egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-21, 14:52   #1681
anitastraszak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

cze jestem tu nowa potrzebuje pomocy! chcialam zapytac czy ktos ma ten projekt zrobiony: DO GABINETU KOSM. ZGLOSILA SIE KOBIETA W WIEKU 30 LAT NA ZABIEG PIELEGNACYJNY OKOLIC OCZU I UPIEKSZAJACY ICH OPRAWE BRWI I RZESY.KLIJENTA MA JASNA KARNACJE I BLOND WLOSY. OD 3 TYGODNIO MA DOLEGLIWOSCI CIEMNE OBWODKI POD OCZAMI, LEKKI OBRZEK POWIEKI DOLNEJ I SWEDZENIE SKORY WOKLO OCZU. KLIJENTA JEST KROTKOWIDZEM, CODZIENNIE KORZYSTA Z KOMPUTERA I PRACUJE DO POZNYCH GODZIN. prosze o odp szybka lub meila anita_s205@wp.pl
anitastraszak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 16:59   #1682
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izunia233 Pokaż wiadomość
Dla skóry palacza zalecane są przede wszystkim zabiegi nawilżające (np maski algowe, serum itd). Często mamy też doczynienia u osób starszych ze zmarszczkami wokół ust i nie tylko. Wówczas możemy wykonywać kwasy lub jakiś inny zabieg, który spłyci zmarszczki. Zalecane są również peelingi (enzymatyczny, kawitacyjny, gruboziarnisty zależy od rodzaju cery)
No i przede wszystkim wykonywanie masażu, który pobudzi komórki i krążenie.

ale peelingu gruboziarnistego nie robi się na twarz, tylko na ciało. Na twarz robi się drobnoziarnisty.
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 18:48   #1683
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
ale peelingu gruboziarnistego nie robi się na twarz, tylko na ciało. Na twarz robi się drobnoziarnisty.
Nie tylko drobnoziarnisty!!!

Peeling Gruboziarnisty

Seria: Beauty Care
Kategorie: Peeling, Twarz, Kosmetyki, Uroda
Tagi: Peeling, Lirene, Twarz, Kosmetyki do twarzy, Kosmetyki, Pielęgnacja




Informacje ogólne: Masaż peelingiem oczyszcza, poprawia ukrwienie i elastyczność skóry oraz ułatwia wchłanianie substancji aktywnych kosmetyków.

Działanie: Kompleks substancji złuszczających - usuwa obumarłe komórki naskórka, zapobiegając tworzeniu się zaskórników, masło kakaowe - zapewnia odczucie gładkiej i pełnej relaksu skóry, alantoina - wygładza i sprawia, że skóra staje się aksamitna.

Stosowanie: Dwa razy w tygodniu nanieś peeling na skórę twarzy i delikatnie masuj przez ok. 2-3 minuty. Zmyj ciepłą wodą i nałóż odpowiedni dla twojej skóry krem.
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 23:17   #1684
db00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

cześć dziewczynki

Mam za tydzień egzamin próbny i juz się tego boję a co będzie potem a jeszcze do tego w ciąży go będę zdawać bo w czerwcu będę w 8 mcu.
A teraz mam napisać dwa projekty i nie wyrabiam z czasem i dlatego proszę o pomoc:
pierwszy to :
prokt: w sylwestra zgłosiła się 25 letnia kobieta . Poprosiła o wykonanie wieczorowego makijażu . kLIENTKA JEST BLINDYNKĄ O ZIELONYCH OCZACH W KSZTAŁCIE MIGDAŁków i owalnej twarzy ma ciepły odcień skóry
2010-05-20 14:43:00
opracuj prjekt
2010-05-20 14:44:17
tytuł , dane do prjektu, załozenia, praparaty, przybory i narzedzia, wykaz prac, opis działan , przeciwskazania, projekt makijażu oka, afekt koncowy zalenienia na makijaż dzienny

a drugi to:
Gabinet kosm odwiedzila 27-letnia kobieta. W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYM SIĘ ŚLUBEM POPROSILA O WYKONANIE ZABIEGU PIELĘGNACYJNEGO NA TWARZ SZYJĘ I DEKOLD.
SKÓRE MA ODWODNIONĄ Z LICZNYMI ZASKORNIKAMI OTWARTYMI NA ŚRODKU NOSA, CZOLE I BRODZIE. W OKOLICY UST SA UWIDOCZNIONE LICZNE ZASKÓRNIKI ZAMKNIETE.
PODAJ NAZWE PROJEKTU, DANE DO PROJEKTU, DIAGNOZA SKÓRY, PREPARATY POTRZEBNE DO WYKONANIA USLUGI,PRZYBORY I NARZEDZIA, OPISZ PROCES TECHNOLOGICZNY, EFEKT KOŃCOWY, ZALECENIA DOMOWE, WSKAZANIA I PRZECIWWSKAZANIA
BARDZO PROSZĘ O POMOC BO JUŻ MI Z BRZUSZKIEM CORAZ CIĘŻEJ A JESZCZE TYLE PRZEDE MNĄ
db00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 07:10   #1685
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izunia233 Pokaż wiadomość
Nie tylko drobnoziarnisty!!!

