Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-03-26, 15:19   #4921
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomo¶ci: 1 696
GG do missy7
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:

SNIADANIE
:
- owsianka na mleku 2% (4 ³y¿ki p³atków owsianych, 1 ³y¿ka siemienia lnianego, 1 ³y¿ka p³atków ryzowych
gar¶æ jagód goji, ³y¿ka syropu klonowego, pó³ banana, pare p³atków migda³ów, cynamon)
- kawa zielona nie ma bia³ka, a to bardzo wa¿ne rano, szczególnie przed treningiem
Czy serek wiejski bêdzie ok? Albo jajka?

Cytat:
PRZEK¡SKA:
- serek homogenizowany ze zmiksowanym 1 bananem,
siemieniem lnianym, p³atkami migda³ów i ³y¿k± mas³a orzechowego po treningu jemy szybkowch³anialne bia³ko - miêso, ryby, jajka plus wêgle, nie t³uszcze
Wiêc zamieniê moj± przek±skê z obiadem.. obiad bêdê jad³a odrazu po treningu.. bo zawsze æwiczê ok godziny 12

Cytat:
KOLACJA:
- bu³ka grahamka, z serkiem philadelphia, wêdzonym ³ososiem, pomidorem, czerwon± cebul± i roszponk±
- herbata zielona je¶li wêgle wieczorem nie przeszkadzaj± Ci w chudniêciu, to ok, o ile ³ososia wiêcej ni¿ ma³y plasterek
To by³ raczej cienki plaster ³ososia..
Wiêc co najlepiej je¶æ na kolacje? Wiêcej bia³ka?


Co do treningu to by³o troche cardio + æwiczenia na po¶ladki i abs
__________________

Edytowane przez missy7
Czas edycji: 2014-03-26 o 15:21
missy7 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-26, 15:36   #4922
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez missy7 Poka¿ wiadomo¶æ
Czy serek wiejski bêdzie ok? Albo jajka? Twój wybór, obie propozycje bêd± ok

Wiêc zamieniê moj± przek±skê z obiadem.. obiad bêdê jad³a odrazu po treningu.. bo zawsze æwiczê ok godziny 12 Jak wolisz.

To by³ raczej cienki plaster ³ososia..
Wiêc co najlepiej je¶æ na kolacje? Wiêcej bia³ka?
Je¶li ryby ma³o to wiêcej bia³ka zdecydowanie, ja akurat ³ososia uwielbiam z jajkami na twardo. Ogólnie jajka, ryby, miêso, mo¿e byæ nabia³ ale lepiej ograniczyæ go do dwóch porcji dziennie. Je¶li chudniesz to jedz sobie równie¿ wêgle, w razie zastoju wtedy je z kolacji wyrzucisz i bêdzie git.

Co do treningu to by³o troche cardio + æwiczenia na po¶ladki i abs
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-26, 16:54   #4923
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

u mnie dzisiaj trochê monotematycznie, bo jestem na etapie czyszczenia zapasów (ci±gle robi³am nowe zakupy, w koñcu ilo¶æ jedzenia mnie przyt³oczy³a :P).

R, która chyba jest ju¿ U :P

I. owsianka na wodzie, dos³odzona minimalnie miodem, z bananem, borówkami i pra¿onymi migda³ami. jajko sadzone.
II. paella (pier¶ z kurczaka, ry¿, pomidory, papryka, cebula, krewetki i groszek, na 1-2³y¿kach oliwy z oliwek), kubek kremu z broku³ów z pra¿onymi migda³ami
III. znowu paella (musia³am j± wykoñczyæ, bo jutro ju¿ nie nadawa³aby siê do jedzenia ), jajko sadzone i sporo pomidorków koktajlowych.
przek±ska: pomarañcza
IV. koktajl - szpinak, banan, kiwi, ³y¿ka oleju lnianego
V. sa³ata lodowa, pomidorki, papryka, oliwki, ³oso¶ wêdzony w plastrach+trochê sosu (zrobiony z majonezu, jogurtu naturalnego, kawioru, czerwonej cebuli i koperku).
zetuzetia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-26, 17:23   #4924
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 1 506
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

irish czasem mam wra¿enie, ¿e jeste¶ alkoholiczk±
piotrek1994 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-26, 17:33   #4925
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Poka¿ wiadomo¶æ
irish czasem mam wra¿enie, ¿e jeste¶ alkoholiczk±
A na jakiej podstawie? Chyba trochê za ostry jeste¶....
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-26, 17:39   #4926
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Poka¿ wiadomo¶æ
irish czasem mam wra¿enie, ¿e jeste¶ alkoholiczk±
mocne
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-26, 18:18   #4927
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Poka¿ wiadomo¶æ
irish czasem mam wra¿enie, ¿e jeste¶ alkoholiczk±
lol.

