Kiedyś proste-teraz kręcone??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-12, 03:55   #1
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153

Kiedyś proste-teraz kręcone???


Całe życie (no już dość długie) miałam proste włosy. No może nie jak drut ale niespecjalnie podatne.
Od jakigoś roku moje włosy nie potraktowane suszarką, szczotką i prostownicą normalnie się kręcą albo raczej mocno falują.
Kiedy któregoś dnia pozwoliłam im wyschnąć naturalnie i poszłam do pracy WSZYSCY byli przekonani, że zrobiłam trwałą lub nakręciłam na wałki.
Nie bardzo rozumiem dlaczego tak się dzieje? Czy to wynik farbowania, suszenia, prostowania? Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem??

Na razie widzę zalety takiego stanu rzeczy bo:
1. mogę zmieniać fryzury (podobno dobrze wyglądam i w prostych i pofalowanych),
2. "daję" włosom odpocząć od niszczących zabiegów.
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 09:10   #2
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

ale ci dobrze...!!!!!! bo mi marzy się takie coś, ale do tej pory byłam przekonana, że to niemożliwe;P
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 10:27   #3
kiuka
Raczkowanie
 
Avatar kiuka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: düsseldorf
Wiadomości: 65
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

ja mialam to samo ale pare lat temu, jak bylam nastolatka byly proste a dzis w wieku 22 lat mam falowane ´lekko, naucz sie z nimi dobrze postepowac i podkreslaj ich atuty,nawilzanie i odzywki do wlosow falowanych , w ogole NIE polecam kosmetykow z serii SUNSILK czy jak to tam, bo mijaja sie z celem na mojej i nie tylko mojej glowie;Polecam za to solidne nawilzanie w postaci roznorodnych maseczek.
kiuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 10:33   #4
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

jak bylam mala tak do 4 lat mialam lekko krecone wloski,potem byly proste jak druty a pozniej zaczely wywijac sie konce.Jkais rok temu zaczelam prostowac i suszyc i zauwazylam,ze po jakims czasie takich "meczarni" wloski zaczely mocno falowac i czasami robily sie ladne loki od ponad 2 tyg nie prostuje wcale i moje wloski maja coraz ladniejszy skret
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 14:11   #5
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

Może opanowały je kosmity jakieś czy cuś? Nie wiem, czasem tak jest
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 14:15   #6
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

Ja tez mam ani to proste ani krecone - ogolnie jak umyje i nie ułoze to mam szope ale jak mam ochote to prostuje i sa proste a jak mam ochote zeby sie krecily to nakladam odrzywke/pianke i sa loki gicior
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 14:21   #7
anusia-87
Wtajemniczenie
 
Avatar anusia-87
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Bln /K.O.
Wiadomości: 2 838
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

Cytat:
Napisane przez Gorzałka
Ja tez mam ani to proste ani krecone - ogolnie jak umyje i nie ułoze to mam szope ale jak mam ochote to prostuje i sa proste a jak mam ochote zeby sie krecily to nakladam odrzywke/pianke i sa loki gicior
Identyko jak ja Tylko ja takie włosy uzyskałam po ok 6 miesiącach od zrobienia... trwałej
anusia-87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-12, 18:37   #8
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

Mam włosy prawie do ramion a lokują się tam gdzie najbardziej wycieniowane i tam gdzie były najbardziej męczone czyli od połowy głowy. Jak już mają się wywijać to nich to "robią" na całej długości!
Swoją drogą to chciałabym uzyskać takie łagodne fale ale jak???

Poza tym widzę same zalety takiego stanu rzeczy: można i "na prosto" i "kręcono".
Wiem że jest długaśny wątek o lokach, falach itp ale w taki upał ciężko się "kopie".
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 19:01   #9
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

oh tez tak mam kiedys mialam takie prościejsze a teraz falowane... a po umyciu i nie poczesaniu ich to taka burza loków na głowie mam hehe ..
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 19:47   #10
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

Ja tez kiedys mialam proste z lekko wywijajacymi sie koncowkami a teraz takie jak na avatarze czyli zupelnie krecone i tez uzywalam i uzywam prostownicy. Nie potrafie tego pojac czemu tak sie stalo bo ja niestety marze o prostych jak drut..
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 20:50   #11
Kasia83
Zakorzenienie
 
