Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-05, 14:33   #31
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Znajomy mi kiedyś doradzał, że gdybym miała jakieś problemy z ochroną na wstępie żądąć, żeby rozmowa odbyła się w obecności policji, bo ochroniarz np. nie ma prawa przeszukać. Nie wiem też, czy mogą żądać okazania dowodu To było dawno temu, być może coś się zmieniło, ale kiedyś ochroniarze mieli bardzo ograniczone prawa.
Możesz próbować jeszcze napisać skargę na firmę ochroniarską do MSWiA o cofnięcie licencji albo skargę na sklep, że są błędne oznaczenia kodów. W sumie teraz mogą więcej osób tak wrobić. Ja bym powiedziała, że proszę bardzo, niech sobie przeglądają monitoring, to może znjadą, kto przekleił te kody. Przecież nawet nie miałaś w rękach szpilek, z których był ten kod.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 14:33   #32
GIGNFR78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 104
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

I niech napisze do firmy ochroniarskiej skargę na pracownika że ją zmusił.
Może spróbować iść na policje pow że została zmuszona podpisać to pismo.
Jak dla mnie przekroczyli uprawnienia.
__________________
Życie jest piękne we dwoje
GIGNFR78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 14:42   #33
Figure09
Rozeznanie
 
Avatar Figure09
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Puste ściany
Wiadomości: 536
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

W głowie mi się nie mieści taka sytuacja. Fakt, źle zrobiłaś podpisując to, nie wiem, czy po fakcie da się jeszcze coś zrobić, ale mimo wszystko bym próbowała. Nie dałabym z siebie zrobić złodziejki, oj na pewno nie.
Dostałaś kopię tego papierka, który podpisałaś?
__________________
Tylko ten, kto ma odwagę mówić to, co myśli,
zasługuje na pełne zaufanie.
Być może człowiek taki wyrazi się czasem niezręcznie,
a nawet niegrzecznie, ale nie będzie mnie oszukiwał.



Figure09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 14:43   #34
GIGNFR78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 104
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Nie mają prawa zabrać tobie dowodu, przeszukać ani dotknąć.
Do dzisiaj mają ograniczone prawa. Każdy może zostać ochroniarzem a szczególnie emeryt i niepełnosprawny z 2 grupą inwalidzką.
__________________
Życie jest piękne we dwoje
GIGNFR78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 15:07   #35
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Cytat:
Napisane przez cukier_bialy Pokaż wiadomość
IMHO
Mogłabyś napisac pismo które wyślesz jednocześnie do kierownika ww. sklepu i do jakiegoś dyrektora w centrali tegoż Kerfura,
w którym opiszesz zaistniała sytuację,
skupiając się zwłaszcza na:
-że dotychczas darzyłaś ich firmę zaufaniem
-że zostałaś posądzona o...
-że zostałaś zastraszona i w tym stanie podpisałaś protokół
-że odwołujesz swoje zeznania i nigdy żadnego kodu nie przeklejałaś
-że nie podoba ci się traktowanie klienta jako potencjalnego złodzieja
-że jeśli pracownicy ochrony muszą wyrabiac jakąś normę, niech ją wyrabiają na
prawdziwych złodziejach a nie na uczciwych klientach
-że w związku z tym rezygnujesz z korzystania z ich usług

itp.
Bardzo dobry pomysł.

Kiedyś słyszałam, że dyrekcja Carrefoura, który mam w okolicy, przeprosiła klienta, który został oskarżony o kradzież przez ochronę. Może warto zawalczyć?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 15:08   #36
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Przecież nawet nie brałaś do przymierzalni żadnych szpilek tylko koturny...to jak mogłoby na kamerze być widać, że przeklejasz ceny od szpilek? Tzn. wiem, dopiero później zauważyłaś o jaką cenę chodziło....ale cała ta kwestia - absurd.
A burdel w Carrefourze to norma

