Jak golić nodi tylko łydki czy uda też? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-05, 19:25   #1
escapethefaterulez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 12
Question

Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?


mam 16 lat, i jestem blondynką więc na udach jak dotąd nie goliłam tylko łdki i kolana, bo są jasne i nie widać ich tak bardzo. no ale widać troche jak sie popatrzy pod światło. nie wiem czy powinnam zacząc golić albo depilować? bo słyszałam że te włoski na udach po pewnym czasie ścierają sie i wypadają, a boję się że zaczną mi rosnąć mocniejsze i bardziej widoczne jak ogole albo wydepiluje.. jak wy sobie golicie nogi, i czy powinnam też czać golić uda?
escapethefaterulez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 21:38   #2
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

wg mnie uda trzeba golić nawet jak się ma jasne włosy! nie ma nic bardziej ohydnego jak włosy na nogach, nawet na udach. To że są jasne, to nie znaczy, że ich nie widać
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 21:43   #3
Wronisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Nie doradzam golenia zwłaszcza ze masz jasne włosy na nogach. Proponuje wosk nie jest to przyjemne, ale po pewnym czasie włosy przestają rosnąć lub nie są widoczne. Po goleniu natomiast robią się grubsze i ciemniejsze, jeśli wiesz jak wyglądają twarze golących się mężczyzn to możesz założyć, że po kilku latach golenia twoje nogi będą wyglądały tak samo lub podobnie, a domyślam się że tego nie chcesz. Sama robię sobie wosk od kilku lat i widze efekty, włosów rośnie coraz mniej, a skóra jest nawilżona i miękka. Pozdrowienia

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Jeżeli nie chcesz woskować nóg mogę doradzić rónież takie kremy, które nakłada się na nogi, wtedy osłabiają się cebulki i dołączoną do niego "szpachelką", czy "łyżeczką" (jak kto woli) zebrać krem. Przy tym również wypadają włosy i jest ich coraz mniej

Edytowane przez Wronisia
Czas edycji: 2011-06-05 o 21:45
Wronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 21:47   #4
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

ja golę uda maszynką i włosy wcale nie odrastają ciemniejsze ani sztywniejsze...
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 21:49   #5
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

ja nie depiluję ud.

włoski są jasne jak na reszcie ciała, więc nie widzę sensu ;o
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 22:33   #6
sphinx123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 34
GG do sphinx123
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

To, że włosy po ścięciu wyrastają grubsze i mocniejsze to ściema xd
sphinx123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 23:15   #7
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Cytat:
Napisane przez SamSzef Pokaż wiadomość
wg mnie uda trzeba golić nawet jak się ma jasne włosy! nie ma nic bardziej ohydnego jak włosy na nogach, nawet na udach. To że są jasne, to nie znaczy, że ich nie widać
Jak to trzeba golić Paranoja Bez przesady z tą ohydnością, do każdego z lupą podchodzisz i sprawdzasz, czy ma włoski na udach

Cytat:
Napisane przez sphinx123 Pokaż wiadomość
To, że włosy po ścięciu wyrastają grubsze i mocniejsze to ściema xd
Niby ściema, ale mi po ogoleniu rąk urosły 2 razy takie i ciemniejsze A musiałam je ogolić... nie żebym chciała, nigdy więcej za żadne skarby

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
ja nie depiluję ud.

włoski są jasne jak na reszcie ciała, więc nie widzę sensu ;o
I bardzo dobrze, no nie przesadzajmy Kurcze, to jest naturalne... zaraz ohyda, no rozwaliła mnie wypowiedź SamegoSzefa Ja nie mówię, że mamy zaprzestać się w ogóle golić, chodzić jak goryle, łydki i pachy to norma że się goli... ale jak ktoś mam małe jasne włoski na udach to żeby nie popadać w szaleństwo... Tego i tak nikt nie widzi, może Twój face... może
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-06, 04:32   #8
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

