pierwsze dni ciąży a alkohol - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-25, 10:01   #1
kennee22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 14

pierwsze dni ciąży a alkohol


Witam wszystkich!
chciałam zapytac bo w sobote poszalalam ze swoimi starymi kolezankami z którymi nie widzialam sie ze 3 lata, oczywiście zakropilysmy sobie troche imprezke, ot po prostu wyszedł taki spontan i impreza udała sie w 100% teraz siedze jak na szpilkach bo uzmysłowiłam sobie ze gdyby mi sie udalo to byłabym na poczatku ciąży gdzie dokonuja sie najwieksze przemiany i wpadam w paranoje ze cos sie złego moze stac przez moja
nieuwage. Z drugiej strony nie mam co panikowac bo przeciez nie wiem czy jestem w ciaży, a na test jest jeszcze za wczesnie.
Prosze powiedzcie mi czy (hipotetycznie) ma to znaczacy wplyw na rozwój ciaży? jesli tak to jaki?
kennee22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 10:20   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: pierwsze dni ciąży a alkohol

Obecnie jest prowadzona szeroko zakrojona akcja -nie picia ani kropli w czasie ciazy ,zdania lekarzy sa podzielone ,wiadomo picie codziennie denaturatu a wypiecie lampki wina raz na 9 miesiecy jest roznica.

Co innego pic i jednoczesnie starajac sie o dziecko -a tak chyba jest w twoim przypadku ,co innego pic nie starajac sie o dziecko i o nim nie wiedzac.

Ja rowniez na poczatku ciazy swietowalam Winobranie-nie bylo to ostre picie ale kilka lampek wina przez weekend ,nie staralam sie o ciaze i nie wiedzialm ze w niej jestem ,dziecko urodzilo sie zdrowe,wiec wdg . mnie nie masz co panikowac ,stalo sie ,nie cofniesz tego ,teraz poczekaj na zrobienie testu i zadbaj o siebie
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 10:32   #3
kennee22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 14
Dot.: pierwsze dni ciąży a alkohol

dzieki sliczne za odpowiedz, troche sie uspokoiłam!
faktycznie jaest tak ze od pół roku starałam sie zajsc w ciaze, bezskutecznie...teraz odpuścilam bo skoro sie nie udaje to zanczy ze albo cos jest nie tak ( lekarz mowi ze wszystko w porzadku) albo po prostu nie nadszedł jeszcze odpowiedni czas... znajac moje szczescie okaze sie ze tym razem sie udało i przez pierwsze dni zamiast sie z tego cieszyc to bede sie martwic czy oby przeze mnie cos zlego sie nie stało...narazie to tylko gdybanie... ale nie moge przestac otym mysleć
kennee22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 10:58   #4
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: pierwsze dni ciąży a alkohol

Postaraj się uspokoić. Twoje nerwy mogą wyrządzić potencjalnemu dziecku więcej szkody, niż trochę alkoholu. Wiadomo, że większość kobiet na początku nie zdaje sobie sprawy z tego, że są w ciąży i zdarza się im trochę wypić. Na przyszłość bądź ostrożniejsza.
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 11:14   #5
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: pierwsze dni ciąży a alkohol

zamiast dumać na forum to biegnij do apteki po test i bedziesz wiedziala czy jestes w ciazy
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 11:20   #6
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: pierwsze dni ciąży a alkohol

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
zamiast dumać na forum to biegnij do apteki po test i bedziesz wiedziala czy jestes w ciazy
Cytat:
Napisane przez kennee22 Pokaż wiadomość
Z drugiej strony nie mam co panikowac bo przeciez nie wiem czy jestem w ciaży, a na test jest jeszcze za wczesnie.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 12:14   #7
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: pierwsze dni ciąży a alkohol

Cytat:
Napisane przez kennee22 Pokaż wiadomość
dzieki sliczne za odpowiedz, troche sie uspokoiłam!
faktycznie jaest tak ze od pół roku starałam sie zajsc w ciaze, bezskutecznie...teraz odpuścilam bo skoro sie nie udaje to zanczy ze albo cos jest nie tak ( lekarz mowi ze wszystko w porzadku) albo po prostu nie nadszedł jeszcze odpowiedni czas... znajac moje szczescie okaze sie ze tym razem sie udało i przez pierwsze dni zamiast sie z tego cieszyc to bede sie martwic czy oby przeze mnie cos zlego sie nie stało...narazie to tylko gdybanie... ale nie moge przestac otym mysleć
1. Możesz być spokojna. Te pierwsze kilka dni kiedy zarodek powstaje, rozwija się i wędruje do macicy by sie zagnieździć na dobre (czyli te 14 dni liczonych od owulacji) jest on chroniony przed czynnikami zewnętrznymi tek ze nic nie powinno się stać. Po drugie w tych kilku pierwszych dniach zarodek jest "zrobiony z komórek macierzystych" które nawet jak ulegną uszkodzeniu i obumrą na ich miejsce powstają nowe zdrowe. Dopiero w momencie zagnieżdżenia sie zarodka zaczyna na niego mieć wpływ to co jemy, pijemy itp.

