Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-03-17, 06:11   #4651
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
a có¿ to za agresja? nie dajmy siê zwariowaæ. dobry jako¶ciowo ser ¿ó³ty jest bardzo zdrowy i w ograniczonej ilo¶ci spokojnie mo¿na sobie pozwoliæ nawet na redukcji, to genialne ¼ród³o wapnia- znacznie lepsze ni¿ ser bia³y.

ja na swojej udanej redukcji dodawa³am do sa³atek suszone pomidory ods±czone z oleju, kiedy mia³am na to ochotê i ¿adnego problemu z chudniêciem nie zauwa¿y³am, to trochê absurd bez przesady, liczy siê te¿ trochê smaku w ¿yciu, nie ma po co ci±gle katowaæ siê chudym, ja³owym twarogiem z warzywami. wa¿ny w redukcji jest balans, równie¿ ten psychiczny.

Dziêkujê wszystkim za oceny poprzedniego jad³ospisu

wrzucam kolejne U:
¶niadanie: 2 spore placki owsiano-bananowe na teflonie, z jogurtem greckim, borówkami i orzechami nerkowca. mocne cappuccino, kawa³ek ciemnej czekolady z ca³ymi orzechami

II ¶niadanie: kanapka z bu³ki razowej z twaro¿kiem pi±tnicy, ³ososiem wêdzonym, pomidorem, sa³at± rzymsk±, kie³kami i rzodkiewk±. szklanka soku wyciskanego z marchewki i jab³ka

godzina zajêæ fitness z obci±¿eniem

Obiad: krewetki w sosie pomidorowym z chilli, czosnkiem i du¿± ilo¶ci± natki, ciemny ry¿, sa³atka z miksu sa³at, papryki, bak³a¿ana, oliwek i kaparów, skropiona oliw±

przek±ska: po³owa du¿ego avocado z sokiem z cytryny, sol± i pieprzem + broku³y z dipem z jogurtu i fety

kolacja: spora kanapka na ciep³o z razowca z past± z soczewicy zielonej i czosnku, ze szpinakiem, pomidorem, serem kozim i pestkami dyni.
wymiêkam jak przyrz±dzasz krewetki ¿e nie cuæ tego dziwnego posmaku bo ja ju¿ mia³am kilka podej¶æ i klapa?
olik187 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 08:24   #4652
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Lady1000 Poka¿ wiadomo¶æ
gratulujê spadku . dorzuci³abym jakie¶ bia³ko do kolacji, mo¿e zamiast jogurtu twaróg?

wrzuci³abym co¶ swojego ale od jakiego¶ czasu nie ma siê czym chwaliæ ehh :/

dziêki! masz racjê twaróg by³by lepszy, ogólnie mog³am siê bardziej psotaraæ zt± kolacj± ale po cheat melowej pizzy by³am meega napchana ;D dzi¶ za to na poprawê wrzucam co¶ (moim zdaniem) lepszego

I - tosty z 2 kromek chleba orkiszowego, pier¶ indyka sma¿ona na oliwie z oliwek, dressing czosnkowy, rukola, suszona ¿urawina

II - gotowany broku³, oliwki, odrobina pokruszonej fety, dressing czosnkowo-koperkowy, pra¿one pestki s³onecznika

III - jab³ko, kefir

IV - pier¶ indyka, kasza jaglana, kukurydza, susozne pomidory, marchew pieczarki, na ostro

godzina zumby

V - 2 placuszki owsiane z jajkiem i ¿urawin± suszon±, smoothie z pomarañczy z cytryn±
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-03-17 o 21:06
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 10:35   #4653
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez olik187 Poka¿ wiadomo¶æ
wymiêkam jak przyrz±dzasz krewetki ¿e nie cuæ tego dziwnego posmaku bo ja ju¿ mia³am kilka podej¶æ i klapa?
hmm, mo¿e po prostu nie przepadasz za krewetkami i dlatego czujesz dziwny posmak? ja z kolei bardzo lubiê ten smak kupujê krewetki ju¿ oczyszczone i "wypatroszone" , wiêc tylko dok³adnie je myjê i osuszam. na patelni najpierw podsma¿am czosnek, wrzucam krewetki, dolewam bia³ego wina- jakie¶ pó³ kieliszka. duszê a¿ do odparowania, potem dodajê passatê pomidorow±, chilli, jeszcze trochê oliwy lub ³y¿eczkê mas³a, duszê na wolnym ogniu. Na koniec posypujê natk± pietruszki wychodz± pyszne, a robi siê je w 15 minut.
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 10:55   #4654
Kisame
Zakorzenienie
 
Avatar Kisame
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 3 741
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

hej, wstawiam dzisiejsze R - mogê prosiæ o ocenê kogo¶ do¶wiadczonego?

