Mamy styczniowe 2017 - część III ! - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-09, 10:11   #1141
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
A bo ja wiem?
Tak kazali, to tak robię.
Ja tak nie umiem... jak patrzę że mój wdech trwa 4s a wydech musi trwać 8s to po 4s jestem już wypompowana/zmęczona... a gdzie tam jeszcze do tych 8s dotrwać
To tylko taki przykład


Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Też żadnego nie mam, co więcej od jakichś 3 wizyt nie mam już żadnego ładnego zdjęcia. Moj gin w ogóle nie posiada sprzętu 3/4 d, a to dziwne, bo gabinet nowiutki, niecały rok.
Gabinet mojej też z nowym sprzętem. A teraz jeszcze lokal zmieniła więc w ogóle jest bajka I sprzęt do zdjęć 3-4D ma bo na swojej stronie ma podane.


Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
No tak, brzuch to najwygodniejsze miejsce do opierania rąk.
Szkoda tylko że dziecko nie zawsze się z tym zgadza... No i często stara się zrzucić te ręce z brzucha Nie wiem, ciśnie je czy jak? Najgorzej jak akurat wtedy herbatę/kubek z wodą trzymam. Chociaż tu już staram się pilnować żeby napoju nie było więcej niż pół szklanki właśnie "w razie w".


Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
No właśnie, od kiedy wizyty powinny być częstsze, czyli co 2 tygodnie?
To chyba zależy od ogólnego przebiegu ciąży. Jeśli zaczynają się pojawiać jakieś komplikacje to wizyty częściej. Jeśli nic się nie dzieje to standardowo co 3-4 tygodnie.
I chyba sam 9 miesiąc jest taki kiedy te wizyty trochę częściej są...

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Pola to raczej Pola Ładne imię, ale u mnie w rodzinie już zajęte.

A flaszkę to i taniej kupisz. Trochę to strasznie brzmi - wizyta za flaszkę
To różnie z imieniem. Czasem Pola to Pola, czasem Poleanna, czasem Apolonia. Wszystkie trzy mamy wersje mamy w swojej rodzinie. Dwie ze strony męża i jedna ode mnie.

Z flaszką wiem, ale do lekarza raczej bym nie poszła z wódką z biedronki za 10-15 zł
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 10:17   #1142
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
Ja tak nie umiem... jak patrzę że mój wdech trwa 4s a wydech musi trwać 8s to po 4s jestem już wypompowana/zmęczona... a gdzie tam jeszcze do tych 8s dotrwać
To tylko taki przykład




Gabinet mojej też z nowym sprzętem. A teraz jeszcze lokal zmieniła więc w ogóle jest bajka I sprzęt do zdjęć 3-4D ma bo na swojej stronie ma podane.




Szkoda tylko że dziecko nie zawsze się z tym zgadza... No i często stara się zrzucić te ręce z brzucha Nie wiem, ciśnie je czy jak? Najgorzej jak akurat wtedy herbatę/kubek z wodą trzymam. Chociaż tu już staram się pilnować żeby napoju nie było więcej niż pół szklanki właśnie "w razie w".




To chyba zależy od ogólnego przebiegu ciąży. Jeśli zaczynają się pojawiać jakieś komplikacje to wizyty częściej. Jeśli nic się nie dzieje to standardowo co 3-4 tygodnie.
I chyba sam 9 miesiąc jest taki kiedy te wizyty trochę częściej są...

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------



To różnie z imieniem. Czasem Pola to Pola, czasem Poleanna, czasem Apolonia. Wszystkie trzy mamy wersje mamy w swojej rodzinie. Dwie ze strony męża i jedna ode mnie.

Z flaszką wiem, ale do lekarza raczej bym nie poszła z wódką z biedronki za 10-15 zł
Ja bym w ogóle nie szła do lekarza z wódką
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 10:18   #1143
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez camilla21 Pokaż wiadomość
Bry! Dołączam się do grona nie śpiących, nie śpię od 5.00..
Chciałam wstać ale w sumie nie mam nic do roboty wiwwc może uda mi się jeszcze zdrzemnac za chwilę :-P
Wczoraj byłam w Rossmanie, kupiłam kilkaa rzeczy dla małej i dla siebie i 80 € wydalam ze zniżkami, aa to byly same pierdołki... nic drogiego.
Teraz dopisuję do listy nowe rzeczy, bo chciałabym zamknąć temat wyprawkowy. Nie umiem spać, bo co sie budzę to myślę o tym gdzie co mamm kupić juz kilkaa razy zlaapalaam sie na tym, wiec wole to już zakończyć..

No o ww koncu doszłam do porozumiennia z tz w sprawie wózka kupujemy tanią, używaną gondole, a w. Kwietniu jak będziemy w Pl kupimy spacerówkę taką, jaką chcemy ;-)

Co do glaskania brzucha.. ja slyszalam zze w ciaazy wysokiego ryzyka nie powinno sie dotykac go..

