Zdjęcie a wygląd rzeczywisty człowieka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 13:32   #1
tintin90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 44

Zdjęcie a wygląd rzeczywisty człowieka


Witam.
Mam nadzieję ,że nie było/nie ma takiego wątku (przynajmniej ja go nie znalazłam).
Przejdę do sedna. Otóż zastanawiam się czy zdjęcie zrobione aparatem odzwierciedla w 100% wygląd rzeczywisty człowieka ?
Czy jednak wygląd człowieka na zdjęciu różni się od naszego wyglądu rzeczywistego.
Kiedyś usłyszałam jak pewna dziewczyna mówiła cyt. " Ludzie nie lubią swoich zdjęć, ponieważ one pokazują jak wyglądamy naprawdę".

Czy myślicie ,że ta dziewczyna miała rację?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam!
tintin90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:25   #2
notguilty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 24
Dot.: Zdjęcie a wygląd rzeczywisty człowieka

Moim zdaniem- i tak i nie.
Nie, poniważ są osoby takie jak ja, niefotogeniczne i żeby wyjść na zdjęciu normalnie (nawet nie dobrze, tyko zwyczajnie) to musi być to zdjecie z zaskoczenia, albo długo pozowane, w niewielkim gronie osób (najlepiej model/ka + fotograf, lub aparat na samowyzwalaczu), bo przed aparatem się peszę i napinam mięśnie twarzy, czuję się sztucznie i tak też najczęściej wychodzę. Na codzień stoję raczej za aparatem i wiem na podstawie doświadczeń że masa osób którym robiłam zdjęcia w rzeczywistości wygląda o wiele gorzej, ale zdjęcia potrafią uchwycić ich najlepsze strony, a są na prawdę piękne osoby, które wychodzą o wiele gorzej.
Tak, bo myślę, ze mogło jej chodzić po prostu o to, że w dzisiejszych czasach prawie każdy ma aparat i często robi się zdjęcia bez okazji, albo robi się ich setki z jednej imprezy, bo "coś się wybierze" ktoś może być zły, zmęczony, niewyspany i to na tych zdjęciach bedzie można zauważyć, przynajmniej na części.

Edytowane przez notguilty
Czas edycji: 2011-04-13 o 14:26
notguilty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 22:05   #3
Justyna Pe
Raczkowanie
 
Avatar Justyna Pe
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 99
Dot.: Zdjęcie a wygląd rzeczywisty człowieka

Jest takie wrażenie, że na zdjęciach wyglądamy inaczej, nawet gorzej, bo sami siebie najczęściej widzimy w lustrze - a ono trochę przekłamuje, bo to co mamy z lewej strony (np opadającą powiekę, pieprzyk)w lustrze jest z prawej i coś się przez to nie zgadza z obrazem siebie, jaki zapamiętaliśmy. Uważam, że trening czyni mistrza, i im więcej zdjęć sobie robimy/dajemy robić, tym łatwiej jest zaakceptować i oswoić "niefotogenicznego potwora ze zdjęcia"
Justyna Pe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 17:30   #4
venilaaa
Raczkowanie
 
Avatar venilaaa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 164
Dot.: Zdjęcie a wygląd rzeczywisty człowieka

lampa błyskowa podkreśla wszystkie niedoskonałości i wydaje się nam, że wyglądamy duzo gorzej niż patrząc na siebie w lustrze.
__________________
Moje blogi:

veni-fashion.blogspot.com trochę mody
wypchana-marzeniami.blogspot.com żyję zdrowo - mój motywator do zmian na lepsze
venilaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 21:34   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Zdjęcie a wygląd rzeczywisty człowieka

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 19:34   #6
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Zdjęcie a wygląd rzeczywisty człowieka

Moim zdaniem to zależy od osoby. Są osoby niezwykle fotogeniczne i wyglądają na zdjęciach o wiele lepiej niż na żywo, a są osoby, które niestety na zdjęciach wychodzą niekorzystnie, pomimo, że w realu są piękne. Oczywiście mówię o zdjęciach bez odrobiny photoshopa, bo po tym to każdy może wyglądać olśniewająco

Na zdjęciach kolory ulegają przekłamaniu, jasne rzeczy ciemnieją, ciemne jaśnieją, np. oczy i brwi się "chowają", bledną (dlatego makijaż fotograficzny polega na intensywnym podkreśleniu oczu), za to nos może być podkreślony. Wszystko moim zdaniem zależy od konkretnej osoby, każdy ma inaczej.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:01.