Peeling Gruboziarnisty

Seria: Beauty Care
Kategorie: Peeling, Twarz, Kosmetyki, Uroda
Tagi: Peeling, Lirene, Twarz, Kosmetyki do twarzy, Kosmetyki, Pielęgnacja




Informacje ogólne: Masaż peelingiem oczyszcza, poprawia ukrwienie i elastyczność skóry oraz ułatwia wchłanianie substancji aktywnych kosmetyków.

Działanie: Kompleks substancji złuszczających - usuwa obumarłe komórki naskórka, zapobiegając tworzeniu się zaskórników, masło kakaowe - zapewnia odczucie gładkiej i pełnej relaksu skóry, alantoina - wygładza i sprawia, że skóra staje się aksamitna.

Stosowanie: Dwa razy w tygodniu nanieś peeling na skórę twarzy i delikatnie masuj przez ok. 2-3 minuty. Zmyj ciepłą wodą i nałóż odpowiedni dla twojej skóry krem.
Nam nasza nauczycielka od praktyk mowila ze gruboziarnisty tylko na ciało.
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 17:39   #1686
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Nam nasza nauczycielka od praktyk mowila ze gruboziarnisty tylko na ciało.
No widzisz kolejna niewiadoma. Jedna babka mówi tak a druga tak i jak my mamy się dobrze nauczyć?
Wydaje mi sie, że gruboziarnisty na twarz też się robi tyle,że delikatnie. A poza tym gdyby się nie robiło to firmy nie produkowałyby takich kosmetyków
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 19:20   #1687
anna46_aa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dzięki.Jesteście niezawodne.Pozdrawiam.
anna46_aa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-22, 20:24   #1688
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izunia233 Pokaż wiadomość
No widzisz kolejna niewiadoma. Jedna babka mówi tak a druga tak i jak my mamy się dobrze nauczyć?
Wydaje mi sie, że gruboziarnisty na twarz też się robi tyle,że delikatnie. A poza tym gdyby się nie robiło to firmy nie produkowałyby takich kosmetyków
Hmm,nie spotkałam się aby robic peeling gruboziarnisty na twarz,napewno zależy wiele od rodzaju cery,ale nawet przy tłustej nie można aż tak drażnic bo po pierwsze mieszki włosowe są nadreaktywne a po drugie prowokowac to bedzie do większego rogowacenia i pobudzania do pracy gruczołów łojowych,do pozostałych cer nie użyłabym takiego peelingu,z wyjątkiem cery u mężczyzn jedynie,ostrożniej wybrac peeling typu scrub lub enzymatyczny albo gommage
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 23:25   #1689
laura55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 23
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

bardzo proszę o wysłanie testu z 2010 roku z odpowiedziami jeśli to nie problem, pisałam już wcześniej ale niewiem co z tymi wiadomościami mój meil: judyta6@poczta.fm

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:58 ----------

Cytat:
Napisane przez iza233 Pokaż wiadomość
podaj e-mail to Ci prześlę test
bardzo proszę o wysłanie testu z 2010 roku z odpowiedziami jeśli to nie problem. mój e- meil: judyta6@poczta.fm
laura55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 15:29   #1690
Marzencia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 73
GG do Marzencia88 Send a message via Skype™ to Marzencia88
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez laura55 Pokaż wiadomość
bardzo proszę o wysłanie testu z 2010 roku z odpowiedziami jeśli to nie problem, pisałam już wcześniej ale niewiem co z tymi wiadomościami mój meil: judyta6@poczta.fm

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:58 ----------


bardzo proszę o wysłanie testu z 2010 roku z odpowiedziami jeśli to nie problem. mój e- meil: judyta6@poczta.fm