8.00 - szklanka ciep³ej wody z cytryn±
8.30 - pod³u¿na kromka (czyli pewnie mo¿na liczyæ jako 2 kromki) pe³noziarnistego pieczywa + plaster szynki + sa³ata + 2 ugotowane na twardo jajka + cebula i pieprz
11.30 - placuszki: 7 ³y¿ek p³atków jêczmiennych, 1 ³y¿ka otrêbów owsianych + 1 jab³ko na tarce + cynamon + 1 jajko --> nie zjad³am ca³ej porcji bo po kilku plackach czu³am siê pe³na na maksa
14.30 - sa³ata: mix sa³at + papryka czerwona + pomidor + ser typu feta + pier¶ z kurczaka na parze ,z przypraw± gyros
17.30-18.00 - sa³ata: mix sa³at + papryka czerwona + pomidor + ser typu feta + pier¶ z kurczaka na parze ,z przypraw± gyros (sa³atki wyjdzie mi pewnie tyle, ¿e spokojnie na 2 porcje starczy)
20.00- twaróg (oko³o 200g)

co o tym my¶licie ? jeszcze mogê zmieniæ posi³ki od 17.00-20.00
__________________
3.06.2010

Je¶li co¶ kochasz, pu¶æ to wolno
-je¶li wróci, jest Twoje,
-je¶li nie, nigdy Twoim nie by³o.
Paulo Coelho


UBRANIA I KOSMETYKI!!!

Kisame jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 12:25   #4655
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Kisame mi siê bardzo podoba tylko do wieczornego twarogu co¶ do³ó¿, warzywa albo t³uszcze, a najlepiej to i to.

Redukcja na dzi¶, bardzo by³abym wdziêczna gdyby kto¶ zerkn±³, bo albo mam popsut± wagê albo w ogóle wagowo nie chudnê, choæ wydaje mi siê, ¿e z wymiarów troszeczkê spad³o

I: tradycyjna ostatnio owsianka, czyli 5³. p³atków, mleko, jab³ko, serek wiejski i cynamon.
II: kromka (du¿a, jak dwie normalne) domowego chleba z mas³em, pieczonym schabem, serem mierzwionym i pomidorem.
III: pó³ woreczka dzikiego ry¿u, pieczony morszczuk, broku³y.
IV: na pewno jab³ko, i mo¿e serek homo naturalny do tego.
V: jajecznica sma¿ona na oleju kokosowym z dwóch jajek plus resztka wêdzonego ³ososia i jakie¶ warzywa.

Edytowane przez Maddie
Czas edycji: 2014-03-17 o 12:27
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 15:00   #4656
forsvinn
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 884
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R. Marnie dzisiaj tak trochê, za du¿o bia³ych rzeczy, ale co poradziæ, jutro zakupy dopiero zrobiê.

I ¶niadanie: szklanka mleka sojowego i p³atki Musli Lo bez cukru,
II ¶niadanie: dwie kromki zwyk³ego chleba (nie mia³am innego w domu) z szynk±, cebul± i papryk± + banan
Obiad: filet duszony w pomidorach z puszki z 1/2 woreczka ry¿u zwyk³ego (nie mam w domu nic razowego...) + gar¶æ ¿urawiny
Podwieczorek: omlet z dwóch jaj, kie³basy drobiowej (kilka plasterków) i papryki na oliwie
Kolacja: sa³atka z kurczaka: sa³ata + grzanki na ³y¿ce oliwy + kurczak gotowany polane oliw± z papryk± s³odk± i pieprzem.

Herbata zielona i woda gazowana.
Siadnie? 1700 kcal my¶lê jest.

Edytowane przez forsvinn
Czas edycji: 2014-03-17 o 15:02
forsvinn jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 17:29   #4657
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez forsvinn Poka¿ wiadomo¶æ
R. Marnie dzisiaj tak trochê, za du¿o bia³ych rzeczy, ale co poradziæ, jutro zakupy dopiero zrobiê.

