Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-13, 10:23   #1891
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez dzej138 Pokaż wiadomość
Scarlett18 - dobrym kremem do cery atopowej, skłonnej do podrażnień jest krem marki BIOLIQ- taki z niebieskim paseczkiem z olejem z migdałów. Wygładza i lagodzi fajnie skóre, bez problemu możesz nałożyć podkład na niego (jak się wchłonie). Ogólnie te kremy wyszły całkiem niedawno, ale jak na nowości to jestem mile zaskoczona


A czy teraz któraż z Was może mi pomóc i doradzić. Mam dziwny typ cery: skłonna do podrażnien, lubiąca się zaczerwieniać, nie ma blasku po lecie, przesusza się na nosie, przetłuszcza na czole i policzkach.
Nie wiem jak poprawnie należy stosować te wszystkie fluidy, podklady, bazy, pudry, itp..;P U mnie zawsze kończy sie to na jednym fluidzie i różu i koniec. Nię będę ukrywać, że się na tym nie znam.
Czy któraś z Was miałaby czas i chęć wytłumaczyć mi co z czym?
chodzi ci o kolejność nakładania...?

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 11:47   #1892
dzej138
Przyczajenie
 
Avatar dzej138
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

O kolejność nakładania i o te'niezbędne' które sprawią, że skora bedzie wygladala ladnie, ale nie ciężko.
__________________
Bezlitosna graficzka.
dzej138 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 11:52   #1893
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez dzej138 Pokaż wiadomość
O kolejność nakładania i o te'niezbędne' które sprawią, że skora bedzie wygladala ladnie, ale nie ciężko.
krem-baza-podkład-korektor-puder-róż/bronzer/rozświetlacz.
wiesz, jedna osoba będzie wyglądała ładnie tylko z kroplą podkładu a druga ze wszystkimi mazidłami razem sama musisz popróbować, co będzie wyglądało na tobie najlepiej wg mnie nie ma uniwersalnej recepty.

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 13:30   #1894
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez dzej138 Pokaż wiadomość
Scarlett18 - dobrym kremem do cery atopowej, skłonnej do podrażnień jest krem marki BIOLIQ- taki z niebieskim paseczkiem z olejem z migdałów. Wygładza i lagodzi fajnie skóre, bez problemu możesz nałożyć podkład na niego (jak się wchłonie). Ogólnie te kremy wyszły całkiem niedawno, ale jak na nowości to jestem mile zaskoczona


A czy teraz któraż z Was może mi pomóc i doradzić. Mam dziwny typ cery: skłonna do podrażnien, lubiąca się zaczerwieniać, nie ma blasku po lecie, przesusza się na nosie, przetłuszcza na czole i policzkach.
Nie wiem jak poprawnie należy stosować te wszystkie fluidy, podklady, bazy, pudry, itp..;P U mnie zawsze kończy sie to na jednym fluidzie i różu i koniec. Nię będę ukrywać, że się na tym nie znam.
Czy któraś z Was miałaby czas i chęć wytłumaczyć mi co z czym?

Moim zdaniem masz wrazliwa skore i na dodatek mieszana, mam podobnie.


Wysłane z aplikacji iphone
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 15:16   #1895
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez dzej138 Pokaż wiadomość
O kolejność nakładania i o te'niezbędne' które sprawią, że skora bedzie wygladala ladnie, ale nie ciężko.
Trudno powiedzieć co jest niezbędne. To kwestia kondycji cery, ale u mnie najlepiej sprawdza się lekki podkład i trochę różowego rozświetlacza. Taki róż i high lighter w jednym( warto się nauczyć jego aplikacji ). Najistotniejsze żeby podkład jeśli już go używamy był dobrze dobrany do rodzaju i stanu cery.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-09-13 o 15:26
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 20:22   #1896
dzej138
Przyczajenie
 
Avatar dzej138
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Jak sobie z tym radzisz? Ja nieraz naloze tylko fluid, pojde do pracy, po 3 godzinach nie ma nic, bo wszystko wyparowało, czy tam spłynęło...

Polecacie dziewczyny jakies dobre, kryjące zaczerwienienia pudry/fluidy?
__________________
Bezlitosna graficzka.
dzej138 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 20:49   #1897
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez dzej138 Pokaż wiadomość
Jak sobie z tym radzisz? Ja nieraz naloze tylko fluid, pojde do pracy, po 3 godzinach nie ma nic, bo wszystko wyparowało, czy tam spłynęło...