wstawiam U naukowo-domowo-bezruchowe
sn. owsianka 60g platkow, szklanka mleka 2% z: twarogiem, orzechami wloskimi, laskowymi, goji, morelami,nasionami chia oraz kiwi.; zielona herbata
obiad. ³oso¶ 200g grilowany, ponad polowa woreczka ryzu brazowego z kurkum± szpiank na ciep³o z pomidorkami koktajowlymi i olejem lnianym, pestkami dyni.
podiweczorek. jogurt sojowy z wkrojon± pomarañcz±, 2 paski gorzkiej czekolady, garstka migda³ów, kawa z mlekiem.
kolacja. 2 kromki razowca z polowa awokado i bia³kowy omlet na masle (1 zoltko 3 bialka) z przyprawami + salatka z roszpunki, rzodkiewki, ogórka, cebuli, kie³kami soczewicy.

3 zielone herbatry, 1pokrzywa, 1kawa z mlekiem, ok 1.5 wody.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2014-03-27 o 17:03
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 19:22   #4928
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Waga ruszy³a, wiêc jeszcze tylko odrobinê. Ale nie wiem, czy nie przeginam.

U/P
I owsianka (3 ³y¿ki p³atków, ³y¿ka otrêbów) z bananem, szpinakiem, jajkiem, syropem klonowym i gar¶ci± p³atków chocapic; kawa z mlekiem, marchewka, ma³a kromka jasnego pieczywa (serio by³am g³odna rano chyba )

II jab³ko, grahamka posmarowana almette z szynk± drobiow± i serem ¿ó³tym

III fasolka po bretoñsku (kie³basa i pier¶ z kurczaka w ¶rodku) du¿a miska

IV kawa zbo¿owa z mlekiem, babeczka ze s³onecznikiem i rodzynkami

1h treningu (Fitness Blender)

V jogurt naturalny 200g z twarogiem pó³t³ustym 60g, lnem, cynamonem, ³y¿eczka d¿emu, gar¶ci± p³atków zdrowy b³onik; kakao prawdziwe z 2/3 szklanki mleka 1,5%, kromka chleba z ziarnami z szynk± i kapust± czerwon±

W miêdzyczasie: slonecznik ³uskany 30-40g, herbata z miodem, warzywa


O mamo, serio du¿o dzi¶ wysz³o :P
__________________
http://sailwithmex.blogspot.com/ <--- ¶niadaniujê, gotujê, oceniam i rozwa¿am
http://eattrainbehealthy.blogspot.com/ <--- blog fit!

Edytowane przez Seducer
Czas edycji: 2014-03-26 o 20:24
Seducer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-26, 19:33   #4929
distant-girl
Raczkowanie
 
Avatar distant-girl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 306
GG do distant-girl
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez distant-girl Poka¿ wiadomo¶æ
Mój dzisiejszy jad³ospis:

I ¶niadanie: kasza jaglana+banan+grejfrut+dw ie ³y¿ki serka wiejskiego+cynamon+³y¿ecz ka miodu
II ma³a miska leczo jarskiego(pieczarki,cukin ia,papryka,koncentrat,zio ³a,sól)+dwie ³yzki kaszy jaglanej
III obiad pier¶ z kurczaka w piekarniku pieczona w zio³ach (ok 300 g) +kawa³ek broku³a i kawa³ek kalafiora
IV kolacja-2 bu³ki ciemne z dyni±+2 jajka sadzone+troche ketchupu+rucola+pare czarnych oliwek+papryka

i jak? ¼le ?dobrze?
up
__________________
never give up.

66 kg ------->59 kg
distant-girl jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-26, 19:52   #4930
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Poka¿ wiadomo¶æ
irish czasem mam wra¿enie, ¿e jeste¶ alkoholiczk±

Ch³opcze, You made my day)))
ale nie ukrywam, lubiê smakowe piwa.
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-26, 20:21   #4931
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Maddie Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê
Na takim rozk³adzie czujê siê bardzo dobrze, tylko efektów brak ale mam niedoczynno¶æ tarczycy i zdajê sobie sprawê, ¿e bêdzie mi trudniej schudn±æ.