Wczoraj pisała do mnie przyjaciółka ze jej miesięczne dzieciątko ma pełno potowek na twarzy i bie wie co ma robić.. wysłała mi kilka zdjęć, i ja sie wcale nie dziwię ze dziecko ma potowki. Naubierana zawsze grubo do tego albo koc albo rożek, czapeczka i niedrapki...

Chyba byłam pierwszą osobą która jejj uświadomiła zeby nie przegrzewac dziecka..

Tutaj w Niemczech pielegniarki wręcz krzyczą żeby nie zakladac ani czapeczek ani rękawiczek w domu. Przegrzanie organizmu dziiecka jest podobno jednym z wielu przyczyn śmierci lóżeczkowej. Ja tam rekawiczek uzywac nie zamierzam, bo chcę żeby malla mogla przez dotyk poznawać swiat


Kupiłam w Rossman stanik do karmienia,'seksowny że hoho

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Czy na pewno dziecko ma potowki moze to azs?
A z glaskaniem brzucha w ciazy z ryzykiem przedwczesnego porodu faktycznie lekarze zabraniaja tego

Cytat:
Napisane przez surka Pokaż wiadomość
KPZ odarowałabym sobie Oilatum, jestem przeciwniczką używania emolientów bez potrzeby
Patyczki do uszu kupuję z ogranicznikiem.


Dobrze, że to zakończyli, bo wstyd mi było za ludzi, jak widziałam co się wyprawiało przed Lidlem. Przepakowywanie w bagażniku, wyzywanie kasjerek itp. Żenada i wstyd bycie Polakiem. Oczywiście ubogich ludzi nie widziałam korzystających z akcji.


Ja miałam ciążę zagrożoną i od 20 tc. lekarka zabroniła mi dotykać/masować brzucha.

Zdrówka dziewczyny

Wczoraj byłam na wizycie. Pola wazy 1600 gram (32 tc). Ułożona pośladkami. Pozycja, jakby zaraz chciała skakać na główkę, rączki i nóżki wzdłuż siebie
Ja tez jestem przeciw emolientom jezeli skora jest zdrowa bez zadnych zmian

A Pola to chyba bedzie taka drobinka jak Lilka co? wczesniej tez byla ulozona posladkowo?
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 10:19   #1144
obca7
Wtajemniczenie
 
Avatar obca7
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 2 697
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Ja bym w ogóle nie szła do lekarza z wódką
ja tez nie
obca7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 10:21   #1145
dontbesoshine
Zadomowienie
 
Avatar dontbesoshine
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 129
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

To nie chodzi o to, ze mam wchodzić do ginekologa z wódka, po prostu ostatnio jak mnie badał to za symboliczna czekoladę, a potem jak był u nas to dostał domowe wino, to maz przyjaciółki mojej mamy, mam nadzieje, ze pod koniec listopada bedzie mógł mnie przyjąć, bo jak myśle o kolejnej wizycie u tego na NFZ to mnie nerwica bierze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Blog o młodej mamie ❤ mlodamaama.blogspot.com 💁💖👶
dontbesoshine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 10:24   #1146
obca7
Wtajemniczenie
 
Avatar obca7
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 2 697
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez dontbesoshine Pokaż wiadomość
To nie chodzi o to, ze mam wchodzić do ginekologa z wódka, po prostu ostatnio jak mnie badał to za symboliczna czekoladę, a potem jak był u nas to dostał domowe wino, to maz przyjaciółki mojej mamy, mam nadzieje, ze pod koniec listopada bedzie mógł mnie przyjąć, bo jak myśle o kolejnej wizycie u tego na NFZ to mnie nerwica bierze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a ten znajomy nie przyjmuje na nfz, bo się dziwię czemu do niego od początku nie chodzisz??
obca7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 10:27   #1147
dontbesoshine
Zadomowienie
 
Avatar dontbesoshine
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 129
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez obca7 Pokaż wiadomość
a ten znajomy nie przyjmuje na nfz, bo się dziwię czemu do niego od początku nie chodzisz??