Polecacie dziewczyny jakies dobre, kryjące zaczerwienienia pudry/fluidy?
....
Noo boooo każdy,zwłaszcza na skórze problematycznej podkład warto przypudrować lekkim sypkim pudrem,inaczej zoksyduje,zważy się i spłynie.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-14, 08:27   #1898
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez dzej138 Pokaż wiadomość
Jak sobie z tym radzisz? Ja nieraz naloze tylko fluid, pojde do pracy, po 3 godzinach nie ma nic, bo wszystko wyparowało, czy tam spłynęło...

Polecacie dziewczyny jakies dobre, kryjące zaczerwienienia pudry/fluidy?
Ja nic nie robię bo podkładu nie pudruje,czasami klładę baze ale mam cerę normalną. Nie przetłuszcza się.
To kwestia cery.Jeśli masz cerę tłustą , taki podkład ńie utrzyma się długo.
Tak jak napisała Darko01 ,podkład pudrujemy. Warto mieć też w takim przypadku bibułki matujące.

Co istotne jeśli chcemy mieć makijaż 8 h i chcemy żeby on nadal nieźle wyglądał podkład nie może być całkowitą mgiełka.

Takie które trzymały się u mnie te 8 h to: ( zaczynając od tańszych)

Manhatan powder mat make up( ale nie wyglada ładnie jeśli mamy jakiekolwiek problemy z fakturą skóry)
Max Factora Lassting performence( fajny ale ciężko o jasny kolor)
Clarins everlasting
Clarins ever mat
Estee lauder DW i DW light
Guerlain tunue de perfection
Guerlain parure Gold

Sprawdź w KWC . Nie określiłaś zbyt dokładnie swoich potrzeb
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 09:33   #1899
karolina240990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 21
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

ja też mam cere naczynkową a co za tym idzie bardzo wrażliwą i szybko przesuszającą się ja pod podkład używam zwykłego kremu bambino na zmiane co 2 miesiąc z kremem z ziajki dla dzieci powyżej lat 3 i są to jedyne kremy które nie podrażniają mi skóry każdy inny który wypróbowałam np. z Lirene typowo do cery naczynkowej nie zadziałały na mnie dobrze.
karolina240990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 09:56   #1900
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez karolina240990 Pokaż wiadomość
ja też mam cere naczynkową a co za tym idzie bardzo wrażliwą i szybko przesuszającą się ja pod podkład używam zwykłego kremu bambino na zmiane co 2 miesiąc z kremem z ziajki dla dzieci powyżej lat 3 i są to jedyne kremy które nie podrażniają mi skóry każdy inny który wypróbowałam np. z Lirene typowo do cery naczynkowej nie zadziałały na mnie dobrze.
Jeśli używasz kremu bambino to wierzę że cera się przesusza:O
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 09:57   #1901
beautyfeat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cerę mam przesuszoną i nawet kiedy używam podkładu nawilżającego skórki odchodzą, np. od nosa. ponadto podkłady na mojej buzi mają skłonność do szarzenia.. no i niestety większość podkładów mnie zapycha. Jakieś pomysły na idealny podkład?
beautyfeat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-14, 10:02   #1902
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez beautyfeat Pokaż wiadomość
Cerę mam przesuszoną i nawet kiedy używam podkładu nawilżającego skórki odchodzą, np. od nosa. ponadto podkłady na mojej buzi mają skłonność do szarzenia.. no i niestety większość podkładów mnie zapycha. Jakieś pomysły na idealny podkład?
....
przede wszystkim musisz dopracować pielęgnacje,kremy nie tylko nawilżające ale też takie z ceramidami,dobry ale delikatny peeling,może jakies serum do tego...inaczej każdy podkład będzie wyglądał źle.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Jeśli używasz kremu bambino to wierzę że cera się przesusza:O
...
nooo właśnie.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 10:08   #1903
beautyfeat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

[QUOTE=dark01;48131651]....
przede wszystkim musisz dopracować pielęgnacje,kremy nie tylko nawilżające ale też takie z ceramidami,dobry ale delikatny peeling,może jakies serum do tego...inaczej każdy podkład będzie wyglądał źle.[COLOR="Silver"]


Jeśli chodzi o nawilżanie, to na prawdę przykładam do tego dużą wagę. Właśnie serum... również o tym myślałam, a jest jakieś niedrogie, które mogłabyś mi polecić?