HEJ jestem tu nowa i również zdaje egzamin w czerwcu, chciałam prosić czy ktoś ma projekt związany z cellulitem i rozstępami ponieważ prawdopodobnie będzie to w czerwcu i bardzo by mi się przydał i za pewne reszcie tutaj dziewczynom, jeśli ktoś ma prosiłabym o przesłanie tutaj na forum lub na mojego e-maila visienka88@interia.pl ja postaram sie w jakiś sposób odwdzięczyć, bardzo proszę dziewczynki o pomoc pozdrawiam Marzenka
Marzencia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 16:02   #1691
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Marzencia88 Pokaż wiadomość
HEJ jestem tu nowa i również zdaje egzamin w czerwcu, chciałam prosić czy ktoś ma projekt związany z cellulitem i rozstępami ponieważ prawdopodobnie będzie to w czerwcu i bardzo by mi się przydał i za pewne reszcie tutaj dziewczynom, jeśli ktoś ma prosiłabym o przesłanie tutaj na forum lub na mojego e-maila visienka88@interia.pl ja postaram sie w jakiś sposób odwdzięczyć, bardzo proszę dziewczynki o pomoc pozdrawiam Marzenka
ehh ten temat przez kilka ostatnich stron był tak wałkowany, że wystarczy wrócić się do tyłu i masz to o co prosisz.
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-24, 17:04   #1692
Marzencia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 73
GG do Marzencia88 Send a message via Skype™ to Marzencia88
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

aha widocznie przeoczyłam dziękuje
Marzencia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 17:16   #1693
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny mam do was takie pytanie - podczas pisania projektu na egzaminie możemy np opisać mikrodermabrazję jak nie mieliśmy jej w programie nauczania?
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 17:22   #1694
Marzencia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 73
GG do Marzencia88 Send a message via Skype™ to Marzencia88
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izunia233 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do was takie pytanie - podczas pisania projektu na egzaminie możemy np opisać mikrodermabrazję jak nie mieliśmy jej w programie nauczania?

Wydaje mi się ze nie, bo z reguły są szkolenia tylko z tego zakresu chociaż nie wiem tak szczerze bo wszystko jest możliwe

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------


Edytowane przez Marzencia88
Czas edycji: 2010-05-24 o 20:49
Marzencia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 17:22   #1695
Marzencia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 73
GG do Marzencia88 Send a message via Skype™ to Marzencia88
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii


Edytowane przez Marzencia88
Czas edycji: 2010-05-24 o 20:49
Marzencia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 17:47   #1696
dorc 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 48
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej dziewczyny czy ma któraś z was projekt z pedicuru a konkretnie chodzi mi o wykonanie.Będe bardzo wdzięczna
dorc 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 19:02   #1697
Marzencia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 73
GG do Marzencia88 Send a message via Skype™ to Marzencia88
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Anny Piaseckiej / Wandy Hawryłkiewicz - Testy przygotowujące do egzaminu zawodowego Technik Usług Kosmetycznych

Polecam bardzo dobra książeczka


---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

I. PROJEKT REALIZACJI PRAC ZWIAZANY Z PRZEPROWADZENIEM ZABIEBU PIELEGNACJI STÓP U KLIENTKI ZE SKORA STÓP NADMIERNIE SUCHA, ZGRUBIAŁA, ŁUSZCZĄCA SIĘ, KTÓRA SKARZY SIĘ NA PĘKANIE PIĘT I ŁAMLIWE KRUCHE PAZNOKCIE, KTÓRE CHCE POMALOWAĆ.
II. ZAŁOŻENIA
-miejsce pracy-gabinet kosmetyczny
-zakres prac-zabieg pielęgnacyjny stóp z tradycyjnym pomalowaniem płytki paznokciowe z uwzględnieniem stanu stóp i paznokci klientki.
-diagnoza- skóra stóp nadmiernie sucha, szorstka, pogrubiała skóra pięt
-łamliwa i krucha płytka paznokcia, bez zmienionego koloru
-klientka skarży się na skłonność do pękania pięt.

WYKAZ ŚRODKÓW I PREPARATOW KOSMETYCZNYCH_ZAŁĄCZNIK 1
-zmywacz do paznokci
-lakiery-różna kolorystyka
-lakier podkładowy
-krem nawilżający do stop
-krem odżywczy do stóp
-żel chłodzący do stóp
-krem odświeżający do stop
-maska regenerująca
-peeling mechaniczny
-preparat zmiekczajcy do stop
-mydło w płynie
-płatki kosmetyczne
-wata
-patyczki kosmetyczne
-foila spożywcza
-chysteczki higieniczne
-preparat do dezynfekcji skory
-preparat do dezynfekcji narzędzi
-preparat do dezynfekcji powierzchni
-chusteczki do dezynfekcji
-prześcieradło;
-rącznik frotte lub jednorazowego użytku

WYKAZ SPRZĘTU, NARZEDZI, APARATURY-ZAŁACZNIK-2
-nożyczki do obcinania paznokci
-cążki do skorek
-kopytko lub patyczek do odsuwania skorek
-pilniczek
-ostrze Omega
-tarka do usuwania zrogowaciałego naskórka-
-miska pedicure
-aparat do masażu stop
-lampa bezcieniowa
-separatory
-fotel kosmetyczny
- taboret kosmetyczny
-stolik kosmetyczny
-autoklaw
-wanna dezynfekcyjna
-pojemnik na skażone odpady