Tak on przyjmuje prywatnie, za wizytę z usg bierze 250 zł
No ale teraz zapozna na zmiany, pójdę do niego kilka razy dodatkowo nawet jak bede musiała płacić. Przy następnej ciazy znajdę sobie takiego, któremu bede mogła zaufać i wiem, ze bede w dobrych rękach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Blog o młodej mamie ❤ mlodamaama.blogspot.com 💁💖👶
dontbesoshine jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-09, 10:33   #1148
obca7
Wtajemniczenie
 
Avatar obca7
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 2 697
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez dontbesoshine Pokaż wiadomość
Tak on przyjmuje prywatnie, za wizytę z usg bierze 250 zł
No ale teraz zapozna na zmiany, pójdę do niego kilka razy dodatkowo nawet jak bede musiała płacić. Przy następnej ciazy znajdę sobie takiego, któremu bede mogła zaufać i wiem, ze bede w dobrych rękach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no rozumiem.
Mój może nie ma sprzetu 3 d ,ale jest naprawde świetnym lekarzem, wytłumaczy mi wszystko, odpowie na każde pytanie, zawsze jest cierpliwy, poda mi ręke jak schodze z fotela-jestem naprawde zadowolona. I na każdej wizycie bada mnie na fotelu i robi usg.
obca7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 10:35   #1149
dontbesoshine
Zadomowienie
 
Avatar dontbesoshine
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 129
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez obca7 Pokaż wiadomość
no rozumiem.
Mój może nie ma sprzetu 3 d ,ale jest naprawde świetnym lekarzem, wytłumaczy mi wszystko, odpowie na każde pytanie, zawsze jest cierpliwy, poda mi ręke jak schodze z fotela-jestem naprawde zadowolona. I na każdej wizycie bada mnie na fotelu i robi usg.

I tak właśnie powinna wyglądać wizyta u ginekologa !


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Blog o młodej mamie ❤ mlodamaama.blogspot.com 💁💖👶
dontbesoshine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 10:35   #1150
muffi24
Zadomowienie
 
Avatar muffi24
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 1 855
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Dontbesoshine hm a ja pamiętam że na samym początku pisałaś że masz super ginekologa, żartownisia itp? Zmieniłaś lekarza czy opinię?

Ja na wizyty prywatne tak nie żałuję, bo faktycznie lepszy sprzęt i komfort. Ale szkoda by mi było pieniędzy na badania, które się nam przysługują za darmo! Tak samo leki refundowane. Dlatego łączę NFZ z prywatnymi wizytami. Tak w perspektywie całej ciąży to na samych badaniach myślę zaoszczędziłam z 1000zł chodząc po skierowania na NFZ. Zmieniam lekarza na prywatnego całkiem od poniedziałku, bo już tak daleko mi się nie chce jeździć

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka
muffi24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 10:41   #1151
camilla21
Rozeznanie
 
Avatar camilla21
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 785
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Ja od 30tc mam wizyty co 2 tygodnie, a ciąża przebiega książkowo ;-)
Dodatkowo od 38 albo 36 mają byc one co tydzień..
Ja dojezdzam do swojej lekarki 20 km ale jest tego warta.
Może i małomówna, ale ma to jaakis sens, jak chcę cos wiedziec to pytam i odpowiaada ;-)


Dziewczyny mam wrażenie że po porodzie to ja się dopiero wyspie ;-) maz juz nawet zapowiedzial ze jak bedzie mogl na spacery
Wycjodzic ( w senssie po kilku tygodniach ) to będzie chodzil a ja moge wtedy spac
W domu tez moeil ze sie zajmie malenstwem, ale pewnie jak uslysze placz mojen cory to nie bede spaac mogła haha

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
VICTORIA 21-12-16

Drugie szczęście Tp. 19.05.2019
camilla21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-09, 10:53   #1152
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez muffi24 Pokaż wiadomość
Dontbesoshine hm a ja pamiętam że na samym początku pisałaś że masz super ginekologa, żartownisia itp? Zmieniłaś lekarza czy opinię?

Ja na wizyty prywatne tak nie żałuję, bo faktycznie lepszy sprzęt i komfort. Ale szkoda by mi było pieniędzy na badania, które się nam przysługują za darmo! Tak samo leki refundowane. Dlatego łączę NFZ z prywatnymi wizytami. Tak w perspektywie całej ciąży to na samych badaniach myślę zaoszczędziłam z 1000zł chodząc po skierowania na NFZ. Zmieniam lekarza na prywatnego całkiem od poniedziałku, bo już tak daleko mi się nie chce jeździć

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka
Ja tak samo, choć skierowania od lekarza na NFZ biorę tylko na te droższe badania jak toxo itd. "Na szczęście" chodzę regularnie też do diabetologa i endokrynologa na NFZ i te dwie babeczki mi zawsze zlecają też morfologię, badanie ogólne moczu, TSH itd, te podstawowe badania, więc też trochę w kieszeni zostaje. Na NFZ do gina chodzę średnio co 2 miesiące tylko właśnie dla formalności, tak naprawdę tylko muszę się pokazać lekarzowi, a wszystkie kwestie skierowań załatwiam już z położną