Bardzo Ci współczuję całej sytuacji i wierzę, że byłaś bardzo tym zdenerwowana. Mnie też kiedyś oskarżono o kradzież, chociaż oczywiście byłam niewinna. Bo według nich zachowywałam się podejrzanie (przymierzałam spodnie - bardzo podejrzane ) Pamiętam, że byłam bardzo zdenerwowana tym wszystkim, niepotrzebnie dałam się zaciągnąć na zaplecze i byłam zwyczajnie zażenowana...a przecież nic nie zrobiłam! Wtedy byłam młoda i głupia - teraz bym się zaparła i poczekała na policję Ty już też będziesz wiedzieć, żeby następnym razem tak zrobić
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 15:40   #37
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

powinnaś była zrobić tak, żeby wziąć inne buty na koturnie z półki, skoro na Twoich była metka od szpilek, to na innych pewnie też (nie sądzę, żebyś miała takie nieszczęście, że z X par butów wzięłaś te jedyne ze złą naklejką) no i wtedy okazałoby się, że ta baba źle nakleiła metki
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-05, 15:51   #38
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Skoro ta baba "niby widziała" jak "przeklejasz kody", to czemu nie odezwała się w tym momencie? Tylko czekała, aż wymaszerujesz od kasy?
Moja koleżanka ( wraz z kilkoma innymi osobami) przesiedziała noc w areszcie. Chłopak na kasie robił przekręty, a kiedy to odkryli, oskarżył osoby, które stały u niego przy kasie o współudział.
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 16:00   #39
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Dzięki dziewczyny za tyle cennych rad, na drugi raz na pewno nie dam się tak zrobić na szaro. Tak to jest jak człowiek nieuświadomiony odnośnie do swoich praw i jeszcze dodatkowo boi się odezwać. Jakbym usłyszała taką historię od kogoś znajomego, to też dziwiłabym się, że nie wzywał policji i nie dochodził swoich racji, ale nerwy i stres zrobił swoje, mam nauczkę na przyszłość.

Co do papierka - w życiu, nic mi nie dali, nawet pytałam czy dostanę, bo wydawało mi się to logiczne, że otrzymam kopię. Nikt nie chciał nic mi dać, zdziwiło mnie to niezmiernie. Czyli co? Znaleźli głupią i wykorzystali mnie do podbicia sobie wyników? Świetnie, naprawdę, niech im te kilka złotych na zdrowie wyjdzie

Rozważę napisanie jakiegoś pisma, chociaż nie wiem czy jest sens (chociażby przez ten brak kopii) i czy chce mi się w to bawić. Znajomym już oczywiście rozpowiedziałam, przy okazji dowiedziałam się, że kilka osób też miało mniejsze lub większe problemy w Carrefourze, jak widać to dla nich chleb powszedni.

Ale mi głupio, że tak się dałam zrobić grrr, na drugi raz będę mądrzejsza i będę wiedziała jak zachować się w takiej sytuacji


PS: Ale buty całkiem ładne i wygodne, chociaż jeden plus całego tego koszmaru
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 16:00   #40
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Szkoda, że podpisałaś to oświadczenie, ale chyba Cię rozumiem. Czasem człowiek w takich okropnych sytuacjach nie myśli racjonalnie po prostu...
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 16:37   #41
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego śląska:)
Wiadomości: 1 182
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Powiem Ci tak, dopóki nie mają jak Ci udowodnić, tzn. eweidentnie nie widac ze przeklejasz ten kod, a tylko tyle, ze moglas to zrobic, to NIC ABSOLUTNIE Ci nie mogą zrobić.
Takie jest prawo, że wszelkie niejasności idą zawsze na KORZYSC podejrzanego/..
__________________
Będę walczyć tak długo, aż pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chciałam, dzisiaj już należy do mnie !
letik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 16:59   #42
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Ja bym czekała na policję. Raz mnie posądzono o kradzież mięsa w Biedronce () i zagrożono wezwaniem policji. Powiedziałam ochroniarzowi, że go wyśmieją za to skrzydełko kurczaka a ja mam czas i mogę czekać.
Z reguły takim ochroniarzom-kozakom odechciewa się zabawy w MacGyvera jak klient potwierdzi chęć przyjazdu policji.
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 17:46   #43
Kura Nioska
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 019
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Okropna sytuacja. Rozumiem to, że się zestresowałaś, ale rozważ pójście do kierownika tego sklepu. Opowiedz mu wszystko jak było i zobaczysz jaka będzie reakcja. Niech wie.
Kura Nioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 17:53   #44
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Oczywiście, dziewczyny mają rację. W polskim prawie nie tylko istnieje zasada domniemania niewinności ale dodatkowo jeszcze zasada in dubio pro reo - czyli wszelkie wątpliwości należy tłumaczyć na KORZYŚĆ oskarżonego. To oni muszą
udowodnić, że przekleiłaś kod. Pracownica raczej by nie powiedziała,że widziała Cię przeklejającą kody, skoro nawet nie miałaś szpilek w ręku. Gdyby widziała, że przeklejasz kody, to dlaczego sama nie wezwała ochroniarzy??? Ogólnie bardzo, naprawdę bardzo Ci współczuję... straszna sytuacja... ale po prostu wyczuli, że byłaś przestraszona i przyznasz się do wszystkiego. Ochroniarz nie ma Cię prawa ani dotknąć ani tym bardziej przeszukać. Na przyszłość - ja kategorycznie domagałabym się wezwania policji - jeżeli kilka razy klienci by zrobili naprawdę porządną zadymę z udziałem policji, ochroniarze na pewno byliby ostrożniejsi z oskarżeniami.
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 18:28   #45
fiolkowa krolewna
Zakorzenienie
 