III.WYKAZ ZABIEGÓW PIELĘGNACYJNYCH STÓP WŁAŚCIWYCH DLA STANU SKÓRY STÓP KLIENTKI
- zabiegi złuszczające
- zabiegi odżywcze
- zabiegi regenerujące
- zabiegi nawilżające
- zabiegi z zastosowaniem kąpieli parafinowej
- zabiegi regenerująco-odżywcze z zastosowaniem urządzeń
- refleksologia stóp
- aromaterapia
- masaż klasyczny
- tradycyjny zabieg pedicure
- kąpiel stóp z masażem z zastosowaniem urządzeń.

IV. WYKAZ WSKAZAN I PRZECIWSKAZAN DO WYKONANIA ZABIEGOW PIELĘGNACYJNYCH STOP KLIENTKI WYMIENIONYCH W WYKAZIE
Wskazania:
-zrogowaciały naskórek
-modzele, odciski
-wrastające paznokcie
-zaniedbany i niehigieniczny wygląd stóp
-chęć poprawy wyglądu ogólnego stóp
Wskazaniami do zabiegu jest również stan skóry stóp i płytki paznokciowej. Klientki Nadmiernie sucha skóra stóp, szorstkość, łuszczenie skóry, pękanie pięt, łamliwe paznokcie, kruchość płytki paznokciowej, zgrubiała skóra stóp

4.Wykaz przeciwskazan do wykonania zabiegu:
-drożdzyce, grzybice
-stany zapalne, ropne i alergiczne
-świeże blizny
-nietypowość płytki paznokciowej
-pęknięcia naskórka miedzy palcami
-nie zagojone rany
-brodawki
-egzemy

