kursy przedmalzenskie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-05, 23:26   #1
michael881
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4

kursy przedmalzenskie


witam, czy ktos moglby mi udzielic informacji na temat jak, gdzie kiedy i u kogo mozna by zalatwic taki kurs "bardzo szybko" za odpowiednia "ofiare"... z gory dziekuje za informacje...
michael881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 10:15   #2
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: kursy przedmalzenskie

Cytat:
Napisane przez michael881 Pokaż wiadomość
witam, czy ktos moglby mi udzielic informacji na temat jak, gdzie kiedy i u kogo mozna by zalatwic taki kurs "bardzo szybko" za odpowiednia "ofiare"... z gory dziekuje za informacje...
to chyba nie bedzie takie proste i osobiscie powiem szczerze... ze mi nauki trche otworzyly oczy na codziennosc jaka sie wkrada w zycie i przytlacza troche milosc partnerow. wiem, ze sa kursy weekendowe organizowane przez parafie. placi sie kolo 150 zł, dwa dni i po balu. a gdzie mozna zalatwic na "czarno" to pojecia nie mam.
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 15:45   #3
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: kursy przedmalzenskie

Słyszałam, że są nauki cykliczne ileś tam spotkań.
My byliśmy na weekendowych, mamy nauki i dzień skupienia zarazem i to w jeden weekend, w sumie zajęło nam to 4 godziny, a ciekawie mówili (byłam nastawiona na zupełnie co innego i miałam miłą niespodziankę, cieszę się że byliśmy akurat w tej parafii)
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 21:30   #4
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: kursy przedmalzenskie

U nas w okolicy słyszałam, że można sobie załatwić na "lewo" zaświadczenie, oczywiście za odpowiednią opłatą. Ale nigdy bliżej się tym nie interesowałam, gdyż uważam że jeśli chce się brać ślub to powinno się odbyć taki kurs i trochę się zaangażować a nie tylko odbębnić. I nie żałuję, nasze nauki były ciekawe i pomocne. Ale nie zawsze tak jest, warto poszukać, popytać gdzie są wartościowe nauki.

Edytowane przez Almariel
Czas edycji: 2012-01-15 o 21:32
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 18:26   #5
Madzionella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gród Króla Kraka
Wiadomości: 774
Dot.: kursy przedmalzenskie

Ja może wyjdę trochę na kujona, ale uważam że odbębnianie czy załatwianie sobie na czarno pieczątek z kursu, jest po prostu nieuczciwe. Raz, że po prostu oszukujecie ksiedza, który potem będzie Was błogosławił podczas ślubu, dwa - oszukujecie też po części siebie, bo to tak jakby wam na Waszej miłości nie zależało, tylko odbębnic i fruu do kolejego punktu. Nie lubię takiego podejścia. Ja osobiscie z nauk wyniosłam dużo, ale poszłam tam z nastawieniem, że chcę się dowiedzieć jak najwięcej, bo to jest też pewna cegiełka, którą dokładam do budowy swojego zwiazku. Bardzo też ścigałam TŻta, żeby sie do nauk przykładał, żeby słuchał, chociaż z nim to akurat było trudne, bo po pracy bywał tak zmęczony, ze czasem przysypiał i odpływał myślami. Te nauki moim zdaniem naprawdę są potrzebne, bo małżeństwo to nie tylko picie sobie z dziubków, wieczna sielanka i latanie między obłoczkami. To ciężka praca, prawie jak oranie pola każdego dnia, bo dochodzą dzieci, skrzecząca codzienność, rachunki do zapłacenia i masa innych rzeczy.

Droga Autorko, zamiast świadomie rezygnować z nauk, lepiej wybierzcie takie, o których wiadomo, że wiele z nich wyniesiecie. Wiedzy nigdy za dużo, a nigdy nie wiadomo kiedy ta zdobyta na naukach może się Wam przydać.
__________________
Pani mecenas z niebieskim żabotem - mission completed



21 lipca 2012 godz. 16

16 marca 2015 "nie widzę akcji serca" 10 tc

1 sierpnia 2016 godz. 18. Nasza Asieńka
Madzionella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 09:50   #6
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: kursy przedmalzenskie

Cytat:
Napisane przez Madzionella Pokaż wiadomość
Ja może wyjdę trochę na kujona, ale uważam że odbębnianie czy załatwianie sobie na czarno pieczątek z kursu, jest po prostu nieuczciwe. Raz, że po prostu oszukujecie ksiedza, który potem będzie Was błogosławił podczas ślubu, dwa - oszukujecie też po części siebie, bo to tak jakby wam na Waszej miłości nie zależało, tylko odbębnic i fruu do kolejego punktu.

Droga Autorko, zamiast świadomie rezygnować z nauk, lepiej wybierzcie takie, o których wiadomo, że wiele z nich wyniesiecie. Wiedzy nigdy za dużo, a nigdy nie wiadomo kiedy ta zdobyta na naukach może się Wam przydać.
prawda. zgadzam się w 100%
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 11:57   #7
michael881
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: kursy przedmalzenskie

madzionella nie wyjdziesz na kujona, bo jak dla mnie pisanie po prostu osobno, a nie jak większość tępaków piszę razem nie świadczy od razu o Twojej inteligencji, natomist nie umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem już na pewno tak i tutaj gratuluje... zadałam pytanie czy ktoś może mi pomóc w załatwieniu takiego papierka, a nie jego zdanie na ten temat, bo mnie to kompletnie nie interesuje
jest mi Ciebie także żal, że Twój związek budujesz na podstawie informacji udzielonych przez Pana w czarnym kubraczku, który nigdy nie był żonaty, nie żyje z nikim w związku...
a jak Twój związek to codzienne oranie pola to może go zakończ, im wcześniej tym lepiej!
michael881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-25, 09:53   #8
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: kursy przedmalzenskie

