Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-09, 00:11   #1
aaangaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 124

Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?


Witam,
pytanie jak w temacie czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?



Jeśli tak to jakie dobrać dodatki?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg V1021C079-802@1.1.jpg (39,0 KB, 123 załadowań)

Edytowane przez aaangaaa
Czas edycji: 2013-08-09 o 00:13
aaangaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 08:50   #2
praula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 59
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Podobno nie można pójść na wesele ani w białej ani w czarnej sukience, a tu takie combo :P
praula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 10:48   #3
Ryksa
Rozeznanie
 
Avatar Ryksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 967
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Ja byłam nie szła w niej. Za duzo bieli i to zbyt zwiewnej. Pani mloda ma być biała.
Ryksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 10:52   #4
SzalonaIstota
Raczkowanie
 
Avatar SzalonaIstota
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 417
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Jasne że tak ! Te stereotypy odnośnie białych i czarnych sukienek na weselu już dawno, dawno temu poszły w zapomnienie Teraz każdy zakłada to na co ma ochotę. A suknie ślubne są teraz tak bajeczne i wytworne, że nie sposób pomylić gościa z Panną młodą... Jeśli dobrze się w niej czujesz i wyglądasz to zakładaj śmiało !

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Ryksa Pokaż wiadomość
Pani mloda ma być biała.
Po za tym teraz Panny Młode coraz częściej decydują się na inne kolory niż biel;> Byłam na ślubie kościelnym gdzie Panna młoda miała suknię w pudrowym różu, widziałam też kiedyś zdjęcia z wesela gdzie miała Czerwoną suknię.
Żyjemy w czasach, gdzie tradycja i takie stereotypy odchodzą w niepamięć
__________________
Energii Cios werbalny..
SzalonaIstota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 10:53   #5
ZielonaMelisa
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaMelisa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 156
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Cytat:
Napisane przez SzalonaIstota Pokaż wiadomość
Jasne że tak ! Te stereotypy odnośnie białych i czarnych sukienek na weselu już dawno, dawno temu poszły w zapomnienie Teraz każdy zakłada to na co ma ochotę. A suknie ślubne są teraz tak bajeczne i wytworne, że nie sposób pomylić gościa z Panną młodą... Jeśli dobrze się w niej czujesz i wyglądasz to zakładaj śmiało !

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------



Po za tym teraz Panny Młode coraz częściej decydują się na inne kolory niż biel;> Byłam na ślubie kościelnym gdzie Panna młoda miała suknię w pudrowym różu, widziałam też kiedyś zdjęcia z wesela gdzie miała Czerwoną suknię.
Żyjemy w czasach, gdzie tradycja i takie stereotypy odchodzą w niepamięć
Zgadzam się
__________________
http://magiastylu.com
ZielonaMelisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 11:21   #6
aaangaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 124
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Dziękuję za opinie. A jakie buty i dodatki mogę do niej dobrać?
aaangaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 11:34   #7
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Oczywiście nie jest to jakaś zbrodnia, ale nadal w dobrym tonie jest pojawić się na weselu w kreacji innej niż czarna i biała. Czerń jest w naszej kulturze symbolem żałoby i mimo odrzucania stereotypów na pogrzeb nadal nie zakładamy różu czy żółci, więc dlaczego nie trzymać się unikania czerni na weselu. Jeśli mamy możliwość założyć kreację w innym kolorze, to jestem jak najbardziej za, chyba że jesteśmy w podbramkowej sytuacji to świat się oczywiście nie zawali.
A co do kolorowych sukienek panien młodych - jeśli młoda wystąpi w różu, a inna dziewczyna będzie miała białą kreację, to tym bardziej wtopa

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Aha, w tej sukience z załącznika nie razi tak bardzo czerń, bo jest jej tylko trochę, więc nie wygląda na strój żałobny, bardziej przeszkadza biel.
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-09, 11:58   #8
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Cytat:
Napisane przez aaangaaa Pokaż wiadomość
Dziękuję za opinie. A jakie buty i dodatki mogę do niej dobrać?
Sukienka baaardzo fajna. Postawiłabym na złote dodatki ewentualnie czerwone
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 12:27   #9
aaangaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 124
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Cały czas się waham co do tego czy biało-czarna jest ok na wesele.