V. WYKAZ ZABIEGÓW, KTÓRE MOŻNA WYKONAC KLIENTCE
- kąpiele stóp ( pobudzające, naprzemienne zimną i ciepłą wodą oczyszczające, przy nadmiernej potliwości)
- suchy masaż szczotką (pobudza krążenie)
- gimnastyka stóp
- okłady na nogi
- masaże nóg i stóp
- owijanie przy użyciu wilgotnych chust
- zabiegi z zastosowaniem glinek leczniczych
- usuwanie nadmiernego owłosienia przy pomocy wosku
- kąpiel parafinowa
- pedicure - klasyczny, francuski, biologiczny, przy użyciu frezarki
- masaż wibracyjny
- zabiegi złuszczające
- nakładanie klamer korygujących wrastające paznokcie
- rekonstrukcja płytki paznokciowej
- zabiegi zdobnicze
- modelowanie paznokci przy użyciu metod UV
- refleksologia
VI. OPIS SPOSOBÓW WYKONANIA ZABIEGÓW PIELĘGNACYJNYCH STOP WRAZ Z POMALOWANIEM PAZNOKCI KLIENTCE KLIENTCE UWZGLĘDNIENIEM APARATÓW, NARZEDZI I PREPARATOW KOSMETYCZNYCH
ETAP I:
Przygotowanie stanowiska pracy powinno zawierać:
1. Przygotowanie fotela kosmetycznego pod kątem wygody klienta i swobody wykonania przez siebie planowanych prac.
2. Przygotowanie fotela kosmetycznego pod względem estetycznym i higienicznym ( przykrycie fotela czystym jednorazowym prześcieradłem lub zabezpieczenie podnóżka czystym ręcznikiem).
3. Przygotowanie stoliczka, na którym będą ułożone: narzędzia, preparaty kosmetyczne, środki potrzebne do wykonania zabiegu wymienione w punkcie wcześniejszym., załącznik nr1 i nr 2
4. Przygotowanie krzesła, gdzie będzie siedziała osoba wykonująca zabieg, ustawiamy je przy podnóżku fotela.
5. Przygotowanie lampy bezcieniowej.
Etap II.
Przygotowanie kosmetyczki
Zakładam czysty fartuch ochronny, wiążę włosy, zakładam obuwie zamienne, myje ręce mydłem w płynie i dezynfekuje preparatem do dezynfekcji skory, zakładam rękawiczki jednorazowe
EtapIII.
Przygotowuje klienke
Witam klientkę uśmiechem, proszę, aby zdjęła odzież wierzchnia i wraz z rzeczami osobistymi odłożyła w odpowiednim miejscu, proszę by wygodnie usiadła w fotelu i odkryła stopy. - Założenie karty klientki,
- przeprowadzam wywiad z klientką, (pytania dotyczące: wieku, rodzaju wykonywanej pracy, stanu zdrowia klientki, przebytych chorób, pielęgnacji domowej, diety, trybu życia, sposobu wypoczynku itp.)
Po wstępnej diagnozie skory stóp klientki i z przeprowadzonego wywiadu wynika brak przeciwwskazań do wykonania zabiegu pielęgnacyjnego, skora stop klientki jest sucha, zgrubiała, szorstka, widać pęknięcia na piętach, płytka paznokciowa bez zmienionego koloru. Dokonuje wyboru zabiegu: Zabieg pedicure klasyczny, z wykorzystaniem zabiegów regenerująco -odżywczych z pomalowaniem płytki paznokciowej na jednolity kolor.
Przystępuję do wykonania zabiegu
Dezynfekuje stopy klientki preparatem do dezynfekcji skory. Proszę klientkę o włożenie stóp do miski do pedicure pedicure napełnionej ciepła woda z dodatkiem środka zmiękczającego, moczenie trwa przez 15-20 minut. Następnie osuszam stopy ręcznikiem frotte lub jednorazowego użytku, zabezpieczam skorki preparatem zmiękczającym skorki, potem usuwam zgrubiały naskórek z podeszw i pięt za pomaca ostrza Omega, tak by nie zranić klientki., Wyrównuję powierzchnie naskórka przy pomocy tarki do stop. Skracam paznokcie nożyczkami do obcinania paznokci, i opiłowuje na prostu. Odsuwam skorki kopytkiem i wycinam namiar skorki cążkami do wycinania skorek. Przystępuje do wykonania peelingu mechanicznego stosując go wykonuje lekki masaż, celem usunięcia zrogowacenia i obumarłych cząstek naskórka. Dzięki temu skora staje się optymalnie przygotowana do przyjęcia, innych intensywnie pielęgnujących preparatów, spłukuje peeling w misce z ciepła woda. Osuszam stopy ręcznikiem frotte, rozpoczynam masaż stop na kremie odżywczym do stop, wykonuje ta czynność ok. 10 minut, po tym czasie nakładam maskę regenerującą, owijam stopy folia spożywcza i ręcznikiem frotte frotte pozostawiam na 10 minut. Po upływie tego czasu ściągam ręcznik, filie i wpasowuje ewentualne pozostałości niewchłoniętej maski. Zakładam separatory miedzy palce stop klientki, odtłuszczam płytkę paznokciową i maluje lakierem podkładowym, po dokładnym wyschnięciu lakieru maluje jednym kolorem lakieru paznokcie., Po wyschnięciu usuwam separatory na koniec zabiegu wmasowuje jeszcze krem nawilżający w stopy klientki. Dziękuje za zabieg i oceniam efekty zabiegu, Skóra stóp klientki jest gładka, nie łuszczy się, jest nawilżona, paznokcie zostały skrócone i pomalowane na jeden kolor.
Przekazuje klientce rady dotyczące pielęgnacji domowej.

ETAP IVCzynności końcowe:
1. Uporządkowanie stanowiska pracy. Odkładam wszystkie preparaty na miejsce.
2. Dezynfekcja narzędzi, czyli myje narzędzia pod bieżącą woda dezynfekuje preparatem do dezynfekcji narzędzi, dezynfekuje powierzchnie preparatem do dezynfekcji powierzchni
3. Sterylizacja narzędzi. W wanience dezynfekcyjnej następnie w autoklawie.
4. Wyrzucenie skażonych odpadów do pojemnika na skażone odpady

VII. ZALECENIA DO PIELĘGNACJI STÓP W WARUNKACH DOMOWYCH WRAZ Z PROPOZYCJA NIEZBĘDNYCH PREPARATÓW KOSMETYCZNYCH PIELĘGNACYJNYCH.
- stosowanie kąpieli ziołowych ( sól ziołowa z lawendą, która działa odkażająco i bakteriobójczo
-- codzienna higiena stóp
- stosowanie płynów antygrzybiczych
- stosowanie kremów odżywczych z witaminą A
- nakładanie grubej warstwy kremu i maski, owijając w folię i zakładając skarpety
- noszenie wygodnego obuwia
-codzienne stosowanie preparatów zawierających substancje natłuszczające.
-stosowanie kremów na bazie bogatych substancji takich jak:
-alantoina- przyspiesza odnowe naskórka
-algi- działają silnie nawilzajaco, likwiduja stany zapalne, bakteriostatycznie.
-nagietek-przyspiesza ziarninowanie i bliznowacenie ran i uszkodzeń
-Mentol posiada własności znieczulające i zmniejszające podrażnienie błon śluzowych.