Redukcja na dzi¶:

I: owsianka: 3³. owsianych, 1³. p³atków gryczanych, 1³. otr±b gryczanych, mleko, serek homo naturalny, truskawki, p³atki migda³ów, dwie kostki bardzo gorzkiej czeko.
II: dwie kromki domowego chleba z mas³em, wêdzonym filetem z indyka, ogórkiem i sa³at± (jedna dodatkowo z plastrem sera ¿ó³tego i ketchupem ); jab³ko.
III: pieczone ziemniaki ma¼niête oliw±, pieczona pier¶ z kurczaka, surówka z kapusty pekiñskiej.
IV: serek wiejski z domowym mas³em s³onecznikowym i migda³ami.
V: kawa³ek wêdzonego dorsza i warzywa na patelniê.
plus jab³ko i 4 czekoladki merci, i to by by³o na tyle z dzisiejszej erki
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 21:14   #4932
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dzi¶ mój 3 dzieñ z diet± 1500kcal i jak 2 pierwsze by³y ok tak dzisiaj ju¿ jestem zmêczona i rozdra¿niona i ci±gle g³odna. I tak wiem, ¿e na tym te¿ nie schudnê to po co mi siê mêczyæ? Dajê na 1800 z odpowiednim do tego BWT i bêdê pilnowaæ ¿eby nie przekraczaæ tych warto¶ci.
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-26, 21:17   #4933
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Poka¿ wiadomo¶æ
Dzi¶ mój 3 dzieñ z diet± 1500kcal i jak 2 pierwsze by³y ok tak dzisiaj ju¿ jestem zmêczona i rozdra¿niona i ci±gle g³odna. I tak wiem, ¿e na tym te¿ nie schudnê to po co mi siê mêczyæ? Dajê na 1800 z odpowiednim do tego BWT i bêdê pilnowaæ ¿eby nie przekraczaæ tych warto¶ci.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-27, 05:51   #4934
OliwiaAnita
Raczkowanie
 
Avatar OliwiaAnita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 478
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje R :

I ¦ : 5 ³y¿ek p³.owsianych z jab³kiem + kiwi + 1 ³y¿ka s. lnianego + 10dkg twarogu + 3 ³y¿ki jogurtu naturalnego + 3 ¶liwki suszone
II ¦ : jajko na miêkko + 2 kromki chleba z mas³em (ok ³y¿eczka mas³a ) + pomidor i papryka
O : pier¶ z kurczaka z warzywami upieczonymi : bak³a¿an i cukinia z pomidorami + pó³ woreczka kaszy gryczanej + 1 lub 2 ³y¿ki oliwy z oliwek
P : kromka chleba z 1/3 awokado + po³owa opakowania serka wiejskiego
K : 15 dkg dorsza upieczonego + szpinak z ³y¿k± oliwy z oliwek i papryk±

I jak ?? dodam tylko , ¿e waga stoi w miejscu .
__________________
62->61->60->59->58->57

Edytowane przez OliwiaAnita
Czas edycji: 2014-03-27 o 06:00
OliwiaAnita jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-27, 06:08   #4935
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez distant-girl Poka¿ wiadomo¶æ
Mój dzisiejszy jad³ospis:
redukcja
I ¶niadanie: kasza jaglana+banan+grejfrut+dw ie ³y¿ki serka wiejskiego+cynamon+³y¿ecz ka miodu
II ma³a miska leczo jarskiego(pieczarki,cukin ia,papryka,koncentrat,zio ³a,sól)+dwie ³yzki kaszy jaglanej
III obiad pier¶ z kurczaka w piekarniku pieczona w zio³ach (ok 300 g) +kawa³ek broku³a i kawa³ek kalafiora
IV kolacja-2 bu³ki ciemne z dyni±+2 jajka sadzone+troche ketchupu+rucola+pare czarnych oliwek+papryka

i jak? ¼le ?dobrze?
wyrzuæ jedn± bu³kê z kolacji na rzecz jakiej¶ kaszy/ry¿u/ziemniaków do obiadu bo brak,a najlepiej to na kolacje jak±¶ kromke ¿ytniego/razowego
olik187 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-27, 10:17   #4936
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomo¶ci: 1 651
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

I owsianka z kakao, bananem, rodzynkami i cynamonem.

