Stres w pracy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: jak często odczuwasz stres i strach w pracy
praktycznie nigdy - mam spokojną pracę 3 7,32%
sporadycznie - jak każdy 8 19,51%
często, ale nie przejmuję się tym, bo to nic wielkiego 3 7,32%
często 10 24,39%
codziennie i już nie umiem sobie z tym radzić 17 41,46%
Głosujący: 41. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-02, 22:46   #151
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

hej, spokojnie mam już nową, normalną pracę. Na szczęście, ale wg mnie to co się stało z tą "nową" (już starą) firmą jest na prawdę nie do przyjęcia i nie świadczy o nich dobrze.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 08:02   #152
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Jest zgodne z prawem. Nazywa się to np. wypowiedzenie zmieniające. Ale działa tylko w jedną stronę tylko pracodawca może wystosować taki aneks.
Biednemu to zawsze wiatr w oczy

Swoja drogą na jakiej podstawie można wręczyć takie wypowiedzenie? Bo z tego co wiem, to pracownika z umową o pracę nie tak znowu łatwo zwolnić, muszą być jakieś powody, choćby likwidacja miejsca pracy. Jakie prawa ma pracownik niezgadzający się na zmianę umowy? Bo jeżeli "wypowiedzenie zmieniające" można wręczyć bez powodu, bo tak się podoba pracodawcy, a pracownik może się ogólnie wypchać prawami, to mamy idealny sposób na szybkie i proste pozbycie się każdego pracownika zarabiającego nieco więcej niż pensja minimalna.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 08:21   #153
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

cranberry juice pracodawca zmieniając warunki zatrudnienia w tym wysokość pensji i obowiązki zobowiązany jest do przekazania pracownikowi porozumienia zmieniającego w tym przypadku aneks do zawartej Umowy, żeby aneks funkcjonował musi zostać zaakceptowany przez obydwie strony, jeżeli nie ma takiego akceptu pracodawca występuję z wypowiedzeniem zmieniającym jeśli pracownik w dalszym ciągu ich nie zaakceptuje dochodzi do rozwiązania umowy o pracę z końcem okresu wypowiedzenia

pazerność nie popłaca
ewidentnie wynika to z 1-ej wiadomości
aż jestem ciekawa czym zajmuję się autorka postu
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 08:38   #154
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

Cytat:
Napisane przez anex_1989 Pokaż wiadomość
cranberry juice pracodawca zmieniając warunki zatrudnienia w tym wysokość pensji i obowiązki zobowiązany jest do przekazania pracownikowi porozumienia zmieniającego w tym przypadku aneks do zawartej Umowy, żeby aneks funkcjonował musi zostać zaakceptowany przez obydwie strony, jeżeli nie ma takiego akceptu pracodawca występuję z wypowiedzeniem zmieniającym jeśli pracownik w dalszym ciągu ich nie zaakceptuje dochodzi do rozwiązania umowy o pracę z końcem okresu wypowiedzenia

pazerność nie popłaca
ewidentnie wynika to z 1-ej wiadomości
aż jestem ciekawa czym zajmuję się autorka postu
Pazerność? WTF? A ja myśląłam, że każdy by wolał zarabiać więcej niż mniej...

OK, wyjaśnię o co mi chodzi za pomocą scenki rodzajowej:

Wiesiek pracuje w firmie Krzak i zarabia 4 tysiące na umowę o pracę. Jest pracownikiem idealnym, ale syn kuzyna pierwszej żony szefa właśnie skończył szkolę i szef szuka dla niego miejsca w swojej firmie. Pada na miejsce Wieśka.

Wieśka nie można ot tak zwolnić, bo ma umowę o pracę i jest porządnym pracownikiem. A jak przeczytałam w internecie - http://prawo.money.pl/aktualnosci/ok...,0,640687.html - żeby wypowiedzieć umowę o pracę, muszą być przyczyny.

