Rozmowa kwalifikacyjna - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-12, 07:09   #1021
ada9122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 156
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna w 4F

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
O jakie miasto chodzi?
Warszawa
ada9122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 20:14   #1022
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna w 4F

Teraz raczej już temat nieaktualny..
Jak w ogóle poszło?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 19:28   #1023
glOOmyBear
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 7
pierwsza rozmowa o prace

Witam. Skończyłam właśnie liceum i jestem na etapie szukania pracy. Rozsyłam swoje CV gdzie tylko się da. Dziś niespodziewanie zadzwonił telefon. Byłam bardzo zaskoczona bo to pierwsza osoba, która jest zainteresowana. Spotkanie dotyczy pracy na stacji benzynowej na stanowisku kasjer/sprzedawca. Strasznie się stresuje. Wiem, że muszę ubrać się odpowiednio ale nie mam pojęcia jakich pytań się spodziewać
glOOmyBear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 20:37   #1024
Auksencja
Rozeznanie
 
Avatar Auksencja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 552
Dot.: pierwsza rozmowa o prace

Cytat:
Napisane przez glOOmyBear Pokaż wiadomość
Witam. Skończyłam właśnie liceum i jestem na etapie szukania pracy. Rozsyłam swoje CV gdzie tylko się da. Dziś niespodziewanie zadzwonił telefon. Byłam bardzo zaskoczona bo to pierwsza osoba, która jest zainteresowana. Spotkanie dotyczy pracy na stacji benzynowej na stanowisku kasjer/sprzedawca. Strasznie się stresuje. Wiem, że muszę ubrać się odpowiednio ale nie mam pojęcia jakich pytań się spodziewać
Dziecko drogie skąd wizażanki mają wiedzieć, jakie pytania padną na Twojej rozmowie?

Na 100% zapytają, ile chcesz zarabiać na tym stanowisku, jakie jest Twoje doświadczenie zawodowe (jesli w ogóle jakieś masz). Reszta zależy od inwencji osoby pytającej.
Auksencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 20:43   #1025
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: pierwsza rozmowa o prace

co do tej 100%pewności o pytanie o zarobki to bym pewna nie była
Zależy- niektórzy zadają standardowe pytania, typu jak wyżej. Niektórzy przytaczają sytuację i pytają jak się zachowasz. Ciężko to przewidzieć. Najlepiej się wyluzować i być sobą.
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 20:53   #1026
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: pierwsza rozmowa o prace

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 22:24   #1027
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: pierwsza rozmowa o prace

Z pewnością padnie pytanie, "Dlaczego to właśnie u nas chcesz pracować a nie w innej branży/u konkurencji?".

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Przygotuj się ze znajomości firmy. A nie tylko, że to stacja benzynowa. Kiedy powstała, gdzie, czym się szczycą, jakie mają motto. Co oferują oprócz tankowania.
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-24, 22:34   #1028
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: pierwsza rozmowa o prace

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 07:42   #1029
joanna187
Raczkowanie
 
Avatar joanna187
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 198
Dot.: pierwsza rozmowa o prace

Praca na stacji benz. nie należy do łatwych, nocki/dniówki po 12 h. Napewno padnie pytanie. Jak długo chcesz pracować czy będziesz szła na studia? Oni nie bardzo lubią studentów bo to praca 7/7 i kilka dni wolne w tyg. Również na stacji padają pytania Dlaczego chcesz tu pracować w naszej firmie. Czy masz doświadczenie na pracy na kasie. Ile chciałabyś zarabiać, ale może nie paść. Jeśli jest instalacja gazowa to czy byłabyś skłonna iść na szkolenie na gaz, i napełniać gaz.