---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Napisane przez dorc 25 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny czy ma któraś z was projekt z pedicuru a konkretnie chodzi mi o wykonanie.Będe bardzo wdzięczna

znalazłam taki mam nadzieje ze ci pomoże choć trochę

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Znalazłam taki projekt, nie wiem czy jest w 100% dobrze napisany ale powinien Ci jakoś pomóc


1.projekt realizacji prac związany z przeprowadzeniem zabiegu pielęgnacji stop i pomalowaniem paznokci
2.załozenia:
- Zabieg pielegnacyjny stóp z tradycyjnym pomalowaniem paznokci z uwzględnieniem stanu stóp i płytki paznokciowej.
3.diagnoza:
-skora stop jest nadmiernie sucha,szorstka
-pogrubiala skora piet
-modzele w okolicy śródstopia
-modzele na palcu piatym od strony zewnetrznej
-odcisk na palcu piatym
-odcisk na prawej stopie w przestrzeni miedzypalcowej
-lamliwa i krucha plytka paznokciowa
-skorki wokół walu paznokciowego
4.wykaz przeciwskazan do wykonania zabiegu:
-drozdzyce,grzybice
-stany zapalne,ropne i alergiczne
-swieze blizny
-nietypowosc plytki paznokciowej
-pekniecia naskorka miedzy palcami
-niezagojone rany
-brodawki
5.wykaz srodkow i preparatow kosmetycznych niezbędnych do wykonania zabiegu:
- zmywacz do paznokci ( 5 ml)
- lakiery - różna gama kolorystyczna ( 3 ml)
- lakier podkładowy ( 3 ml)
- krem odżywczy do stóp ( 2 pompki - 2 ml)
- maska regenerująca ( 2 pompki - 2 ml)
- peeling mechaniczny ( 5 ml)
- preparat do zmiękczania skórek ( 0,2 ml)
- mydło w płynie ( 2 krople)
- płatki kosmetyczne ( 5 sztuk)
- folia spożywcza ( 1 m)
- preparat do dezynfekcji skóry
- preparat do dezynfekcji narzędzi
- preparat do dezynfekcji powierzchni
- prześcieradło
- ręcznik frotte
-srodki zmiękczające
-srodki przeciwzapalne/łagodzące
-srodki przeciwgrzybiczne
-srodki przeciwpotowe/pudry przeciwpotowe
6.wykaz sprzętu i aparatury niezbędnej do wykonania zabiegu:
-fotel z oparciem dla pacjenta/ki
-podnozek do zabiegu pedicure,majacy na celu podtrzymanie nogi w trakcie wykonywania zabiegu
-stoleczek dla pedicurzystki/y
-miska do moczenia stop
-lampka oswietleniowa
-reczniczek do zabiegu
-reczniczek na podnozek
-stolik
-autoklaw
-pojemnik na skazone odpady
7.wykaz narzedzi i przyborow niezbędnych do wykonania zabiegu:
-cazki/nozyczki do skorek
-cazki/nożyczki do paznokci
-pilniczek
-omega/hebelek do scinania zgrubialego naskorka
-skalpele
-patyczki z drzewa pomarańczowego
-lignina
-wata
-srodki opatrunkowe
-tarka do usuwania zrogowaciałego naskorka
-separatory
8.opis zabiegu:
a)czas realizacji trwania zabiegu: ok.60min
b)przygotowanie stanowiska pracy:
1. Przygotowanie fotela kosmetycznego pod kątem wygody klienta i swobody wykonania przez siebie planowanych prac.
2. Przygotowanie fotela kosmetycznego pod względem estetycznym i higienicznym ( przykrycie fotela czystym jednorazowym prześcieradłem lub zabezpieczenie podnóżka czystym ręcznikiem).
3. Przygotowanie stoliczka, na którym będą ułożone: narzędzia, preparaty kosmetyczne, środki potrzebne do wykonania zabiegu wymienione w punkcie wcześniejszym.
4. Przygotowanie krzesła, gdzie będzie siedziała osoba wykonująca zabieg, ustawiamy je przy podnóżku fotela.
5. Przygotowanie lampy bezcieniowej.
c)przygotowanie kosmetyczki:
1.zwiazanie włosów
2.nalozenie fartucha ochronnego
3.mycie i dezynfekcja dloni
4.nalozenie rękawiczek ochronnych
d)przygotowanie klientki:
1. Przygotowanie klienta i wskazanie miejsca, gdzie można się przebrać i ułożyć na fotelu.
e)wykonanie zabiegu:
1. Nałożenie rękawiczek jednorazowych.
2. Dezynfekcja stóp odpowiednim preparatem.
3. Wymoczenie stóp w kąpieli wodnej z dodatkiem środka zmiękczającego przez 15-20 min.
4. Osuszenie stóp ręcznikiem.
5. Nałożenie płynu zmiękczającego skórki.
6. Usunięcie zgrubiałego naskórka z pięt i podeszw za pomocą ostrza Omega.
7. Skrócenie i opiłowanie paznokci na prosto.
8. Odsunięcie skórek przy pomocy kopytka.
9. Wycięcie skórek cążkami.
10. Wygładzenie naskórka za pomocą peelingu.
11. Spłukanie peeling w misce z wodą.
12.Wykonanie masażu na odpowiednim preparacie – 10 min.
13. Nałożenie wybranej maski ( regenerująca).
14. Owinięcie stóp folią spożywczą i ręcznikiem frotte oraz usunięcie maski po 20 min.
15. Umieszczenie separatorów między palcami klientki.
16. Odtłuszczenie płytki paznokciowej.
17. Pomalowanie lakierem podkładowym płytki paznokciowej.
18. Pomalowanie paznokci jednym kolorem lakieru.
19. Po wyschnięciu paznokci usunięcie separatorów.
20. Przekazanie zaleceń do pielęgnacji w domu.
21. Podziękowanie za zabieg oraz ocena efektów końcowych.