Co więc może zrobić szef? Wręcza Wieśkowi wypowiedzenie zmieniające i teraz Wiesiek będzie zarabiał 1600 brutto

Oczywiście Wiesiek nie może się zgodzic na takie warunki, bo ma dwoje dzieci i kredyt na mieszkanie (wzięty kiedy zarabiał 4 tysiace na umowę o pracę), więc umowa przestaje obowiązywać. I voila, już nie mamy trudnego do zwolnienia pracownika na umowę o pracę

I to jest poważnie możliwe?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 09:16   #155
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

cranberry juice nie no jasne, że człowiek to chciałby dużo zarobić i najlepiej nic nie robić

co do Twojej inscenizacji Wiesiek najpierw otrzymuje aneks do Umowy jeśli się z nim nie zgadza pracodawca wręcza mu wtedy zgodnie z kodeksem wypowiedzenie zmieniające, jeśli się z nim nie zgadza dochodzi do rozwiązania Umowy.
W niektórych przypadkach pracownik ma prawo do odprawy przy zatrudnianiu powyżej 20 pracowników, oczywiście sprawę można skierować do Sądu Pracy, który rozstrzygnie co dalej, co w wielu przypadkach nie przyniesie rezultatów oczekiwanych przez pracownika.
Nie oszukujmy się polskie prawo jest tak skonstruowane, żeby wszystkim wszystko utrudniać, gdyby było inaczej nie byłoby tyle osób z kredytem do spłaty na karku...

podjęcie szybkiej decyzji o zmianie wiąże się z wieloma konsekwencjami, zawsze istnieje ryzyko, że coś może nie pójść po naszej myśli
nie wiem o jakiej branży jest tu mowa, ale przy takich wysokościach zarobków na pewno przed podjęciem współpracy chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej na temat pozycji na rynku danej firmy

nie ma limitu wynagrodzeń dla danych stanowisk- wysokość pensji ustala pracodawca,
wiadomo, że nie może być ono mniejsze niż minimalna krajowa tj. 1.600 zł
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 11:09   #156
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

Cytat:
Napisane przez anex_1989 Pokaż wiadomość
oczywiście sprawę można skierować do Sądu Pracy, który rozstrzygnie co dalej, co w wielu przypadkach nie przyniesie rezultatów oczekiwanych przez pracownika.
zwłaszcza jesli ten syn kuzyna pierwszej żony szefa podejmie pracę za 1600zł. Wtedy pan Wiesiek absolutnie nic w sądzie nie udowodni.

A po zakończeniu rozprawy sądowej syn kuzyna..... dostanie podwyżkę i gra kapela
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 11:36   #157
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

a jeśli nie podwyżkę na papierze to szef byłego pracownika Wieśka będzie pod stołem płacił synowi kuzyna pierwszej żony szefa i sprawa też będzie załatwiona, a Pan Wiesiek zostanie z kredytem na głowie, dziećmi i żoną do wykarmienia
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-03, 13:41   #158
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

Cytat:
Napisane przez anex_1989 Pokaż wiadomość
a jeśli nie podwyżkę na papierze to szef byłego pracownika Wieśka będzie pod stołem płacił synowi kuzyna pierwszej żony szefa i sprawa też będzie załatwiona, a Pan Wiesiek zostanie z kredytem na głowie, dziećmi i żoną do wykarmienia
no i tyle zostanie z etosu wyższości umowy od pracę nad zleceniem
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 19:55   #159
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
no i tyle zostanie z etosu wyższości umowy od pracę nad zleceniem
Ha!
Dopiszcie jeszcze wzruszający i sugestywny epilog (Wiesiek niczym Wiktor Judym garbi się w nieogrzewanej wieloosobowej izbie, zanosząc się suchotniczym kaszlem, a Wieśkowa na próżno stara się uspokoić kwilące z głodu niemowlę), może powoli ludzie przestaną uprawiać powszechne utyskiwanie na tzw. "umowy śmieciowe" i gloryfikację umów o pracę, bo świadomość w tej sprawie wciąż nie chce się w PL zmienić.

