Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-13, 20:05   #1
Martenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Unhappy

Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?


Witam wszystkich,

od roku proboje rozpoczac wspolzycie z moim chlopakiem. Bardzo sie kochamy i nasz zwiazek jest naprawde udany. Niestety ciagle nam nie wychodzi, jego penis poprostu nie chce sie zmiescic w mojej pochwie. Z poczatku myslelismy ze to stres przed wspolzyciem z nowym partnerem, nerwy. Probowalismy roznych gier wstepnych, roznych pozycji i ciagle nic. Wkoncu postanowilam pojsc do ginekologa. Opowiedzialam dokladnie swoj problem, lekarz stwierdzil ze jestem zdrowa i polecil abym sie rozluznila a wszystko bedzie ok. Mijaly kolejne tygodnie prob i roznego rodzaju pieszczot niestety nic nie pomagalo. Juz nie wiem co mam robic, czesto rozmawiam o tym problemie z moim chlopakiem, probujemy coraz to nowszych rzeczy i ciagle nic... Nie jestem juz dziewica, moj pierwszy stosunek byl troche bolesny, ale watpie zeby to byla przyczyna... Prosze o pomoc, moze ktos spotkal sie z podobnym problemem i pomoze mi go rozwiazac... Z gory dziekuje za kazda rade.

Martenka
Martenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 08:45   #2
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

Martenka sprobuj sie rozluznic i nie myslec o tym.moze po prostu za pierwszym razme wam sie nie udalo i od tego czasu za kazdym razme jak chcecie sie kochac ty sie blokujesz.
moze troszke czerwonego winka przed milościa by troszke pomoglo.skoro lekarz u Ciebie nic nie znnalazl mysle ze to nie wina twojej fizjonomii
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 09:23   #3
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

Skoro lekaż nie znalazł u Ciebie rzadnych nieprawidłowości w budowie tzn że przyczyna problemu leży w psychice.Za bardzo się staracie i denerwujecie.Jako rozwiązanie problemu proponuję spróbować różnych nawilżaczy,które ułatwią wejście członka do pochwy.Takie preparaty można kupić w sex-shopie,aptece a nawet w Rossmannie
I mniej nerwów a więcej zabawy.
Powodzenia
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 10:56   #4
ave_girl
Raczkowanie
 
Avatar ave_girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 244
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

ja równiez proponuje to co poprzedniczki Romantyczna kolacja we dwoje przy swiecach lampka wina (tylko lampka!! :P ) A póżniej do łóżeczka (najlepiej zeby w lozku) Rozlużnic sie, zapomniec o calym Bozym swiecie Napewno sie uda
__________________
Wąteczek Avuśki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=136370

NOWA LISTA SZUKAM!! Zaglądajcie czesto! Częste aktualizacje!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...54#post2534254


PROSZE ODPISYWAC W MOICH WĄTKACH!! Nie czytam innych odpowiedzi
ave_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 10:59   #5
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

ja mialam podobnie..... u mnie czasami nie dalo sie wejsc... a kiedy juz sie udalo czulam bol... jak nie w trakcie stosunku to na pewno po czulam jak bym byla tam obolala... pieklo mnie itp... do tego stopnia bylo tak ze nie chcialam sie kochac steirrdzilam ze wiecej mi to bolu przynosi niz przyjemnosci wiec na co mi to.. bylam zdolowana ze ze mna cos nie tak.. nawet podkladajac poduszke pod biodra bolalo... nie wiem co ci doradzic mi to przeszlo po pol roku meczarni... po prostu zmuszaloam sie w pewnym momecie moze troche glupie ale pomeczylam sie troche i nagle jakos tak.. ktoregos razu nie bolalo... potem znow bolalo i ktoregos razu dwa razy pod rzad znow nie bolalo... psychicznie sie odprezylam ze jednak moze niebolec.... i psychika troche poprawila mi stosunki.... potem latwiej bylo mi sie rozluznic.. bo wtedy jak bolalo to ja juz ze strachu ze bedzie bolec sie zamykalam... nawilzacze nic mi nie daja... mysle ze musiscie probwac torche pocierpiec a pochwa sie rozciagnie sama... tez bylam u lekarza mowil ze ze mna wszystko w porzadku... i sadze ze u ciebie jak u mnie to psychika... moze warto troche pocierpiec i pochwa sie rozciagnie nie wiem... mi np pomoglo.. kazda metoda jest dobra ktora pomaga
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 11:22   #6
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