Avatar fiolkowa krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 774
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Współczuję, bo wyobrażam sobie jak musiałaś się czuć.

Ja miałam podobną sytuację, ale w tesco. To było kilka lat temu. Byłam z koleżanką , i "popsikałyśmy się" testerem kilka razy.
Kupiłyśmy sobie jakieś bułki. I przy wyjściu ochroniarz nas poprosił do pokoju;/ tam była kamera i pokój bez klamki , porażka !!! Obszukiwali Nas. Wyobraźcie sobie , że kazali Nam kupić te perfumy. I nie to ten tester, tylko nowe perfumy . Bo inaczej dzwonią na policję. Że byłyśmy wtedy młode , głupie a w dodatku urwałyśmy się z lekcji, kupiłyśmy te perfumy. Bo bałyśmy się. Po wszystkim opowiedziałam to rodzicom... no i mnie uświadomili Że po 1 nie mieli prawa mnie obszukiwać (w obecności policji dopiero), i z jakiej strony w ogóle kazali kupić mi nowe perfumy. Ja nie wiem czy to ich jakiś sposób na większą sprzedaż czy co??? Poza tym tester to tester, to przetestowania zapachu, więc mogłam się "psiknąć". No ale wykorzystali to , że byłyśmy młode i głupie i wkręcili Nas w to. I skorzystali na tym oczywiście.

Teraz na szczęście znam swoje prawa, i nie dałabym się wkręcić w coś czego nie zrobiłam
__________________
Pamiętaj - Daj sobie czas. Efekty zawsze się pojawią.

MOTIVATION
fiolkowa krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 18:34   #46
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Cytat:
Napisane przez v-x-n Pokaż wiadomość
Właśnie na kamerze mogliby spokojnie powiedzieć, ze "widać" jak przeklejam, bo kod był w środku buta, a ja - wiadomo - przymierzałam i dotykałam te buty w środku, oglądałam i w ogóle. Myślę, że spokojnie by mnie w to wkręcili tak czy inaczej, tym bardziej, że ta babka z alejki powiedziałaby, że widziała, że coś majstruję

A z tym kodem to ona tam wszystko rozwieszała i okazało się, że ten kod co był na moich butach jest od jakichś szpilek, a nie od tych koturnów :/ Ja nawet nie spojrzałam na ten kod, a tam było małymi literami 'buty damskie szpil', a na tych drugich 'buty damskie kot', więc..

Generalnie bardziej mnie interesuje jak można udowodnić, że czegoś się nie zrobiło, skoro nawet sprzedawczyni by zeznała, że widziała jak coś kręcę, chyba cała sytuacja jest na moją niekorzyść, co nie? Tak przynajmniej myślę: na taśmach - jeżeli ktoś by je obejrzał - nie byłoby wyraźnie widać co robię, więc mogłam to zrobić, ale mogłam nie zrobić - i w tym momencie zeznanie babki układającej buty mnie pogrąża + fakt, że mogłam niby sprawdzić inną parę czy cokolwiek, a nie wesoło paradować do kasy z 'tańszą' parą.

