peeling kawowy - rewelacja - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-28, 22:46   #1561
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Robiłam sobie ten peeling kawowy kilka razy, ale ta upackana po nim łazienka zbytnio mnie przeraża:P A zauważyłyscie po nim jakieś efekty wyszczuplające?
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 08:47   #1562
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Robiłam sobie ten peeling kawowy kilka razy, ale ta upackana po nim łazienka zbytnio mnie przeraża:P A zauważyłyscie po nim jakieś efekty wyszczuplające?
Takich efektów brak, tylko delikatniejsza skóra
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 14:30   #1563
lalunia105
Raczkowanie
 
Avatar lalunia105
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 443
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Takich efektów brak, tylko delikatniejsza skóra
po 3 zabiegach i wygrzewaniu sie w foli z nim 1 cm w obwodzie ud.. także nie mów mi tu ze nie ma takich. jak się regularnie stosuje to są... bo kawa jak byś nie wiedziała usuwa skórke pomarańczowa i spala tkankę tłuszczową...
lalunia105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 21:30   #1564
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Robiłam sobie ten peeling kawowy kilka razy, ale ta upackana po nim łazienka zbytnio mnie przeraża:P A zauważyłyscie po nim jakieś efekty wyszczuplające?
Jeżeli robisz peeling z dodatkiem oliwki lub oliwy to faktycznie ta łazienka nie wygląda po tym zachęcająco, zwłaszcza ta tłusta wanna doprowadza mnie do szału nie wspomnę że orła można też wywinąć. Peeling bez oliwy z samym żelem nie powoduje większego problemu, wystarczy uważać przy nakładaniu i spłukiwaniu.
Jeżeli chodzi o efekt wyszczuplający tego peelingu to sprawa ma się następująco: sam peeling ma za zadanie, pobudzić krążenie, złuszczyć i usunąć martwy naskórek tym samym powodując wygładzenie skóry. Peelingowanie ciała z reguły wykonuje się w kilka minut i jest to zbytt krótki czas aby kofeina mogła redukować tkankę tłuszczową. Do uzyskania efektu wyszczuplenia poleca się SYSTEMATYCZNE okłady z kawy,tylko wtedy kofeina ma szansę zadziałać wyszczuplająco
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 13:03   #1565
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Może głupie pytanie, ale - Czy kawka powinna być uprzednio zaparzona?

Edit. Już doczytałam

Edytowane przez Noc(nik)
Czas edycji: 2008-06-07 o 13:40
Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 00:45   #1566
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
Może głupie pytanie, ale - Czy kawka powinna być uprzednio zaparzona?

Edit. Już doczytałam
Nie ma głupich pytań - przecież po to tu jesteśmy .
Ja robię peeling z kawy niezaparzonej , ponieważ jest ostrzejszy , a taki właśnie lubię. Oczywiście można użyć kawy zaparzonej ,wtedy jest bardziej delikatny i może posłużyć jako wyszczuplacz. Zaparz kawkę, wymasuj ciałko , zawińw w folię spożywczą i wskoczyć pod koc lub kołderkę na 1/2 h. Za jednym razem masz peeling i wyszczuplacz.
W domu cisza, ulubiony film lub muzyka, zapachowe świece-pełeny relaks .
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 17:44   #1567
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Zrobiłam sobie dziś ten peeling, super efekt - prawie jak po peelingu enzymatycznym.
Zmieszałam diwe łyżeczki zaparzonej kawy plus jakieś 3 świeżej (bo był za rzadki), do tego dwie aplikacje żelu do mycia buzi (bo na twarz stosowałam głównie) i łyżeczka miodu. Na nogi dodałam jeszcze kapkę mleczka po prysznic kokosowego
Nóżki gładkie, buzia też. SUper.