Ja uważam, że nawilżacze w takim przypadku na pewno pomagają bo przynajmniej nie dopuszczą do powstania otarć(a obecniść otarć na pewno zwiększy jeszcze dyskomfort i spotęguje ból) i w konsekwencji do nadżerki.
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 12:04   #7
Martenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

Dziekuje za rady, niestety zadna z nich nie pomogla, probowalismy juz romantycznej kolacji, kompieli, nawilzaczy... I nic...
Martenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-14, 12:29   #8
lulanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 73
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

W takim razie nie jesteś jeszcze gotowa na współzycie seksualne...nie mozna niczego robić na siłę,bo jeszcze bardziej potęgujesz próby niepowodzenia.
lulanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 12:33   #9
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

W takim razie skoro nic nie pomaga to albo (tak jak pisze lulanka) nie jesteś jeszcze gotowa,albo konieczna jest wizyta u psychologa.
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 13:14   #10
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

a ja ci powiem, że spotkałam się z czymś takim. Moja mam miała podobny problem. Tzn, nie ten że nie dochodziło do stosunku, ale sprawiało jej to straszny ból i mówiła że przez pierwsze dwa lata stosunki były dla niej katorgą :/ (bidna mamusia, thx. God to nei dziedziczne ).
Ale podobno wszystko to kwestia wprawy i praktyki
__________________
Piotruś

Edytowane przez side85
Czas edycji: 2006-04-14 o 14:50
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 13:51   #11
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

Cytat:
Napisane przez Martenka
Witam wszystkich,

od roku proboje rozpoczac wspolzycie z moim chlopakiem. Bardzo sie kochamy i nasz zwiazek jest naprawde udany. Niestety ciagle nam nie wychodzi, jego penis poprostu nie chce sie zmiescic w mojej pochwie. Z poczatku myslelismy ze to stres przed wspolzyciem z nowym partnerem, nerwy. Probowalismy roznych gier wstepnych, roznych pozycji i ciagle nic. Wkoncu postanowilam pojsc do ginekologa. Opowiedzialam dokladnie swoj problem, lekarz stwierdzil ze jestem zdrowa i polecil abym sie rozluznila a wszystko bedzie ok. Mijaly kolejne tygodnie prob i roznego rodzaju pieszczot niestety nic nie pomagalo. Juz nie wiem co mam robic, czesto rozmawiam o tym problemie z moim chlopakiem, probujemy coraz to nowszych rzeczy i ciagle nic... Nie jestem juz dziewica, moj pierwszy stosunek byl troche bolesny, ale watpie zeby to byla przyczyna... Prosze o pomoc, moze ktos spotkal sie z podobnym problemem i pomoze mi go rozwiazac... Z gory dziekuje za kazda rade.

Martenka
Musisz rozszerzyc pochwę Po prostu. Najlepiej sama. Kup sobie mały wibrator - kosztują kilkanascie zł i trenuj Potem dobry nawilżacz i powinno byc ok. Gdyby to nie pomogło to jednak zostaje psycholog. Znam kogos, kto meczy się z takim problemem od ponad 4 lat (!)
Pytanie dodatkowe: stosujesz tampony?
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-14, 14:31   #12
lulanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 73
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

Rozszerzenie następuje po rozluznieniu mięsni....
Od tego są specjalne ćwiczenia ale nie tego typu co podajesz Marilyn....
lulanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 14:41   #13
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

a może spróbuj zastosowac nawilżacze ,które pomoga rozluźnić pochwe i ułatwić wejście do niej

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 15:33   #14
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