Edytowane przez Rilla82
Czas edycji: 2013-09-03 o 19:57
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 23:56   #160
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

Ale się uśmiałam z tego Wieśka fajnie dziewczyny piszecie, ale niestety to prawda, da się tak zrobić i to jest legalne w naszym cudownym prawie Też się zdziwiłam gdy dano mi tą cudowną "propozycję" zmiany na 1600, nawet myslałam, że to nie możliwe i tak się nie da, ale jednak - owszem. Z tego wynika, że wszystkie prawa pracownika zatrudnionego na czas nieokreslony lub określony nie różnią się zbyt od innych umów (np zlecenie) bo nikt go nie chroni - jak się nie zgodzisz to do widzenia, po okresie wypowiedzenia oczywiście
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 03:56   #161
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

taka Polska właśnie....;/

i podejrzewam, że w najbliższej przyszłości nie zanosi się na zmiany
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 11:56   #162
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Zmiana warunków pracy :( POMOCY

Nie tylko w PL tak jest
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 13:33   #163
hiss
Raczkowanie
 
Avatar hiss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Daleki Wschód
Wiadomości: 166
praca dylemat - potrzebna rada!

Studiuję filologię angielską (teraz będzie licencjat) i szukam pracy. Byłam dziś na dwóch rozmowach:
a) biuro które zajmuje się prawem imigracyjnym /emigracyjnym do USA, wszelkie sprawy wizowe i prawne jest to mała firma, gdzie właściciel nazywa siebie "prezesem zarządu" bo ma tytuł doktora, jest wyniosły, niemiły i trochę wredny. Ja pracowałam już biurowo, co prawda nie na takim stanowisku, ale jednak w papierach i w sumie nie chcę mieć takiej pracy. Z drugiej strony to będzie ogromna wiedza i doświadczenie. Obawiam się jednak że nie wytrzymam obecności takiego gościa. Bylabym na bezpłatnej praktyce do końca lipca, potem na płatnym stażu absolwenckim (około 1000zł miesięcznie).
b) restauracja Sphinx na stanowisku pracownika kuchni. Pierwsze 3 dni za darmo jako "sprawdzenie się", potem szkolenie (8zł brutto - zyli około 6.50zł na rękę) a od czerwca regularna praca. Stawka ma być wtedy ustalana przez menagera dla każdego pracownika indywidualnie, nie potrafił mi podać nawet przybliżonej kwoty. Ja ogólnie zawsze chciałam praować w pubie czy klubie, ale nie wiem czy na kuchni (to nie zmywak ). W dodatku nie wiem jakie będzie wynagrodzenie.
c) mogę też odrzucić obie propozycje i szukać dalej

Prosze o pomoc, szybko muszę komuś odpowiedzieć finalną decyzję, a nie mam pojęcia co robić!
hiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 14:19   #164
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: praca dylemat - potrzebna rada!

To ja bym na Twoim miejscu wyjechała do GB i szukała pracy jako kitchen porter
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 14:33   #165
peppies
Raczkowanie
 
Avatar peppies
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 74
Dot.: praca dylemat - potrzebna rada!

To jest bardzo trudne pytanie, tak naprawdę nikt nie zadecyduje lepiej od Ciebie. Ja uważam że nie studiuje się po to, żeby pracować w barze czy sklepie i nie dlatego ze to coś gorszego tylko dlatego ze poświęcam czas 5 lat studiów w konkretnym celu i tak wiem ze nie zawsze jest różowo i możliwość podjęcia pracy w zawodzie a Ty ta możliwość masz. Ale z drugiej strony bardzo istotna jest atmosfera pracy choć ten wredny szef płaci więcej nie oznacza to ze będziesz bardziej szczęśliwa. Sama kiedyś zrezygnowalam z lepiej płatnej pracy ze względu na atmosferę i nie żałuję wiec i Tobie radze to samo zrob tak żebyś nie żałowała, skoro Twoim marzeniem jest praca w barze czy kawiarni to się nie zastanawiaj. Sama piszesz ze nie wiesz czy dasz rade z takim szefem jak w tej pierwszej opcji, samo to ze wahasz sie i jesteś już na wstępie zniechecona. A kto wie może za jakiś czas pojawi się na Twoim horyzoncie jeszcze lepsza oferta niż te dwie tutaj Powodzenia!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