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

Z innej beczki - gadałam dziś z przyjaciółką i trochę mnie zabiła brakiem wyobraźni.
Ona też jest teraz w trakcie przedłużającego się remontu, od początku było jednak mówione, że musimy się spotkać jeszcze w listopadzie albo w grudniu - niby to samo miasto, ale rzadko się widujemy...
Mówię jej półżartem, że jak dobrze pójdzie, to jeszcze na przełomie listopada i grudnia zrobię u siebie jakieś pseudo-baby shower, a ona ucieszyła się, że to super, będzie miała więcej czasu na ogarnięcie swojego mieszkania, i w styczniu widzimy się już u niej na dłuższej posiadówie, przyjdę z Wiktorią!
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 11:01   #1153
zie_l_ona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
To chyba zależy od ogólnego przebiegu ciąży. Jeśli zaczynają się pojawiać jakieś komplikacje to wizyty częściej. Jeśli nic się nie dzieje to standardowo co 3-4 tygodnie.
I chyba sam 9 miesiąc jest taki kiedy te wizyty trochę częściej są...
Ja mam wizyty do 36 tc co 4 tyg, a potem co tydzień (ale to myślę, że już mnie ominie ).

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Żebra jako takie mnie nie bolą, za to już od kilku tygodni mam bardzo wrażliwą, wręcz obolałą skórę na brzuchu w tej najwyższej części. Myślałam, że to jakieś podrażnienia od stanika, ale jednak nie, boli tak, że nawet mąż może głaskać po brzuchu od pępka w dół
Mnie żebro w jednym miejscu tylko boli, jakbym guza miała nabitego. Natomiast z tą skórą miałam to samo. Przeszło, jak przez weekend smarowałam brzuch chyba z 4 razy dziennie oliwką


Cytat:
Napisane przez Candid Pokaż wiadomość
I podstawowa sprawa nie głaskać brzuchów. Jak byłam w szpitalu na badaniach to położne krzyczały na pacjentki żeby nie głaskać bo można wywołać skurcze macicy i wcześniej urodzić.
Coooo? Jak to bez głaskania

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Dokładnie tak - pojedynek jest dla 2 graczy
A polecisz może jeszcze jakąś fajną grę na 2 graczy, albo na więcej, ale w którą można fajnie grać we dwoje?

Z imprezowych gier to u nas nieśmiertelne Taboo.
Taboo jest super, to prawda
Polecam te z poprzedniego mojego posta, szczególnie Patchwork i Jaipur. Seasons to jedna z moich ulubionych gier, ale tu od razu mówię, że rozwija skrzydła w pełnym wariancie (w instrukcji są opisane 3). Z takich bardziej konfrontacyjnych to mój mąż uwielbia Neuroshimę Hex (jak Cię nie odrzuca post-apokaliptyczny klimat to bardzo warto). Rój i Abalone są super, jeżeli lubicie szachy/gry logiczne. Z takich co można grać we dwoje, ale też w więcej osób: Agricola, Stone Age, K2, Zamki szalonego króla Ludwika, Suburbia, Ostatnia wola, Lewis i Clark... Wszystko zależy od tego, ile czasu ma trwać rozgrywka, na ile może być skomplikowana i konfrontacyjna i jaka tematyka Was interesuje
zie_l_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 11:02   #1154
ItsyBitsyTeenieWeenie
@}-,-'-
 
Avatar ItsyBitsyTeenieWeenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Czy to budyń ciążowy czy już kisiel?
Kilka dni temu jedziemy z TŻ winda, w dół, z pierwszego piętra na 0. Wciskam to 0, i mowię TŻ, ze po co tu jest "1"? On mi na to, ze przecież winda tez jedzie w gore z parteru. I dodaje: co Ty jesteś blondynka?
Tak mnie zatkało, ze nic nie odparłam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ItsyBitsyTeenieWeenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 11:12   #1155
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Ja bym w ogóle nie szła do lekarza z wódką
Wódki też bym nie kupowała, ale ginów podobno nie lubią Właśnie prędzej jakieś winko albo łiskacza. I przeważnie te dwa ostatnie warianty kupuję regularnie jak babcia prosi "bo musi dać lekarzowi". Także niech robi co chce...


Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Z innej beczki - gadałam dziś z przyjaciółką i trochę mnie zabiła brakiem wyobraźni.
Ona też jest teraz w trakcie przedłużającego się remontu, od początku było jednak mówione, że musimy się spotkać jeszcze w listopadzie albo w grudniu - niby to samo miasto, ale rzadko się widujemy...
Mówię jej półżartem, że jak dobrze pójdzie, to jeszcze na przełomie listopada i grudnia zrobię u siebie jakieś pseudo-baby shower, a ona ucieszyła się, że to super, będzie miała więcej czasu na ogarnięcie swojego mieszkania, i w styczniu widzimy się już u niej na dłuższej posiadówie, przyjdę z Wiktorią!
Ale dlaczego? Moja kuzynka kilka lat temu urodziła w poniedziałek czy wtorek a w sobotę bawiła się na weselu przyjaciółki na drugim końcu Polski. Dobrze wszystko znosiła, czuła się na siłach i podjęli decyzję że jadą... ich wybór. Może Twoja koleżanka wychodzi z podobnego założenia co moja kuzynka?