I ¶niadanie: szklanka mleka sojowego i p³atki Musli Lo bez cukru,
II ¶niadanie: dwie kromki zwyk³ego chleba (nie mia³am innego w domu) z szynk±, cebul± i papryk± + banan
Obiad: filet duszony w pomidorach z puszki z 1/2 woreczka ry¿u zwyk³ego (nie mam w domu nic razowego...) + gar¶æ ¿urawiny
Podwieczorek: omlet z dwóch jaj, kie³basy drobiowej (kilka plasterków) i papryki na oliwie
Kolacja: sa³atka z kurczaka: sa³ata + grzanki na ³y¿ce oliwy + kurczak gotowany polane oliw± z papryk± s³odk± i pieprzem.

Herbata zielona i woda gazowana.
Siadnie? 1700 kcal my¶lê jest.
Kalorycznie faktycznie tyle, mo¿e nawet nieco wiêcej.
W dwóch pierwszych posi³kach brakuje w ogóle jakiego¶ ¼ród³a t³uszczu. O mleko sojowe nie drê papy, bo od czasu do czasu nie zabije. W ogóle jedyny Twój t³uszcz to oliwa, i to do sma¿enia.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 17:51   #4658
forsvinn
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 884
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Kalorycznie faktycznie tyle, mo¿e nawet nieco wiêcej.
W dwóch pierwszych posi³kach brakuje w ogóle jakiego¶ ¼ród³a t³uszczu. O mleko sojowe nie drê papy, bo od czasu do czasu nie zabije. W ogóle jedyny Twój t³uszcz to oliwa, i to do sma¿enia.
Suszone pomidorki w oliwie do kanapki do szko³y, a do ¶niadaniowego kuskusa (jem zawsze, dzi¶ zabrak³o wiêc by³ p³atki) dorzucê troszkê orzechów i ¿urawiny ³y¿kê. Mo¿e byæ tak?

Codziennie jem mleko sojowe, niestety nie jem ¿adnego nabia³u, a ¿e do szko³y muszê braæ kanapki/bu³ki
(co jest dla mnie katorg± do zjedzenia)
to nie chcê siê jeszcze rano mêczyæ z nimi. A ¶niadanie to mój ulubiony posi³ek

Edytowane przez forsvinn
Czas edycji: 2014-03-17 o 17:52
forsvinn jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 17:56   #4659
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Bêdzie lepiej na pewno. Nie jesz nabia³u bo nie tolerujesz? A jakby tak jajo do kuskusa porannego? Próbowa³a¶, pasuje Ci takie po³±czenie smakowe?
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 18:01   #4660
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Maddie Poka¿ wiadomo¶æ
Kisame mi siê bardzo podoba tylko do wieczornego twarogu co¶ do³ó¿, warzywa albo t³uszcze, a najlepiej to i to.

Redukcja na dzi¶, bardzo by³abym wdziêczna gdyby kto¶ zerkn±³, bo albo mam popsut± wagê albo w ogóle wagowo nie chudnê, choæ wydaje mi siê, ¿e z wymiarów troszeczkê spad³o

I: tradycyjna ostatnio owsianka, czyli 5³. p³atków, mleko, jab³ko, serek wiejski i cynamon.
II: kromka (du¿a, jak dwie normalne) domowego chleba z mas³em, pieczonym schabem, serem mierzwionym i pomidorem.
III: pó³ woreczka dzikiego ry¿u, pieczony morszczuk, broku³y.
IV: na pewno jab³ko, i mo¿e serek homo naturalny do tego.
V: jajecznica sma¿ona na oleju kokosowym z dwóch jajek plus resztka wêdzonego ³ososia i jakie¶ warzywa.
Pamiêtam, ¿e nie jad³a¶ glutenu. Dlaczego do niego wróci³a¶?

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Cytat:
Napisane przez forsvinn Poka¿ wiadomo¶æ
Suszone pomidorki w oliwie do kanapki do szko³y, a do ¶niadaniowego kuskusa (jem zawsze, dzi¶ zabrak³o wiêc by³ p³atki) dorzucê troszkê orzechów i ¿urawiny ³y¿kê. Mo¿e byæ tak?

Codziennie jem mleko sojowe, niestety nie jem ¿adnego nabia³u, a ¿e do szko³y muszê braæ kanapki/bu³ki
(co jest dla mnie katorg± do zjedzenia)
to nie chcê siê jeszcze rano mêczyæ z nimi. A ¶niadanie to mój ulubiony posi³ek
Zamiast mleka sojowego kup sobie ry¿owe, owsiane lub migda³owe.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 18:05   #4661
forsvinn
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 884
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Bêdzie lepiej na pewno. Nie jesz nabia³u bo nie tolerujesz? A jakby tak jajo do kuskusa porannego? Próbowa³a¶, pasuje Ci takie po³±czenie smakowe?
Tak, nietolerancja
Jajko z kuskusem nie próbowa³am, ale nie chcê w siebie tak wmuszaæ na si³ê, bo mi mój poranny kuskus na 2-2,5h wystarcza, czyli tyle ile powinno. Do tego jajko czêsto jem po po³udniu lub dwa i trzy dziennie to ju¿ naprawdê jest przesada. Mam od dziecka wpojone od rodziny, ¿e jedno jajko dziennie = oty³o¶æ III stopnia w krótkim czasie. D³ugo minê³o, nim do jajek siê przekona³am, ale poza 1-2 dziennie nie wyjdê

