Pielęgnacja tłustej cery nastolatki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-27, 20:54   #1
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323

Pielęgnacja tłustej cery nastolatki.


Witam
Jak to bywa przy skórze tłustej - tłuste mam tylko czoło i nos, brodę trochę mniej. Policzki różnie - czasem mam trochę tłuste, a czasem strasznie suche, więc ogólnie misz-masz. Mam też trądzik.
Jakich zatem kosmetyków używać, by cera nie była aż tak tłusta i trochę zwalczyć trądzik?
Jak już, to wolałabym jakieś tańsze produkty, np ziaji - danie nawet 10 zł za krem trochę mnie kłuje w kieszeń. Na razie jestem uzbrojona w tonik ogórkowy, krem 'masło kakaowe' oraz żel do mycia twarzy nuno (wszystko od Ziaji). Co by się jeszcze przydało? Może zacząć robić domowe kosmetyki, a jeśli tak, to jakie?
Dodam, że nie mam cery zbytnio wrażliwej ,a i podkładem maluję się naprawdę rzadko.
Liczę na pomoc
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 23:49   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pielęgnacja tłustej cery nastolatki.

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Witam
Jak to bywa przy skórze tłustej - tłuste mam tylko czoło i nos, brodę trochę mniej. Policzki różnie - czasem mam trochę tłuste, a czasem strasznie suche, więc ogólnie misz-masz. Mam też trądzik.
Jakich zatem kosmetyków używać, by cera nie była aż tak tłusta i trochę zwalczyć trądzik?
Jak już, to wolałabym jakieś tańsze produkty, np ziaji - danie nawet 10 zł za krem trochę mnie kłuje w kieszeń. Na razie jestem uzbrojona w tonik ogórkowy, krem 'masło kakaowe' oraz żel do mycia twarzy nuno (wszystko od Ziaji). Co by się jeszcze przydało? Może zacząć robić domowe kosmetyki, a jeśli tak, to jakie?
Dodam, że nie mam cery zbytnio wrażliwej ,a i podkładem maluję się naprawdę rzadko.
Liczę na pomoc
Nie wiem na ile to skuteczne, ale przy tłustej cerze podobno dobrze sciągająco działa maseczka z białka. Możesz też spróbować maseczki z drozdzy. Nie liczyłabym że domowe sposoby pozbędą cię problemu, więc jednak zainwestoiwałabym w coś. Na tradzik, przetłuszczanie skóry ja sobie chwalę krem acne derm z kwasem azelainowym. (W aptekach). Dobrze normuje wydzielanie sebum, hamuje pojawianie się wyprysków i ułatwia ''gojenie'' tych obecnych, a także pozbawia przy dłuzszym stosowaniu zaskórników. Nawilżaj czymś lekkim twarz i myj łagodnym żelem po którym nie masz dużego uczucia ściągnięcia.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 06:16   #3
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Pielęgnacja tłustej cery nastolatki.

maslo kakaowe do tlustej cery z tradzikiem??nie bardzo..lepiej kup cos odpowiedniego dla swojej cery,nawet ziaja ma cos takiego w swojej ofercie na pewno.moze tez cos punktowego na wypryski.maski z zielonej glinki.peelingi.mi ziaja nie pomogla w walce z tradzikiem i mieszana cera ale moze Tobie bedzie odpowiadac.

Edytowane przez piniata
Czas edycji: 2013-12-28 o 09:00
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 09:37   #4
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Pielęgnacja tłustej cery nastolatki.

