Pierwsza tabletka anty, pomocy ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-03, 11:28   #1
magdzia96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Question

Pierwsza tabletka anty, pomocy ?


Hej, mam problem z tabletkami antykoncepcyjnymi. Jestem tu nowa i nie wiem czy jest juz taki wątek.
Otóż mam 18 lat i 3 dni temu wzielam swoja pierwsza w zyciu tabletke anty madinette. pierwszy dzien okresu byl dosc skąpy ale wzielam tabletke. nastepnego dnia leeko bolalo mnie podbrzusze i mialam dosc duze krwawienie , dzis o 21 biore tabletke nr3. ale problem jest w tym, ze slyszalam, ze po pierwszej tabletce dziewczyną zanika okres a ja ciagle krwawie. czy to normalne ? sa to plamienia czy jednak miesiaczka ?
A i dzisiaj spedzam wieczor z chlopakiem i czy juz po tych 3 dniach z tabsami jestem chroniona ?

Edytowane przez magdzia96
Czas edycji: 2014-05-03 o 11:29
magdzia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 11:31   #2
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Pierwsza tabletka anty, pomocy ?

Cytat:
Napisane przez magdzia96 Pokaż wiadomość
Hej, mam problem z tabletkami antykoncepcyjnymi. Jestem tu nowa i nie wiem czy jest juz taki wątek.
Otóż mam 18 lat i 3 dni temu wzielam swoja pierwsza w zyciu tabletke any madinette. pierwszy dzien okresu byl dosc skąpy ale wzielam tabletke. nastepnego dnia leeko bolalo mnie podbrzusze i mialam dosc duze krwawienie , dzis o 21 biore tabletke nr3. ale problem jest w tym, ze slyszalam, ze po pierwszej tabletce dziewczyną zanika okres a ja ciagle krwawie. czy to normalne ? sa to plamienia czy jednak miesiaczka ?
A i dzisiaj spedzam wieczor z chlopakiem i czy juz po tych 3 dniach z tabsami jestem chroniona ?
Okres moze byc skąpy ze wzgledu na hormony. Od 1 tabletki jestes zabezpieczona. Jesli masz watpliwosci czy prawidlowo zazylas 1. Tabletke to sie zabezpiecz dodatkowo
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 11:31   #3
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Pierwsza tabletka anty, pomocy ?

Cytat:
Napisane przez magdzia96 Pokaż wiadomość
Hej, mam problem z tabletkami antykoncepcyjnymi. Jestem tu nowa i nie wiem czy jest juz taki wątek.
Otóż mam 18 lat i 3 dni temu wzielam swoja pierwsza w zyciu tabletke anty madinette. pierwszy dzien okresu byl dosc skąpy ale wzielam tabletke. nastepnego dnia leeko bolalo mnie podbrzusze i mialam dosc duze krwawienie , dzis o 21 biore tabletke nr3. ale problem jest w tym, ze slyszalam, ze po pierwszej tabletce dziewczyną zanika okres a ja ciagle krwawie. czy to normalne ? sa to plamienia czy jednak miesiaczka ?
A i dzisiaj spedzam wieczor z chlopakiem i czy juz po tych 3 dniach z tabsami jestem chroniona ?
nie musi Ci zaniknąć okres.
Tak, jesteś bezpieczna.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 11:33   #4
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Pierwsza tabletka anty, pomocy ?

Cytat:
Napisane przez magdzia96 Pokaż wiadomość
Hej, mam problem z tabletkami antykoncepcyjnymi. Jestem tu nowa i nie wiem czy jest juz taki wątek.
Otóż mam 18 lat i 3 dni temu wzielam swoja pierwsza w zyciu tabletke anty madinette. pierwszy dzien okresu byl dosc skąpy ale wzielam tabletke. nastepnego dnia leeko bolalo mnie podbrzusze i mialam dosc duze krwawienie , dzis o 21 biore tabletke nr3. ale problem jest w tym, ze slyszalam, ze po pierwszej tabletce dziewczyną zanika okres a ja ciagle krwawie. czy to normalne ? sa to plamienia czy jednak miesiaczka ?
A i dzisiaj spedzam wieczor z chlopakiem i czy juz po tych 3 dniach z tabsami jestem chroniona ?
Hmm a gdzie takie informacje zasłyszałaś?
Nie, nie zanika.
Poza tym ulotka nie gryzie
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 11:43   #5
magdzia96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: Pierwsza tabletka anty, pomocy ?