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;4562931 2]
Zamiast mleka sojowego kup sobie ry¿owe, owsiane lub migda³owe.[/QUOTE]

By³am we wszystkich sklepach w promieniu 5 km i nie ma ¿adnego takiego NIGDZIE. Czasami kupiê, gdy jestem w wiêkszym mie¶cie, ale nie zdarza mi siê to czê¶ciej ni¿ raz na miesi±c, dwa. Co z³ego w sojowym?
forsvinn jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 18:05   #4662
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzie¶ pod stolic± ;)
Wiadomo¶ci: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U: wa¿ê 47 kg przy 158 cm. Nie jadam m±ki ¿adnej, ¿adnych kasz, ziemniaków, ry¿u itp. (przynajmniej na razie)
6:00 - kawa czarna mielona, 15 g czekolady Wawel 70%, 15 g oleju kokosowego, kiwi, kilka migda³ów
Nie mam mo¿liwo¶ci zjedzenia wcze¶niej jak o 13. ¦niadañ wiêkszych nie dam rady zje¶æ, je¶li idê na 7 lub 8 do pracy.
13:00 - surówka z kapusty pekiñskiej, pomidora, ogórka, papryki z oliw±, miêso mielone sma¿one (jak na sos bolognese) - sto³ujê siê w pracy, wyboru jedzenia tam nie mam
17:00 - plaster schabu sma¿onego na ma¶le klarowanym, gar¶æ mixu sa³at, oliwa, 6 pomidorków koktajlowych, ³y¿ka jogurtu greckiego, gotowana marchewka z mas³em
19:30 - udo z kurczaka gotowane podsma¿one na odrobinie mas³a klarowanego, resztki brukselki (jakie¶ 6 sztuk), kilka li¶ci kapusty w³oskiej gotowanej (z roso³u), szklanka roso³u
22:00 - jajecznica: 2 jajka, szczypiorek, 3 pomidorki koktajlowe, ³y¿eczka mas³a klarowanego, 30 g sera ple¶niowego niebieskiego
przed snem: 15 g czekolady Wawel 70%, 15 g oleju kokosowego
do picia: woda z sokiem z cytryny, rooibos, miêta, melisa, zielona herbata
Prócz tego 2 kapsu³ki omega 3, probiotyk.
Chwilowo nie æwiczê.
Proszê o konstruktywne uwagi
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, ¿e prze¿yjesz!" A nie, przepraszam... zjad³a¶ jogurt.


"Niech po¿ywienie bêdzie Twoim lekarstwem..."

Edytowane przez akot80
Czas edycji: 2014-03-17 o 19:03
akot80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 18:12   #4663
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;4562931 2]Pamiêtam, ¿e nie jad³a¶ glutenu. Dlaczego do niego wróci³a¶?[/QUOTE]

Po czym wnioskujesz, ¿e wróci³am? Nie jem nadal, p³atki owsiane, chleby itd s± bezglutenowe, po prostu przy jad³ospisach tego nie zaznaczam, bo chyba nie ma to wiêkszego znaczenia.
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 18:15   #4664
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Maddie Poka¿ wiadomo¶æ
Po czym wnioskujesz, ¿e wróci³am? Nie jem nadal, p³atki owsiane, chleby itd s± bezglutenowe, po prostu przy jad³ospisach tego nie zaznaczam, bo chyba nie ma to wiêkszego znaczenia.
Jak zobaczy³am chleb, to od razu za³o¿y³am, ¿e jesz gluten Mój b³±d.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 19:12   #4665
Ily
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomo¶ci: 254
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dziwna Redukcja

I
2 jajka gotowane , ogórek , zielona herbata

II
2 duu¿e jab³ka

III
Kapu¶niak chudy + gotowane miêsko z tego kapu¶niaka

IV
2 kromki ciemnego pieczywa , mas³o , jedna z jajkiem druga z sa³±ta , szynk± drobiow± i papryk±