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Witam
Jak to bywa przy skórze tłustej - tłuste mam tylko czoło i nos, brodę trochę mniej. Policzki różnie - czasem mam trochę tłuste, a czasem strasznie suche, więc ogólnie misz-masz. Mam też trądzik.
Jakich zatem kosmetyków używać, by cera nie była aż tak tłusta i trochę zwalczyć trądzik?
Jak już, to wolałabym jakieś tańsze produkty, np ziaji - danie nawet 10 zł za krem trochę mnie kłuje w kieszeń. Na razie jestem uzbrojona w tonik ogórkowy, krem 'masło kakaowe' oraz żel do mycia twarzy nuno (wszystko od Ziaji). Co by się jeszcze przydało? Może zacząć robić domowe kosmetyki, a jeśli tak, to jakie?
Dodam, że nie mam cery zbytnio wrażliwej ,a i podkładem maluję się naprawdę rzadko.
Liczę na pomoc
Jestem zdania że cera trądzikowa to mimo wszystko cera wrażliwa. Powiem szczerze, że nie orientuje się w dobrych kosmetykach w tak niskich cenach, więc niewiele pomogę. Uważaj aby toniki nie zawierały alkoholu, żele najlepiej aby nie miały sls na pierwszej pozycji, kremy nie zawierały komodenych oleji jak np. masło kakaowe. Z domowych sposobów to mozesz poszukać tutaj na wizażu przepisu na tonik z octu jabłkowego czy cytrynowy, maseczke aspirynową. Być może wyjściemy byłoby zapoznanie się z działem biochemi urody i przeglądem sklepów z półwyrobami. Mogłabyś kupić np. glinkę zieloną do maseczek, coś do robienia olejków hydrofilowych do zmywania twarzy, ale trzeba by trochę czasu spedzić nad tym, żebyś kupiła to co potrzebujesz i wydała w miarę rozsądną sumę.
Mam nadzieję, że ktoś poda kosmetykami w tej cenie.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 15:29   #5
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Pielęgnacja tłustej cery nastolatki.

Nie orientuję się bardzo w kosmetykach w cenie Ziaji skutecznych w walce z trądzikiem ale możesz coś spróbować z barwy z serii siarkowej są dość tanie i wiele dziewczyn je sobie chwali, ewentualnie jeśli Ziaja to też raczej z serii dla skóry młodej z tendencją do wyprysków.
Jeśli zaś chodzi o masło kakaowe musisz z niego zrezygnować bo tylko pogłębia problem, możesz spróbować czegoś nawilżającego ale nie zapychającego, u mnie nieźle sprawdza się dermosan półtłusty na dzień (przykładam chusteczkę żeby się nie świecić) a na noc półtłusty linoeparol.

Bardzo dobrze że oczyszczasz skórę żelem i tonizujesz. Żel usuwa zanieczyszczenia z nocy, a wieczorem z całego dnia zaś tonik przywraca skórze jej naturalne ph. Sama w pewnym czasie stosowałam toniki Ziaji i bardzo je lubiłam, niestety jednak ostatnio mi nie służą.

Tak jak jedna z przedmówczyń pisała możesz zainwestować w coś punktowego, jeżeli się orientuje w ludzkiej cenie są z barwy i synargenu. Staraj się też nie wyciskać niespodzianek, choć zdaję sobie sprawę że to trudna rada bo ja sama miałam z tym problemy i do tej pory jeśli coś się pojawi rzadko wytrzymuję
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."

Edytowane przez Aaniol_apokalipsy
Czas edycji: 2013-12-28 o 15:31
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 16:57   #6
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Pielęgnacja tłustej cery nastolatki.

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Witam
Jak to bywa przy skórze tłustej - tłuste mam tylko czoło i nos, brodę trochę mniej. Policzki różnie - czasem mam trochę tłuste, a czasem strasznie suche, więc ogólnie misz-masz. Mam też trądzik.
Jakich zatem kosmetyków używać, by cera nie była aż tak tłusta i trochę zwalczyć trądzik?
Jak już, to wolałabym jakieś tańsze produkty, np ziaji - danie nawet 10 zł za krem trochę mnie kłuje w kieszeń. Na razie jestem uzbrojona w tonik ogórkowy, krem 'masło kakaowe' oraz żel do mycia twarzy nuno (wszystko od Ziaji). Co by się jeszcze przydało? Może zacząć robić domowe kosmetyki, a jeśli tak, to jakie?
Dodam, że nie mam cery zbytnio wrażliwej ,a i podkładem maluję się naprawdę rzadko.
Liczę na pomoc
Przede wszystkim najważniejsze jest, abyś zmywała twarz żelem myjącym 2xdziennie, a po nim każdorazowo używała tonik bezalkoholowy( alkohol zaburza pracę gruczołów łojowych) i osuszała skórę chusteczką lub ręcznikiem. To bardzo ważne, ponieważ zostawianie wilgotnej skóry sprawia, że szybciej sie wysusza. Masło kakaowe nie jest dobrym pomysłem, ponieważ obciąża gruczoły łojowe i ma działanie komedogenne (zatyka pory). Zdecydowanie lepiej będzie, jak zastosujesz na dzień lekki krem nawilżający np. z wit. b5, ogórkiem białą herbatą, aloesem, a na noc krem o działaniu antybakteryjnym i delikatnie złuszczającym, np. z kwasem mlekowym, migdałowym glikolowym cynkiem, retinolem, kwasem salicylowym lub wit.b3.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 17:53   #7
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Pielęgnacja tłustej cery nastolatki.

