skazanym" do końca życia - obserwowałam bardzo wyraźne zmiany mojej skóry około trzydziestego roku życia, moja skóra fizjologicznie się zmieniła. Za kilka lat zapewne nastąpią dalsze zmiany i będę się zmagać z innymi problemami niż dzisiaj
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 10:38   #27
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Rzeczywiście, może trochę przesadziłam. Oczywiście, rodzaj skóry się zmienia - przykładem jest chociażby moja Mama, która przez całe życie (nawet będąc nastoloatką) miała skórę suchą, teraz (44 lata) ma przetłuszczającą się (zaskórniki na nosie, czasem pryszcze). I również zgadzam się z Erato, że kuracja kwasami dla cery problemowej powinna być stałą częścią pielęgnacji (i najczęściej musi być) i o to mi chodziło, gdy pisałam, że na kwasy jest się skazanym Na swoim i koleżanek przykładzie wiem, iż przerwa (w zamierzeniu na zawsze) stosowania kwasów kończy prędzej czy później się opłakanymi skutkami.

Gumisia, reakcją skóry nie powinnaś się martwić - na początku u każdej z nas wyglądało to podobnie, ale warto to przeboleć i poczekać na efekt.
A co do filtrów - to do ich stosowania może przekona Cię fakt iż moja koleżanka nie stosując ich właśnie w czasie takiej kuracji wylądowała w szpitalu z podejrzeniem nowotworu (wyszła sobie na spacer w słoneczny dzień lutego , a wróciła prawie spopielona). Zadbana, gładka, zdrowa, błyszcząca cera, chociaż biała jest na pewno piękniejsza niż pełna zaskórników, zmęczona, sucha, "papierowa", ale opalona.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 13:26   #28
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A co do filtrów - to do ich stosowania może przekona Cię fakt iż moja koleżanka nie stosując ich właśnie w czasie takiej kuracji wylądowała w szpitalu z podejrzeniem nowotworu (wyszła sobie na spacer w słoneczny dzień lutego , a wróciła prawie spopielona). Zadbana, gładka, zdrowa, błyszcząca cera, chociaż biała jest na pewno piękniejsza niż pełna zaskórników, zmęczona, sucha, "papierowa", ale opalona.
O tym napisałyśmy już miliony postów, a wciąż zdarzają się pytania "Czy naprawdę, ale to naprawdę muszę nakładać fitr.....?

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2006-10-23 o 13:59 Powód: literówki
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 13:31   #29
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
O tym napisałyśmy już miliony postów, a wciąż zdarezają się pytania "Czy naprqawdę, ale to naprawdę muszę nakładać fitr.....?
Zdażają się i generalnie odpowiedź TAK jest totalnie olewana np. przy takiej pogodzie jak mamy teraz
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 11:08   #30
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Czy jest tu ktoś kto zakończył kuracje kwasami?

Gumisia, myślę, że najbardziej do podrażnienia i wysuszenia przyczynia się Akneroxid. codziennie katowanie skóry na przemian kwasami i nadtlenkiem benzoilu to rzeczywiście za dużo. zmniejsz częstotliwość ich stosowania - co drugi dzień nakładaj tylko krem nawilżający. pisałyśmy o tym, że zwłaszcza na początku kwasów nie powinno się używać codziennie. na dzień koniecznie filtry. efekty szkoda byłoby psuć opalaniem, na pewno do lata znajdziesz niezły kosmetyk samoopalający.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:20.