V
Jajecznica z 2 jaj , na odrobinie oliwy , podsma¿ona cebula , papryka i troche kie³basy swojskiej i kromka mala pieczywa ciemnego
__________________
0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

impossible is nothing



jem mniej - od 2015 produkuj± sam rozmiar XS i S





Ily jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 19:49   #4666
forsvinn
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 884
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ily Poka¿ wiadomo¶æ
Dziwna Redukcja
I
2 jajka gotowane , ogórek , zielona herbata
II
2 duu¿e jab³ka
III
Kapu¶niak chudy + gotowane miêsko z tego kapu¶niaka
IV
2 kromki ciemnego pieczywa , mas³o , jedna z jajkiem druga z sa³±ta , szynk± drobiow± i papryk±
V
Jajecznica z 2 jaj , na odrobinie oliwy , podsma¿ona cebula , papryka i troche kie³basy swojskiej i kromka mala pieczywa ciemnego
No zlinczujcie mnie wszyscy, ale nikt mi nie wmówi, ¿e to jest dieta dobra na redukcjê...
Zero t³uszczu, bardzo ma³o wêglowodanów i horrendalne ilo¶ci bia³ka. PIÊÆ jajek? Do ¶niadania koniecznie wêglowodany, dwa jab³ka to nie posi³ek. Jedno mo¿e byæ dodatkiem. Kapu¶niak z miêskiem to nie na redukcji, w±tpiê, by to drób by³, podwieczorek ok, kolacja te¿ ujdzie, chocia¿ kie³basa swojska? Wieszczê du¿o soli i wody
forsvinn jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 19:51   #4667
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ily Poka¿ wiadomo¶æ
Dziwna Redukcja

I
2 jajka gotowane , ogórek , zielona herbata - wêêêêgle! rano niezbêdne. nnkt?

II
2 duu¿e jab³ka - [COLOR="rgb(72, 209, 204)"]owoce traktuj jako dodatek do prawdziwego posi³ku, zapychanie siê jab³kami kojarzy mi siê mocno g³odówkowo [/COLOR]

III
Kapu¶niak chudy + gotowane miêsko z tego kapu¶niaka [COLOR="rgb(72, 209, 204)"]znowu brak wêgli i t³uszczów [/COLOR]

IV
2 kromki ciemnego pieczywa , mas³o , jedna z jajkiem druga z sa³±ta , szynk± drobiow± i papryk±

V
Jajecznica z 2 jaj , na odrobinie oliwy , podsma¿ona cebula , papryka i troche kie³basy swojskiej i kromka mala pieczywa ciemnego [COLOR="rgb(72, 209, 204)"]najbardziej kaloryczny posi³ek da³a¶ na koniec dnia, trudno siê dziwiæ, skoro przez pierwsz± po³owê dnia jad³ospis wygl±da jak dukan[/COLOR]
no dziwna ta redukcja. w sumie 5 jajek - urozmaicaj ¼ród³a bia³ka, ma³ooo warzyw, wêgle z³o¿one i t³uszcze pojawiaj± siê dopiero w drugiej po³owie dnia. pracuj, pracuj


wrzucam swoje U

¦niadanie: domowa granola kakaowo-orzechowa z jogurtem greckim, jab³kiem, po³ow± banana i wkrojonymi truskawkami

II ¶niadanie: jajko na miêkko, kromka razowca ze ¶liwk± i orzechami, z serem koryciñskim, sa³at± rzymsk±, pomidorem i rze¿uch±

40 min jazdy na rowerze

Obiad: 2 nale¶niki gryczane ze szpinakiem i pieczonym ³ososiem, miks sa³at z pomidorkami koktajlowymi, oliwkami, suszonymi pomidorami, migda³ami i gruszk±

Wpad³a ma³a latte z Coffee Heaven i rz±dek ciemnej czekolady z pomarañcz±

Kolacja: zupa cebulowa (na bulionie warzywnym z bia³ym winem) + grzanka z bu³ki orkiszowej z mozzarell±, pomidorem i bazyli±

Edytowane przez agnieszka16
Czas edycji: 2014-03-17 o 19:55
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 19:54   #4668
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;4562957 1]Jak zobaczy³am chleb, to od razu za³o¿y³am, ¿e jesz gluten Mój b³±d.[/QUOTE]

W sumie do¶æ logiczny wniosek

Cytat:
Napisane przez Ily Poka¿ wiadomo¶æ
Dziwna Redukcja

I
2 jajka gotowane , ogórek , zielona herbata

II
2 duu¿e jab³ka

III
Kapu¶niak chudy + gotowane miêsko z tego kapu¶niaka

IV
2 kromki ciemnego pieczywa , mas³o , jedna z jajkiem druga z sa³±ta , szynk± drobiow± i papryk±