są takie dziewczyny, które mają jasne włosy na udach, ale mają ich dużo i wygląda to po prostu ohydnie. zresztą jak tak - golić nogi do połowy..
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 07:16   #9
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Ja mam włosy na udach takie jak na reszcie ciała, więc jakbym goliła uda to wypadałoby też golić brzuch, cycki czy plecy
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 16:25   #10
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Ja mam włosy na udach takie jak na reszcie ciała, więc jakbym goliła uda to wypadałoby też golić brzuch, cycki czy plecy
nie wiem jak Ty, ale ja na plecach, brzuchu i piersiach nie mam włosów...
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 17:47   #11
burro
Rozeznanie
 
Avatar burro
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 685
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Cytat:
Napisane przez SamSzef Pokaż wiadomość
nie wiem jak Ty, ale ja na plecach, brzuchu i piersiach nie mam włosów...
no to dziwna jesteś
__________________

burro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-06, 17:57   #12
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Cytat:
Napisane przez burro Pokaż wiadomość
no to dziwna jesteś
nie widzę w tym nic dziwnego. jakieś pojedyncze włoski w tych miejscach są, ale nie takie żeby golić..

ja nie rozumiem dziewczyn,które nie golą ud.. te włosy naprawdę widać przy krótkich spodenkach i kieckach i serio nie wygląda to ładnie. chyba, że ktoś nigdy nie zakłada ubrań krótszych niż do kolan, to nich sobie hoduje tam trawnik
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 20:25   #13
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Ja też mam jasne włoski na udach i golę je.
Nie zauważyłam by odrastały mocniejsze, ciemniejsze.
To nieprawda, że jak są jasne, to ich nie widać. Widać.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 20:49   #14
freedomn
Raczkowanie
 
Avatar freedomn
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 154
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Ja swoje golę, bo widać je w porównaniu z gładkimi łydkami. Nie mam nic przeciwko nim u innych.. Po goleniu faktycznie zrobiły się bardziej widoczne.(ciemniejsze przede wszystkim)
freedomn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 21:04   #15
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

ja uzywam depilatora na cale nogi
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 21:34   #16
Wronisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Po goleniu dodam często zdarza się, że włoski wrastają w skórę powstają stany zapalne i trzeba je wyciskać lub wyjmować igłą. To bardzo bolesne
Wronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 21:38   #17
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Cytat:
Napisane przez Wronisia Pokaż wiadomość
Nie doradzam golenia zwłaszcza ze masz jasne włosy na nogach. Proponuje wosk nie jest to przyjemne, ale po pewnym czasie włosy przestają rosnąć lub nie są widoczne. Po goleniu natomiast robią się grubsze i ciemniejsze, jeśli wiesz jak wyglądają twarze golących się mężczyzn to możesz założyć, że po kilku latach golenia twoje nogi będą wyglądały tak samo lub podobnie, a domyślam się że tego nie chcesz. Sama robię sobie wosk od kilku lat i widze efekty, włosów rośnie coraz mniej, a skóra jest nawilżona i miękka. Pozdrowienia

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Jeżeli nie chcesz woskować nóg mogę doradzić rónież takie kremy, które nakłada się na nogi, wtedy osłabiają się cebulki i dołączoną do niego "szpachelką", czy "łyżeczką" (jak kto woli) zebrać krem. Przy tym również wypadają włosy i jest ich coraz mniej
Podstawowy minus wosku? Włoski muszą mieć odpowiednią długość, żeby je złapał. A teraz jest lato, nie wiem czy ktoś chce zapuszczać włosy na nogach.

A co do kremów - wcale włosków po nich nie jest mniej, bo one usuwają włoski przy skórze, nie usuwają z cebulkami.