W ogóle zestresowałam się. Odebrałam badania (jeszcze na kuriera w gabinecie czekałam ) i patrze na wyniki a tam zaraz na samym początku od razu pod moimi danymi mam:
"Podejrzenie: kiły wczesnej, objawowej..."
Pierwsza moja myśl "jak? gdzie?" A dopiero potem się doczytałam że najpierw podali opis a sam wynik dopiero na samym dole maciupką czcionką. Kto to wymyślił? Tak mnie nastraszyć Ale wszystko ok, wynik ujemny.
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 11:14   #1156
Lidka99
Zadomowienie
 
Avatar Lidka99
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 623
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez muffi24 Pokaż wiadomość
Dontbesoshine hm a ja pamiętam że na samym początku pisałaś że masz super ginekologa, żartownisia itp? Zmieniłaś lekarza czy opinię?

Ja na wizyty prywatne tak nie żałuję, bo faktycznie lepszy sprzęt i komfort. Ale szkoda by mi było pieniędzy na badania, które się nam przysługują za darmo! Tak samo leki refundowane. Dlatego łączę NFZ z prywatnymi wizytami. Tak w perspektywie całej ciąży to na samych badaniach myślę zaoszczędziłam z 1000zł chodząc po skierowania na NFZ. Zmieniam lekarza na prywatnego całkiem od poniedziałku, bo już tak daleko mi się nie chce jeździć

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka
Ja już nie liczę ile kasy wydałam na lekarza i badania (a był miesiąc gdzie miałam 2 wizyty do tego usg genetyczne i badania w lab i uzbierało się prawie 800zł) bo nie o to tu chodzi, wolę zapłacić i mieć pewność że dzidziuś rozwija się prawidłowo, ja na nfz nawet jak bym chciała to nie mam gdzie iść, same partacze

Cytat:
Napisane przez ItsyBitsyTeenieWeenie Pokaż wiadomość
Czy to budyń ciążowy czy już kisiel?
Kilka dni temu jedziemy z TŻ winda, w dół, z pierwszego piętra na 0. Wciskam to 0, i mowię TŻ, ze po co tu jest "1"? On mi na to, ze przecież winda tez jedzie w gore z parteru. I dodaje: co Ty jesteś blondynka?
Tak mnie zatkało, ze nic nie odparłam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lidka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 11:17   #1157
zie_l_ona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez Lidka99 Pokaż wiadomość
Ja już nie liczę ile kasy wydałam na lekarza i badania (a był miesiąc gdzie miałam 2 wizyty do tego usg genetyczne i badania w lab i uzbierało się prawie 800zł) bo nie o to tu chodzi, wolę zapłacić i mieć pewność że dzidziuś rozwija się prawidłowo, ja na nfz nawet jak bym chciała to nie mam gdzie iść, same partacze
U mnie to samo. Wizyty raz na miesiąc 150zł, badania wszystkie robię prywatnie, do tego 3x USG w specjalistycznej klinice, każde po 250zł. Ale co zrobić, od początku planowałam prowadzić ciążę prywatnie, może te USG dodatkowe to przesada, ale dzięki temu nie stresuję się niczym w ciąży, a oszczędziłam sobie na wyprawce za to (używany wózek, używane ciuszki).
zie_l_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 11:20   #1158
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez Lidka99 Pokaż wiadomość
Ja już nie liczę ile kasy wydałam na lekarza i badania (a był miesiąc gdzie miałam 2 wizyty do tego usg genetyczne i badania w lab i uzbierało się prawie 800zł) bo nie o to tu chodzi, wolę zapłacić i mieć pewność że dzidziuś rozwija się prawidłowo, ja na nfz nawet jak bym chciała to nie mam gdzie iść, same partacze
:
Ja byłam skłonna iść na NFZ do lekarza właśnie żeby chociaż część badań zrobić przez fundusz. Nawet szukałam takiego gdzie mogę się zapisać. Jednak wszędzie terminy pierwszej wizyty mieli na październik/listopad Pierwsza wizyta = potwierdzenie ciąży a test pozytywny wyszedł mi na początku maja. Także po milionie telefonów odpuściliśmy i chodzę prywatnie.
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 11:20   #1159
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
Ale dlaczego? Moja kuzynka kilka lat temu urodziła w poniedziałek czy wtorek a w sobotę bawiła się na weselu przyjaciółki na drugim końcu Polski. Dobrze wszystko znosiła, czuła się na siłach i podjęli decyzję że jadą... ich wybór. Może Twoja koleżanka wychodzi z podobnego założenia co moja kuzynka?
Jakoś nie wyobrażam sobie te 2 tygodnie po porodzie, zwłaszcza w styczniu, spakować siebie i Małą i jechać do kogoś, siedzieć z noworodkiem w otoczeniu kilku osób spoza najbliższego otoczenia przez parę godzin. Za wcześnie i dla mnie i tym bardziej dla Małej, za dużo ryzykownych czynników. Zwłaszcza bez samochodu

