Nurkujace dziewczyny podzielcie sie wrazeniami!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-09, 05:18   #1
wann(d)a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 129

Nurkujace dziewczyny podzielcie sie wrazeniami!!


Halo halo!!

Nie wiem czy to jest odpowiednie miejsce na ten watek ale...
Czy sa jakies dziewczyny ktore nurkuja? Podziecie sie doswiadczeniem i wrazeniami!!!
Ja ostatnio nurkowalam na Borneo, Sipadan,Mataking, Mabul i bylo nieziemsko !! Sciana prawie pionowo spadajaca w dol do 600 m , rafa tak niesamowicie zroznicowana gatunkowo i "ilosc " rafy mnie az przytloczyla. Rekiny, zolwie (znajomy widzial w ciagu jednego nurkowania 35 zolwi!!), ryby,slimaki- dla kazdego cos milego. Technicznie nurkowania latwe , czasmi jakis pradzik ale to mozna szybko zrobic drift dive i jest tez super.
To tak na rozgrzewke , moze ktos sie przylaczy?

pozdrawiam serdecznie
wann(d)a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 10:25   #2
ddaarroottkkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 7
Dot.: Nurkujace dziewczyny podzielcie sie wrazeniami!!

ja nurkuje tzn nurkowalam w poprzednich sezonach bo w tym niestety nie dam rady
ddaarroottkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 11:31   #3
wann(d)a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 129
Dot.: Nurkujace dziewczyny podzielcie sie wrazeniami!!

Gdzie nurkowalas? Co widzialas? Napisz cos!!!

pozdrowienia serdeczne
wann(d)a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 11:49   #4
luizka__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 809
Dot.: Nurkujace dziewczyny podzielcie sie wrazeniami!!

Ja nurkowałam raz na Oceanie Indyjskim (w Kenii). Rafa śliczna, ale ten ból w uszach... Fajnie było spróbować, ale to nie dla mnie
__________________
Noszę dobrze dobrane biustonosze, a ty?
92/93/64 = 28G
luizka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 11:39   #5
klasnoludka0092
Raczkowanie
 
Avatar klasnoludka0092
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 86
Dot.: Nurkujace dziewczyny podzielcie sie wrazeniami!!

a co powiecie o nurkowaniu w Egipcie??
bo chcę na tą wycieczkę fakultawtywną pojechać .
__________________
Życie każdego z nas polega na tym, aby móc znaleźć swój cel życia. Dążyć do swoich marzeń. Szukać powołań. Nie powinniśmy żyć, aby tylko żyć .


Carpe diem

>>>>>>>>>>>>>>
klasnoludka0092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 04:16   #6
wann(d)a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 129
Dot.: Nurkujace dziewczyny podzielcie sie wrazeniami!!

Luizka__ ogolnie masz problemy z uszami czy moze ktos ci nie powiedzial co robic ( czesto wyrownywac cisnienie itd)? W Kenii mozna zobaczyc whale shark ( rekin wielorybi chyba po polsku) , widzialas? Albo manty- takie wielkie czarne plaszczki w ksztalcie rombu z " rogami" )?

Klasnoludka0092 nurkowania w egipcie sa bardzo fajne . Moi znajomi ktorzy regularnie tam bywaja mowia ze najlepsze nurkowania sa jak robisz tzw. "liveaboard" - czyli wyplywasz statkiem /jachetm dalej w morze i zostajesz i mieszkasz tam pare dni (na statku) i nurkujesz. Aha i bardzo dobre wraki do nurkowania.Egipt jest popularnym miejscem do nurkowania dla europejczykow wiec na 100 % jak nurkujesz z brzegu to rafa nie jest tak dobra jak gdzies dalej w morzu gdzie nie przetaczaja sie tlumy nurkow. Masz juz jakies doswiadczenie czy chesz zrobic cerytfikat?

pozdrawiam Was
wann(d)a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 08:34   #7
agnesmadeleine
Raczkowanie
 
Avatar agnesmadeleine
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow..
Wiadomości: 41
Talking Dot.: Nurkujace dziewczyny podzielcie sie wrazeniami!!