Bałagan w łązience, oj takkkkkk! Ale nastepnym razem, tylko w wannie będe to robić, nawet jak tylko na buzię.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-11, 22:15   #1568
optima22
Przyczajenie
 
Avatar optima22
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 22
GG do optima22 Send a message via Skype™ to optima22
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Ja tez sie skusiłam ;D z jedna nogą w gipsie ale dałam radę! ;D i nie żałuję efekt cudowny ;D gładkość pierwsza klasa ;D
optima22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 08:03   #1569
Sławka2
Wtajemniczenie
 
Avatar Sławka2
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 166
GG do Sławka2
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Ja też przez jakiś czas robiłam regularnie i miałam super skórkę niestety lenistwo wzięło górę no i od jakiegoś czasu mi sie nie chce
No ale jednak chyba sie zmobilizuję i dziś zadziałam
Ja robie z niezaparzonej kawy + cynamon + olej + sól + żel pod prysznic.
Wanna strasznie potem wygląda ale co tam - cif i po bólu
__________________
Łukaszek Adaś urodził się 26.12.2007
Ma 6 lat i 5 miesięcy i 18 dni

Jagódka Zosia urodziła się 23.09.2010
Ma 3 latka i 8 miesięcy i 21 dni
Sławka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 08:15   #1570
popiec
Raczkowanie
 
Avatar popiec
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 34
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Moim zdaniem super skuteczny a prosty i tani zabieg! Pupa jest serio taka gładka Jedyny problem to zatykająca się wanienka. To zadanie dla kreta.
popiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 08:30   #1571
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

mi dużo zostało w umywalce, od szorowania buzi i skapywania dużych ilości z rąk - przed umyciem, zebrałam ile się da i do kosza, no ale w wannie to sie nie cykałam, prysznic i po bólu. W sierpniu robię remont łazienki to mnie teraz ten bałagan nie przeraża. W nowej łazience na pewno tego peelingu nie zrobię w obawie o moje jasne kafle i kabinę wybiorę wtedy cukrowy
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-13, 22:28   #1572
Ashia
Rozeznanie
 
Avatar Ashia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Warszawa/Dublin
Wiadomości: 639
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

właśnie zrobiłam sobie peeling na twarz:
kawa nieparzona
mleko
miód z sokiem z cytryny
peeling z Avonu (ryż z mlekiem)
świetny polecam
Ashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 22:31   #1573
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Cytat:
Napisane przez Ashia Pokaż wiadomość
właśnie zrobiłam sobie peeling na twarz:
kawa nieparzona
mleko
miód z sokiem z cytryny
peeling z Avonu (ryż z mlekiem)
świetny polecam
Nigdy nie próbowałam kawowego na twarz, ale wczoraj ukręciłam : kawa+ cynamon +cukier +żel Babydrem i był super. Bardziej delikatny niz opcja z solą i otrębami pszennymi. Nawet mój TŻ czasem daje sie namówić Chociaż za każdym razem słyszę" pedała ze mnie nie rób" Nie wiem skąd wziął się ten pogląd, że facet który dba o siebie musi być "podejrzany"
Po prostu głupie chłopy, i tyle!
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 07:30   #1574
lalunia105
Raczkowanie
 
Avatar lalunia105
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 443
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Nigdy nie próbowałam kawowego na twarz, ale wczoraj ukręciłam : kawa+ cynamon +cukier +żel Babydrem i był super. Bardziej delikatny niz opcja z solą i otrębami pszennymi. Nawet mój TŻ czasem daje sie namówić Chociaż za każdym razem słyszę" pedała ze mnie nie rób" Nie wiem skąd wziął się ten pogląd, że facet który dba o siebie musi być "podejrzany"
Po prostu głupie chłopy, i tyle!
oj oni tak maja ja an twarz jeszcze TŻ nie robiłam ale za to manicure i peelig dłoni minimum raz w tygodniu napewno przechodzi.. dobrze ze choć tyle narazie zdziałałam... a i jeszcze te brwi co wystają daje sie namówic na regulację...
lalunia105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 08:28   #1575
madziczek
Zadomowienie
 
Avatar madziczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 028
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Dawno mnie tu nie było.
Robie sobie ten peeling od czasu do czasu i dużo bardziej mi pasuje niż te sklepowe. Ostatnio odkryłam wspaniałe (jak dla mnie) połączenie, a mianowicie: parzoną kawkę (fusy) mieszam z takim olejkiem do mycia/do kąpieli (nie pamiętam jak to się dokładnie nazywa) Isana-Med.
Sam olejek bardzo mi pasuje i pewnego razu postanowilam go dodać do peelingu i o dziwo, jak chwileczkę razem to zostało to się w cudowny sposób połączyło ze sobą w taką jednorodną masę - samo bez mieszania. Bardzo fajnie się z tego korzysta.
Do tej pory mieszałam oliwkę Babydream albo oliwkę J&J i podczas stosowania musiałam mieszać je z kawą, bo się oddzielały a przy tym olejku Isana Med nie mam tego problemu i co też ważne przez to nie brudzę tak bardzo wszystkiego naokoło