A i tak na marginesie to jest nielegalne żeby pracować na bezpłatnym okresie próbnym poczytaj na necie. Za każdą godzinę nawet w okresie próbnym powinnaś dostać wynagrodzenie.



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
To ja bym na Twoim miejscu wyjechała do GB i szukała pracy jako kitchen porter
Tak wyjedzmy wszyscy w Polsce wcale nie ma miejsc pracy i w ogóle nie ma co w Polsce robić pozatym wizażanka dalej studiuje zapytała o konkretne rozwiązanie jej dylematu nie dawanie kolejnego

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez peppies
Czas edycji: 2014-05-13 o 14:34
peppies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 14:34   #166
hiss
Raczkowanie
 
Avatar hiss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Daleki Wschód
Wiadomości: 166
Dot.: praca dylemat - potrzebna rada!

Dziękuję zdecydowąłam, że szukam dalej - piewsza opcja faktycznie bardzo wiąże się z moimi studiami ale atmosfera pracy byłaby raczej nieprzyjemna... drugą opcję też odrzuciłam szukam dalej
hiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 21:29   #167
JanChryzostom
Raczkowanie
 
Avatar JanChryzostom
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 248
zmiana pracy- dylemat

Hej dziewczyny! Mam problem, może trochę błahy, ale nie umiem go ugryźć.

Sprawa wygląda tak- pracuję w pewnej firmie X od pół roku i dostałam ofertę innej pracy Y. Jeśli chodzi o firmę X to ogólnie lubię tą pracę, nie tyle jako pracę samą w sobie, ale ma wiele innych plusów jak atmosfera, fajni ludzie i naprawdę dobre zarobki. Jedyny minus to kompletny brak rozwoju i bardzo automatyczna praca. CV do firmy Y wysłałam tylko dlatego, że bardzo spodobała mi się oferta i to co docelowo miałabym robić. Praca wiążąca się z wdrażaniem pewnego projektu, bardzo ambitna, kontakt z biznesowym klientem i dużo podróży służbowych. Właściwie byłabym odpowiedzialna za cały dany projekt. Więc na początku zapewne stresująco i trudno. Ale powiedzmy, że to praca marzeń, w branży w której zawsze chciałam się znaleźć.

I teraz przechodzę do problemu- niestety zawaliłam trochę i na rozmowie zaproponowałam prawie taką samą stawkę jaką zarabiałam do tej pory, właściwie nie licząc, że mnie zatrudnią. I oczywiście tyle mi zaproponowali, nie więcej. I teraz pytanie- zgodzić się na tą pracę za te pieniądze, które mi zaoferowali, czy zostać na swojej ciepłej posadce która jest mało ambitna, w ogóle niestresująca w porównaniu do nowej pracy i niosąca za sobą mało odpowiedzialności.

A może próbować wynegocjować większą stawkę? Mam im dać jutro odp. jaka jest moja ostateczna decyzja. Czy byłoby bardzo nie na miejscu, jakbym zaczęła negocjacje przez telefon, mimo że już wcześniej powiedziałam swoje żądania finansowe i oni je zaakceptowali?

Niestety jestem jeszcze "świeża" na rynku pracy i trochę nie wiem jak przeprowadzić transfer z jednej firmy do drugiej, co wypada a co nie, i mam nadzieję, że opiszecie jak wy to widzicie
__________________
Błądzenie jest rzeczą ludzką,
ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską.