Avatar Kasia83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 3 582
GG do Kasia83
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

miałam tą samą sytuacje co Ty jak byłam malutka, miałam loczki, potem proste..ale strasznie sie puszyły pod wpływem wilgocie..ale nie kręciły...ale od 2 lat mam takie jak na avatarku ponoć co 4 lata zmienia sie struktura włosa....mam tylko nadzieje, że mi sie juz nie zmieni
__________________
Kasia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-23, 21:00   #12
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

Ja miałam proste druty.. Teraz są nijakie, ale po piance i dyfuzorze to loczki jak w avatarze. Moja kolezanka tez miala zupelnie proste wlosy w podstawowce. Teraz ma sprezynki :| zadko komu sie tak wlosy kreca jak jej.. Po prostu czasem tak sie zdarza

Edytowane przez tutusia
Czas edycji: 2006-07-24 o 09:40
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 21:15   #13
blue_eyed_kitty
Rozeznanie
 
Avatar blue_eyed_kitty
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 997
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

Moja kolezanka też tak miała.I to nie jedna Tyle że z prostych zamieniły się w piękne mocno skręcone loki. Tak to juz bywa
__________________
Mrrrrrrrrrrrrrrau!

Licencjat zdany

wakacje

Mrrrrrrrrrrrrrrau!
blue_eyed_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 09:04   #14
infante
Zadomowienie
 
Avatar infante
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 659
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

Jak byłam malutka miałam prościutkie( sliczniutkie:P) włoski, z biegiem czasu zaczęły mi się falowac ,potem krecić , a teraz zacżeły wypadac;( niby dalej są krecone ale malutko ich a moze wypadaja by ponownie przejśc metamorfoze? hehehe
infante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 09:37   #15
colusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
GG do colusia
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

Hehe witamy w tym 'elitarnym gronie' mam identycznie - rok temu na obozie zostawiłam włosy do wyschnięcia i co? miałam piękne loki oczywiście wszyscy myśleli, że to trwała bądź wałki/lokówka

Przez całe życie myłam włosy wieczorem i związywałam na noc - dlatego nie wiedziałam, że mam kręcone <lol>

Teraz zawsze myję rano, po osuszeniu ręcznikiem używam jakiejś lekkiej pianki (płynna timotei jest super - nie skleja i ładnie podkreśla) i zostawiam do wyschnięcia. Zimą zaś staram się delikatnie podsuszyć suszarką z dyfuzorem

pozdrawiam
__________________
Czas zacząć nadrabianie pisania recenzji na wizażu
colusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 09:44   #16
Lady_Huncwot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 5
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

U mnie podobnie
Półtora roku temu zrobiłam sobie headlines (na całkowicie proste włosy), w tej chwili włosy całkowicie odrosły.... a włosy zaczęły falować.
Cuda jakieś...
Lady_Huncwot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 09:48   #17
Olunia90
Zakorzenienie
 
Avatar Olunia90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 448
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

Ja też tak mam

Do 14 lat miałam proste włosy

Pożniej zaczeły się falować i tak już zostało.Szczególnie te od spodu tak śmiesznie się kręcą
Olunia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 10:15   #18
florka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Wiadomości: 119
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

Mam to samo. Jak byłam mała miałam druty, potem były raczej proste, ale lekko mi się jednak falowały, a od 2 lat mam kręcone. Jeszcze do niedawna walczyłam z nimi i ciągle prostowałam, teraz jestem na etapie pogodzenia się z tym, że się kręcą i dostosowania fryzury do kręconych włosów. A jaka to wygoda - w takie upały nie musze używać suszarki. Bosko.
Pzdr.
Florka
florka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 11:02   #19
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

tez juz pogodzilam sie z kreconymi wlosami i nie uzywam od miesiaca prostownicy
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-24, 14:46   #20
Natalyyya
Zakorzenienie
 
Avatar Natalyyya
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: irlandia
Wiadomości: 3 714
GG do Natalyyya
Smile Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

hehe dziewczyny mam to samo ...pytalam sie mojej szefowej na praktykach (bo mialam praktyki w salonie fryzjerskim) co sie zmoimi wlosami dzieje a ona mi odpowiedziala ze to na skutek burzy hormonow w organizmie i tak moze zostac do konca zycia albo minie tyle ze mi to zostalo wrrr:[ hehe ja nie lubie swoich kreconych hairow
Natalyyya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 23:05   #21
Bambi2
Raczkowanie
 
Avatar Bambi2
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 210
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