Zatem efekt dalszych poszukiwań, chyba zrezygnuje z tamtej i będę wybierać pomiędzy :


Krótko o mnie: śniada cera, ciemne włosy, piwne oczy, biust miseczka D, zgrabne nogi, wzrost 167.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg AN621C085-417@1.1.jpg (83,6 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CT521C009-704@1.1.jpg (91,4 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg K4421C010-201@1.1.jpg (45,1 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg V1021C075-707@1.2.jpg (150,9 KB, 20 załadowań)
aaangaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 12:47   #10
Ryksa
Rozeznanie
 
Avatar Ryksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 967
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Oczywiście, świat się zmienia i moda weselna również, ale skąd wiecie na jakiego typu wesele idzie autorka postu? Po co ma czuś na sobie piorunujące spojrzenia rodziny i pani mlodej, jeśli to będzie typowe polskie weselicho, zatwardziałe w tradycji? JEst tyle pieknych kolorow i taka dostepnosc sukien, ze mozna spokojnie wybrać inny kolor. Ta ze zdjęcia nie jest nawet jakoś specjalnie wybitna.
Ryksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 12:59   #11
Natala6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 87
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Cytat:
Napisane przez Ryksa Pokaż wiadomość
Oczywiście, świat się zmienia i moda weselna również, ale skąd wiecie na jakiego typu wesele idzie autorka postu? Po co ma czuś na sobie piorunujące spojrzenia rodziny i pani mlodej, jeśli to będzie typowe polskie weselicho, zatwardziałe w tradycji? JEst tyle pieknych kolorow i taka dostepnosc sukien, ze mozna spokojnie wybrać inny kolor. Ta ze zdjęcia nie jest nawet jakoś specjalnie wybitna.
Zgadzam się w całej rozciągłości.
Najlepiej zrobisz jeśli kupisz sukieneczkę w innym kolorku, będziesz czuła się komfortowo. Przecież na weselu masz się dobrze bawić a nie zastanawiać, czy aby dobrze zrobiłaś zakładając sukienkę z pierwszego zdjęcia.
Natala6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-09, 14:03   #12
SzalonaIstota
Raczkowanie
 
Avatar SzalonaIstota
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 417
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Oczywiście nie jest to jakaś zbrodnia, ale nadal w dobrym tonie jest pojawić się na weselu w kreacji innej niż czarna i biała. Czerń jest w naszej kulturze symbolem żałoby i mimo odrzucania stereotypów na pogrzeb nadal nie zakładamy różu czy żółci, więc dlaczego nie trzymać się unikania czerni na weselu. Jeśli mamy możliwość założyć kreację w innym kolorze, to jestem jak najbardziej za, chyba że jesteśmy w podbramkowej sytuacji to świat się oczywiście nie zawali.
A co do kolorowych sukienek panien młodych - jeśli młoda wystąpi w różu, a inna dziewczyna będzie miała białą kreację, to tym bardziej wtopa

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Aha, w tej sukience z załącznika nie razi tak bardzo czerń, bo jest jej tylko trochę, więc nie wygląda na strój żałobny, bardziej przeszkadza biel.


A to Cię zadziwię
Na pogrzeby ludzie coraz częściej nie zakładają czarnych ubrań. Ostatnio moja mama wybierała się na pogrzeb i zastanawiała co włozyć.. Ubrała się na czarno, standardowo, a przyszła do domu i mówi, że wszyscy byli ubrani całkiem 'na luzie'. Więc i biel na ślubie nie jest zła. W życiu nie spotkałam Panny młodej , która byłaby oburzona , bo któraś kobieta założyła biała sukienkę. Idąc tym szlakiem może i mężczyzną zabronimy zakładać białe koszule na śluby? Przecież biel jest dla pary młodej, a biała koszula dla Pana młodego... Czyż nie?

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
Napisane przez aaangaaa Pokaż wiadomość
Cały czas się waham co do tego czy biało-czarna jest ok na wesele.