Edytowane przez Orlica
Czas edycji: 2016-11-09 o 11:22
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-09, 11:26   #1160
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Jakoś nie wyobrażam sobie te 2 tygodnie po porodzie, zwłaszcza w styczniu, spakować siebie i Małą i jechać do kogoś, siedzieć z noworodkiem w otoczeniu kilku osób spoza najbliższego otoczenia przez parę godzin. Za wcześnie i dla mnie i tym bardziej dla Małej, za dużo ryzykownych czynników. Zwłaszcza bez samochodu
Ja to wiem, Ty to wiesz a niektórzy mają podejście mojej kuzynki czy Twojej koleżanki
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 11:34   #1161
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
Ja to wiem, Ty to wiesz a niektórzy mają podejście mojej kuzynki czy Twojej koleżanki
Co dla mnie jest właśnie brakiem wyobraźni
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 11:35   #1162
dontbesoshine
Zadomowienie
 
Avatar dontbesoshine
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 129
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez muffi24 Pokaż wiadomość
Dontbesoshine hm a ja pamiętam że na samym początku pisałaś że masz super ginekologa, żartownisia itp? Zmieniłaś lekarza czy opinię?

Ja na wizyty prywatne tak nie żałuję, bo faktycznie lepszy sprzęt i komfort. Ale szkoda by mi było pieniędzy na badania, które się nam przysługują za darmo! Tak samo leki refundowane. Dlatego łączę NFZ z prywatnymi wizytami. Tak w perspektywie całej ciąży to na samych badaniach myślę zaoszczędziłam z 1000zł chodząc po skierowania na NFZ. Zmieniam lekarza na prywatnego całkiem od poniedziałku, bo już tak daleko mi się nie chce jeździć

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka

Był na prawdę super, ale cos sie popsuło i zrobił sie lekceważący, przypuszczam, ze to dlatego, ze jestem niepełnoletnia czyli automatycznie on nie dostaje pieniędzy za moje wizyty. Tak mi sie przynajmniej wydaje, albo zdziadział, bo jest po 60tce na pewno


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Blog o młodej mamie ❤ mlodamaama.blogspot.com 💁💖👶
dontbesoshine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 11:38   #1163
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Co dla mnie jest właśnie brakiem wyobraźni
Ale świata nie zmienisz


Cytat:
Napisane przez dontbesoshine Pokaż wiadomość
Był na prawdę super, ale cos sie popsuło i zrobił sie lekceważący, przypuszczam, ze to dlatego, ze jestem niepełnoletnia czyli automatycznie on nie dostaje pieniędzy za moje wizyty. Tak mi sie przynajmniej wydaje, albo zdziadział, bo jest po 60tce na pewno
Albo zaczął przechodzić kryzys wieku średniego
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 11:47   #1164
wild_girl1
Rozeznanie
 
Avatar wild_girl1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Wiadomości: 614
GG do wild_girl1
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Hej dziewczyny, dołączam do grona nie śpiących... Ostatnio sypiam może łacznie po 2 godziny... Czuje sie jak zoombie. Dzisiaj jeszcze jakieś koszmary miałam i tyle ze spania. Maż mówi, że może o porodzie już myśle ale jakoś nie wydaje mi sie. Eh...

Był temat odnośnie albumów dla dzieciaczków, mam ten sam co hope z misiem na okładce, kupiony w empiku i moim zdaniem super, najfajniejszy jaki oglądalam

Co do ginów to chodze prywatnie, teraz wizyte mialam 3.11 a nastepna 1.12 i tak cały czas co 4 tyg chodze... Ciekawa jestem czy kolejną w styczniu zaplanuje czy przed świętami...