Edytowane przez beautyfeat
Czas edycji: 2014-09-14 o 10:10
beautyfeat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 10:10   #1904
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

[QUOTE=beautyfeat;48131699]
Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
przede wszystkim musisz dopracować pielęgnacje,kremy nie tylko nawilżające ale też takie z ceramidami,dobry ale delikatny peeling,może jakies serum do tego...inaczej każdy podkład będzie wyglądał źle.[COLOR="Silver"]


Jeśli chodzi o nawilżanie, to na prawdę przykładam do tego dużą wagę. Właśnie serum... również o tym myślałam, a jest jakiś niedrogi, który mogłabyś mi polecić?
...
a czego konkretnie używasz do pielęgnacji? nie tylko kremy nawilżające są potrzebne ale takie bardziej ''treściwe'' zawierające np ceramidy które jakby ''uszczelniają'' naskórek..do tego może olejki
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 10:15   #1905
beautyfeat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

aktualnie Loreal triple activ. Poprzednio używałam ziaji z bio olejkiem arganowym, i efekt w zasadzie taki sam. Niby skóra nawilżona, żadne skórki nie schodzą, nic się nie dzieje, póki nie nakładam podkładu.
beautyfeat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 10:24   #1906
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez beautyfeat Pokaż wiadomość
aktualnie Loreal triple activ. Poprzednio używałam ziaji z bio olejkiem arganowym, i efekt w zasadzie taki sam. Niby skóra nawilżona, żadne skórki nie schodzą, nic się nie dzieje, póki nie nakładam podkładu.
...
na taki przesusz jako kuracja polecam Physiogel krem,do tego peeling najlepiej enzymatyczny lub ryżowy...do Lorealów i innych marek tego typu nie zblizam się.... całkiem fajnie działa również zestaw serum i krem z Hialuronem z Dermedic'a do kupienia w aptece.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 10:26   #1907
beautyfeat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dzięki bardzo. Mam nadzieję, że dzięki Twoim radom coś mi się z cerą ciekawego dla odmiany zadzieje
beautyfeat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 10:35   #1908
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez beautyfeat Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo. Mam nadzieję, że dzięki Twoim radom coś mi się z cerą ciekawego dla odmiany zadzieje
....
Wielu Dziewczynom te produkty pomogły,musisz obserwowac skóre ,Physiogel stosuje sie jako kuracje lub na zmiane z innymi kremami bo jest mocny,barierowy po dłuzszym czasie moze obciązyc skóre.....bardzo wazne jest równiez czym myjesz buzie,oczywiscie najlepsze są delikatne preparaty nie zawierające SLS ,świetne są olejki myjące np z BiochemiiUrody.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 10:35   #1909
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez beautyfeat Pokaż wiadomość
aktualnie Loreal triple activ. Poprzednio używałam ziaji z bio olejkiem arganowym, i efekt w zasadzie taki sam. Niby skóra nawilżona, żadne skórki nie schodzą, nic się nie dzieje, póki nie nakładam podkładu.
I nie nakładaj zwłaszcza ciężkiego) żeby nie zniszczyć efektów)) powodzenia
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-14, 10:55   #1910
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

[QUOTE=beautyfeat;48131699]
Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
przede wszystkim musisz dopracować pielęgnacje,kremy nie tylko nawilżające ale też takie z ceramidami,dobry ale delikatny peeling,może jakies serum do tego...inaczej każdy podkład będzie wyglądał źle.[COLOR="Silver"]


Jeśli chodzi o nawilżanie, to na prawdę przykładam do tego dużą wagę. Właśnie serum... również o tym myślałam, a jest jakieś niedrogie, które mogłabyś mi polecić?
Ja uzywam i pilecam do nawilzania krem Dexeryl z apteki. Cena 14-17zl.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 13:05   #1911
beautyfeat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Chyba spróbuję tej kuracji, a potem zejdę na lżejsze kremy, które utrzymają efekt.
a co do podkładu to przez lato używałam kremów BB więc nie sądzę żeby bardzo obciążały cerę
beautyfeat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 13:40   #1912
eveliin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 20
Smile Podkład Revlon Colorstay w takim samym kolorze co L'Oreal True Match W1 GoldenIvory

Cześć dziewczyny

Mam do Was pytanie.

Czy wiecie może który kolor z podkładów z Revlon Colorstay do cery tłustej jest identyczny albo chociaż podobny jak L'Oreal True Match D1/W1 vioiredore/goldenivory?

Kolor L'Oreal'a jest wprost idealny, ale sam podkład kłóci się z moją cerą... A podkłady Revlon Colorstay są dla mnie idealne.. Ale po prostu nie mogę znaleźć takiego samego albo podobnego...

Jeśli któraś z Was wie który podkład Revlona ma podobny kolor do L'Oreala to piszcie proszę ))))

Edytowane przez eveliin
Czas edycji: 2014-09-16 o 16:21
eveliin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 14:22   #1913
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Dziewczyny pomóżcie :)

Cytat:
Napisane przez eveliin Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Mam do Was pytanie.