II 2 kromki ¿ytniego z mas³em, szynk± litewsk±, æwiartk± czerwonej papryki i 3 pomidorki daktylowe, kakao bez cukru

III pó³ torebki kaszy jêczmiennej z mielon± wo³owin± w sosie pomidorowym

IV placuszki bananowe z mas³em orzechowym (2 jajka, 1 banan)

V pier¶ z kurczaka z broku³ami

1756kcal/122g B/184g W/58g T


Jak smakuje serek homogenizowany naturalny?

Edytowane przez o_Khaleesi_o
Czas edycji: 2014-03-27 o 10:32
o_Khaleesi_o jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-27, 10:36   #4937
GenaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 44
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Witam wszystkich To mój pierwszy wpis na Wiza¿u, chocia¿ zd±¿y³am ju¿ zapoznaæ siê z w±tkiem i nie mog³am siê nie zarejestrowaæ Oprócz mojego "dzieñ dobry", dziêkujê Wam za zmotywowanie mnie do podjêcia walki z kilogramami

tyle off topu (zamierzam byæ porz±dna)

Przeczyta³am Wasze wypowiedzi i mniej wiêcej ju¿ rozumiem na czym polega zdrowe odchudzanie. Ale proszê o pomoc i ocenê, czy idê w dobrym kierunku Chcê schudn±æ ok 10 kg. Mam 160 cm i wa¿ê 65 kg Od soboty zaczê³am zmianê swojego stylu ¿ycia. Od poniedzia³ku æwiczê na orbitreku (na razie 30 min dziennie na najni¿szym obci±¿eniu i do¶æ wolnym tempie).

Bardzo Was proszê o ocenê mojego wczorajszego jad³ospisu i wyrozumia³o¶æ dla pocz±tkuj±cej...

R

¦niadanie - 07:00

kromka chleba (mieszany pytlowy pszenno-¿ytni) z ³y¿k± humusu i szczypiorkiem (nie jestem w stanie zje¶æ wiêcej o tej godzinie, a nie chcê wychodziæ do pracy bez ¶niadania)

Drugie ¶niadanie - 10:00

kromka chleba z po³ow± ³y¿eczki mas³a z dwoma plasterkami wêdliny drobiowej, pomidorem, szczypiorkiem i sa³at± + jab³ko

Lunch - 14:00

taka sama kromka chleba + ³y¿eczka pra¿onego s³onecznika

Obiad - 17:00

70 g makaronu spaghetti (niestety nie pe³noziarnisty - próbowa³am i bardzo boli mnie po nim brzuch) z sosem (pomidory z puszki, zio³a, zmielona polêdwica wo³owa) + sa³ata lodowa z sosem winegret

18:00 - 30 min orbitrek (ma³a intensywno¶æ)

O 20:00 wypi³am jeszcze szklankê soku pomidorowego. W ci±gu dnia pijê dwie kawy z mlekiem bez cukru, staram siê wypiæ 1,5 l wody + herbaty owocowe.

Pomy¶la³am, by na II ¶niadanie je¶æ jogurt naturalny z musli bez cukru. Najwiêkszym wyzwaniem jest odrzucenie s³odyczy i chleba wieczorem.

Ocenicie, proszê?
__________________
"The most important thing in life is desire."
GenaM jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-27, 11:01   #4938
Sh_eenaz
Przyczajenie
 
Avatar Sh_eenaz
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 2
Question Wyj¶cie z 1200 kcal

Hej dziewczyny!
Wysz³am z ED w szpitalu. Przez problemy znów zaczê³am sie ograniczaæ ale bardzo mi zale¿y zeby powróciæ do wagi wypisowej (2kg) i potem mieæ ³adne U
Jak na razie po kryzysie zwiêkszy³am kalorie (dzisiaj o 300) czyli z 1200 do 1500 ( nie liczê obsesyjnie kalorii. Po szpitalu nie liczy³em ale zauwa¿y³am ze pod¶wiadomie jem coraz mniej i w koñcu zliczylam i sie przerazi³am.