Myślę, że policja uwierzyła by im, a nie mi, szczególnie, że ta bezczelna babka by swoje powiedziała. Może dlatego zachowałam się w taki sposób, bo miałam juz kiedyś przejścia ze strażą miejską (sąsiad, który miał omamy słuchowe: wzywał do naszego mieszkania policję kilka razy w tygodniu, bo wydawało mu się, że są imprezy i orgie - w końcu współlokator się wkurzył, wydarł się na policjanta [przyjechali trzeci raz w ciągu nocy, a współlokator szedł na 8 do pracy] i nam wszystkim z radością wlepili mandaty za zakłócanie ciszy nocnej :/ Ciągali mnie po sądach przez kilka miesięcy, mam po tym traumę - taka jest właśnie policja u nas, jak mogą kogoś - przepraszam - udup*ć, to to zrobią, nieważne, czy jesteś winny czy nie).

EDIT: No ok, a co z tą babką z alejki? Ona powiedziałaby policji, że WIDZIAŁA, że przeklejam :/ Co wtedy? Jak nagranie z monitoringu jest niejasne, niewyraźne, a ona mówi, że widziała?

kobieto, ja pracuję w sklepie codzien mam takie sprawy

uwierz, że nawet jak jestem pewna że babka podmieniła cenę (podam przykład, dałam buty na półkę z nową przyklejoną metką, a za pół godziny babka woła z kasy, bo jest różnica na butach i sklep stratny 2 dychy) widać jak byk że cena wymięcona (odklejona od innych butów), przyklejona na starą, ja wiem na 100% że nie zmienialam ceny, na innych butach cena poprawna, mopnitoring jest w calym sklepie i co?


ja nic nie moge zrobić, trzeba zwrócić kobiecie różnicę cenową, nawet lepszego oszustwa nie możemy udowodnić, bo klient nasz pan, a więc oni by Tobie też nic nie udowodnili że podmieniłaś, bo nic by jednoznacznego na kamerze nie zobaczyli.

a skąd taka podejrzliość? bo ludzie robią takie cyrki na dużą skalę, szczególnie supermarkety mają duże różnice cenowe

idź się kłóć poprostu, bo zostałaś niesłusznie osządzona jeszcze o kradzież;/
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2011-09-05 o 18:37
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 18:59   #47
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

A czy Ty brałaś jakiekolwiek szpilki (bo niby skąd miałabyś mieć naklejkę ze szpilek jak ich do ręki nie brałaś?!)?
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 19:46   #48
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Cytat:
Napisane przez cu.Kinia Pokaż wiadomość
Ja bym czekała na policję. Raz mnie posądzono o kradzież mięsa w Biedronce () i zagrożono wezwaniem policji. Powiedziałam ochroniarzowi, Z reguły takim ochroniarzom-kozakom odechciewa się zabawy w MacGyvera jak klient potwierdzi chęć przyjazdu policji.
padłam. Sorry, ale poprawiłas mi humor na maksa.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 20:59   #49
Nowa_Nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar Nowa_Nadzieja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wszędzie za daleko
Wiadomości: 5 895
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Mam sąsiada ochroniarza w hipermarkecie. Sam nie raz mi mówił,że od każdej złapanej osoby mają ileś tam procent chyba 30% od wartości kradzionego towaru(czyli grosze).Ale co najlepsze też nie raz mu się wymsknęło,że ochroniarze i pracownicy sami przyklejają złe kodu o różnicy nie większej niż 10 zł i czekają na ofiarę.Jak widzą,że jest babka/facet który narobi im koło dupy to nawet się na niego nie spojrzą.Jednak jeśli znajdzie się "potulna owieczka" to potrafią zachowywać się jakby ta osoba obrabowała sklep przynajmniej na kwoty idące w setki jak nie w tysiące...
Sklepowi ochroniarze to tak naprawdę g*wno a nie ochroniarze,większości wypadku nawet nie mają licencji.Często zatrudniani są koksy spod bloku,żeby robili wrażenie groźnych nie ma co nawet ich słuchać.Jeśli jest się niewinnym to oni moją całować policję po stopach a i tak ona ma ich w dupie Zawsze i wszędzie trzeba w takich sytuacjach wzywać policję! od tego w końcu oni są
__________________
oj tam,oj tam...
Nowa_Nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 21:35   #50
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Cytat:
Napisane przez Jazzlyn Pokaż wiadomość
A kto się nie nachyla nad parą butów? To jeszcze nic nie znaczy. Kto nie ogląda, nie przymierza? Większość klientek zachowuje się identycznie i zgadzam się z manio, mogę nawet 10 godzin wybierać i przymierzać buty, nic im do tego.
Wiesz ja dalam tylko przyklad ze dla nich to moze znaczyc -a cio Pani wtedy robila a to tamto,a wiesz latwo sie podlamac-sama zobacz ze podpisala cos dla swietego spokoju.Np masz prawo do wielu rzeczy a np zobaczeniec moze Cie nachodzic i zanim tak samo go skaza to moze Ci tyle narobic,ze hoho chodzilo mi o to,ze ludzi nietruydno przekoanc do podpisania papierka albo udowodnic im cos czego nie zrobili..
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 10:24   #51
ondatrazibethicus
znaczy piżmak
 