Jeśli jestesmy w temacie wychodzenia z maluchami... Jak zapatrujecie sie na sesje niemowlęcą, która wykonuje sie do 14 dnia po porodzie ... Chodzi o to ze styczeń bedzie, zimno i tak sie zastanawiam, żeby nie zaszkodzić. Z tego co kiedys czytalam to po 3 tyg. Dopiero mozna zimą z maluszkiem zacząc wychodzic na krótkie spacerki. Jak to jest naprawde?...
__________________
Razem od 21.12.2011r.
Zaręczyny 18.03.2013r.
Ślub 26.06.2014r.

http://www.suwaczek.pl/cache/a51c7de9d8.png
wild_girl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 11:50   #1165
zie_l_ona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez wild_girl1 Pokaż wiadomość

Jeśli jestesmy w temacie wychodzenia z maluchami... Jak zapatrujecie sie na sesje niemowlęcą, która wykonuje sie do 14 dnia po porodzie ... Chodzi o to ze styczeń bedzie, zimno i tak sie zastanawiam, żeby nie zaszkodzić. Z tego co kiedys czytalam to po 3 tyg. Dopiero mozna zimą z maluszkiem zacząc wychodzic na krótkie spacerki. Jak to jest naprawde?...
Ja jeszcze nie wiem, czy będę robić sesję, ale moja położna powiedziała, że można wychodzić po tygodniu, jeżeli nie jest zimniej niż -10. Kazała też odpuścić werandowanie, tylko od razu na spacer, bo powiedziała, że i tak te spacery na początku trwają po 10-15 min, bo zanim się wygrzebiemy z domu, to maluch już woła jeść.
zie_l_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 11:52   #1166
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez wild_girl1 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, dołączam do grona nie śpiących... Ostatnio sypiam może łacznie po 2 godziny... Czuje sie jak zoombie. Dzisiaj jeszcze jakieś koszmary miałam i tyle ze spania. Maż mówi, że może o porodzie już myśle ale jakoś nie wydaje mi sie. Eh...

Był temat odnośnie albumów dla dzieciaczków, mam ten sam co hope z misiem na okładce, kupiony w empiku i moim zdaniem super, najfajniejszy jaki oglądalam

Co do ginów to chodze prywatnie, teraz wizyte mialam 3.11 a nastepna 1.12 i tak cały czas co 4 tyg chodze... Ciekawa jestem czy kolejną w styczniu zaplanuje czy przed świętami...

Jeśli jestesmy w temacie wychodzenia z maluchami... Jak zapatrujecie sie na sesje niemowlęcą, która wykonuje sie do 14 dnia po porodzie ... Chodzi o to ze styczeń bedzie, zimno i tak sie zastanawiam, żeby nie zaszkodzić. Z tego co kiedys czytalam to po 3 tyg. Dopiero mozna zimą z maluszkiem zacząc wychodzic na krótkie spacerki. Jak to jest naprawde?...
Akurat sesję już mam zaklepaną u znajomej, która ma studio blisko mnie, więc tutaj dla pamiątki można zaryzykować Uproszę tatę albo teścia o podwózkę w obie strony, Mała będzie zapakowana odpowiednio, a studio wiem, że jest bezpieczne - ciepłe, wręcz sterylne, znajoma odwołuje sesje, jeśli choćby katarek zobaczy u siebie czy któregoś ze swoich dzieci, żeby nic na noworodka nie przenieść

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Cytat:
Napisane przez zie_l_ona Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie wiem, czy będę robić sesję, ale moja położna powiedziała, że można wychodzić po tygodniu, jeżeli nie jest zimniej niż -10. Kazała też odpuścić werandowanie, tylko od razu na spacer, bo powiedziała, że i tak te spacery na początku trwają po 10-15 min, bo zanim się wygrzebiemy z domu, to maluch już woła jeść.
Moja mówiła bardzo podobnie
Dla mnie pewniej i bezpieczniej brzmią takie krótkie spacery niż wizyty gości u nas albo nasze wizyty u kogoś z noworodkiem
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 11:56   #1167
furjatka
Zadomowienie
 
Avatar furjatka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 473
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

surka śliczna Mała

ja mam następną wizytę za 3,5 tygodnia, potem już częściej. Też na każdej wizycie mam USG i badanie na fotelu. Na NFZ, u lekarza do którego przed ciążą chodziłam prywatnie.

Dziękuję za kciuki !
Melduję że wszystko ok Mały leży główką do dołu, wiercił się oczywiście jak szalony. Ja dostałam jakieś globulki dopochwowe, w sumie nawet nie wiem na co, ale mówił że wydzielina trochę za żółta Powiedziałam o wczorajszym twardnieniu, pytał ile razy dziennie brzuch się stawia, w którym miejscu. Zbadał szyjkę paluchami i usg dopochwowym, bo powiedział, że czasem to objaw tego że szyjka się skraca. Moja na szczęście łabędzia 4,6cm.

Jedyne co to nie zmierzył Małego , więc nie wiem ile waży na następnej mówił że będzie mierzenie wszystkiego. Ale jak widzę jaki on jest już długi...