I tu najgorsze jest że każda instalacja gazowa jest instalowana jak się chce, dojście pistoletem i źle założenie może skutkować bocznym wyciekiem gazu, co jest dość frustrujące dla klienta, a ty możesz się poparzyć jak źle założysz. Bardzo dobrze rozwiązane jest to w Niemczech ponieważ masz inne końcówki i trochę lepiej jest. Więc tankując zakładaj rękawice.
__________________
Mój blog o pracy: http://www.ofertypracyza-granica.blogspot.com

Chcesz założyć bloga?
Zobacz jak to zrobić --> Kliknij

Pora na dietę zobacz listę koktajli
joanna187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 11:03   #1030
bujjka
Raczkowanie
 
Avatar bujjka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 60
Dot.: pierwsza rozmowa o prace

Cytat:
Napisane przez joanna187 Pokaż wiadomość
I tu najgorsze jest że każda instalacja gazowa jest instalowana jak się chce, dojście pistoletem i źle założenie może skutkować bocznym wyciekiem gazu, co jest dość frustrujące dla klienta, a ty możesz się poparzyć jak źle założysz. Bardzo dobrze rozwiązane jest to w Niemczech ponieważ masz inne końcówki i trochę lepiej jest. Więc tankując zakładaj rękawice.
no juz nie strasz dziewczyny haha.
apropo pytania, mi samej ciezko odpowiedziec, moglabym pomoc gdybys aplikowala do jakiegos biura, tam naprawde biora sobie do serca wlasnie te poradniki z pytaniami typu "a co wniesiesz na to stanowisko? czym 'zarazisz' kolegow i kolezanki z firmy" hahah. mysle ze u Ciebie beda pytac wlasnie o jakies problemowe sytuacje - wlasnie jak wyzej wspomniane dziecki chcace kupic alkohol, klient ktoremy jednak nie ma przy sobie kasy. chociaz na to tez raczej maja swoje procedury, ktorych Ty musisz po prostu przestrzegac.
tez sie domyslam ze skoro jestes po liceum to praca tylko na wakacje, wiec tym bardziej mysle ze masakry nie bedzie na rozmowie.
bujjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 11:59   #1031
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: pierwsza rozmowa o prace

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
Z pewnością padnie pytanie, "Dlaczego to właśnie u nas chcesz pracować a nie w innej branży/u konkurencji?".[
eeee, nie z pewnoscia. Ja gdy chodzilam na rozmowy, to chyba tylko raz padlo to pytanie.

natomiast praca na stacji to tez praca na zmiany, wiec zapewne bedzie o dyspozycyjnosci.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 20:55   #1032
Auksencja
Rozeznanie
 
Avatar Auksencja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 552
Dot.: pierwsza rozmowa o prace

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Uwielbiam takich
Auksencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 07:13   #1033
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: pierwsza rozmowa o prace

Cytat:
Napisane przez Auksencja Pokaż wiadomość
Uwielbiam takich
o tak, ja tez
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 16:26   #1034
oxoxoxoxox
Rozeznanie
 
Avatar oxoxoxoxox
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 710
Dot.: pierwsza rozmowa o prace

Ja z kolei mam jutro rozmowę o prace na stanowisko asystentki przedstawiciela handlowego... nie wiem sama co o tym myslec bo naczytalam sie duzo forum, ze to zazwyczaj czysta akwizycja Moze ktoras z Was pracowala na takim stanowisku badz chociaz miala rozmowe i chcialaby sie czyms ze mna podzielic?
oxoxoxoxox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 18:55   #1035
diabolic
Raczkowanie
 
Avatar diabolic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 215
Rozmowa o pracę. Kilka pytań - jak na nie odpowiedzieć?

Witam serdecznie,

byłam niedawno na rozmowie. Praca biurowa, obsługa klientów przez telefon i w biurze.
CO byście odpowiedziały na następujące pytania:
1. wady (tutaj nigdy nie wiem co powiedzieć )

2. rozmawiacie przez telefon z klientem, w czasie tej rozmowy do biura wchodzi inny klient - co robicie? W sensie kogo obsługujemy najpierw

3. siedzicie w biurze, wpada klient i zaczyna na Was krzyczeć - jak reagujecie?

Proszę o pomoc bo zupełnie nie wiem jak wypadłam w tej sytuacji
__________________
- Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie dobro czyni.
diabolic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 19:47   #1036
fallenart91
Zadomowienie
 
Avatar fallenart91
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 784
Dot.: Rozmowa o pracę. Kilka pytań - jak na nie odpowiedzieć?