Konfrontacja z rzeczywistością... czasem mi wychodzi

JanChryzostom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 22:02   #168
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: zmiana pracy- dylemat

a jaką dostajesz umowę na wejście? bo jeśli dostajesz na czas próbny to mozesz próbować coś ugrać po zakończeniu okresu próbnego. nie zaczynałabym rozmowy telefonicznej od "wezmę waszą pracę jak dacie mi więcej pieniedzy"
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 23:20   #169
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: zmiana pracy- dylemat

trudny temat,

ale najprościej - rób to co bardziej lubisz
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-04, 18:47   #170
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: zmiana pracy- dylemat

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;4674122 9]a jaką dostajesz umowę na wejście? bo jeśli dostajesz na czas próbny to mozesz próbować coś ugrać po zakończeniu okresu próbnego. nie zaczynałabym rozmowy telefonicznej od "wezmę waszą pracę jak dacie mi więcej pieniedzy"[/QUOTE]
Popieram, raczej to nie zabrzmi dobrze A poza tym jak mówisz, że w poprzedniej masz fajne pieniądze (czyli w tej też), to przemęczysz się 3 miesiące, a potem za pewne będziesz mieć nową umowę to możesz negocjować więcej.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 08:25   #171
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: zmiana pracy- dylemat

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;46754510]Popieram, raczej to nie zabrzmi dobrze A poza tym jak mówisz, że w poprzedniej masz fajne pieniądze (czyli w tej też), to przemęczysz się 3 miesiące, a potem za pewne będziesz mieć nową umowę to możesz negocjować więcej.[/QUOTE]

W jednej i drugiej pracy będziesz zarabiać tyle samo.
Pierwsza praca jest może mało rozwijająca, ale również mało stresująca - rozumiem też, że twoja odpowiedzialność jest mniejsza niż byłaby w tej drugiej pracy.
Druga praca wiąże się z fajnymi rzeczami jak podróże, ale również z dużym czynnikiem stresu. Pamiętaj, że to ma ogromny wpływ na samopoczucie w miejscu pracy.
Mogę tylko powiedzieć, co ja bym zrobiła na twoim miejscu. Zadzwoniłabym i powiedziala, że przemyślałaś sprawę oraz, skoro twoja odpowiedzialność w nowym miejscu pracy jest większa, to chcesz zarabiać więc niż w obecnej pracy. I powiedz ile.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 15:19   #172
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: zmiana pracy- dylemat

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;4674122 9]a jaką dostajesz umowę na wejście? bo jeśli dostajesz na czas próbny to mozesz próbować coś ugrać po zakończeniu okresu próbnego. nie zaczynałabym rozmowy telefonicznej od "wezmę waszą pracę jak dacie mi więcej pieniedzy"[/QUOTE]
Dokładnie.Możesz wynegocjować podwyżkę
Teraz raczej niefajnie by to wyglądało
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 19:48   #173
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: zmiana pracy- dylemat

Do oceny sytuacji brakuje kilku informacji, a mianowicie:
- jaką masz teraz umowę, a jaką byś otrzymała w nowej pracy
- jakbyś podała miasto i kwotę to można by było ocenić czy faktycznie zaniżyłaś stawkę, jeśli tak by było to prędzej można rozmawiać o zwiększeniu wynagrodzenia
Poza tym dużo zależy od Twojego charakteru. Pracuję obecnie jako kierownik projektu więc wiem co mówię, stres jest codziennie, czasem tą pracę kocham a czasem nienawidzę Przynosi mi dużo satysfakcji, ale i ogromną ilość nerwów..nie wiem czy bym chciała tak pracować np. za 10 lat.
Powodzenia
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 17:59   #174
Devek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Zmiana pracy ? Jakieś propozycje ?

Witajcie !