Jeszcze przyszło mi do głowy, ze możesz wspomóc swoją skórę zastępując zwykłe ręczniki ręcznikami jednorazowymi. Dzięki temu nie będziesz nanosić na twarz dodatkowych bakterii. Staraj się też w ciągu dnia nie dotykać twarzy dłońmi.
Paczkę ręczników 30 sztuk możesz kupić za ok 5-6 zł w zasadzie w każdej drogerii.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-29, 13:45   #8
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Pielęgnacja tłustej cery nastolatki.

Polecam maseczkę z glinką zieloną- jest jak dla mnie najlepsza na cerę tłustą. Zaopatrz się w peeling enzymatyczny, rób go 2 razy w tygodniu (tylko za nic w świecie nie ten z AA, parzy jak ogniem!). Polecam też aloes do picia, oczyszcza z toksyn, które bakterie bardzo lubią i ogólnie korzystnie wpływa na organizm. Jeśli się malujesz- wybieraj kosmetyki na bazie minerałów, które nie zapychają porów.
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 15:06   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pielęgnacja tłustej cery nastolatki.

Cytat:
Napisane przez tekla45 Pokaż wiadomość
Polecam maseczkę z glinką zieloną- jest jak dla mnie najlepsza na cerę tłustą. Zaopatrz się w peeling enzymatyczny, rób go 2 razy w tygodniu (tylko za nic w świecie nie ten z AA, parzy jak ogniem!). Polecam też aloes do picia, oczyszcza z toksyn, które bakterie bardzo lubią i ogólnie korzystnie wpływa na organizm. Jeśli się malujesz- wybieraj kosmetyki na bazie minerałów, które nie zapychają porów.
Pigmenty z minerałów mogą również zapchać pory, wykazano ich komedogenność.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 17:18   #10
Ruda437
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Post Dot.: Pielęgnacja tłustej cery nastolatki.

Od dłuższego czasu wyznaję zasadę: jak najlepsze jak najmniejszym kosztem. Wynika to z tego, że wielokrotnie się sparzyłam na kosmetykach raczej lepszych marek, gdzie krem jest w granicach 30-40 zł. Dlatego na co dzień moja pielęgnacja wygląda tak:
- rano krem Nivea Soft (mega wydajny)
- na noc najzwyklejszy krem Nivea
- 1-2 razy na tydzień peeling Joanna Naturia (polecam truskawkowy)
- co do maseczek to różne, polecam z Avonu, jedyne kosmetyki, w które warto zainwestować
- żel Clean&Clear

No i tak: panuje ogólne przekonanie, że skórę suchą należy wysuszać. Niby wszyscy wiedzą, że to mit, ale wiele z nas nadal to robi. Co gorsza, wiele nie tylko tą biedną skórę wysusza, ale też nie nawilża. To już wielki błąd. Im skóra bardziej wysuszona, tym więcej sebum wydziela, czyli tym tłustsza. Rozumiem, że nakładanie ciężkiego kremu nawilżającego na dzień to nie najlepszy pomysł, chyba że chcemy świecić się jak choinki, dlatego polecam leciutki krem Nivea Soft, który świetnie nawilża, a kosztuje gorsze. Do tego jest super wydajny. Zaległości w nawilżaniu nadrabiam nocą, nakładając na twarz grubą warstwę kremu Nivea (najtańszy w Biedronce 3 zł z groszami), który starcza na długo. Co do zatykających się porów: regularne maseczki i peelingi. No i warto zainwestować też w jakiś żel oczyszczający, koniecznie do codziennej pielęgnacji, polecam z Clean&Clear albo Under 20.