Avatar ondatrazibethicus
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 599
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Współczuję Ci bardzo Teraz to jedynie możesz zastosować się do poniższej rady:

Cytat:
Napisane przez cukier_bialy Pokaż wiadomość
IMHO
Mogłabyś napisac pismo które wyślesz jednocześnie do kierownika ww. sklepu i do jakiegoś dyrektora w centrali tegoż Kerfura,
w którym opiszesz zaistniała sytuację,
skupiając się zwłaszcza na:
-że dotychczas darzyłaś ich firmę zaufaniem
-że zostałaś posądzona o...
-że zostałaś zastraszona i w tym stanie podpisałaś protokół
-że odwołujesz swoje zeznania i nigdy żadnego kodu nie przeklejałaś
-że nie podoba ci się traktowanie klienta jako potencjalnego złodzieja
-że jeśli pracownicy ochrony muszą wyrabiac jakąś normę, niech ją wyrabiają na
prawdziwych złodziejach a nie na uczciwych klientach
-że w związku z tym rezygnujesz z korzystania z ich usług

itp.

Na przyszłość też już będę wiedziała jak zachowywać się w podobnych sytuacjach. Wyglądam trochę na taką sierotkę więc mogę być potencjalnym łupem
__________________
We are young, we are here,
So, let's make a deal and try to forget our fear

b.
ondatrazibethicus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 12:14   #52
GIGNFR78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 104
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Informacja dla pań nt jak postępować niby ochroną sklepową;
1. wezwać policję jak bramka zapiszczy i chce przeszukać,
2 nie iść do pomieszczenia socjalnego tylko czekać na policje w sklepie np przy kasach, robić zamieszanie,
3 nie prawa dotknąć nikogo tylko może poprosić o podejście i prosić pokazanie macie w torebce jak zapiszczy.
Inf do autorki wątku podejść do sklepu z kimś i żądać aby dali kopie pisma i muszą go dać a potem na policje z tym że cię wrobili.
Napisz pismo do kierownika i firmy ochroniarskiej. tego sklepu że zostałaś wrobiona i chcesz np przeprosin.
A tak prywatnie ode mnie to są g a nie ochroniarze a licencje każdy może zrobić.
Żaden ochroniarz nie przejdzie testów ochrony tej firmie co ja pracuję. Pracuję w ochronie osobistej.
Link do tej firmy;
http://www.euseca.com/pl/
__________________
Życie jest piękne we dwoje
GIGNFR78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 12:17   #53
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Takze dasz radę ;p ale rzeczywiscie ktos dobrze Ci napisal
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 12:47   #54
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Dla mnie zachowałaś się idiotycznie i nie bardzo to rozumiem.

Stres to nie jest wytłumaczenie. Jak mogłaś dać sobie wmówić to wszystko i podpisać ''wyrok'' na siebie? To jest dla mnie niepojęte, że uczciwa osoba praktycznie przyznała się do próby kradzieży.


A teraz jeszcze zastanawiasz się, czy jest sens pisać skargę...
No proszę Cię...

Właśnie przez takie osoby jak Ty bywa, że w sklepie jesteśmy traktowani jak gówno, bo myślą, że mogą sobie na wszystko pozwolić, skoro nikt nie reaguje.