2. Nie masz się co martwić. Cieszyć sie mi tu proszę i to już. Bo oczywiście innej możliwości nie przewiduje po za tą ze się udało.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 19:29   #8
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: pierwsze dni ciąży a alkohol

W czasie ciąży nie jest wskazane żadne picie, to po prostu szkodzi i to bardzo, nie zawsze musi być to widoczne po urodzeniu, czasem dziecko wygląda normalnie, a problemy zaczynają się, gdy idzie do szkoły (jest taki edukacyjny film "Wieczne dzieci", o dzieciach urodzonych przez pijące matki, wcale nie żadne alkoholiczki!!!).Szczegól nie to ważne do 3 miesiąca, gdy rozwija się mózg.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 20:03   #9
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: pierwsze dni ciąży a alkohol

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
1. Możesz być spokojna. Te pierwsze kilka dni kiedy zarodek powstaje, rozwija się i wędruje do macicy by sie zagnieździć na dobre (czyli te 14 dni liczonych od owulacji) jest on chroniony przed czynnikami zewnętrznymi tek ze nic nie powinno się stać. Po drugie w tych kilku pierwszych dniach zarodek jest "zrobiony z komórek macierzystych" które nawet jak ulegną uszkodzeniu i obumrą na ich miejsce powstają nowe zdrowe. Dopiero w momencie zagnieżdżenia sie zarodka zaczyna na niego mieć wpływ to co jemy, pijemy itp.

2. Nie masz się co martwić. Cieszyć sie mi tu proszę i to już. Bo oczywiście innej możliwości nie przewiduje po za tą ze się udało.
potwierdzam. Ale nie potwierdzam, ze zarodek tylko przez pare dni zbudowany jest z tych komortek macierzystych. Z tych komorek powstaja inne komorki, z ktorych nastepnie powstaja okreslone narzady. Kom macierzyste sa przez cale nasze zycie, z tym ze w baaaaardzo niewielkich ilosciach, np. w nosie.
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
W czasie ciąży nie jest wskazane żadne picie, to po prostu szkodzi i to bardzo, nie zawsze musi być to widoczne po urodzeniu, czasem dziecko wygląda normalnie, a problemy zaczynają się, gdy idzie do szkoły (jest taki edukacyjny film "Wieczne dzieci", o dzieciach urodzonych przez pijące matki, wcale nie żadne alkoholiczki!!!).Szczegól nie to ważne do 3 miesiąca, gdy rozwija się mózg.
To czym piszesz ma miejsce w przypadku, gdy kobiety cala ciaze pija, nawet w niewielkich ilosciach. A nie gdy wypiscie zdazylo sie raz i to na samym poczatku ciazy.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 20:05   #10
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: pierwsze dni ciąży a alkohol

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
W czasie ciąży nie jest wskazane żadne picie, to po prostu szkodzi i to bardzo, nie zawsze musi być to widoczne po urodzeniu, czasem dziecko wygląda normalnie, a problemy zaczynają się, gdy idzie do szkoły (jest taki edukacyjny film "Wieczne dzieci", o dzieciach urodzonych przez pijące matki, wcale nie żadne alkoholiczki!!!).Szczegól nie to ważne do 3 miesiąca, gdy rozwija się mózg.
Tylko pytanie czy w tak wczesnym czasie można nazwać to ciążą..? Jak Eenax napisała, we wczesnym czasie następuje kształtowanie, wędrówka itd. Jak napisała kennee22, było jeszcze za wcześnie na zrobienie testu.
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 20:43   #11
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: pierwsze dni ciąży a alkohol

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
Tylko pytanie czy w tak wczesnym czasie można nazwać to ciążą..? Jak Eenax napisała, we wczesnym czasie następuje kształtowanie, wędrówka itd. Jak napisała kennee22, było jeszcze za wcześnie na zrobienie testu.
Ciążą nazywa się ten moment, kiedy zapłodniona komórka jajowa zagnieździ się w macicy. A zanim się zagnieździ mija ok. 3 dni wędrówki. Wtedy to jest zygota, zapłodniona komórka, ulegająca podziałom. Żeby dziecko mogło się urodzić musi dojść do zagnieżdżenia się.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-26, 21:58   #12
kennee22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 14
Dot.: pierwsze dni ciąży a alkohol

Dziewczynki śliczne dzieki za odpowiedzi...robilam rano test...i cisza nie wyszedł...(może za wcześnie?) teraz po tym co tu przeczytałam to jest mi smutno... no nic w nastepnym miesiacu znowu próby i juz przysiegam zadnego alkoholu
kennee22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 10:28   #13
ewelciaz
Rozeznanie
 
Avatar ewelciaz
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 662
Dot.: pierwsze dni ciąży a alkohol

Nie wiedziałam ze jestem w ciąży . Przez pierwszy miesiac pare razy wypiłam alkohol, a to były swieta i spotkania rodzinne, a to imieniny Martwi mnie to ale pocieszam sie ze to byl pocztaek. NA PEWNO ALKOHOLU W CIazy NIE WOLNO ani kropelki. Kazda najmniejsza ilosc wpływa bardzo negatywnie na dzidziusia. Jak słysze ze kobeity wiedza ze sa w ciazy i pija to mnie skreca.

Edytowane przez ewelciaz
Czas edycji: 2008-03-06 o 06:22 Powód: prywatna
ewelciaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 11:50   #14
anka1956
Raczkowanie
 
Avatar anka1956
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 173
Dot.: pierwsze dni ciąży a alkohol

Najlepiej nie uprawić seksu po alkoholu albo się zabezpieczać, nie będą się rodzić chore dzieci.
anka1956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 08:09   #15
sylwiakosobudzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Wink Dot.: pierwsze dni ciąży a alkohol

khghyggh

Edytowane przez sylwiakosobudzka
Czas edycji: 2008-11-07 o 08:25
sylwiakosobudzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:29.