Po przeliczeniu tego wszystkiego wychodzi na to, że miesięcznie na pielęgnację wydaję coś w granicach 10zł. Wydaje mi się, że to kwota, którą może przeznaczyć na pielęgnację każda nastolatka.
Ruda437 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 18:22   #11
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Pielęgnacja tłustej cery nastolatki.

Krem Nivea, litości... Nie ma lepszego zapychacza, do tego zawiera wodę która wyparowując jeszcze bardziej wysusza Dobra jest linia Nuno firmy Ziaja, każdy z jej kosmetyków kosztuje max 10zł, ew Ziaja Med, ciut droższe ale jeszcze bardziej skuteczne.
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-30, 10:22   #12
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pielęgnacja tłustej cery nastolatki.

Cytat:
Napisane przez tekla45 Pokaż wiadomość
Krem Nivea, litości... Nie ma lepszego zapychacza, do tego zawiera wodę która wyparowując jeszcze bardziej wysusza Dobra jest linia Nuno firmy Ziaja, każdy z jej kosmetyków kosztuje max 10zł, ew Ziaja Med, ciut droższe ale jeszcze bardziej skuteczne.
To czy krem zapcha czy nie,to kwestia indywidualna. Woda jest w kazdym kremie i wyparowywuje zaraz po aplikacji. Woda z zadnego kremu nie "wyciaga" wody ze skóry. Miałam nuno żel ale bardzo wysusza skórę moją.

Edit: spojrzałamn na Twój podpis, więc z ciekawości chciałam się spytać jak uzyskałaś "technika kosmetologa"- chodzi ci o technika usług kosmetycznych (kosmetyczkę) czy o technologa kosmetologa...? Bo nie słyszałam jeszcze o 3 opcji Pytam nie złośliwie.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-12-30 o 10:24
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 11:06   #13
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Pielęgnacja tłustej cery nastolatki.

Sama używałam kremu nivea i to różnych rodzajów i dla mojej skóry się zwyczajnie nie nadają, dają efekt nawilzonej skóry z początku a w rzeczywistości nawilżenia nie ma. Przynajmniej ja takie odniosłam wrażenie. Ale zapewne to kwestia infywidualna. Poza tym u mnie faktycznie zapychał, troche trwało zanim do tego doszłam....
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 11:09   #14
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Pielęgnacja tłustej cery nastolatki.

Jestem technikiem usług kosmetycznych, przy czym używam "tytułu" technik kosmetolog, bynajmniej nie by się wywyższyć, ze snobizmu czy itp... Po prostu podoba mi się

Krem Nivea jest jak dla mnie prototypem kremu, a jego fenomen polega chyba tylko na sentymencie ludzi,wszak był to pierwszy krem. Moim zdaniem absolutnie nie nadaje się dla nastolatki. Koleżance mogę jeszcze polecić Intensywny krem- kurację Under20, używałam w jej wieku- sprawdzał się, nie wysuszał, wystarczał na ok 6 tygodni.
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 14:22   #15
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pielęgnacja tłustej cery nastolatki.

Cytat:
Napisane przez tekla45 Pokaż wiadomość
Jestem technikiem usług kosmetycznych, przy czym używam "tytułu" technik kosmetolog, bynajmniej nie by się wywyższyć, ze snobizmu czy itp... Po prostu podoba mi się

Krem Nivea jest jak dla mnie prototypem kremu, a jego fenomen polega chyba tylko na sentymencie ludzi,wszak był to pierwszy krem. Moim zdaniem absolutnie nie nadaje się dla nastolatki. Koleżance mogę jeszcze polecić Intensywny krem- kurację Under20, używałam w jej wieku- sprawdzał się, nie wysuszał, wystarczał na ok 6 tygodni.

No, tak- tutaj jest jeszcze kwestia czy autorka potrzebuje czegoś mocno natłuszczającego.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 14:34   #16
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Pielęgnacja tłustej cery nastolatki.

Na pewno krem z masłem kakaowym teraz nie będzie dla niej odpowiedni. Zapomniałam o olejku z drzewa herbacianego- bardo wydajny kosmetyk, stosować punktowo na zmiany.
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.