Mam nadzieję, że moje odkrycie :P tez będzie Wam przydatne.
Pozdrawiam
madziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 12:36   #1576
Anya_86
Raczkowanie
 
Avatar Anya_86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: róznie to bywa
Wiadomości: 455
GG do Anya_86
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

on naprawdę działa miałam podly humor i musiałam zrobić coś dla siebie fajnego padło na peeling kawowy + muzykę tybetańską, tak jak w tytule REWELACJA polecam
Anya_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 08:18   #1577
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

nic o tym nie wiedzialam
musze tez sprobowac!
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 23:10   #1578
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
nic o tym nie wiedzialam
musze tez sprobowac!
Wypróbuj koniecznie a gwarantuje ci, że juz nie będziesz chciała innego peelingu. Pokombinuj tylko ze składnikami i dobierz sobie co ci najbardziej pasuje.
Ja ostatnio wymyśliłam zeby dodać mocno zmiksowane owoce np. banan, który działa odżywczo i ujędrniająco albo kiwi itp. Musze jeszcze pokombinować, ale na pewno zdam relacje
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 10:58   #1579
n11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Dziewczyny a jak często można robić ten peeling kawowy???
n11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-26, 11:52   #1580
AsiCcccCA
Zakorzenienie
 
Avatar AsiCcccCA
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: *... Piekielny Raj*.....
Wiadomości: 5 439
GG do AsiCcccCA
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Myśle ze 3 razy w tygodniu wystraczy
__________________
AsiCcccCA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 14:15   #1581
sunshine02
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wyobraźnia ;)
Wiadomości: 152
GG do sunshine02
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

sub
sunshine02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 13:26   #1582
ani93
Rozeznanie
 
Avatar ani93
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 503
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

ufff, nareszcie przeczytałam cały ten wątek i dokopałam się do końca robiłam peeling kawowy już pare razy i wg mnie jest super na razie sobie go darowałam, bo muszę skończyć mój sklepowy peeling, ale jak go wykończę, to zostanę przy kawce i sklepowego peelingu do ciała już nie kupię zauważyłam, że chyba wszystkie robicie mieszankę kawową na bierząco, a ja tak sobie pomyślałam... czy można by wsypać tą kawkę do butelki żelu pod prysznic i mieć już od razu wymieszane? nie trzebabyło by się ciapciać co tydzień ze składnikami, tylko spokojnie bym wzięła buteleczkę z magicznym specyfikiem i hop pod prysznic co wy na to?
a jakby ten pomysł przeszedł, to jakie wg was jest najlepsze połączenie zapachowe do kawy? bo na codzień używam żelu pod prysznic o zapachy ryżu i lotosu, a na kawusię bym kupiła osobny żel i właśnie zastanawiam się nad zapachem...
doradźcie
__________________
ani93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 15:37   #1583
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Cytat:
Napisane przez ani93 Pokaż wiadomość
ufff, nareszcie przeczytałam cały ten wątek i dokopałam się do końca robiłam peeling kawowy już pare razy i wg mnie jest super na razie sobie go darowałam, bo muszę skończyć mój sklepowy peeling, ale jak go wykończę, to zostanę przy kawce i sklepowego peelingu do ciała już nie kupię zauważyłam, że chyba wszystkie robicie mieszankę kawową na bierząco, a ja tak sobie pomyślałam... czy można by wsypać tą kawkę do butelki żelu pod prysznic i mieć już od razu wymieszane? nie trzebabyło by się ciapciać co tydzień ze składnikami, tylko spokojnie bym wzięła buteleczkę z magicznym specyfikiem i hop pod prysznic co wy na to?
a jakby ten pomysł przeszedł, to jakie wg was jest najlepsze połączenie zapachowe do kawy? bo na codzień używam żelu pod prysznic o zapachy ryżu i lotosu, a na kawusię bym kupiła osobny żel i właśnie zastanawiam się nad zapachem...
doradźcie
Nie wiem czy to dobry pomysł , jak dłużej taka mieszanka postoi to może spleśnieć a poza tym to kawa za bardzo namięknie , sól czy cukier się rozpuści i nie będzie już dobrego ścierania. Osobiście nie chciałabym używać takiej paćki z bakteriami. Jeżeli masz odwagę i ochotę to eksperymentuj . Ja robię w ten sposób: mieszam wszystkie składniki w ozdobnym słoiku i trzymam w łazience ( spokojnie wystarcza na kilka razy), przed samym użyciem w małej miseczce mieszam kawę z żelem i robię piling- naprawdę taki sposób jest dobry i nie zajmuje wiele czasu. Poza tym te słoiczki świetnie wyglądają w łazience i sięgasz po taki skład na jaki masz ochotę- ja to nazywam- "małe SPA".
Jeżeli chodzi o żel to ja uważam, że jeżeli robię piling z naturalnych składników i unikam- chemii to wybieram żel o najprostszym składzie bez zbędnych dodatków. Moim ulubieńcem jest -Uniwersalny żel do mycia Babydream z Rossmanna (seria dla dzieci)naprawdę jest super delikatny i używam go nawet do mycia buzi (poczytaj sobie na KWC) .
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 15:48   #1584
ani93
Rozeznanie
 