Cytat:
Napisane przez lulanka
Rozszerzenie następuje po rozluznieniu mięsni....
Od tego są specjalne ćwiczenia ale nie tego typu co podajesz Marilyn....
Widzisz niekoniecznie. Sposób wziełam z lekcji dla osób transseksualnych, które po zmianie płci z męskiej na żeńska maja takie zalecenie lekarskie, że kilkanaście minut dziennie za pomoca wibratora maja rozszerzac pochwę, poniewaz jest ona ciasna i nie przystosowana do penetracji.
Jak juz wspomniałam, znam osobe, która ma ( miała?) taki sam problem. I nie chodziło tu o brak nawilżenia, czy tez zaciskanie miesni. Z reszta, co ja tu będę o innych. Mój pierwszy chłopak tez sie we mnie nie mieścił. Dopiero gdy zaczełam stosowac najwieksze tampony i trenowac w sposób podobny o jakim pisze pozbyłam sie problemu. Z tym że miałam wtedy z 16 lat.
Oczywiście przyczyna może leżeć w psychice, ale na ten temat sie nie wypowiem, bo brak mi i wiedzy i doswidaczenia w tym względzie.
Mysle, że żaden sposób nie jest zły, jeśli może pomóc.
Acha, sposób ten też działa na psychikę: ciało uczy się, że penetracja jest przyjemna, nie kojarzy tego z bólem i dzięki temu z mężczyzną jest łatwiej
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 15:41   #15
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

ech dziewczyny to trzeba po prostu przejsc.. przem,ezyc sie bezbolesnie tego nie uniknie sie wiem po sobie.... pare razy poboli czasami i na sile trzeba poboli za ktoryms razem przestanie... jesli bol jest niedozniesnienia to stopniowo po nmalutku wejsc pare razy wyjsc i tak zwiekszac... ja tez sadzilam ze jestem za ciasna okazalo sie ze nie.. po prostu trzeba rozciagnac... pobolalo mnie a teraz juz nie boli tylko czasami przy zlej pozycji.. kazda musi swoje przejsc lepiej ze jest za ciasna niz za luzna hehe
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 15:48   #16
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

Cytat:
Napisane przez Ray
ech dziewczyny to trzeba po prostu przejsc.. przem,ezyc sie bezbolesnie tego nie uniknie sie wiem po sobie.... pare razy poboli czasami i na sile trzeba poboli za ktoryms razem przestanie... jesli bol jest niedozniesnienia to stopniowo po nmalutku wejsc pare razy wyjsc i tak zwiekszac... ja tez sadzilam ze jestem za ciasna okazalo sie ze nie.. po prostu trzeba rozciagnac... pobolalo mnie a teraz juz nie boli tylko czasami przy zlej pozycji.. kazda musi swoje przejsc lepiej ze jest za ciasna niz za luzna hehe
a co jesli mała filigranowa kobietka spotyka sie z członkiem gigantem? I za nic nie wejdzie?
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 16:54   #17
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

wejdzie pochwa ma duze mozliwosci rozciagniecia trzbea probowac do skutku tedy sie rodza dzieci wieksze niz czlonek i daja rade to czlonek tez da skoro jej l;ekarz powiedzial ze ma dobra budowe to da irade i olbrzym ale bezbolesnie sie nie da niestety
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 17:01   #18
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

Cytat:
Napisane przez Ray
wejdzie pochwa ma duze mozliwosci rozciagniecia trzbea probowac do skutku tedy sie rodza dzieci wieksze niz czlonek i daja rade to czlonek tez da skoro jej l;ekarz powiedzial ze ma dobra budowe to da irade i olbrzym ale bezbolesnie sie nie da niestety
ze ma duze zdolnosci to ja wiem ale z punktu widzenia osoby z ciasna pochwa to wyglada na "nie wejdzie i koniec" dlatego dla pary, gdzie mezczyzna ma opory przed "rozwiazaniem siłowym" polecam mała samopomoc
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 18:25   #19
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

no chyba wiecie co facvet powinien w tym momecie pomoc:d po prostu raz ciach zaboli trudno tylko dziewczyna musi byc tego swiadoma zeby sie nie wystraszyla albo bardziej zrazila jedno jest pewne bezpolesnie tego sie przejsc nie da
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-14, 18:42   #20
becia234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7
Smile Dot.: Problem z odbyciem stosunku - za ciasna pochwa?

Nie przejmuj sie tym...Dobrze ze rozmawiasz ze swoim chlopakiem o tym problemie!mysle ze musisz sie rozluznic i to wszystko!czasami tak bywa ze nie idzie to tez zalezy od tego jak jestes zbudowana,ale musisz sie przelamac.Inie martw sie tym ze troche po boli!bo warto......buzka
becia234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.