Czy wiecie może który kolor z podkładów z Revlon Colorstay do cery tłustej jest identyczny albo chociaż podobny jak L'Oreal True Match D1/W1 vioiredore/goldenivory?

Kolor L'Oreal'a jest wprost idealny, ale sam podkład kłóci się z moją cerą... A podkłady Revlon Colorstay są dla mnie idealne.. Ale po prostu nie mogę znaleźć takiego samego albo podobnego...

Jeśli któraś z Was wie który podkład Revlona ma podobny kolor do L'Oreala to piszcie proszę ))))
Przygodę z Wizażem warto rozpocząć od czytania Regulaminu ogólnego oraz zasad tego forum (patrz pkt 3 i pkt 5).

Twój wątek przesuwam tutaj - może ktoś będzie potrafił Ci pomóc.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 14:43   #1914
mmmiley
Rozeznanie
 
Avatar mmmiley
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 610
Dot.: Nowy podkład Revlon ColorStay z technologią Soft Flex cz. 2

Ja właśnie szukam albo zamiennika Revlon u Buff albo lepszego koloru. Bardzo lubię jego działanie bo rzeczywiście kryje, a na tym mi najbardziej zależy ale w Buff ostatnimi czasy wyglądam na wiecznie zmęczoną. Jakiś się ten kolor trupi na mnie zrobił
__________________
We love you, Arsenal, we do!
mmmiley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 16:25   #1915
eveliin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 20
Dot.: Nowy podkład Revlon ColorStay z technologią Soft Flex cz. 2

Szukałam w wyszukiwarce i nic nie znalazłam...
eveliin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 20:32   #1916
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Witajcie.
Przyszłam do znawców po pomoc

Moja historia:
Jestem na doustnych retinoidach. Za miesiąc kończę kurację. Po zakończeniu leczenia lekarz obiecał mi zabiegi "wybielające".

Typ cery (jak na tę chwilę):
Bardzo wrażliwa, naczynkowa, przesusza się w okolicy ust, mam ogrom przebarwień, bardzo łatwo u mnie o zaczerwienienia, podrażnienia.

Przed kuracją cera przetłuszczająca się w strefie T, normalna na policzkach = mieszana.

Co stosuję:
do mycia - żel Biodermy
do nawilżenia rano i wieczorem a nawet częściej - Cetaphil MD
ostatnio używam również Ziaja Med, AZS
na dzień krem spf 50 IWOSTIN
i to zasypuję pudrem od Anabelle Minerals (natural fair), super kryje, ale szybko mi się ściera, do tego opakowanie nieporęczne ciężko poprawić w ciągu dnia
do tego kredka plus mascara.

Czego szukam:
Mam wyobrażenie o podkładzie jako o produkcie który się szybko nakłada, można go włożyć w torebkę i w każdym momencie poprawić, jednak mimo wszystko chciałabym żeby był bardzo trwały dobrze kryjący i lekki ale dwa ostatnie chyba się gryzą. Mam wyobrażenie, że po obietnicach lekarza będę mogła wychodzić codziennie bez podkładu czy pudru. Prawda jest taka że nie umiem robić makijażu. Zawsze nakładam krem nawilżający+krem spf50+puder, może źle to robię, ale nikt mi nie mówił jak się upiększać.

Chwalicie bardzo Estee Lauder DW czy coś takiego, tylko jaka jest filozofia tego stosowania? Z czym i jak to sie je?

Zastanawiałam sie nad nakładaniem pod puder jeszcze jakiegoś kremu CC, ale może już zbyt kombinuję.

Nie wiem, podpowiedzcie mi co mogę stosować, może podkładu będę potrzebowała na dłużej niż pół roku, nie mam kogo zapytać o dobór kosmetyków, pomóżcie proszę.

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam i o wszystkim wspomniałam.

Pomooocy
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!

Edytowane przez Marcusia
Czas edycji: 2014-09-16 o 20:34
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 20:40   #1917
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
Witajcie.
Przyszłam do znawców po pomoc

Moja historia:
Jestem na doustnych retinoidach. Za miesiąc kończę kurację. Po zakończeniu leczenia lekarz obiecał mi zabiegi "wybielające".

Typ cery (jak na tę chwilę):
Bardzo wrażliwa, naczynkowa, przesusza się w okolicy ust, mam ogrom przebarwień, bardzo łatwo u mnie o zaczerwienienia, podrażnienia.

Poza kuracją cera przetłuszczająca się w strefie T, normalna na policzkach = mieszana.