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Wronisia Pokaż wiadomość
Po goleniu dodam często zdarza się, że włoski wrastają w skórę powstają stany zapalne i trzeba je wyciskać lub wyjmować igłą. To bardzo bolesne
Mi właśnie włoski zaczęły wrastać po wosku.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 21:41   #18
fiolkowa krolewna
Zakorzenienie
 
Avatar fiolkowa krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 774
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Ja golę zarówno łydki jak i uda, i nie wyobrażam sobie by było inaczej Na brzuchu też golę alejkę pod pępkiem bo nie znoszę włosów w takim miejscu. Ostatnio widziałam dziewczyne z włosami na udach i niesmacznie to wyglądało... Ale każdy robi co chce
__________________
Pamiętaj - Daj sobie czas. Efekty zawsze się pojawią.

MOTIVATION
fiolkowa krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 22:22   #19
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Cytat:
Napisane przez SamSzef Pokaż wiadomość
nie widzę w tym nic dziwnego. jakieś pojedyncze włoski w tych miejscach są, ale nie takie żeby golić..

ja nie rozumiem dziewczyn,które nie golą ud.. te włosy naprawdę widać przy krótkich spodenkach i kieckach i serio nie wygląda to ładnie. chyba, że ktoś nigdy nie zakłada ubrań krótszych niż do kolan, to nich sobie hoduje tam trawnik
Ale dziewczyny mówią właśnie, że nie chodzi tu o busz jasnych włosów, ale że ich włosy na udach są tak rzadkie i jasne, że ich nie widać Dokładnie takie same jak na brzuchu, policzkach, plecach itd Czytaj dokładnie.

Ja mam dokładnie takie same jasne, rzadkie włoski na udach. Golę/depiluję całe nogi, ale jak byłam młodsza, to odpuszczałam sobie uda. Plusy takich włosków są taki,e że woskowanie ich nie boli tak bardzo, no i można bezstresowo zapuszczać je do następnego woskowania Bo i tak za bardzo ich nie widać
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-07, 07:35   #20
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Ale dziewczyny mówią właśnie, że nie chodzi tu o busz jasnych włosów, ale że ich włosy na udach są tak rzadkie i jasne, że ich nie widać Dokładnie takie same jak na brzuchu, policzkach, plecach itd Czytaj dokładnie.
czytam dokładnie. ale są też dziewczyny, które te włosy na udach mają naprawdę gęste...i ich nie golą
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 09:10   #21
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Cytat:
Napisane przez SamSzef Pokaż wiadomość
nie widzę w tym nic dziwnego. jakieś pojedyncze włoski w tych miejscach są, ale nie takie żeby golić..

ja nie rozumiem dziewczyn,które nie golą ud.. te włosy naprawdę widać przy krótkich spodenkach i kieckach i serio nie wygląda to ładnie. chyba, że ktoś nigdy nie zakłada ubrań krótszych niż do kolan, to nich sobie hoduje tam trawnik
zgadzam sie absolutnie,wloski jasne czy nie ,ale i tak je widac i wcale lupy do tego nie trzeba,wyglada to nieestetycznie i ....obrzydliwie jak dla mnie,pozatym,jak to wyglada.... np. elegancko ubrana dziewczyna,mini spodniczka czy letnia sukienka,albo spodenki,lydki ladnie wydepilowane a na udach las... fuj !

depilowac sie dziewczyny bo nie znacie dnia ani godziny
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake

Edytowane przez Romanaccia
Czas edycji: 2011-06-07 o 09:11
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 09:29   #22
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
zgadzam sie absolutnie,wloski jasne czy nie ,ale i tak je widac i wcale lupy do tego nie trzeba,wyglada to nieestetycznie i ....obrzydliwie jak dla mnie,pozatym,jak to wyglada.... np. elegancko ubrana dziewczyna,mini spodniczka czy letnia sukienka,albo spodenki,lydki ladnie wydepilowane a na udach las... fuj !