Piszę tutaj bo nie mam z kim po gadać i doradzić. Chyba planuję zmienić pracę branżę bo jak na mój wiek już sie nieźle skaleczyłem. Wzrok mi siada na potęgę, kręgosłup i leki kaszel.. Obecnie pracuję przy obróbce metali jako welder... Płaca jest niezła, ale już brakuje mi sił. Myślę o czymś nowym, ale u nas ciężko coś znaleźć za 3-4tys miesięcznie. Może podsuniecie jakiś pomysł, gdzie bym mógł spróbować ? Lub zmienić zawód ?
Devek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 19:36   #175
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Zmiana pracy ? Jakieś propozycje ?

Może praca z maszynami CNC? np. w stolarstwie
Tylko musiałbyś się do tego przeszkolić - zrobić jakiś kurs, najlepiej potwierdzony certyfikatem.
Wydaje mi się, że jest to choć trochę zbliżone do Twojej obecnej pracy, ale jednocześnie już wysoko specjalistyczne zajęcie i z pewnością dobrze płatne - rozeznaj się.
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 13:16   #176
Devek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: Zmiana pracy ? Jakieś propozycje ?

CNC też od pada, też mam styczność z tym... Też trzeba sie na dźwigać.
Devek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 17:08   #177
mwieczorek81
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Zmiana pracy ? Jakieś propozycje ?

Drogi Devek jeżeli posiadasz wyższe wykształcenie to dobrym rozwiązaniem na przekwalifikowanie będzie np. podjęcie studiów podyplomowych. Ich dyplom jest poważany w oczach pracodawców i daje szansę na znalezienie dobrze płatnej pracy. Dlatego też serdecznie zapraszam na takie studia na uczelnie Wyższych Szkół Bankowych. Zapraszam serdecznie na naszą stronę internetowa po szczegóły naszej oferty.

Pozdrawiam, Małgorzata Wieczorek
Online Ekspert WSB
mwieczorek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 21:34   #178
Kara93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 23
Stres, niemoralność i wyzwiska..