Zatem efekt dalszych poszukiwań, chyba zrezygnuje z tamtej i będę wybierać pomiędzy :


Krótko o mnie: śniada cera, ciemne włosy, piwne oczy, biust miseczka D, zgrabne nogi, wzrost 167.
Jeśli jednak postanowiłaś ulec namową innych dziewczyn, to ja wybrałabym tą beżową. Jeśli masz ciemną cerę, to będzie się dobrze komponować no i z ciemnymi włosami również Dodatki złote, a szpilki czerwone
__________________
Energii Cios werbalny..
SzalonaIstota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 14:18   #13
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Cytat:
Napisane przez SzalonaIstota Pokaż wiadomość
A to Cię zadziwię
Na pogrzeby ludzie coraz częściej nie zakładają czarnych ubrań. Ostatnio moja mama wybierała się na pogrzeb i zastanawiała co włozyć.. Ubrała się na czarno, standardowo, a przyszła do domu i mówi, że wszyscy byli ubrani całkiem 'na luzie'. Więc i biel na ślubie nie jest zła. W życiu nie spotkałam Panny młodej , która byłaby oburzona , bo któraś kobieta założyła biała sukienkę. Idąc tym szlakiem może i mężczyzną zabronimy zakładać białe koszule na śluby? Przecież biel jest dla pary młodej, a biała koszula dla Pana młodego... Czyż nie?[COLOR="Silver"]
No rzeczywiście mnie zadziwiłaś. Chyba, że to "na luzie" oznaczało strój w innych niż czarny, ale stonowanych i ciemnych kolorach.

Pan młody nie musi się wyróżniać strojem, bo wyróżnia się dzięki kobiecie, którą ma u swojego boku
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 14:28   #14
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

wg mnie sukienka z pierwszego postu jest jak najbardziej ok, ale jeśli chcesz z niej zrezygnować to wybierz 1 lub 2, bardziej skłaniałabym się do drugiej i wtedy wybrała złote dodatki
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 15:50   #15
Krafcik
Rozeznanie
 
Avatar Krafcik
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 791
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
No rzeczywiście mnie zadziwiłaś. Chyba, że to "na luzie" oznaczało strój w innych niż czarny, ale stonowanych i ciemnych kolorach.

Pan młody nie musi się wyróżniać strojem, bo wyróżnia się dzięki kobiecie, którą ma u swojego boku
a to kobieta jest jakimś dodatkiem ? źle to zabrzmiało powiem szczerze.
co do bieli na weselu popieram w stu procentach SzalonaIstota.
po za tym porównywanie wesel z pogrzebem to naciągany argument, oj bardzo naciągany
Krafcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 16:30   #16
SzalonaIstota
Raczkowanie
 
Avatar SzalonaIstota
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 417
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
No rzeczywiście mnie zadziwiłaś. Chyba, że to "na luzie" oznaczało strój w innych niż czarny, ale stonowanych i ciemnych kolorach.

Pan młody nie musi się wyróżniać strojem, bo wyróżnia się dzięki kobiecie, którą ma u swojego boku
Dla niego to też wyjątkowy dzień i może nie chce żeby inni faceci przyszli w białych koszulach i czarnych garniturach? Większe jest prawdopodobieństwo pomylenia kogoś z Panem młodym

'to na luzie' oznaczało nie całkiem ciemne i stonowane kolory Gdyby ktoś przyszedł na mój pogrzeb na różowo, ale przyszedłby sie ze mną 'pożegnać' szczerze, to by mi to nie przeszkadzało. To samo, jeśli kobieta przyszła by w sukni ślubnej na mój ślub, ale przyszła i złożyła szczere życzenia na nową drogę, to też by mi to nie przeszkadzało Choć nie sądzę, aby taka sytuacja mogła się wydarzyć, ale biała sukienka na weselu u kogoś to nic złego. I ja zostanę przy takim zdaniu. Tyle.
__________________
Energii Cios werbalny..
SzalonaIstota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 16:58   #17
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Kwestia tego, czy respektujesz tradycję.
Sama sukienka jakiegoś szału nie robi, mnie się np. dużo bardziej ta żółta podoba.

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Cytat:
Napisane przez SzalonaIstota Pokaż wiadomość
Gdyby ktoś przyszedł na mój pogrzeb na różowo, ale przyszedłby sie ze mną 'pożegnać' szczerze, to by mi to nie przeszkadzało.
Zapewne nawet jakby nago przyszedł, nie robiłoby Ci różnicy
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 17:01   #18
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

jak najbardziej wypada w niej iść. Wbrew tym co mówią że w czerni i beli nie wypada iść na wesele
__________________
,,...życie jest krótkie więc łam zasady, wybaczaj wszystko,całuj powoli,kochaj szczerze, śmiej się bez opamiętania i nigdy niczego nie żałuj..."
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 17:54   #19
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Cytat:
Napisane przez Krafcik Pokaż wiadomość
a to kobieta jest jakimś dodatkiem ? źle to zabrzmiało powiem szczerze.
co do bieli na weselu popieram w stu procentach SzalonaIstota.
po za tym porównywanie wesel z pogrzebem to naciągany argument, oj bardzo naciągany
Prędzej spodziewałabym się zarzutu, że to pana młodego potraktowałam jako dodatek do panny młodej że ona musi się wyrożniać, a on nie.
Dlaczego naciągany argument? Jedno i drugie to zgromadzenie osób, które chcą być razem w ważnym momencie i przez swój strój wyrażają szacunek dla osoby, dla której tam przyszli.