depilowac sie dziewczyny bo nie znacie dnia ani godziny
nie znacie dnia ani godziny kiedy spotkacie swego księcia, a nie wszyscy mężczyźni lubią szczecinę na udach
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 09:43   #23
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Ale macie problemy ;o)

ja tez mam wloski na udach jak i na calym ciele. Ja w podstawowce uczylam sie ze wlosow nie ma tylko na ustach na podeszwei stop i po wewnetrznej stronie dloni. I jak sie obejrze dokladnie z kazdej strony to widze ze to prawda. Moje wloski na udach sa takie jak na ramionach czy na plecach, albo i innej czesci ciala jak twarz. Od delikatny meszek, ktorego norlamnie nie widac, trzeba sie przyjrzec , wiec nic z tymi wlosami nie robie. za to na udach mam wlosy dlugie i z wiekiem sciemialy, wiec jak mialam 18 lat zaczelam je golic, potem kupilam depilator i je depiluje, bo nie lubie takiej szczeciny. Znam osoby ktorym taka szczecina nie przeszkadza i jej nie ruszaja. Ich sprawa nie moja ;o)
Mam tez znajoma, ktora nie ma ciemnych wlosow, jest jasna blondynka z cera jak alabaster i tak samo jasnymi wlosami. Niestety natura nie dala jej meszku, ktorego nie widac, ale wlosy sa dlugie jak u wielu dziewczyn na ladnych, wiec ona goli sobie uda. Do tego goli tylko tylnia czesc bo tam wlasnie ma takie widoczne dlugie jasne wlosy. Kiedys pracowalam z babkaktora miala taki pasek widocznych jasnych i gestych wlosow na karku i na plecach w czesci krzyzowej. Wygladalo to jak by sobie pasek wlochaty zalozyla i tez golila, ale jak sama mi przyznala dopoki chlopa nie zlapala. Po kilku latach malzenstwa jak na swiat przyszloy dzieci i jak to ona stwierdzila, ze chlopa juz ma to juz nie musi sie starac, przestala regularnie golic te paski wlosow. Jedynie od czasu do czasu jak zakladala bikini czy miala bardziej podkrojona buzke i bylo widac u nasady szyji te slowy.
Uwazam ze jesli ma sie takie dlugie, geste i widoczne wloski to tak jak ktos nie lubi to powinien golic i sie nie pytac czy moze. Ale jesli ktos ma takie delikatny meszek jak na innych czesciach ciala, ktorego normalnie nie widac i trzeba sie przygladac i tej osobie nie porzeszkadza to nie musi golic. Niech kazdy zyje sobie jak mu pasuje.

Ja nie lubie facetow zarosnietych jak goryle, a jednak tacy chodza i nie gola tych naturalnych t-shertow. Nie moje malpy nie moj cyrk.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 12:38   #24
niewyspana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 324
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Ja dopiero niedawno pierwszy raz ogoliłam nogi na udach (prawie 20 lat LOL). U mnie one są rzadkie i jasne i nie widać ich, często nawet z bliska, więc nie wiem co w tym ohydnego? Zresztą ponad pół godziny się z nimi męczyłam, a i tak nie poszły wszystkie. Nigdy więcej No ale ja nie chodzę w krótkich spodenkach i spódniczkach. A i nigdy żaden facet nie zwrócił mi na nie uwagi, także tym bardziej nie odczuwam przymusu golenia. To już na rękach bardziej widać mi włoski niż na tych udach ;p

SamSzef, no ale co z tego, że nie lubią? No nie rób z tego jakiegoś wielkiego problemu/wady. Jeśli facetowi przeszkadzałyby mało widoczne włoski, to ja nie wiem? Nawet te maleńkie na plecach/twarzy (!) też miałabym zgolić, coby estetyczniej wyglądać i mu się spodobać?
Mi np. podobają się faceci blondyni, bez widocznego, ciemnego owłosienia, tym bardziej na klacie, co mnie zawsze odrzucało. A teraz spotykam się z ciemnowłosym, który ma długie, widoczne włosy na rękach, klacie, nogach... I mnie to w ogóle nie przeszkadza, podoba mi się mimo to. Pełna akceptacja.
No jeszcze zrozumiem jak kogoś obrzydza ciemny, gęsty "busz" ... Ale delikatne, prawie niewidoczne włoski??
__________________
DBaM o Się
*zapuszczam włosy
*wybielam kły
*szukam motywacji coby popracować nad ciałem