Będzie może trochę długo, bo i problem skomplikowany, dzięki każdemu za chęć pomocy czy chociaż przeczytanie tego.
Pracy szukałam bardzo długo.. Baaardzo, baaaaaaardzo długo. Załapałam się na pracę w hipermarkecie. Jednak miałam do niego za daleko i stawka w porównaniu do kosztów dojazdu była niewspółmierna.. Dokładam się do interesu. Zrezygnowałam. Długi czas minął do następnej szansy. Załapałam się do pracy w ... fabryce. A co mi tam? Tak długo szukam więc spróbuje. Zespół po prostu ekstra, dogadywałam się z współpracownikami na każdej linii. Jednakże po jakimś czasie wysiadłam fizycznie. Po prostu za ciężka praca. Och, jak płakałam zwalniając się stamtąd.. Długo nie musiałam czekać na następną, aktualną pracę. Myślałam, że spadła mi gwiazdka z nieba. Praca z ludźmi! Sprzedaż! Rozmowy! Och, przecież ja kocham kontakt z ludźmi i w końcu dostałam szansę! Może zbyt pewna siebie nie jestem.. Ale rozkręcam sie cały czas. Pierwszy miesiąc szkolenia, obserwacje, nauka, MULTUM nauki. Lubię się uczyć. Następny miesiąc już normalna praca. Wszystko fajnie. Współpracownicy baaardzo mili i przyjaźni, pomagają, odpowiadają na pytania. Wiadomo z charakterami różnie, ale w pracy znajomości się nie szuka, a pracuje Wtedy usłyszałam dziwne zdanie od współpracownika przy rozmowie "No... mnie to śmieszą ludzie, którzy myślą, że to zawód w którym pracuje sie z ludźmi.. To aktywna sprzedaż, a nie zawieranie kontaktów". Takie to dziwne, ale dało mi do myślenia. Niby czemu?? Mogę to pogodzić - myślałam! Wtedy przyszło pierwsze lekkie rozczarowanie i to od strony z której bym się nie spodziewała... Szef wpadł na pomysł, że zrobi nam system nagród i kar dla zmotywowania. Coś tam schrzanimy i mamy -100 zł do wypłaty, robimy dobrze to +100 zł. Machnęłam ręką.. Nawet kiedyś tam udało mi się tą premię dostać. Ale myśląc.. gdybym jednak spierniczyła, mam najniższą krajową! Jak jeszcze można mi po niej lecieć?? Troszkę nie fair Następnie zrezygnował z NA PLUS, a został tylko MINUS.. Później zaczęły się pierwsze jakieś tam reklamację od ludzi. Nasłuchałam się, że jestem oszustką, złodziejką i naciągaczką. Nie wynikało to z moich błędów. Czasem system coś źle wygenerował, a czasami po prostu ludzie źle zrozumieli. Ale wina moja.. Jestem osobą bardzo wrażliwą. Chciałam pracy z ludźmi, a tu jednak coś czuję, że jeśli się nie wypnę na zachowania ludzi to zwariuję za trochę. Ciągle jest mi niedobrze z nerwów. Wzięłam kilka dni urlopu. Zgadujecie?? Ciągle myślę o klientach, czy problemy się rozwiazały, czy dalej ma ktoś do mnie pretensję.. A może ktoś ma jakies nowe? I pocę się, mdli mnie i mimo, ze to lekka praca, bo siedząca czuje się non stop zmęczona... Bez życia. Bez chęci do niego. Boje się, że się zwolnię i znów będę strasznie długo na bezrobociu, a nie mogę sobie na to pozwolić. Mam za duże wydatki obecnie, bo wzięliśmy kredyt na remont. TŻ myśli, że nie jest tak źle, a ja jakoś wstydzę się o tym mówić, że znów nie dam rady. W końcu to prosta praca, a ja nie daję jej rady Nie wiem czy dać sobie jeszcze czas i próbować się może.. nie wiem.. przyzwyczaić?? A może wysyłać CV ciągle? Ale boje się zmian. Tu mam umowę o pracę, niby nie jest zbyt stabilna, ale jednak zawsze to umowa o pracę, a nie jakieś zlecenie. Nie wiem już co mam robić. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Mam dość słuchania, że jestem złodziejką i naciągaczką, b nią nie jestem.. To nie na moje nerwy. Momentalnie mam łzy w oczach i suchość w gardle. Jestem zbyt wrażliwa na takie stanowisko. Powoli się załamuje. Nie wiem co mam zrobić

Edytowane przez Kara93
Czas edycji: 2014-11-23 o 21:38
Kara93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 13:16   #179
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Stres, niemoralność i wyzwiska..

Jeśli zostaniesz, "bo może sie przyzwyczaisz" to będą Cię zjadać nerwy i prawdopodobnie będzie coraz gorzej. Pracy rzucić ot tak nie możesz - trzeba za coś żyć. Polecałabym raczej wysyłanie cv, szukanie pracy "w tle" i szukanie sobie jakiegoś odwrotu tak, żebyś nie musiała się zamęczać, ale jednak gdzies tam miała jakieś "zabezpieczenie" na wypadek gdybyś w tej pracy którą masz nie wytrzymała nerwowo.

P.S osobiście uważam, że praca w której masz łzy w oczach to nie jest praca. I nie warto na siłę się jej trzymać: lubisz zmiany czy nie: działaj, rób coś, nie daj się wtłoczyć w coś jak koń w kieracie. I to bardzo nieszczęśliwy koń.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 14:05   #180
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Stres, niemoralność i wyzwiska..

Cytat:
Ciągle jest mi niedobrze z nerwów
To nie jest normalne i to się odbija na wszystkim, na Twoim zdrowiu, psychice, nawet w nastawieniu szukania innej pracy.

Jeśli nie możesz zrezygnować teraz, cały czas czegoś szukaj, wysyłaj CV.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-06 20:17:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:12.