Moje pytanie to: jak zwiekrzac dalej kalorycznosc? Co ile dodawaæ? Czy to nie za du¿o (z 1200 od razu na 1500?)

Zanim zamieszczê swoje jad³ospisy wiem Zw muszê zacz±æ normalnie je¶æ dlatego proszê o rady! I proszê nie przenoszone mnie do zwierciad³a. Nie zamierzam dalej mowiæ o ED i strachu tylko o zdrowym i zbilansowanym od¿ywianiu za które sie zabieram!
Sh_eenaz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-27, 11:28   #4939
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez GenaM Poka¿ wiadomo¶æ
Witam wszystkich To mój pierwszy wpis na Wiza¿u, chocia¿ zd±¿y³am ju¿ zapoznaæ siê z w±tkiem i nie mog³am siê nie zarejestrowaæ Oprócz mojego "dzieñ dobry", dziêkujê Wam za zmotywowanie mnie do podjêcia walki z kilogramami

tyle off topu (zamierzam byæ porz±dna)

Przeczyta³am Wasze wypowiedzi i mniej wiêcej ju¿ rozumiem na czym polega zdrowe odchudzanie. Ale proszê o pomoc i ocenê, czy idê w dobrym kierunku Chcê schudn±æ ok 10 kg. Mam 160 cm i wa¿ê 65 kg Od soboty zaczê³am zmianê swojego stylu ¿ycia. Od poniedzia³ku æwiczê na orbitreku (na razie 30 min dziennie na najni¿szym obci±¿eniu i do¶æ wolnym tempie).

Bardzo Was proszê o ocenê mojego wczorajszego jad³ospisu i wyrozumia³o¶æ dla pocz±tkuj±cej...

R

¦niadanie - 07:00

kromka chleba (mieszany pytlowy pszenno-¿ytni) z ³y¿k± humusu i szczypiorkiem (nie jestem w stanie zje¶æ wiêcej o tej godzinie, a nie chcê wychodziæ do pracy bez ¶niadania)

Drugie ¶niadanie - 10:00

kromka chleba z po³ow± ³y¿eczki mas³a z dwoma plasterkami wêdliny drobiowej, pomidorem, szczypiorkiem i sa³at± + jab³ko

Lunch - 14:00

taka sama kromka chleba + ³y¿eczka pra¿onego s³onecznika

Obiad - 17:00

70 g makaronu spaghetti (niestety nie pe³noziarnisty - próbowa³am i bardzo boli mnie po nim brzuch) z sosem (pomidory z puszki, zio³a, zmielona polêdwica wo³owa) + sa³ata lodowa z sosem winegret

18:00 - 30 min orbitrek (ma³a intensywno¶æ)

O 20:00 wypi³am jeszcze szklankê soku pomidorowego. W ci±gu dnia pijê dwie kawy z mlekiem bez cukru, staram siê wypiæ 1,5 l wody + herbaty owocowe.

Pomy¶la³am, by na II ¶niadanie je¶æ jogurt naturalny z musli bez cukru. Najwiêkszym wyzwaniem jest odrzucenie s³odyczy i chleba wieczorem.

Ocenicie, proszê?
Nie podoba mi siê: wêdlina (chyba, ¿e domowy wyrób ), szklanka soku jako kolacja (to nie posi³ek ) i to, ¿e trzy Twoje posi³ki to jedna kanapka.
I ogólnie ma³o tego wszystkiego wed³ug mnie.
zetuzetia jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-27, 11:39   #4940
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 956
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Hej,
jestem na redukcji od stycznia, schud³am ju¿ ko³o 5 kilo. Na ¶niadanie zazwyczaj jad³am owsiankê (trzy rodzaje otr±b, s³onecznik, pestki dyni, migda³y, ¿urawina suszona, siemiê lniane, morele suszone i rodzynki) z mlekiem tak, ¿e wychodzi³o ko³o 400-500 kcal przy "normalnym" zapotrzebowaniu 2 tys kalorii. Staram siê je¶æ ko³o 1700.
Od oko³o tygodnia zauwa¿y³am, ¿e nie mam si³y po takim ¶niadaniu. Ca³y dzieñ potem chodzê wycieñczona, choæbym nie wiem co jad³a na kolejne posi³ki. Dzisiaj wrêcz prawie zemdla³am. Po prostu jakby mi nic nie dawa³o. Wczorajsza kolacja by³a w porz±dku tak my¶lê - zjad³am pó³ ma³ej makreli wêdzonej z dwoma kromkami chleba z pesto.
Co z tym zrobiæ? Lubiê owsiankê, jest bardzo zdrowa i nie mam czasu rano na przygotowywanie super ¶niadañ.
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dó³