Edytowane przez niewyspana91
Czas edycji: 2011-06-07 o 12:41
niewyspana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 12:44   #25
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Cytat:
Napisane przez SamSzef Pokaż wiadomość
czytam dokładnie. ale są też dziewczyny, które te włosy na udach mają naprawdę gęste...i ich nie golą
No właśnie widać, że nie czytasz dokładnie, bo od samego początku dziewczyna pisała, że tych WŁOSÓW NIE WIDAĆ, znaczy że nie są gęste, a Ty w kółko i w kółko forsujesz ten sam temat, który ma się nijak do pytania zadanego w pierwszym poście
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 12:57   #26
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Cytat:
Napisane przez SamSzef Pokaż wiadomość
nie wiem jak Ty, ale ja na plecach, brzuchu i piersiach nie mam włosów...
Całe ciało ma włosy oprócz wnętrza stóp i dłoni. Jak to możliwe, że ty nie masz?
A z tym goleniem jasnych włosów to chyba trochę przesadzacie. To tak jakbym kazała golić się wszystkim dzieciom, bo mają jasne włosy i je widać.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-06-07 o 12:59
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 13:03   #27
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja w podstawowce uczylam sie ze wlosow nie ma tylko na ustach na podeszwei stop i po wewnetrznej stronie dloni. I jak sie obejrze dokladnie z kazdej strony to widze ze to prawda
No tak,generalnie to przeciez i busz pod pachami jest normalny i naturalny,ale czy to jest ladne ? ,czy to jest estetyczne ? ....
dla mnie owlosione uda jak u sarenki sa rownie oblesne jak wlosy wylaniajace sie zza bikini fuuuuuuuuu ! nikt nie mowi,ze kazdy musi depilowac sobie meszek na twarzy czy brzuchu jak ktos ma ,ale powiedzmy,ze depilacja pach,bikini i nog CALYCH to raczej taka rzecz podstawowa (rowniez dla higieny ! nie moie tu o udach)
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 13:11   #28
creatura
Raczkowanie
 
Avatar creatura
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 51
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Cytat:
Napisane przez Wronisia Pokaż wiadomość
Nie doradzam golenia zwłaszcza ze masz jasne włosy na nogach. Proponuje wosk nie jest to przyjemne, ale po pewnym czasie włosy przestają rosnąć lub nie są widoczne. Po goleniu natomiast robią się grubsze i ciemniejsze, jeśli wiesz jak wyglądają twarze golących się mężczyzn to możesz założyć, że po kilku latach golenia twoje nogi będą wyglądały tak samo lub podobnie, a domyślam się że tego nie chcesz. Sama robię sobie wosk od kilku lat i widze efekty, włosów rośnie coraz mniej, a skóra jest nawilżona i miękka. Pozdrowienia

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Jeżeli nie chcesz woskować nóg mogę doradzić rónież takie kremy, które nakłada się na nogi, wtedy osłabiają się cebulki i dołączoną do niego "szpachelką", czy "łyżeczką" (jak kto woli) zebrać krem. Przy tym również wypadają włosy i jest ich coraz mniej
Co za bzdura rodem z jakiegoś glamour pewnie. Było już tyle artykułów, w porządnych czasopismach, tyle razy mówiono o tym, że to jest MIT, który trzeba tępić, włosy nie odrastają wcale mocniejsze, ani grubsze! To tylko odczucie, bo są scięte, czyli powierzchnia ścięta włosa jest większa, przez to bardziej widoczna, niż włos w całości, który jak chyba nie trudno to sobie wyobrazić jest najgrubszy przy cebulce i zwęża się do końca. Pozatym włos w swojej fazie wzrostu ma kilka grubości, co chyba też jest dość logiczne dla każdego, więc nie siejcie takich bzdurek