Cytat:
Napisane przez diabolic Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,

byłam niedawno na rozmowie. Praca biurowa, obsługa klientów przez telefon i w biurze.
CO byście odpowiedziały na następujące pytania:
1. wady (tutaj nigdy nie wiem co powiedzieć )

2. rozmawiacie przez telefon z klientem, w czasie tej rozmowy do biura wchodzi inny klient - co robicie? W sensie kogo obsługujemy najpierw

3. siedzicie w biurze, wpada klient i zaczyna na Was krzyczeć - jak reagujecie?

Proszę o pomoc bo zupełnie nie wiem jak wypadłam w tej sytuacji


Pierwsze:

Wymieniasz jakąś wadę, która jest niezwiązana z pracą biurową. Np. nie mowisz, że się często spóźniasz. Możesz powiedzieć, że twoją największą słabością jest... jedzenie słodyczy Albo hodowanie jakiśtam kwiatków
fallenart91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 20:20   #1037
kometahalleya
Raczkowanie
 
Avatar kometahalleya
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: Rozmowa o pracę. Kilka pytań - jak na nie odpowiedzieć?

Cytat:
Napisane przez diabolic Pokaż wiadomość

1. wady (tutaj nigdy nie wiem co powiedzieć )
Jak mnie pytają o wady, to zawsze mówię coś, co można obrócić w zaletę - czyli np. że za bardzo się przywiązuje do miejsc i ludzi - to jest potencjalna wada, ale dla pracodawcy to sygnał, że zwiążesz się z firmą.

Cytat:
Napisane przez diabolic Pokaż wiadomość

2. rozmawiacie przez telefon z klientem, w czasie tej rozmowy do biura wchodzi inny klient - co robicie? W sensie kogo obsługujemy najpierw
Ja pracuję na recepcji w hotelu - jak przychodzi gość a ja jestem akurat w trakcie rozmowy, to przepraszam mojego rozmówcę w międzyczasie przepraszam gościa i każe mu poczekać i usiąść po czym kontynuuję rozmowę, ale staram się ją doprowadzić do końca jak najszybciej. Po zakończeniu przepraszam gościa jeszcze raz.

Cytat:
Napisane przez diabolic Pokaż wiadomość

3. siedzicie w biurze, wpada klient i zaczyna na Was krzyczeć - jak reagujecie?
To moje ulubione sytuacje Wtedy zwykle staram się go uspokoić, zrobić kawe albo herbate i spróbować wyciągnąć z niego o co mu chodzi. Trzeba do tego podchodzić ze spokojem nawet jeśli w środku wszystko się gotuje i masz ochotę mu przywalić.

Mam nadzieje, że choć trochę pomogłam, powodzenia
__________________
"Success is never final, failure is never fatal: it's courage that counts." Winston Churchill

kobieta kobiecie kobieco
kometahalleya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 20:23   #1038
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Rozmowa o pracę. Kilka pytań - jak na nie odpowiedzieć?

Cytat:
Napisane przez diabolic Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,

byłam niedawno na rozmowie. Praca biurowa, obsługa klientów przez telefon i w biurze.
CO byście odpowiedziały na następujące pytania:
1. wady (tutaj nigdy nie wiem co powiedzieć )

2. rozmawiacie przez telefon z klientem, w czasie tej rozmowy do biura wchodzi inny klient - co robicie? W sensie kogo obsługujemy najpierw

3. siedzicie w biurze, wpada klient i zaczyna na Was krzyczeć - jak reagujecie?

Proszę o pomoc bo zupełnie nie wiem jak wypadłam w tej sytuacji
1. Jak pisała koleżanka wyżej.
Dla mnie wady to też problem, bo nigdy nie wiem, co powiedzieć

2. Zależy, jaka jest hierarchia w firmie, kto ważniejszy, na jakim etapie prowadzona jest telefoniczna rozmowa, jaki profil firmy.
Zawsze możesz przeprosić dzwoniącego, powiedzieć, że za chwilkę oddzwonisz, bo masz klienta. Chociaż z drugiej strony osoba, z którą rozmawiasz przez telefon, może się obrazić, że ktoś będący stacjonarnie na miejscu jest ważniejszy niż ona

3. Na spokojnie pytam, co się stało, czy możesz w czymś pomóc, jaki jest powód jego złości. W takiej sytuacji tylko spokój może Cię uratować
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 20:43   #1039
diabolic
Raczkowanie
 
Avatar diabolic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 215
Dot.: Rozmowa o pracę. Kilka pytań - jak na nie odpowiedzieć?