Czynności końcowe:
1. Uporządkowanie stanowiska pracy.
2. Dezynfekcja narzędzi i powierzchni odpowiednimi preparatami.
3. Sterylizacja narzędzi.

9.analiza i ocena jakości wykonanego zabiegu w odniesieniu do diagnozy:
Skóra stóp klientki jest gładka, nie łuszczy się, jest nawilżona, paznokcie zostały skrócone i pomalowane na jeden kolor.

10.zalecenia dla klientki:
- stosowanie kąpieli ziołowych ( sól ziołowa z lawendą)
- codzienna higiena stóp
- stosowanie płynów antygrzybiczych
- stosowanie kremów odżywczych z witaminą A
- nakładanie grubej warstwy kremu i maski, owijając w folię i zakładając skarpety
- noszenie wygodnego obuwia
- codzienne stosowanie kremów do stóp bogatych w substancje natłuszczające ( alantoina, algi, nagietek, mentol, lawenda)
- skracanie paznokci na prosto
- inne czynności pielęgnacyjne

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez iza233 Pokaż wiadomość
Dziewczyny przesłałam wam ten egzamin

Hej Izuś czy ja tez mogę prosić na e-maila ten test z 2010 ?? bo widziałam ze tam dziewczynkom posłałaś i tez bym chciała prosić jest to możliwe? czekam na odp visienka88@interia.pl

Edytowane przez Marzencia88
Czas edycji: 2010-05-24 o 18:29
Marzencia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 19:19   #1698
dorc 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 48
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziekuje Ci ślicznie Marzencia88pomogłaś mi
dorc 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 19:28   #1699
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej Izuś czy ja tez mogę prosić na e-maila ten test z 2010 ?? bo widziałam ze tam dziewczynkom posłałaś i tez bym chciała prosić jest to możliwe? czekam na odp visienka88@interia.pl[/QUOTE]

Wysłałam Ci testy
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-24, 19:50   #1700
Marzencia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 73
GG do Marzencia88 Send a message via Skype™ to Marzencia88
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izunia233 Pokaż wiadomość
Hej Izuś czy ja tez mogę prosić na e-maila ten test z 2010 ?? bo widziałam ze tam dziewczynkom posłałaś i tez bym chciała prosić jest to możliwe? czekam na odp visienka88@interia.pl
Wysłałam Ci testy [/QUOTE]

Dziękuje kochana

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Cytat:
Napisane przez dorc 25 Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci ślicznie Marzencia88pomogłaś mi

Nie ma za co myszko

Izunia ale to nie są testy teraz z marca 2010 tylko z innego roku bodajże 2009

Edytowane przez Marzencia88
Czas edycji: 2010-05-24 o 20:51
Marzencia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 20:37   #1701
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Marzencia88 Pokaż wiadomość
Wysłałam Ci testy
Dziękuje kochana

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------




Nie ma za co myszko

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------



Wysłałam Ci testy [/QUOTE]