w±tek wymiankowy

Edytowane przez paulina.t11
Czas edycji: 2014-03-27 o 11:40
paulina.t11 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-27, 11:53   #4941
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Górny¦l±sk
Wiadomo¶ci: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej,
jestem na redukcji od stycznia, schud³am ju¿ ko³o 5 kilo. Na ¶niadanie zazwyczaj jad³am owsiankê (trzy rodzaje otr±b, s³onecznik, pestki dyni, migda³y, ¿urawina suszona, siemiê lniane, morele suszone i rodzynki) z mlekiem tak, ¿e wychodzi³o ko³o 400-500 kcal przy "normalnym" zapotrzebowaniu 2 tys kalorii. Staram siê je¶æ ko³o 1700.
Od oko³o tygodnia zauwa¿y³am, ¿e nie mam si³y po takim ¶niadaniu. Ca³y dzieñ potem chodzê wycieñczona, choæbym nie wiem co jad³a na kolejne posi³ki. Dzisiaj wrêcz prawie zemdla³am. Po prostu jakby mi nic nie dawa³o. Wczorajsza kolacja by³a w porz±dku tak my¶lê - zjad³am pó³ ma³ej makreli wêdzonej z dwoma kromkami chleba z pesto.
Co z tym zrobiæ? Lubiê owsiankê, jest bardzo zdrowa i nie mam czasu rano na przygotowywanie super ¶niadañ.
Nie musisz rezygnowaæ z owsianki, wystarczy j± trochê "ukonkretniæ" Wymieni³abym otrêby na p³atki (np. owsiane, ¿ytnie, jêczmienne, gryczane). Mo¿esz pod koniec gotowania dodaæ roztrzepane jajko - zagê¶ci j± i bêdzie bardziej syta. Mo¿esz zje¶æ j± z serkiem wiejskim albo twaro¿kiem (ja zazwyczaj mieszam po trochu oba). Pasuj± te¿ ró¿ne owoce i warzywa - na w±tku owsiankowym znajdziesz duuu¿o inspiracji
__________________

Wiesz, co jest najwa¿niejsze w ¿yciu? Mieæ cel. I d±¿yæ do jego spe³nienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczê¶liwia mnie.
Dziêki niemu mam poczucie, ¿e warto ¿yæ, mimo przeciwno¶ci.
Ale czêsto w±tpiê.
Bardzo czêsto.


Edytowane przez magda_lena40
Czas edycji: 2014-03-27 o 11:54
magda_lena40 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-27, 11:53   #4942
GenaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 44
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Zetuzetia, dziêkujê za ocenê. Wêdlina jest niestety kupna, z tych "bez konserwantów", ale oczywi¶cie nie wierzê w to w 100%. Szczerze to bojê siê je¶æ o 20, bo w³a¶nie wieczorne jedzenie g³ownie doprowadzi³o mnie do tej wagi... Czy je¶li jem obiad o 17 - 17.30, to muszê jeszcze co¶ zje¶æ o 20?
__________________
"The most important thing in life is desire."
GenaM jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-27, 11:59   #4943
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez GenaM Poka¿ wiadomo¶æ
Zetuzetia, dziêkujê za ocenê. Wêdlina jest niestety kupna, z tych "bez konserwantów", ale oczywi¶cie nie wierzê w to w 100%. Szczerze to bojê siê je¶æ o 20, bo w³a¶nie wieczorne jedzenie g³ownie doprowadzi³o mnie do tej wagi... Czy je¶li jem obiad o 17 - 17.30, to muszê jeszcze co¶ zje¶æ o 20?
A o której chodzisz spaæ? Je¿eli o 20, to tak, mo¿esz po obiedzie ju¿ nic nie je¶æ, ale w±tpiê w to .
Ja wstajê o 7, chodzê spaæ w okolicach 1-1.30. Posi³ki jem o 7.30, oko³o 11, pó¼niej 15, 18 i chwilê po 22.
Tutaj wyczyta³am, ¿e na ostatni posi³ek najlepsze s± produkty bia³kowe, unikamy wêglowodanów. I te¿ tutaj siê dowiedzia³am (niech mnie poprawi kto¶ bardziej kompetentny), ¿e w momencie kiedy jemy za ma³o i zbyt rzadko, nasz organizm wchodzi w fazê 'nadchodzi g³ód-pora odk³adaæ'. I odk³ada tkankê t³uszczow± .