Avatar ani93
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 503
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to dobry pomysł , jak dłużej taka mieszanka postoi to może spleśnieć a poza tym to kawa za bardzo namięknie , sól czy cukier się rozpuści i nie będzie już dobrego ścierania. Osobiście nie chciałabym używać takiej paćki z bakteriami. Jeżeli masz odwagę i ochotę to eksperymentuj . Ja robię w ten sposób: mieszam wszystkie składniki w ozdobnym słoiku i trzymam w łazience ( spokojnie wystarcza na kilka razy), przed samym użyciem w małej miseczce mieszam kawę z żelem i robię piling- naprawdę taki sposób jest dobry i nie zajmuje wiele czasu. Poza tym te słoiczki świetnie wyglądają w łazience i sięgasz po taki skład na jaki masz ochotę- ja to nazywam- "małe SPA".
Jeżeli chodzi o żel to ja uważam, że jeżeli robię piling z naturalnych składników i unikam- chemii to wybieram żel o najprostszym składzie bez zbędnych dodatków. Moim ulubieńcem jest -Uniwersalny żel do mycia Babydream z Rossmanna (seria dla dzieci)naprawdę jest super delikatny i używam go nawet do mycia buzi (poczytaj sobie na KWC) .
szkoda, bo chciałam poeksperymentować, ale skoro odradzasz, to nie będę ryzykować... dzięki za radę
__________________
ani93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 15:55   #1585
n11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Właśnie zrobiłam sobie ten peeling i uważam że jest świetny bo moja skóra jest gładziutka, Ja do kawy dodaję tylko oliwkę antycellulitową i jest ok. ciekawa jestem czy to coś pomoże na cellulit???? myślę, że długo to zajmie więc kupiłam sobie jeszcze na allegro takie tabletki lipo control i balsam do kompletu. Oby pomogły
n11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 17:43   #1586
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Cytat:
Napisane przez ani93 Pokaż wiadomość
szkoda, bo chciałam poeksperymentować, ale skoro odradzasz, to nie będę ryzykować... dzięki za radę
Jak najbardziej możesz eksperymentować - proponuję ze składnikami Ostatnio wpadł mi do głowy pomysł, że zamiast żelu dodam dojrzałe avokado- muszę wypróbować
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 20:14   #1587
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Witam

Potwierdzam że ten peeling jest rewelacyjny...najlepszy na swiecie poprostu.Ja do zaparzonych i odcedzonych fusów byle jakiej kawy dodaje zel pod prysznic.Jedyny minus to że czasem mam troszkę zabarwioną wannę:\
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 20:59   #1588
ani93
Rozeznanie
 
Avatar ani93
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 503
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Jak najbardziej możesz eksperymentować - proponuję ze składnikami Ostatnio wpadł mi do głowy pomysł, że zamiast żelu dodam dojrzałe avokado- muszę wypróbować
ale żeś mnie postraszyła tym spleśnieniem to teraz się waham i to bardzo...