Cytat:
Napisane przez fallenart91 Pokaż wiadomość
Pierwsze:

Wymieniasz jakąś wadę, która jest niezwiązana z pracą biurową. Np. nie mowisz, że się często spóźniasz. Możesz powiedzieć, że twoją największą słabością jest... jedzenie słodyczy Albo hodowanie jakiśtam kwiatków
Dokładnie tak myślałam. Mówię, że nie potrafię pływać, gotować ale nie wiem czy po prostu dobrze robię dlatego dziękuję za potwierdzenie

Cytat:
Napisane przez kometahalleya Pokaż wiadomość
Jak mnie pytają o wady, to zawsze mówię coś, co można obrócić w zaletę - czyli np. że za bardzo się przywiązuje do miejsc i ludzi - to jest potencjalna wada, ale dla pracodawcy to sygnał, że zwiążesz się z firmą.



Ja pracuję na recepcji w hotelu - jak przychodzi gość a ja jestem akurat w trakcie rozmowy, to przepraszam mojego rozmówcę w międzyczasie przepraszam gościa i każe mu poczekać i usiąść po czym kontynuuję rozmowę, ale staram się ją doprowadzić do końca jak najszybciej. Po zakończeniu przepraszam gościa jeszcze raz.



To moje ulubione sytuacje Wtedy zwykle staram się go uspokoić, zrobić kawe albo herbate i spróbować wyciągnąć z niego o co mu chodzi. Trzeba do tego podchodzić ze spokojem nawet jeśli w środku wszystko się gotuje i masz ochotę mu przywalić.

Mam nadzieje, że choć trochę pomogłam, powodzenia
super pomysł z tym przywiązaniem się do miejsc i ludzi
też właśnie tak powiedziałam, że przepraszam osobę z którą rozmawiam przez telefon , proszę tę co przyszła żeby usiadła poczekała , przepraszam itd

i w sytuacji gdy krzyczy też powiedziałam że bym się starała uspokoić osobę oraz dowiedzieć się o co chodzi
na to Pan rekruter dopytywał a co w przypadku gdyby to nie zadziałało? I teraz nie wiem co powinnam zrobić niby wtedy Zawołać ochronę żeby go wyprowadzili?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
1. Jak pisała koleżanka wyżej.
Dla mnie wady to też problem, bo nigdy nie wiem, co powiedzieć

2. Zależy, jaka jest hierarchia w firmie, kto ważniejszy, na jakim etapie prowadzona jest telefoniczna rozmowa, jaki profil firmy.
Zawsze możesz przeprosić dzwoniącego, powiedzieć, że za chwilkę oddzwonisz, bo masz klienta. Chociaż z drugiej strony osoba, z którą rozmawiasz przez telefon, może się obrazić, że ktoś będący stacjonarnie na miejscu jest ważniejszy niż ona

3. Na spokojnie pytam, co się stało, czy możesz w czymś pomóc, jaki jest powód jego złości. W takiej sytuacji tylko spokój może Cię uratować

bardzo Ci dziękuję
co do hierarchii w firmie to jest to jedna ze szkół dla dorosłych , sekretariat


Ach i jeszcze jedno mnie nurtuje
Pytanie : opowiedz coś o sobie?
Czy wtedy mówicie tylko co skończyliście oraz opisujecie krótko doświadczenie zawodowe i co lubicie robić w wolnym czasie czy coś innego ?
__________________
- Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie dobro czyni.

Edytowane przez diabolic
Czas edycji: 2013-06-27 o 20:47
diabolic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-27, 21:12   #1040
kometahalleya
Raczkowanie
 
Avatar kometahalleya
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: Rozmowa o pracę. Kilka pytań - jak na nie odpowiedzieć?