Cytat z jednego z wiza¿owych w±tków:
Cytat:
1. Jak powinien wygl±daæ i kiedy je¶æ ostatni posi³ek?

Istnieje kilka teorii na ten temat. Najnowsza mówi o tzw. posi³ku nocnym. Jest to posi³ek, który spo¿ywamy na ok. 1h przed pój¶ciem spaæ. Nazywany jest tak¿e bia³kowym, poniewa¿ to ono powinno byæ g³ównym sk³adnikiem (najlepiej wolnowch³aniaj±ce siê - kazeina, znajdziesz j± np. w chudym twarogu). Posi³ek ten ma na celu zminimalizowaæ nocny katabolizm. Je¶li jednak masz DOBR¡ dietê (odpowiednia ilo¶ci BTW i kalorii oraz makro i mikrosk³adników), Twoim celem jest redukcja i niespecjalnie zale¿y Ci na miê¶niach mo¿esz je¶æ ostatni posi³ek na 3h przed snem. Takie te¿ jest stare i tradycyjne podej¶cie do ostatniego posi³ku. S± jednak badania naukowe, które potwierdzaj± zale¿no¶æ pomiêdzy wielko¶ci± posi³ku nocnego, a zachowaniem LBM. Je¶li komu¶ zale¿y na LBM to na noc powinien zje¶æ jeden z wiêkszych posi³ków – bêd±c na redukcji bêdzie to samo bia³ko. Spo¿ywanie wêglowodanów na noc jest niekorzystne, mo¿e spowodowaæ niepotrzebne ot³uszczanie. Popularne jest niejedzenie po 18 – w przypadku gdy nie chodzisz spaæ ok. 19-20 jest to du¿y b³±d – spowoduje spowolnienie metabolizmu.

Edytowane przez zetuzetia
Czas edycji: 2014-03-27 o 12:05
zetuzetia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-27, 12:08   #4944
GenaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 44
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dziêki, muszê wiêc to zmieniæ i nauczyæ siê je¶æ twaróg bez chleba
__________________
"The most important thing in life is desire."
GenaM jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-27, 12:35   #4945
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Redukcja:

I: jajecznica z dwóch jajek plus pieczarki i pomidor sma¿ona na oleju kokosowym; dwie kromki domowego chleba z mas³em, wêdzonym filetem z indyka i pomidorem.
II: serek homo naturalny, 4³. domowego musli, starte jab³ko i cynamon.
III: pó³ woreczka ry¿u br±zowego, filet z kurczaka podsma¿ony na oleju kokosowym, pó³ opakowania w³oskich warzyw na patelniê.
IV: micha sa³atki greckiej
V: wiejski z domowym mas³em s³onecznikowym i p³atkami migda³ów.

Zerknie kto¶?
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-27, 13:44   #4946
bzebze
Raczkowanie
 
Avatar bzebze
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 413
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje U:

-jedna grahamka z twaro¿kiem(twaróg, ¶mietana, rzodkiewka, szczypiorek) z plasterkami ogórka, herbata
-sok marchewkowy
-pó³ grahamki z twaro¿kiem(^) i ogórkiem, pó³ grejfruta
-pieczone ziemniaki, sa³atka(lodowa, papryka, ogórek, rzodkiewki, oliwki, feta), jajko sadzone
-pó³ pieczonego camemberta, resztki sa³atki(^)

bzebze jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-27, 14:24   #4947
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez GenaM Poka¿ wiadomo¶æ
Witam wszystkich To mój pierwszy wpis na Wiza¿u, chocia¿ zd±¿y³am ju¿ zapoznaæ siê z w±tkiem i nie mog³am siê nie zarejestrowaæ Oprócz mojego "dzieñ dobry", dziêkujê Wam za zmotywowanie mnie do podjêcia walki z kilogramami

tyle off topu (zamierzam byæ porz±dna)

Przeczyta³am Wasze wypowiedzi i mniej wiêcej ju¿ rozumiem na czym polega zdrowe odchudzanie. Ale proszê o pomoc i ocenê, czy idê w dobrym kierunku Chcê schudn±æ ok 10 kg. Mam 160 cm i wa¿ê 65 kg Od soboty zaczê³am zmianê swojego stylu ¿ycia. Od poniedzia³ku æwiczê na orbitreku (na razie 30 min dziennie na najni¿szym obci±¿eniu i do¶æ wolnym tempie).