Cytat:
Napisane przez klasnoludka0092 Pokaż wiadomość
a co powiecie o nurkowaniu w Egipcie??
bo chcę na tą wycieczkę fakultawtywną pojechać .
Nurkowanie w Egipcie- jak najbardziej, ale w rejonie Sharm El Sheikh W Sharm już przy hotelu zaczynają się fajne rafy (szczególnie w okolicach rezerwatu Nabq lub Ras Nosrani), ale można także wykupić wycieczkę statkiem w pobliżu tajemniczej wyspy Tiran lub do Parku Narodowego Ras Mohammed (konieczna visa wjazdowa, na OnlySinai nie można tam pojechać ). Oprócz tego jest wiele punktów nurkowych, które organizują przeróżne podwodne eskapady No i oczywiście, trzeba pamiętać o aparacie podwodnym, bo wrażenia są niesamowite!
Nurkowałam trzy razy w Egipcie (2x lato i 1x w zimie) oraz w Australii. Szczerze mówiąć, jeśli ktoś chce pojechać gdzieś na koniec świata i zapłacić fortunę za diving, niech da sobie spokój i leci bliżej, do Egiptu, za mniejsze pieniążki.
W listopadzie zamierzam polecieć na Kubę i tam nurkować..
Pozdrawiam
agnesmadeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 19:28   #8
luizka__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 809
Dot.: Nurkujace dziewczyny podzielcie sie wrazeniami!!

Cytat:
Napisane przez wann(d)a Pokaż wiadomość
Luizka__ ogolnie masz problemy z uszami czy moze ktos ci nie powiedzial co robic ( czesto wyrownywac cisnienie itd)? W Kenii mozna zobaczyc whale shark ( rekin wielorybi chyba po polsku) , widzialas? Albo manty- takie wielkie czarne plaszczki w ksztalcie rombu z " rogami" )?
Tak ogólnie to problemów z uszami nie mam, instruktor pokazywał mi jak wyrównywać ciśnienie (znaczy ściskać nos i odblokowywać uszy - pomagało). Jak schodziliśmy w dół, to zaczynały mnie boleć uszy, potem jak już wyrównałam ciśnienie, i jak się przyzwyczaiłam do danej głębokości, to znowu w dół i znowu ból w uszach. A jak już byliśmy na dnie, to po pewnym czasie głowa zaczęła mnie strasznie boleć.

Nie widziałam ani rekina wielorybiego ani manty. Za to było mnóstwo małych kolorowych rybek i dużych też.
__________________
Noszę dobrze dobrane biustonosze, a ty?
92/93/64 = 28G
luizka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 11:38   #9
wann(d)a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 129
Dot.: Nurkujace dziewczyny podzielcie sie wrazeniami!!

Nie do konca sie z Toba zgodze Agnesmadeleine z tym zeby dac sobie spokoj i nie wydawac pieniedzy i jechac blizej do Egiptu. W roznych miejscach mozna zobaczyc rozne rzeczy, i wlasnie dlatego jezdzi sie na "koniec swiata" - bo np. na Similanach jest widocznosc taka jakiej nigdy w Egipcie nie bedzie , bo sa gatunki zwierzat ktore po prostu nie wystepuja w Morzu Czerwonym ,itd itd itd. I wogole rozne warunki nurkowania ,inny klimat . Gdzie nurkowalas w Australi , czy widzialas cos szczegolnego ?? Moj kolega wrocil z Kuby i mowil ze sredniawka... rum dobry ale nurkownie tylko ok...

Luizka__ moze za rzadko wyrownywalas ciesnienie, albo mialas lekko zatkane zatoki ?

pozdrawiam serdecznie
wann(d)a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 05:12   #10
wann(d)a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 129
Dot.: Nurkujace dziewczyny podzielcie sie wrazeniami!!

bul,bul,bul)
halo halo co tam u podwodnych babelkowcow??
wann(d)a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.