Cytat:
Napisane przez diabolic Pokaż wiadomość
i w sytuacji gdy krzyczy też powiedziałam że bym się starała uspokoić osobę oraz dowiedzieć się o co chodzi
na to Pan rekruter dopytywał a co w przypadku gdyby to nie zadziałało? I teraz nie wiem co powinnam zrobić niby wtedy Zawołać ochronę żeby go wyprowadzili?
Ja bym spróbowała mu wytłumaczyć, że krzyk niewiele wnosi do sprawy i że jak się uspokoi, to mu spróbuję pomóc. Jakby to nie pomogło, to prawdopodobnie powiedziałabym mu, że nie będę z nim rozmawiać, bo każdy zasługuje na szacunek i dałabym mu wybór - albo się uspokoi i porozmawiamy jak dorośli ludzie albo wróci jak się uspokoi (albo nie wróci ).

Cytat:
Napisane przez diabolic Pokaż wiadomość
Ach i jeszcze jedno mnie nurtuje
Pytanie : opowiedz coś o sobie?
Czy wtedy mówicie tylko co skończyliście oraz opisujecie krótko doświadczenie zawodowe i co lubicie robić w wolnym czasie czy coś innego ?
Jakby zadali mi takie pytanie powiedziałabym pokrótce o sobie czyli o moich cechach (zaangażowanie, punktualność, umiejętność pracy w grupie etc.) później przeszłabym do opisu doświadczenia ale streszczając się, można dorzucić coś o swoim hobby. Nie ma co się rozgadywać na temat męża, dzieci, wnuków, psów, krów itd o ile prowadzący rekrutacje nie uczepi się albo nie zainteresuje. Musisz wyczuć czego on od Ciebie chce a to zwykle wynika z kontekstu
__________________
"Success is never final, failure is never fatal: it's courage that counts." Winston Churchill

kobieta kobiecie kobieco
kometahalleya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 21:33   #1041
liittleedeviil
Raczkowanie
 
Avatar liittleedeviil
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 235
Dot.: Rozmowa o pracę. Kilka pytań - jak na nie odpowiedzieć?

Cytat:
Napisane przez diabolic Pokaż wiadomość
Dokładnie tak myślałam. Mówię, że nie potrafię pływać, gotować ale nie wiem czy po prostu dobrze robię dlatego dziękuję za potwierdzenie
Wada to negatywna cecha charakteru. Nieumiejętność pływania, gotowania etc. jest jedynie brakiem umiejętności.
liittleedeviil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 23:54   #1042
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Rozmowa o pracę. Kilka pytań - jak na nie odpowiedzieć?

Cytat:
Napisane przez diabolic Pokaż wiadomość


bardzo Ci dziękuję
co do hierarchii w firmie to jest to jedna ze szkół dla dorosłych , sekretariat


Ach i jeszcze jedno mnie nurtuje
Pytanie : opowiedz coś o sobie?
Czy wtedy mówicie tylko co skończyliście oraz opisujecie krótko doświadczenie zawodowe i co lubicie robić w wolnym czasie czy coś innego ?
To w takiej sytuacji, poprosiłabym rozmówcę telefonicznego, o dane i odzwoniłabym do niego, gdyby akurat ktoś mi się pojawił w sekretariacie.

Jeżeli chodzi o powyższe pytanie, to ja odpowiadałam zawsze coś o doświadczeniu zawodowym A że zajmuję się zawodowo rekrutacją, to gdy szukam kogoś do pracy, to ten konteks mnie interesuje, a nie to, co robi potencjalny przyszły pracownik w czasie wolnym, czy gotuje zupy, a może jeździ konno

Cytat:
Jakby zadali mi takie pytanie powiedziałabym pokrótce o sobie czyli o moich cechach (zaangażowanie, punktualność, umiejętność pracy w grupie etc.)
Ja odebrałabym to jako autoreklama, niekoniecznie potrzebna dla mnie na takim etapie rozmowy, bardziej bym to pod zalety podciągnęła


Cytat:
i w sytuacji gdy krzyczy też powiedziałam że bym się starała uspokoić osobę oraz dowiedzieć się o co chodzi
na to Pan rekruter dopytywał a co w przypadku gdyby to nie zadziałało? I teraz nie wiem co powinnam zrobić niby wtedy Zawołać ochronę żeby go wyprowadzili?
Kurcze, dziwne pytanie, jak na pracę w sekretariacie
Odpowiedziałabym, że mimo wszystko starałabym się z nim dogadać, bo przecież jesteście dorosłymi ludźmi, zresztą o co on się ma rzucać w szkole dla dorosłych... Jeżeli to by nie pomogło, zwróciłabym się o pomoc do kogoś nade mną, np. przełożony, potem ewentualnie ochrona, o ile jest w tej szkole.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 00:25   #1043
kometahalleya
Raczkowanie
 
