trądzik, stosowane kremy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-28, 19:33   #1
elca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 238

trądzik, stosowane kremy


Witam. Jeśli źle założyłam temat, to przepraszam...
Od kilku lat mam trądzik, stosowałam już wielu kremów. Byłam u dermatologa dwa razy (bardzo długo u nas się czeka na wizytę). Za 1 razem kazano mi odstawić mleko, ostre potrawy, czekoladę, cytrusy itd., nic to nie dało. Przypisano mi jakąś papkę z apteki, później Divercin-na początku były efekty, po kilku miesiącach stosowania, skóra tzw. "przyzwyczaiła się" do niego. Stosowałam krem Vichy do cery z niedoskonałościami, pastę i maść cynkową, Benzacne, serie Garniera i inne cuda...
Ktoś polecił te kremy:
La Roche Posay, Effaclar K
Brevoxyl.
Czy one są skuteczne??
elca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:02   #2
Diva1
Zadomowienie
 
Avatar Diva1
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 241
Dot.: trądzik, stosowane kremy

Cytat:
Napisane przez elca Pokaż wiadomość
Ktoś polecił te kremy:
La Roche Posay, Effaclar K
Brevoxyl.
Czy one są skuteczne??
Brevoxyl dla mnie był okropny! Pozostałych nie używałam. Z La Roche tylko żel do twarzy. Jak na razie najlepsze dla mnie są: mydełko johnsson&johnsson dla dzieci(fioletowe) i Nivea krem matujący nawilżający na dzień (z zieloną zakrętką). Aa no i teraz jeszcze testuję mydło protex bo ponoć zabija bakterie.
Diva1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 19:31   #3
MARGO 31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: trądzik, stosowane kremy

Witam

Dołączam do tematu trochę po czasie widzę po datach Ale postanowiłam podzielić się swoimi spostrzeżeniami jak wszyscy tu. Borykam się z trądzikiem dorosłych czy jak to się tam nazywa. Przez całe życie nie miałam kłopotu z cerą żeby był śmieszniej. W pewnym momencie było już tak źle że dermatolog przepisał mi antybiotyki na pół roku (Axotret) po których jak ręką odjął zniknęły wszystkie problemy. Zniknęły na pół roku. I zaczęło się od początku Została mi od dermatologa dość droga maść o nazwie Skinoren. Maść się w końcu skończyła więc popędziłam do apteki przygotowana na kolejny finansowy kwiatek ale Pani w aptece poleciła mi maść identyczną innej firmy i o wiele tańszą. Dostałam Hascoderm. Mgr powiedziała że ta jest tańsza ok 25zł i lepiej się wchłania ze wzgledu na skład. Stosuję go już ok miesiąca codziennie i widzę świetne efekty. Nadaje się pod makijaż. Troszkę rozjaśnia też przebarwienia mam wrażenie. Łagodzi i ujednolica skórę. Nie przesusza. Mam nadzieje że komuś pomogłam tym wpisem bo sama naczytałam się foruf urodowych i próbowałam różnych eksperymentów włącznie z unikaniem pokarmów ale nic szczególnie nie działało oprócz Hascodermu
Pozdrawiam
MARGO 31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-29 20:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.