Cytat:
Napisane przez michael881 Pokaż wiadomość
madzionella nie wyjdziesz na kujona, bo jak dla mnie pisanie po prostu osobno, a nie jak większość tępaków piszę razem nie świadczy od razu o Twojej inteligencji, natomist nie umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem już na pewno tak i tutaj gratuluje... zadałam pytanie czy ktoś może mi pomóc w załatwieniu takiego papierka, a nie jego zdanie na ten temat, bo mnie to kompletnie nie interesuje
jest mi Ciebie także żal, że Twój związek budujesz na podstawie informacji udzielonych przez Pana w czarnym kubraczku, który nigdy nie był żonaty, nie żyje z nikim w związku...
a jak Twój związek to codzienne oranie pola to może go zakończ, im wcześniej tym lepiej!

nie chce być nieuprzejma, ale dlaczego tak sądzisz? zadałaś pytanie na forum, to możesz liczyć się z różnymi odpowiedziami, a jeśli są one inne niż oczekujesz, to czemu oczerniasz osobę, która się wypowiedziała? nie jestem osobą wielce religijną, natomiast większość osób, które zawierają związek małżeński przed Bogiem są katolikami i nie budują swojego związku od kłamstwa jakim jest obejście pewnych procedur umożliwiających wzięcie go.
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 10:05   #9
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: kursy przedmalzenskie

Cytat:
Napisane przez michael881 Pokaż wiadomość
jest mi Ciebie także żal, że Twój związek budujesz na podstawie informacji udzielonych przez Pana w czarnym kubraczku, który nigdy nie był żonaty, nie żyje z nikim w związku...
Kursy przedmałżeńskie nie zawsze prowadzone są przez księży, również przez małżeństwa
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 10:22   #10
Alejka13
Zadomowienie
 
Avatar Alejka13
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 158
Dot.: kursy przedmalzenskie

A ja Wam powiem z doświadczenia, że są kursy prowadzone przez księży, jak kurcze przez fachowców- wieloletnich mężów Byłam bardzo zadowolona ze swojego
Alejka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 11:03   #11
am0510
Wtajemniczenie
 
Avatar am0510
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Niebo/Piekło
Wiadomości: 2 604
Dot.: kursy przedmalzenskie

Ja mam nauki teraz co tydzien 10 spotkań, i powiem,że warto przyjść.
__________________
wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=766668
06.10.2012




Myślę o Tobie tylko wtedy, gdy mi się przypomnisz.
Nie zdarza się to jednak często bo jakieś 50 razy na godzinę.
To wcale nie jest tak często.






13.09.2013 <3
am0510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 22:35   #12
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: kursy przedmalzenskie

Cytat:
Napisane przez michael881 Pokaż wiadomość
madzionella nie wyjdziesz na kujona, bo jak dla mnie pisanie po prostu osobno, a nie jak większość tępaków piszę razem nie świadczy od razu o Twojej inteligencji, natomist nie umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem już na pewno tak i tutaj gratuluje... zadałam pytanie czy ktoś może mi pomóc w załatwieniu takiego papierka, a nie jego zdanie na ten temat, bo mnie to kompletnie nie interesuje
jest mi Ciebie także żal, że Twój związek budujesz na podstawie informacji udzielonych przez Pana w czarnym kubraczku, który nigdy nie był żonaty, nie żyje z nikim w związku...
a jak Twój związek to codzienne oranie pola to może go zakończ, im wcześniej tym lepiej!
Ja natomiast w związku z zapoznaniem się przez ciebie ZE ZROZUMIENIEM z istotą małżeństwa zasugeruję jednak uroczystość ślubną w USC
Pozdrawiam!
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 14:03   #13
EvelynSorsan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Arrow Dot.: kursy przedmalzenskie

W Nysie, w Diecezjalnym Domu Formacyjnym (http://www.ddf.nysa.pl) odbywają się Weekendowe Kursy Przedmałżeńskie.

Kurs trwa od piątku do niedzieli w następujących godzinach: piątek 18.00-21.30, sobota 9.00-20.00 (13.30-15.30 przerwa) i niedziela 9.00-14.00. Między zajęciami są przerwy, podczas których można posilić się ciastkiem, herbatą, kawą. Kurs rozpoczyna się krótkim spotkaniem organizacyjnym, a kończy wspólną, uroczystą Mszą świętą.

Koszt (darowizna na DDF): 270 zł-od pary (w tej cenie są posiłki i materiały na spotkania w ramach NPR, nocleg).

Terminy:
16-18.11.2012 r.
14-16.12.2012 r.
11-13.01.2013 r.
8-10.02.2013 r.
31.05.-2.06.2013 r.
26-28.07.2013 r.

Może ktoś będzie zainteresowany Polecam

Edytowane przez EvelynSorsan
Czas edycji: 2012-10-30 o 12:55
EvelynSorsan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 13:26   #14
sparklight
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: kursy przedmalzenskie

W diecezji katowickiej w różnych miastach na ślaśku odbywają się nauki przedmałżeńskie weekendowe "Przed nami małżeństwo" - trwają sobotę i pół niedzieli, prowadzone przez małżeństwa i księdza, na zasadzie warsztatów i pracy w parach między narzeczonymi. Z własnego doświadczenia (brałam udział akurat w Jastrzębiu Zdr.) - polecam! Piękne doświadczenie i przemile spędzony czas
sparklight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-30 14:26:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.