Cytat:
Napisane przez SzalonaIstota Pokaż wiadomość
Dla niego to też wyjątkowy dzień i może nie chce żeby inni faceci przyszli w białych koszulach i czarnych garniturach? Większe jest prawdopodobieństwo pomylenia kogoś z Panem młodym

'to na luzie' oznaczało nie całkiem ciemne i stonowane kolory Gdyby ktoś przyszedł na mój pogrzeb na różowo, ale przyszedłby sie ze mną 'pożegnać' szczerze, to by mi to nie przeszkadzało. To samo, jeśli kobieta przyszła by w sukni ślubnej na mój ślub, ale przyszła i złożyła szczere życzenia na nową drogę, to też by mi to nie przeszkadzało Choć nie sądzę, aby taka sytuacja mogła się wydarzyć, ale biała sukienka na weselu u kogoś to nic złego. I ja zostanę przy takim zdaniu. Tyle.
A tego to już nie wiem, dlaczego w naszej kulturze nie wykształcił się zwyczaj stroju zarezerwowanego wyłącznie dla pana młodego. Mężczyźni w swoich ubiorach generalnie mają mniejsze pole manewru, jeśli chcą pozostać klasycznie eleganccy.

Strój nie tylko ma być funkcjonalny, ale też przez niego coś wyrażamy. Bo jeśli miałby służyć tylko wygodzie to dlaczego nie poprzestajemy na dresach na każdą okazję? Po co w ogóle jakiekolwiek strojenie się, te kiecki, szpilki, krawaty? Po co dress code w pracy?
Czyjś różowy strój na naszym pogrzebie na pewno nie będzie nam przeszkadzał za to nasi bliscy mogliby mieć pewien problem z odczytaniem intencji tej osoby...
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-09, 18:06   #20
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Według mnie sukienka z pierwszego postu pasuje jeśli dobierzesz do niej żywe dodatki, na przykład czerwone buty Jeśli jednak zdecydujesz się na inną, to wszystkie poza tą ostatnią bardzo mi się podobają, chociaż pierwsza chyba najbardziej
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 19:43   #21
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Cytat:
Napisane przez aaangaaa Pokaż wiadomość
Witam,
pytanie jak w temacie czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?



Jeśli tak to jakie dobrać dodatki?
Śmiało możesz ją założyć, byłam kilkakrotnie w ecru/białej sukience jak również i w czarnej, klasyczne kolory są najlepsze
złota albo srebrna delikatna biżuteria, czarne szpileczki i duża kopertówka
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 20:09   #22
SzalonaIstota
Raczkowanie
 
Avatar SzalonaIstota
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 417
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Prędzej spodziewałabym się zarzutu, że to pana młodego potraktowałam jako dodatek do panny młodej że ona musi się wyrożniać, a on nie.
Dlaczego naciągany argument? Jedno i drugie to zgromadzenie osób, które chcą być razem w ważnym momencie i przez swój strój wyrażają szacunek dla osoby, dla której tam przyszli.



A tego to już nie wiem, dlaczego w naszej kulturze nie wykształcił się zwyczaj stroju zarezerwowanego wyłącznie dla pana młodego. Mężczyźni w swoich ubiorach generalnie mają mniejsze pole manewru, jeśli chcą pozostać klasycznie eleganccy.

Strój nie tylko ma być funkcjonalny, ale też przez niego coś wyrażamy. Bo jeśli miałby służyć tylko wygodzie to dlaczego nie poprzestajemy na dresach na każdą okazję? Po co w ogóle jakiekolwiek strojenie się, te kiecki, szpilki, krawaty? Po co dress code w pracy?
Czyjś różowy strój na naszym pogrzebie na pewno nie będzie nam przeszkadzał za to nasi bliscy mogliby mieć pewien problem z odczytaniem intencji tej osoby...