No i szkoda że na poprzedniej wizycie nie powiedzieliśmy, że mąż ma wrodzoną wadę serca. Mielibyśmy bezpłatne prenatalane, a teraz już za późno :/ chociaż mówił, że dla spokojności możemy zadzwonić do kliniki i zrobić przepływy, chociaż on się dłuuugo serduszku przyglądał i nie widzi nic niepokojącego. A my po prostu zapomnieliśmy, bo mężu ma dodatkową komorę, która nijak na życie nie wpływa i od ponad 15 lat nawet u kardiologa nie był. Szkoda hmm.

Dziewczęta, mam gości w piątek. Ciasto jakieś tam upitolę, ale kompletnie nie mam pomysłu na sałatkę czy cos w ten deseń. Gyros mi już obrzydł, warzywna za dużo roboty. Mam jeszcze kilka w głowie, ale żadna mi jakoś nie podchodzi albo za dużo roboty Jakieś inspiracje, pomysły? Będę wdzieczna

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Cytat:
Napisane przez wild_girl1 Pokaż wiadomość
Jeśli jestesmy w temacie wychodzenia z maluchami... Jak zapatrujecie sie na sesje niemowlęcą, która wykonuje sie do 14 dnia po porodzie ... Chodzi o to ze styczeń bedzie, zimno i tak sie zastanawiam, żeby nie zaszkodzić. Z tego co kiedys czytalam to po 3 tyg. Dopiero mozna zimą z maluszkiem zacząc wychodzic na krótkie spacerki. Jak to jest naprawde?...
Wydaje mi się, że teraz się szybciej wychodzi niż kiedyś. No i zimy już nie te.

Poza tym, na sesjeę to praktycznie dziecko przewozisz, a nie lecisz spacerem godzinnym
__________________
29.01.2017 Mikołaj
furjatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 11:56   #1168
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez furjatka Pokaż wiadomość
Dziękuję za kciuki !
Melduję że wszystko ok Mały leży główką do dołu, wiercił się oczywiście jak szalony. Ja dostałam jakieś globulki dopochwowe, w sumie nawet nie wiem na co, ale mówił że wydzielina trochę za żółta Powiedziałam o wczorajszym twardnieniu, pytał ile razy dziennie brzuch się stawia, w którym miejscu. Zbadał szyjkę paluchami i usg dopochwowym, bo powiedział, że czasem to objaw tego że szyjka się skraca. Moja na szczęście łabędzia 4,6cm.

Dziewczęta, mam gości w piątek. Ciasto jakieś tam upitolę, ale kompletnie nie mam pomysłu na sałatkę czy cos w ten deseń. Gyros mi już obrzydł, warzywna za dużo roboty. Mam jeszcze kilka w głowie, ale żadna mi jakoś nie podchodzi albo za dużo roboty Jakieś inspiracje, pomysły? Będę wdzieczna
Gratuluję udanej wizyty
Mój lekarz twierdzi, że ja mam żyrafią szyjkę, mają poetyckie porównania

Mix sałat z biedry choćby, pomidorki koktajlowe albo suszone pokrojone, ser sałatkowy, ogórek, słonecznik albo dynia (coś do chrupania) i sos sałatkowy - szybko i pysznie

Edytowane przez Orlica
Czas edycji: 2016-11-09 o 11:57
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 12:06   #1169
furjatka
Zadomowienie
 
Avatar furjatka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 473
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Gratuluję udanej wizyty
Mój lekarz twierdzi, że ja mam żyrafią szyjkę, mają poetyckie porównania

Mix sałat z biedry choćby, pomidorki koktajlowe albo suszone pokrojone, ser sałatkowy, ogórek, słonecznik albo dynia (coś do chrupania) i sos sałatkowy - szybko i pysznie
ooo fajna. Makaron jeszcze może dorzucę dzięki
__________________
29.01.2017 Mikołaj
furjatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 12:06   #1170
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez furjatka Pokaż wiadomość

Dziewczęta, mam gości w piątek. Ciasto jakieś tam upitolę, ale kompletnie nie mam pomysłu na sałatkę czy cos w ten deseń. Gyros mi już obrzydł, warzywna za dużo roboty. Mam jeszcze kilka w głowie, ale żadna mi jakoś nie podchodzi albo za dużo roboty Jakieś inspiracje, pomysły? Będę wdzieczna [COLOR="Silver"]
Makaronowa Makaron penne (najlepiej 3 kolorowy) gotujesz wg instrukcji, kroisz na pół żeby był mniejszy. Do tego w kostkę ser żółty, szynka, czerwona papryka. Dodajesz czerwoną fasolkę z puszki, odrobinę majonezu, sól, pieprz do smaku.

Albo druga:
gotowana pierś z kurczaka w kostkę, do tego ugotowany ryż, ananas z puszki w kostkę, szczypiorek, majonez
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-23 09:57:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.