Co stosuję:
do mycia - żel Biodermy
do nawilżenia rano i wieczorem a nawet częściej - Cetaphil MD
ostatnio używam również Ziaja Med, AZS
na dzień krem spf 50 IWOSTIN
i to zasypuję pudrem od Anabelle Minerals (natural fair), super kryje, ale szybko mi się ściera, do tego opakowanie nieporęczne ciężko poprawić w ciągu dnia
do tego kredka plus mascara.

Czego szukam:
Mam wyobrażenie o podkładzie jako o produkcie który się szybko nakłada, można go włożyć w torebkę i w każdym momencie poprawić, jednak mimo wszystko chciałabym żeby był bardzo trwały. Mam wyobrażenie, że po obietnicach lekarza będę mogła wychodzić codziennie bez podkładu czy pudru. Prawda jest taka że nie umiem robić makijażu. Zawsze nakładam krem nawilżający+krem spf50+puder, może źle to robię, ale nikt mi nie mówił jak się upiększać.

Chwalicie bardzo Estee Lauder DW czy coś takiego, tylko jaka jest filozofia tego stosowania? Z czym i jak to sie je?

Zastanawiałam sie nad nakładaniem pod puder jeszcze jakiegoś kremu CC, ale może już zbyt kombinuję.

Nie wiem, podpowiedzcie mi co mogę stosować, może podkładu będę potrzebowała na dłużej niż pół roku, nie mam kogo zapytać o dobór kosmetyków, pomóżcie proszę.

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam i o wszystkim wspomniałam.

Pomooocy
Kochana, Estee lauder jest dobrze kryjący ale DW i cera sucha to bardzo zły pomysł. Nie do końca wyobrażam też sobie jak chciałabyś poprawić podkładem podkład...jednocześnie taki kryjący, nie do końca jestem pewna czy wiem o co chodzi. To nierealne akurat testuje podkład star od Diora. On jest kryjący , ale nie matuje , wygląda bardzo naturalnie, ma kremową konsystencje i wygląda naturalnie,nie ma też w nim alkoholu... dW mimo iż uważam go za świetny podkład przy suchej cerze stanowczo odradzam
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-09-16 o 20:41
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 21:05   #1918
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Makijaż wyobrażam sobie jako coś na zasadzie
"umyj twarz + krem nawilżający + spf 50 + podkład i na zajęcia"
Ewentualnie wymęczę ten puder od AM i będę się modlić, żeby cera była jasna, bo póki co bez pudru wyglądam bardzo źle (czerwona, bardzo dużo przebarwień i blizn)
Zależy mi na kryciu, macie i trwałości.
Coś podpowiesz do tak problematycznej cery?

P.S.
Stosowałam podkład z Avonu . zupełnie nie wiem dlaczego go kupiłam, prawdopodobnie ładne opakowanie i totalna niewiedza. Smugi, przy moich przebarwieniach przynajmniej 7 pompek na jeden makijaż a i tak wychodzę bardzo czerwona jakby podkładu w ogóle nie było na mojej twarzy, szybko się utlenia? Nie widać go po kilku godzinach. Szczególnie niepolecam. Może komuś kto nie ma problemów z cerą będzie okej. Dla mnie nie.
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!

Edytowane przez Marcusia
Czas edycji: 2014-09-16 o 21:09
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 21:59   #1919
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Poradźcie w którym kierunku "podkładowym" się udać.
Cerę mam normalną, w sensie ani się nie tłuści, ani nie jest zbyt sucha, lekka skłonność do naczynek ale niewielka. Cera gładka, nie mam niemal nic do ukrycia. Szukam wyrównania kolorytu, rozświetlenia (nie przeszkadza mi dodatek drobinek) nie lubię matowego wykończenia. Jestem bladawa.
W tej chwili używam Wake me Up - fajny ale w zimie najjaśniejszy kolor będzie zbyt ciemny. True Match oraz 123 Bourjois. W tym ostatnim ostatnio zaczęło mi przeszkadzać jednak zbyt pudrowe wykończenie.
Miałam Bourjois 10 sleep effect - ok, ale wolę coś nowego.

W jakim kierunku się udać? Interesują mnie podkłady drogeryjne raczej, żadna wyższa półka. Możecie coś polecić?
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 22:26   #1920
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Marcusia, a myślałaś o BB kremach? Są bardziej nawilżające od podkładów, często zawierają różne wyciągi

kuki9, może rozejrzyj się za Max Factorem 3w1, BB z Maybelline, CC z Bell... w drogeriach ciężko o jasne :/
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.