Czy to naprawdę możliwe? Ja BARDZO chciałabym mieć kręcone. Bardzo-bardzo. A wogóle to moje włosy są całe proste, a z boku jedno małe pasemko- loczek. Może zacznę odmawiać jakieś mantry i też zmieni mi się struktura włosa A może da się to jakoś zmienić - coś na zasadzie operacji plastycznej albo cuś :-/ Słyszałyście o czymś takim?
Bambi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 10:25   #22
dzelka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 251
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

A ja tez tak mam i nawet mi sie to podoba tylko w moim przypadku prostownica nic nie dziala wiec najczesciej poprostu nie rozczesuje włosów po myciu i nakładam pianke ---> loczki gotowe
dzelka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 10:57   #23
Metaxxa
Raczkowanie
 
Avatar Metaxxa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 156
GG do Metaxxa
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

Ja mam dokładnie to samo kręcą mi się baardzo więc pozwalam im naturalnie schnąć, używam odżywki ze spłukiwaniem np. gliss kur i dodatkowo płynnego jedwabiu, bardzo mi się podoba ta odmiana I jak widzę nie jestem wyjątkiem

Pozdrawiam
__________________
It's my date with destiny...




Metaxxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 20:58   #24
rolkaa15
BAN stały
 
Avatar rolkaa15
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 343
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

Ja jak bylam mala mialam sliczne loczki pozniej w podstawowce zaczely mi sie prostowac pozniej obcielam na calkiem krotkie gdy zapuszczalam po jakims czasie znow zaczely sie krecic wiec msialam prostowac i tak w 3 klasie gimnazjum poszlam kiedys do szkoly we wloskach niewyprostowanych wszyscy sie zdziwili i tez mysleli ze to trwala teraz mam wloski do ramion i znowu loczki wsyzscy mowia ze mam sliczne wlosy heh i w sumie sama sie z tego ciesze
rolkaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 20:03   #25
aneta_live
Raczkowanie
 
Avatar aneta_live
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
GG do aneta_live
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

Kurcze ja też tak mam - hehe. Myślałam, że jestem wyjątek. Ja zawsze mialam włosy nie całkowicie proste, były jakies falki ale ogólnie w miare proste były. A od jakiś 2 lat nie wiadomo czemu się zaczęły mocno falować, tzn. jeśli je umyje, nie rozczesze tylko roztrzepe palcami i zostawie do wyschnięcia to mam fajne fale, a jak je uczesze i wysusze to są takie nijakie. Dlatego często je prostuje :P
aneta_live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 10:13   #26
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

tez tak mam , byłam mała to proste nie podatne na kręcenie, raz sie obciełam tak że fryzjerka pocieniowala mi wlosy na końcach i od tamtej pory kręcą sie i faluja , a dawno to było, teraz jakies dwa tyg nie uzywma suszarki i prostownicy i są boskie
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 18:00   #27
bunny666
Raczkowanie
 
Avatar bunny666
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 110
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

ja mam ciezkie włosy wiec sie juz nie faluja ale jak byy krótsze to owszem...teraz jak mam grzywkę na bok to falowanie sie we wsyskie strony zostaje jej domeną...dlatego zawzięcie uzywam prostownicy do niej

a wogóle mówił tam ktos ze nie poleca sunsilka. ja tam sobie chwale ta pomaranczowa serię, odzywienie czy jakos tak. slicznie pachnie i włosy sa ładne
bunny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 18:01   #28
bunny666
Raczkowanie
 
Avatar bunny666
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 110
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

ja mam ciezkie włosy wiec sie juz nie faluja ale jak byy krótsze to owszem...teraz jak mam grzywkę na bok to falowanie sie we wsyskie strony zostaje jej domeną...dlatego zawzięcie uzywam prostownicy do niej

a wogóle mówił tam ktos ze nie poleca sunsilka. ja tam sobie chwale ta pomaranczowa serię, odzywienie czy jakos tak. slicznie pachnie i włosy sa ładne
bunny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 09:41   #29
45e3bde63f48e77c45e96500fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02e15973
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 221
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

Mam tak samo jak ich nie wysusze albo pójde z mokrą głowa spać to wstaje i mam pofalowane...... zrsezta od deszczu czy w czasie dnia zaczynają mi się kręcić....
45e3bde63f48e77c45e96500fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02e15973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 09:45   #30
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Kiedyś proste-teraz kręcone???

podczas kuracji niektórymi lekami może też się zmienić struktura włosów. kręcone na proste i odwrotnie. czytałam o tym kiedyś w focusie.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.