V
Jajecznica z 2 jaj , na odrobinie oliwy , podsma¿ona cebula , papryka i troche kie³basy swojskiej i kromka mala pieczywa ciemnego
Dziwna faktycznie. Jajka s± zdrowe, ale nie tyle na dzieñ, ró¿nicuj ¼ród³a bia³ka. ¦niadanie zamieñ z kolacj± - nic w tym dziwnego, ¿e wieczorem organizm domaga siê jedzenia, je¶li rano dostaje tak ma³o. Dwa jab³ka to nie posi³ek.
Ily, dostajesz du¿o rad, a nic nie zmieniasz..

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
no dziwna ta redukcja. w sumie 5 jajek - urozmaicaj ¼ród³a bia³ka, ma³ooo warzyw, wêgle z³o¿one i t³uszcze pojawiaj± siê dopiero w drugiej po³owie dnia. pracuj, pracuj


wrzucam swoje U

¦niadanie: domowa granola kakaowo-orzechowa z jogurtem greckim, jab³kiem, po³ow± banana i wkrojonymi truskawkami

II ¶niadanie: jajko na miêkko, kromka razowca ze ¶liwk± i orzechami, z serem koryciñskim, sa³at± rzymsk±, pomidorem i rze¿uch±

40 min jazdy na rowerze

Obiad: 2 nale¶niki gryczane ze szpinakiem i pieczonym ³ososiem, miks sa³at z pomidorkami koktajlowymi, oliwkami, suszonymi pomidorami, migda³ami i gruszk±

Wpad³a ma³a latte z Coffee Heaven i kawa³ek ciemnej czekolady z pomarañcz±

Kolacja: zupa cebulowa (na bulionie warzywnym z bia³ym winem) + grzanka z bu³ki orkiszowej z mozzarell±, pomidorem i bazyli±
Moje kubki smakowe oszala³y
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 20:06   #4669
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 047
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

To mój pierwszy dzieñ starañ, wiêc proszê oceñcie i zmieñcie b³êdy, bo na pewno s±. Jestem otwarta na sugestie

Redukcja

I - owsianka z kakao, cynamonem oraz wkrojonym jab³kiem. Robi³am pierwszy raz, wiêc ugotowa³am z jednej szklanki p³atków, ale nie mog³am wcisn±c wiêc pó³ na jutro zostawiam.
+ pasek czekolady mlecznej, z musu, mam niedocukrzenie

II - warzywa na patelniê Hortex orientalne, tak pó³ paczki

III - Tu niestety, pulpet z miêsa mielonego, gdy¿ musia³am dzi¶ to zje¶c by siê nie zmarnowa³o planowa³am zgrillowany filet z kurczaka. Do tego ry¿ br±zowy pó³ torebki i ¶wie¿y ogórek

IV - wie¶niak z pomidorem
pó¼niej znowu jab³ko, poczu³am, ¿e mi siê w g³owie krêci i pomy¶la³am, ¿e od braku cukru

V - grahamka z twarogiem pó³t³ustym zrobionym z rzodkiewk± i szczypiorkiem oraz chud± wêdlin± na wierzchu.
Teraz marchewka

Nie pijê do poszczególnych dañ, gdy¿ nie lubiê popijac posi³ków. W ci±gu dnia pi³am kawê, herbatê bez cukru, wodê oraz herbatê zielon±.

My¶la³am, ¿eby tego wie¶niaka na IV zamienic na te warzywa z Hortex, a na podwieczorek zrobic jajecznicê, albo mo¿e jajecznicê na kolacjê, a grahamki na podwieczorek.

