Stypendium rektora na I roku studiów jednolitych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-26, 12:08   #1
Inochi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 17

Stypendium rektora na I roku studiów jednolitych?


Kochane,

mam dość nietypową sprawę. Otóż w lipcu bronię licencjat na kierunku pedagogika (edukacja wczesnoszkolna). Jednak z pewnych przyczyn nie chcę kontynuować tego kierunku, ani żadnego z pochodnych. W związku z tym postanowiłam pójść dalej (a w zasadzie chyba od nowa) na psychologię. Studia te są jednolite - pięcioletnie. Zastanawiam się czy będę mogła starać się o ewentualne stypendium rektora zwłaszcza, że chcę uderzyć na zupełnie inną uczelnię (Uniwersytet Szczeciński). Jednak rekrutacja bierze pod uwagę wyniki maturalne. Psychologii jednak nie można robić jedynie na II stopniu (z tego co wiem, nie będę miała wtedy prawie żadnych uprawnień do wykonywania samodzielnego zawodu). W związku z tym zastanawiam się, czy uzyskanie stypendium rektora na pierwszym roku jest możliwe. Czy któraś z Was zna podobny przypadek albo sama miała taką sytuację (nawet biorąc pod uwagę inny jednolity kierunek)? Bardzo bym prosiła o to by nie gdybać, bo raczej wprowadzi to zamieszanie. Chodzi mi o fakty. Z góry Wam dziękuję.

W ogóle jeśli ktoś studiuje psychologię (na US, czy innej uczelni, dziennie, zaocznie, wieczorowo) bardzo proszę o opinie. Sama chciałabym, jeśli się uda, podjąć niestacjonarne - zaoczne. Mam już 3 latka w plecy, więc nie będę teraz pięciu robić dziennie.
Inochi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 12:55   #2
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Stypendium rektora na I roku studiów jednolitych?

Po pierwszym roku. I o ile wiem, to US pieniedzmi nie szasta akurat.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 13:29   #3
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Stypendium rektora na I roku studiów jednolitych?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 14:19   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Stypendium rektora na I roku studiów jednolitych?

siostra z Trójmiasta studiuje psychologię i mówi, że dopiero można po drugim semestrze się starać u nich, czyli już na drugim roku. u mnie na PŁ też tak jest i na
i na uniwerku w łodzi też tak jest. co do innych nie wiem.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 16:51   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Stypendium rektora na I roku studiów jednolitych?

Cytat:
Napisane przez Inochi Pokaż wiadomość
Kochane,

mam dość nietypową sprawę. Otóż w lipcu bronię licencjat na kierunku pedagogika (edukacja wczesnoszkolna). Jednak z pewnych przyczyn nie chcę kontynuować tego kierunku, ani żadnego z pochodnych. W związku z tym postanowiłam pójść dalej (a w zasadzie chyba od nowa) na psychologię. Studia te są jednolite - pięcioletnie. Zastanawiam się czy będę mogła starać się o ewentualne stypendium rektora zwłaszcza, że chcę uderzyć na zupełnie inną uczelnię (Uniwersytet Szczeciński). Jednak rekrutacja bierze pod uwagę wyniki maturalne. Psychologii jednak nie można robić jedynie na II stopniu (z tego co wiem, nie będę miała wtedy prawie żadnych uprawnień do wykonywania samodzielnego zawodu). W związku z tym zastanawiam się, czy uzyskanie stypendium rektora na pierwszym roku jest możliwe. Czy któraś z Was zna podobny przypadek albo sama miała taką sytuację (nawet biorąc pod uwagę inny jednolity kierunek)? Bardzo bym prosiła o to by nie gdybać, bo raczej wprowadzi to zamieszanie. Chodzi mi o fakty. Z góry Wam dziękuję.

W ogóle jeśli ktoś studiuje psychologię (na US, czy innej uczelni, dziennie, zaocznie, wieczorowo) bardzo proszę o opinie. Sama chciałabym, jeśli się uda, podjąć niestacjonarne - zaoczne. Mam już 3 latka w plecy, więc nie będę teraz pięciu robić dziennie.
wątpię. zapytaj się na uczelni.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 16:55   #6
pixies20
Rozeznanie
 
Avatar pixies20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 949
Dot.: Stypendium rektora na I roku studiów jednolitych?