Avatar kometahalleya
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: Rozmowa o pracę. Kilka pytań - jak na nie odpowiedzieć?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Ja odebrałabym to jako autoreklama, niekoniecznie potrzebna dla mnie na takim etapie rozmowy, bardziej bym to pod zalety podciągnęła
Zadając pytanie "powiedz coś o sobie" rekrutujący ryzykuje w 90% odpowiedź, która niekoniecznie jest potrzebna
Oczywiście skoro się tym zajmujesz zawodowo, to wiesz lepiej, bo ja patrzę na to z perspektywy potencjalnego pracownika. Choć patrząc właśnie z tego miejsca zaryzykowałabym stwierdzenie, że jakby pracodawca/rekrutujący chciałby dostać informację potrzebną na danym etapie rekrutacji, to zapytałby wprost
__________________
"Success is never final, failure is never fatal: it's courage that counts." Winston Churchill

kobieta kobiecie kobieco
kometahalleya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 10:31   #1044
diabolic
Raczkowanie
 
Avatar diabolic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 215
Dot.: Rozmowa o pracę. Kilka pytań - jak na nie odpowiedzieć?

Cytat:
Napisane przez kometahalleya Pokaż wiadomość
Ja bym spróbowała mu wytłumaczyć, że krzyk niewiele wnosi do sprawy i że jak się uspokoi, to mu spróbuję pomóc. Jakby to nie pomogło, to prawdopodobnie powiedziałabym mu, że nie będę z nim rozmawiać, bo każdy zasługuje na szacunek i dałabym mu wybór - albo się uspokoi i porozmawiamy jak dorośli ludzie albo wróci jak się uspokoi (albo nie wróci ).



Jakby zadali mi takie pytanie powiedziałabym pokrótce o sobie czyli o moich cechach (zaangażowanie, punktualność, umiejętność pracy w grupie etc.) później przeszłabym do opisu doświadczenia ale streszczając się, można dorzucić coś o swoim hobby. Nie ma co się rozgadywać na temat męża, dzieci, wnuków, psów, krów itd o ile prowadzący rekrutacje nie uczepi się albo nie zainteresuje. Musisz wyczuć czego on od Ciebie chce a to zwykle wynika z kontekstu
Też tak myślę, że nikt nie ma prawa by wylewać na mnie swoje frustrację.
Ale temat był wyjątkowo drążony wiec zupełnie nie wiem O CO CHODZI
Tak ja w pytaniu o sobie mówię o swoim doświadczeniu i ze 2 zdania co lubię robić w wolnym czasie. Nie mówiłam nigdy o cechach charakteru...

Cytat:
Napisane przez liittleedeviil Pokaż wiadomość
Wada to negatywna cecha charakteru. Nieumiejętność pływania, gotowania etc. jest jedynie brakiem umiejętności.
Niby tak ale nic innego nie przychodziło mi do głowy

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
To w takiej sytuacji, poprosiłabym rozmówcę telefonicznego, o dane i odzwoniłabym do niego, gdyby akurat ktoś mi się pojawił w sekretariacie.

Jeżeli chodzi o powyższe pytanie, to ja odpowiadałam zawsze coś o doświadczeniu zawodowym A że zajmuję się zawodowo rekrutacją, to gdy szukam kogoś do pracy, to ten konteks mnie interesuje, a nie to, co robi potencjalny przyszły pracownik w czasie wolnym, czy gotuje zupy, a może jeździ konno


Ja odebrałabym to jako autoreklama, niekoniecznie potrzebna dla mnie na takim etapie rozmowy, bardziej bym to pod zalety podciągnęła



Kurcze, dziwne pytanie, jak na pracę w sekretariacie
Odpowiedziałabym, że mimo wszystko starałabym się z nim dogadać, bo przecież jesteście dorosłymi ludźmi, zresztą o co on się ma rzucać w szkole dla dorosłych... Jeżeli to by nie pomogło, zwróciłabym się o pomoc do kogoś nade mną, np. przełożony, potem ewentualnie ochrona, o ile jest w tej szkole.
Też pomyślałam o ochronie gdyż jest to w dużym biurowcu i na dole jest ochrona
Wiesz zawsze ktoś może się trafić co mu coś nie pasuje, a inaczej niż krzykiem nie potrafi tego wyrazić - ludzie są różni.