Edytowane przez Misseczka
Czas edycji: 2014-03-17 o 20:16
Misseczka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 20:13   #4670
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez akot80 Poka¿ wiadomo¶æ
U: wa¿ê 47 kg przy 158 cm. Nie jadam m±ki ¿adnej, ¿adnych kasz, ziemniaków, ry¿u itp. (przynajmniej na razie)
6:00 - kawa czarna mielona, 15 g czekolady Wawel 70%, 15 g oleju kokosowego, kiwi, kilka migda³ów
Nie mam mo¿liwo¶ci zjedzenia wcze¶niej jak o 13. ¦niadañ wiêkszych nie dam rady zje¶æ, je¶li idê na 7 lub 8 do pracy.
13:00 - surówka z kapusty pekiñskiej, pomidora, ogórka, papryki z oliw±, miêso mielone sma¿one (jak na sos bolognese) - sto³ujê siê w pracy, wyboru jedzenia tam nie mam
17:00 - plaster schabu sma¿onego na ma¶le klarowanym, gar¶æ mixu sa³at, oliwa, 6 pomidorków koktajlowych, ³y¿ka jogurtu greckiego, gotowana marchewka z mas³em
19:30 - udo z kurczaka gotowane podsma¿one na odrobinie mas³a klarowanego, resztki brukselki (jakie¶ 6 sztuk), kilka li¶ci kapusty w³oskiej gotowanej (z roso³u), szklanka roso³u
22:00 - jajecznica: 2 jajka, szczypiorek, 3 pomidorki koktajlowe, ³y¿eczka mas³a klarowanego, 30 g sera ple¶niowego niebieskiego
przed snem: 15 g czekolady Wawel 70%, 15 g oleju kokosowego
do picia: woda z sokiem z cytryny, rooibos, miêta, melisa, zielona herbata
Prócz tego 2 kapsu³ki omega 3, probiotyk.
Chwilowo nie æwiczê.
Proszê o konstruktywne uwagi
A czemu nie jesz? Wykluczanie alergii (w takime razie czemu w odstawkê posz³y ziemniaki?)? Paleo (to by³a pierwsza my¶l, ale potem zobaczy³am ser i jogurt )? Ketogeniczna? Jeszcze inny powód? Powiem szczerze, bez tej informacji nie umiem siê ustosunkowaæ do Twojego jad³ospisu - najchêtniej wydar³abym siê dono¶nie za ¶niadanie i ca³kowity brak wêgli poza czekolad±, ale je¶li masz jakie¶ przeciwwskazania, to nie mam wiele do powiedzenia.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 20:23   #4671
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Erena zerkniesz na mój?
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 20:28   #4672
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Maddie Poka¿ wiadomo¶æ
Erena zerkniesz na mój?
Zerknê³am Ca³o¶æ spoko, moje smaki, ale: moim zdaniem ma³o t³uszczy. W ¶niadaniu i obiedzie nie masz ich wcale.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 20:32   #4673
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

A to nie jest czasem tak, ¿e na redukcji nie ³±czy siê wêgli i t³uszczu?
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 20:39   #4674
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Maddie Poka¿ wiadomo¶æ
A to nie jest czasem tak, ¿e na redukcji nie ³±czy siê wêgli i t³uszczu?
A dlaczego? Serio pytam, bo czyta³am, ¿e niewskazane jest (generalnie, nie tylko na redu) ³±czenie wêgli prostych z t³uszczami nasyconymi, ale nie ¿e w ogóle nie ³±czy siê wêgli z t³uszczem. Plus, mnie to w redukcji nie przeszkodzi³o
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 20:47   #4675
201606270916
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5 832
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Na jutro (redukcja)

I ¶niadanie: 4 ³y¿ki p³atków owsianych z kilkoma rodzynkami i wiórkami kokosowymi (Erena podpowiedz ile ich nasypaæ? ) ze szklank± mleka
II ¶niadanie: 2 kromki chleba razowego z twarogiem, polêdwic± sopock±, majonezem i ogórkiem, pomidory koktajlowe
III ¶niadanie: sa³atka: sa³ata, pomidory, ogórek, kukurydza, groszek, trochê mozzarelli i trochê jogurtu ze s³odk± papryk± jako sosu, jab³ko
pó¼ny obiad: pier¶ z indyka ok. 150 g usma¿ona na 2 ³y¿kach oliwy z musztard±, jaka¶ surówka
kolacja: jajecznica (z 2 jajek) z papryk±, serek wiejski z cynamonem i d¿emem niskos³odzonym
201606270916 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 20:55   #4676
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Poka¿ wiadomo¶æ
Na jutro (redukcja)