a ja dzisiaj zrobiłam sobie taki peeling kawowy do stóp: do fusów dodałam trochę płynu do kąpieli o zapachu leśnym (nigdy więcej!! to połączenie zapachowe wcale mi się nie podobało!), trochę mleczka do ciała, odrobinę cukru waniliowego i cukier, wlałam to do miski i masowałam sobie stopy - super sprawa myślę, że taki zabieg na stópki będę stosować regularnie, np. raz w tygodniu... nawet mamę namówiłam na taki peeling stóp i też była zadowolona
__________________
ani93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 22:54   #1589
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Cytat:
Napisane przez ani93 Pokaż wiadomość
ale żeś mnie postraszyła tym spleśnieniem to teraz się waham i to bardzo...


a ja dzisiaj zrobiłam sobie taki peeling kawowy do stóp: do fusów dodałam trochę płynu do kąpieli o zapachu leśnym (nigdy więcej!! to połączenie zapachowe wcale mi się nie podobało!), trochę mleczka do ciała, odrobinę cukru waniliowego i cukier, wlałam to do miski i masowałam sobie stopy - super sprawa myślę, że taki zabieg na stópki będę stosować regularnie, np. raz w tygodniu... nawet mamę namówiłam na taki peeling stóp i też była zadowolona

Ale żeś mnie ubawiła tym postem - zwłaszcza pierwszym zdaniem

Myślę że z taką mieszanką ( kawa+żel) będzie podobnie jak z moją własnoręcznie robioną galaretką do kąpieli- po pewnym czasie zaczęła pleśnieć.
Przed pilingiem stóp polecam najpierw wymoczyć "płetewki"w ciepłej wodzie z solą i dopiero po tym wypilingować stopy- efekt dużo lepszy niż po samym pilingu. Po pilingu obowiązkowo dobry kremik na stópki .
Zapach lasu nie bardzo mi pasuje do kawy (ale o gustach nie dyskutuję ), może raczej wypróbuj:
- cynamon,
- imbir,
- zmielone goździki,
- przyprawa do pierników,
- cukier waniliowy,
- olejek (spożywczy, do ciast) waniliowy,rumowy ,arakowy, migdałowy,
- kakao,
- sól, cukier, otręby owsiane itp.

Nie wahaj się tylko eksperymentuj ze składnikami i melduj nam tu zaraz.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 08:10   #1590
ani93
Rozeznanie
 
Avatar ani93
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 503
Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Ale żeś mnie ubawiła tym postem - zwłaszcza pierwszym zdaniem

Myślę że z taką mieszanką ( kawa+żel) będzie podobnie jak z moją własnoręcznie robioną galaretką do kąpieli- po pewnym czasie zaczęła pleśnieć.
Przed pilingiem stóp polecam najpierw wymoczyć "płetewki"w ciepłej wodzie z solą i dopiero po tym wypilingować stopy- efekt dużo lepszy niż po samym pilingu. Po pilingu obowiązkowo dobry kremik na stópki .
Zapach lasu nie bardzo mi pasuje do kawy (ale o gustach nie dyskutuję ), może raczej wypróbuj:
- cynamon,
- imbir,
- zmielone goździki,
- przyprawa do pierników,
- cukier waniliowy,
- olejek (spożywczy, do ciast) waniliowy,rumowy ,arakowy, migdałowy,
- kakao,
- sól, cukier, otręby owsiane itp.

Nie wahaj się tylko eksperymentuj ze składnikami i melduj nam tu zaraz.
hmmm, bo ja już byłam święcie przekonana, że mój pomysł był całkiem dobry, a zapomniałam o tym jakże okropnym zjawisku jakim jest PLEŚNIENIE

mi właśnie zapach lasu też nie pasował, ale jakoś to wytrzymałam... bo nie chciało mi się iść na górę do łazienki po jakieś inne zapachowe kosmetyki, tylko z lenistwa wzięłam jedyny płyn do kąpieli, jaki był w dolnej łazience i temu takie zapaszki następnym razem wypróbuję coś innego dzięki za rady
__________________
ani93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-31 10:05:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.