Bardzo Was proszê o ocenê mojego wczorajszego jad³ospisu i wyrozumia³o¶æ dla pocz±tkuj±cej...

R

¦niadanie - 07:00

kromka chleba (mieszany pytlowy pszenno-¿ytni) z ³y¿k± humusu i szczypiorkiem (nie jestem w stanie zje¶æ wiêcej o tej godzinie, a nie chcê wychodziæ do pracy bez ¶niadania)

Drugie ¶niadanie - 10:00

kromka chleba z po³ow± ³y¿eczki mas³a z dwoma plasterkami wêdliny drobiowej, pomidorem, szczypiorkiem i sa³at± + jab³ko

Lunch - 14:00

taka sama kromka chleba + ³y¿eczka pra¿onego s³onecznika

Obiad - 17:00

70 g makaronu spaghetti (niestety nie pe³noziarnisty - próbowa³am i bardzo boli mnie po nim brzuch) z sosem (pomidory z puszki, zio³a, zmielona polêdwica wo³owa) + sa³ata lodowa z sosem winegret

18:00 - 30 min orbitrek (ma³a intensywno¶æ)

O 20:00 wypi³am jeszcze szklankê soku pomidorowego. W ci±gu dnia pijê dwie kawy z mlekiem bez cukru, staram siê wypiæ 1,5 l wody + herbaty owocowe.

Pomy¶la³am, by na II ¶niadanie je¶æ jogurt naturalny z musli bez cukru. Najwiêkszym wyzwaniem jest odrzucenie s³odyczy i chleba wieczorem.

Ocenicie, proszê?
zwróci³am uwagê jeszcze na sos, je¿eli robisz sama z dobrych sk³adników to ok ale zauwa¿y³am, ¿e wiele osób je sa³aty z takimi gotowymi sosami w proszku - to nie zdrowe i na pewno nie pomaga w redukcji

ja bym nie chud³a na takiej ilo¶ci chleba
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-27, 14:49   #4948
GenaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 44
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Sos robiê sama (oliwa z oliwek, ³y¿eczka musztardy, sok z cytryny, z±bek czosnku) Hmmm te¿ pomy¶la³am, ¿e muszê ten chleb ograniczyæ

Bardzo dziêkujê za wskazówki!
__________________
"The most important thing in life is desire."
GenaM jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-27, 16:48   #4949
201607111050
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 2 904
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

I
Kasza manna z budyniem.
Kromka chleba pe³n. z mas³em i d¿emem.
Szklanka soku pom.
II
Dwie kromki z mas³em i chud± wêdlin± z kury.
Sa³atka z ogórka, rzodkiewki i cebuli z oliw± i zio³ami.
III
Serek homo. waniliowy
Kawa z mlekiem
IV
Fritata z dwóch jajek i mieszanki warzyw.
V
Kromka chleba pe³n. z mas³em
Serek wiejski.
Pomidor.


Homo i d¿em ¼le (ale mam okropn± ochotê na s³odkie...), a jak reszta? Stara³am siê zje¶æ trochê warzyw
201607111050 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-27, 17:02   #4950
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez oh! Poka¿ wiadomo¶æ
R

I
Kasza manna z budyniem.
Kromka chleba pe³n. z mas³em i d¿emem.
Szklanka soku pom.
II
Dwie kromki z mas³em i chud± wêdlin± z kury.
Sa³atka z ogórka, rzodkiewki i cebuli z oliw± i zio³ami.
III
Serek homo. waniliowy
Kawa z mlekiem
IV
Fritata z dwóch jajek i mieszanki warzyw.
V
Kromka chleba pe³n. z mas³em
Serek wiejski.
Pomidor.


Homo i d¿em ¼le (ale mam okropn± ochotê na s³odkie...), a jak reszta? Stara³am siê zje¶æ trochê warzyw
sporo chleba :P. no i ten serek mi tu bru¼dzi
zetuzetia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:51.