I ¶niadanie: 4 ³y¿ki p³atków owsianych z kilkoma rodzynkami i wiórkami kokosowymi (Erena podpowiedz ile ich nasypaæ? jak dobrze tolerujesz, to daj np. ³y¿kê ) ze szklank± mleka
II ¶niadanie: 2 kromki chleba razowego z twarogiem, polêdwic± sopock±, majonezem i ogórkiem, pomidory koktajlowe tu by siê przyda³y t³uszcze - mówi³a¶, ¿e wolisz chleb smarowany twarogiem, ale jakby np. sypn±æ na ten twaróg nieco siemienia lnianego?
III ¶niadanie: sa³atka: sa³ata, pomidory, ogórek, kukurydza, groszek, trochê mozzarelli i trochê jogurtu ze s³odk± papryk± jako sosu, jab³ko
pó¼ny obiad: pier¶ z indyka ok. 150 g usma¿ona na 2 ³y¿kach oliwy z musztard±, jaka¶ surówka
kolacja: jajecznica (z 2 jajek) z papryk±, serek wiejski z cynamonem i d¿emem niskos³odzonym
Zgadnij, jakiego sk³adnika mi w sporej czê¶ci posików brakuje Widzê znowu dzieñ nabia³owy, ale skoro tak nie jest na co dzieñ, to dajê spokój. W obiedzie przyda³oby siê nieco wêgli z³o¿onych.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 20:57   #4677
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
A dlaczego? Serio pytam, bo czyta³am, ¿e niewskazane jest (generalnie, nie tylko na redu) ³±czenie wêgli prostych z t³uszczami nasyconymi, ale nie ¿e w ogóle nie ³±czy siê wêgli z t³uszczem. Plus, mnie to w redukcji nie przeszkodzi³o
Tak tu kiedy¶ by³o t³uczone do g³ów Ale je¶li zlo¿one i nienasycone mo¿na, to jutro co¶ wrzucê do owsianki. My¶lisz, ¿e za ma³o t³uszczu mo¿e blokowaæ redukcjê?
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 20:58   #4678
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzie¶ pod stolic± ;)
Wiadomo¶ci: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
A czemu nie jesz? Wykluczanie alergii (w takime razie czemu w odstawkê posz³y ziemniaki?)? Paleo (to by³a pierwsza my¶l, ale potem zobaczy³am ser i jogurt )? Ketogeniczna? Jeszcze inny powód? Powiem szczerze, bez tej informacji nie umiem siê ustosunkowaæ do Twojego jad³ospisu - najchêtniej wydar³abym siê dono¶nie za ¶niadanie i ca³kowity brak wêgli poza czekolad±, ale je¶li masz jakie¶ przeciwwskazania, to nie mam wiele do powiedzenia.
Kilka powodów na raz: dra¿liwe jelita, wierzê w to co napisa³ William Davis ("Dieta bez pszenicy"), poza tym lepiej siê czujê na niskich/¶rednich wêglach. Ziemniaki pewnie w³±czê nied³ugo, je¶li zwyczajnie zacznê czuæ niedojedzenie. Na razie jest ok.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, ¿e prze¿yjesz!" A nie, przepraszam... zjad³a¶ jogurt.


"Niech po¿ywienie bêdzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 21:04   #4679
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez akot80 Poka¿ wiadomo¶æ
Kilka powodów na raz: dra¿liwe jelita, wierzê w to co napisa³ William Davis ("Dieta bez pszenicy"), poza tym lepiej siê czujê na niskich/¶rednich wêglach. Ziemniaki pewnie w³±czê nied³ugo, je¶li zwyczajnie zacznê czuæ niedojedzenie. Na razie jest ok.
Mi na refluks pomog³y jego zalecenia wiêc nie jeste¶ sama
Spróbuj wrapu z siemienia, albo chlebka orzechowego, doskonale zastêpuj± mi pieczywo.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-17, 21:07   #4680
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Maddie Poka¿ wiadomo¶æ
Tak tu kiedy¶ by³o t³uczone do g³ów Ale je¶li zlo¿one i nienasycone mo¿na, to jutro co¶ wrzucê do owsianki. My¶lisz, ¿e za ma³o t³uszczu mo¿e blokowaæ redukcjê?
My¶lê, ¿e niedobór t³uszczu mo¿e mieæ powa¿niejsze konsekwencje ni¿ zahamowanie redukcji, ze zmniejszeniem przyswajalno¶ci niektórych witamin i zamieszaniem w hormonach w³±cznie (nie mówiê bezpo¶rednio do Ciebie, bo nie zagl±dam Ci w talerz i nie widzê ile tych t³uszczy masz co do grama, ale to tutaj do¶c czêsta przypad³o¶æ). 30-35% kalorii w diecie (o ile dobrze mówiê, niech mnie kto¶ poprawi w razie czego) powinna pochodziæ z t³uszczy - ¿eby nie bawiæ siê nadmiernie w cyferki, ja na redu zaspokaja³am tê ilo¶æ na styk dodaj±c do ka¿dego posi³ku (jad³am 4 wiêksze albo 5 mniejszych) jedn± porcjê t³uszczu typu ³y¿ka oliwy albo inego oleju, kilkana¶cie sztuk orzechów itp.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.