Koleżanki tak miały. Każdej z nich po pierwszej tabletce okres zniknąl. Ulotka przeczytana ale i tak nie jestem pewna w kilku sprawach.
magdzia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:02   #6
Lina9213
Rozeznanie
 
Avatar Lina9213
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 742
Dot.: Pierwsza tabletka anty, pomocy ?

Cytat:
Napisane przez magdzia96 Pokaż wiadomość
Koleżanki tak miały. Każdej z nich po pierwszej tabletce okres zniknąl. Ulotka przeczytana ale i tak nie jestem pewna w kilku sprawach.
Koleżanki chyba robią Cię w balona i albo nigdy nie brały tabletek, albo sobie jaja robią. Biorę tabletki już od dawna i robiłam w nich przerwy i nigdy po pierwszej okres mi nie zanikł. Może chodzi im o to, że krwawienia przy braniu stają się skąpe? A Ty źle zrozumiałaś.

I tak, jesteś chroniona.
Lina9213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:06   #7
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Pierwsza tabletka anty, pomocy ?

Mnie okres po pierwszej tabletce nie zniknął, ba, z tego co kojarzę, to miałam wyjątkowo długo plamienia, tak jak jest to opisane w ulotce. Koleżanki rybkę wiedzą i tyle.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-03, 12:24   #8
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Pierwsza tabletka anty, pomocy ?

jeśli to są Twoje pierwsze w życiu tabletki, to możesz mieć plamienia nawet i przez całe pierwsze opakowanie - wszystko musi się dopiero unormować. Okres nie zanika po łyknięciu tabsa. Jesteś chroniona od pierwszej tabletki, jeśli wzięłaś ją 1 dnia cyklu.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:32   #9
signalfire
Raczkowanie
 
Avatar signalfire
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 197
Dot.: Pierwsza tabletka anty, pomocy ?

Okres nie musi zanikać, ja miałam go normalnie. Jesteś bezpieczna po zażyciu pierwszej tabletki, chociaż mnie ginekolog doradzał dodatkowe zabezpieczanie się przez pierwszy miesiąc stosowania tabletek.
signalfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:57   #10
ciekawskanadia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 53
Dot.: Pierwsza tabletka anty, pomocy ?

Myślę, że twoje koleżanki miały na myśli, to że okres znika i od tej pory już nie będziesz go miała - to prawda. Zamiast tego będzie następowało krwawienie z odstawienia, które nie jest okresem, ale traktujemy to jak okres

Poza tym, też biorę tabletki madinette, jestem rok starsza. Biorę je już od 5 miesięcy, ponieważ wcześniej miałam inne. Plamienia przy trzech pierwszych opakowania tabletek to nic strasznego, może Ci się to zdarzać nawet po "okresie". Te 3 miesiące to taki maksymalny czas na oswojenie się organizmu z hormonami, więc wszystko jest na swoim miejscu, nie masz co się martwić.

Jeżeli chcesz uprawiać seks bez zabezpieczenia w postaci prezerwatywy, to nic nie stoi temu na przeszkodzie, pod warunkiem, że tabletkę wzięłaś w 1 dzień miesiączki. Jeżeli potem żadnej nie zapomniałaś, to jesteś zabezpieczona i nie masz się o co martwić
ciekawskanadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 13:33   #11
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Pierwsza tabletka anty, pomocy ?

Okres zanika ale w zamian pojawia się krwawienie odstawieniowe- coś w rodzaju skąpego okresu.

Jeśli mimo to czujesz się nie w pełni chroniona, przez pierwszy miesiąc-dwa stosuj też dodatkowo inne rodzaje antykoncepcji, a raczej Twój TŻ niech stosuje Bez sensu się stresować potem, mimo, że tabletki regularnie brane chronią od początku. Ja bym dla swojego własnego komfortu psychicznego w pierwszym miesiącu łaczyła dwie metody.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 01:32   #12
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Pierwsza tabletka anty, pomocy ?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Okres zanika ale w zamian pojawia się krwawienie odstawieniowe- coś w rodzaju skąpego okresu.
To też chyba kwestia indywidualna. Ja przy ostatnich tabsach miałam bardzo obfite okresy, co mnie negatywnie zaskoczyło. No i przez pierwsze dwa opakowania męczyłam się z plamieniem :/
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-04 02:32:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:41.