I jeszcze jedno - przypomniało mi się kolejne pytanie
Siedzę w biurze i rozmawiam z klientem przez telefon, nagle do pokoju wpada człowiek (w domyśle człowiek) który krzyczy co ROBISZ?
__________________
- Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie dobro czyni.
diabolic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 14:23   #1045
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Rozmowa o pracę. Kilka pytań - jak na nie odpowiedzieć?

Cytat:
Napisane przez kometahalleya Pokaż wiadomość
Zadając pytanie "powiedz coś o sobie" rekrutujący ryzykuje w 90% odpowiedź, która niekoniecznie jest potrzebna
Oczywiście skoro się tym zajmujesz zawodowo, to wiesz lepiej, bo ja patrzę na to z perspektywy potencjalnego pracownika. Choć patrząc właśnie z tego miejsca zaryzykowałabym stwierdzenie, że jakby pracodawca/rekrutujący chciałby dostać informację potrzebną na danym etapie rekrutacji, to zapytałby wprost
Dokładnie. Ja nie lubię takiego pytania, bo ciężko wyczuć, o co chodzi tej osobie, aby powiedzieć coś o sobie A pytań- podaj wady/zalety nienawidzę Staram się ukierunkować bardziej to pod kątem: co motywuje pana nacodzień w pracy, czy pan się spóźnia...


Cytat:
I jeszcze jedno - przypomniało mi się kolejne pytanie
Siedzę w biurze i rozmawiam z klientem przez telefon, nagle do pokoju wpada człowiek (w domyśle człowiek) który krzyczy co ROBISZ?
Przerwałabym rozmowę telefoniczną przepraszając i mówiąc, że oddzwonię. Zajęłabym się tym krzyczącym kimś, a potem odezwałabym się do wcześniejszego klienta.

Naprawdę dziwne pytania, jak na taki charakter pracy
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 14:28   #1046
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Rozmowa o pracę. Kilka pytań - jak na nie odpowiedzieć?

Co do wad, to moja koleżanka powiedziała kiedyś, że jak ma wolny dzień, to lubi sobie dłużej pospać
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 18:04   #1047
diabolic
Raczkowanie
 
Avatar diabolic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 215
Dot.: Rozmowa o pracę. Kilka pytań - jak na nie odpowiedzieć?

Moim zdaniem rozmowa jak na takie stanowisko jest zbyt wymyślna.
Poza tym rekrutacja jest 2 etapowa.
Wg mnie to czysta przesada.
__________________
- Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie dobro czyni.
diabolic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 20:27   #1048
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Rozmowa Kwalifikacyjna ;(

ja mam rozmowe za 2 dni.samej rozmowy sie nie boje, co ma byc to bedzie, prace mam. ale jest 28stopni, i nie mam pojecia w co sie ubrac!
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 10:14   #1049
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Rozmowa Kwalifikacyjna ;(

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
ja mam rozmowe za 2 dni.samej rozmowy sie nie boje, co ma byc to bedzie, prace mam. ale jest 28stopni, i nie mam pojecia w co sie ubrac!

Ubrałabym się w spódnicę za kolana + bluzka - nic więcej mi na myśl nie przychodzi.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 17:51   #1050
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Rozmowa Kwalifikacyjna ;(

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
Ubrałabym się w spódnicę za kolana + bluzka - nic więcej mi na myśl nie przychodzi.

w spodnicach nie chodze , w zwiazku z czym za kolano nawet zadnej nie mam (moze poza zimowa)
a przed kolano nie wypada ubrac. wiec chyba padnie na jasne spodnie
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3

Edytowane przez travis
Czas edycji: 2013-07-10 o 17:53
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-28 20:03:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:42.