Izunia ale to nie są testy teraz z marca 2010 tylko z innego roku bodajże 2009 [/QUOTE]

z 2009 tez mam, ale to sa inne testy
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 20:48   #1702
Marzencia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 73
GG do Marzencia88 Send a message via Skype™ to Marzencia88
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ja myślałam ze masz test z 2010 z marca ? czy tego nie masz?
Marzencia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 20:55   #1703
db00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny proszę pomóżcie mi z tym makijażem i zabiegiem pielęgnacyjnym wyżej jest dokladny tekst, naprawdę nie daję rady a już przygotowuję mieszkanie i resztę na przyjście dzidziusia i pomaga mi tylko syn 10-cio letni bo faceta brak i naprawdę mi cięzko się ze wszystkim wyrobić samej. I jak mogę to poproszę eż te testyz 2010 na maila db00@o2.pl po db są dwa zera, proszę proszę proszę bardzo o pomoc:prosi :
db00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 21:33   #1704
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Marzencia88 Pokaż wiadomość
Ja myślałam ze masz test z 2010 z marca ? czy tego nie masz?
W marcu nie było testów tylko w styczniu. Więc nie wiem o które Ci chodzi
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 10:00   #1705
Marzencia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 73
GG do Marzencia88 Send a message via Skype™ to Marzencia88
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izunia233 Pokaż wiadomość
W marcu nie było testów tylko w styczniu. Więc nie wiem o które Ci chodzi
Bo u mnie w szkole mielismy probny egzamin w marcu,widocznie w innych szkolach byl w styczniu hehe a chodzi mi o egzamin z 2010 wiesz?;-)

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Dziewczynki mam prosbe moze mi ktos podpowiedziec w tym pytaniu ??

zbyt wysokie natężeie prądu w trakcie zabiegu elektrolizy może spowodować powstanie w miejscu wprowadzenia igły
a. blizn
b. odbarwienia
c. rogowacenia
d. przebarwienia

bo ja wacham sie miedzy blizna a rogowaceniem i szczerze mowiac nie jestem pewna ktora odpowiedz jest dobra prosze o podpowiedz
Marzencia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 10:05   #1706
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Marzencia88 Pokaż wiadomość
Bo u mnie w szkole mielismy probny egzamin w marcu,widocznie w innych szkolach byl w styczniu hehe a chodzi mi o egzamin z 2010 wiesz?;-)

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Dziewczynki mam prosbe moze mi ktos podpowiedziec w tym pytaniu ??

zbyt wysokie natężeie prądu w trakcie zabiegu elektrolizy może spowodować powstanie w miejscu wprowadzenia igły
a. blizn
b. odbarwienia
c. rogowacenia
d. przebarwienia

bo ja wacham sie miedzy blizna a rogowaceniem i szczerze mowiac nie jestem pewna ktora odpowiedz jest dobra prosze o podpowiedz

Ja bym byla za A
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 11:19   #1707
Marzencia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 73
GG do Marzencia88 Send a message via Skype™ to Marzencia88
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ja tez tak mysle ale nie kotre moje kolezanki stawiaja rogowacenie dlatego juz sama nie wiem
Marzencia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 11:54   #1708
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Marzencia88 Pokaż wiadomość
ja tez tak mysle ale nie kotre moje kolezanki stawiaja rogowacenie dlatego juz sama nie wiem
Poczekaj chwilke i sprawdze..mialam to nie dawno na fizykoterapii.


A -napewno.!!
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 12:12   #1709
Miiami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 29
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez marzencia88 Pokaż wiadomość
bo u mnie w szkole mielismy probny egzamin w marcu,widocznie w innych szkolach byl w styczniu hehe a chodzi mi o egzamin z 2010 wiesz?;-)

---------- dopisano o 11:00 ---------- poprzedni post napisano o 10:23 ----------

dziewczynki mam prosbe moze mi ktos podpowiedziec w tym pytaniu ??

Zbyt wysokie natężeie prądu w trakcie zabiegu elektrolizy może spowodować powstanie w miejscu wprowadzenia igły
a. Blizn
b. Odbarwienia
c. Rogowacenia
d. Przebarwienia

bo ja wacham sie miedzy blizna a rogowaceniem i szczerze mowiac nie jestem pewna ktora odpowiedz jest dobra prosze o podpowiedz



blizny
Miiami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 12:19   #1710
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Marzencia88 Pokaż wiadomość
Bo u mnie w szkole mielismy probny egzamin w marcu,widocznie w innych szkolach byl w styczniu hehe a chodzi mi o egzamin z 2010 wiesz?;-)

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Dziewczynki mam prosbe moze mi ktos podpowiedziec w tym pytaniu ??

zbyt wysokie natężeie prądu w trakcie zabiegu elektrolizy może spowodować powstanie w miejscu wprowadzenia igły
a. blizn
b. odbarwienia
c. rogowacenia
d. przebarwienia

bo ja wacham sie miedzy blizna a rogowaceniem i szczerze mowiac nie jestem pewna ktora odpowiedz jest dobra prosze o podpowiedz
Przy metodzie Blend niewłaściwe wkłucie igły może spowodować powstanie mikroblizn i miejscowych zapaleń mieszków włosowych. Dlatego ja też jestem za A

Edytowane przez izunia233
Czas edycji: 2010-05-25 o 12:20
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:37.