Nie raz i nie dwa miałam przykrą sytuację w sklepie. Mój TŻ jak tylko widzi, że szykuje się ''akcja'' to puszcza mi oczko i wychodzi, bo wie, że ja nie odpuszczę i ''zmiażdżę'' obsługę.
I wcale nie jestem nie kulturalna, ale znam swoje prawa i ich bronię. Zawsze należy wzywać kierownika, jak kierownik kretyn to uderzać do dyrektora.

Niestety zauważyłam, że w 90 % tylko kierownictwo i dyrekcja jest obeznana w przepisach prawa i wie jak należy się zachować wobec klienta. Pracowników może specjalnie nie szkolą, żeby właśnie trafić na jakiś naiwniaków, którzy nie upomną się o swoje...

Przepraszam za dość emocjonalny post, ale ten temat leży mi na sercu.
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 13:14   #55
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Oj bez przesady ja pewnie też bym wszystko podpisała byleby mieć święty spokój - to tak kretyńskie że przez myśl by mi nie przeszło że mogę mieć nieprzyjemności
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 13:26   #56
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Nigdy więcej czegoś takiego nie podpisuj i karz(!) zawiadomić policję.
Nikt kto kradnie nie chce przyjazdu policji, więc sam fakt, że się na to godzisz powinien dać im do myślenia. Poza tym policja to nie zło.
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 14:57   #57
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Ale czego Ty sie bałaś??? Nie przekleiłas to nie przekleiłaś niech sobie prokuratora i Ziobrę jakiegoś wezwą To oni muszą Ci udowadnić że ten konkretny kod przekleiłaś a to że sie kręciłaś po sklepie niczego nie dowodzi! Ja bym żądała dowodu DNA (że to ja przekleiłam)
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 16:15   #58
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Dla mnie zachowałaś się idiotycznie i nie bardzo to rozumiem.

Stres to nie jest wytłumaczenie. Jak mogłaś dać sobie wmówić to wszystko i podpisać ''wyrok'' na siebie? To jest dla mnie niepojęte, że uczciwa osoba praktycznie przyznała się do próby kradzieży.



A teraz jeszcze zastanawiasz się, czy jest sens pisać skargę...

No proszę Cię...


Właśnie przez takie osoby jak Ty bywa, że w sklepie jesteśmy traktowani jak gówno, bo myślą, że mogą sobie na wszystko pozwolić, skoro nikt nie reaguje.
(...)

Przepraszam za dość emocjonalny post, ale ten temat leży mi na sercu.
100% racji mi też cieżko to zrozumieć

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Oj bez przesady ja pewnie też bym wszystko podpisała byleby mieć święty spokój - to tak kretyńskie że przez myśl by mi nie przeszło że mogę mieć nieprzyjemności
No właśnie bez przesady. Rozumiem podpisać jakąś ugodę czy jak ale nie papier na którym widnieje, że autorka jest złodziejką
Może jest to jakaś tam stresowa sytuacja ale znów bez przesady, pistoletu do skroni nikt jej nie przystawiał a dała z siebie zrobić przestępcę "dla świętego spokoju". Zbyt poważna sprawa by tak dać się wrobić.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 17:04   #59
kasieni887
Wtajemniczenie
 
Avatar kasieni887
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 090
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

jakby mi ktos kradziez wmawial to chyba samabym na policje zadzwonila... mialam troche podobna sytuacje w rodzinie ( bezpodstawne oskarzenie w markecie przez pana i wlace sklepu - ochroniarza) ale skonczylo sie na tym ze w koncu kierowniczka wydzwaniala do domu z przeprosinami
__________________

kasieni887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 17:23   #60
Ailishka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 15
Dot.: Nieprzyjemna sytuacja w Carrefourze :(

Przeczytałam całość i nasuneło mi się pytanie. Twierdzicie, że ochroniarz nie ma prawa ani przeszukać ani nawet dotknąć osoby podejrzanej o kradzież. Czyli w sytuacji kiedy ochrona stara się kogoś zatrzymać można stwierdzić, że np. nie ma się czasu i wyjść ze sklepu? Nie wdawając się w tłumaczenie i nie czekając na policję (jeśli takową chcieli by wzywać?)
Ailishka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:54.