Wiesz, nie możemy twierdźić , że dla wszystkich wygodny jest dres.. Wygoda ubrania nie polega tylko na tym, że tkanina nie krępuje ruchów.. Ja np. mogę wygodnie czuć się w skórzanych spodniach, mega opiętych, a ktoś w długiej sukni, a Ty w dresie. To co jest dla kogo wygodne, to kwestia indywidualna Moi bliscy są bardzo tolerancyjni i nie sądzę, aby rozmyślali zbytnio po mojej śmierci nad tym dlaczego XY przyszła w różowej sukience Po prostu zabranianie komuś pójścia na wesele w białej sukience jest idiotyczne i tyle.
__________________
Energii Cios werbalny..
SzalonaIstota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 17:25   #23
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Cytat:
Napisane przez SzalonaIstota Pokaż wiadomość
Wiesz, nie możemy twierdźić , że dla wszystkich wygodny jest dres.. Wygoda ubrania nie polega tylko na tym, że tkanina nie krępuje ruchów.. Ja np. mogę wygodnie czuć się w skórzanych spodniach, mega opiętych, a ktoś w długiej sukni, a Ty w dresie. To co jest dla kogo wygodne, to kwestia indywidualna Moi bliscy są bardzo tolerancyjni i nie sądzę, aby rozmyślali zbytnio po mojej śmierci nad tym dlaczego XY przyszła w różowej sukience Po prostu zabranianie komuś pójścia na wesele w białej sukience jest idiotyczne i tyle.
Jakiekolwiek ktoś ma kryteria wygody, to nie zakłada chyba tych skórzanych, obcisłych spodni tylko dlatego, że mu w nich wygodnie, raczej chce wyglądać w taki a nie inny sposób.
Ja nikomu niczego nie zabraniałam, napisałam tylko, że lepiej unikać tych kolorów. Po prostu mam inne zdanie na temat tych konwenansów, które według Ciebie dawno odeszły do lamusa. Ja bym się też nie obraziła na koleżankę, która przyszłaby na mój ślub w białej czy czarnej sukience, ale uważam, że mając wybór lepiej się zdecydować na inne kolory.
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 19:21   #24
dosia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: xxx
Wiadomości: 286
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Jakiekolwiek ktoś ma kryteria wygody, to nie zakłada chyba tych skórzanych, obcisłych spodni tylko dlatego, że mu w nich wygodnie, raczej chce wyglądać w taki a nie inny sposób.
Ja nikomu niczego nie zabraniałam, napisałam tylko, że lepiej unikać tych kolorów. Po prostu mam inne zdanie na temat tych konwenansów, które według Ciebie dawno odeszły do lamusa. Ja bym się też nie obraziła na koleżankę, która przyszłaby na mój ślub w białej czy czarnej sukience, ale uważam, że mając wybór lepiej się zdecydować na inne kolory.
Biały to nie jest kolor na ślubie dla gości. Zdecydowanie nie!
Jest dużo kolorów, więc na tę jedną okazję spokojnie można znaleźć lepszą sukienkę niż biała
dosia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 20:41   #25
marta_ga
Raczkowanie
 
Avatar marta_ga
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 45
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

To zależy, jak ktoś jest stereotypowy to lepiej nie iść, ale w sumie teraz już raczej nie jest to takie rygorystyczne, że nie można w białym...
__________________
Nic nie dzieje się przypadkiem
marta_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 09:53   #26
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Bardzo ładna ta sukienka podoba mi się. Jak dla mnie możesz w niej iść
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 11:38   #27
Sekowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 39
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Białe zarezerwowane są dla panny młodej
Sekowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 14:53   #28
Carmen0
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 35
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

nie zbyt pasuje na wesele, za duzo tej bieli zreszta czarno-biala jak na rozpoczecie roku, poszukaj czegos innego
Carmen0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 15:01   #29
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?

Cytat:
Napisane przez aaangaaa Pokaż wiadomość
Witam,
pytanie jak w temacie czy w takiej sukience wypada pojawić się na weselu?



Jeśli tak to jakie dobrać dodatki?
Temat bumerang to pytanie o białą kieckę na wesele co wy dziewczyny macie z tą bielą? Chcecie wyglądać na zdesperowane stare panny co też chcą juz się hajtnąć, czy dać taką "subtelną" sugestię chłopakowi?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.