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post39943083

wątek studentek i absolwentek psychologii zapraszam!
__________________
So all that's left
Is the proof that love's not only blind but deaf.



Filmy:
2017 - 134
2016 - 205
2015 - 145
pixies20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 23:51   #7
zuczek89
Raczkowanie
 
Avatar zuczek89
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: Stypendium rektora na I roku studiów jednolitych?

Jeśli będziesz już mieć licencjat, to na I roku jakichkolwiek innych studiów nie otrzymasz żadnego stypendium. Będziesz mogła się o nie ubiegać ewentualnie na 4 i 5 roku tej psychologii (a to i tak nie jest pewne...).
__________________
..::Nie szukaj szczęścia: nie pozwoli się odnaleźć. Przygotuj się do przyjęcia go, a nadejdzie::..
zuczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-27, 12:34   #8
Inochi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 17
Dot.: Stypendium rektora na I roku studiów jednolitych?

Cytat:
Napisane przez zuczek89 Pokaż wiadomość
Jeśli będziesz już mieć licencjat, to na I roku jakichkolwiek innych studiów nie otrzymasz żadnego stypendium. Będziesz mogła się o nie ubiegać ewentualnie na 4 i 5 roku tej psychologii (a to i tak nie jest pewne...).
Powertuję trochę w regulaminach i popytam, bo o tym w ogóle nie wiedziałam. Rozumiem, że socjalne się może nie należeć, ale żeby tak stypendium rektora nawet gdyby zmieniało się wydziały? (Choć tu już sugeruję się nieswoją sytuacją) To pewnie sprawa wewnętrzna uczelni. W każdym razie dzięki, że zwróciłaś mi na to uwagę, bo tego się nie spodziewałam.
Inochi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 12:36   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Stypendium rektora na I roku studiów jednolitych?

Podejrzewam że nie tylko nic nie dostaniesz ale jeszcze będziesz musiała płacić z racji drugiego kierunku;p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 13:12   #10
Inochi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 17
Dot.: Stypendium rektora na I roku studiów jednolitych?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Podejrzewam że nie tylko nic nie dostaniesz ale jeszcze będziesz musiała płacić z racji drugiego kierunku;p
Na opłaty jestem przygotowana, bo za zaoczne zawsze się płaci z racji tego, że zajęcia odbywają się w weekendy.

Znam ludzi, którzy studiują dwa kierunki naraz (ja nie chcę ich robić jednocześnie) i nie dopłacają. Ale w sumie to też pewnie rzecz uczelni.

W każdym razie już chyba znalazłam odpowiedź. Chodziło mi po prostu o to, że nie ma psychologii na II stopniu - są to studia jednolite magisterskie i nie mogę sobie jej robić tak jakby od 4 roku studiów, mimo że mam już 3 lata za sobą na tym samym wydziale. To kierunek zbyt specjalistyczny. Trzeba robić ją od początku i zdawałam sobie z tego sprawę. Znalazłam odpowiedni paragraf w regulaminie. Z poniższej formułki wynika, że w tym przypadku się nie należy, bo są to studia pięcioletnie. Już posiadane wykształcenie wyższe + podjęcie aż 5-letnich studiów = brak stypendium rektora:

Studentowi, który po ukończeniu jednego kierunku studiów kontynuuje naukę na drugim kierunku studiów, nie
przysługują świadczenia, chyba że kontynuuje on studia po ukończeniu
studiów pierwszego stopnia, w celu uzyskania tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego, jednakże nie dłużej niż przez okres trzech lat.


---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez pixies20 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post39943083

wątek studentek i absolwentek psychologii zapraszam!
Dzięki
Inochi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 13:52   #11
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Stypendium rektora na I roku studiów jednolitych?

Jestem na 1 roku SUM, ten sam kierunek ta sama uczelnia co licencat, ale przyszlo duzo osob z innych uczelni i dostaly stypendium na 1 roku wiec to zalezy od uczelnii
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-27, 17:37   #12
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Stypendium rektora na I roku studiów jednolitych?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.