A co do depilatora elektrycznego i wosku, zgadzam się,bardzo regularne(!) używanie tego rodzaju depilacji powoduje, że mieszek włosowy jest osłabiony, i włoski rosną o wiele wolniej i są słabe

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez SamSzef Pokaż wiadomość
nie widzę w tym nic dziwnego. jakieś pojedyncze włoski w tych miejscach są, ale nie takie żeby golić..

ja nie rozumiem dziewczyn,które nie golą ud.. te włosy naprawdę widać przy krótkich spodenkach i kieckach i serio nie wygląda to ładnie. chyba, że ktoś nigdy nie zakłada ubrań krótszych niż do kolan, to nich sobie hoduje tam trawnik
To była ironia...
creatura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 13:15   #29
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

A mi się wydaje, że to wynika z tego, że znalazłyśmy się w czasach kiedy się tego wymaga i tyle. Natura już nie jest w modzie, w modzie jest wykreowana natura, a to różnica.

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Cytat:
Napisane przez creatura Pokaż wiadomość
Co za bzdura rodem z jakiegoś glamour pewnie. Było już tyle artykułów, w porządnych czasopismach, tyle razy mówiono o tym, że to jest MIT, który trzeba tępić, włosy nie odrastają wcale mocniejsze, ani grubsze! To tylko odczucie, bo są scięte, czyli powierzchnia ścięta włosa jest większa, przez to bardziej widoczna, niż włos w całości, który jak chyba nie trudno to sobie wyobrazić jest najgrubszy przy cebulce i zwęża się do końca. Pozatym włos w swojej fazie wzrostu ma kilka grubości, co chyba też jest dość logiczne dla każdego, więc nie siejcie takich bzdurek

A co do depilatora elektrycznego i wosku, zgadzam się,bardzo regularne(!) używanie tego rodzaju depilacji powoduje, że mieszek włosowy jest osłabiony, i włoski rosną o wiele wolniej i są słabe
Dla mnie to taka sama głupota jak z tym, że odrastają twardsze po maszynce. Golę nogi depilatorem ładne 4 lata i odrastają już po 5 dniach i są takie same jak 4 lata temu. Zwykłą maszynką odrastały mi po 3, więc to głupota, że rosną słabsze, jaśniejsze, że coś tam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 13:19   #30
creatura
Raczkowanie
 
Avatar creatura
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 51
Dot.: Jak golić nodi tylko łydki czy uda też?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A mi się wydaje, że to wynika z tego, że znalazłyśmy się w czasach kiedy się tego wymaga i tyle. Natura już nie jest w modzie, w modzie jest wykreowana natura, a to różnica.

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------



Dla mnie to taka sama głupota jak z tym, że odrastają twardsze po maszynce. Golę nogi depilatorem ładne 4 lata i odrastają już po 5 dniach i są takie same jak 4 lata temu. Zwykłą maszynką odrastały mi po 3, więc to głupota, że rosną słabsze, jaśniejsze, że coś tam.

Wiesz, zawszę są wyjątki od reguły, ja nie spotkałam jeszcze nikogo, kto miałby podobne odczucia jak Ty. Ja sama mam włosy ciemne i grube i tak naprawdę po depilatorze, którego nie stosuję jak w reklamach polecają raz na trzy tygodnie,tylko co kilka dni, to widzę żę jak włosy ODRASTAJĄ to są cienkie i jasne, co raczej powinno być u każdego takim samym zjawiskiem, bo jeśli rośnie nowy włos, to on jak już wyrośnie to najpierw jest cienki, a pozniej z czasem się pogrubia i co za tym idzie jest bardziej widoczny. Nie są to jakieś fanaberie, tylko poprostu taka kolej rzeczy
creatura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.